"Құқық бұзушылық профилактикасы туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне құқық бұзушылық профилактикасы және Қазақстан Республикасы заңнамасының жекелеген салаларын жетілдіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2025 жылғы 30 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңдарын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2026 жылғы 13 ақпандағы № 16-ө Өкімі
1. Қоса беріліп отырған қабылдануы "Құқық бұзушылық профилактикасы туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне құқық бұзушылық профилактикасы және Қазақстан Республикасы заңнамасының жекелеген салаларын жетілдіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2025 жылғы 30 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңдарымен негізделген құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі – тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары:
1) тізбеге сәйкес құқықтық актілердің жобаларын әзірлеп, белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Президентіне және Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) тізбеге сәйкес тиісті ведомстволық актілерді қабылдасын;
3) ай сайын, 30-ы күнінен кешіктірмей тізбеге сәйкес құқықтық актілердің әзірленуі және қабылдануы туралы ақпаратты жалпыға қолжетімді мемлекеттік ақпараттандыру объектісінде орналастырып тұрсын.
3. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі көрсетілген заңдарды іске асыру жөніндегі жиынтық ақпаратты талдап, қорытындыласын және ай сайын, 5-і күнінен кешіктірмей жалпыға қолжетімді мемлекеттік ақпараттандыру объектісінде орналастырып тұрсын.
Премьер-Министр О. Бектенов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2026 жылғы 13 ақпандағы
№ 16-ө өкімімен
бекітілген

О мерах по реализации законов Республики Казахстан от 30 декабря 2025 года "О профилактике правонарушений" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам профилактики правонарушений и совершенствования отдельных отраслей законодательства Республики Казахстан"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 13 февраля 2026 года № 16-р
1. Утвердить прилагаемый перечень правовых актов, принятие которых обусловлено законами Республики Казахстан от 30 декабря 2025 года "О профилактике правонарушений" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам профилактики правонарушений и совершенствования отдельных отраслей законодательства Республики Казахстан" (далее – перечень).
2. Государственным органам Республики Казахстан:
1) разработать и в установленном порядке внести на утверждение Президента Республики Казахстан и в Правительство Республики Казахстан проекты правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные акты согласно перечню;
3) ежемесячно, не позднее 30 числа, размещать на общедоступном государственном объекте информатизации информацию о разработке и принятии правовых актов согласно перечню.
3. Министерству юстиции Республики Казахстан анализировать, обобщать и ежемесячно, не позднее 5 числа, размещать на общедоступном государственном объекте информатизации сводную информацию по реализации указанных законов.
Премьер-Министр О. Бектенов
Утвержден распоряжением
Премьер-Министра
Республики Казахстан
от " " 2026 года №
Перечень

Қабылдануы "Құқық бұзушылық профилактикасы туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне құқық бұзушылық профилактикасы және Қазақстан Республикасы заңнамасының жекелеген салаларын жетілдіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2025 жылғы 30 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңдарымен негізделген құқықтық актілердің тізбесі
Р/с
Құқықтық актінің атауы
Актінің нысаны
Орындалуына жауапты мемлекеттік орган
Орындау мерзімі
Құқықтық актілердің сапасына, уақтылы әзірленуі мен енгізілуіне жауапты тұлға
1
2
3
4
5
6
1.
Қазақстан Республикасындағы қоғамдық қауіпсіздіктің жай-күйі (құқық бұзушылық профилактикасы) туралы ұлттық баяндаманы дайындау, оны Қазақстан Республикасының Президентіне енгізу және жариялау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
ІІМ
2026 жылғы ақпан
И.В. Лепеха
2.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы құқық бұзушылық профилактикасы жөніндегі ведомствоаралық комиссияның ережесі мен құрамын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
ІІМ
2026 жылғы ақпан
И.В. Лепеха
3.

правовых актов, принятие которых обусловлено законами Республики Казахстан от 30 декабря 2025 года "О профилактике правонарушений" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам профилактики правонарушений и совершенствования отдельных отраслей законодательства Республики Казахстан"
№ п/п
Наименование правового акта
Форма акта
Государственный орган, ответственный за исполнение
Срок исполнения
Лицо, ответственное за качество, своевременность разработки и принятие правовых актов
1
2
3
4
5
6
1.
Об утверждении Правил подготовки, внесения Национального доклада о состоянии общественной безопасности (профилактике правонарушений) в Республике Казахстан Президенту Республики Казахстан и его опубликования
Указ Президента Республики Казахстан
МВД
февраль 2026 года
Лепеха И.В.
