"Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне қаржы нарығын реттеу және дамыту, байланыс және банкроттық мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2026 жылғы 16 қаңтардағы Қазақстан Республикасының заңдарын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2026 жылғы 16 ақпандағы № 18-ө Өкімі
1. Қоса беріліп отырған қабылдануы "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне қаржы нарығын реттеу және дамыту, байланыс және банкроттық мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2026 жылғы 16 қаңтардағы Қазақстан Республикасының заңдарымен негізделген құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі – тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары:
1) тізбеге сәйкес құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және Қазақстан Республикасының Президентіне және Қазақстан Республикасының Үкіметіне белгіленген тәртіппен бекітуге енгізсін;
2) тізбеге сәйкес тиісті ведомстволық актілерді қабылдасын;
3) ай сайын, 30-ы күнінен кешіктірмей тізбеге сәйкес құқықтық актілердің әзірленуі және қабылдануы туралы ақпаратты жалпыға қолжетімді мемлекеттік ақпараттандыру объектісінде орналастырып тұрсын.
3. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі көрсетілген заңдарды іске асыру жөніндегі жиынтық ақпаратты талдап, қорытындыласын және ай сайын, 5-і күнінен кешіктірмей жалпыға қолжетімді мемлекеттік ақпараттандыру объектісінде орналастырып тұрсын.
Премьер-Министр О. Бектенов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2026 жылғы 16 ақпандағы
№ 18-ө өкімімен
бекітілген
Қабылдануы "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне қаржы нарығын реттеу және дамыту, байланыс және банкроттық мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2026 жылғы 16 қаңтардағы Қазақстан Республикасының заңдарымен негізделген құқықтық актілердің тізбесі
Р/с №
Құқықтық
актінің атауы
Актінің
нысаны
Орындауға
жауапты
мемлекеттік
орган
Орындау мерзімдері
Құқықтық актінің сапасына, уақтылы әзірленуі мен енгізілуіне жауапты тұлға
1
2
3
4
5
6
1.
Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
ҚНРДА (келісу бойынша) ҰБ (келісу бойынша) ҚМА (келісу бойынша)
2026 жылғы наурыз
Д.Н. Сәлімбаев,
Д.В. Вагапов,
У.Е. Раисов
2.
Тауарды үшінші тұлғаға кейіннен сату шарттарымен коммерциялық кредит беру арқылы сауда делдалы ретінде жеке және заңды тұлғаларды қаржыландыру шеңберінде тауарды сатып алу және сату жүргізілетін халықаралық тауар биржаларының тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2026 жылғы наурыз
Д.Н. Сәлімбаев
3.
Қазақстан Республикасының Үкіметіне немесе ұлттық басқарушы холдингке жүйелік маңызы банктің акцияларын сату қағидаларын, Қазақстан Республикасы Үкіметінің немесе ұлттық басқарушы холдингтің жүйелік маңызы бар банктің не жүйелік маңызы бар банктің активтері мен міндеттемелері берілген тұрақтандыру банкінің акцияларын жаңа инвесторға сату тәртібі мен талаптарын, сондай-ақ олар болған кезде көрсетілген сату жүйелік маңызы бар банкті реттеу нәтижесінде Қазақстан Республикасының Үкіметі және (немесе) ұлттық басқарушы холдинг пайдаланған республикалық бюджет қаражатын және (немесе) өзге де мемлекеттік қаражатты көрсетілген банктің болашақ таза пайдасынан ішінара өтеу (жабу) шартымен немесе көрсетілген өтеусіз (жабусыз) жүзеге асырылатын өлшемшарттарды, сондай-ақ көрсетілген өтеудің (жабудың) мөлшерін, мерзімдерін және өзге де талаптарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша) ҰБ (келісу бойынша)
2026 жылғы маусым
Д.Н. Сәлімбаев.,
А.М. Баймағамбетов
4.
Екінші деңгейдегі банктердің кредиттік портфельдерінің сапасын жақсартуға маманданатын ұйымның қызмет түрлерін жүзеге асыру қағидаларын, сондай-ақ екінші деңгейдегі банктердің кредиттік портфельдерінің сапасын жақсартуға маманданатын ұйым сатып алатын (сатып алған) активтер мен талап ету құқықтарына қойылатын талаптарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қаржымині
2026 жылғы наурыз
Д.О. Темірбеков
5.
"Жекелеген қызмет түрлерінің және төлем карточкаларын пайдалана отырып, төлемдер қабылдауға және (немесе) лездік төлемдер жүйесін пайдалана отырып, төлемдер қабылдауға арналған жабдықты (құрылғыны) қолдану тізбесін бекіту және "Жекелеген қызмет түрлерінің және төлем карточкаларын пайдалана отырып төлемдерді қабылдауға арналған жабдық (құрылғы) қолдану тізбесін бекіту және "Жекелеген қызмет түрлерінің және төлем карточкаларын пайдалана отырып төлемдерді қабылдауға арналған жабдық (құрылғы) қолдану тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 29 қазандағы № 1147 қаулысының күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 21 қазандағы № 604 қаулысының күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 1 шiлдедегi № 457 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қаржымині
2026 жылғы наурыз
Е.Е. Біржанов
6.

О мерах по реализации законов Республики Казахстан от 16 января 2026 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам регулирования и развития финансового рынка, связи и банкротства"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 16 февраля 2026 года № 18-р
1. Утвердить прилагаемый перечень правовых актов, принятие которых обусловлено законами Республики Казахстан от 16 января 2026 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам регулирования и развития финансового рынка, связи и банкротства" (далее – перечень).
2. Государственным органам Республики Казахстан:
1) разработать и в установленном порядке внести на утверждение Президента Республики Казахстан и в Правительство Республики Казахстан проекты правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные акты согласно перечню;
3) ежемесячно, не позднее 30 числа, размещать на общедоступном государственном объекте информатизации информацию о разработке и принятии правовых актов согласно перечню.
3. Министерству юстиции Республики Казахстан анализировать, обобщать и ежемесячно, не позднее 5 числа, размещать на общедоступном государственном объекте информатизации сводную информацию по реализации указанных законов.
Премьер-Министр О. Бектенов
Утвержден распоряжением
Премьер-Министра
Республики Казахстан
от " " 2026 года №
Перечень
правовых актов, принятие которых обусловлено законами Республики Казахстан от 16 января 2026 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам регулирования и развития финансового рынка, связи и банкротства"
№ п/п
Наименование правового акта
Форма акта
Государственный орган,
Ответственный за исполнение
Сроки исполнения
Лицо, ответственное за качество, своевременность разработки и внесения правового акта
1
2
3
4
5
6
1.
О внесении изменений и дополнений в некоторые указы Президента Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан
АРРФР (по согласованию),
НБ (по согласованию),
АФМ (по согласованию)
март 2026 года
Салимбаев Д.Н.,
Вагапов Д.В.,
Раисов У.Е.
2.
Об утверждении перечня международных товарных бирж, на которых производятся приобретение и продажа товара в рамках финансирования физических и юридических лиц в качестве торгового посредника путем предоставления коммерческого кредита на условиях последующей продажи товара третьему лицу
постановление Правительства Республики Казахстан
АРРФР (по согласованию)
март 2026 года
Салимбаев Д.Н.
3.
Об утверждении порядка продажи Правительству Республики Казахстан или национальному управляющему холдингу акций системно значимого банка, порядка и условий продажи Правительством Республики Казахстан или национальным управляющим холдингом акций системно значимого банка либо стабилизационного банка, которому были переданы активы и обязательства системно значимого банка, новому инвестору, а также критериев, при наличии которых указанная продажа осуществляется с условием частичного возмещения (покрытия) из будущей чистой прибыли указанного банка средств республиканского бюджета и (или) иных государственных средств, использованных Правительством Республики Казахстан и (или) национальным управляющим холдингом в результате урегулирования системно значимого банка, или без указанного возмещения (покрытия), а также размеров, сроков и иных условий указанного возмещения (покрытия)
постановление Правительства Республики Казахстан
АРРФР (по согласованию),
НБ (по согласованию)
Июнь 2026 года
Салимбаев Д.Н.,
Баймагамбетов А.М
4.
Об утверждении Правил осуществления организацией, специализирующейся на улучшении качества кредитных портфелей банков второго уровня, видов деятельности, а также требований к приобретаемым (приобретенным) организацией, специализирующейся на улучшении качества кредитных портфелей банков второго уровня, активам и правам требования
постановление Правительства Республики Казахстан
МФ
март 2026 года
Темирбеков Д.О.
5.
О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 1 июля 2021 года
№ 457 "Об утверждении перечня отдельных видов деятельности и применения оборудования (устройства), предназначенного для приема платежей с использованием платежных карточек и (или) приема платежей с использованием системы мгновенных платежей, и признании утратившим силу постановления Правительства Республики Казахстан от 21 октября 2016 года № 604 "Об утверждении перечня отдельных видов деятельности и применения оборудования (устройства), предназначенного для приема платежей с использованием платежных карточек, и признании утратившим силу постановления Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2014 года № 1147 "Об утверждении перечня отдельных видов деятельности и применения оборудования (устройства), предназначенного для приема платежей с использованием платежных карточек"
постановление Правительства Республики Казахстан
МФ
март 2026 года
Биржанов Е.Е.
6.

