"Радиоактивті қалдықтармен жұмыс істеу туралы", "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне радиоактивті қалдықтармен жұмыс істеу, энергетика және атом саласын дамыту мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" және "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне радиоактивті қалдықтармен жұмыс істеу және жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды реттеуді жетілдіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2026 жылғы 7 шілдедегі Қазақстан Республикасының заңдарын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2026 жылғы 19 тамыздағы № 141-ө өкімі
1. Қоса беріліп отырған қабылдануы "Радиоактивті қалдықтармен жұмыс істеу туралы", "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне радиоактивті қалдықтармен жұмыс істеу, энергетика және атом саласын дамыту мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" және "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне радиоактивті қалдықтармен жұмыс істеу және жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды реттеуді жетілдіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2026 жылғы 7 шілдедегі Қазақстан Республикасының заңдарымен негізделген құқықтық актілер тізбесі (бұдан әрі – тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары:
1) тізбеге сәйкес құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Президентіне және Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) тізбеге сәйкес тиісті ведомстволық актілерді қабылдасын;
3) ай сайын, 30-ы күнінен кешіктірмей тізбеге сәйкес құқықтық актілерді әзірлеу және қабылдау туралы ақпаратты жалпыға қолжетімді мемлекеттік цифрлық объектіге орналастырып тұрсын.
3. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі көрсетілген заңдарды іске асыру жөніндегі жиынтық ақпаратты талдап, қорытындыласын және ай сайын, 5-і күнінен кешіктірмей жалпыға қолжетімді мемлекеттік цифрлық объектіге орналастырып тұрсын.
Премьер-Министр О. Бектенов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2026 жылғы 19 тамыздағы
№ 141-ө өкімімен
бекітілген

О мерах по реализации законов Республики Казахстан от 7 июля 2026 года "Об обращении с радиоактивными отходами", "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам обращения с радиоактивными отходами, энергетики и развития атомной отрасли" и "О внесении изменений и дополнений в Кодекс Республики Казахстан "О недрах и недропользовании" по вопросам обращения с радиоактивными отходами и совершенствования регулирования операций по недропользованию"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 19 августа 2026 года № 141-р
1. Утвердить прилагаемый перечень правовых актов, принятие которых обусловлено законами Республики Казахстан от 7 июля 2026 года "Об обращении с радиоактивными отходами", "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам обращения с радиоактивными отходами, энергетики и развития атомной отрасли" и "О внесении изменений и дополнений в Кодекс Республики Казахстан "О недрах и недропользовании" по вопросам обращения с радиоактивными отходами и совершенствования регулирования операций по недропользованию" (далее – перечень).
2. Государственным органам Республики Казахстан:
1) разработать и в установленном порядке внести на утверждение Президента Республики Казахстан и в Правительство Республики Казахстан проекты правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные акты согласно перечню;
3) ежемесячно, не позднее 30 числа, размещать на общедоступном государственном цифровом объекте информацию о разработке и принятии правовых актов согласно перечню.
3. Министерству юстиции Республики Казахстан анализировать, обобщать и ежемесячно, не позднее 5 числа, размещать на общедоступном государственном цифровом объекте сводную информацию по реализации указанных законов.
Премьер-Министр О. Бектенов
Утвержден распоряжением
Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 19 августа 2026 года № 141-р
Перечень правовых актов,

Қабылдануы "Радиоактивті қалдықтармен жұмыс істеу туралы", "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне радиоактивті қалдықтармен жұмыс істеу, энергетика және атом саласын дамыту мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" және "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне радиоактивті қалдықтармен жұмыс істеу және жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды реттеуді жетілдіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2026 жылғы 7 шілдедегі Қазақстан Республикасының заңдарымен негізделген құқықтық актілердің тізбесі
Р/с
Құқықтық актінің атауы
Құқықтық актінің нысаны
Орындауға жауапты мемлекеттік орган
Орындау мерзімі
Құқықтық актінің сапасына, уақтылы әзірленуі мен енгізілуіне жауапты адам
1
2
3
4
5
6
1.

