Қазақстан Республикасы Президентінің кейбiр актілерiне өзгерiстер енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 15 желтоқсандағы N 1504 Жарлығы.
"Актілер жинағында"
жариялануға тиіс
(ҮЗІНДІ)
ҚАУЛЫ ЕТЕМIН:
1. Қазақстан Республикасы Президентiнiң мынадай актілерiне өзгерiстер енгізілсiн:
1) (Күші жойылды - ҚР Президентінің 2006.10.10. N 198 Жарлығымен )
2) (Күші жойылды - ҚР Президентінің 2006.07.05. N 140 Жарлығымен)
3) "Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентiнiң Мемлекеттiк бейбiтшілiк және прогресс сыйлығының мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2001 жылғы 28 қыркүйектегi N 691 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПYАЖ-ы, 2001 ж., N 32, 421-құжат; 2002 ж., N 44, 436-құжат; 2003 ж., N 45, 487-құжат; 2004 ж., N 21, 266-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекiтілген Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентiнiң Мемлекеттiк бейбiтшiлiк және прогресс сыйлығы туралы ереженiң 20-тармағындағы "Ақпарат министрлiгi" деген сөздер "Мәдениет, ақпарат және спорт министрлiгi" деген сөздермен алмастырылсын;
жоғарыда аталған Жарлықпен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентiнiң Мемлекеттік бейбiтшiлiк және прогресс сыйлығын беру жөнiндегі комиссияның дербес құрамына мыналар енгізілсiн:
Аманшаев - Қазақстан Республикасы Мәдениет,
Ермек Әмiрханұлы ақпарат және спорт вице-министрi,
хатшы,
Қосыбаев - Қазақстан Республикасы Мәдениет,
Есетжан Мұратұлы ақпарат және спорт министрi;
аталған Комиссияның құрамынан: С.Абдрахманов, Ә.А.Асқаров, Д.Қ.Қасейiнов шығарылсын;
4) "Қазақстан Республикасы Президентiнiң жанында Құқықтық саясат жөнiндегi кеңес құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 19 ақпандағы N 303 өкiмiне (Қазақстан Республикасының ПYАЖ-ы, 2002 ж., N 6, 44-құжат; N 39, 396-құжат; 2003 ж., N 18, 180-құжат; 2004 ж., N 4, 50-құжат):
жоғарыда аталған өкiммен бекiтілген Қазақстан Республикасы Президентiнiң жанындағы Құқықтық саясат жөнiндегi кеңестiң дербес құрамына мыналар енгiзiлсiн:
Мұхаметжанов - Қазақстан Республикасы Президентi
Бауыржан Әлiмұлы Әкiмшілiгi Басшысының орынбасары -
Мемлекеттік-құқық басқармасының
бастығы, төраға,
Киселев - Қазақстан Республикасы Парламентi
Сергей Владимирович Мәжілiсiнiң депутаты,
Қосыбаев - Қазақстан Республикасы Мәдениет,
Есетжан Мұратұлы ақпарат және спорт министрi;
Жиреншин - Қазақ гуманитарлық-заң
Қазбек Әбусағитұлы университетiнің проректоры,
Қалмырзаев - Қазақстан Республикасы Экономикалық
Сарыбай Сұлтанұлы қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа
қарсы күрес агенттігiнің (қаржы
полициясы) төрағасы,
Қоғамов - Қазақстан Республикасы Экономикалық
Марат Шекiшұлы қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа
қарсы күрес агенттігінiң (қаржы
полициясы) Қаржы полициясы
академиясының бастығы;
мына жол:
"Сапарбаев - Қазақстан Республикасы Кедендiк
Бердiбек Машбекұлы бақылау агенттiгiнiң төрағасы"
мынадай редакцияда жазылсын:
"Сапарбаев - Қазақстан Республикасы Қаржы
Бердiбек Машбекұлы вице-министрi - Кеден бақылау
комитетiнiң төрағасы";
аталған Кеңес құрамынан: И.И.Рогов, С.Абдрахманов, Б.А.Бұлғақбаев, Ж.Д.Егiмбаева, М.А.Құл-Мұхаммед, Р.Ж.Мұқашев, Ғ.С.Сапарғалиев, М.К.Сүлейменов шығарылсын;
жоғарыда аталған өкiммен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Президентiнiң жанынан Құқықтық саясат жөнiндегi кеңес құру туралы ереженiң 4-бөлiмiнiң алтыншы абзацында "Қазақстан Республикасы Президентi Әкiмшілігінiң Мемлекеттік-құқық бөлiмi" деген сөздер "Қазақстан Республикасы Президентi Әкiмшiлiгінің Мемлекеттік-құқық басқармасы" деген сөздермен алмастырылсын;

О внесении изменений в некоторые акты Президента Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 15 декабря 2004 года N 1504.