"Қамтамасыз етілген цифрлық активтерді шығаруға және олардың айналысына екінші санаттағы рұқсаттар беруге уәкілетті органды айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 25 сәуірдегі № 325 қаулысының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЖИЦДМ,
ҚМА (келісу бойынша)
2026 жылғы наурыз
Р.А. Коняшкин,
У.Е. Раисов
7.
Жүйелік маңызы бар банкті реттеуге бағытталған мемлекеттік инвестициялық жобаларды іске асыру тәртібін, сондай-ақ мұндай мемлекеттік инвестициялық жобалардың іске асырылу мониторингін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының бірлескен қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша), ҰБ
(келісу бойынша),
ҰЭМ, Қаржымині
2026 жылғы маусым
Д.Н. Сәлімбаев,
А.М. Баймағамбетов,
А.Б. Қасенов,
Д.О. Темірбеков
8.
Банктердің және Қазақстан Республикасының бейрезидент банктері филиалдарының банкті реттеу нәтижесінде туындаған (пайдаланылған) залалдарды (қаражатты) өтеу (жабу) үшін міндетті ақшалай жарналарды енгізу мөлшері, тәртібі мен мерзімдерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының бірлескен қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша), ҰБ
(келісу бойынша)
2026 жылғы маусым
Д.Н. Сәлімбаев,
А.М. Баймағамбетов
9.
Қарыздар мен микрокредиттер бойынша жылдық тиімді сыйақы мөлшерлемесінің шекті мөлшерлерін айқындау туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқарма
сының бірлескен қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша), ҰБ (келісу бойынша)
2026 жылғы наурыз
Д.Н. Сәлімбаев,
Е.К. Жамаубаев
10.
Әмбебап банк лицензиясы бар банктің, ислам банкінің цифрлық қаржы активтерімен мәмілелер жасау тәртібін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының бірлескен қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша), ҰБ (келісу бойынша),
2026 жылғы наурыз
Д.Н. Сәлімбаев,
Б.Ш. Шолпанқұлов
11.
Цифрлық қаржы активтерін ұстаушыларды есепке алу жүйесінде цифрлық қаржы активтерімен жасалатын мәмілелерді тіркеу және осы мәмілелерді орталық депозитарийдің бағалы қағаздар мен цифрлық қаржы активтерін ұстаушылардың тізілімдері жүйесінде көрсету қағидаларын, цифрлық қаржы активтері бойынша құқықтарды есепке алу ерекшеліктерін, цифрлық қаржы активтері бойынша құқықтарды растау шарттары мен тәртібін, сондай-ақ цифрлық қаржы активтері бойынша құқықтар кепілін тіркеу тәртібі мен ерекшеліктерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2026 жылғы наурыз
Д.Н. Сәлімбаев
12.
Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне қаржы нарығын және цифрлық қаржы активтері нарығын дамыту мәселелері жөнінде өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2026 жылғы наурыз
Н.А. Тұрсынханов
13.
Ақшаны қоспағанда, базалық активі қаржы құралдары, қаржы активі, мүліктік құқықтар (талаптар), тауарлар және (немесе) өзге де мүлік болатын цифрлық қаржы активтеріне қатысты цифрлық қаржы активтерінің базалық активін сақтау жөніндегі ұйым ретінде әрекет етуге құқылы ұйымдарға қойылатын талаптарды белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2026 жылғы наурыз
Н.А. Тұрсынханов
14.
Банктің қызмет қабілетін бағалауды жүргізу тәртібін, жүйелі тәуекелдердің және банк жүйесіне едәуір теріс әсер ету тәуекелдерінің болу өлшемшарттарын, жүзеге асырылудың үздіксіздігін қамтамасыз етуді талап ететін аса маңызды банк операцияларының және өзге де операциялардың болу өлшемшарттарын, сондай-ақ банкті залалға ұшырататын нарықтық емес шарттарда жасалатын мәмілелердің (операциялардың) тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2026 жылғы маусым
Д.Н. Сәлімбаев
15.
Банктің, Қазақстан Республикасы бейрезидент банкі филиалының қаржылық орнықтылығын қалпына келтіру жоспарының мазмұнына қойылатын талаптарды, оны уәкілетті органға ұсыну тәртібі мен мерзімдерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2026 жылғы маусым
Д.Н. Сәлімбаев
16.
Банкті реттеу жоспарының мазмұнына қойылатын талаптарды, оны әзірлеу және өзектендіру тәртібін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2026 жылғы маусым
О.Т. Қизатов
17.
Банктің қаржылық орнықтылығының нашарлауының
қаржы-экономикалық және өзге де белгілерінің мәндерін белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2026 жылғы маусым
Т.Б. Әбілқасымов
18.
Банкті реттеу құралдарын қолдану қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2026 жылғы маусым
О.Т. Қизатов
19.
Активтер мен міндеттемелерді бір мезгілде беру жөніндегі операцияны, сондай-ақ көрсетілген операцияны жүргізу кезінде берілуге тиіс активтер мен міндеттемелердің түрлерін бір мезгілде беру жөніндегі операцияны жүргізу қағидаларын, сондай-ақ мұндай операцияны уәкілетті органның келісу тәртібін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2026 жылғы наурыз
Д.Н. Сәлімбаев
20.
Банкке, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымына еншiлес ұйымды құруға немесе иеленуге, ұйымның капиталына қомақты қатысуына, банктің стрестік активтерді басқару жөніндегі еншілес ұйымды құруға немесе иеленуге рұқсат беру, еншілес ұйымды құруға, иеленуге, ұйымдардың капиталына қомақты қатысуға берілген рұқсатты кері қайтарып алу және (немесе) күшін жою қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2026 жылғы наурыз
Д.Н. Сәлімбаев
21.
Мінсіз іскерлік беделі болмауының өлшемшарттарын, келісім алу үшін қажетті құжаттарды қоса алғанда, банктің, банк холдингінің, Қазақстан Республикасының бейрезидент банкі филиалының, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, сақтандыру холдингінің, Қазақстан Республикасының бейрезидент сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының, сақтандыру брокерінің, Қазақстан Республикасының бейрезидент сақтандыру брокері филиалының, бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының, ерікті жинақтаушы зейнетақы қорының, "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры" акционерлік қоғамының, бағалы қағаздар нарығына кәсіби қатысушының басшы қызметкері лауазымына тағайындауға (сайлауға) келісім беру қағидаларын, халықаралық сертификаттармен расталған кәсіби біліктілігі бар кандидаттар үшін еңбек өтілінің болуы жөніндегі ерекшеліктерді және осындай сертификаттардың тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2026 жылғы наурыз
Д.Н. Сәлімбаев
22.
Банкті, Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінің филиалын ашуға рұқсат беру қағидаларын, Банктерге, Қазақстан Республикасының бейрезидент банктерінің филиалдарына банк лицензиясын беру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2026 жылғы наурыз
О.Т. Қизатов
23.
Банктік және сақтандыру қызметі, бағалы қағаздар нарығына кәсіби қатысушылардың қызметі және бағалы қағаздар нарығындағы өзге де лицензияланатын қызмет түрлері, акционерлік инвестициялық қорлардың қызметі және микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын ұйымдардың қызметі мақсаттары үшін офшорлық аймақтардың тізбесін белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2026 жылғы наурыз
Д.Н. Сәлімбаев
24.
Бақылау белгілерін, банктің ірі қатысушысының, банк холдингінің, ұйымның капиталына қомақты қатысу белгілерін анықтау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2026 жылғы наурыз
О.Т. Қизатов
25.
Банктің ірі қатысушысы, банк холдингі, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысы, сақтандыру холдингі, инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысы мәртебесін иеленуге келісім беру, кері қайтарып алу қағидаларын және көрсетілген келісімді алу үшін ұсынылатын құжаттарға қойылатын талаптарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2026 жылғы наурыз
О.Т. Қизатов
26.
Болу қажеттілігі қаржы ұйымдарының, Қазақстан Республикасының бейрезидент
банктері филиалдарының, Қазақстан Республикасының бейрезидент сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының қызметін реттейтін Қазақстан
Республикасының заңнамасына сәйкес талап етілетін заңды тұлғалар және мемлекеттер үшін ең төменгі рейтингіні, осы рейтингіні беретін рейтингтік агенттіктер тізбесін белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2026 жылғы наурыз
Д.Н. Сәлімбаев
27.
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға лицензия беру қағидаларын, Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың банк операцияларын жүргізу үшін біліктілік талаптарын, сондай-ақ көрсетілген біліктілік талаптарына сәйкестігін растайтын құжаттар тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2026 жылғы наурыз
О.Т.Қизатов
28.
Банктің, Қазақстан Республикасының бейрезидент банкі филиалының инвестициялық қызметті жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
ҰБ
(келісу бойынша)
2026 жылғы наурыз
Д.Н. Сәлімбаев
29.
Әмбебап банк лицензиясы бар банктер, базалық банк лицензиясы бар банктер, ислам банктері бағалы қағаздар нарығында дилерлік қызметті және брокерлік қызметті жүзеге асыратын қаржы құралдарының тізбесін және сатып алу тәртібін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2026 жылғы наурыз
Д.Н. Сәлімбаев
30.
Стрестік активтерді басқару жөніндегі еншілес ұйым қызметінің қағидаларын, сондай-ақ ол сатып алатын (сатып алған) активтерге қойылатын талаптарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2026 жылғы наурыз
Д.Н. Сәлімбаев
31.
Екінші деңгейдегі банктер, Қазақстан Республикасының бейрезидент банктерінің филиалдары үшін тәуекелдерді басқару және ішкі бақылау жүйесін қалыптастыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2026 жылғы наурыз
Д.Н. Сәлімбаев
32.