принятие которых обусловлено законами Республики Казахстан от 7 июля 2026 года "Об обращении с радиоактивными отходами", "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам обращения с радиоактивными отходами, энергетики и развития атомной отрасли" и "О внесении изменений и дополнений в Кодекс Республики Казахстан "О недрах и недропользовании" по вопросам обращения с радиоактивными отходами и совершенствования регулирования операций по недропользованию"
№ п/п
Наименование правового акта
Форма правового акта
Государственный орган, ответственный за исполнение
Сроки исполнения
Лицо, ответственное за качество, своевременность разработки и принятия правовых актов
1
2
3
4
5
6
1.

"Қазақстан Республикасы Атом энергиясы жөніндегі агенттігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2025 жылғы 28 сәуірдегі № 861 Жарлығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
АЭА (келісу бойынша)
2026 жылғы қыркүйек
Ғ.Е.Серғазин
2.
"Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 19 қыркүйектегі № 994 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЭМ
2026 жылғы қыркүйек
С.Қ.Есімханов,
Қ.С.Тұтқышбаев
3.
"Ядролық қондырғыларды және көму пункттерін орналастыру алаңын таңдау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 24 мамырдағы № 301 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
АЭА (келісу бойынша)
2026 жылғы қыркүйек
Ғ.Е.Серғазин
4.
"Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 4 қазандағы № 864 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ӨҚМ
2026 жылғы қыркүйек
И.Ш.Шархан
5.
Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттар шеңберінде іске асырылатын Атом электр станцияларының жобаларын қаржыландыру үшін атом электр станцияларының ұлттық операторына бюджеттік кредиттік желісі нысанында бюджеттік кредит берудің ерекше тәртібі мен арнайы шарттарын айқындау туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
АЭА (келісу бойынша)
2026 жылғы қыркүйек
Ә.К.Махамбетов
6.
Радиоактивті қалдықтарды көму пункттерін орналастыру алаңын таңдау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
АЭА (келісу бойынша)
2026 жылғы қыркүйек
Ғ.Е.Серғазин
7.
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Атом энергиясы жөніндегі агенттігі төрағасының бұйрығы
АЭА (келісу бойынша)
2026 жылғы қыркүйек
Ғ.Е.Серғазин
8.
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2026 жылғы қыркүйек
С.Қ.Есімханов
9.
"Радиоактивті қалдықтарды және пайдаланып болған ядролық отынды жинауды, сақтауды және көмуді ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2016 жылғы 8 ақпандағы № 39 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Атом энергиясы жөніндегі агенттігі төрағасының бұйрығы
АЭА (келісу бойынша)
2026 жылғы қыркүйек
Ғ.Е.Серғазин
10.
"Шикі газды қайта өңдеуді дамыту бағдарламасының нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 5 мамырдағы № 165 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2026 жылғы қыркүйек
Е.Е.Ақбаров
11.

О внесении изменений и дополнений в Указ Президента Республики Казахстан от 28 апреля 2025 года № 861 "О некоторых вопросах Агентства Республики Казахстан по атомной энергии"
Указ Президента Республики Казахстан
ААЭ (по согласованию)
сентябрь 2026 года
Сергазин Г.Е.
2.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 сентября 2014 года № 994 "Вопросы Министерства энергетики Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МЭ
сентябрь 2026 года
Есимханов С. К.,
Туткышбаев К.С.
3.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 24 мая 2016 года № 301 "Об утверждении Правил выбора площадки размещения ядерных установок и пунктов захоронения"
постановление Правительства Республики Казахстан
ААЭ (по согласованию)
сентябрь 2026 года
Сергазин Г.Е.
