"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға), терроризмді қаржыландыруға және жаппай қырып-жою қаруын таратуды қаржыландыруға қарсы іс-қимыл мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2025 жылғы 19 қыркүйектегі Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2025 жылғы 4 қарашадағы № 179-ө Өкімі
1. Қоса беріліп отырған қабылдануы "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға), терроризмді қаржыландыруға және жаппай қырып-жою қаруын таратуды қаржыландыруға қарсы іс-қимыл мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2025 жылғы 19 қыркүйектегі Қазақстан Республикасының Заңымен негізделген құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі – тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары:
1) тізбеге сәйкес құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және Қазақстан Республикасының Президентіне және Қазақстан Республикасының Үкіметіне белгіленген тәртіппен бекітуге енгізсін;
2) тізбеге сәйкес тиісті ведомстволық актілерді қабылдасын;
3) ай сайын, 30-ы күнінен кешіктірмей тізбеге сәйкес құқықтық актілердің әзірленуі және қабылдануы туралы ақпаратты жалпыға қолжетімді мемлекеттік ақпараттандыру объектісінде орналастырып тұрсын.
3. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі көрсетілген Заңды іске асыру жөніндегі жиынтық ақпаратты талдап, қорытындыласын және ай сайын, 5-і күнінен кешіктірмей жалпыға қолжетімді мемлекеттік ақпараттандыру объектісінде орналастырып тұрсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2025 жылғы 4 қарашадағы
№ 179-ө өкімімен
бекітілген

О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 19 сентября 2025 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам противодействия легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, финансированию терроризма и финансированию распространения оружия массового уничтожения"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 4 ноября 2025 года № 179-р.
1. Утвердить прилагаемый перечень правовых актов, принятие которых обусловлено Законом Республики Казахстан от 19 сентября 2025 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам противодействия легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, финансированию терроризма и финансированию распространения оружия массового уничтожения" (далее – перечень).
2. Государственным органам Республики Казахстан:
1) разработать и в установленном порядке внести на утверждение Президента Республики Казахстан и в Правительство Республики Казахстан проекты правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные акты согласно перечню;
3) ежемесячно, не позднее 30 числа, размещать на общедоступном государственном объекте информатизации информацию о разработке и принятии правовых актов согласно перечню.
3. Министерству юстиции Республики Казахстан анализировать, обобщать и ежемесячно, не позднее 5 числа, размещать на общедоступном государственном объекте информатизации сводную информацию по реализации указанного Закона.
Премьер-Министр О. Бектенов
Утвержден
распоряжением
Премьер-Министра
Республики Казахстан
от " " 2025 года
Перечень

Қабылдануы "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға), терроризмді қаржыландыруға және жаппай қырып-жою қаруын таратуды қаржыландыруға қарсы іс-қимыл мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2025 жылғы 19 қыркүйектегі Қазақстан Республикасының Заңымен негізделген құқықтық актілердің тізбесі
р/с
Құқықтық актінің атауы
Құқықтық актінің нысаны
Орындауға жауапты мемлекеттік орган
Орындау мерзімі
Құқықтық актілерді сапалы, уақытылы әзірлеуге және енгізуге жауапты адам
1
2
3
4
5
6
1

правовых актов, принятие которых обусловлено Законом Республики Казахстан от 19 сентября 2025 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам противодействия легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, финансированию терроризма и финансированию распространения оружия массового уничтожения"
1
2
3
4
5
6
№ п/п
Наименование правового акта
Форма акта
Государственный орган, ответственный за исполнение
Срок исполнения
Лицо, ответственное за качество, своевременность разработки и внесения правовых актов
1

