Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2008 жылғы 12 қарашадағы N 689 Жарлығы.
Қазақстан Республикасының Президенті
мен Үкіметі актілерінің жинағында
жариялануға тиіс
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қазақстан Республикасы Президентінің мынадай актілеріне өзгерістер енгізілсін:
1) "Қазақстан Республикасы Президентінің жанынан Мемлекеттік наградалар жөнінде комиссия құру, оның құрамын және Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік наградалар жөніндегі комиссия туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1996 жылғы 2 сәуірдегі N 2935 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1996 ж., N 14, 108-құжат; N 44, 422-құжат; 1997 ж., N 2, 19-құжат; 2003 ж., N 41, 426-құжат; 2007 ж., N 24 ж., 268-құжат):
Жарлықтың атауындағы "оның құрамын және Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік наградалар жөніндегі комиссия туралы ережені" деген сөздер "ол туралы Ережені" деген сөздермен ауыстырылсын;
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік наградалар жөніндегі комиссия туралы ережеде:
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Комиссияның қызметін қамтамасыз етуді Президент Кеңсесі жүзеге асырады.";
2) "Қазақстан Республикасының Заңдарын Қазақстан Республикасы Президентінің қол қоюына және қарауына ұсыну, оларды тіркеу, жария ету және сақтау тәртібі туралы ережені бекіту" Қазақстан Республикасы Президентінің 1996 жылғы 2 шілдедегі N 3051 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1996 ж., N 30, 267-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының заңдарын Қазақстан Республикасы Президентінің қол қоюына және қарауына ұсыну, оларды тіркеу, жария ету және сақтау тәртібі туралы ережеде:
2-тармақтағы "Құжаттамалық қамтамасыз ету бөлімі" деген сөздер "Жалпы бөлім" деген сөздермен ауыстырылсын;
5-тармақтың бірінші абзацындағы "Құжаттамалық қамтамасыз ету бөліміне" деген сөздер "Жалпы бөліміне" деген сөздермен ауыстырылсын;
6-тармақтағы "Құжаттамалық қамтамасыз ету бөлімінде" деген сөздер "Жалпы бөлімінде" деген сөздермен ауыстырылсын;
3) күші жойылды - ҚР Президентінің 20.10.2017 № 568 Жарлығымен;
4) "Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің Мемлекеттік бейбітшілік және прогресс сыйлығының мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Президентінің 2001 жылғы 28 қыркүйектегі N 691 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2001 ж., N 32, 421-құжат; 2002 ж., N 44, 436-құжат; 2003 ж., N 45, 487-құжат; 2004 ж., N 21, 266-құжат; N 51, 671-құжат; 2007 ж., N 24, 268-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің Мемлекеттік бейбітшілік және прогресс сыйлығын беру жөніндегі комиссияның дербес құрамына мыналар енгізілсін:
Әбдірахымов - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі
Ғабидолла Рахматоллаұлы Кеңсесінің Басшысы, төрағаның орынбасары,
Мыңбай - Қазақстан Республикасының Мәдениет
Дархан Қамзабекұлы және ақпарат вице-министрі, хатшы,
Бижанов - Қазақстан Республикасы Парламенті
Ақан Құсайынұлы Сенатының Әлеуметтік-мәдени даму
комитетінің төрағасы (келісім бойынша),
Досқалиев - Қазақстан Республикасы Парламенті
Жақсылық Ақмырзаұлы Мәжілісінің Әлеуметтік-мәдени даму
комитетінің төрағасы (келісім бойынша),
Дьяченко - Қазақстан Республикасы Парламенті
Сергей Александрович Мәжілісі Төрағасының орынбасары,
Қазақстан халқы Ассамблеясы төрағасының
орынбасары (келісім бойынша),
Жолдасбаева - Қазақстан Республикасы Парламенті
Нұрлығайым Шалданқызы Сенатының Экономикалық және өңірлік
саясат комитетінің төрайымы (келісім
бойынша),
көрсетілген Комиссияның құрамынан: А.Ы.Бөрібаев, Л.Н.Бурлаков, А.Д.Досжан, Е.Қ.Ертісбаев, З.Ж.Қадырова, Е.Т.Орынбаев, Қ.С.Сұлтанов, С.А.Терещенко шығарылсын;

О внесении изменений в некоторые акты Президента Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 12 ноября 2008 года № 689.