4.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 4 октября 2023 года № 864 "Некоторые вопросы Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МПС
сентябрь 2026 года
Шархан И.Ш.
5.
Об определении особого порядка и специальных условий предоставления бюджетного кредита Национальному оператору атомных электростанций в форме бюджетной кредитной линии для финансирования проектов атомных электростанций, реализуемых в рамках международных договоров, ратифицированных Республикой Казахстан
постановление Правительства Республики Казахстан
ААЭ (по согласованию)
сентябрь 2026 года
Махамбетов А.К.
6.
Об утверждении
Правил выбора площадки размещения пунктов захоронения радиоактивных отходов
постановление Правительства Республики Казахстан
ААЭ (по согласованию)
сентябрь 2026 года
Сергазин Г.Е.
7.
О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министерства энергетики Республики Казахстан
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по атомной энергии
ААЭ (по согласованию)
сентябрь 2026 года
Сергазин Г.Е.
8.
О внесении изменений и дополнений некоторые приказы Министра энергетики Республики Казахстан
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
сентябрь 2026 года
Есимханов С. К.
9.
О признании утратившим силу приказа Министра энергетики Республики Казахстан от 8 февраля 2016 года № 39 "Об утверждении Правил организации сбора, хранения и захоронения радиоактивных отходов и отработавшего ядерного топлива"
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по атомной энергии
ААЭ (по согласованию)
сентябрь 2026 года
Сергазин Г.Е.
10.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 5 мая 2018 года
№ 165 "Об утверждении формы программы развития переработки сырого газа"
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
сентябрь 2026 года
Акбаров Е.Е.
11.

"Қазақстан Республикасының уран кен орындарын әзірлеу жөніндегі орталық комиссиясы туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің міндетін атқарушының 2019 жылғы 8 тамыздағы № 275 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Атом энергиясы жөніндегі агенттігі төрағасының бұйрығы
АЭА (келісу бойынша)
2026 жылғы қыркүйек
Ә.К.Махамбетов
12.
"Радиоактивті қалдықтарға нормативтер белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2021 жылғы 16 маусымдағы № 200 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Атом энергиясы жөніндегі агенттігі төрағасының бұйрығы
АЭА (келісу бойынша)
2026 жылғы қыркүйек
Ғ.Е.Серғазин
13.
"Жер қойнауы ресурстары залалын экономикалық бағалау әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2021 жылғы 20 тамыздағы № 457 және Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2021 жылғы 23 тамыздағы № 274 бірлескен бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Атом энергиясы жөніндегі агенттігі төрағасының, Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің және Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бірлескен бұйрығы
АЭА (келісу бойынша), ӨҚМ, ЭМ
2026 жылғы қыркүйек
Ә.К.Махамбетов, Е.Е.Ақбаров,
И.Ш.Шархан
14.
"Кәсіпкерлікті ынталандыру туралы келісімді жасасу, оған өзгерістер, толықтырулар енгізу және оны бұзу, сондай-ақ олардың орындалуын мониторингтеу қағидаларын, кәсіпкерлікті ынталандыру туралы келісімнің үлгілік нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2022 жылғы 27 мамырдағы № 291 және Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2022 жылғы 30 мамырдағы № 192 бірлескен бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Атом энергиясы жөніндегі агенттігі төрағасының, Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің және Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бірлескен бұйрығы
АЭА (келісу бойынша), ӨҚМ, ЭМ
2026 жылғы қыркүйек
Ә.К.Махамбетов, Е.Е.Ақбаров,
И.Ш.Шархан
15.
"Алдыңғы жылдың қорытындылары бойынша жер қойнауын пайдаланушының уран өндіру кезеңінде өндіру үшін шеккен шығындарының бір пайызы мөлшерінде ғылыми-зерттеу, ғылыми-техникалық және (немесе) тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарды қаржыландыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Атом энергиясы жөніндегі агенттігі төрағасының міндетін атқарушының 2025 жылғы 18 желтоқсандағы № 90-н/қ және Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің міндетін атқарушының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 577 бірлескен бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Атом энергиясы жөніндегі агенттігі төрағасының және Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің бірлескен бұйрығы
АЭА (келісу бойынша), ҒЖБМ
2026 жылғы қыркүйек
Т.М.Жантикин, Г.І.Көбенова
16.
