2026 жылғы 9 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Құрылыс кодексін және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне сәулет, қала құрылысы және құрылыс мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2026 жылғы 9 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2026 жылғы 9 ақпандағы № 12-ө Өкімі
1. Қоса беріліп отырған қабылдануы 2026 жылғы 9 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Құрылыс кодексімен және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне сәулет, қала құрылысы және құрылыс мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2026 жылғы 9 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңымен негізделген құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі – тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары:
1) тізбеге сәйкес құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және Қазақстан Республикасының Үкіметіне белгіленген тәртіппен бекітуге енгізсін;
2) тізбеге сәйкес тиісті ведомстволық актілерді қабылдасын;
3) тізбеге сәйкес құқықтық актілердің әзірленуі және қабылдануы туралы ақпаратты ай сайын, 30-ы күнінен кешіктірмей жалпыға қолжетімді мемлекеттік ақпараттандыру объектісінде орналастырып тұрсын.
3. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі Қазақстан Республикасының Құрылыс кодексін және көрсетілген Заңды іске асыру жөніндегі ақпаратты талдап, қорытындыласын және ай сайын, 5-і күнінен кешіктірмей жиынтық ақпаратты жалпыға қолжетімді мемлекеттік ақпараттандыру объектісінде орналастырып тұрсын.
Премьер-Министр О. Бектенов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2026 жылғы 9 ақпандағы
№ 12-ө өкімімен
бекітілген

О мерах по реализации Строительного кодекса Республики Казахстан от 9 января 2026 года и Закона Республики Казахстан от 9 января 2026 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам архитектуры, градостроительства и строительства"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 9 февраля 2026 года № 12-р
1. Утвердить прилагаемый перечень правовых актов, принятие которых обусловлено Строительным кодексом Республики Казахстан от 9 января 2026 года и Законом Республики Казахстан от 9 января 2026 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам архитектуры, градостроительства и строительства" (далее – перечень).
2. Государственным органам Республики Казахстан:
1) разработать и в установленном порядке внести на утверждение в Правительство Республики Казахстан проекты правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные акты согласно перечню;
3) ежемесячно, не позднее 30 числа, размещать на общедоступном государственном объекте информатизации информацию о разработке и принятии правовых актов согласно перечню.
3. Министерству юстиции Республики Казахстан анализировать, обобщать и ежемесячно, не позднее 5 числа, размещать на общедоступном государственном объекте информатизации сводную информацию по реализации Строительного кодекса Республики Казахстан и указанного Закона.
Премьер-Министр О. Бектенов
Утвержден распоряжением
Премьер-Министра
Республики Казахстан
от " " 2026 года №
Перечень

Қабылдануы 2026 жылғы 9 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Құрылыс кодексімен және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне сәулет, қала құрылысы және құрылыс мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2026 жылғы 9 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңымен негізделген құқықтық актілердің тізбесі
Р/с
Құқықтық актінің атауы
Құқықтық актінің нысаны
Орындауға жауапты мемлекеттік орган
Орындау мерзімі
Құқықтық актінің сапасына, уақтылы әзірленуі мен енгізілуіне жауапты адам
1
2
3
4
5
6
1.

правовых актов, принятие которых обусловлено Строительным кодексом Республики Казахстан от 9 января 2026 года и Законом Республики Казахстан от 9 января 2026 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам архитектуры, градостроительства и строительства"
№ п/п
Наименование правового акта
Форма правового акта
Государственный орган, ответственный за исполнение
Срок исполнения
Лицо, ответственное за качество, своевременность разработки и внесения правового акта
1
2
3
4
5
6
1.

"Режимдік аумақтар мен оған іргелес жатқан аумақтардың аймақтарын пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 17 қаңтардағы № 45 қаулысының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
2.
"Өңірлер аумақтарының қала құрылысын жоспарлаудың кешендi схемаларын әзiрлеу және келiсу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 9 сәуірдегі №397 қаулысының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
3.
"Қазақстан Республикасының аумағын ұйымдастырудың Бас схемасын әзірлеу және келісу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 4 наурыздағы № 222 қаулысының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
4.
"Табиғи сипаттағы төтенше жағдайлар салдарынан зардап шеккендерге келтірілген зиянды (нұқсанды) өтеу қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 19 желтоқсандағы № 1358 қаулысының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ТЖМ
2026 жылғы наурыз
К. Тұрсынбаев
5.
"Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 4 қазандағы № 864 Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
6.
Режимдік аумақтардың аймақтарын және оларға іргелес жатқан аумақтарды пайдалану қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
7.
Қазақстан Республикасының аумағынан тысқары орналасқан және мемлекеттік инвестицияларды тарта отырып қаржыландырылатын құрылыс объектілеріне қатысты құрылыстың сметалық құны мен құрылыстың шарттық бағасын айқындау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
8.
РРезервтегі аумақтарды уақытша пайдалану тәртібін айқындау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
9.
"Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 22 желтоқсандағы № 783 және Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 1262 "Қазақстан Республикасының аумағында жылжымайтын мүлік объектілерін адрестеу қағидаларын бекіту туралы" бірлескен бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
бірлескен
бұйрық
ӨҚМ,
ЖИЦДМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов,
Р. Коняшкин
10.

О признании утратившим силу постановления Правительства Республики от 17 января 2003 года № 45 "Об утверждении Правил использования зон режимных территорий и прилегающих к ним территорий"
постановление Правительства Республики Казахстан
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
2.
О признании утратившим силу постановления Правительства Республики Казахстан от 9 апреля 2004 года № 397 "Об утверждении Правил разработки и согласования комплексных схем градостроительного планирования территорий регионов"
постановление Правительства Республики Казахстан
МПС
март
2026 года
Кажкенов К
3.
О признании утратившим силу постановления Правительства Республики Казахстан от 4 марта 2011 года № 222 "Об утверждении Правил разработки и согласования Генеральной схемы организации территории Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МПС
март
2026 года
Кажкенов К
4.
О признании утратившим силу постановления Правительства Республики Казахстан от 19 декабря 2014 года
№ 1358 "Об утверждении Правил возмещения вреда (ущерба), причиненного пострадавшим, вследствие чрезвычайных ситуаций природного характера"
постановление Правительства Республики Казахстан
МЧС
март
2026 года
Турсынбаев К.
5.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 4 октября 2023 года № 864 "Некоторые вопросы Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МПС
март
2026 года
Кажкенов К.
6.
Об утверждении Правил использования зон режимных территорий и прилегающих к ним территорий
постановление Правительства Республики Казахстан
МПС
март
2026 года
7.
Об утверждении Правил определения сметной стоимости строительства и договорной цены строительства в отношении строительных объектов, расположенных за пределами территории Республики Казахстан и финансируемых с привлечением государственных инвестиций
постановление Правительства Республики Казахстан
МПС
март 2026 года
8.
Об утверждении Правил определения временного пользования резервными территориями
постановление Правительства Республики Казахстан
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
9.
О признании утратившим силу совместного приказа Министра национальной экономики Республики Казахстан от 22 декабря 2015 года № 783 и Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 1262 "Об утверждении Правил адресации объектов недвижимости на территории Республики Казахстан"
совместный приказ
МПС,
МНЭ
март 2026 года
Кажкенов К.,
Дарбаев А.
10.

"Қала құрылысы жобаларын, жобалау алдындағы және жобалау (жобалау-сметалық) құжаттамасын, сондай-ақ сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі объектілерін мемлекеттік қала құрылысы кадастрының деректер базасында тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрінің 2014 жылғы 16 маусымдағы № 172/НҚ бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
11.
"Салынып жатқан (салынуы белгіленген) объектілер мен кешендердің мониторингін жүргізу тәртібін айқындайтын қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 13 қарашадағы № 86 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
12.
"Сәулет-құрылыс бақылауы мен қадағалауды жүзеге асыратын мемлекеттік құрылыс инспекторларын аттестаттау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 27 қарашадағы № 113 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
13.
"Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы сараптамалық жұмыстар мен инжинирингтік қызметтерді жүзеге асыратын сарапшыларды аттестаттау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 27 қарашадағы № 114 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
14.
"Лицензияланатын сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметін жүзеге асыру үшін қойылатын бірыңғай біліктілік талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2014 жылғы 9 желтоқсандағы № 136 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
15.
"Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласында инжинирингтік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 3 ақпандағы № 71 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
16.
"Сәулет, қала құрылысы, құрылыс және мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы істері жөніндегі жергілікті атқарушы органдардың қызметіне бақылауды және қадағалауды жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 27 ақпандағы № 144 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
17.
"Сараптама ұйымдарын аккредиттеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 27 ақпандағы № 151 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
18.

О признании утратившим силу приказа Министра регионального развития Республики Казахстан от 16 июня 2014 года № 172/ОД "Об утверждении правил регистрации в базе данных государственного градостроительного кадастра градостроительных проектов, предпроектной и проектной (проектно-сметной) документации, а также объектов архитектурной, градостроительной и строительной деятельности"
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
11.
О признании утратившим силу приказа Министра национальной экономики Республики Казахстан от 13 ноября 2014 года № 86 "Об утверждении Правил определения порядка ведения мониторинга строящихся (намечаемых к строительству) объектов и комплексов"
приказ
МПС
март
2026 года
Кажкенов К.
12.
О признании утратившим силу приказа Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 ноября 2014 года № 113 "Об утверждении Правил аттестации государственных строительных инспекторов, осуществляющих архитектурно-строительный контроль и надзор"
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
13.
О признании утратившим силу приказа Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 ноября 2014 года № 114 "Об утверждении Правил аттестации экспертов, осуществляющих экспертные работы и инжиниринговые услуги в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности"
приказ
МПС
март
2026 года
Кажкенов К.
14.
О признании утратившим силу приказа исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 9 декабря 2014 года № 136 "Об утверждении единых квалификационных требований, предъявляемых для осуществления лицензируемой архитектурной, градостроительной и строительной деятельности"
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
15.
О признании утратившим силу приказа Министра национальной экономики Республики Казахстан от 3 февраля 2015 года № 71 "Об утверждении Правил оказания инжиниринговых услуг в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности"
приказ
МПС
март
2026 года
Кажкенов К.
16.
О признании утратившим силу приказа Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 144 "Об утверждении Правил осуществления контроля и надзора за деятельностью местных исполнительных органов по делам архитектуры, градостроительства, строительства и государственного архитектурно-строительного контроля"
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
17.
О признании утратившим силу приказа Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 151 "Об утверждении Правил аккредитации экспертных организаций"
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
18.

"Ғимараттар мен құрылыстарды техникалық және (немесе) технологиялық жағынан күрделі объектілерге жатқызудың жалпы тәртібін айқындау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 28 ақпандағы № 165 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
19.
"Тапсырыс берушінің (құрылыс салушының) қызметін ұйымдастыру және функцияларын жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 19 наурыздағы № 229 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
20.
"Құрылыс-монтаждау жұмыстары құрамындағы жұмыстар (көрсетілетін қызметтер) түрлерінің тізбесін бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 19 наурыздағы № 231 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
21.
"Қалалар мен елді мекендердің аумақтарын абаттандырудың үлгілік қағидаларын және "Ағаштарды кесуге рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 20 наурыздағы № 235 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
22.
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік қала құрылысы кадастрын жүргізудің және одан ақпарат және (немесе) мәліметтер ұсынудың қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 20 наурыздағы № 244 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
23.
"Жаңа ғимараттар мен құрылыстарды, олардың кешендерін салуға, сондай-ақ қолданыстағы ғимараттар мен құрылыстарды өзгертуге (реконструкциялауға, кеңейтуге, техникалық қайта жарақтандыруға, жаңғыртуға және күрделі жөндеуге) арналған техникалық-экономикалық негіздемелерге және жобалау-сметалық құжаттамаға ведомстводан тыс кешенді сараптама жүргізу, қаржыландыру көздеріне қарамастан инженерлік және көліктік коммуникациялар қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 1 сәуірдегі № 299 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
24.
"Бюджет қаражаты және мемлекеттік инвестициялардың өзге де нысандары есебінен объектілер салуға арналған жобаларды (техникалық-экономикалық негіздемелерді және жобалау-сметалық құжаттаманы) бекіту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 2 сәуірдегі № 304 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
25.

О признании утратившим силу приказа Министра национальной экономики Республики Казахстан от 28 февраля 2015 года № 165 "Об утверждении Правил определения общего порядка отнесения зданий и сооружений к технически и (или) технологически сложным объектам"
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
19.
О признании утратившим силу приказа Министра национальной экономики Республики Казахстан от 19 марта 2015 года № 229 "Об утверждении Правил организации деятельности и осуществления функций заказчика (застройщика)"
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
20.
О признании утратившим силу приказа Министра национальной экономики Республики Казахстан от 19 марта 2015 года № 231 "Об утверждении Перечня видов работ (услуг) в составе строительно-монтажных работ"
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
21.
О признании утратившим силу приказа Министра национальной экономики Республики Казахстан от 20 марта 2015 года № 235 "Об утверждении Типовых правил благоустройства территорий городов и населенных пунктов и Правил оказания государственной услуги "Выдача разрешения на вырубку деревьев"
приказ
МПС
март
2026 года
Кажкенов К.
22.
О признании утратившим силу приказа Министра национальной экономики Республики Казахстан от 20 марта 2015 года № 244 "Об утверждении Правил ведения и представления информации и (или) сведений из государственного градостроительного кадастра Республики Казахстан"
приказ
МПС
март
2026 года
Кажкенов К.
23.
О признании утратившим силу приказа Министра национальной экономики Республики Казахстан от 1 апреля 2015 года № 299 "Об утверждении Правил проведения комплексной вневедомственной экспертизы технико-экономических обоснований и проектно-сметной документации, предназначенных для строительства новых, а также изменения (реконструкции, расширения, технического перевооружения, модернизации и капитального ремонта) существующих зданий и сооружений, их комплексов, инженерных и транспортных коммуникаций независимо от источников финансирования"
приказ
МПС
март
2026 года
Кажкенов К.
24.
О признании утратившим силу приказа Министра национальной экономики Республики Казахстан от 2 апреля 2015 года № 304 "Об утверждении Правил утверждения проектов (технико-экономических обоснований и проектно-сметной документации), предназначенных для строительства объектов за счет бюджетных средств и иных форм государственных инвестиций"
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
25.

"Қала құрылысы және құрылыс жобалары (техникалық-экономикалық негіздемелер және жобалау-сметалық құжаттамалар) бойынша сараптама қорытындыларын ресімдеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 2 сәуірдегі № 305 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
26.
"Ведомстводан тыс және қала құрылысы кешенді сараптамасына қатысу үшін сараптама комиссияларын (сараптама топтарын) құру және мамандарды (мамандандырылған институттар мен ұйымдарды) тарту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 2 сәуірдегі № 306 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
27.
"Сәулет, қала құрылысы және құрылыс каталогтарын қалыптастыру және жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 19 қарашадағы № 701 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
28.
"Ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігі мен тұрақтылығын техникалық тексеруді жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 19 қарашадағы № 702 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
29.
"Құрылыстағы жаңа технологиялардың бірыңғай мемлекеттік тізілімін қалыптастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 19 қарашадағы № 704 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
30.
"Мемлекеттік инвестициялар және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қаражаты есебінен қаржыландырылатын объектілердің құрылысына жобалау алдындағы және жобалау (жобалау-сметалық) құжаттамасының Бірыңғай мемлекеттік электрондық банкін қалыптастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 19 қарашадағы № 705 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
31.
"Барлық деңгейдегі қала құрылысы жобаларына кешенді қала құрылысы сараптамасын жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 20 қарашадағы № 706 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
32.
"Мемлекеттік инвестициялар және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қаражаты есебінен объектілер құрылысының құнын айқындау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 20 қарашадағы № 707 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
33.

О признании утратившим силу приказа Министра национальной экономики Республики Казахстан от 2 апреля 2015 года № 305 "Об утверждении Правил оформления экспертных заключений по градостроительным и строительным проектам (технико-экономическим обоснованиям и проектно-сметной документации)"
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
26.
О признании утратившим силу приказа Министра национальной экономики Республики Казахстан от 2 апреля 2015 года № 306 "Об утверждении Правил создания экспертных комиссий (экспертных групп) и привлечения специалистов (специализированных институтов и организаций) для участия в комплексной вневедомственной и градостроительной экспертизе"
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
27.
О признании утратившим силу приказа Министра национальной экономики Республики Казахстан от 19 ноября 2015 года № 701 "Об утверждении Правил формирования и ведения архитектурных, градостроительных и строительных каталогов"
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
28.
О признании утратившим силу приказа Министра национальной экономики Республики Казахстан от 19 ноября 2015 года № 702 "Об утверждении Правил осуществления технического обследования надежности и устойчивости зданий и сооружений"
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
29.
О признании утратившим силу приказа Министра национальной экономики Республики Казахстан от 19 ноября 2015 года № 704 "Об утверждении Правил формирования Единого государственного реестра новых технологий в строительстве"
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
30.
О признании утратившим силу приказа Министра национальной экономики Республики Казахстан от 19 ноября 2015 года № 705 "Об утверждении Правил формирования Единого государственного электронного банка предпроектной и проектной (проектно-сметной) документации на строительство объектов, финансируемых за счет государственных инвестиций и средств субъектов квазигосударственного сектора"
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
31.
О признании утратившим силу приказа Министра национальной экономики Республики Казахстан от 20 ноября 2015 года № 706 "Об утверждении Правил проведения комплексной градостроительной экспертизы градостроительных проектов всех уровней"
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
32.
О признании утратившим силу приказа Министра национальной экономики Республики Казахстан от 20 ноября 2015 года № 707 "Об утверждении Правил определения стоимости строительства объектов за счет государственных инвестиций и средств субъектов квазигосударственного сектора"
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
33.

"Бірінші және екінші жауапкершілік деңгейлеріндегі техникалық және технологиялық күрделі объектілердегі ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігі мен орнықтылығын техникалық тексеру бойынша техникалық қадағалау және сараптамалық жұмыстар жөніндегі инжинирингтік қызметтерді жүзеге асыратын ұйымдарды аккредиттеу жөніндегі қағидалар мен рұқсат беру талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 23 қарашадағы № 709 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
34.
"Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы жобаларды басқару жөніндегі ұйымдарды аккредиттеу жөніндегі қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 26 қарашадағы № 733 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
35.
"Жобалау және құрылыс процесіне қатысатын инженерлік-техникалық қызметкерлерді аттестаттау жөніндегі қағидалар мен рұқсат беру талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 26 қарашадағы № 734 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
36.
"Жобалау және құрылыс процесіне қатысатын инженерлік-техникалық қызметкерлерді аттестаттау жөніндегі мемлекеттік емес аттестаттау орталықтарын аккредиттеу жөніндегі қағидалар мен рұқсат беру талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 26 қарашадағы № 735 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
37.
"Объектілер құрылысы жобасын басқару бойынша инжинирингтік қызметтер көрсету қағидаларын және жобаны басқару бойынша қызметтер көрсететін ұйымдарға қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 30 қарашадағы № 749 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
38.
"Құрылыс саласында құрылыс салуды ұйымдастыру және рұқсат беру рәсімдерінен өту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 30 қарашадағы № 750 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
39.
"Объектілер құрылысының жобаларына ведомстводан тыс кешенді сараптама, сондай-ақ әртүрлі деңгейдегі аумақтардың қала құрылысын жоспарлау жобаларына кешенді қала құрылысы сараптамасын жүргізу жөніндегі жұмыстардың құнын айқындау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 21 желтоқсандағы № 780 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
40.

О признании утратившим силу приказа Министра национальной экономики Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года № 709 "Об утверждении Правил и разрешительных требований по аккредитации организаций, осуществляющих инжиниринговые услуги по техническому надзору и экспертные работы по техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений на технически и технологически сложных объектах первого и второго уровней ответственности"
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
34.
О признании утратившим силу приказа Министра национальной экономики Республики Казахстан от 26 ноября 2015 года № 733 "Об утверждении Правил по аккредитации организаций по управлению проектами в области архитектуры, градостроительства и строительства"
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
35.
О признании утратившим силу приказа Министра национальной экономики Республики Казахстан от 26 ноября 2015 года № 734 "Об утверждении Правил и разрешительных требований по аттестации инженерно-технических работников, участвующих в процессе проектирования и строительства"
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
36.
О признании утратившим силу приказа Министра национальной экономики Республики Казахстан от 26 ноября 2015 года № 735 "Об утверждении Правил и разрешительных требований по аккредитации негосударственных аттестационных центров по аттестации инженерно-технических работников, участвующих в процессе проектирования и строительства"
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
37.
О признании утратившим силу приказа Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 ноября 2015 года № 749 "Об утверждении Правил оказания инжиниринговых услуг по управлению проектом строительства объектов и квалификационных требований предъявляемых организациям, оказывающим услуги по управлению проектом"
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
38.
О признании утратившим силу приказа Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 ноября 2015 года № 750 "Об утверждении Правил организации застройки и прохождения разрешительных процедур в сфере строительства"
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
39.
О признании утратившим силу приказа исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 21 декабря 2015 года № 780 "Об утверждении правил определения стоимости работ по проведению комплексной вневедомственной экспертизы проектов строительства объектов, а также комплексной градостроительной экспертизы проектов градостроительного планирования территорий различного уровня"
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
40.

"Объектіні пайдалануға қабылдау актісінің нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 24 сәуірдегі № 234 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
41.
"Құрылыс-монтаждау жұмыстарының сапасы және орындалған жұмыстардың жобаға сәйкестігі туралы қорытындылардың, сәйкестік туралы декларацияның нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 24 сәуірдегі № 235 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
42.
"Меншік иесінің салынған объектіні пайдалануға дербес қабылдау қағидаларын, сондай-ақ қабылдау актісінің нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 13 желтоқсандағы № 867 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
43.
"Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы мемлекеттік нормативтерді әзiрлеу, келiсу, бекiту, тiркеу және қолданысқа енгiзу (қолданылуын тоқтату, күшiн жою) қағидалары" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 890 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
44.
"Бір терезе" қағидаты бойынша құрылыс жобаларына ведомстводан тыс кешенді сараптама жүргізуді ұйымдастыру үшін портал мен ақпараттық жүйелерді жүргізу тәртібін айқындайтын қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 24 қыркүйектегі № 670 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
45.
"Жұмыс істеп жүрген жастарға сатып алу құқығынсыз жалға берілетін тұрғынжай беру қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2019 жылғы 29 тамыздағы № 318 бұйрығы
бұйрық
МАМ
2026 жылғы наурыз
Е. Кочетов
46.
"Бір терезе" қағидаты бойынша құрылысты жүргізуді ұйымдастыру үшін портал мен ақпараттық жүйелерді жүргізу тәртібін айқындайтын қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 11 қыркүйектегі № 465 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
47.
"Қала құрылысы жобаларын (егжей-тегжейлі жоспарлау жобалары мен құрылыс салу жобаларын) әзірлеу, келісу және бекіту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 30 қыркүйектегі № 505 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
48.

О признании утратившим силу приказа Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 апреля 2017 года № 234 "Об утверждении формы акта приемки объекта в эксплуатацию"
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
41.
О признании утратившим силу приказа Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 апреля 2017 года № 235 "Об утверждении форм заключений о качестве строительно-монтажных работ и соответствии выполненных работ проекту, декларации о соответствии"
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
42.
О признании утратившим силу приказа Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 13 декабря 2017 года № 867 "Об утверждении Правил приемки построенного объекта в эксплуатацию собственником самостоятельно, а также формы акта приемки"
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
43.
О признании утратившим силу приказа Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 22 декабря 2017 года № 890 "Об утверждении Правил разработки, согласования, утверждения, регистрации и введения в действие (приостановления действия, отмены) государственных нормативов в области архитектуры, градостроительства и строительства"
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
44.
О признании утратившим силу приказа Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 сентября 2018 года № 670 "Об утверждении Правил ведения портала и информационных систем для организации проведения комплексной вневедомственной экспертизы проектов строительства и комплексной градостроительной экспертизы градостроительных проектов по принципу "одного окна"
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
45.
О признании утратившим силу приказа Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 29 августа 2019 года № 318 "Об утверждении Правил предоставления арендного жилища без права выкупа для работающей молодежи"
приказ
МКИ
март 2026 года
Кочетов Е.
46.
О признании утратившим силу приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 11 сентября 2020 года № 465 "Об утверждении правил, определяющих порядок ведения портала и информационных систем для организации проведения строительства по принципу "одного окна"
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
47.
О признании утратившим силу приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 30 сентября 2020 года № 505 "Об утверждении Правил разработки, согласования и утверждения градостроительных проектов (генеральных планов населенных пунктов, проектов детальной планировки и проектов застройки)"
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
48.

"Инженерлік-геологиялық ізденістер қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 30 қыркүйектегі № 509 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
49.
"Мемлекеттік монополия субъектісі өндіретін және (немесе) өткізетін тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) бағалар белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2021 жылғы 30 наурыздағы № 143 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
50.
"Объектілерді кейіннен кәдеге жарату (ғимараттар мен құрылыстарды бұзу) жөніндегі жұмыстар кешенін жүргізуге рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2021 жылғы 29 сәуірдегі № 202 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
51.
"Аумақты дамытудың өңіраралық схемаларын әзірлеу, келісу және бекіту қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің міндетін атқарушының 2023 жылғы 23 қазандағы № 36 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
52.
"Құрылыс саласындағы рұқсаттардың автоматтандырылған тізілімінде рұқсаттарды жүргізу, олардың қолданылуын тоқтата тұру, тоқтату (кері қайтарып алу) қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 2024 жылғы 31 шілдедегі № 283 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
53.
"Мемлекеттік инспекторлардың құрылыс саласындағы қызметті тоқтата тұру туралы актісінің нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 2024 жылғы 25 қыркүйектегі № 333 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы ақпан
Қ. Қажкенов
54.
"Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы субъектілерге қатысты тексеру жүргізу кезіндегі сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын және тексеру парақтарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 19 қарашадағы № 807 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2018 жылғы 26 қарашадағы № 81 бірлескен бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бірлескен
бұйрық
ӨҚМ,
ҰЭМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов,
А. Дарбаев
55.
"Жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастры" ақпараттық жүйесін жүргізу және пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2023 жылғы 16 тамыздағы № 303 және Қазақстан Республикасы Әділет министрінің міндетін атқарушының 2023 жылғы 21 тамыздағы № 602 бірлескен бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бірлескен
бұйрық
АШМ,
Әділетмині
2026 жылғы наурыз
А. Сұлтанов,
Б. Жақселекова
56.
"Жерлерді резервте қалдыру қағидаларын бекіту туралы"

О признании утратившим силу приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 30 сентября 2020 года № 509 "Об утверждении Правил осуществления инженерно-геологических изысканий"
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
49.
О признании утратившим силу приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 30 марта 2021 года № 143 "Об установлении цен на товары (работы, услуги), производимые и (или) реализуемые субъектом государственной монополии"
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
50.
О признании утратившим силу приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 29 апреля 2021 года № 202 "Об утверждении Правил выдачи решения на проведение комплекса работ по постутилизации объектов (снос зданий и сооружений)"
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
51.
О признании утратившим силу приказа исполняющего обязанности Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 23 октября 2023 года № 36 "Об утверждении Правил разработки, согласования и утверждения межрегиональных схем территориального развития"
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
52.
О признании утратившим силу приказа Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 31 июля 2024 года № 283 "Об утверждении Правил ведения, приостановления, прекращения действия (отзыва) разрешений в автоматизированном реестре разрешений в сфере строительства"
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
53.
О признании утратившим силу приказа исполняющего обязанности Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 25 сентября 2024 года № 333 "Об утверждении формы акта государственных инспекторов о приостановлении деятельности в сфере строительства"
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
54.
О внесении изменений и дополнений в совместный приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 19 ноября 2018 года № 807 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 26 ноября 2018 года № 81 "Об утверждении критериев оценки степени риска и проверочных листов в области архитектуры, градостроительства и строительства за деятельностью субъектов архитектурной, градостроительной и строительной деятельности"
Совместный приказ
МПС,
МНЭ
март 2026 года
Кажкенов К.,
Дарбаев А.
55.
О внесении изменений и дополнений в совместный приказ исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 16 августа 2023 года № 303 и исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 21 августа 2023 года № 602
"Об утверждении Правил ведения и пользования информационной системой "Единый государственный кадастр недвижимости"
Совместный приказ
МСХ,
МЮ
Март 2026 года
Султанов А.,
Жакселекова Б.
56.

Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 28 ақпандағы № 178 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
бұйрық
АШМ
2026 жылғы наурыз
А. Сұлтанов
57.
"Құқықтық және өзге де кадастрларды жүргізу мақсатында ақпарат алмасу бойынша мемлекеттік органдардың өзара іс-қимыл жасау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 18 наурыздағы № 164 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бұйрық
Әділетмині
2026 жылғы наурыз
Б. Жақселекова
58.
"Кепілдік жарнаның мөлшерін айқындау әдістемесін бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2016 жылғы 28 шілдедегі № 338 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
59.
"Үлескерлердің ақшасын тартуға рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2016 жылғы 29 шілдедегі № 352 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
60.
"Тұрғын үй құрылысына үлестік қатысу саласындағы инжинирингтік компанияның көппәтерлі тұрғын үй немесе жеке тұрғын үйлер кешені құрылысының барысын мониторингілеу нәтижелері туралы есеп нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2016 жылғы 28 шілдедегі № 339 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
61.
"Уәкілетті компанияның дауыс беретін акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) кепіл шартының үлгілік нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2016 жылғы 28 шілдедегі № 340 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
62.
"Тұрғын үй құрылысына үлестік қатысу туралы үлгі шарттың үлгілік нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2016 жылғы 28 шілдедегі № 345 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
63.
"Кепілдік беру жағдайларын реттеуге арналған резервті есептеу және қалыптастыру әдістемесін бекіту" туралы Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2016 жылғы 28 шілдедегі № 347 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
64.
"Уәкілетті компанияның дауыс беретін акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерін) сенімгерлікпен басқару шартының үлгілік нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2016 жылғы 28 шілдедегі № 348 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
65.
"Кепілдік беру туралы шарт жасасу үшін көппәтерлі тұрғын үй немесе жеке тұрғын үй кешені құрылысының жобасы бойынша құжаттарды қарау қағидаларын бекіту туралы"

О внесении изменений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 28 февраля 2015 года № 178 "Об утверждении Правил резервирования земель"
приказ
МСХ
Март 2026 года
Султанов А.
57.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 18 марта 2015 года № 164 "Об утверждении Правил взаимодействия государственных органов по обмену информацией для целей ведения правового и иных кадастров"
приказ
МЮ
Март 2026 года
Жакселекова Б.
58.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 28 июля 2016 года № 338 "Об утверждении Методики определения размера гарантийного взноса"
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
59.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 29 июля 2016 года № 352 "Об утверждении Правил выдачи разрешения на привлечение денег дольщиков"
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
60.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 28 июля 2016 года № 339 "Об утверждении формы отчета инжиниринговой компании в сфере долевого участия в жилищном строительстве о результатах мониторинга за ходом строительства многоквартирного жилого дома или комплекса индивидуальных жилых домов"
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
61.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 28 июля 2016 года № 340 "Об утверждении типовой формы договора залога голосующих акций (долей участия в уставном капитале) уполномоченной компании"
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
62.
О внесении изменений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 28 июля 2016 года № 345 "Об утверждении типовой формы договора о долевом участии в жилищном строительстве"
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
63.
О внесении изменений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 28 июля 2016 года № 347 "Об утверждении Методики расчета и формирования резерва на урегулирование гарантийных случаев"
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
64.
О внесении изменений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 28 июля 2016 года № 348 "Об утверждении типовой формы договора доверительного управления голосующими акциями (долями участия в уставном капитале) уполномоченной компании"
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
65.

Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2016 жылғы 30 қыркүйектегі № 432 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
66.
"Жергілікті атқарушы органдардың тұрғын үй құрылысына үлестік қатысу туралы шарттарды, сондай-ақ олар бойынша талап ету құқықтарын басқаға беру туралы шарттарды есепке алуды жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2016 жылғы 30 қыркүйектегі № 434 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
67.
"Тұрғын үй құрылысы мақсаттары үшін жеке кәсіпкерлік субъектілеріне екінші деңгейдегі банктер беретін кредиттер бойынша сыйақы мөлшерлемерін субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2017 жылғы 31 қаңтардағы № 35 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
68.
"Қоғамдық маңызы бар нарықтарда баға белгілеу қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2017 жылғы 1 ақпандағы № 36 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бұйрық
ҰЭМ
2026 жылғы наурыз
А. Дарбаев
69.
"Табиғи монополиялар субъектілерінің қызметін жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы"Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 30 сәуірдегі № 256 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бұйрық
ҰЭМ
2026 жылғы наурыз
А. Дарбаев
70.
"Тұрғын үй құрылысына үлестік қатысудың бірыңғай ақпараттық жүйесін жүргізу қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 29 тамыздағы № 678 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
71.
"Жергілікті атқарушы органдардың тұрғын үй-құрылыс кооперативіне қатысу шарттарын тіркеу қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 27 наурыздағы № 159 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
72.
"Сәулет, қала салу және құрылыс қызметінде лицензия беру саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 1 сәуірдегі № 175 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
73.

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 сентября 2016 года № 432 "Об утверждении Правил рассмотрения документов по проекту строительства многоквартирного жилого дома или комплекса индивидуальных жилых домов для заключения договора о предоставлении гарантии"
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
66.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 сентября 2016 года № 434 "Об утверждении Правил ведения учета местными исполнительными органами договоров о долевом участии в жилищном строительстве,
а также договоров о переуступке прав требований по ним"
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
67.
О внесении изменений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 31 января 2017 года № 35 "Об утверждении Правил субсидирования ставки вознаграждения по выдаваемым кредитам банками второго уровня субъектам частного предпринимательства для целей жилищного строительства"
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
68.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 1 февраля 2017 года № 36 "Об утверждении Правил ценообразования на общественно значимых рынках"
приказ
МНЭ
март 2026 года
Дарбаев А.
69.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 13 августа 2019 года № 73 "Об утверждении Правил осуществления деятельности субъектами естественных монополий"
приказ
МНЭ
март 2026 года
Дарбаев А.
70.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 29 августа 2019 года № 678 "Об утверждении Правил ведения единой информационной системы долевого участия в жилищном строительстве"
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
71.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 27 марта 2020 года № 159 "Об утверждении Правил регистрации местными исполнительными органами договоров участия в жилищно-строительном кооперативе"
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
72.
О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 1 апреля 2020 года № 175 "Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере выдачи лицензий в архитектурной, градостроительной и строительной деятельности и о внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министра национальной экономики Республики Казахстан"
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
73.

"Жер қатынастары саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету жөніндегі қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 1 қазандағы № 301 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бұйрық
АШМ
2026 жылғы наурыз
А. Сұлтанов
74.
"Мемлекеттік тұрғын үй қорынан берілетін тұрғын үйлерді жекешелендіру" мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2021 жылғы 12 тамыздағы № 437 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
75.
"Адамның өмір сүру ортасы мен денсаулығына әсер ету объектілері болып табылатын объектілердің санитариялық-қорғаныш аймақтарына қойылатын санитариялық-эпидемиологиялық талаптар" санитариялық қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2022 жылғы 11 қаңтардағы № ҚР ДСМ-2 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бұйрық
ДСМ
2026 жылғы наурыз
Т. Сұлтанғазиев
76.
"Тұрғын үй көмегін беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 2023 жылғы 8 желтоқсандағы № 117 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
77.
"Жылжымайтын мүлік объектісінің мекенжайын беру/жою" мемлекеттік қызметті көрсету қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің міндетін атқарушының 2024 жылғы 19 шілдедегі № 270 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
78.
"Қазақстан Республикасының азаматтарын, қандастарды "Тұрғын үймен қамтамасыз ету орталығы" электрондық базасына тұрғынжайға мұқтаждар есебіне қою қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің міндетін атқарушының 2025 жылғы 17 сәуірдегі № 130 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
79.
"Жеке тұрғын үй қорынан жалға алынған тұрғынжай үшін жалдау ақысының бір бөлігін субсидиялау қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің міндетін атқарушының 2025 жылғы 30 сәуірдегі № 152 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
80.
"Тұрғын үй жағдайларын жақсартуға бағытталған мемлекеттік қолдау шараларын іске асыру қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 2025 жылғы 30 мамырдағы № 187 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
81.
Қазақстан Республикасының аумағында жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайын белгілеу қағидаларын бекіту туралы
бірлескен
бұйрық
ӨҚМ,
ЖИЦДМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов, Р. Коняшкин
82.
Табиғи монополиялар субъектілерінің
реттеліп көрсетілетін қызметтеріне технологиялық тұрғыдан байланысты қызметтер тізбесін бекіту туралы
бірлескен
бұйрық
ҰЭМ,
ӨҚМ, КМ, ЭМ,
СРИМ
2026 жылғы наурыз
А. Дарбаев, Қ. Қажкенов, Ж. Тайжанов, Қ. Тұтқышбаев, Т. Момышев
83.
Қала құрылысы жобаларын (елді мекендердің бас жоспарларын, егжей-тегжейлі жоспарлау жобаларын) әзірлеу, келісу және бекіту қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
84.
Жобалау саласында консультациялық қызметтер көрсету тәртібі мен құнын айқындайтын қағидаларды бекіту туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
85.
"Бір терезе" қағидаты бойынша жобаларды әзірлеу және олардың сараптамасын ұйымдастыруға арналған порталды жүргізу қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
86.
Қала құрылысы жобаларын, жобалау алдындағы және жобалау-сметалық құжаттаманы, сондай-ақ сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі объектілерін мемлекеттік қала құрылысы кадастрының автоматтандырылған цифрлық жүйесінде тіркеу қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
87.
Аумақты дамытудың өңіраралық схемаларын әзірлеу, келісу және бекіту қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
88.
Мемлекеттік инвестициялар есебінен құрылыс объектілерін салу құнын айқындау қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
89.
Дизайн-кодты әзірлеу қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
90.
Тапсырыс берушінің (меншік иесінің, инвестордың) құрылыс объектісін өз бетінше пайдалануға қабылдап алу қағидаларын, сондай-ақ пайдалануға қабылдап алу актісінің нысанын бекіту туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
91.
Сәулет-қала құрылысы кеңесі туралы үлгілік
ережені бекіту туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
92.
Қазақстан Республикасының аумағын ұйымдастырудың бас схемасын әзірлеу, келісу және бекіту қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
93.
Аумақтарды қала құрылысына жоспарлаудың кешенді схемаларын әзірлеу және келісу қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
94.
Сәулет-құрылыс бақылауы мен қадағалауын жүзеге асыратын мемлекеттік құрылыс инспекторларын аттестаттаудан өткізу қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
95.
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы лицензияланатын қызмет түрін жүзеге асыруға қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
96.
Мемлекеттік қала құрылысы кадастрын жүргізу және одан ақпаратты және (немесе) мәліметтерді беру қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
97.
Қала құрылысы жобаларының кешенді қала құрылысы сараптамасын жүргізу қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
98.
Құрылыс салуды ұйымдастыру және құрылыс саласында рұқсат беру рәсімдерінен өту қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
99.
Сараптама ұйымдарын аккредиттеу қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 1 октября 2020 года № 301 "Об утверждении Правил по оказанию государственных услуг в сфере земельных отношений"
приказ
МСХ
март 2026 года
Султанов А.
74.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 12 августа 2021 года № 437 "Об утверждении Правил по оказанию государственной услуги "Приватизация жилищ из государственного жилищного фонда"
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
75.
О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 11 января 2022 года № ҚР ДСМ-2 "Об утверждении Санитарных правил "Санитарно-эпидемиологические требования к санитарно-защитным зонам объектов, являющихся объектами воздействия на среду обитания и здоровье человека"
приказ
МЗ
март 2026 года
Султангазиев Т.
76.
О внесении изменений в приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 8 декабря 2023 года № 117 "Об утверждении Правил предоставления жилищной помощи"
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
77.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 19 июля 2024 года № 270 "Об утверждении Правил по оказанию государственной услуги "Присвоение/упразднение адреса объекта недвижимости"
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
78.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 17 апреля 2025 года № 130 "Об утверждении Правил постановки на учет нуждающихся в жилище граждан Республики Казахстан, кандасов в электронную базу "Центр обеспечения жилищем"
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
79.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 30 апреля 2025 года № 152 "Об утверждении Правил субсидирования части арендной платы за жилище, арендованное в частном жилищном фонде"
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
80.
О внесении изменений в приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 30 мая 2025 года № 187 "Об утверждении правил реализации мер государственной поддержки, направленных на улучшение жилищных условий"
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
81.
Об утверждении Правил адресации объектов недвижимости на территории Республики Казахстан
совместный приказ
МПС,
МИИЦР
март 2026 года
Кажкенов К.,
Коняшкин Р.
82.
Об утверждении перечня услуг, технологически связанных с регулируемыми услугами субъектов естественных монополий
совместный приказ
МНЭ,
МПС, МТ, МЭ, МВРИ
март 2026 года
Дарбаев А.,
Кажкенов К.,
Тайжанов Ж.,
Туткышбаев К.,
Момышев Т.
83.
Об утверждении Правил разработки, согласования и утверждения градостроительных проектов (генеральных планов населенных пунктов, проектов детальной планировки)
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
84.
Об утверждении Правил, определяющих порядок и стоимость оказания консультационных услуг в области проектирования
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
85.
Об утверждении Правил ведения портала для организации разработки и экспертизы проектов по принципу "одного окна"
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
86.
Об утверждении Правил регистрации в автоматизированной цифровой системе государственного градостроительного кадастра градостроительных проектов, предпроектной и проектно-сметной документации, а также объектов архитектурной, градостроительной и строительной деятельности
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
87.
Об утверждении Правил разработки, согласования и утверждения межрегиональных схем территориального развития
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
88.
Об утверждении Правил определения стоимости строительства строительных объектов за счет государственных инвестиций
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
89.
Об утверждении Правил разработки дизайн-кода
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
90.
Об утверждении Правил приемки, а также формы акта приемки строительного объекта в эксплуатацию заказчиком (собственником, инвестором) самостоятельно
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
91.
Об утверждении Типового положения архитектурно-градостроительного совета
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
92.
Об утверждении Правил разработки, согласования и утверждения генеральной схемы организации территории Республики Казахстан
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
93.
Об утверждении Правил разработки и согласования комплексных схем градостроительного планирования территорий
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
94.
Об утверждении Правил проведения аттестации государственных строительных инспекторов, осуществляющих архитектурно-строительный контроль и надзор
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
95.
Об утверждении квалификационных требований, предъявляемых для осуществления лицензируемого вида деятельности в сфере архитектуры, градостроительства и строительства
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
96.
Об утверждении Правил ведения и предоставления информации и (или) сведений из государственного градостроительного кадастра
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
97.
Об утверждении Правил проведения комплексной градостроительной экспертизы градостроительных проектов
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
98.
Об утверждении Правил организации застройки и прохождения разрешительных процедур в сфере строительства
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
99.
Об утверждении Правил аккредитации экспертных организаций
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.

100.
Жаңа ғимараттар мен құрылысжайларды, олардың кешендерін, инженерлік және көліктік коммуникацияларды салуға, сондай-ақ бұрыннан барларын өзгертуге (реконструкциялауға, кеңейтуге, техникалық қайта жарақтандыруға, жаңғыртуға және күрделі жөндеуге) арналған құрылыс жобаларының ведомстводан тыс кешенді
сараптамасын жүргізу қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
101.
Мемлекеттік инвестициялар есебінен құрылыс объектілерін салуға арналған жобалау-сметалық құжаттаманы бекіту қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
102.
Құрылыс жобаларының ведомстводан тыс кешенді сараптамасын, сондай-ақ қала құрылысы жобаларына кешенді қала құрылысы сараптамасын жүргізу жөніндегі жұмыстардың құнын айқындау қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
103.
Құрылыс жобаларының мемлекеттік банкін қалыптастыру, жүргізу және үлгілік жобалар мен жобалау-сметалық құжаттаманы беру қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
104.
Құрылыс жобаларының ведомстводан тыс кешенді сараптамасы, сондай-ақ қала құрылысы жобаларының кешенді қала құрылысы сараптамасы бойынша сараптама қорытындыларын ресімдеу қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
105.
Құрылыс жобаларының ведомстводан тыс кешенді сараптамасына, сондай-ақ қала құрылысы жобаларының кешенді қала құрылысы сараптамасына қатысу үшін сараптама комиссияларын (сараптама топтарын) құру және мамандарды (сарапшыларды) (мамандандырылған институттар мен ұйымдарды) тарту қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
106.
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы жобаларды басқаруды жүзеге асыратын заңды тұлғаларды аккредиттеу жөніндегі қағидаларды бекіту туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
107.
Бірінші және екінші жауапкершілік деңгейіндегі объектілердегі
ғимараттардың және құрылысжайлардың сенімділігі мен орнықтылығын техникалық қадағалау және техникалық зерттеп-қарау жөніндегі инжинирингтік көрсетілетін қызметтер мен сараптама жұмыстарын жүзеге асыратын заңды тұлғаларды аккредиттеу жөніндегі қағидалар мен рұқсат беру талаптарын бекіту туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
108.
Құрылыс объектілерінің техникалық күрделілігін айқындау қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
109.
Автоматтандырылған тізілімді жүргізу қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
110.
Құрылыстағы бағаны мониторингтеу үшін құрылыс материалдарын, бұйымдарын, конструкцияларын, жабдықтарын өндіруді (дайындауды) және беруді жүзеге асыратын кәсіпкерлік субъектілерінің тізбесін қалыптастыру және жүргізу қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов

100.
Об утверждении Правил проведения комплексной вневедомственной экспертизы проектов строительства, предназначенных для строительства новых, а также изменения (реконструкции, расширения, технического перевооружения, модернизации и капитального ремонта) существующих зданий и сооружений, их комплексов, инженерных и транспортных коммуникаций
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
101.
Об утверждении порядка утверждения проектно-сметной документации, предназначенной для строительства строительных объектов за счет государственных инвестиций
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
102.
Об утверждении Правил определения стоимости работ по проведению комплексной вневедомственной экспертизы проектов строительства, а также комплексной градостроительной экспертизы градостроительных проектов
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
103.
Об утверждении Правил формирования, ведения государственного банка проектов строительства и предоставления типовых проектов и проектно-сметной документации
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
104.
Об утверждении Правил
оформления экспертных заключений по комплексной вневедомственной экспертизе проектов строительства, а также комплексной градостроительной экспертизе градостроительных проектов
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
105.
Об утверждении Правил создания экспертных комиссий (экспертных групп) и привлечения специалистов (экспертов) (специализированных институтов и организаций) для участия в комплексной вневедомственной экспертизе проектов строительства, а также комплексной градостроительной экспертизе градостроительных проектов
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
106.
Об утверждении Правил аккредитации юридических лиц, осуществляющих управление проектами в сфере архитектуры, градостроительства и строительства
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
107.
Об утверждении Правил и разрешительных требований по аккредитации юридических лиц, осуществляющих инжиниринговые услуги и экспертные работы по техническому надзору и техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений на объектах первого и второго уровней ответственности
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
108.
Об утверждении
Правил определения технической сложности строительных объектов
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
109.
Об утверждении Правил ведения автоматизированного реестра
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
110.
Об утверждении Правил формирования и ведения перечня субъектов предпринимательства, осуществляющих производство (изготовление) и поставку строительных материалов, изделий, конструкций, оборудования для мониторинга цен в строительстве
приказ
МПС
март
2026 года
Кажкенов К.

111.
Мемлекеттік нормативтік құжаттарды әзірлеу, келісу, бекіту, тіркеу және қолданысқа енгізу (тоқтата тұру, күшін жою) қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
112.
Инженерлік-геологиялық іздестірулерді жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
113.
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының құрамындағы мердігерлік жұмыстар (көрсетілетін қызметтер) түрлерінің тізбесін бекіту туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
114.
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс каталогтарын қалыптастыру және жүргізу қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
115.
Сәулет, қала құрылысы, құрылыс және мемлекеттік
сәулет-құрылыс бақылауы мен қадағалауы істері жөніндегі жергілікті атқарушы органдардың қызметін бақылауды және қадағалауды жүзеге қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
116.
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының сапасы және орындалған жұмыстардың жобаға сәйкестігі туралы қорытындылардың, сәйкестік туралы декларацияның нысандарын бекіту туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
117.
"Бір терезе" қағидаты бойынша құрылысты жүргізуді ұйымдастыруға арналған портал мен цифрлық жүйелерді жүргізу тәртібін айқындайтын қағидаларды бекіту туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
118.
Құрылыс объектілерін кейіннен кәдеге жарату (сүру) жөніндегі жұмыстар кешенін жүргізуге шешім беру қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
119.
Салынып жатқан (салынуы белгіленген) объектілер мен кешендерге мониторинг жүргізу тәртібін айқындау қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
120.
Тапсырыс берушінің
қызметін ұйымдастыру және функцияларын жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
121.
Ғимараттардың және құрылысжайлардың сенімділігі мен орнықтылығын техникалық зерттеп-қарауды жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
122.
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметінде инжинирингтік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
123.
Құрылыс объектісін пайдалануға қабылдап алу актісінің нысанын бекіту туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
124.
Құрылысы аяқталмаған объектілердің мемлекеттік тізілімін қалыптастыру және жүргізу қағидаларын, оған енгізілетін мәліметтердің құрамын, осындай мәліметтерді ұсыну тәртібін бекіту туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
125.
Мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы мен қадағалауын жүзеге асыратын облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының құрылыс-монтаждау жұмыстарының сапасы туралы қорытындыларды келісу қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов

111.
Об утверждении Правил разработки, согласования, утверждения, регистрации и введения в действие (приостановления, отмены) государственных нормативных документов
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
112.
Об утверждении Правил осуществления инженерно-геологических изысканий
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
113.
Об утверждении перечня видов подрядных работ (услуг) в составе строительно-монтажных работ
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
114.
Об утверждении Правил формирования и ведения архитектурных, градостроительных и строительных каталогов
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
115.
Об утверждении Правил осуществления контроля и надзора за деятельностью местных исполнительных органов по делам архитектуры, градостроительства, строительства и государственного архитектурно-строительного контроля и надзора
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
116.
Об утверждении форм заключений о качестве строительно-монтажных работ и соответствии выполненных работ проекту, декларации о соответствии
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
117.
Об утверждении Правил, определяющих порядок ведения портала и цифровых систем для организации проведения строительства по принципу "одного окна"
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
118.
Об утверждении Правил выдачи решения на проведение комплекса работ по постутилизации (сносу) строительных объектов
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
119.
Об утверждении Правил определения порядка ведения мониторинга строящихся (намечаемых к строительству) объектов и комплексов
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
120.
Об утверждении Правил организации деятельности и осуществления функций заказчика
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
121.
Об утверждении Правил осуществления технического обследования надежности и устойчивости зданий и сооружений
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
122.
Об утверждении Правил оказания инжиниринговых услуг в архитектурной, градостроительной и строительной деятельности
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
123.
Об утверждении формы акта приемки строительного объекта в эксплуатацию
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
124.
Об утверждении Правил формирования и ведения государственного реестра объектов незавершенного строительства, состава включаемых в него сведений, порядка предоставления таких сведений
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
125.
Об утверждении Правил согласования заключений о качестве строительно-монтажных работ местным исполнительным органом области, города республиканского значения, столицы, осуществляющим государственный архитектурно-строительный контроль и надзор
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.

126.
Анықталған бұзушылықтарды жою туралы қорытынды нысанын бекіту туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
127.
Қалалар мен елді мекендердің аумақтарын абаттандырудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
128.
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы мамаңдарды (сарапшыларды) сертификаттауды жүргізу қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
129.
Құрылыстағы техникалық нормалау ұлттық институты ретінде ұйымды айқындау бойынша конкурс өткізу қағидаларын және конкурсқа қатысушыларға қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
130.
Құрылыс объектісін паспорттау қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
131.
Құрылыс объектісін пайдалану қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
132.
Құрылыс объектісін авариялық және сүруге немесе реконструкциялауға жататын объект деп тану тәртібі мен негіздерін бекіту туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
133.
Құрылыс объектісін инженерлік-техникалық қамтамасыз ету желілерінен ажырату қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
134.
Мемлекеттік инспекторлардың құрылыс саласындағы қызметті тоқтата тұру туралы актісінің нысандарын бекіту туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
135.
"Толық бітіріп берілетін" құрылыс жобаларын іске асыру қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
136.
Сертификаттау құқығына конкурс өткізу қағидаларын және сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы мамандарды (сарапшыларды) сертификаттау құқығына арналған шарттың үлгілік нысанын, сондай-ақ конкурсқа қатысушыларға қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
137.
Сертификаттау орталығының үлгілік жарғысын бекіту туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
138.
Құрылыс объектілерін құру және пайдалану кезінде ақпараттық модельдеу технологиясын қолдану міндетті болып табылатын құрылыс объектілері түрлерінің тізбесін бекіту туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
139.
Құрылыс кезеңінде құрылыс объектісіне барудың жоспар- графигін келісу, оның нысанын бекіту қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
140.
Құрылыс объектісін пайдалану жөніндегі шарт жасалатын дара кәсіпкерге немесе заңды тұлғаға қойылатын талаптарды бекіту туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
141.
Кондоминиумның құрылыс объектісін қауіпсіз пайдалану жөніндегі қағидаларды бекіту туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
142.
Табиғи монополиялар салаларында әлеуметтік жауапты қызметтер көрсету жөніндегі үлгілік қағидаларды бекіту туралы
бұйрық
ҰЭМ
2026 жылғы наурыз
А. Дарбаев

126.
Об утверждении формы заключения об устранении выявленных нарушений
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
127.
Об утверждении Типовых правил благоустройства территорий городов и населенных пунктов
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
128.
Об утверждении Правил проведения сертификации
специалистов (экспертов) в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
129.
Об утверждении Правил проведения конкурса по определению организации в качестве национального института технического нормирования в строительстве и квалификационных требований к участникам конкурса
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
130.
Об утверждении Правил паспортизации строительного объекта
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
131.
Об утверждении Правил эксплуатации строительного объекта
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
132.
Об утверждении порядка и основания признания строительного объекта аварийным и подлежащим сносу или реконструкции
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
133.
Об утверждении Правил отключения строительного объекта от сетей инженерно-технического обеспечения
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
134.
Об утверждении форм акта государственных инспекторов о приостановлении деятельности в сфере строительства
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
135.
Об утверждении Правил реализации проектов строительства "под ключ"
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
136.
Об утверждении Правил проведения конкурса на право сертификации и типовой формы договора на право сертификации специалистов (экспертов) в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности, а также квалификационных требований к участникам конкурса
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
137.
Об утверждении типового
устава центра сертификации
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
138.
Об утверждении перечня видов строительных объектов, при создании и эксплуатации которых обязательно применение технологии информационного моделирования строительных объектов
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
139.
Об утверждении Правил согласования, формы плана-графика посещения строительного объекта на период строительства
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
140.
Об утверждении требований к индивидуальному предпринимателю или юридическому лицу, с которым заключается договор по эксплуатации строительного объекта
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
141.
Об утверждении Правил по безопасной эксплуатации строительного объекта кондоминиума
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
142.
Об утверждении типовых правил оказания социально ответственных услуг в сферах естественных монополий
приказ
МНЭ
март 2026 года
Дарбаев А.

143.
Реновациялау шеңберінде тұрғын үй құрылысына үлестік қатысу туралы шарттың үлгі нысанын бекіту туралы
Бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
144.
Реновациялау шеңберінде кепілдік беру туралы шарттың үлгі нысанын бекіту туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
145.
Кепілдік шеңберінде реновация туралы шарттың үлгілік нысанын бекіту туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
146.
Реновациялау шеңберінде жылжымайтын мүлікті кепіге қою шартының үлгілік нысанын бекіту туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
147.
Уәкілетті компанияның реновациялау объектісінің және (немесе) реновациялау объектісіне кіретін жылжымайтын мүліктің меншік иелеріне уақытша тұрғын үй және (немесе) өтемақы төлемдерін беру қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
148.
Көппәтерлі тұрғын үйдегі немесе жеке тұрғын үйлер кешеніндегі үлестерді кепілге қоюды тіркеу қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
149.
Жосықсыз құрылыс салушылар тізілімін қалыптастыру және жүргізу жөніндегі үлгілік қағидаларды бекіту туралы
бұйрық
ӨҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ. Қажкенов
150.
Сел, көшкін және қар көшкіні қауіп-қатерлерінің әртүрлі ауқымдағы карталарын әзірлеу және қолдану қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ҒЖБМ
2026 жылғы наурыз
Г. Көбенова
151.
Табиғи сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарынан зардап шеккендерге келтірілген зиянды (нұқсанды) өтеу қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ТЖМ
2026 жылғы наурыз
К. Тұрсынбаев
152.
Тұрғынжайды реновациялауға жататын объектілердің тізбесін бекіту туралы
әкімдіктің қаулысы
облыстықмаңызы бар қалалардың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың ЖАО
2026 жылғы наурыз
әкімнің орынбасары
153.
Сейсмикалық аймақтарға бөлудің (аудандарға бөлудің), сейсмикалық қауіп-қатердің, сел, көшкін, қар көшкіні қауіптілігі мен қауіп-қатерлерінің әртүрлі ауқымды карталарын бекіту туралы
әкімдіктің қаулысы
облыстықмаңызы бар қалалардың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың ЖАО
2026 жылғы наурыз
әкімнің орынбасары
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
АШМ – Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі;
Әділетмині – Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі;
ҒЖБМ – Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрлігі;
ДСМ – Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі;
ЖИЦДМ – Қазақстан Республикасының Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігі;
ЖАО – жергілікті атқарушы органдар;
КМ – Қазақстан Республикасының Көлік министрлігі;
МАМ – Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі;
ӨҚМ – Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі;
СРИМ – Қазақстан Республикасының Су ресурстары және ирригациялар министрлігі;
ТЖМ – Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрлігі;
ҰЭМ – Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі;
ЭМ – Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі.

143.
Об утверждении типовой формы договора о долевом участии в жилищном строительстве в рамках реновации
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
144.
Об утверждении типовой формы договора о предоставлении гарантии в рамках реновации
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
145.
Об утверждении типовой формы договора о реновации в рамках гарантии
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
146.
Об утверждении типовой формы договора залога недвижимого имущества в рамках реновации
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
147.
Об утверждении Правил предоставления уполномоченной компанией временного жилья и (или) компенсационных выплат собственникам объекта реновации и (или) недвижимого имущества, входящего в объект реновации
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
148.
Об утверждении Правил регистрации залога долей
в многоквартирном жилом доме или комплексе индивидуальных жилых домов
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
149.
Об утверждении Типовых правил по формированию и ведению реестра недобросовестных застройщиков
приказ
МПС
март 2026 года
Кажкенов К.
150.
Об утверждении Правил разработки и применения разномасштабных карт селевых, оползневых и лавинных опасностей и рисков
приказ
МНВО
март 2026 года
Кобенова Г.
151.
Об утверждении Правил возмещения вреда (ущерба),
причиненного пострадавшим
вследствие чрезвычайных
ситуаций природного характера
приказ
МЧС
март 2026 года
Турсынбаев К.
152.
Об утверждении перечня объектов, подлежащих реновации жилища
постановление акимата
МИО городов областного значения, областей, городов республиканского значения, столицы
март 2026 года
заместитель акима
153.
Об утверждении разномасштабных карт сейсмического зонирования (районирования), сейсмического риска, селевой, оползневой, лавинной опасности и рисков
постановление акимата
МИО городов областного значения, областей, городов республиканского значения, столицы
март 2026 года
заместитель акима
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МСХ – Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан;
МЮ – Министерство юстиции Республики Казахстан;
МНВО – Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан;
МЗ – Министерство здравоохранения Республики Казахстан;
МИИЦР – Министерство искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан;
МИО – местные исполнительные органы;
МТ – Министерство транспорта Республики Казахстан;
МКИ – Министерство культуры и информации Республики Казахстан;
МПС – Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан;
МВРИ – Министерство водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан;
МЧС – Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан;
МНЭ – Министерство национальной экономики Республики Казахстан;
МЭ – Министерство энергетики Республики Казахстан.
_________________________