О признании утратившим силу постановления Правительства Республики Казахстан от 25 апреля 2023 года № 325 "Об определении органа, уполномоченного на выдачу разрешений второй категории на выпуск и обращение обеспеченных цифровых активов"
Постановление Правительства Республики Казахстан
МИИЦР,
АФМ (по согласованию)
Март 2026 года
Коняшкин Р.А.,
Раисов У.Е.
7.
Об утверждении порядка реализации государственных инвестиционных проектов, направленных на урегулирование системно значимого банка, а также мониторинга реализации таких государственных инвестиционных проектов
совместное постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка и Правления Национального Банка Республики Казахстан
АРРФР (по согласованию), НБ (по согласованию),
МНЭ, МФ
Июнь 2026 года
Салимбаев Д.Н.,
Баймагамбетов А.М.,
Касенов А.Б.,
Темирбеков Д.О.
8.
Об утверждении размеров, порядка и сроков внесения банками и филиалами банков-нерезидентов Республики Казахстан обязательных денежных взносов для возмещения (покрытия) убытков (средств), возникших (использованных) в результате урегулирования банка
совместное постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию
финансового рынка и Правления Национального Банка Республики Казахстан
АРРФР (по согласованию), НБ (по согласованию)
Июнь 2026 года
Салимбаев Д.Н.,
Баймагамбетов А.М.
9.
Об определении предельных размеров годовой эффективной ставки вознаграждения по займам и микрокредитам
совместное постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка и Правления Национального Банка Республики Казахстан
АРРФР (по согласованию), НБ (по согласованию)
март 2026 года
Салимбаев Д.Н.,
Жамаубаев Е.К.
10.
Об утверждении порядка совершения банком с универсальной банковской лицензией, исламским банком сделок с цифровыми финансовыми активами
совместное постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка и Правления Национального Банка Республики Казахстан
АРРФР (по согласованию), НБ (по согласованию)
Март 2026 года
Салимбаев Д.Н.,
Шолпанкулов Б.Ш.
11.
Об утверждении Правил регистрации сделок с цифровыми финансовыми активами в системе учета держателей цифровых финансовых активов и отражений данных сделок в системе реестров держателей ценных бумаг и цифровых финансовых активов центрального депозитария, особенностей учета прав по цифровым финансовым активам, условий и порядка подтверждения прав по цифровым финансовым активам, а также порядка и особенностей регистрации залога прав по цифровым финансовым активам
постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР (по согласованию)
март 2026 года
Салимбаев Д.Н.
12.
О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам развития финансового рынка и рынка цифровых финансовых активов
постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР (по согласованию)
март 2026 года
Турсунханов Н.А.
13.
Об установлении требований к организациям, которые вправе выступать в качестве организации по хранению базового актива цифровых финансовых активов в отношении цифровых финансовых активов, базовым активом которых выступают финансовые инструменты, финансовый актив, имущественные права (требования), товары и (или) иное имущество, за исключением денег
постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию
финансового рынка
АРРФР (по согласованию)
март 2026 года
Турсунханов Н.А.
14.
Об утверждении Правил проведения оценки жизнеспособности банка, критериев наличия системных рисков и рисков существенного негативного воздействия на банковскую систему, критериев наличия критически важных банковских и иных операций, требующих обеспечения непрерывности их осуществления, а также перечня сделок (операций) на нерыночных условиях, в результате совершения которых банк несет убытки
постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию
финансового рынка
АРРФР (по согласованию)
Июнь 2026 года
Салимбаев Д.Н.
15.
Об утверждении требований к содержанию плана восстановления финансовой устойчивости банка, филиала банка-нерезидента Республики Казахстан, порядка и сроков его представления в уполномоченный орган
постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию
финансового рынка
АРРФР (по согласованию)
Июнь 2026 года
Салимбаев Д.Н.
16.
Об утверждении требований к содержанию плана урегулирования банка, порядка его разработки и актуализации
постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР (по согласованию)
Июнь 2026 года
Кизатов О.Т.
17.
Об установлении значений финансово-экономических и иных признаков ухудшения финансовой устойчивости банка
постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР (по согласованию)
Июнь 2026 года
Абилкасымов Т.Б.
18.
Об утверждении Правил применения инструментов урегулирования банка
постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР (по согласованию)
Июнь 2026 года
Кизатов О.Т.
19.
Об утверждении Правил проведения операции по одновременной передаче активов и обязательств, а также видов активов и обязательств, подлежащих передаче при проведении указанной операции, а также порядка согласования уполномоченным органом такой операции
постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР (по согласованию)
март 2026 года
Салимбаев Д.Н.
20.
Об утверждении Правил выдачи разрешения банку, страховой (перестраховочной) организации на создание или приобретение дочерней организации, на значительное участие в капитале организации, на создание или приобретение банком дочерней организации по управлению стрессовыми активами, отзыва и (или) отмены разрешения на создание, приобретение дочерней организации, значительное участие в капитале организаций
постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР (по согласованию)
март 2026 года
Салимбаев Д.Н.
21.
Об утверждении Правил выдачи согласия на назначение (избрание) на должность руководящего работника банка, банковского холдинга, филиала банка-нерезидента Республики Казахстан, страховой (перестраховочной) организации, страхового холдинга, филиала страховой (перестраховочной) организации – нерезидента Республики Казахстан, страхового брокера, филиала страхового брокера – нерезидента Республики Казахстан, единого накопительного пенсионного фонда, добровольного накопительного пенсионного фонда, акционерного общества "Фонд гарантирования страховых выплат, профессионального участника рынка ценных бумаг, включая критерии отсутствия безупречной деловой репутации, документы, необходимые для получения согласия, особенностей по наличию трудового стажа для кандидатов, обладающих профессиональной квалификацией, подтвержденной международными сертификатами, и перечня таких сертификатов
постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР (по согласованию)
март 2026 года
Салимбаев Д.Н.
22.
Об утверждении Правил выдачи разрешения на открытие банка, филиала банка-нерезидента Республики Казахстан, Правил выдачи банковской лицензии банкам, филиалам банков-нерезидентов Республики Казахстан
постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР (по согласованию)
март 2026 года
Кизатов О.Т.
23.
Об установлении перечня офшорных зон для целей банковской и страховой деятельности, деятельности профессиональных участников рынка ценных бумаг и иных лицензируемых видов деятельности на рынке ценных бумаг, деятельности акционерных инвестиционных фондов и деятельности организаций, осуществляющих микрофинансовую деятельность
постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР (по согласованию)
март 2026 года
Салимбаев Д.Н.
24.
Об утверждении Правил установления признаков контроля, признаков крупного участника банка, банковского холдинга, значительного участия в капитале организации
постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР (по согласованию)
март 2026 года
Кизатов О.Т.
25.
Об утверждении Правил выдачи, отзыва согласия на приобретение статуса крупного участника банка, банковского холдинга, крупного участника страховой (перестраховочной) организации, страхового холдинга, крупного участника управляющего инвестиционным портфелем и требования к документам, представляемым для получения указанного согласия
постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР (по согласованию)
март 2026 года
Кизатов О.Т.
26.
Об установлении минимального рейтинга для юридических лиц и государств, необходимость наличия которого требуется в соответствии с законодательством Республики Казахстан, регулирующим деятельность финансовых организаций, филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан, филиалов страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, перечня рейтинговых агентств, присваивающих данный рейтинг
постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР (по согласованию)
март 2026 года
Салимбаев Д.Н.
27.
Об утверждении Правил выдачи лицензии организациям, осуществляющим отдельные виды банковских операций, квалификационных требований для проведения банковских операций организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, а также перечня документов, подтверждающих соответствие указанным квалификационным требованиям
постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР (по согласованию)
март 2026 года
Кизатов О.Т.
28.
Об утверждении Правил осуществления инвестиционной деятельности банка, филиала банка-нерезидента Республики Казахстан
постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР (по согласованию)
март 2026 года
Салимбаев Д.Н.
29.
Об утверждении перечня и порядка приобретения финансовых инструментов, с которыми банки с универсальной банковской лицензией, банки с базовой банковской лицензией, исламские банки осуществляют дилерскую деятельность и брокерскую деятельность на рынке ценных бумаг
постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию
финансового рынка
АРРФР (по согласованию)
март 2026 года
Салимбаев Д.Н.
30.
Об утверждении Правил деятельности дочерней организации по управлению стрессовыми активами, а также требований к приобретаемым (приобретенным) ею активам
постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР (по согласованию)
март 2026 года
Салимбаев Д.Н.
31.
Об утверждении Правил формирования системы управления рисками и внутреннего контроля для банков второго уровня, филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан
постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР (по согласованию)
март 2026 года
Салимбаев Д.Н.
32.

"Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының, ерікті жинақтаушы зейнетақы қорларының тәуекелдерін басқару мен ішкі бақылау жүйесін қалыптастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2023 жылғы 7 маусымдағы № 40 қаулысына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2026 жылғы наурыз
Д.Н. Сәлімбаев
33.
Банк конгломератының тәуекелдерін басқару және ішкі бақылау жүйесіне қойылатын талаптарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2026 жылғы наурыз
Д.Н. Сәлімбаев
34.
Банкпен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғалармен мәмілелер жасасу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2026 жылғы наурыз
Д.Н. Сәлімбаев
35.
Банкпен, банк конгломератымен, Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінің филиалымен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғалар деп тану қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2026 жылғы наурыз
Д.Н. Сәлімбаев
36.
Банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, сақтандыру брокерінің, Қазақстан Республикасының бейрезидент банкі филиалының, Қазақстан Республикасының бейрезидент сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының, Қазақстан Республикасының бейрезидент сақтандыру брокері филиалының басшы қызметкерлеріне еңбекақы төлеу, ақшалай сыйақыны, сондай-ақ материалдық көтермелеудің басқа да түрлерін есепке жазу бойынша ішкі саясатына қойылатын талаптарды белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2026 жылғы наурыз
Д.Н. Сәлімбаев
37.
Қаржылық орнықтылықты қамтамасыз ету (қалпына келтіру) және (немесе) сауықтыру үшін мемлекеттік бюджеттің, Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің және (немесе) оның еншілес ұйымдарының қаражаты пайдаланылатын екінші деңгейдегі банктің пайданы бөлу, жай және (немесе) артықшылықты акциялар бойынша дивидендтерді есепке жазу, өз акцияларын кері сатып алуды жүргізу, сондай-ақ екінші деңгейдегі банктің ірі қатысушысының, банк холдингінің екінші деңгейдегі банктің акцияларын тікелей және (немесе) жанама иелену және (немесе) пайдалану және (немесе) оларға билік ету үлесін азайту шарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы
Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2026 жылғы наурыз
О.Т. Қизатов
38.
Исламдық банк операцияларын жүзеге асыратын әмбебап банк лицензиясы бар банкте, ислам банкінде исламдық қаржыландыру қағидаттары жөніндегі кеңестің басшылары мен мүшелеріне қойылатын талаптарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2026 жылғы наурыз
Д.Н. Сәлімбаев
39.
Қазақстан Республикасының бейрезидент банктері филиалдарының резерв ретінде қабылданатын активтерін қалыптастыру тәртібін және олардың ең төмен мөлшерін қоса алғанда, Қазақстан Республикасының бейрезидент банктерінің филиалдары үшін пруденциялық нормативтер мен лимиттер, олардың шекті мәндерін және есептеу әдістемелерін белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
ҰБ
(келісу бойынша)
2026 жылғы наурыз
Д.Н. Сәлімбаев
40.
Әмбебап банк лицензиясы бар банк, базалық банк лицензиясы бар банк, ислам банкі үшін пруденциялық нормативтерді, олардың шекті мәндері мен есеп айырысу әдістемелерін белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2026 жылғы наурыз
Д.Н. Сәлімбаев
41.
Банк конгломераттары үшін пруденциялық нормативтерді, олардың шекті мәндерін және есеп айырысу әдістемелерін белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2026 жылғы наурыз
Д.Н. Сәлімбаев
42.
"Акционерлік қоғамдардың және қаржы ұйымдарының қаржылық есептілікті, Қазақстан Республикасының бейрезидент банктері филиалдарының, Қазақстан Республикасының бейрезидент сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының, Қазақстан Республикасының бейрезидент сақтандыру брокерлері филиалдарының бухгалтерлік есептің деректері бойынша есептілікті жариялау қағидаларын бекіту туралы"

О внесении дополнений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 7 июня 2023 года № 40 "Об утверждении Правил формирования системы управления рисками и внутреннего контроля единого накопительного пенсионного фонда, добровольных накопительных пенсионных фондов"
постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР (по согласованию)
март 2026 года
Салимбаев Д.Н.
33.
Об утверждении требований к системе управления рисками и внутреннего контроля банковского конгломерата
постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР (по согласованию)
март 2026 года
Салимбаев Д.Н.
34.
Об утверждении Правил заключения сделок с лицами, связанными с банком особыми отношениями
постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР (по согласованию)
март 2026 года
Салимбаев Д.Н.
35.
Об утверждении Правил признания лицами, связанными с банком, банковским конгломератом, филиалом банка-нерезидента Республики Казахстан особыми отношениями
постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР (по согласованию)
март 2026 года
Салимбаев Д.Н.
36.
Об установлении требований к внутренней политике по оплате труда, начислению денежных вознаграждений, а также других видов материального поощрения руководящих работников банка, страховой (перестраховочной) организации, страхового брокера, филиала банка-нерезидента Республики Казахстан, филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан, филиала страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан
постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР (по согласованию)
март 2026 года
Салимбаев Д.Н.
37.
Об утверждении условий распределения прибыли, начисления дивидендов по простым и (или) привилегированным акциям, проведения обратного выкупа собственных акций банком второго уровня, для обеспечения (восстановления) финансовой устойчивости и (или) оздоровления которого используются средства государственного бюджета, Национального фонда Республики Казахстан, Национального Банка Республики Казахстан и (или) его дочерних организаций, а также уменьшения крупным участником банка второго уровня, банковским холдингом доли прямого и (или) косвенного владения, и (или) пользования, и (или) распоряжения акциями банка второго уровня
постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР (по согласованию)
март 2026 года
Кизатов О.Т.
38.
Об утверждении требований к руководителям и членам совета по принципам исламского финансирования в банке с универсальной банковской лицензией, осуществляющем исламские банковские операции, исламском банке
постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР (по согласованию)
март 2026 года
Салимбаев Д.Н.
39.
Об установлении пруденциальных нормативов и лимитов для филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан, их предельных значений и методик расчетов, включая порядок формирования активов филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан, принимаемых в качестве резерва, и их минимального размера
постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР (по согласованию)
март 2026 года
Салимбаев Д.Н.
40.
Об установлении пруденциальных нормативов для банка с универсальной банковской лицензией, банка с базовой банковской лицензией, исламского банка их предельных значений и методик расчетов
постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию инансового рынка
АРРФР (по согласованию)
март 2026 года
Салимбаев Д.Н.
41.
Об установлении пруденциальных нормативов для банковских конгломератов, их предельных значений и методик расчетов
постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР (по согласованию)
март 2026 года
Салимбаев Д.Н.
42.

Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 31 тамыздағы № 282 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2026 жылғы наурыз
О.Т. Қизатов
43.
"Банктік және сақтандыру холдингтерінің қаржылық есептілікті жариялау тәртібі мен мерзімдері туралы"
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 26 наурыздағы № 138 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2026 жылғы наурыз
О.Т. Қизатов
44.
Өзге ақпарат аудиті шеңберінде тексеруге жататын мәселелердің тізбесін, өзге ақпарат аудиті бойынша аудиторлық қорытындының мазмұнына, аудиторлық ұйымның оны ұсыну мерзімдеріне қойылатын талаптарды, өзге ақпарат аудитіне тартылатын аудиторлық ұйымның құрамындағы аудиторларға қойылатын талаптарды белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша),
Қаржымині
2026 жылғы наурыз
Д.Н. Сәлімбаев,
Д.М. Кеңбеил
45.
Екінші деңгейдегі банктерде, Қазақстан Республикасының бейрезидент банктері филиалдарында және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарда сақталуға тиіс негізгі құжаттар тізбесін және олардың сақталу мерзімдерін белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2026 жылғы наурыз
Д.Н. Сәлімбаев
46.
Банктің, Қазақстан Республикасының бейрезидент банкі филиалының ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымында деректер витринасын қалыптастыру, жүргізу және жаңарту, сондай-ақ Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға деректер витринасына қол жеткізуді ұсыну қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2026 жылғы қараша
Т.Б. Әбілқасымов
47.
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, Қазақстан Республикасының бейрезидент сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымын-да деректер витринасын қалыптастыру, жүргізу және жаңарту, сондай-ақ қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға деректер витринасына қол жеткізуді қамтамасыз ету қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2026 жылғы қараша
Т.Б. Әбілқасымов
48.
Сауда-саттыққа қатысушылардың сауда-саттыққа шығарылған мүлікке қатысты ақпаратты жария етуін қоса алғанда, банктік және микроқаржы активтерін сататын электрондық сауда алаңында сауда-саттықты жүргізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2026 жылғы наурыз
Т.Б. Әбілқасымов
49.
Қаржы өнімдерін басқаруға қойылатын талаптарды, іс-қимылды қадағалау субъектісі қаржы өнімдерін бекіту, өзгерту және ұсынуды тоқтату туралы қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органды хабардар ететін қаржы өнімдерінің тізбесін (мөлшерлемелері мен тарифтері көрсетіле отырып), осындай хабарлаудың тәртібін, сондай-ақ хабарламаға қоса берілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасы-ның қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2026 жылғы маусым
Т.Б. Әбілқасымов
50.
Микроқаржылық қызметті жүзеге асыруға қойылатын талаптарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2026 жылғы наурыз
Т.Б. Әбілқасымов
51.
"Сақтандыру ұйымының, Қазақстан Республикасы бейрезидент сақтандыру ұйымы филиалының сақтандыру, оның ішінде сақтандыру нарығының қатысушыларымен өзара қарым-қатынастағы қызметін жүзеге асыруға, сақтандыру ұйымы мен сақтандыру агентінің арасында жасалатын тапсырма шартына қойылатын және сақтандыру агентінің сақтандыру нарығында делдалдық қызметті жүзеге асыруға өкілеттіктеріне қойылатын талаптарды, сондай-ақ сақтандыру агенттерін оқытудың ең қысқа бағдарламасын және
оқытуды жүргізудің тәртібіне қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2010 жылғы 1 наурыздағы № 25 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2026 жылғы наурыз
Т.Б. Әбілқасымов
52.

О внесении изменений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 282 "Об утверждении Правил публикации финансовой отчетности акционерными обществами и финансовыми организациями, отчетности по данным бухгалтерского учета филиалами банков-нерезидентов Республики Казахстан, филиалами страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, филиалами страховых брокеров-нерезидентов Республики Казахстан"
постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР (по согласованию)
март 2026 года
Кизатов О.Т.
43.
О внесении изменений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 марта 2012 года
№ 138 "О порядке и сроках публикации финансовой отчетности банковскими и страховыми холдингами"
постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР (по согласованию)
март 2026 года
Кизатов О.Т.
44.
Об установлении перечня вопросов, подлежащих проверке в рамках аудита иной информации, требований к содержанию, срокам представления аудиторской организацией аудиторского заключения по аудиту иной информации, требований к аудиторам в составе аудиторской организации, привлекаемой к аудиту иной информации
постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР (по согласованию),
МФ
март 2026 года
Салимбаев Д.Н.,
Кеңбеил Д.М.
45.
Об установлении перечня основных документов, подлежащих хранению, и сроков их хранения в банках второго уровня, филиалах банков – нерезидентов Республики Казахстан и организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций
постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР (по согласованию)
март 2026 года
Салимбаев Д.Н.
46.
Об утверждении Правил формирования, ведения и обновления витрины данных на информационно-коммуникационной инфраструктуре банка, филиала банка-нерезидента Республики Казахстан, а также предоставления уполномоченному органу по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций доступа к витрине данных
постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР (по согласованию)
ноябрь 2026 года
Абилкасымов Т.Б.
47.
Об утверждении Правил формирования, ведения и обновления витрины данных на информационно-коммуникационной инфраструктуре страховой (перестраховочной) организации, филиала страховой (перестраховочной) организации – нерезидента Республики Казахстан, а также предоставления уполномоченному органу по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций доступа к витрине данных
постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР (по согласованию)
ноябрь 2026 года
Абилкасымов Т.Б.
48.
Об утверждении Правил проведения торгов на электронной торговой площадке по продаже банковских и микрофинансовых активов, включая раскрытие участниками торгов информации в отношении имущества, выставленного на торги
постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР (по согласованию)
март 2026 года
Абилкасымов Т.Б.
49.
Об утверждении требований к управлению финансовыми продуктами, перечня финансовых продуктов (с указанием ставок и тарифов), об утверждении, изменении и прекращении предоставления которых субъект поведенческого надзора уведомляет уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций, порядка такого уведомления, а также перечня документов и сведений, прилагаемых к уведомлению
постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР (по согласованию)
июнь 2026 года
Абилкасымов Т.Б.
50.
Об утверждении требований к осуществлению микрофинансовой деятельности
постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР (по согласованию)
март 2026 года
Абилкасымов Т.Б.
51.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 1 марта 2010 года
№ 25 "Об утверждении Требований к осуществлению страховой организацией, филиалом страховой организации-нерезидента Республики Казахстан страховой деятельности, в том числе во взаимоотношениях с участниками страхового рынка, к договору поручения, заключаемому между страховой организацией и страховым агентом, и полномочиям страхового агента на осуществление посреднической деятельности на страховом рынке, а также минимальной программы обучения страховых агентов и требований к порядку проведения обучения"
постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР (по согласованию)
март 2026 года
Абилкасымов Т.Б.
52.