Радиоактивті қалдықтармен жұмыс істеу жөніндегі ұлттық операторды айқындау және ол туралы ережені бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Атом энергиясы жөніндегі агенттігі төрағасының бұйрығы
АЭА (келісу бойынша)
2026 жылғы қыркүйек
Ғ.Е.Серғазин
17.
Атом электр станцияларының ұлттық операторын айқындау туралы
Қазақстан Республикасы Атом энергиясы жөніндегі агенттігі төрағасының бұйрығы
АЭА (келісу бойынша)
2026 жылғы қыркүйек
Ә.К.Махамбетов
18.
Радиоактивті қалдықтармен жұмыс істеу жөніндегі ұлттық оператордың қызметін қаржыландыру тәртібін, тетігі мен көздерін айқындау туралы
Қазақстан Республикасы Атом энергиясы жөніндегі агенттігі төрағасының бұйрығы
АЭА (келісу бойынша)
2026 жылғы қыркүйек
Ғ.Е.Серғазин
19.
Радиоактивті қалдықтарды көму үшін олардың қолайлылық өлшемшарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Атом энергиясы жөніндегі агенттігі төрағасының бұйрығы
АЭА (келісу бойынша)
2026 жылғы қыркүйек
Ғ.Е.Серғазин
20.
Радиоактивті қалдықтарды есепке алу мен бақылау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Атом энергиясы жөніндегі агенттігі төрағасының бұйрығы
АЭА (келісу бойынша)
2026 жылғы қыркүйек
Ғ.Е.Серғазин
21.
Радиоактивті қалдықтардың қалдық қоймаларын, сақтау пункттерін немесе көму пункттерін орналастыру, салу, пайдалану, пайдаланудан шығару немесе жабу кезінде қауіпсіздікті қамтамасыз ету жөніндегі қағидаларды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Атом энергиясы жөніндегі агенттігі төрағасының бұйрығы
АЭА (келісу бойынша)
2026 жылғы қыркүйек
Ғ.Е.Серғазин
22.
Радиоактивті қалдықтарды жинау, тасымалдау, сақтау және көму қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Атом энергиясы жөніндегі агенттігі төрағасының бұйрығы
АЭА (келісу бойынша)
2026 жылғы қыркүйек
Ғ.Е.Серғазин
23.
Радиоактивті қалдықтарды сақтау пункттерінің және көму пункттерінің қауіпсіздігін талдау жөніндегі есептерді дайындау мен ұсыну қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Атом энергиясы жөніндегі агенттігі төрағасының бұйрығы
АЭА (келісу бойынша)
2026 жылғы қыркүйек
Ғ.Е.Серғазин
24.
Радиоактивті қалдықтарды тасымалдауды қоса алғанда, радиоактивті қалдықтарды және олармен жұмыс істеу объектілерін физикалық тұрғыдан қорғау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Атом энергиясы жөніндегі агенттігі төрағасының бұйрығы
АЭА (келісу бойынша)
2026 жылғы қыркүйек
Ғ.Е.Серғазин
25.
Радиоактивті қалдықтарды көмуге беру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Атом энергиясы жөніндегі агенттігі төрағасының бұйрығы
АЭА (келісу бойынша)
2026 жылғы қыркүйек
Ғ.Е.Серғазин
26.
Радиоактивті қалдықтардың жабылған көму пункттерін мониторингтеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Атом энергиясы жөніндегі агенттігі төрағасының бұйрығы
АЭА (келісу бойынша)
2026 жылғы қыркүйек
Ғ.Е.Серғазин
27.
