1-тарау. Жалпы ережелер
1. Цифрландыру және жасанды интеллект жылын өткізу жөніндегі комиссия (бұдан әрі – Комиссия) Қазақстан Республикасының Үкіметі жанындағы консультативтік-кеңесші орган болып табылады.
2. Комиссия қызметінің мақсаты цифрлық технологияларды дамытуға және жасанды интеллект негізіндегі шешімдерді енгізуге бағытталған іс-шараларды іске асыру үшін Цифрландыру және жасанды интеллект жылын өткізу бойынша ұсыныстар мен ұсынымдарды тұжырымдау болып табылады.
3. Комиссия өз қызметінде Қазақстан Республикасының Конституциясы мен заңдарын, Қазақстан Республикасы Президентінің және Үкіметінің актілерін, Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілерін, сондай-ақ осы Комиссия туралы ережені басшылыққа алады.
4. Қазақстан Республикасының Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігі Комиссияның жұмыс органы болып табылады.
5. Комиссияның отырыстары қажеттiлiгіне қарай және Комиссияның жұмыс жоспарына сәйкес өткізіледі.
2-тарау. Комиссияның негізгі міндеттері
6. Қойылған мақсаттар шеңберінде Комиссияға мынадай негізгі міндеттер жүктеледі:
1) мемлекеттік органдардың, облыстар, Астана, Алматы және Шымкент қалалары әкімдіктерінің, басқа да қатысушылардың Цифрландыру және жасанды интеллект жылын өткізу бойынша жұмысын үйлестіру және ұсынымдар тұжырымдау;
2) Цифрландыру және жасанды интеллект жылын өткізу жөніндегі іс-шаралар жоспарын (бұдан әрі – Жоспар) іске асыру бойынша жауапты орындаушылардың есептеріне мониторинг жүргізу және оларды тыңдау;
3) мемлекеттік органдардың, ұлттық компаниялар мен кәсіпорындардың, облыстар, Астана, Алматы және Шымкент қалалары әкімдіктерінің Жоспарды іске асыру үшін қабылданған салалық және өңірлік жоспарларының орындалуына мониторинг жүргізу;
4) Комиссияның Жоспарды іске асыру жөніндегі ұсынымдарының, мемлекеттік органдардың, ұлттық компаниялар мен кәсіпорындардың, облыстар, Астана, Алматы және Шымкент қалалары әкімдіктерінің салалық және өңірлік жоспарларының орындалуын мониторингтеу және бақылау;
5) Қазақстан Республикасының Премьер-Министріне, Қазақстан Республикасы Үкіметінің басшылығына Жоспардың, мемлекеттік органдардың, ұлттық компаниялар мен кәсіпорындардың, облыстар, Астана, Алматы және Шымкент қалалары әкімдіктерінің салалық және өңірлік жоспарларының орындалу сапасы мен іске асырылуын жетілдіру шаралары жөнінде ұсыныстар енгізу;
6) мемлекеттік органдардың, бизнес-қоғамдастықтың және сарапшылардың өкілдерімен Жоспарды және Цифрландыру және жасанды интеллект жылын өткізу жөніндегі басқа да іс-шараларды іске асыру шеңберінде өзара іс-қимыл жасау;

Глава 1. Общие положения
1. Комиссия по проведению Года цифровизации и искусственного интеллекта (далее – Комиссия) является консультативно-совещательным органом при Правительстве Республики Казахстан.
2. Целью деятельности Комиссии является выработка предложений и рекомендаций по проведению Года цифровизации и искусственного интеллекта для реализации мероприятий, направленных на развитие цифровых технологий и внедрение решений на основе искусственного интеллекта.
3. Комиссия в своей деятельности руководствуется Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, а также настоящим Положением о Комиссии.
4. Рабочим органом Комиссии является Министерство искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан.
5. Заседания Комиссии проводятся по мере необходимости и согласно плану работ Комиссии.
Глава 2. Основные задачи Комиссии
6. В рамках поставленных целей на Комиссию возлагаются следующие основные задачи:
1) координация работы государственных органов, акиматов областей, городов Астаны, Алматы и Шымкента, других участников и выработка рекомендаций по проведению Года цифровизации и искусственного интеллекта;
2) проведение мониторинга и заслушивание отчетов ответственных исполнителей по реализации Плана мероприятий по проведению Года цифровизации и искусственного интеллекта (далее – План);
3) проведение мониторинга исполнения отраслевых и региональных планов государственных органов, национальных компаний и предприятий, акиматов областей, городов Астаны, Алматы и Шымкента, принятых в реализацию Плана;
4) мониторинг и контроль за исполнением рекомендаций Комиссии по реализации Плана, отраслевых и региональных планов государственных органов, национальных компаний и предприятий, акиматов областей, городов Астаны, Алматы и Шымкента;
5) внесение Премьер-Министру Республики Казахстан, руководству Правительства Республики Казахстан предложений по качеству исполнения и мерам совершенствования реализации Плана, отраслевых и региональных планов государственных органов, национальных компаний и предприятий, акиматов областей, городов Астаны, Алматы и Шымкента;
6) взаимодействие с представителями государственных органов, бизнес-сообщества и экспертами в рамках реализации Плана и других мероприятий по проведению Года цифровизации и искусственного интеллекта;