"Бағалы қағаздар нарығында брокерлік және (немесе) дилерлік қызметті жүзеге асыру қағидаларын, брокердің және (немесе) дилердің банк операцияларын жүргізу тәртібін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2014 жылғы 3 ақпандағы № 9 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2026 жылғы наурыз
Т.Б. Әбілқасымов
53.
Банктердің, Қазақстан Республикасының бейрезидент банктері филиалдарының, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың, сақтандыру ұйымдарының, Қазақстан Республикасының бейрезидент сақтандыру ұйымдары филиалдарының, бағалы қағаздар нарығында брокерлік қызметті жүзеге асыратын ұйымдардың, микроқаржы ұйымдарының жеке және заңды тұлғалардың келіп түскен жолданымдары бойынша есептілікті ұсыну тізбесін, нысандарын, мерзімдері мен тәртібін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2026 жылғы наурыз
Т.Б. Әбілқасымов
54.
Қаржы омбудсмандарының жұмыс істеуін және қаржы омбудсманының қызметін жүзеге асыру, оның ішінде қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға келіп түскен және қаралған жолданымдар туралы ақпарат беру, сондай-ақ қаржы омбудсманын сайлау және оның қызметін мерзімінен бұрын тоқтату қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2026 жылғы маусым
Т.Б. Әбілқасымов
55.
Қатысушыларды қосу талаптарын, қол жеткізу деңгейлерін, дербес деректерді алмасу мен қорғауды қоса алғанда, мүлік кепілімен қамтамасыз етілмеген тұтынушылық банктік қарыз шарттары мен тұтынушылық микрокредит беру туралы шарттар бойынша қарыз алушы жеке тұлғалардың берешегін ұжымдық реттеу платформасының жұмыс істеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2026 жылғы маусым
Т.Б. Әбілқасымов
56.
Базалық активі қаржы құралдары (оның ішінде туынды бағалы қағаздарды, туынды қаржы құралдарын, басқа да цифрлық қаржы активін қоса алғанда, бағалы қағаздар), қаржы активі, мүліктік құқықтар (талаптар), ақшаны қоспағанда, тауарлар және (немесе) өзге де мүлік болып табылатын, сондай-ақ цифрлық қаржы активтері платформасы операторының цифрлық платформасында электрондық-цифрлық нысанда шығарылатын қаржы құралдары түрінде цифрлық қаржы активтерінің эмитенттері мен инвесторларына және көрсетілген цифрлық қаржы активтерін шығару туралы шешімге қойылатын талаптарды, оның ішінде цифрлық қаржы активтерімен мәмілелерді жүзеге асыру мақсатында жеке тұлғаларды білікті инвесторлар деп тану тәртібі мен шарттарын, сондай-ақ базалық активі қаржы құралдары (оның ішінде туынды бағалы қағаздарды, туынды қаржы құралдарын, басқа да цифрлық қаржы активін қоса алғанда, бағалы қағаздар), қаржы активі және мүліктік құқықтар (талаптар), ақшаны қоспағанда, тауарлар және (немесе) өзге де мүлік болып табылатын, сондай-ақ білікті инвесторлардың қаражаты есебінен ғана сатып алуға рұқсат берілген цифрлық қаржы активтері платформасы операторының цифрлық платформасында электрондық-цифрлық нысанда шығарылатын қаржы құралдары түрінде цифрлық қаржы активтерінің эмитенттері мен инвесторларына қойылатын талаптарды белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2026 жылғы наурыз
Н.А. Тұрсынханов
57.
Базалық активі қаржы құралдары (оның ішінде туынды бағалы қағаздарды, туынды қаржы құралдары, басқа да цифрлық қаржы активі), қаржы активін қоса алғанда бағалы қағаздар), қаржы активі, мүліктік құқықтар (талаптар), тауарлар және (немесе) ақшаны қоспағанда, өзге де мүлік болып табылатын, сондай-ақ цифрлық қаржы активтері платформасы операторының цифрлық платформасында электрондық-цифрлық нысанда шығарылатын қаржы құралдары түріндегі цифрлық қаржы активтерін шығару, орналастыру, айналымы (айналысы) және өтеу шарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2026 жылғы наурыз
Н.А. Тұрсынханов
58.
Базалық активі қаржы құралдары (оның ішінде туынды бағалы қағаздарды, туынды қаржы құралдары, басқа да цифрлық қаржы активін қоса алғанда, бағалы қағаздар), қаржы активі, мүліктік құқықтар (талаптар), ақшаны қоспағанда тауарлар және (немесе) өзге де мүлік болып табылатын цифрлық қаржы активтерінің базалық активі бола алатын мүліктің тізбесін (түрлерін) бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2026 жылғы наурыз
Н.А. Тұрсынханов
59.
Базалық активтері ақша болып табылатын цифрлық қаржы активтерінің нарығын қоспағанда, цифрлық қаржы активтері нарығындағы іс-әрекеттерді айла-шарғы жасау мақсатында жасалған деп тану қағидалары мен шарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
ҰБ
(келісу бойынша)
2026 жылғы наурыз
Н.А. Тұрсынханов,
Б.Ш. Шолпанқұлов
60.
Микроқаржы ұйымдары үшін тәуекелдерді басқару және ішкі бақылау жүйесін қалыптастыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2026 жылғы наурыз
О.Т. Қизатов
61.
Микроқаржылық қызмет саласында өзін-өзі реттейтін ұйымның және коллекторлық қызмет саласында өзін-өзі реттейтін ұйымның қызметін жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2026 жылғы наурыз
О.Т. Қизатов
62.
Микроқаржылық қызмет саласында өзін-өзі реттейтін ұйымның және коллекторлық қызмет саласында өзін-өзі реттейтін ұйымның есептілік тізбесін, нысандарын, ұсыну мерзімдерін және оны ұсыну қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2026 жылғы наурыз
О.Т. Қизатов
63.
Кредиттік бюроға, коллекторлық агенттікке байланысты емес себептермен іс-шаралар жоспарында не жазбаша нұсқамада белгіленген мерзімдерде бұзушылықтарды жою мүмкін болмаған жағдайда, кредиттік бюроға, коллекторлық агенттікке қолданылған жазбаша нұсқаманы не анықталған бұзушылықтарды және (немесе) себептерді, сондай-ақ олардың жасалуына ықпал еткен жағдайларды жою бойынша іс-шаралар жоспарын орындау мерзімдерін ұзарту қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2026 жылғы наурыз
О.Т. Қизатов
64.
Қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға), терроризмді қаржыландыруға және жаппай қырып-жою қаруын таратуды қаржыландыруға қарсы іс-қимыл мақсатында базалық активі қаржы құралдары (оның ішінде туынды бағалы қағаздарды, туынды қаржы құралдары, басқа да цифрлық қаржы активін қоса алғанда, бағалы қағаздар), қаржы активі, мүліктік құқықтар (талаптар), тауарлар және (немесе) ақшаны қоспағанда, өзге де мүлік болып табылатын цифрлық қаржы активтерінің эмитенттері және цифрлық қаржы активтері платформасы операторының цифрлық платформасында электрондық-цифрлық нысанда шығарылатын қаржы құралдарының эмитенттері үшін ішкі бақылау қағидаларына қойылатын талаптарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
ҚМА (келісу бойынша)
2026 жылғы наурыз
Д.Н. Сәлімбаев,
У.Е. Раисов
65.
Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне қаржы нарығын реттеу және қаржы нарығында қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға), терроризмді қаржыландыруға және жаппай қырып-жою қаруын таратуды қаржыландыруға қарсы іс-қимыл мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша),
ҚМА (келісу бойынша)
2026 жылғы наурыз
Д.Н. Сәлімбаев,
У.Е. Раисов
66.
Банктік қарыз шарттары және (немесе) микрокредит беру туралы шарттар бойынша құқықтар (талаптар) сенімгерлік басқаруға берілуі мүмкін сервистік компаниялар ретінде әрекет ететін коллекторлық агенттіктерге және стрестік активтерді басқару жөніндегі еншілес ұйымдарға қойылатын талаптарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2026 жылғы наурыз
Д.Н. Сәлімбаев
67.
Банктердің, Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінің филиалдарының және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың ақпараттық қауіпсіздігін қамтамасыз етуге қойылатын талаптарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2026 жылғы наурыз
Н.А. Тұрсынханов
68.
Банктердің, Қазақстан Республикасының бейрезидент банктері филиалдарының және және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымдағы осалдықтар туралы, оның ішінде үшінші тараптардан алынған, сондай-ақ ақпараттық жүйелердегі бұзушылықтар және іркілістер туралы мәліметтерді қоса алғанда, ақпараттық қауіпсіздіктің оқиғалары мен оқыс оқиғалары туралы ақпаратты беру қағидаларын және мерзімдерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2026 жылғы наурыз
Н.А. Тұрсынханов
69.
Банктердің, Қазақстан Республикасының бейрезидент банктері филиалдарының ақпараттық қауіпсіздікті басқару жүйелерінің бар-жоғы туралы, сондай-ақ ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз етуге қойылатын талаптардың сақталуы туралы мәліметтерді Ақпараттық қауіпсіздікті ұлттық үйлестіру орталығына ұсыну қағидалары мен мерзімдерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2026 жылғы наурыз
Н.А. Тұрсынханов
70.
Банктердің, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың және микроқаржы ұйымдарының биометриялық аутентификациялауды жүргізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2026 жылғы наурыз
Н.А. Тұрсынханов
71.
Банктің ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымы жұмысының үздіксіздігіне қойылатын талаптарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2026 жылғы наурыз
Н.А. Тұрсынханов
72.
Банк қызметін жүзеге асыру шарттарына қойылатын талаптарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2026 жылғы наурыз
Т.Б. Әбілқасымов
73.
Банктік қарыз шартының және микрокредит беру туралы шарттың талаптарына өзгерістерді қарау қағидаларын, қарыз алушы-жеке тұлғаның банктік қарыз шартының және микрокредит беру туралы шарттың талаптарына өзгерістер енгізу туралы өтінішіне қоса берілетін құжаттардың тізбесін, сондай-ақ банк пен микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын ұйымның қарыз алушы жеке тұлғалардың банктік қарыз шартының және микрокредит беру туралы шарттың талаптарына өзгерістер енгізу туралы өтініштерін қарау нәтижелері туралы қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға хабарлау тәртібін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2026 жылғы наурыз
Т.Б. Әбілқасымов
74.

О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 3 февраля 2014 года № 9 "Об утверждении Правил осуществления брокерской и (или) дилерской деятельности на рынке ценных бумаг, порядка проведения брокером и (или) дилером банковских операций"
постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР (по согласованию)
март 2026 года
Абилкасымов Т.Б.
53.
Об утверждении перечня, форм, сроков и порядка представления банками, филиалами банков – нерезидентов Республики Казахстан, организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, страховыми организациями, филиалами страховых организаций – нерезидентов Республики Казахстан, организациями, осуществляющими брокерскую деятельность на рынке ценных бумаг, микрофинансовыми организациями отчетности по поступившим обращениям физических и юридических лиц
постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР (по согласованию)
март 2026 года
Абилкасымов Т.Б.
54.
Об утверждении Правил осуществления деятельности финансовых омбудсманов и службы финансового омбудсмана, в том числе предоставления в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций информации о поступивших и рассмотренных обращениях, а также избрания и досрочного прекращения деятельности финансового омбудсмана
постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР (по согласованию)
июнь 2026 года
Абилкасымов Т.Б.
55.
Об утверждении Правил функционирования платформы коллективного урегулирования задолженности заемщиков – физических лиц по договорам потребительского банковского займа и договорам о предоставлении потребительского микрокредита, не обеспеченного залогом имущества, включая условия подключения участников, уровни доступа, обмен и защиту персональных данных
постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР (по согласованию)
июнь 2026 года
Абилкасымов Т.Б.
56.
Об установлении требований к эмитентам и инвесторам цифровых финансовых активов, базовым активом которых выступают финансовые инструменты (в том числе ценные бумаги, включая производные ценные бумаги, производные финансовые инструменты, другой цифровой финансовый актив), финансовый актив, имущественные права (требования), товары и (или) иное имущество, за исключением денег, а также в виде финансовых инструментов, выпускаемых в электронно-цифровой форме на цифровой платформе оператора платформы цифровых финансовых активов, и к решению о выпуске указанных цифровых финансовых активов, в том числе порядка и условий признания физических лиц квалифицированными инвесторами в целях осуществления сделок с цифровыми финансовыми активами, а также перечня цифровых финансовых активов, базовым активом которых выступают финансовые инструменты (в том числе ценные бумаги, включая производные ценные бумаги, производные финансовые инструменты, другой цифровой финансовый актив), финансовый актив, имущественные права (требования), товары и (или) иное имущество, за исключением денег, а также в виде финансовых инструментов, выпускаемых в электронно-цифровой форме на цифровой платформе оператора платформы цифровых финансовых активов, разрешенных к приобретению только за счет средств квалифицированных инвесторов
постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР (по согласованию)
март 2026 года
Турсунханов Н.А.
57.
Об утверждении условий и выпуска, размещения, оборота (обращения) и погашения цифровых финансовых активов, базовым активом которых выступают финансовые инструменты (в том числе ценные бумаги, включая производные ценные бумаги, производные финансовые инструменты, другой цифровой финансовый актив), финансовый актив, имущественные права (требования), товары и (или) иное имущество, за исключением денег, а также в виде финансовых инструментов, выпускаемых в электронно-цифровой форме на цифровой платформе оператора платформы цифровых финансовых активов
постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР (по согласованию)
март 2026 года
Турсунханов Н.А.
58.
Об утверждении перечня (видов) имущества, которое может выступать базовым активом цифровых финансовых активов, базовым активом которых выступают финансовые инструменты (в том числе ценные бумаги, включая производные ценные бумаги, производные финансовые инструменты, другой цифровой финансовый актив), финансовый актив, имущественные права (требования), товары и (или) иное имущество, за исключением денег
постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР (по согласованию)
март 2026 года
Турсунханов Н.А.
59.
Об утверждении Правил и условий признания действий на рынке цифровых финансовых активов, за исключением рынка цифровых финансовых активов, базовыми активами которых выступают деньги, как совершенных в целях манипулирования
постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР (по согласованию),
НБ (по согласованию)
март 2026 года
Турсунханов Н.А.,
Шолпанкулов Б.Ш.
60.
Об утверждении Правил формирования системы управления рисками и внутреннего контроля для микрофинансовых организаций
постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР (по согласованию)
март 2026 года
Кизатов О.Т.
61.
Об утверждении Правил осуществления деятельности саморегулируемой организации в сфере микрофинансовой деятельности и саморегулируемой организации в сфере коллекторской деятельности
постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР (по согласованию)
март 2026 года
Кизатов О.Т.
62.
Об утверждении перечня, форм, сроков представления отчетности саморегулируемой организацией в сфере микрофинансовой деятельности и саморегулируемой организацией в сфере коллекторской деятельности, Правил ее представления
постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР (по согласованию)
март 2026 года
Кизатов О.Т.
63.
Об утверждении Правил продления сроков исполнения письменного предписания, примененного к кредитному бюро, коллекторскому агентству, либо плана мероприятий по устранению выявленных нарушений и (или) причин, а также условий, способствовавших их совершению, в случае отсутствия возможности устранения нарушения в сроки, установленные в плане мероприятий либо письменном предписании, по причинам, не зависящим от кредитного бюро, коллекторского агентства
постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР (по согласованию)
март 2026 года
Кизатов О.Т.
64.
Об утверждении требований к Правилам внутреннего контроля в целях противодействия легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, финансированию терроризма и финансированию распространения оружия массового уничтожения для эмитентов цифровых финансовых активов, базовым активом которых выступают финансовые инструменты (в том числе ценные бумаги, включая производные ценные бумаги, производные финансовые инструменты, другой цифровой финансовый актив), финансовый актив, имущественные права (требования), товары и (или) иное имущество, за исключением денег, и эмитентов финансовых инструментов, выпускаемых в электронно-цифровой форме на цифровой платформе оператора платформы цифровых финансовых активов
постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР (по согласованию), АФМ (по согласованию)
март 2026 года
Салимбаев Д.Н.,
Раисов У.Е.
65.
О внесении изменений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам регулирования финансового рынка и противодействия легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, финансированию терроризма и финансированию распространения оружия массового уничтожения на финансовом рынке
постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР (по согласованию), АФМ (по согласованию)
март 2026 года
Салимбаев Д.Н.,
Раисов У.Е.
66.
Об утверждении требований к коллекторским агентствам и дочерним организациям по управлению стрессовыми активами, выступающим в качестве сервисных компаний, которым могут быть переданы в доверительное управление права (требования) по договорам банковского займа и (или) договорам о предоставлении микрокредита
постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР (по согласованию)
март 2026 года
Салимбаев Д.Н.
67.
Об утверждении Требований к обеспечению информационной безопасности банков, филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан и организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций
постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР (по согласованию)
март 2026 года
Турсунханов Н.А.
68.
Об утверждении Правил и сроков предоставления банками, филиалами банков-нерезидентов Республики Казахстан и организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, информации об уязвимостях в информационно-коммуникационной инфраструктуре, полученной в том числе от третьих сторон, а также о событиях и инцидентах информационной безопасности, включая сведения о нарушениях и сбоях в информационных системах
постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР (по согласованию)
март 2026 года
Турсунханов Н.А.
69.
Об утверждении Правил и сроков представления банками, филиалами банков-нерезидентов Республики Казахстан сведений о наличии систем управления информационной безопасностью, а также о соблюдении требований к обеспечению информационной безопасности в Национальный координационный центр информационной безопасности
постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР (по согласованию)
март 2026 года
Турсунханов Н.А.
70.
Об утверждении Правил проведения биометрической аутентификации банками, организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, и микрофинансовыми организациями
постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР (по согласованию)
март 2026 года
Турсунханов Н.А.
71.
Об утверждении требований к непрерывности работы информационно-коммуникационной инфраструктуры банка
постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР (по согласованию)
март 2026 года
Турсунханов Н.А.
72.
Об утверждении Требований к условиям осуществления банковской деятельности
постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР (по согласованию)
март 2026 года
Абилкасымов Т.Б.
73.
Об утверждении Правил рассмотрения изменений в условия договора банковского займа и договора о предоставлении микрокредита, перечня документов, прилагаемых к заявлению заемщика – физического лица о внесении изменений в условия договора банковского займа и договора о предоставлении микрокредита, а также порядка информирования банком и организацией, осуществляющей микрофинансовую деятельность, уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций о результатах рассмотрения заявлений заемщиков – физических лиц о внесении изменений в условия договора банковского займа и договора о предоставлении микрокредита
постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР (по согласованию)
март 2026 года
Абилкасымов Т.Б.
74.