2.
Об утверждении положения и состава Межведомственной комиссии по профилактике правонарушений при Правительстве Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан
МВД
февраль 2026 года
Лепеха И.В.
3.

"Қазақстан Республикасының Жоғары Сот Кеңесі туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2016 жылғы 3 ақпандағы № 188 Жарлығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
Жоғары Сот Кеңесі (келісу бойынша)
2026 жылғы ақпан
Д.Б. Мұратбеков
4.
"Қазақстан Республикасының Қаржылық мониторинг агенттігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2021 жылғы 20 ақпандағы № 515 Жарлығына толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
ҚМА (келісу бойынша)
2026 жылғы ақпан
Қ.Ж. Бижанов
5.
Букмекерлік кеңсе немесе тотализатор қызметін жүзеге асыратын ойын бизнесін ұйымдастырушы жүзеге асыратын, дене шынықтыру мен спортты дамытуға бағытталған бюджеттен тыс ақша қаражатын бөлу жөніндегі қызметті жүзеге асыратын бірыңғай операторға, Қазақстан Республикасы Ұлттық олимпиада комитетінің қорына олимпиадалық спорт түрлерін дамытуға және "Қазақстан халқына" қоғамдық қорына, сондай-ақ бірыңғай есепке алу жүйесінің жұмыс істеуіне және бірыңғай есепке алу жүйесінің жұмыс істеуін қамтамасыз ететін заңды тұлғаның қызметін қамтамасыз етуге жіберілетін мөлшерлемелерден аударымдардың мөлшерін белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ТСМ
2026 жылғы ақпан
Б.С. Рапиков
6.
Бірыңғай есепке алу жүйесінің жұмыс істеуін қамтамасыз ететін заңды тұлға ұстап қалатын аударымдарды дене шынықтыру мен спортты дамытуға бағытталған бюджеттен тыс ақша қаражатын бөлу жөніндегі қызметті жүзеге асыратын бірыңғай операторға, Қазақстан Республикасының Ұлттық олимпиада комитетіне олимпиадалық спорт түрлерін дамытуға және "Қазақстан халқына" қоғамдық қорына, сондай-ақ бірыңғай есепке алу жүйесінің жұмыс істеуіне және бірыңғай есепке алу жүйесінің жұмыс істеуін қамтамасыз ететін заңды тұлғаның қызметін қамтамасыз етуге жіберу пропорциясын айқындау туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ТСМ
2026 жылғы ақпан
Б.С. Рапиков
7.
"Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгінiң кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 18 ақпандағы № 81 қаулысына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Еңбекмині
2026 жылғы ақпан
В.В. Шегай
8.
"Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 22 маусымдағы № 607 қаулысына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ІІМ
2026 жылғы ақпан
С.А. Әділов
9.
"Арнаулы мекемелер мен ұйымдарда ұсталушы кәмелетке толмағандарды тамақпен, киіммен, аяқ киіммен және жұмсақ мүкәммалмен қамтамасыз ету нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 7 наурыздағы № 297 қаулысының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ОМ
2026 жылғы ақпан
Ш.Қ. Ақпарова
10.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Ұлттық алдын алу тетігінің қатысушыларынан құралатын топтардың алдын ала бару қағидаларын бекіту туралы" 2014 жылғы 26 наурыздағы № 266 және "Ұлттық алдын алу тетігі қатысушыларының алдын ала бару жөніндегі шығыстарын өтеу қағидаларын бекіту туралы" 2014 жылғы 02 сәуірдегі № 301 қаулыларына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
АҚҰО (келісу бойынша)
2026 жылғы ақпан
Ж.К. Бақашбаев
11.

О внесение изменения в Указ Президента Республики Казахстан от 3 февраля 2016 года № 188 "О Высшем Судебном Совете Республики Казахстан"
Указ Президента Республики Казахстан
Высший судебный Совет (по согласованию)
февраль 2026 года
Муратбеков Д.Б.
4.
О внесение дополнения в Указ Президента Республики Казахстан от 20 февраля 2021 года № 515 "О некоторых вопросах Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу"
Указ Президента Республики Казахстан
АФМ (по согласованию)
февраль 2026 года
Бижанов К.Ж.
5.