Радиоактивті қалдықтарды сыныптау өлшемшарттары мен тәртібін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Атом энергиясы жөніндегі агенттігі төрағасының бұйрығы
АЭА (келісу бойынша)
2026 жылғы қыркүйек
Ғ.Е.Серғазин
28.
Ядролық материалдарды және (немесе) радиоактивті заттарды радиоактивті қалдықтар санатына ауыстыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Атом энергиясы жөніндегі агенттігі төрағасының бұйрығы
АЭА (келісу бойынша)
2026 жылғы қыркүйек
Ғ.Е.Серғазин
29.
Тарихи радиоактивті қалдықтармен жұмыс істеу, сондай-ақ ядролық мұра объектілерін анықтау, зерттеп-қарау, олардың жай-күйін бағалау, есепке алу, оңалту, жою және (немесе) консервациялау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Атом энергиясы жөніндегі агенттігі төрағасының бұйрығы
АЭА (келісу бойынша)
2026 жылғы қыркүйек
Ғ.Е.Серғазин
30.
Атом энергиясын пайдалану саласындағы ғылыми-техникалық қолдау ұйымдарын айқындау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Атом энергиясы жөніндегі агенттігі төрағасының бұйрығы
АЭА (келісу бойынша)
2026 жылғы қыркүйек
Ғ.Е.Серғазин
31.
Атом энергиясын пайдалану саласында тұрақты мемлекеттік бақылау мен қадағалауды жүргізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Атом энергиясы жөніндегі агенттігі төрағасының бұйрығы
АЭА (келісу бойынша)
2026 жылғы қыркүйек
Ғ.Е.Серғазин
32.
Атом энергиясын пайдалану саласында мемлекеттік бақылау және қадағалау жүргізу кезінде қолданылатын құжаттар мен актілердің нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Атом энергиясы жөніндегі агенттігі төрағасының бұйрығы
АЭА (келісу бойынша)
2026 жылғы қыркүйек
Ғ.Е.Серғазин
33.
Бұзылуы жедел ден қою шараларын қолдануға алып келетін талаптардың тізбесін, сондай-ақ талаптардың нақты бұзуға қатысты жедел ден қою шараларының нақты түрін айқындауды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Атом энергиясы жөніндегі агенттігі төрағасының бұйрығы
АЭА (келісу бойынша)
2026 жылғы қыркүйек
Ғ.Е.Серғазин
34.
Уранды барлауға арналған үлгілік келісімшартты бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Атом энергиясы жөніндегі агенттігі төрағасының бұйрығы
АЭА (келісу бойынша)
2026 жылғы қыркүйек
Ә.К.Махамбетов
35.
Уранды барлау мен өндіруді жүргізу кезіндегі консервациялау және жою қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Атом энергиясы жөніндегі агенттігі төрағасының бұйрығы
АЭА (келісу бойынша)
2026 жылғы қыркүйек
Ә.К.Махамбетов
36.
Тәуелсіз сарапшыларды тарту және біліктілік тұрғысынан іріктеу, сондай-ақ уран кен орындарының жобалау құжаттарының және әзірлеме талдауларының тәуелсіз сараптамасына ақы төлеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Атом энергиясы жөніндегі агенттігі төрағасының бұйрығы
АЭА (келісу бойынша)
2026 жылғы қыркүйек
Ә.К.Махамбетов
37.
Уранды барлау, тәжірибелік-өнеркәсіптік өндіру және өндіру кезіндегі есептер нысандарын және оларды ұсыну қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Атом энергиясы жөніндегі агенттігі төрағасының бұйрығы
АЭА (келісу бойынша)
2026 жылғы қыркүйек
Ә.К.Махамбетов
38.
Уран бойынша жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің және оларды өндірушілердің тізіліміне енгізу үшін оларды бағалау өлшемшарттарын қоса алғанда, аталған тізілімді қалыптастыру және жүргізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Атом энергиясы жөніндегі агенттігі төрағасының бұйрығы
АЭА (келісу бойынша)
2026 жылғы қыркүйек
Ә.К.Махамбетов
39.
Уранға қатысты электрондық сатып алу жүйелерінің жұмыстарын жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің және оларды өндірушілердің тізілімінің жұмысымен үйлестіру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Атом энергиясы жөніндегі агенттігі төрағасының бұйрығы
АЭА (келісу бойынша)
2026 жылғы қыркүйек
Ә.К.Махамбетов
40.
Алдыңғы жылдың қорытындылары бойынша жер қойнауын пайдаланушының уранды өндіру кезеңінде өндіру үшін шеккен шығындарының бір пайыздан кем емес мөлшерінде қазақстандық кадрларды оқытуды қаржыландыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Атом энергиясы жөніндегі агенттігі төрағасының және Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрінің бірлескен бұйрығы
АЭА (келісу бойынша), ОАМ
2026 жылғы қыркүйек
В.С.Лавренов
Ш.К.Ақпарова
41.
Электр желілерін салуға аукциондық сауда-саттықты ұйымдастыру және өткізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2026 жылғы қыркүйек
С.Қ.Есімханов
42.
Электр желілері қуатының қолжетімділігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметті сатып алу туралы үлгілік шарттарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2026 жылғы қыркүйек
С.Қ.Есімханов
43.
Жер қойнауын мемлекеттік геологиялық зерттеу жұмыстарының жобаларына кешенді сараптама жүргізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің бұйрығы
ӨҚМ
2026 жылғы қыркүйек
И.Ш.Шархан
44.
Уран өндіру саласындағы цифрландыру жобаларын қаржыландыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Атом энергиясы жөніндегі агенттігі төрағасының және Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің бірлескен бұйрығы
АЭА (келісу бойынша), ЖИЦДМ
2026 жылғы қыркүйек
Ә.К.Махамбетов, Б.А.Мұхаметқалиев
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
АЭА
Қазақстан Республикасының Атом энергиясы жөніндегі агенттігі
ҒЖБМ
Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрлігі
ЖИЦДМ
Қазақстан Республикасының Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігі
ОАМ
Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі
ӨҚМ
Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі
ЭМ
Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі

О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра энергетики Республики Казахстан от 8 августа 2019 года № 275 "Об утверждении Положения о центральной комиссии по разработке месторождений урана Республики Казахстан"
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по атомной энергии
ААЭ (по согласованию)
сентябрь 2026 года
Махамбетов А.К.
12.
О признании утратившим силу приказа Министра энергетики Республики Казахстан от 16 июня 2021 года № 200 "Об установлении нормативов на радиоактивные отходы"
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по атомной энергии
ААЭ (по согласованию)
сентябрь 2026 года
Сергазин Г.Е.
13.
О внесении изменений в совместный приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 20 августа 2021 года № 457 и Министра энергетики Республики Казахстан от 23 августа 2021 года № 274 "Об утверждении Методики экономической оценки ущерба ресурсам недр"
совместный приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по атомной энергии, Министра промышленности и строительства Республики Казахстан, Министра энергетики Республики Казахстан
ААЭ (по согласованию), МПС, МЭ
сентябрь 2026 года
Махамбетов А.К.,
Акбаров Е.Е.,
Шархан И.Ш.
14.
О внесении изменений в совместный приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 27 мая 2022 года № 291 и Министра энергетики Республики Казахстан от 30 мая 2022 года № 192 "Об утверждении Правил заключения, внесения изменений, дополнений и расторжения соглашения о стимулировании предпринимательства, а также мониторинга их исполнения, типовой формы соглашения о стимулировании предпринимательства"
совместный приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по атомной энергии, Министра промышленности и строительства Республики Казахстан, Министра энергетики Республики Казахстан
ААЭ (по согласованию), МПС, МЭ
сентябрь 2026 года
Махамбетов А.К.,
Акбаров Е.Е.,
Шархан И.Ш.