"Коллекторлық агенттіктердің жеке тұлғалардың берешегін реттеу қағидаларын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2024 жылғы 16 тамыздағы № 51 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2026 жылғы маусым
Т.Б. Әбілқасымов
75.
Жеке тұлғамен жасалған банктік қарыз шарты және банктік салым шарты бойынша сыйақының құбылмалы мөлшерлемесін есептеу қағидаларын, қолданылу шарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2026 жылғы наурыз
Т.Б. Әбілқасымов
76.
Қарыздар мен салымдар бойынша анық, жылдық, тиімді, салыстырмалы есептеудегі сыйақы мөлшерлемелерін (нақты құнды) есептеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2026 жылғы наурыз
Т.Б. Әбілқасымов
77.
Банкке, Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінің филиалына клиенттерді тарту, банк, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің филиалы талаптарына сәйкес келуін тексеруді жүзеге асыру, клиенттердің құжаттарын банкке, Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінің филиалына беру жөніндегі қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2026 жылғы наурыз
Т.Б. Әбілқасымов
78.
Мерзімді әскери қызметке шақырылған әскери қызметшілер, сондай-ақ оларды қызметтен шығару, оларда банктік қарыздың, микрокредиттің болуы не болмауы, банктік қарыз шарты, микрокредит беру туралы шарт бойынша төлемді кейінге қалдырудың ұсынылуы туралы мәліметтер алмасу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
ҚМ
2026 жылғы наурыз
О.Т. Қизатов
79.
Банкті (банк холдингін) ерікті түрде қайта ұйымдастыруға рұқсат беру не рұқсат беруден бас тарту, оның ішінде банкті банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйым ретінде ерікті түрде қайта құру шарттары не банкті ислам банкіне айналдыруға рұқсат беру және рұқсат беруден бас тарту, банкті ерікті түрде таратуға рұқсат беру, Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының қызметін ерікті түрде тоқтатуға рұқсат беру қағидалары, сондай-ақ жеке тұлғалардың депозиттерін қайтару, оларды басқа банкке немесе Қазақстан Республикасының бейрезидент
банкінің филиалына аудару тәртібін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2026 жылғы наурыз
О.Т. Қизатов
80.
Банкті басқару жөніндегі, сондай-ақ банк операциялардың барлық түрін жүзеге асыруға арналған банк лицензиясынан айырылғаннан кейін тағайындалатын уақытша әкімшілікті тағайындау және оның қызметі, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының уақытша әкімшілігін (уақытша әкімшісін) тағайындау және өкілеттіктері қағидаларын, Банкті басқару жөніндегі, сондай-ақ банк операциялардың барлық түрін жүзеге асыруға арналған банк лицензиясынан айырылғаннан кейін тағайындалатын уақытша әкімшіліктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының уақытша әкімшілігінің (уақытша әкімшісінің) есептілік және өзге де ақпарат, банкті басқару жөніндегі, сондай-ақ банк операциялардың барлық түрін жүзеге асыруға арналған банк лицензиясынан айырылғаннан кейін тағайындалатын уақытша әкімшіліктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының уақытша әкімшілігінің (уақытша әкімшісінің) есептілік және өзге де ақпарат ұсыну тізбесі, нысандары мен мерзімдерін ұсыну қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2026 жылғы наурыз
О. Қизатов
81.
Мәжбүрлеп таратылатын банктердің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының, қызметі мәжбүрлеп тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент банктері филиалдарының тарату комиссияларын тағайындау және босату қағидаларын және мәжбүрлеп таратылатын банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметі мәжбүрлеп тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент банкі филиалының тарату комиссиясының төрағасына және мүшелеріне қойылатын талаптарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2026 жылғы наурыз
О.Т. Қизатов
82.
Банктерді таратуды жүзеге асыру, Қазақстан Республикасының бейрезидент банктері филиалдарының қызметін мәжбүрлеп тоқтату қағидаларын және мәжбүрлеп таратылатын банктердің, қызметі мәжбүрлеп тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент банктері филиалдарының тарату комиссияларының жұмысына қойылатын талаптарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2026 жылғы наурыз
О.Т. Қизатов
83.
Ерікті түрде таратылатын банктердің және қызметін ерікті түрде тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент банктері филиалдарының тарату комиссиялары қызметінің ерекшеліктерін белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2026 жылғы наурыз
О.Т. Қизатов
84.
Ерiктi түрде және мәжбүрлеп таратылатын банктер, қызметі ерікті түрде және мәжбүрлеп тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент банктерінің филиалдары тарату комиссияларының есептерді және қосымша ақпаратты беру нысанын, мерзiмдерi мен кезеңдiлiгiн бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2026 жылғы наурыз
О.Т. Қизатов
85.
Банкті, исламдық банк операцияларын жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінің филиалын, исламдық банк операцияларын жүзеге асыратын, әмбебап банк лицензиясы бар Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінің филиалын таңдау және оларға қызметі мәжбүрлеп тоқтатылатын Қазақстан Республикасының
бейрезидент ислам банкі филиалының, исламдық банк операцияларын жүзеге асыратын, әмбебап банк лицензиясы бар Қазақстан Республикасының бейрезидент банкі филиалының инвестициялық депозит туралы шарт бойынша тартылған ақша есебінен сатып алынған мүлкін және инвестициялық депозиттері бойынша міндеттемелерін беру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2026 жылғы наурыз
О.Т. Қизатов
86.
Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне микроқаржылық қызмет мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу және "Микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын ұйым қарыз алушысының борыштық жүктемесінің коэффициентін есептеу қағидаларын және шекті мәнін бекіту туралы"

О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 16 августа 2024 года № 51 "Об утверждении Правил урегулирования коллекторскими агентствами задолженности физических лиц"
постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР (по согласованию)
июнь 2026 года
Абилкасымов Т.Б.
75.
Об утверждении Правил исчисления, условий действия плавающей ставки вознаграждения по договору банковского займа, заключенному с физическим лицом, и договору банковского вклада
постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР (по согласованию)
март 2026 года
Абилкасымов Т.Б.
76.
Об утверждении Правил исчисления ставок вознаграждения в достоверном, годовом, эффективном, сопоставимом исчислении (реальной стоимости) по займам и вкладам
постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР (по согласованию)
март 2026 года
Абилкасымов Т.Б.
77.
Об утверждении Правил оказания услуг банку, филиалу банка-нерезидента Республики Казахстан по привлечению клиентов, осуществлению проверки на соответствие требованиям банка, филиала банка-нерезидента Республики Казахстан, передаче документов клиентов банку, филиалу банка-нерезидента Республики Казахстан
постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР (по согласованию)
март 2026 года
Абилкасымов Т.Б.
78.
Об утверждении Правил обмена сведениями о призванных на срочную воинскую службу военнослужащих, а также их увольнении, наличии либо отсутствии банковского займа, микрокредита, предоставлении отсрочки платежа по договору банковского займа, договору о предоставлении микрокредита
постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР (по согласованию), МО
март 2026 года
Кизатов О.Т.
79.
Об утверждении Правил выдачи разрешения на добровольную реорганизацию банка (банковского холдинга) либо отказа в выдаче разрешения, в том числе условий добровольного преобразования банка в организацию, осуществляющую отдельные виды банковских операций, выдачи разрешения на конвертацию банка в исламский банк и отказа в выдаче разрешения, выдачи разрешения на добровольную ликвидацию банка, выдачи разрешения на добровольное прекращение деятельности филиала банка-нерезидента Республики Казахстан, а также порядка возврата депозитов физических лиц, их перевода в другой банк или филиал банка-нерезидента Республики Казахстан
постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР (по согласованию)
март 2026 года
Кизатов О.Т.
80.
Об утверждении Правил назначения и деятельности временной администрации по управлению банком, а также назначаемой после лишения банка банковской лицензии на осуществление всех видов операций, назначения и полномочий временной администрации (временного администратора) страховой (перестраховочной) организации, Правил представления временной администрацией по управлению банком, а также назначаемой после лишения банка банковской лицензии на осуществление всех видов операций, временной администрацией (временным администратором) страховой (перестраховочной) организации отчетности и иной информации, перечня, форм и сроков представления временной администрацией по управлению банком, а также назначаемой после лишения банка банковской лицензии на осуществление всех видов операций, временной администрацией (временным администратором) страховой (перестраховочной) организации отчетности и иной информации
постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР (по согласованию)
Март 2026 года
Кизатов О.Т.
81.
Об утверждении Правил назначения и освобождения ликвидационных комиссий принудительно ликвидируемых банков, страховых (перестраховочных) организаций, принудительно прекращающих деятельность филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан и требований, предъявляемых к председателю и членам ликвидационной комиссии принудительно ликвидируемых банка, страховой (перестраховочной) организации, принудительно прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан
постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР (по согласованию)
март 2026 года
Кизатов О.Т.
82.
Об утверждении Правил осуществления ликвидации банков, принудительного прекращения деятельности филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан и требований к работе ликвидационных комиссий принудительно ликвидируемых банков, принудительно прекращающих деятельность филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан
постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР (по согласованию)
март 2026 года
Кизатов О.Т.
83.
Об установлении особенностей деятельности ликвидационных комиссий добровольно ликвидируемых банков и добровольно прекращающих деятельность филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан
постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР (по согласованию)
март 2026 года
Кизатов О.Т.
84.
Об утверждении формы, сроков и периодичности предоставления ликвидационными комиссиями отчетов и дополнительной информации добровольно и принудительно ликвидируемых банков, добровольно и принудительно прекращающих деятельность филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан
постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР (по согласованию)
март 2026 года
Кизатов О.Т.
85.
Об утверждении Правил выбора банка, филиала банка – нерезидента, осуществляющих исламские банковские операции, филиала банка – нерезидента Республики Казахстан с универсальной банковской лицензией, осуществляющих исламские банковские операции, исламского банка и передачи им имущества, приобретенного за счет денег, привлеченных по договору об инвестиционном депозите, и обязательств по инвестиционным депозитам ликвидируемого банка, принудительно прекращающего деятельность филиала исламского банка – нерезидента Республики Казахстан, филиала банка – нерезидента Республики Казахстан с универсальной банковской лицензией, осуществляющих исламские банковские операции, исламского банка
постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР (по согласованию)
март 2026 года
Кизатов О.Т.
86.

Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2019 жылғы 28 қарашадағы № 215 қаулысының және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің құрылымдық элементтерінің күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2026 жылғы наурыз
О.Т. Қизатов
87.
"Қызметін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларына арналған лицензиясы негізінде тек қана айырбастау пункттері арқылы жүзеге асыратын заңды тұлғаларға және банкноттарды, монеталарды және құндылықтарды инкассациялау айрықша қызметі болып табылатын заңды тұлғаларға қадағалап ден қою шараларын қолдану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2019 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 266 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының Қаулысы
ҰБ
(келісу бойынша)
2026 жылғы наурыз
Д.В. Вагапов
88.
"Макропруденция-лық нормативтер мен лимиттерді, олардың нормативтік мәндерін және есептеу әдістемесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2025 жылғы 25 тамыздағы № 52 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының Қаулысы
ҰБ
(келісу бойынша)
2026 жылғы наурыз
А.М. Баймағамбетов
89.
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының кейбір қаулыларына төлемдер және төлем қызметтері мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ
(келісу бойынша)
2026 жылғы наурыз
Б.Ш. Шолпанқұлов
90.
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының кейбір қаулыларына төлемдер және ақша аударымдары мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ
(келісу бойынша)
2026 жылғы наурыз
Б.Ш. Шолпанқұлов
91.
Қазақстан Республикасының ішкі валюта нарығында қолма-қол ақшасыз шетел валютасын сатып алу сомасына қатысты Қазақстан Республикасының ішкі валюта нарығында ұлттық валютаға қолма-қол ақшасыз шетел валютасын сатып алу мақсаттарына қол жеткізілген кезде және оны мәлімделген мақсаттарға пайдалану тәртібін растау жөніндегі талаптар қолданылатын кезде шекті мәнді бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ
(келісу бойынша)
2026 жылғы наурыз
А.М. Баймағамбетов
92.
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының кейбір қаулыларына валюталық реттеу және валюталық бақылау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ
(келісу бойынша)
2026 жылғы наурыз
А.М. Баймағамбетов
93.
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының кейбір қаулыларына ең төмен резервтік талаптар және есептілікті ұсыну мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ
(келісу бойынша)
2026 жылғы наурыз
А.М. Баймағамбетов
94.
"Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының инвестициялық операцияларын жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2006 жылғы 25 шілдедегі № 65 қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ
(келісу бойынша)
2026 жылғы наурыз
А.М. Молдабекова
95.
Қамтамасыз етілмеген цифрлық активтерді айырбастау операторларының қызметін жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ
(келісу бойынша)
2026 жылғы наурыз
Б.Ш. Шолпанқұлов
96.
Цифрлық қаржы активтері платформасы операторының, цифрлық активтер сауда платформасы операторының қызметін жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ
(келісу бойынша)
2026 жылғы наурыз
Б.Ш. Шолпанқұлов
97.
Цифрлық қаржы активтері платформасының операторына, цифрлық активтердің сауда платформасы операторына, цифрлық қаржы активтері эмитентіне шектеулі әсер ету шараларын қолдану қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ
(келісу бойынша)
2026 жылғы наурыз
Б.Ш. Шолпанқұлов
98.
Қамтамасыз етілмеген цифрлық активтерді айырбастау операторына қатысты қадағалап ден қою шараларын қолдану қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ
(келісу бойынша)
2026 жылғы наурыз
Б.Ш. Шолпанқұлов
99.
Қамтамасыз етілмеген цифрлық активтерді айырбастау операторлары, цифрлық қаржы активтері платформасының операторлары және цифрлық активтердің сауда платформасының операторлары үшін қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға), терроризмді қаржыландыруға және жаппай қырып-жою қаруын таратуды қаржыландыруға қарсы іс-қимыл мақсатында ішкі бақылау қағидаларына қойылатын талаптарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ
(келісу бойынша),
ҚМА (келісу бойынша)
2026 жылғы наурыз
Б.Ш. Шолпанқұлов,
У.Е. Раисов

О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам микрофинансовой деятельности, признании утратившими силу постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 ноября 2019 года № 215 "Об утверждении Правил расчета и предельного значения коэффициента долговой нагрузки заемщика организации, осуществляющей микрофинансовую деятельность" и структурных элементов нормативных правовых актов Республики Казахстан
постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР (по согласованию)
март 2026 года
Кизатов О.Т.
87.
О внесении изменений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 декабря 2019 года № 266 "Об утверждении Правил применения мер надзорного реагирования к юридическим лицам, осуществляющим деятельность исключительно через обменные пункты на основании лицензии Национального Банка Республики Казахстан на обменные операции с наличной иностранной валютой, и юридическим лицам, исключительной деятельностью которых является инкассация банкнот, монет и ценностей"
постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ (по согласованию)
март 2026 года
Вагапов Д.В.
88.
О внесении изменений в постановление
Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 августа 2025 года № 52 "Об установлении макропруденциальных нормативов и лимитов, их нормативных значений и методики расчетов"
постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ (по согласованию)
март 2026 года
Баймагамбетов А.М.
89.
О внесении изменений и дополнений в некоторые постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан по вопросам платежей и платежных услуг
постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ (по согласованию)
март 2026 года
Шолпанкулов Б.Ш.
90.
О внесении изменений и дополнений в некоторые постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан по вопросам платежей и переводов денег
постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ (по согласованию)
март 2026 года
Шолпанкулов Б.Ш.
91.
Об утверждении порогового значения в отношении суммы покупки безналичной иностранной валюты на внутреннем валютном рынке Республики Казахстан, при достижении которого применяются требования по подтверждению целей покупки безналичной иностранной валюты за национальную валюту на внутреннем валютном рынке Республики Казахстан, и порядок ее использования на заявленные цели
постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ (по согласованию)
март 2026 года
Баймагамбетов А.М.
92.
О внесении изменений и дополнений в некоторые постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан по вопросам валютного регулирования и валютного контроля
постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ (по согласованию)
март 2026 года
Баймагамбетов А.М.
93.
О внесении изменений и дополнений в некоторые постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан по вопросам минимальных резервных требований и представления отчетности
постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ (по согласованию)
март 2026 года
Баймагамбетов А.М.
94.
О внесении изменений и дополнения в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 июля 2006 года
№ 65 "Об утверждении Правил осуществления инвестиционных операций Национального фонда Республики Казахстан"
постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ (по согласованию)
март 2026 года
Молдабекова А.М.
95.
Об утверждении Правил осуществления деятельности операторов обмена необеспеченных цифровых активов
постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ (по согласованию)
март 2026 года
Шолпанкулов Б.Ш.
96.
Об утверждении Правил осуществления деятельности операторов платформы цифровых финансовых активов, операторов торговой платформы цифровых активов
постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ (по согласованию)
март 2026 года
Шолпанкулов Б.Ш.
97.
Об утверждении Правил применения ограниченных мер воздействия к оператору платформы цифровых финансовых активов, оператору торговой платформы цифровых активов, эмитенту цифровых финансовых активов
постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ (по согласованию)
март 2026 года
Шолпанкулов Б.Ш.
98.
Об утверждении Правил применения мер надзорного реагирования к оператору обмена необеспеченных цифровых активов
постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ (по согласованию)
март 2026 года
Шолпанкулов Б.Ш.
99.
Об утверждении требований к Правилам внутреннего контроля в целях противодействия легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, финансированию терроризма и финансированию распространения оружия массового уничтожения для операторов обмена необеспеченных цифровых активов, операторов платформы цифровых финансовых активов и операторов торговой платформы цифровых активов
постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ (по согласованию), АФМ (по согласованию)
март 2026 года
Шолпанкулов Б.Ш.,
Раисов У.Е.

100.
Цифрлық қаржы активтерін шығару, орналастыру, олардың айналымы (айналысы) және оларды өтеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ
(келісу бойынша)
2026 жылғы наурыз
Б.Ш. Шолпанқұлов
101.
Базалық активі ақша және оның баламалары болып табылатын цифрлық қаржы активтеріне қатысты цифрлық қаржы активтерінің базалық активін сақтау жөніндегі ұйымдарға қойылатын талаптарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ
(келісу бойынша)
2026 жылғы наурыз
Б.Ш. Шолпанқұлов
102.
Базалық активі ақша болып табылатын цифрлық қаржы активтерінің эмитенттері үшін қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға), терроризмді қаржыландыруға және жаппай қырып-жою қаруын таратуды қаржыландыруға қарсы іс-қимыл мақсатында ішкі бақылау қағидаларына қойылатын талаптарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ
(келісу бойынша),
ҚМА (келісу бойынша)
2026 жылғы наурыз
Б.Ш. Шолпанқұлов,
У.Е. Раисов
103.
Цифрлық активтер саласындағы қызметті жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ерекше реттеу режиміне қатысушылар үшін қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға), терроризмді қаржыландыруға және жаппай қырып-жою қаруын таратуды қаржыландыруға қарсы іс-қимыл мақсатында ішкі бақылау қағидаларына қойылатын талаптарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ
(келісу бойынша), ҚМА (келісу бойынша)
2026 жылғы наурыз
Б.Ш. Шолпанқұлов,
У.Е. Раисов
104.
Цифрлық қаржы активтері платформасы операторының, цифрлық активтердің сауда платформасы операторының және қамтамасыз етілмеген цифрлық активтерді айырбастау операторының тәуекелдерді басқару және ішкі бақылау жүйесін қалыптастыру тәртібін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ
(келісу бойынша)
2026 жылғы наурыз
Б.Ш. Шолпанқұлов
105.
Цифрлық қаржы активтері платформасы операторларының, қамтамасыз етілмеген цифрлық активтерді айырбастау операторларының цифрлық активтердің сауда платформасы операторларының және цифрлық қаржы активтері эмитенттерінің Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкіне есептілікті ұсыну қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ
(келісу бойынша)
2026 жылғы наурыз
Б.Ш. Шолпанқұлов
106.
Оффшорлық аймақтар тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ
(келісу бойынша), ҚМА (келісу бойынша)
2026 жылғы наурыз
Б.Ш. Шолпанқұлов,
У.Е. Раисов
107.
Цифрлық теңгені шығару, айналысқа жіберу және өтеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ
(келісу бойынша)
2026 жылғы наурыз
Б.Ш. Шолпанқұлов