Об установлении размера отчислений от ставок, осуществляемых организатором игорного бизнеса, осуществляющим деятельность букмекерской конторы или тотализатора, направляемых единому оператору, осуществляющему деятельность по распределению внебюджетных денежных средств, направленных на развитие физической культуры и спорта, в фонд Национального олимпийского комитета Республики Казахстан на развитие олимпийских видов спорта и общественный фонд "Қазақстан халқына",
а также на функционирование единой системы учета и обеспечение деятельности юридического лица, обеспечивающего функционирование единой системы учета
постановление Правительства Республики Казахстан
МТС
февраль 2026 года
Рапиков Б.С.
6.
Об определении пропорций направления отчислений, удерживаемых юридическим лицом, обеспечивающим функционирование единой системы учета, единому оператору, осуществляющему деятельность по распределению внебюджетных денежных средств, направленных на развитие физической культуры и спорта, в фонд Национального олимпийского комитета Республики Казахстан на развитие олимпийских видов спорта
и общественный фонд "Қазақстан халқына",
а также на функцианирование единой системы учета и обеспечение деятельности юридического лица, обеспечивающего функционирование единой системы учета
постановление Правительства Республики Казахстан
МТС
февраль 2026 года
Рапиков Б.С.
7.
О внесении дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 18 февраля 2017 года № 81 "Некоторые вопросы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МТСЗН
февраль 2026 года
Шегай В.В.
8.
О внесении дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 22 июня 2005 года № 607 "Вопросы Министерства внутренних дел Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МВД
февраль 2026 года
Адилов С.А.
9.
О признании утратившим силу постановления Правительства Республики Казахстан от 7 марта 2012 года № 297 "Об утверждении норм питания, обеспечения одеждой, обувью и мягким инвентарем несовершеннолетних, содержащихся в специальных учреждениях и организациях"
постановление Правительства Республики Казахстан
МП
февраль 2026 года
Акпарова Ш.К.
10.
О внесении изменений в постановления Правительства Республики Казахстан от 26 марта 2014 года № 266 "Об утверждении Правил превентивных посещений группами, формируемыми из участников национального превентивного механизма" и от 2 апреля 2014 года № 301 "Об утверждении Правил возмещения расходов участников национального превентивного механизма по превентивным посещениям"
постановление Правительства Республики Казахстан
НЦПЧ (по согласованию)
февраль 2026 года
Бакашбаев Ж.К.
11.

"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және Ұлттық экономика министрлiктерінің кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 17 ақпандағы № 71 қаулысына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ДСМ
2026 жылғы ақпан
А.Ш. Рүстемова
12.
"Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің кейбір мәселелері" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 19 тамыздағы № 581 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ОМ
2026 жылғы ақпан
Ш.Қ. Ақпарова
13.
"Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 4 қазандағы № 865 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан республикасы Үкіметінің қаулысы
ТСМ
2026 жылғы ақпан
С.М. Жарасбаев
14.
"Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 4 қазандағы № 866 қаулысына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан республикасы Үкіметінің қаулысы
МАМ
2026 жылғы ақпан
Қ.Ж. Ысқақов
15.
"Басқа мемлекеттің құзыретті органында тіркелген автокөлік құралдарының Қазақстан Республикасының аумағына кіруі (әкелінуі) және оларды Қазақстан Республикасының аумағында пайдалану қағидалары мен талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 24 қарашадағы № 1031 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан республикасы Үкіметінің қаулысы
ӨҚМ
2026 жылғы ақпан
О.С. Сапарбеков
16.
"Мемлекеттік басқару жүйесін одан әрі жетілдіру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2025 жылғы 18 қыркүйектегі № 997 Жарлығын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2025 жылғы 9 қазандағы № 846 қаулысына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан республикасы Үкіметінің қаулысы
ЖИЦДМ
2026 жылғы ақпан
Р.А.Коняшкин
17.
"Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы консультативтік-кеңесші органдардың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2016 жылғы 29 қыркүйектегі № 90-ө өкіміне өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің өкімі
ІІМ
2026 жылғы ақпан
И.В. Лепеха
18.
Экономикалық тергеп-тексеру қызметімен құқық бұзушылық профилактикасына қатысатын азаматтарды тарту қағидаларын, нысандары мен түрлерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының бұйрығы
ҚМА (келісу бойынша)
2025 жылғы ақпан
Қ.Ж. Бижанов
19.
Экономикалық құқық бұзушылық саласындағы заңға қайшы қызметпен байланысты жеке және заңды тұлғалардың тізіліміне енгізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының бұйрығы
ҚМА (келісу бойынша)
2026 жылғы ақпан
Қ.Ж. Бижанов
20.