Подлежит опубликованию
в "Собрании актов"
(ВЫПИСКА)
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести изменения в следующие акты Президента Республики Казахстан:
1) утратил силу Указом Президента РК от 10.10.2006 N 198;
2) утратил силу Указом Президента РК от 05.07.2006 N 140 (вводится в действие со дня подписания);
3) в Указ Президента Республики Казахстан от 28 сентября 2001 года N 691 "Вопросы Государственной премии мира и прогресса Первого Президента Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., N 32, ст. 421; 2002 г., N 44, ст. 436; 2003 г., N 45, ст. 487; 2004 г., N 21, ст. 266):
в пункте 20 Положения о Государственной премии мира и прогресса Первого Президента Республики Казахстан, утвержденного вышеназванным Указом, слова "Министерство информации" заменить словами "Министерство культуры, информации и спорта";
ввести в персональный состав Комиссии по присуждению Государственной премии мира и прогресса Первого Президента Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным Указом:
Аманшаева - вице-министра культуры,
Ермека Амирхановича информации и спорта Республики
Казахстан, секретарем,
Косубаева - Министра культуры, информации
Есетжана Муратовича и спорта Республики Казахстан;
вывести из состава указанной Комиссии: Абдрахманова С., Аскарова А.А., Касеинова Д.К.;
4) в распоряжение Президента Республики Казахстан от 19 февраля 2002 года N 303 "Об образовании Совета по правовой политике при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., N 6, ст. 44; N 39, ст. 396; 2003 г., N 18, ст. 180; 2004 г., N 4, ст. 50):
ввести в персональный состав Совета по правовой политике при Президенте Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным распоряжением:
Мухамеджанова - заместителя Руководителя
Бауржана Алимовича Администрации Президента
Республики Казахстан -
начальника Государственно-
правового управления,
председателем,
Киселева - депутата Мажилиса Парламента
Сергея Владимировича Республики Казахстан
(по согласованию),
Косубаева - Министра культуры,
Есетжана Муратовича информации и спорта Республики
Казахстан,
Жиренчина - проректора Казахского
Казбека Абусагитовича гуманитарно-юридического
университета,
Калмурзаева - Председателя Агентства
Сарыбая Султановича Республики Казахстан по борьбе
с экономической и коррупционной
преступностью (финансовой
полиции),
Когамова - начальника Академии финансовой
Марата Чекишевича полиции Агентства Республики
Казахстан по борьбе с
экономической и коррупционной
преступностью (финансовой
полиции);
строку:
"Сапарбаев - Председатель Агентства
Бердибек Машбекович таможенного контроля
Республики Казахстан"
изложить в следующей редакции:
"Сапарбаев - вице-министр финансов
Бердибек Машбекович Республики Казахстан -
председатель Комитета
таможенного контроля";
вывести из состава указанного Совета: Рогова И.И., Абдрахманова С., Булгакбаева Б.А., Егимбаеву Ж.Д., Кул-Мухаммеда М.А., Мукашева Р.Ж., Сапаргалиева Г.С., Сулейменова М.К.;
в абзаце шестом главы 4 Положения о Совете по правовой политике при Президенте Республики Казахстан, утвержденного вышеназванным распоряжением, слова "Государственно-правовой отдел Администрации Президента Республики Казахстан, который" заменить словами "Государственно-правовое управление Администрации Президента Республики Казахстан, которое";