"Қазақстан Республикасының Ұлттық қауiпсiздiк комитетi туралы ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1996 жылғы 1 сәуiрдегі № 2922 Жарлығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
ҰҚК (келісу бойынша)
2025 жылғы қараша
А.Т. Наймантаев
2
"Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң ережесiн және құрылымын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 31 желтоқсандағы № 1271 Жарлығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
ҰБ (келісу бойынша)
2025 жылғы қараша
Д.В. Вагапов
3
Қазақстан Республикасының мемлекеттік басқару жүйесін одан әрі жетілдіру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2019 жылғы 11 қарашадағы № 203 Жарлығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
ҚНДРА (келісу бойынша)
2025 жылғы қараша
Д.Н. Сәлімбаев
4
"Қазақстан Республикасының Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2020 жылғы 5 қазандағы № 428 Жарлығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
БҚДА (келісу бойынша)
2025 жылғы қараша
А.С. Искаков
5
"Қазақстан Республикасының Қаржылық мониторинг агенттігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2021 жылғы 20 ақпандағы № 515 Жарлығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
ҚМА (келісу бойынша)
2025 жылғы қараша
Ұ.Е. Раисов
6
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік басқару жүйесін одан әрі жетілдіру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2025 жылғы 18 қыркүйектегі № 997 Жарлығын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2025 жылғы 9 қазандағы № 846 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЖИЦДМ
2025 жылғы қараша
А.Д. Жұмабеков
7
"Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 4 қазандағы № 865 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ТСМ
2025 жылғы қараша
Б.С. Рапиков
8
"Қаржы мониторингi субъектiлерiнің клиентті тиісінше тексеруі үшін қажетті құжаттар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 15 ақпандағы № 56 бұйрығының күшін жою туралы
Қазақстан Республикасының Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының бұйрығы
ҚМА (келісу бойынша)
2025 жылғы қараша
Ұ.Е. Раисов
9
"Нотариустардың нотариаттық іс-әрекет жасау ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2012 жылғы 31 қаңтардағы № 31 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің бұйрығы
Әділетмині
2025 жылғы қараша
Б.Ш. Жақселекова
10

О внесении изменения в Указ Президента Республики Казахстан от 1 апреля 1996 года № 2922 "Об утверждении Положения Комитета национальной безопасности Республики Казахстан"
Указ Президента Республики Казахстан
КНБ
(по согласованию)
ноябрь 2025 года
Наймантаев А.Т.
2
О внесении изменений в Указ Президента Республики Казахстан от 31 декабря 2003 года № 1271 "Об утверждении Положения и структуры Национального Банка Республики Казахстан"
Указ Президента Республики Казахстан
НБ
(по согласованию)
ноябрь 2025 года
Вагапов Д.В.
3
О внесении изменений в Указ Президента Республики Казахстан от 11 ноября 2019 года № 203 "О дальнейшем совершенствовании системы государственного управления Республики Казахстан"
Указ Президента Республики Казахстан
АРРФР
(по согласованию)
ноябрь 2025 года
Салимбаев Д.Н.
4
О внесении изменения в Указ Президента Республики Казахстан от 5 октября 2020 года № 428 "О некоторых вопросах Агентства Республики Казахстан по защите и развитию конкуренции"
Указ Президента Республики Казахстан
АЗРК
(по согласованию)
ноябрь 2025 года
Искаков А.С.
5
О внесении изменений в Указ Президента Республики Казахстан от 20 февраля 2021 года № 515 "О некоторых вопросах Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу"
Указ Президента Республики Казахстан
АФМ
(по согласованию)
ноябрь 2025 года
Раисов У.Е.
6
О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 9 октября 2025 года № 846 "О мерах по реализации Указа Президента Республики Казахстан от
18 сентября 2025 года
№ 997 "О мерах по дальнейшему совершенствованию системы государственного управления Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МИИЦР
ноябрь 2025 года
Джумабеков А.Д.
7
О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 4 октября 2023 года № 865 "О некоторых вопросах Министерства туризма и спорта Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МТС
ноябрь 2025 года
Рапиков Б.С.
8
О признании утратившим силу приказа Министра финансов Республики Казахстан от 15 февраля 2010 года № 56 "Об утверждении Перечня документов, необходимых для надлежащей проверки клиента субъектами финансового мониторинга"
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу
АФМ
(по согласованию)
ноябрь 2025 года
Раисов У.Е.
9
О внесении изменений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 31 января 2012 года № 31 "Об утверждении Правил совершения нотариальных действий нотариусами"
приказ Министра юстиции Республики Казахстан
МЮ
ноябрь 2025 года
Жакселекова Б.Ш.
10

"Хабарламалар нысандарын және Мемлекеттік органдардың хабарламаларды қабылдау қағидаларын бекіту туралы, сондай-ақ хабарламаларды қабылдауды жүзеге асыратын мемлекеттік органдарды айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 6 қаңтардағы № 4 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2025 жылғы қараша
Е.Е. Сағынаев
11
"Биржа саудасының қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 30 наурыздағы № 280 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің бұйрығы
СИМ
2025 жылғы қараша
А.Ә. Бижанова
12
"Ойын бизнесін ұйымдастырушының есептілікті ұсыну нысанын, Ойын бизнесін ұйымдастырушы ұсынатын есептілікті жинауды және талдауды жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2015 жылғы 17 шілдедегі № 249 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің бұйрығы
ТСМ
2025 жылғы қараша
Б.С. Рапиков
13
"Құқық қорғау органдары және (немесе) уәкілетті орган ұсынатын, қылмыстық жолмен алынған кірістерді жылыстатуға және терроризмді қаржыландыруға ықтимал қатысы болуы туралы ақпарат алған кезде, Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы өткізілетін қолма-қол ақша қаражатын және (немесе) ақша құралдарын уәкілетті орган айқындайтын тәртіппен ұстап алуды (тоқтата тұруды) жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 15 ақпандағы № 193 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2025 жылғы қараша
Е.Е. Біржанов
14
"Қазақстан Республикасында қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларын жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2019 жылғы 4 сәуірдегі № 49 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісу бойынша)
2025 жылғы қараша
Д.В. Вагапов
15
"Аудиторлық ұйымдардың сапасына сыртқы бақылау жүргізудің үлгілік қағидаларын, оның ішінде аудиторлық және кәсіби ұйымдарды тексеру өлшемшарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2021 жылғы 16 маусымдағы № 574 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2025 жылғы қараша
Д.М. Кеңбеил
16
"Қаржылық емес сектор үшін қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға), терроризмді қаржыландыруға және жаппай қырып-жою қаруын таратуды қаржыландыруға қарсы іс-қимыл жасау мақсатында ішкі бақылау қағидаларына қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының 2021 жылғы 6 тамыздағы № 4 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының бұйрығы
ҚМА (келісу бойынша)
2025 жылғы қараша
Ұ.Е. Раисов
17

О внесении изменений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 6 января 2015 года № 4 "Об утверждении форм уведомлений и Правил приема уведомлений государственными органами, а также об определении государственных органов, осуществляющих прием уведомлений"
приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ
ноябрь 2025 года
Сагнаев Е.Е.
11
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 марта 2015 года № 280 "Об утверждении Правил биржевой торговли"
приказ Министра торговли и интеграции Республики Казахстан
МТИ
ноябрь 2025 года
Бижанова А.А.
12
О внесении изменений в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 17 июля 2015 года № 249 "Об утверждении формы представления отчетности организатора игорного бизнеса, Правил осуществления сбора и анализа отчетности, представляемой организатором игорного бизнеса"
приказ Министра туризма и спорта Республики Казахстан
МТС
ноябрь 2025 года
Рапиков Б.С.
13
О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 15 февраля 2018 года № 193 "Об утверждении Правил осуществления задержания (приостановления) наличных денежных средств и (или) денежных инструментов, перемещаемых через таможенную границу Евразийского экономического союза, при получении информации, предоставляемой правоохранительными органами и (или) уполномоченным органом о возможной причастности к отмыванию доходов, полученных преступным путем и финансированию терроризма"
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
ноябрь 2025 года
Биржанов Е.Е.
14
О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 4 апреля 2019 года № 49 "Об утверждении Правил осуществления обменных операций с наличной иностранной валютой в Республике Казахстан"
постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ
(по согласованию)
ноябрь 2025 года
Вагапов Д.В.
15
О внесении изменения в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 16 июня 2021 года № 574 "Об утверждении Типовых правил проведения внешнего контроля качества аудиторских организаций, в том числе критериев проверок аудиторских и профессиональных организаций"
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
ноябрь 2025 года
Кеңбеил Д.М.
16
О внесении изменений и дополнений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу от 6 августа 2021 года № 4 "Об утверждении Требований к правилам внутреннего контроля в целях противодействия легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, финансированию терроризма и финансированию распространения оружия массового уничтожения для не финансового сектора"
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу
АФМ
(по согласованию)
ноябрь 2025 года
Раисов У.Е.
17

"Қаржы мониторингі субъектілеріне қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл саласындағы даярлау және оқыту бойынша қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының 2021 жылғы 9 тамыздағы № 6 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының бұйрығы
ҚМА (келісу бойынша)
2025 жылғы қараша
Ұ.Е. Раисов
18
"Қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы Қазақстан Республикасының заңнамасын сақтаудың тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын және тексеру парағын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының 2021 жылғы 16 тамыздағы № 7 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2021 жылғы 16 тамыздағы № 80 бірлескен бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бірлескен бұйрығы
ҚМА (келісу бойынша), ҰЭМ
2025 жылғы қараша
Ұ.Е. Раисов
19
"Қаржы мониторингі субъектілерінің қаржы мониторингіне жататын операциялар туралы мәліметтер мен ақпаратты беру қағидаларын және күдікті операцияны айқындау белгілерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының 2022 жылғы 22 ақпандағы № 13 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының бұйрығы
ҚМА (келісу бойынша)
2025 жылғы қараша
Ұ.Е. Раисов
20
"Кірістерді заңдастыру (жылыстату) және терроризмді қаржыландыру тәуекелдеріне бағалау жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының 2022 жылғы 23 ақпандағы № 14 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының бұйрығы
ҚМА (келісу бойынша)
2025 жылғы қараша
Ұ.Е. Раисов
21
Қызметін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларына арналған лицензиясы негізінде тек қана айырбастау пункттері арқылы жүзеге асыратын заңды тұлғаларға қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға), терроризмді қаржыландыруға және жаппай қырып-жою қаруын таратуды қаржыландыруға қарсы іс-қимыл жасау мақсатында ішкі бақылау қағидаларына қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2022 жылғы 28 ақпандағы № 20 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісу бойынша)
2025 жылғы қараша
Д.В. Вагапов
22

О внесении изменения в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу от 9 августа 2021 года № 6 "Об утверждении Требований к субъектам финансового мониторинга по подготовке и обучению в сфере противодействия легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма"
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу
АФМ
(по согласованию)
ноябрь 2025 года
Раисов У.Е.
18
О внесении изменения в совместный приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу от 16 августа 2021 года № 7 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 16 августа 2021 года № 80 "Об утверждении критериев оценки степени риска и проверочного листа за соблюдением законодательства Республики Казахстан о противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма"
совместный приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу и Министра национальной экономики Республики Казахстан
АФМ
(по согласованию), МНЭ
ноябрь 2025 года
Раисов У.Е.
19
О внесении изменений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу от 22 февраля 2022 года № 13 "Об утверждении Правил представления субъектами финансового мониторинга сведений и информации об операциях, подлежащих финансовому мониторингу, и признаков определения подозрительной операции"
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу
АФМ
(по согласованию)
ноябрь 2025 года
Раисов У.Е.
20
О внесении изменений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу от 23 февраля 2022 года № 14 "Об утверждении Правил проведения оценки рисков легализации (отмывания) доходов и финансирования терроризма"
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу
АФМ
(по согласованию)
ноябрь 2025 года
Раисов У.Е.
21
О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 февраля 2022 года № 20 "Об утверждении Требований к Правилам внутреннего контроля в целях противодействия легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, финансированию терроризма и финансированию распространения оружия массового уничтожения для юридических лиц, осуществляющих деятельность исключительно через обменные пункты на основании лицензии Национального Банка Республики Казахстан на обменные операции с наличной иностранной валютой"
постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ
(по согласованию)
ноябрь 2025 года
Вагапов Д.В.
22