15.
О внесении изменений в совместный приказ исполняющего обязанности Председателя Агентства Республики Казахстан по атомной энергии от 18 декабря 2025 года № 90-н/қ и исполняющего обязанности Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 19 декабря 2025 года № 577 "Об утверждении Правил финансирования научно-исследовательских, научно-технических и (или) опытно-конструкторских работ в размере одного процента от затрат на добычу, понесенных недропользователем в период добычи урана по итогам предыдущего года"
совместный приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по атомной энергии, Министра науки и высшего образования Республики Казахстан
ААЭ (по согласованию), МНВО
сентябрь 2026 года
Жантикин Т.М., Кобенова Г.И.
16.
Об определении национального оператора по обращению с радиоактивными отходами и утверждении положения о нем
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по атомной энергии
ААЭ (по согласованию)
сентябрь 2026 года
Сергазин Г.Е.
17.
Об определении Национального оператора атомных электростанций
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по атомной энергии
ААЭ (по согласованию)
сентябрь 2026 года
Махамбетов А.К.
18.
Об определении порядка, механизма и источников финансирования деятельности национального оператора по обращению с радиоактивными отходами
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по атомной энергии
ААЭ (по согласованию)
сентябрь 2026 года
Сергазин Г.Е.
19.
Об утверждении критериев приемлемости радиоактивных отходов для их захоронения
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по атомной энергии
ААЭ (по согласованию)
сентябрь 2026 года
Сергазин Г.Е.
20.
Об утверждении Правил учета и контроля радиоактивных отходов
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по атомной энергии
ААЭ (по согласованию)
сентябрь 2026 года
Сергазин Г.Е.
21.
Об утверждении Правил по обеспечению безопасности при размещении, сооружении, эксплуатации, выводе из эксплуатации или закрытии хвостохранилищ, пунктов хранения или пунктов захоронения радиоактивных отходов
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по атомной энергии
ААЭ (по согласованию)
сентябрь 2026 года
Сергазин Г.Е.
22.
Об утверждении Правил сбора, перевозки, хранения и захоронения радиоактивных отходов
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по атомной энергии
ААЭ (по согласованию)
сентябрь 2026 года
Сергазин Г.Е.
23.
Об утверждении Правил подготовки и предоставления отчетов по анализу безопасности пунктов хранения и пунктов захоронения радиоактивных отходов
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по атомной энергии
ААЭ (по согласованию)
сентябрь 2026 года
Сергазин Г.Е.
24.
Об утверждении Правил физической защиты радиоактивных отходов и объектов обращения с радиоактивными отходами, включая их транспортировку
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по атомной энергии
ААЭ (по согласованию)
сентябрь 2026 года
Сергазин Г.Е.
25.
Об утверждении Правил передачи радиоактивных отходов на захоронение
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по атомной энергии
ААЭ (по согласованию)
сентябрь 2026 года
Сергазин Г.Е.
26.
Об утверждении Правил мониторинга закрытых пунктов захоронения радиоактивных отходов
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по атомной энергии
ААЭ (по согласованию)
сентябрь 2026 года
Сергазин Г.Е.
27.
Об утверждении критериев и порядка классификации радиоактивных отходов
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по атомной энергии
ААЭ (по согласованию)
сентябрь 2026 года
Сергазин Г.Е.
28.
Об утверждении Правил перевода ядерных материалов и (или) радиоактивных веществ в категорию радиоактивных отходов
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по атомной энергии
ААЭ (по согласованию)
сентябрь 2026 года
Сергазин Г.Е.
29.
Об утверждении Правил обращения с историческими радиоактивными отходами, а также выявления, обследования, оценки состояния, учета, реабилитации, ликвидации и (или) консервации объектов ядерного наследия
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по атомной энергии
ААЭ (по согласованию)
сентябрь 2026 года
Сергазин Г.Е.
30.
Об утверждении Правил определения организаций научно-технической поддержки в области использования атомной энергии
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по атомной энергии
ААЭ (по согласованию)
сентябрь 2026 года
Сергазин Г.Е.
31.
Об утверждении Правил проведения постоянного государственного контроля и надзора в области использования атомной энергии
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по атомной энергии
ААЭ (по согласованию)
сентябрь 2026 года
Сергазин Г.Е.
32.
Об утверждении форм документов и актов, применяемых при проведении государственного контроля и надзора в области использования атомной энергии
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по атомной энергии
ААЭ (по согласованию)
сентябрь 2026 года
Сергазин Г.Е
33.
Об утверждении перечня требований, нарушение которых влечет применение мер оперативного реагирования, а также определение в отношении конкретных нарушений требований конкретного вида меры оперативного реагирования
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по атомной энергии
ААЭ (по согласованию)
сентябрь 2026 года
Сергазин Г.Е.
34.
Об утверждении типового контракта на разведку урана
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по атомной энергии
ААЭ (по согласованию)
сентябрь 2026 года
Махамбетов А.К.
35.
Об утверждении Правил консервации и ликвидации при проведении разведки и добычи урана
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по атомной энергии
ААЭ (по согласованию)
сентябрь 2026 года
Махамбетов А.К.
36.
Об утверждении Правил привлечения и квалификационного отбора независимых экспертов, а также оплаты независимой экспертизы проектных документов и анализов разработки месторождений урана
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по атомной энергии
ААЭ (по согласованию)
сентябрь 2026 года
Махамбетов А.К.
37.
Об утверждении форм отчетов при проведении разведки, опытно-промышленной добычи и добычи урана и Правил их представления
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по атомной энергии
ААЭ (по согласованию)
сентябрь 2026 года
Махамбетов А.К.
38.
Об утверждении Правил формирования и ведения реестра товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по недропользованию по урану, и их производителей, включая критерии их оценки для внесения в данный реестр
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по атомной энергии
ААЭ (по согласованию)
сентябрь 2026 года
Махамбетов А.К.
39.
Об утверждении Правил синхронизации работ систем электронного закупа в отношении урана с работой реестра товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по недропользованию, и их производителей
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по атомной энергии
ААЭ (по согласованию)
сентябрь 2026 года
Махамбетов А.К.
40.
Об утверждении Правил финансирования обучения казахстанских кадров в размере не менее одного процента от затрат на добычу, понесенных недропользователем в период добычи урана по итогам предыдущего года
совместный приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по атомной энергии, Министра просвещения Республики Казахстан
ААЭ (по согласованию), МП
сентябрь 2026 года
Лавренов В.С.
Акпарова Ш.К.
41.
Об утверждении Правил организации и проведения аукционных торгов на строительство электрических сетей
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
сентябрь 2026 года
Есимханов С. К.
42.
Об утверждении типовых договоров о покупке услуги по поддержанию доступности мощности электрических сетей
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
сентябрь 2026 года
Есимханов С. К.
43.
Об утверждении Правил проведения комплексной экспертизы проектов работ государственного геологического изучения недр
приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан
МПС
сентябрь 2026 года
Шархан И.Ш.
44.
Об утверждении Правил финансирования проектов цифровизации в области добычи урана
совместный приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по атомной энергии, Министра искусственного интеллекта и цифровизации
ААЭ (по согласованию),
МИИЦР
сентябрь 2026 года
Махамбетов А.К., Мухаметкалиев Б.А.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
ААЭ
Агентство Республики Казахстан по атомной энергии
МНВО
Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан
МИИЦР
Министерство искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
МП
Министерство просвещения Республики Казахстан
МПС
Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан
МЭ
Министерство энергетики Республики Казахстан
_________________________________