Подлежит опубликованию в Собрании
актов Президента и Правительства
Республики Казахстан
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести изменения в следующие акты Президента Республики Казахстан:
1) в Указ Президента Республики Казахстан от 2 апреля 1996 года № 2935 "Об образовании Комиссии по государственным наградам при Президенте Республики Казахстан, утверждении ее состава и Положения о Комиссии по государственным наградам при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1996 г., № 14, ст. 108; № 44, ст. 422; 1997 г., № 2, ст. 19; 2003 г., № 41, ст. 426; 2007 г., № 24, ст. 268):
в названии Указа слова "ее состава и Положения о Комиссии по государственным наградам при Президенте Республики Казахстан" заменить словами "Положения о ней";
в Положении о Комиссии по государственным наградам при Президенте Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Обеспечение деятельности Комиссии осуществляется Канцелярией Президента.";
2) в Указ Президента Республики Казахстан от 2 июля 1996 года № 3051 "Об утверждении Положения о порядке представления на подпись и рассмотрения Президентом Республики Казахстан законов Республики Казахстан, их регистрации, обнародования и хранения" (САПП Республики Казахстан, 1996 г., № 30, ст. 267):
в Положении о порядке представления на подпись и рассмотрения Президентом Республики Казахстан законов Республики Казахстан, их регистрации, обнародования и хранения, утвержденном вышеназванным Указом:
в пункте 2 слова "Отделом документационного обеспечения" заменить словами "Общим отделом";
в абзаце первом пункта 5 слова "Отделу документационного обеспечения" заменить словами "Общему отделу";
в пункте 6 слова "Отделе документационного обеспечения" заменить словами "Общем отделе";
3) утратил силу Указом Президента РК от 20.10.2017 № 568;
4) в Указ Президента Республики Казахстан от 28 сентября 2001 года № 691 "Вопросы Государственной премии мира и прогресса Первого Президента Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., № 32, ст. 421; 2002 г., № 44, ст. 436; 2003 г., № 45, ст. 487; 2004 г., № 21, ст. 266; № 51, ст. 671; 2007 г., № 24, ст. 268):
ввести в персональный состав Комиссии по присуждению Государственной премии мира и прогресса Первого Президента Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным Указом:
Абдрахимова - Руководителя Канцелярии Премьер-
Габидуллу Рахматуллаевича Министра Республики Казахстан,
заместителем председателя,
Мынбая - вице-министра культуры и информации
Дархана Камзабекулы Республики Казахстан, секретарем,
Бижанова - председателя Комитета по социально-
Ахана Хусаиновича культурному развитию Сената Парламента
Республики Казахстан (по согласованию),
Джолдасбаеву - председателя Комитета по экономической
Нурлыгайым Чалдановну и региональной политике Сената Парламента
Республики Казахстан (по согласованию),
Доскалиева - председателя Комитета по социально-
Жаксылыка Акмырзаевича культурному развитию Мажилиса Парламента
Республики Казахстан (по согласованию),
Дьяченко - заместителя Председателя Мажилиса
Сергея Александровича Парламента Республики Казахстан,
заместителя Председателя Ассамблеи народа
Казахстана (по согласованию);
вывести из состава указанной Комиссии: Бурибаева А.И., Бурлакова Л.Н., Досжана А.Д., Ертысбаева Е.К., Кадырову З.Ж., Орынбаева Е.Т., Султанова К.С., Терещенко С.А.;