Экономикалық құқық бұзушылық жасауға ықпал ететін ведомствоішілік қауіп-қатерге мониторинг жүргізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының бұйрығы
ҚМА (келісу бойынша)
2025 жылғы ақпан
Қ.Ж. Бижанов
21.
Құқыққа қайшы контентті анықтау бойынша ақпараттық кеңістікке мониторинг жүргізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының бұйрығы
ҚМА (келісу бойынша)
2025 жылғы ақпан
Қ.Ж. Бижанов
22.
Экономикалық құқық бұзушылық жасаған адамдарды профилактикалық есепке алуды жүргізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының бұйрығы
ҚМА (келісу бойынша)
2025 жылғы ақпан
Қ.Ж. Бижанов
23.
Құқық бұзушылық профилактикасына қатысатын азаматтарды тарту қағидаларын, нысандары мен түрлерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің бұйрығы
ІІМ
2025 жылғы ақпан
И.В. Лепеха
24.
Электр самокаттарды жалға беру жөніндегі қызметті жүзеге асыратын заңды тұлғалар мен дара кәсіпкерлердің электр самокатты есепке алуды жүргізу және оған тіркеу нөмірін беру қағидаларын, сондай-ақ оның нысаны мен үлгісін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің бұйрығы
ІІМ
2026 жылғы ақпан
И.В. Лепеха
25.
Кәмелетке толмағандарды арнаулы бiлiм беру ұйымдары мен ерекше режимде ұстайтын бiлiм беру ұйымдарында бағып-ұстауға және оқытуға кедергi болатын аурулардың тiзбесiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығы
ДСМ
2026 жылғы ақпан
А.Ш. Рүстемова
26.
Білім беру ұйымдарында баса назар аударуды талап ететін кәмелетке толмағандарды педагогикалық сүйемелдеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің бұйрығы
ОМ
2026 жылғы ақпан
Ш.Қ. Ақпарова
27.
Зорлық-зомбылық құрбаны болған балаларға көмек көрсету кабинеттері қызметінің үлгілік қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің бұйрығы
ОМ
2026 жылғы ақпан
Ш.Қ. Ақпарова
28.
Кәмелетке толмағандардың істері және олардың құқықтарын қорғау жөніндегі комиссиялар құру және олардың қызметін жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің бұйрығы
ОМ
2026 жылғы ақпан
Ш.Қ. Ақпарова
29.
Зорлық-зомбылыққа, қатыгез қарым-қатынасқа, жәбірлеуге (буллингке) ұшыраған, сондай-ақ зорлық-зомбылықтың куәсі болған кәмелетке толмағандарды анықтау және оларға көмек көрсету қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту, Ішкі істер, Денсаулық сақтау, Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау, Мәдениет және ақпарат министрлерінің бірлескен бұйрығы
ОМ, ІІМ, ДСМ, Еңбекмин, МАМ
2026 жылғы ақпан
Ш.Қ. Ақпарова, И.В. Лепеха, А.Ш. Рүстемова, В.В. Шегай, Е.Д. Кочетов
30.
Қазақстан Республикасының балалардың құқықтарын қорғау жөніндегі өңірлік уәкілетті орган қызметкерлерінің біліктілігін арттырудан өту қағидаларын және олардың мерзімдерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің бұйрығы
ОМ
2026 жылғы ақпан
Ш.Қ. Ақпарова
31.
Қазақстан Республикасының балалардың құқықтарын қорғау жөніндегі өңірлік уәкілетті органның қызметкерлерін белгіленген үлгідегі киіммен қамтамасыз ету және оны киіп жүру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің бұйрығы
ОМ
2026 жылғы ақпан
Ш.Қ. Ақпарова
32.
"Ішкі істер органдары қабылдау-бөлу орнындағы ішкі тәртіп қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің 2012 жылғы 9 қаңтардағы
№ 10 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің бұйрығы
ІІМ
2026 жылғы ақпан
И.В. Лепеха
33.

О внесении дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 17 февраля 2017 года № 71 "О некоторых вопросах министерств здравоохранения и национальной экономики Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МЗ
февраль 2026 года
Рустемова А.Ш.
12.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 августа 2022 года № 581 "Некоторые вопросы Министерства просвещения Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МП
февраль
2026 года
Акпарова Ш.К.
13.
