"Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң жанынан Мемлекеттік тіл саясатын іске асыру жөніндегі комиссия құру туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2022 жылғы 27 қазандағы № 176-ө өкіміне өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2026 жылғы 4 маусымдағы № 86-ө Өкімі.
"Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң жанынан Мемлекеттік тіл саясатын іске асыру жөніндегі комиссия құру туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2022 жылғы 27 қазандағы № 176-ө өкіміне мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген өкіммен құрылған Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң жанындағы Мемлекеттік тіл саясатын іске асыру жөніндегі комиссияның құрамы осы өкімге қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
Премьер-Министр О. Бектенов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2026 жылғы "4" маусымдағы
№ 86-ө өкіміне
қосымша
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2022 жылғы 12 маусымдағы
№ 176-ө өкіміне
1-қосымша
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң жанындағы Мемлекеттік тіл саясатын іске асыру жөніндегі комиссияның құрамы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Мәдениет және ақпарат министрі, төраға
Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрі, төрағаның орынбасары
Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрлігі
Тіл саясаты комитетінің төрағасы, хатшы
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің төрағасы (келісу бойынша)
Қазақстан Республикасының Әділет министрі
Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрі
Қазақстан Республикасының Туризм және спорт министрі
Қазақстан Республикасының Парламенті Сенатының депутаты (келісу бойынша)
Қазақстан Республикасының Парламенті Сенатының депутаты (келісу бойынша)
Қазақстан Республикасының Парламенті Мәжілісінің депутаты (келісу бойынша)
Қазақстан Республикасының Парламенті Мәжілісінің депутаты (келісу бойынша)
Қазақстан Республикасының Парламенті Мәжілісінің депутаты (келісу бойынша)
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің орынбасары
Қазақстан Республикасының Жасанды интеллект және цифрлық даму вице-министрі
Қазақстан Республикасының Қаржы вице-министрі
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі Ішкі саясат бөлімінің меңгерушісі (келісу бойынша)
Қазақстан халқы Ассамблеясы төрағасының орынбасары, Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі Қазақстан халқы Ассамблеясы хатшылығының меңгерушісі (келісу бойынша)
Қазақстан Республикасының Үкіметі Аппаратының Әлеуметтік даму бөлімінің меңгерушісі
"Халықаралық "Қазақ тілі" қоғамы" қоғамдық бірлестігінің президенті (келісу бойынша)
Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрлігі Ғылым комитетінің "А. Байтұрсынов атындағы Тіл білімі институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының директоры (келісу бойынша)
Өтеулиев Бауыржан Бабажанұлы – "Turkistan" халықаралық газетінің бас редакторы (келісу бойынша)
Бектұр Тимур Амантайұлы – IT-сарапшы, жасанды интеллект саласының зерттеушісі (келісу бойынша)
Көпжасарұлы Ерқанат – журналист, "Qazaqstan" ұлттық телеарнасының жүргізушісі (келісу бойынша)
Тен Владислав – "ТЕНмен тіл үйрен" жобасының авторы (келісу бойынша)

О внесении изменения в распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 27 октября 2022 года № 176-р "Об образовании Комиссии по реализации государственной языковой политики при Правительстве Республики Казахстан"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 4 июня 2026 года № 86-р
Внести в распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 27 октября 2022 года № 176-р "Об образовании Комиссии по реализации государственной языковой политики при Правительстве Республики Казахстан" следующее изменение:
состав Комиссии по реализации государственной языковой политики при Правительстве Республики Казахстан, образованной указанным распоряжением, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему распоряжению.
Премьер-Министр О. Бектенов
Приложение к распоряжению
Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 4 июня 2026 года № 86-р
Приложение 1 к распоряжению
Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 12 июня 2022 года № 176-р
Состав Комиссии по реализации государственной языковой политики при Правительстве Республики Казахстан
Заместитель Премьер-Министра – Министр культуры и информации Республики Казахстан, председатель
Министр науки и высшего образования Республики Казахстан, заместитель председателя
председатель Комитета языковой политики Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан, секретарь
Председатель Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы (по согласованию)
Министр юстиции Республики Казахстан
Министр просвещения Республики Казахстан
Министр туризма и спорта Республики Казахстан
депутат Сената Парламента Республики Казахстан (по согласованию)
депутат Сената Парламента Республики Казахстан (по согласованию)
депутат Мажилиса Парламента Республики Казахстан (по согласованию)
депутат Мажилиса Парламента Республики Казахстан (по согласованию)
депутат Мажилиса Парламента Республики Казахстан (по согласованию)
заместитель Министра иностранных дел Республики Казахстан
вице-министр искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
вице-министр финансов Республики Казахстан
заведующий Отделом внутренней политики Администрации Президента Республики Казахстан (по согласованию)
заместитель председателя Ассамблеи народа Казахстана, заведующий секретариатом Ассамблеи народа Казахстана Администрации Президента Республики Казахстан (по согласованию)
заведующий Отделом социального развития Аппарата Правительства Республики Казахстан
президент общественного объединения "Халықаралық "Қазақ тілі" қоғамы" (по согласованию)
директор республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Институт языкознания имени А. Байтурсынова" Комитета науки Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан (по согласованию)
Утеулиев Бауыржан Бабажанович – главный редактор международной газеты "Turkistan" (по согласованию)
Бектұр Тимур Амантайұлы – IT-эксперт, исследователь в области искусственного интеллекта (по согласованию)
Копжасарулы Ерканат – журналист, телеведущий национального телеканала "Qazaqstan" (по согласованию)
Тен Владислав – автор проекта "ТЕНмен тіл үйрен" (по согласованию)
___________________________