5) "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы мемлекеттік наградалар жөніндегі комиссияның құрамы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 29 наурыздағы N 829 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2003 ж., N 41, 426-құжат; 2007 ж., N 24, 268-құжат; 2008 ж., N 20, 182-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы наградалар жөніндегі комиссияның құрамына мыналар енгізілсін:
Нүрпейісов - Қазақстан Республикасы Президенті
Қайрат Айтмұхамбетұлы Әкімшілігі Басшысының орынбасары,
төрағаның орынбасары,
Құл-Мұхамед - Қазақстан Республикасының Мәдениет және
Мұхтар Абрарұлы ақпарат министрі;
мына жол:
"Көшкінов - Қазақстан Республикасының Президенті
Ержан Сүлейменұлы Әкімшілігінің Мемлекеттік бақылау және
ұйымдастыру-кадр жұмысы бөлімінің
сектор меңгерушісі, Комиссия хатшысы"
мынадай редакцияда жазылсын:
"Көшкінов - Қазақстан Республикасы Президенті
Ержан Сүлейменұлы Кеңсесінің сектор меңгерушісі, Комиссия
хатшысы";
Комиссия көрсетілген құрамынан: Е.Қ.Ертісбаев, Д.А.Кәлетаев шығарылсын;
6) "Қазақстан Республикасы Президентінің жанынан Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес мәселелері жөніндегі комиссия құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 2 сәуірдегі N 839 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2002 ж., N 10, 92-құжат; N 32, 339-құжат; 2003 ж., N 9, 92-құжат; 2004 ж., N 14, 171-құжат; N 51, 671-құжат; 2005 ж., N 43, 573-құжат; 2006 ж., N 35, 374-құжат; 2007 ж., N 3, 36-құжат; N 24, 268-құжат; 2008 ж., N 4, 43-құжат; N 20, 182-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес мәселелері жөніндегі комиссияның құрамына мыналар енгізілсін:
Донақов - Қазақстан Республикасы Президенті
Талғат Советбекұлы Әкімшілігі Басшысының орынбасары,
төрағаның орынбасары,
Сүлейменов - Қазақстан Республикасы Президентінің
Қайырбек Шошанұлы көмекшісі - Қауіпсіздік Кеңесінің
хатшысы,
Омаров - "Қазақстан" республикалық
Жанай Сейтжанұлы телерадиокорпорациясы" АҚ басқармасының
бастығы (келісім бойынша);
мына жол:
"Имашев - Қазақстан Республикасы Президентінің
Берік Мәжитұлы көмекшісі - Қауіпсіздік Кеңесінің
хатшысы, төрағаның орынбасары"
мынадай редакцияда жазылсын:
"Имашев - Қазақстан Республикасы Парламенті
Берік Мәжитұлы Сенатының депутаты (келісім бойынша)";
көрсетілген комиссия құрамынан: Ғ.Р.Әбдірахымов, Д.С.Әбдіхамитов, Қ.Ахметов, Н.Н.Дүтбаев шығарылсын;
7) "Қазақстан Республикасы Президенті жанындағы Адам құқықтары жөніндегі комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 19 наурыздағы N 1042 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2003 ж., N 11, 125-құжат; 2004 ж., N 15, 183-құжат; 2005 ж., N 21, 247-құжат; 2006 ж., N 20, 195-құжат; 2007 ж., N 1, 1-құжат; 2008 ж., N 20, 182-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Адам құқықтары жөніндегі комиссияның құрамына мыналар енгізілсін:
Федоров - Қазақстан Республикасы Ішкі істер вице-
Олег Анатольевич министрі;
мына жол:
"Байжанов - "Қазмұнайгаз ҰК" АҚ вице-президенті
Ұлан Сапарұлы (келісім бойынша)"
мынадай редакцияда жазылсын:
"Байжанов - Қазақстандық тәуелсіз директорлар
Ұлан Сапарұлы қауымдастығының төрағасы (келісім
бойынша)";
көрсетілген Комиссия құрамынан А.Ж.Шпекбаев шығарылсын;

5) в Указ Президента Республики Казахстан от 29 марта 2002 года № 829 "О составе Комиссии по государственным наградам при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2003 г., № 41, ст. 426; 2007 г., № 24, ст. 268; 2008 г., № 20, ст. 182):
ввести в состав Комиссии по государственным наградам при Президенте Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным Указом:
Нурпеисова - заместителя Руководителя Администрации
Кайрата Айтмухамбетовича Президента Республики Казахстан,
заместителем председателя,
Кул-Мухаммеда - Министра культуры и информации
Мухтара Абрарулы Республики Казахстан;
строку:
"Кошкинов - заведующий сектором Отдела
Ержан Сулейменович государственного контроля и
организационно-кадровой работы
Администрации Президента Республики
Казахстан, секретарь Комиссии"
изложить в следующей редакции:
"Кошкинов - заведующий сектором Канцелярии
Ержан Сулейменович Президента Республики Казахстан,
секретарь Комиссии";
вывести из состава указанной Комиссии: Ертысбаева Е.К., Калетаева Д.А.;
6) в Указ Президента Республики Казахстан от 2 апреля 2002 года № 839 "Об образовании Комиссии при Президенте Республики Казахстан по вопросам борьбы с коррупцией" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., № 10, ст. 92; № 32, ст. 339; 2003 г., № 9, ст. 92; 2004 г., № 14, ст. 171; № 51, ст. 671; 2005 г., № 43, ст. 573; 2006 г., № 35, ст. 374; 2007 г., № 3, ст. 36; № 24, ст. 268; 2008 г., № 4, ст. 43; № 20, ст. 182):
ввести в состав Комиссии при Президенте Республики Казахстан по вопросам борьбы с коррупцией, утвержденный вышеназванным Указом:
Донакова - заместителя Руководителя Администрации
Талгата Советбековича Президента Республики Казахстан,
заместителем председателя,
Сулейменова - помощника Президента - Секретаря Совета
Каирбека Шошановича Безопасности Республики Казахстан,
Омарова - председателя правления АО
Жаная Сейтжановича "Республиканская телерадиокорпорация
"Казахстан" (по согласованию);
строку:
"Имашев - помощник Президента - Секретарь Совета
Берик Мажитович Безопасности Республики Казахстан,
заместитель председателя"
изложить в следующей редакции:
"Имашев - депутат Сената Парламента Республики
Берик Мажитович Казахстан (по согласованию)";
вывести из состава указанной Комиссии: Абдрахимова Г.Р., Абдыхамитова Д.С., Ахметова К., Дутбаева Н.Н.;
7) в Указ Президента Республики Казахстан от 19 марта 2003 года № 1042 "О Комиссии по правам человека при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2003 г., № 11, ст. 125; 2004 г., № 15, ст. 183; 2005 г., № 21, ст. 247; 2006 г., № 20, ст. 195; 2007 г., № 1, ст. 1; 2008 г., № 20, ст. 182):
ввести в состав Комиссии по правам человека при Президенте Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным Указом:
Федорова - вице-министра внутренних дел Республики
Олега Анатольевича Казахстан;
строку:
"Байжанов - вице-президент АО "НК "Казмунайгаз"
Улан Сапарович (по согласованию)"
изложить в следующей редакции:
"Байжанов - председатель Казахстанской ассоциации
Улан Сапарович независимых директоров (по
согласованию)";
вывести из состава указанной Комиссии Шпекбаева А.Ж.;

8) күші жойылды - ҚР Президентінің 29.12.2015 № 151 Жарлығымен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі);
9) күші жойылды - ҚР Президентінің 09.04.2014 № 791 Жарлығымен;
10) "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Кешірім жасау мәселелері жөніндегі комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 5 шілдедегі N 140 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., N 25, 254-құжат; 2007 ж., N 11, 119-құжат; N 44, 515-құжат; 2008 ж., N 20, 182-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Кешірім жасау мәселелері жөніндегі комиссияның құрамына енгізілсін:
Есім - Қазақстан Республикасы Парламенті
Ғарифолла Сенатының депутаты (келісім бойынша),
мына жолдар:
"Донақов - Қазақстан Республикасы Президенті
Талғат Советбекұлы Әкімшілігі Мемлекеттік құқық бөлімінің
меңгерушісі, төрағаның орынбасары",
"Әбдіқалықова - Қазақстан Республикасы Президентінің
Гүлшара Наушақызы кеңесшісі - Қазақстан Республикасының
Президенті жанындағы Отбасы істері және
гендерлік саясат жөніндегі ұлттық
комиссияның төрайымы"
тиісінше мынадай редакцияда жазылсын:
"Донақов - Қазақстан Республикасы Президенті
Талғат Советбекұлы Әкімшілігі Басшысының орынбасары,
төрағаның орынбасары",
"Әбдіқалықова - Қазақстан Республикасы Президентінің
Гүлшара Наушақызы кеңесшісі - Қазақстан Республикасының
Президенті жанындағы Әйелдер істері
және отбасылық-демографиялық саясат
жөніндегі ұлттық комиссияның төрайымы";
көрсетілген Комиссия құрамынан: С.А.Әбдіманапов, Л.Н.Бурлаков шығарылсын;
11) "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Азаматтық мәселелері жөніндегі комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 10 қазандағы N 198 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., N 38, 421-құжат; 2007 ж., N 11, 119-құжат; N 24, 268-құжат; 2008 ж., N 4, 43-құжат; N 20, 182-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Азаматтық мәселелері жөніндегі комиссия құрамында :
мына жол:
"Донақов - Қазақстан Республикасы Президенті
Талғат Советбекұлы Әкімшілігі Мемлекеттік құқық бөлімінің
меңгерушісі, төрағаның орынбасары"
мынадай редакцияда жазылсын:
"Донақов - Қазақстан Республикасы Президенті
Талғат Советбекұлы Әкімшілігі Басшысының орынбасары,
төрағаның орынбасары";
12) "Қазақстан Республикасының экономикасын жаңғырту жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 13 сәуірдегі N 314 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., N 11, 120-құжат; N 38, 430-құжат; 2008 ж., N 24, 226-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының экономикасын жаңғырту жөніндегі мемлекеттік комиссияның құрамына енгізілсін:
Исекешев - Қазақстан Республикасы Президентінің
Әсет Орынтайұлы көмекшісі, төрағаның орынбасары;
мына жолдар:
"Келімбетов - Қазақстан Республикасы Президенті
Қайрат Нематұлы Әкімшілігінің Басшысы, төрағаның
орынбасары",
"Мирчев Александр - Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің кеңесшісі",
"Эванс Ричард - "Самұрық" мемлекеттік активтерді
басқару жөніндегі қазақстандық
холдингі" АҚ директорлар кеңесінің
төрағасы"
тиісінше мынадай редакцияда жазылсын:
"Келімбетов - "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры"
Қайрат Нематұлы акционерлік қоғамы басқармасының
төрағасы",
"Мирчев Александр - "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры"
АҚ директорлар кеңесінің мүшесі",
"Эванс Ричард - "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры"
АҚ директорлар кеңесінің мүшесі";
көрсетілген Мемлекеттік комиссия құрамынан: Қ.А.Бозымбаев, А.Ғ.Дунаев шығарылсын;

8) утратил силу Указом Президента РК от 29.12.2015 № 151 (вводится в действие с 01.01.2016);
9) утратил силу Указом Президента РК от 09.04.2014 № 791;
10) в Указ Президента Республики Казахстан от 5 июля 2006 года № 140 "О Комиссии по вопросам помилования при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., № 25, ст. 254; 2007 г., № 11, ст. 119; № 44, ст. 515; 2008 г., № 20, ст. 182):
ввести в состав Комиссии по вопросам помилования при Президенте Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным Указом:
Есима - депутата Сената Парламента Республики
Гарифоллу Казахстан (по согласованию);
строки:
"Донаков - заведующий Государственно-правовым
Талгат Советбекович отделом Администрации Президента
Республики Казахстан, заместитель
председателя",
"Абдыкаликова - советник Президента Республики
Гульшара Наушаевна Казахстан - председатель Национальной
комиссии по делам семьи и гендерной
политике при Президенте Республики
Казахстан"
изложить соответственно в следующей редакции:
"Донаков - заместитель Руководителя Администрации
Талгат Советбекович Президента Республики Казахстан,
заместитель председателя",
"Абдыкаликова - советник Президента Республики
Гульшара Наушаевна Казахстан - председатель Национальной
комиссии по делам женщин и
семейно-демографической политике при
Президенте Республики Казахстан";
вывести из состава указанной Комиссии: Абдыманапова С.А., Бурлакова Л.Н.;
11) в Указ Президента Республики Казахстан от 10 октября 2006 года № 198 "О Комиссии по вопросам гражданства при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., № 38, ст. 421; 2007 г., № 11, ст. 119; № 24, ст. 268; 2008 г., № 4, ст. 43; № 20, ст. 182):
в составе Комиссии по вопросам гражданства при Президенте Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
строку:
"Донаков - заведующий Государственно-правовым
Талгат Советбекович отделом Администрации Президента
Республики Казахстан, заместитель
председателя"
изложить в следующей редакции:
"Донаков - заместитель Руководителя Администрации
Талгат Советбекович Президента Республики Казахстан,
заместитель председателя";
12) в Указ Президента Республики Казахстан от 13 апреля 2007 года № 314 "О мерах по модернизации экономики Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2007 г., № 11, ст. 120; № 38, ст. 430; 2008 г., № 24, ст. 226):
ввести в состав Государственной комиссии по вопросам модернизации экономики Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным Указом:
Исекешева - помощника Президента Республики
Асета Орентаевича Казахстан, заместителем председателя;
строки:
"Келимбетов - Руководитель Администрации Президента
Кайрат Нематович Республики Казахстан, заместитель
председателя",
"Мирчев Александр - советник Премьер-Министра Республики
Казахстан",
"Эванс Ричард - председатель совета директоров АО
"Казахстанский холдинг по управлению
государственными активами "Самрук"
изложить соответственно в следующей редакции:
"Келимбетов - председатель правления акционерного
Кайрат Нематович общества "Фонд национального
благосостояния "Самрук-Казына",
"Мирчев Александр - член совета директоров АО "Фонд
национального благосостояния "Самрук-
Казына",
"Эванс Ричард - член совета директоров АО "Фонд
национального благосостояния "Самрук-
Казына";
вывести из состава указанной Государственной комиссии: Бозумбаева К.А., Дунаева А.Г.;

13) Күші жойылды - ҚР Президентінің 21.01.2015 № 993 Жарлығымен (01.01.2015 қолданысқа енгізіледі);
14) "Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Астананың сәулет кеңесі туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 12 қарашадағы N 434 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., N 42, 477-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Астананың сәулет кеңесінің құрамына енгізілсін:
Тасмағамбетов - Астана қаласының әкімі, төрағаның
Иманғали Нұрғалиұлы орынбасары;
аталған Сәулет кеңесінің құрамынан А.Ұ.Мамин шығарылсын;
15) "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Жастар саясаты жөніндегі кеңес құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2008 жылғы 1 шілдедегі N 625 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы; 2008 ж., N 32, 332-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Жастар саясаты жөніндегі кеңесінің құрамында :
мына жол:
"Әбдірахымов - Қазақстан Республикасы Мемлекеттік
Ғабидолла Рахматоллаұлы қызмет істері агенттігінің төрағасы,
төраға"
мынадай редакцияда жазылсын:
"Әбдірахымов - Қазақстан Республикасы Премьер-
Ғабидолла Рахматоллаұлы Министрі Кеңсесінің Басшысы, төраға";
16) Күші жойылды – ҚР Президентінің 09.02.2022 № 808 Жарлығымен.
17) күші жойылды - ҚР Президентiнiң 29.08.2016 № 312 Жарлығымен;
18) "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Құқықтық саясат жөніндегі кеңес құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 19 ақпандағы N 303 өкіміне (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2002 ж., N 6, 44-құжат; N 39, 396-құжат; 2003 ж., N 18, 180-құжат; 2004 ж., N 4, 50-құжат; N 51, 671-құжат; 2005 ж., N 44, 578-құжат; 2006 ж., N 7, 51-құжат; N 5, 62-құжат; N 26, 299-құжат; N 35, 389-құжат; N 44, 515-құжат; 2008 ж., N 20, 182-құжат):
жоғарыда аталған өкіммен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Құқықтық саясат жөніндегі кеңестің дербес құрамында :
мына жол:
"Донақов - Қазақстан Республикасы Президенті
Талғат Советбекұлы Әкімшілігі Мемлекеттік құқық бөлімінің
меңгерушісі"
мынадай редакцияда жазылсын:
"Донақов - Қазақстан Республикасы Президенті
Талғат Советбекұлы Әкімшілігі Басшысының орынбасары,
Кеңестің төрағасы";
көрсетілген Кеңестің құрамынан О.И.Жұмабеков шығарылсын;
19) Күші жойылды – ҚР Президентінің 05.06.2025 № 898 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Жарлығымен.
20) Күші жойылды - ҚР Президентінің 2010.05.12 № 987 Жарлығымен.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - ҚР Президентінің 09.04.2014 № 791; 21.01.2015 № 993 (01.01.2015 қолданысқа енгізіледі); 29.12.2015 № 151 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 29.08.2016 № 312; 20.10.2017 № 568; 09.02.2022 № 808; 05.06.2025 № 898 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Жарлықтарымен.

13) утратил силу Указом Президента РК от 21.01.2015 № 993(вводится в действие с 01.01.2015);
14) в Указ Президента Республики Казахстан от 12 ноября 2007 года № 434 "Об Архитектурном совете столицы при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2007 г., № 42, ст. 477):
ввести в состав Архитектурного совета столицы при Президенте Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным Указом:
Тасмагамбетова - акима города Астаны,
Имангали Нургалиевича заместителем председателя;
вывести из состава указанного Архитектурного совета Мамина А.У.;
15) в Указ Президента Республики Казахстан от 1 июля 2008 года № 625 "О создании Совета по молодежной политике при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2008 г., № 32, ст. 332):
в составе Совета по молодежной политике при Президенте Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
строку:
"Абдрахимов - Председатель Агентства Республики
Габидулла Рахматуллаевич Казахстан по делам государственной
службы, председатель"
изложить в следующей редакции:
"Абдрахимов - Руководитель Канцелярии Премьер-
Габидулла Рахматуллаевич Министра Республики Казахстан,
председатель";
16) Утратил силу Указом Президента РК от 09.02.2022 № 808.
17) утратил силу Указом Президента РК от 29.08.2016 № 312;
18) в распоряжение Президента Республики Казахстан от 19 февраля 2002 года № 303 "Об образовании Совета по правовой политике при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., № 6, ст. 44; № 39, ст. 396; 2003 г., № 18, ст. 180; 2004 г., № 4, ст. 50; № 51, ст. 671; 2005 г., № 44, ст. 578; 2006 г., № 7, ст. 51; 2007 г., № 5, ст. 62; № 26, ст. 299; № 35, ст. 389; № 44, ст. 515; 2008 г., № 20, ст. 182):
в персональном составе Совета по правовой политике при Президенте Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным распоряжением:
строку:
"Донаков - заведующий Государственно-правовым
Талгат Советбекович отделом Администрации Президента
Республики Казахстан"
изложить в следующей редакции:
"Донаков - заместитель Руководителя Администрации
Талгат Советбекович Президента Республики Казахстан,
председатель Совета";
вывести из состава указанного Совета Жумабекова О.И.;
19) утратил силу Указом Президента РК от 05.06.2025 № 898 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
20) утратил силу Указом Президента РК от 12.05.2010 N 987.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными указами Президента РК от 21.01.2015 № 993(вводится в действие с 01.01.2015); от 29.12.2015 № 151 (вводится в действие с 01.01.2016); от 20.10.2017 № 568; от 05.06.2025 № 898 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Н. Назарбаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2008 жылғы 12 қарашадағы
N 689 Жарлығына
ҚОСЫМША
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Президентінің 05.06.2025 № 898 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Жарлығымен.

2. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
Н. Назарбаев
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Указу Президента
Республики Казахстан
от 12 ноября 2008 года № 689
Сноска. Приложение утратило силу Указом Президента РК от 05.06.2025 № 898 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).