О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 4 октября 2023 года № 865 "О некоторых вопросах Министерства туризма и спорта Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МТС
февраль 2026 года
Жарасбаев С.М.
14.
О внесении дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 4 октября 2023 года № 866 "О некоторых вопросах Министерства культуры и информации Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МКИ
февраль 2026 года
Искаков К.Ж.
15.
О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 24 ноября 2023 года № 1031 "Об утверждении Правил и требований въезда (ввоза) на территорию Республики Казахстан автотранспортных средств, зарегистрированных в компетентном органе другого государства, и их эксплуатации на территории Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МПС
февраль 2026 года
Сапарбеков О.С.
16.
О внесении дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 9 октября 2025 года № 846 "О мерах по реализации Указа Президента Республики Казахстан от 18 сентября 2025 года № 997 "О мерах по дальнейшему совершенствованию системы государственного управления"
постановление Правительства Республики Казахстан
МИИЦР
февраль 2026 года
Коняшкин Р.А.
17.
О внесении изменений в распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 29 сентября 2016 года № 90-р "О некоторых вопросах консультативно-совещательных органов при Правительстве Республики Казахстан"
распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан
МВД
февраль 2026 года
Лепеха И.В.
18.
Об утверждении Правил, форм и видов привлечения службой экономических расследований граждан, участвующих в профилактике правонарушений
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу
АФМ (по согласованию)
февраль 2026 года
Бижанов К.Ж.
19.
Об утверждении Правил включения в реестр физических и юридических лиц, связанных с противозаконной деятельностью в сфере экономических правонарушений
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу
АФМ (по согласованию)
февраль 2026 года
Бижанов К.Ж.
20.
Об утверждении Правил проведения мониторинга внутриведомственных рисков, способствующих совершению экономических правонарушений
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу
АФМ (по согласованию)
февраль 2026 года
Бижанов К.Ж.
21.
Об утверждении Правил проведения мониторинга информационного пространства по выявлению противоправного контента
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу
АФМ (по согласованию)
февраль 2026 года
Бижанов К.Ж.
22.
Об утверждении Правил ведения профилактического учета лиц, совершивших экономические правонарушения
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу
АФМ (по согласованию)
февраль 2026 года
Бижанов К.Ж.
23.
Об утверждении Правил, форм и видов привлечения граждан, участвующих в профилактике правонарушений
приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан
МВД
февраль
2026 года
Лепеха И.В.
24.
Об утверждении Правил ведения учета и присвоения юридическими лицами и индивидуальными предпринимателями, осуществляющими деятельность по сдаче в аренду электрических самокатов, регистрационного номера на электрический самокат, а также его формы и образца
приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан
МВД
февраль 2026 года
Лепеха И.В.
25.
Об утверждении перечня заболеваний, препятствующих содержанию и обучению несовершеннолетних в специальных организациях образования и организациях образования с особым режимом содержания
приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан
МЗ
февраль 2026 года
Рустемова А.Ш.
26.
Об утверждении Правил педагогического сопровождения несовершеннолетних, требующих повышенного внимания, в организациях образования
приказ Министра просвещения Республики Казахстан
МП
февраль 2026 года
Акпарова Ш.К.
27.
Об утверждении Типовых правил деятельности кабинетов помощи детям-жертвам насилия
приказ Министра просвещения Республики Казахстан
МП
февраль 2026 года
Акпарова Ш.К.
28.
Об утверждении Правил образования и осуществления деятельности комиссий по делам несовершеннолетних и защите их прав
приказ Министра просвещения Республики Казахстан
МП
февраль 2026 года
Акпарова Ш.К.
29.
Об утверждении Правил выявления и оказания помощи несовершеннолетним, подвергшимся насилию, жестокому обращению, травле (буллингу), а также ставшим свидетелями насилия
совместный приказ министров просвещения, внутренних дел, здравоохранения, труда и социальной защиты населения, культуры и информации Республики Казахстан
МП
МВД, МЗ, МТСЗН, МКИ
февраль 2026 года
Акпарова Ш.К.
Лепеха И.В.
Рустемова А.Ш.
Шегай В.В.
Кочетов Е.Д.
30.
Об утверждении Правил прохождения повышения квалификации сотрудников регионального уполномоченного органа по защите прав детей Республики Казахстан и их сроков
приказ Министра просвещения Республики Казахстан
МП
февраль 2026 года
Акпарова Ш.К.
31.