5) "Қазақстан Республикасы Президентiнiң жанынан Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес және мемлекеттік қызметшілердiң қызмет этикасын сақтауы мәселелерi жөнiндегi комиссия құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 2 сәуiрдегі N 839 Жарлығына(Қазақстан Республикасының ПYАЖ-ы, 2002 ж., N 10, 92-құжат; N 32, 339-құжат; 2003 ж., N 9, 92-құжат; 2004 ж., N 14, 92-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Президентiнiң жанынан Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес және мемлекеттік қызметшiлердiң қызмет этикасын сақтауы мәселелерi жөнiндегi комиссия құру туралы ереженiң 16-тармағында "Мемлекеттік-құқық бөлiмi" деген сөздер "Мемлекеттiк-құқық басқармасы" деген сөздермен алмастырылсын;
Қазақстан Республикасы Президентiнiң жанындағы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес және мемлекеттік қызметшілердiң қызмет этикасын сақтауы мәселелерi жөнiндегi комиссияның құрамына мыналар енгiзілсiн:
Мұхаметжанов - Қазақстан Республикасы Президентi
Бауыржан Әлiмұлы Әкiмшiлiгi Басшысының орынбасары -
Мемлекеттiк-құқық басқармасының
бастығы, төрағаның орынбасары,
Дунаев - Қазақстан Республикасы Қаржы
Арман Ғалиасқарұлы министрi;
мына жолдар:
"Федотов - Президент Әкiмшiлiгi
Виктор Данилович Мемлекеттiк-құқық бөлiмiнiң
мемлекеттiк инспекторы, Комиссия
хатшысы"
мынадай редакцияда жазылсын:
"Федотов - Қазақстан Республикасы Президентi
Виктор Данилович Әкiмшiлiгiнiң Мемлекеттiк-құқық
басқармасы Құқық қорғау қызметi
бөлiмiнiң бас инспекторы";
аталған Комиссия құрамынан: И.И.Рогов, Е.А.Досаев шығарылсын;
6) Күші жойылды – ҚР Президентінің 05.06.2025 № 898 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Жарлығымен.
7) Күші жойылды - ҚР Президентінің 2012.05.08 № 325 Жарлығымен.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Президентінің 08.05.2012 № 325; 05.06.2025 № 898 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Жарлықтарымен.
2. Осы Жарлық қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Президенті

5) в Указ Президента Республики Казахстан от 2 апреля 2002 года N 839 "Об образовании Комиссии при Президенте Республики Казахстан по вопросам борьбы с коррупцией и соблюдения служебной этики государственными служащими" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., N 10, ст. 92; N 32, ст. 339; 2003 г., N 9, ст. 92; 2004 г.,
N 14, ст. 92):
в пункте 16 Положения о Комиссии при Президенте Республики Казахстан по вопросам борьбы с коррупцией и соблюдения служебной этики государственными служащими, утвержденного вышеназванным Указом, слова "Государственно-правовой отдел" заменить словами "Государственно-правовое управление";
ввести в состав Комиссии при Президенте Республики Казахстан по вопросам борьбы с коррупцией и соблюдения служебной этики государственными служащими:
Мухамеджанова - заместителя Руководителя
Бауржана Алимовича Администрации Президента
Республики Казахстан -
начальника Государственно-
правового управления,
заместителем председателя,
Дунаева - Министра финансов Республики
Армана Галиаскаровича Казахстан;
строку:
"Федотов - государственный инспектор
Виктор Данилович Государственно-правового отдела
Администрации Президента,
секретарь Комиссии"
изложить в следующей редакции:
"Федотов - главный инспектор Отдела
Виктор Данилович правоохранительной деятельности
Государственно-правового
управления Администрации
Президента Республики
Казахстан, секретарь";
вывести из состава указанной Комиссии: Рогова И.И.,
Досаева Е.А.;
6) утратил силу Указом Президента РК от 05.06.2025 № 898 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7) утратил силу Указом Президента РК от 08.05.2012 № 325.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными указами Президента РК от 05.07.2006 N 140 (вводится в действие со дня подписания); от 10.10.2006 N 198; от 08.05.2012 № 325; от 05.06.2025 № 898 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан