Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2025 жылғы 12 ақпандағы № 779 Жарлығы.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар (бұдан әрі – өзгерістер мен толықтырулар) бекітілсін.
2. Осы Жарлық ресми жарияланған күнінен бастап үш ай өткен соң қолданысқа енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 7-тармағының төртінші және бесінші абзацтарын қоспағанда, 2025 жылғы 6 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қ. Тоқаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2025 жылғы 12 ақпандағы
№ 779 Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР МЕН ТОЛЫҚТЫРУЛАР
1. "Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк протоколын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 12 қазандағы № 201 Жарлығында:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Мемлекеттік протоколына 1-қосымшада:
мынадай мазмұндағы 10-1, 10-2, 15-1 және 15-2-тармақтармен толықтырылсын:
"10-1. Премьер-Министрдің бірінші орынбасары
10-2. Президент Әкімшілігі Басшысының бірінші орынбасары";
"15-1. "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының басқарма төрағасы
15-2. Жоғары аудиторлық палатаның төрағасы";
20 және 27-тармақтар алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 30-1-тармақпен толықтырылсын:
"30-1. Президенттің кеңесшілері";
32-тармақ алып тасталсын;
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Мемлекеттік протоколына 2-қосымшада:
мынадай мазмұндағы 11-1, 11-2, 16-1 және 16-2-тармақтармен толықтырылсын:
"11-1. Премьер-Министрдің бірінші орынбасары
11-2. Президент Әкімшілігі Басшысының бірінші орынбасары";
"16-1. "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының басқарма төрағасы
16-2. Жоғары аудиторлық палатаның төрағасы";
23 және 29-тармақтар алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 32-1-тармақпен толықтырылсын:
"32-1. Президенттің кеңесшілері";
34-тармақ алып тасталсын.
2. "Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2008 жылғы 11 наурыздағы № 552 Жарлығында:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі туралы ережеде:
23-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"23. Әкімшіліктің құрамына Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің Басшысы (бұдан әрі – Әкімшілік Басшысы), Әкімшілік Басшысының бірінші орынбасары, Қазақстан Республикасы Қауіпсіздік Кеңесінің Хатшысы, Қазақстан Республикасы Президенті Кеңсесінің бастығы, Қазақстан Республикасы Президентінің көмекшілері, Қазақстан Республикасы Президентінің кеңесшілері, Әкімшіліктің құрылымдық бөлімшелерінің басшылары мен өзге де қызметкерлері кіреді.";

О внесении изменений и дополнений в некоторые акты Президента Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 12 февраля 2025 года № 779.
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения (далее – изменения и дополнения), которые вносятся в некоторые акты Президента Республики Казахстан.
2. Настоящий Указ вводится в действие с 6 января 2025 года, за исключением абзацев четвертого и пятого пункта 7 изменений и дополнений, которые вводятся в действие по истечении трех месяцев со дня его официального опубликования.
Президент
Республики Казахстан
К. Токаев
УТВЕРЖДЕНЫ
Указом Президента
Республики Казахстан
от 12 февраля 2025 года № 779
ИЗМЕНЕНИЯ И ДОПОЛНЕНИЯ,
которые вносятся в некоторые акты Президента Республики Казахстан
1. В Указе Президента Республики Казахстан от 12 октября 2006 года № 201 "Об утверждении Государственного протокола Республики Казахстан":
в приложении 1 к Государственному протоколу Республики Казахстан, утвержденному вышеназванным Указом:
дополнить пунктами 10-1, 10-2, 15-1 и 15-2 следующего содержания:
"10-1. Первый заместитель Премьер-Министра
10-2. Первый заместитель Руководителя Администрации Президента";
"15-1. Председатель правления акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына"
15-2. Председатель Высшей аудиторской палаты";
пункты 20 и 27 исключить;
дополнить пунктом 30-1 следующего содержания:
"30-1. Советники Президента";
пункт 32 исключить;
в приложении 2 к Государственному протоколу Республики Казахстан, утвержденному вышеназванным Указом:
дополнить пунктами 11-1, 11-2, 16-1 и 16-2 следующего содержания:
"11-1. Первый заместитель Премьер-Министра
11-2. Первый заместитель Руководителя Администрации Президента";
"16-1. Председатель правления акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына"
16-2. Председатель Высшей аудиторской палаты";
пункты 23 и 29 исключить;
дополнить пунктом 32-1 следующего содержания:
"32-1. Советники Президента";
пункт 34 исключить.
2. В Указе Президента Республики Казахстан от 11 марта 2008 года № 552 "Об утверждении Положения об Администрации Президента Республики Казахстан":
в Положении об Администрации Президента Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
пункт 23 изложить в следующей редакции:
"23. В состав Администрации входят Руководитель Администрации Президента Республики Казахстан (далее – Руководитель Администрации), первый заместитель Руководителя Администрации, Секретарь Совета Безопасности Республики Казахстан, начальник Канцелярии Президента Республики Казахстан, помощники Президента Республики Казахстан, советники Президента Республики Казахстан, руководители структурных подразделений и иные сотрудники Администрации.";

24-тармақтың екінші бөлігінің 2), 3) және 4) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
"2) өзінің бірінші орынбасарының, Президенттің көмекшілері мен кеңесшілерінің жұмысын үйлестіреді, Әкімшіліктің құрылымдық бөлімшелерінің жұмысын ұйымдастырады және бағыттайды, мемлекеттік органдармен өзара іс-қимылды қамтамасыз етеді;
3) Президентпен келісу бойынша өзінің бірінші орынбасары, Кеңсе бастығы, Президенттің көмекшілері мен кеңесшілері арасындағы міндеттер бөлінісін (бұдан әрі – Бөлініс) бекітеді;
4) Президенттің қарауына өзінің бірінші орынбасарын, Президенттің көмекшілерін және кеңесшілерін лауазымға тағайындау және лауазымнан босату, Әкімшіліктің жекелеген хатшылықтарының басшыларын қоспағанда, Әкімшіліктің құрылымдық бөлімшелерінің басшыларын лауазымға тағайындау және лауазымнан босату туралы ұсыныстар енгізеді;";
25, 26-тармақтар және 27-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"25. Әкімшілік Басшысы орнында болмаған жағдайда оның міндеттерін Әкімшілік Басшысының бірінші орынбасары не Әкімшілік Басшысы белгілеген өзге адам атқарады.
26. Әкімшілік Басшысының бірінші орынбасарын, Президенттің көмекшілерін және кеңесшілерін, Әкімшіліктің жекелеген хатшылықтарының басшыларын қоспағанда, Әкімшіліктің құрылымдық бөлімшелерінің басшыларын Әкімшілік Басшысының ұсынуы бойынша Президент лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады.
27. Әкімшілік Басшысының бірінші орынбасары, Президент Кеңсесінің бастығы, Президенттің көмекшілері:";
29-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"29. Республика Президенті міндеттердің бірінші кезектілігі мен маңыздылығына қарай Президент Әкімшілігі Басшысының бірінші орынбасарына, өзінің көмекшілері мен кеңесшілеріне осы ережеде көзделгеннен ерекшеленетін өзге де міндеттер мен өкілеттіктерді жүктеуі мүмкін. Президент өзінің көмекшілері мен кеңесшілерінің санын және олардың қызметінің бағыттарын айқындайды.";
32-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Әкімшіліктің Басшысы және оның бірінші орынбасары осы тармақтың 1), 2), 3), 4), 5), 6) және 7) тармақшаларында көзделген өкілеттіктерге ие болады.".
3. "Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарының орындалуы туралы ақпаратты дайындау және оны Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына ұсыну, сондай-ақ Қазақстан Республикасы қатысушысы болып табылатын халықаралық ұйымдар шешімдерінің жобаларын келісу және оларды іске асыру, Біріккен Ұлттар Ұйымы Адам құқықтары жөніндегі кеңесінің арнайы рәсімдерімен және адам құқықтары жөніндегі шарттық органдармен өзара іс-қимыл, Қазақстан Республикасы Президентінің қатысуымен өтетін Қазақстан Республикасының халықаралық іс-шараларын дайындау, қол жеткізілген уағдаластықтарды орындау, халықаралық сот органдарымен өзара іс-қимыл және Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдарының халықаралық қызметін үйлестіруді жүзеге асыру мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 12 тамыздағы № 1037 Жарлығында:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарының орындалуы туралы ақпаратты дайындау және оны Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына ұсыну, сондай-ақ Қазақстан Республикасы қатысушысы болып табылатын халықаралық ұйымдар шешімдерінің жобаларын келісу және оларды іске асыру, Біріккен Ұлттар Ұйымы Адам құқықтары жөніндегі кеңесінің арнайы рәсімдерімен және адам құқықтары жөніндегі шарттық органдармен өзара іс-қимыл, Қазақстан Республикасы Президентінің қатысуымен өтетін Қазақстан Республикасының халықаралық іс-шараларын дайындау, қол жеткізілген уағдаластықтарды орындау, халықаралық сот органдарымен өзара іс-қимыл және Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдарының халықаралық қызметін үйлестіруді жүзеге асыру қағидаларында:

подпункты 2), 3) и 4) части второй пункта 24 изложить в следующей редакции:
"2) координирует работу своего первого заместителя, помощников и советников Президента, организует и направляет работу структурных подразделений Администрации, обеспечивает взаимодействие с государственными органами;
3) по согласованию с Президентом утверждает распределение обязанностей между своим первым заместителем, начальником Канцелярии, помощниками и советниками Президента (далее – Распределение);
4) вносит на рассмотрение Президента предложения о назначении на должности и освобождении от должностей своего первого заместителя, помощников и советников Президента, руководителей структурных подразделений Администрации, за исключением руководителей отдельных секретариатов Администрации;";
пункты 25, 26 и абзац первый пункта 27 изложить в следующей редакции:
"25. В случае отсутствия Руководителя Администрации его обязанности исполняет первый заместитель Руководителя Администрации либо иное лицо, определяемое Руководителем Администрации.
26. Первый заместитель Руководителя Администрации, помощники и советники Президента, руководители структурных подразделений Администрации, за исключением руководителей отдельных секретариатов Администрации, назначаются на должности и освобождаются от должностей Президентом по представлению Руководителя Администрации.
27. Первый заместитель Руководителя Администрации, начальник Канцелярии Президента, помощники и советники Президента:";
пункт 29 изложить в следующей редакции:
"29. Президент Республики в зависимости от первоочередности и важности задач может возложить на первого заместителя Руководителя Администрации Президента, своих помощников и советников иные задачи и полномочия, отличные от тех, что предусмотрены настоящим положением. Президент определяет количество и направления деятельности своих помощников и советников.";
часть вторую пункта 32 изложить в следующей редакции:
"Полномочиями, предусмотренными подпунктами 1), 2), 3), 4), 5), 6) и 7) настоящего пункта, обладают Руководитель Администрации и его первый заместитель.".
3. В Указе Президента Республики Казахстан от 12 августа 2010 года № 1037 "О вопросах подготовки информации о выполнении международных договоров Республики Казахстан и представления ее на рассмотрение Президента Республики Казахстан, а также согласования проектов решений международных организаций, участницей которых является Республика Казахстан, и их реализации, взаимодействия со специальными процедурами Совета Организации Объединенных Наций по правам человека и договорными органами по правам человека, подготовки международных мероприятий Республики Казахстан с участием Президента Республики Казахстан, выполнения достигнутых договоренностей, взаимодействия с международными судебными органами и осуществления координации международной деятельности государственных органов Республики Казахстан":
в Правилах подготовки информации о выполнении международных договоров Республики Казахстан и представления ее на рассмотрение Президента Республики Казахстан, а также согласования проектов решений международных организаций, участницей которых является Республика Казахстан, и их реализации, взаимодействия со специальными процедурами Совета Организации Объединенных Наций по правам человека и договорными органами по правам человека, подготовки международных мероприятий Республики Казахстан с участием Президента Республики Казахстан, выполнения достигнутых договоренностей, взаимодействия с международными судебными органами и осуществления координации международной деятельности государственных органов Республики Казахстан, утвержденных вышеназванным Указом:

32-1-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"32-1. Президент Әкімшілігінің жауапты құрылымдық бөлімшесі тапсырмалардың жобасын үш жұмыс күні ішінде Президенттің халықаралық мәселелер жөніндегі көмекшісімен, Президент Әкімшілігі Басшысының бірінші орынбасарымен, мүдделі құрылымдық бөлімшелерге жетекшілік ететін Президенттің көмекшілерімен, Президент Кеңсесінің бастығымен және Президенттің кеңесшілерімен, Мемлекеттік құқық бөлімімен және Жалпы бөліммен, сондай-ақ басқа мүдделі құрылымдық бөлімшелермен электрондық түрде келіседі.".
4. "Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Кадр саясаты жөніндегі ұлттық комиссия және облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың кадр комиссиялары туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2013 жылғы 7 наурыздағы № 520 Жарлығында:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Кадр саясаты жөніндегі ұлттық комиссияның лауазымдық құрамында:
"Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің Басшысы, төраға" деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Басшысының бірінші орынбасары, төрағаның орынбасары";
"Қазақстан Республикасы Президентінің өңірлік саясат мәселелеріне жетекшілік ететін кеңесшісі, төрағаның орынбасары" деген жол алып тасталсын.
5. "Қазақстан Республикасының дипломатиялық және қызметтік паспорттарын ресімдеу, беру, ауыстыру, тапсыру, алып қою, есепке алу, сақтау және жою қағидаларын және Қазақстан Республикасының дипломатиялық және қызметтік паспорттары берілетін Қазақстан Республикасының лауазымды адамдарының тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2014 жылғы 13 қаңтардағы № 722 Жарлығында:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының дипломатиялық және қызметтік паспорттары берілетін Қазақстан Республикасы лауазымды адамдарының тізбесінде:
Қазақстан Республикасының дипломатиялық паспорты берілетін адамдардың тізбесі мынадай мазмұндағы 10-1-тармақпен толықтырылсын:
"10-1. Президент Әкімшілігі Басшысының бірінші орынбасары.".
6. "Мемлекеттік саяси және әкімшілік қызметшілер лауазымдарының тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 150 Жарлығында:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Мемлекеттік саяси және әкімшілік қызметшілер лауазымдарының тізілімінде:
"Мемлекеттік саяси лауазымдар" деген 1-тарауда:
"Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің Басшысы" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің Басшысы, оның бірінші орынбасары".

часть первую пункта 32-1 изложить в следующей редакции:
"32-1. Ответственное структурное подразделение Администрации Президента в течение трех рабочих дней согласовывает проект поручений в электронном виде с помощником Президента по международным вопросам, первым заместителем Руководителя Администрации Президента, помощниками Президента, начальником Канцелярии Президента и советниками Президента, курирующими заинтересованные структурные подразделения, Государственно-правовым и Общим отделами, а также с другими заинтересованными структурными подразделениями.".
4. В Указе Президента Республики Казахстан от 7 марта 2013 года № 520 "О Национальной комиссии по кадровой политике при Президенте Республики Казахстан и кадровых комиссиях областей, городов республиканского значения, столицы":
в Должностном cоставе Национальной комиссии по кадровой политике при Президенте Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
после строки "Руководитель Администрации Президента Республики Казахстан, председатель" дополнить строкой следующего содержания:
"первый заместитель Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан, заместитель председателя";
строку "советник Президента Республики Казахстан, курирующий вопросы региональной политики, заместитель председателя" исключить.
5. В Указе Президента Республики Казахстан от 13 января 2014 года № 722 "Об утверждении Правил оформления, выдачи, замены, сдачи, изъятия, учета, хранения и уничтожения дипломатических и служебных паспортов Республики Казахстан и перечня должностных лиц Республики Казахстан, которым выдаются дипломатические и служебные паспорта Республики Казахстан":
в перечне должностных лиц Республики Казахстан, которым выдаются дипломатические и служебные паспорта Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
перечень лиц, которым выдается дипломатический паспорт Республики Казахстан, дополнить пунктом 10-1 следующего содержания:
"10-1. Первый заместитель Руководителя Администрации Президента.".
6. В Указе Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 150 "Об утверждении Реестра должностей политических и административных государственных служащих":
в Реестре должностей политических и административных государственных служащих, утвержденном вышеназванным Указом:
в главе 1 "Политические государственные должности":
строку "Руководитель Администрации Президента Республики Казахстан" изложить в следующей редакции:
"Руководитель Администрации Президента Республики Казахстан, его первый заместитель".

7. "Мемлекеттік қызмет өткерудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 152 Жарлығында:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Ротация жүргізу қағидалары мен мерзімдерінде, ротацияға жататын мемлекеттік қызметшілердің санаттары мен лауазымдарында:
2-тармақтағы "зейнетақымен қамсыздандыру туралы заңнамасында" деген сөздер "Әлеуметтік кодексінде" деген сөздермен ауыстырылсын;
6-тармақтың үшінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Ротация мерзімі басталған кезде Қазақстан Республикасының Әлеуметтік кодексінде белгіленген зейнеткерлік жасқа жетуіне екі және одан да аз жыл қалған мемлекеттік қызметші уәкілетті адамға берілген өтініші негізінде ротациядан босатылады.".
6. "Мемлекеттік саяси қызметшілердің жұмысын бағалауды жүргізетін уәкілетті адамдардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2016 жылғы 4 шілдедегі № 295 Жарлығында:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Мемлекеттік саяси қызметшілердің жұмысын бағалауды жүргізетін уәкілетті адамдардың тізбесінде:
"
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Төрағасы
Қазақстан Республикасының Президенті
"
деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"
Президент Әкімшілігі Басшысының бірінші орынбасары
Қазақстан Республикасының Президенті
".
9. "Мемлекеттік қызметшілердің, Қазақстан Республикасының Парламенті депутаттарының және Қазақстан Республикасының Конституциялық Соты судьяларының ант беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2017 жылғы 16 тамыздағы № 532 Жарлығында:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Мемлекеттік қызметшілердің, Қазақстан Республикасының Парламенті депутаттарының және Қазақстан Республикасының Конституциялық Соты судьяларының ант беру қағидаларында:
2-тармақ "Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің Басшысы" деген сөздерден кейін ", оның бірінші орынбасары" деген сөздермен толықтырылсын;
10. Күші жойылды – ҚР Президентінің 19.05.2025 № 880 Жарлығымен.
11. "Президенттік жастар кадр резервінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2019 жылғы 27 тамыздағы № 141 Жарлығында:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Жастар кадр резерві жөніндегі ұлттық комиссияның құрамында:
"Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің Мемлекеттік қызмет бөлімінің меңгерушісі, хатшы" деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Басшысының бірінші орынбасары";
"Қазақстан Республикасы Президентінің өңірлік саясат мәселелеріне жетекшілік ететін кеңесшісі" деген жол алып тасталсын.

7. В Указе Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 152 "О некоторых вопросах прохождения государственной службы":
в Правилах и сроках проведения ротации, категориях и должностях государственных служащих, подлежащих ротации, утвержденных вышеназванным Указом:
в пункте 2 слова "законодательством о пенсионном обеспечении" заменить словами "Социальным кодексом";
часть третью пункта 6 изложить в следующей редакции:
"Государственный служащий, которому на момент наступления срока ротации осталось два года и менее до достижения пенсионного возраста, установленного Социальным кодексом Республики Казахстан, освобождается от ротации на основании поданного уполномоченному лицу заявления.".
8. В Указе Президента Республики Казахстан от 4 июля 2016 года № 295 "Об утверждении перечня уполномоченных лиц, осуществляющих оценку деятельности политических государственных служащих":
в перечне уполномоченных лиц, осуществляющих оценку деятельности политических государственных служащих, утвержденном вышеназванным Указом:
после строки:
"
Председатель Национального Банка Республики Казахстан
Президент Республики Казахстан
"
дополнить строкой следующего содержания:
"
Первый заместитель Руководителя Администрации Президента
Президент Республики Казахстан
".
9. В Указе Президента Республики Казахстан от 16 августа 2017 года № 532 "Об утверждении Правил принесения присяги государственными служащими, депутатами Парламента Республики Казахстан и судьями Конституционного Суда Республики Казахстан":
в Правилах принесения присяги государственными служащими, депутатами Парламента Республики Казахстан и судьями Конституционного Суда Республики Казахстан, утвержденных вышеназванным Указом:
в пункте 2 после слов "Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан" дополнить словами ", его первого заместителя".
10. Утратил силу Указом Президента РК от 19.05.2025 № 880.
11. В Указе Президента Республики Казахстан от 27 августа 2019 года № 141 "О некоторых вопросах Президентского молодежного кадрового резерва":
в составе Национальной комиссии по молодежному кадровому резерву при Президенте Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
после строки "заведующий Отделом государственной службы Администрации Президента Республики Казахстан, секретарь" дополнить строкой следующего содержания:
"первый заместитель Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан";
строку "советник Президента Республики Казахстан, курирующий вопросы региональной политики" исключить.

12. "Мемлекеттік билік органдары жүйесіндегі кадр саясатының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2023 жылғы 31 шілдедегі № 290 Жарлығында:
қызмет бабында пайдалану үшін.
________________________

12. В Указе Президента Республики Казахстан от 31 июля 2023 года № 290 "О некоторых вопросах кадровой политики в системе органов государственной власти":
для служебного пользования.