Об утверждении Правил обеспечения и ношения одежды установленного образца сотрудниками регионального уполномоченного органа по защите прав детей Республики Казахстан
приказ Министра просвещения Республики Казахстан
МП
февраль 2026 года
Акпарова Ш.К.
32.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 9 января 2012 года № 10 "Об утверждении Правил внутреннего распорядка приемников-распределителей органов внутренних дел"
приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан
МВД
февраль 2026 года
Лепеха И.В.
33.

"Нотариустардың нотариаттық іс-әрекет жасау ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2012 жылғы 31 қаңтардағы № 31 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің бұйрығы
Әділетмині
2026 жылғы ақпан
Б.Ш. Жақселекова
34.
"Алдын ала болу қорытындылары бойынша жыл сайынғы жинақталған баяндаманы дайындау қағидаларын бекіту туралы" Адам құқықтары жөніндегі уәкілдің 2013 жылғы 26 қыркүйектегі № 22 өкіміне өзгеріс енгізу туралы
Адам құқықтары жөніндегі уәкілдің бұйрығы
АҚҰО (келісу бойынша)
2026 жылғы ақпан
Ж.К. Бақашбаев
35.
"Қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арызды, хабарды немесе баянатты қабылдау және тіркеу, сондай-ақ Сотқа дейінгі тергеп-тексерулердің бірыңғай тізілімін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас прокурорының 2014 жылғы 19 қыркүйектегі № 89 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Бас прокуроры ның бұйрығы
БП (келісу бойынша)
2026 жылғы ақпан
А.О.
Мұхаметжа
нов
36.
"Атқарушылық құжаттарды жеке сот орындаушылары арасында атқарушылық іс жүргізудің мемлекеттік автоматтандырылған ақпараттық жүйесі арқылы бөлу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 652 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің бұйрығы
Әділетмині
2026 жылғы ақпан
Д.М. Ваисов
37.
"Ішкі істер органдарының кәмелетке толмағандардың істері жөніндегі учаскелік полиция инспекторларының қызметін ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы №1098 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің бұйрығы
ІІМ
2026 жылғы ақпан
И.В. Лепеха
38.
"Кәмелетке толмағандарды арнаулы бiлiм беру ұйымдары мен ерекше режимде ұстайтын бiлiм беру ұйымдарында бағып-күтуге және оқытуға кедергi болатын аурулардың тiзбесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2022 жылғы 23 ақпандағы № ҚР ДСМ-17 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығы
ДСМ
2026 жылғы ақпан
А.Ш. Рүстемова
39.
"Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарын қоспағанда, тиісті типтердегі және түрлердегі білім беру ұйымдары қызметінің үлгілік қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің 2022 жылғы 31 тамыздағы № 385 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің бұйрығы
ОМ
2026 жылғы ақпан
Ш.Қ. Ақпарова
40.
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің "Петицияны қарау нәтижелері бойынша шешім нысанын бекіту туралы" 2023 жылғы 28 қарашадағы № 469-НҚ және "Петицияны интернет-ресурста орналастыру туралы жазбаша арыз нысанын бекіту туралы" 2023 жылғы 28 қарашадағы № 470-НҚ бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2026 жылғы ақпан
А.А. Құрманов
41.

О внесении изменений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан 31 января 2012 года № 31 "Об утверждении Правил совершения нотариальных действий нотариусами"
приказ Министра юстиции Республики Казахстан
МЮ
февраль 2026 года
Жакселекова Б.Ш.
34.
О внесении изменения в распоряжение Уполномоченного по правам человека от 26 сентября 2013 года № 22 "Об утверждении Правил подготовки ежегодного консолидированного доклада по итогам превентивных посещений"
приказ Уполномоченного по правам человека
НЦПЧ (по согласованию)
февраль 2026 года
Бакашбаев Ж.К.
35.
О внесении изменений и дополнений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 19 сентября 2014 года № 89 "Об утверждении Правил приема и регистрации заявления, сообщения или рапорта об уголовных правонарушениях, а также ведения Единого реестра досудебных расследований"
приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан
ГП (по согласованию)
февраль 2026 года
Мухаметжанов А.О.
36.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 652 "Об утверждении Правил распределения исполнительных документов посредством государственной автоматизированной информационной системы исполнительного производства между частными судебными исполнителями"
приказ Министра юстиции Республики Казахстан
МЮ
февраль 2026 года
Ваисов Д.М.
37.