100.
Об утверждении Правил выпуска цифровых финансовых активов, их размещения, оборота (обращения) и погашения
постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ (по согласованию)
март 2026 года
Шолпанкулов Б.Ш.
101.
Об утверждении требований к организациям по хранению базового актива цифрового финансового актива в отношении цифровых финансовых активов, базовым активом которых выступают деньги и их эквиваленты
постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ (по согласованию)
март 2026 года
Шолпанкулов Б.Ш.
102.
Об утверждении требований к Правилам внутреннего контроля в целях противодействия легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, финансированию терроризма и финансированию распространения оружия массового уничтожения для эмитентов цифровых финансовых активов, базовым активом которых выступают деньги (стейблкоин)
постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ (по согласованию),
АФМ (по согласованию)
март 2026 года
Шолпанкулов Б.Ш.,
Раисов У.Е.
103.
Об утверждении требований к Правилам внутреннего контроля в целях противодействия легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, финансированию терроризма и финансированию распространения оружия массового уничтожения для участников особого режима регулирования Национального Банка Республики Казахстан, осуществляющих деятельность в сфере цифровых активов
постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ (по согласованию),
АФМ (по согласованию)
март 2026 года
Шолпанкулов Б.Ш.,
Раисов У.Е.
104.
Об утверждении порядка формирования системы управления рисками и внутреннего контроля для операторов обмена необеспеченных цифровых активов, операторов платформы цифровых финансовых активов и операторов торговой платформы цифровых активов
постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ (по согласованию)
март 2026 года
Шолпанкулов Б.Ш.
105.
Об утверждении Правил представления отчетности операторами обмена необеспеченных цифровых активов, операторами платформы цифровых финансовых активов, операторами торговой платформы цифровых активов и эмитентами цифровых финансовых активов в Национальный Банк Республики Казахстан
постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ (по согласованию)
март 2026 года
Шолпанкулов Б.Ш.
106.
Об утверждении перечня офшорных зон
постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ (по согласованию),
АФМ (по согласованию)
март 2026 года
Шолпанкулов Б.Ш.,
Раисов У.Е.
107.
Об утверждении Правил выпуска, обращения и погашения цифровых тенге
постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ (по согласованию)
март 2026 года
Шолпанкулов Б.Ш.

108.
Банкаралық мобильді төлемдер жүйесінің жұмыс істеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ
(келісу бойынша)
2026 жылғы наурыз
Б.Ш. Шолпанқұлов
109.
"Қамтамасыз етілген цифрлық активтерді шығаруды және айналысты жүзеге асыратын тұлғалар үшін қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға), терроризмді қаржыландыруға және жаппай қырып-жою қаруын таратуды қаржыландыруға қарсы іс-қимыл жасау мақсатында ішкі бақылау қағидаларына қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының 2022 жылғы 28 ақпандағы № 20 және Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2022 жылғы 28 ақпандағы № 68/НҚ бірлескен бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының және Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің бірлескен бұйрығы
ҚМА (келісу бойынша), ЖИЦДМ
2026 жылғы наурыз
У.Е. Раисов
Р.А. Коняшкин
110.
"Қаржы мониторингі субъектілерінің қаржы мониторингіне жататын операциялар туралы мәліметтер мен ақпаратты беру қағидаларын және күдікті операцияны айқындау белгілерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының 2022 жылғы 22 ақпандағы № 13 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының бұйрығы
ҚМА (келісу бойынша)
2026 жылғы наурыз
У.Е. Раисов
111.
Қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыру (жылыстату), терроризмді қаржыландыру және жаппай қырып-жою қаруын таратуды қаржыландыру және (немесе) өзге де қылмыстық мақсаттар үшін пайдаланылған цифрлық активтер әмияндарының ақпарат беру құрамын, мерзімдері мен нысанын қамтитын бірыңғай тізілімін жүргізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Төрағасының бұйрығы
ҚМА (келісу бойынша)
БП
(келісу бойынша)
ҰҚК
(келісу бойынша)
ҰБ
(келісу бойынша)
ІІМ
2026 жылғы наурыз
У.Е. Раисов,
Б.Ш. Шолпанқұлов,
Б.Т. Әленов
112.
"Қамтамасыз етілген цифрлық активтердің аударымдарын жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының міндетін атқарушының 2024 жылғы 30 қазандағы № 5 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының бұйрығы
ҚМА (келісу бойынша)
2026 жылғы наурыз
У.Е. Раисов
113.
"Соттан тыс банкроттық рәсімін қолдану" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын және нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 2023 жылғы 28 ақпандағы № 218 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2026 жылғы наурыз
Е.Е. Біржанов

108.
Об утверждении Правил функционирования Межбанковской системы мобильных платежей
постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ (по согласованию)
март 2026 года
Шолпанкулов Б.Ш.
109.
О признании утратившим силу совместного приказа Председателя Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу от 28 февраля 2022 года № 20 и Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 28 февраля 2022 года № 68/НҚ "Об утверждении Требований к правилам внутреннего контроля в целях противодействия легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма для лиц, осуществляющих деятельность по выпуску и обращению обеспеченных цифровых активов"
совместный приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу и Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
АФМ (по согласованию),
МИИЦР
март 2026 года
Раисов У.Е.,
Коняшкин Р.А.
110.
О внесении изменений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу от 22 февраля 2022 года № 13 "Об утверждении Правил представления субъектами финансового мониторинга сведений и информации об операциях, подлежащих финансовому мониторингу, и признаков определения подозрительной операции"
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу
АФМ (по согласованию)
март 2026 года
Раисов У.Е.
111.
Об утверждении Правил ведения единого реестра кошельков цифровых активов, использованных в целях легализации (отмывания) доходов, полученных преступным путем, финансирования терроризма и финансирования распространения оружия массового уничтожения и (или) иных преступных целях, включающий состав, сроки и форму предоставления информации
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу
АФМ (по согласованию), ГП (по согласованию), КНБ (по согласованию),
НБ (по согласованию)
МВД
март 2026 года
Раисов У.Е.,
Шолпанкулов Б.Ш.,
Аленов Б.Т.
112.
О признании утратившим силу приказа исполняющего обязанности Председателя Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу от 30 октября 2024 года № 5 "Об утверждении Правил осуществления переводов обеспеченных цифровых активов"
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу
АФМ (по согласованию)
март 2026 года
Раисов У.Е.
113.
О внесении изменений в приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра финансов Республики Казахстан от 28 февраля 2023 года № 218 "Об утверждении Правил и форм оказания государственной услуги "Применение процедуры внесудебного банкротства"
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
март 2026 года
Биржанов Е.Е.

114.
"Биржа саудасының қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 30 наурыздағы № 280 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің бұйрығы
СИМ
2026 жылғы наурыз
А.А. Бижанова
115.
"Қамтамасыз етілген цифрлық активтерді шығаруға және олардың айналысына рұқсат беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2023 жылғы 1 маусымдағы № 130/НҚ бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің бұйрығы
ЖИЦДМ
2026 жылғы наурыз
Р.А. Коняшкин
116.
"Қамтамасыз етілген цифрлық активтерді шығару туралы шешімді ресімдеу қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің міндетін атқарушының 2023 жылғы 26 сәуірдегі № 78/НҚ
бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің бұйрығы
ЖИЦДМ,
ҚМА (келісу бойынша)
2026 жылғы наурыз
Р.А. Коняшкин,
У.Е. Раисов
117.
"Қамтамасыз етілген цифрлық активтерді шығаруды және олардың айналысын жүзеге асыратын тұлғаларға қатысты қамтамасыз етілген цифрлық активтер саласындағы тексеру парағын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2023 жылғы 8 маусымдағы № 172/НҚ және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2023 жылғы 12 маусымдағы № 106 бірлескен бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің бұйрығы
ЖИЦДМ,
ҰЭМ
2026 жылғы наурыз
Р.А. Коняшкин,
Е.Е. Сағынаев
118.
"Қазақстан Республикасының аумағында танылатын қамтамасыз етілген цифрлық активтер түрлерінің тізбесін бекіту туралы"
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің міндетін атқарушының 2023 жылғы 31 наурыздағы № 124/НҚ бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің бұйрығы
ЖИЦДМ
2026 жылғы наурыз
Р.А. Коняшкин
119.
"Цифрлық майнерлерді электр желілеріне қосуға қойылатын талаптарды айқындау туралы"
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2023 жылғы 25 шiлдедегi № 275 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2026 жылғы наурыз
С. Қ. Есімханов
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ҚНРДА – Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі;
Қаржымині – Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі;
ҚМ – Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі;
ҰЭМ – Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі;
ЖИЦДМ – Қазақстан Республикасының жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігі;
СИМ – Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция министрлігі;
ҰБ – Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі;
ҚМА – Қазақстан Республикасының Қаржылық мониторинг агенттігі;
БП – Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы;
ҰҚК – Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті;
ІІМ – Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі;
ЭМ – Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі.

114.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 марта 2015 года
№ 280 "Об утверждении Правил биржевой торговли"
приказ Министра торговли и интеграции Республики Казахстан
МТИ
Март 2026 года
Бижанова А.А.
115.
О признании утратившим силу приказа Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 1 июня 2023 года
№ 130/НҚ "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача разрешения на выпуск и обращение обеспеченных цифровых активов"
приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
МИИЦР
Март 2026 года
Коняшкин Р.А.
116.
О признании утратившим силу приказа исполняющего обязанности Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 26 апреля 2023 года
№ 78/НҚ "Об утверждении Правил оформления решения о выпуске обеспеченных цифровых активов"
приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
МИИЦР,
АФМ (по согласованию)
Март 2026 года
Коняшкин Р.А.,
Раисов У.Е.
117.
О признании утратившим силу совместного приказа Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 8 июня 2023 года
№ 172/НҚ и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 12 июня 2023 года
№ 106 "Об утверждении проверочного листа в сфере обеспеченных цифровых активов в отношении лиц, осуществляющих выпуск и обращение обеспеченных цифровых активов"
приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
МИИЦР,
МНЭ
Март 2026 года
Коняшкин Р.А.,
Сагнаев Е.Е.
118.
О признании утратившим силу приказа исполняющего обязанности Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 31 марта 2023 года
№ 124/НҚ "Об утверждении Перечня видов обеспеченных цифровых активов, признаваемых на территории Республики Казахстан"
приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
МИИЦР
Март 2026 года
Коняшкин Р.А.
119.
О внесении изменений в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 25 июля 2023 года
№ 275 "Об определении Требований к подключению цифровых майнеров к электрическим сетям"
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
Март 2026 года
Есимханов С.К.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
АРРФР – Агентство Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка;
МФ – Министерство финансов Республики Казахстан;
МО – Министерство обороны Республики Казахстан;
МНЭ – Министерство национальной экономики Республики Казахстан;
МИИЦР – Министерство искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан;
МТИ – Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан;
НБ – Национальный Банк Республики Казахстан;
АФМ – Агентство Республики Казахстан по финансовому мониторингу;
ГП – Генеральная прокуратура Республики Казахстан;
КНБ – Комитет национальной безопасности Республики Казахстан;
МВД – Министерство внутренних дел Республики Казахстан;
МЭ – Министерство энергетики Республики Казахстан.
________________________________