О внесении изменений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 1098 "Об утверждении Правил организации деятельности участковых инспекторов полиции по делам несовершеннолетних органов внутренних дел"
приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан
МВД
февраль 2026 года
Лепеха И.В.
38.
О признании утратившим силу приказа Министра здравоохранения Республики Казахстан от 23 февраля 2022 года № ҚР ДСМ-17 "Об утверждении перечня заболеваний, препятствующих содержанию и обучению несовершеннолетних в специальных организациях образования и организациях образования с особым режимом содержания"
приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан
МЗ
февраль 2026 года
Рустемова А.Ш.
39.
О внесении изменений в приказ Министра просвещения Республики Казахстан от 31 августа 2022 года № 385 "Об утверждении Типовых правил деятельности организаций образования соответствующих типов и видов, за исключением организаций высшего и послевузовского образования
приказ Министра просвещения Республики Казахстан
МП
февраль 2026 года
Акпарова Ш.К.
40.
О внесении изменений в приказы Министра культуры и информации Республики Казахстан от 28 ноября 2023 года № 469-НҚ "Об утверждении формы решения по результатам рассмотрения петиции" и от 28 ноября 2023 года № 470-НҚ "Об утверждении формы письменного заявления о размещении петиции на интернет-ресурсе"
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
февраль 2026 год
Курманов А.А.
41.

"Өмірде қиын жағдайға тап болған адамдарды (отбасыларды) мемлекеттік органдардың құзыреті шегінде жан-жақты қолдаумен қамту жөніндегі жұмысты үйлестіру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2024 жылғы 14 маусымдағы № 192 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы"
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің бұйрығы
Еңбекмині
2026 жылғы ақпан
В.В. Шегай
42.
"Медициналық-әлеуметтік есепке алуды жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2024 жылғы 21 маусымдағы № 211 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің бұйрығы
Еңбекмині
2026 жылғы ақпан
В.В. Шегай
43.
"Ойын мекемесі, букмекерлік кеңсе немесе тотализатор жұмысының, мөлшерлемелер қабылдаудың және өткізілетін құмар ойындарының және (немесе) бәс тігудің үлгілік қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің м.а. 2024 жылғы 9 қазандағы № 175 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің бұйрығы
ТСМ
2026 жылғы ақпан
Б.С. Рапиков
44.
"Бірыңғай есепке алу жүйесінің жұмыс істеуін қамтамасыз ететін заңды тұлғаны айқындау қағидаларын және оған қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің 2024 жылғы 31 желтоқсандағы № 255 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің бұйрығы
ТСМ, БҚДА, ЖИЦДМ, ҰБ (келісу бойынша)
2026 жылғы ақпан
Б.С. Рапиков Е.И. Әлжан, Р.А. Коняшкин, Б.Ш. Шолпанқұлов
45.
"Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бірыңғай есепке алу жүйесінің жұмыс істеуі және бірыңғай есепке алу жүйесінде қамтылған ақпаратты өзге де тұлғаларға беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің 2025 жылғы 2 сәуірдегі № 46 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің бұйрығы
ТСМ
2026 жылғы ақпан
Б.С. Рапиков
46.
"Ойын бизнесі мен лотереяларды ұйымдастырушылар үшін қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға), терроризмді қаржыландыруға және жаппай қырып-жою қаруын таратуды қаржыландыруға қарсы іс-қимыл жасау мақсатында ішкі бақылау қағидаларына қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің м.а. 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 250 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің бұйрығы
ТСМ
2026 жылғы ақпан
Б.С. Рапиков
47.
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің бұйрығы
ІІМ
2026 жылғы ақпан
И.В. Лепеха
48.
Құқық бұзушылық профилактикасына қатысатын азаматтарды көтермелеу қағидаларын, түрлерін және мерзімдерін, сондай-ақ оларға ақшалай сыйақы мөлшерлерін бекіту туралы
Облыстар, республикалық маңызы бар қалалар, астана әкімдіктерінің қаулысы
ЖАО
2026 жылғы ақпан
Өңірлер бойынша әкімдердің жұмысын үйлестіретін орынбасарлары
49.
Қазақстан Республикасының балалардың құқықтарын қорғау жөніндегі өңірлік уәкілетті органды құру туралы
Облыстар, республикалық маңызы бар қалалар, астана әкімдіктерінің қаулысы
ЖАО
2026 жылғы ақпан
Өңірлер бойынша әкімдердің жұмысын үйлестіретін орынбасарлары
Ескерпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
Әділетмині – Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі;
АҚҰО – Адам құқықтары жөніндегі ұлттық орталық;
БП – Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы;
БҚДА – Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігі;
ДСМ – Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі;
Еңбекмині – Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі;
ЖАО – Жергілікті атқарушы орган;
ЖИЦДМ – Қазақстан Республикасының Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігі;
Жоғары Сот Кеңесі – Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесі;
ҚМА – Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігі;
МАМ – Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі;
ОМ – Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі;
ӨҚМ – Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі;
ТСМ Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігі;
ҰЭМ – Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі;
ҰБ – Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі;
ІІМ – Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі.

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 14 июня 2024 года № 192 "Об утверждении Правил координации работы по охвату лиц (семей), оказавшихся в трудной жизненной ситуации, всесторонней поддержкой в пределах компетенции государственных органов
приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МТСЗН
февраль 2026 года
Шегай В.В.
42.
О признании утратившим силу приказа Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 21 июня 2024 года № 211 "Об утверждении Правил ведения медико-социального учета"
приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МТСЗН
февраль 2026 года
Шегай В.В.
43.
О внесении изменений и дополнений в приказ и.о. Министра туризма и спорта Республики Казахстан от 9 октября 2024 года № 175 "Об утверждении Типовых правил работы игорного заведения, букмекерской конторы или тотализатора, приема ставок и проводимых азартных игр и (или) пари"
приказ Министра туризма и спорта Республики Казахстан
МТС
февраль 2026 года
Рапиков Б.С.
44.
О внесении изменения в приказ Министра туризма и спорта Республики Казахстан от 31 декабря 2024 года № 255 "Об утверждении Правил определения юридического лица, обеспечивающего функционирование единой системы учета, и предъявляемых к нему квалификационных требований"
приказ Министра туризма и спорта Республики Казахстан
МТС
АЗРК (по согласованию), МИИЦР, НБ (по согласованию)
февраль 2026 года
Рапиков Б.С.
Альжан Е.И.,
Коняшкин Р.А.
Шолпанкулов Б.Ш.
45.
О внесении изменения в приказ Министра туризма и спорта Республики Казахстан от 2 апреля 2025 года № 46 "Об утверждении Правил функционирования единой системы учета и передачи информации, содержащейся в единой системе учета, иным лицам в соответствии с законодательством Республики Казахстан"
приказ Министра туризма и спорта Республики Казахстан
МТС
февраль 2026 года
Рапиков Б.С.
46.
О внесении изменений в приказ и.о. Министра туризма и спорта Республики Казахстан от 19 декабря 2025 года № 250 "Об утверждении Требований к правилам внутреннего контроля в целях противодействия легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, финансированию терроризма и финансированию распространения оружия массового уничтожения для организаторов игорного бизнеса и лотереи"
приказ Министра туризма и спорта Республики Казахстан
МТС
февраль 2026 года
Рапиков Б.С.
47.
О признании утратившим силу некоторых приказов Министра внутренних дел Республики Казахстан
приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан
МВД
февраль 2026 года
Лепеха И.В.
48.
Об утверждении Правил, видов, сроков поощрения, а также размера денежного вознаграждения граждан, участвующих в профилактике правонарушений
постановления акиматов областей, городов республиканского значения, столицы
МИО
февраль 2026 года
курирующие заместители акимов регионов
49.
О создании регионального уполномоченного органа по защите прав детей Республики Казахстан
постановления акиматов областей, городов республиканского значения, столицы
МИО
февраль 2026 года
курирующие заместители акимов регионов
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МЮ – Министерство юстиции Республики Казахстан;
НЦПЧ – Национальный центр по правам человека;
ГП – Генеральная прокуратура Республики Казахстан;
АЗРК – Агентство по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан;
МЗ – Министерство здравоохранения Республики Казахстан;
МТСЗН – Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан;
МИО – местные исполнительные органы;
МИИЦР – Министерство искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан;
Высший судебный совет – Высший судебный совет Республики Казахстан;
АФМ – Агентство Республики Казахстан по финансовому мониторингу;
МКИ – Министерство культуры и информации Республики Казахстан;
МП – Министерство просвещения Республики Казахстан;
МПС – Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан;
МТС – Министерство туризма и спорта Республики Казахстан;
МНЭ – Министерство национальной экономики Республики Казахстан;
НБ – Национальный Банк Республики Казахстан;
МВД – Министерство внутренних дел Республики Казахстан.