"Қаржылық мониторинг жөніндегі уәкілетті органның құқық қорғау, арнаулы мемлекеттік және өзге де органдардың ақпарат алмасу жүйесінен қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл үшін қажет ақпаратты алу қағидалары мен негіздерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының 2022 жылғы 15 наурыздағы № 21 және Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2022 жылғы 24 наурыздағы № 54 бірлескен бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының және Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының бірлескен бұйрығы
ҚМА (келісу бойынша) БП (келісу бойынша)
2025 жылғы қараша
Ұ.Е. Раисов
23
"Қаржы мониторингі жөніндегі уәкілетті органның сұратуы бойынша Қазақстан Республикасы мемлекеттік органдарының өздерінің ақпараттық жүйелерінен және ресурстарынан мәліметтер беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының 2022 жылғы 30 наурыздағы
№ 114-НҚ бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының бұйрығы
ҚМА (келісу бойынша)
2025 жылғы қараша
Ұ.Е. Раисов
24
"Қаржы мониторингі жөніндегі уәкілетті органның сұрау салуы бойынша заңды тұлғаның және заңды тұлға құрмай шетелдік құрылымның бенефициарлық меншік иелері туралы мәліметтер мен құжаттарды ұсыну қағидалары мен мерзімдерін және заңды тұлға құрмай шетелдік құрылымның бенефициарлық меншік иелерін сәйкестендіру үшін қажетті мәліметтерді тіркеу нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының 2022 жылғы 16 қыркүйектегі № 33 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының бұйрығы
ҚМА (келісу бойынша)
2025 жылғы қараша
Ұ.Е. Раисов
25
"Қаржы мониторингі субъектісінің сұрау салуы бойынша клиенттердің (олардың өкілдерінің) бенефициарлық меншік иелері туралы мәліметтерді ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының
2022 жылғы 26 қыркүйектегі № 35 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының бұйрығы
ҚМА (келісу бойынша)
2025 жылғы қараша
Ұ.Е. Раисов
26
"Лотереяларды өткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2023 жылғы 8 ақпандағы № 45 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің бұйрығы
ТСМ
2025 жылғы қараша
Б.С. Рапиков
27

О внесении изменений в совместный приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу от 15 марта 2022 года № 21 и Генерального Прокурора Республики Казахстан от 24 марта 2022 года № 54 "Об утверждении Правил и оснований получения уполномоченным органом по финансовому мониторингу из системы информационного обмена правоохранительных, специальных государственных и иных органов информации, необходимой для противодействия легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма"
совместный приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу и Генерального Прокурора Республики Казахстан
АФМ
(по согласованию),
ГП
(по согласованию)
ноябрь 2025 года
Раисов У.Е.
23
О внесении изменения в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу от 30 марта 2022 года № 114-НҚ "Об утверждении Правил представления государственными органами Республики Казахстан сведений из собственных информационных систем и ресурсов по запросу уполномоченного органа по финансовому мониторингу"
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу
АФМ
(по согласованию)
ноябрь 2025 года
Раисов У.Е.
24
О внесении изменений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу от 16 сентября 2022 года № 33 "Об утверждении Правил и сроков представления сведений и документов о бенефициарных собственниках юридическим лицом и иностранной структурой без образования юридического лица по запросу уполномоченного органа по финансовому мониторингу и формы фиксирования сведений, необходимых для идентификации бенефициарных собственников юридическим лицом и иностранной структурой без образования юридического лица"
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу
АФМ
(по согласованию)
ноябрь 2025 года
Раисов У.Е.
25
О внесении изменений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу от 26 сентября 2022 года № 35 "Об утверждении Правил представления сведений о бенефициарных собственниках клиентами (их представителями) по запросу субъекта финансового мониторинга"
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу
АФМ
(по согласованию)
ноябрь 2025 года
Раисов У.Е.
26
О внесении изменения в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 8 февраля 2023 года № 45 "Об утверждении Правил проведения лотерей"
приказ Министра туризма и спорта Республики Казахстан
МТС
ноябрь 2025 года
Рапиков Б.С.
27

"Заңды тұлғалардың бенефициарлық меншік иелерінің тізілімін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының 2023 жылғы 25 қыркүйектегі № 5 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының бұйрығы
ҚМА (келісу бойынша)
2025 жылғы қараша
Ұ.Е. Раисов
28
"Қазақстан Республикасының аумағында залалсыздандыру, қайта өңдеу және (немесе) кәдеге жарату жөніндегі объектілері жоқ, өндірушілердің (импорттаушылардың) кеңейтілген міндеттемелерінің қолданылатын өнімнің (тауарлардың) тұтынушылық қасиеттері жоғалғаннан кейін түзілетін қалдықтарды Қазақстан Республикасының шегінен тысқары жерде жинауды, тасымалдауды, қайтадан пайдалануға дайындауды, сұрыптауды, өңдеуді, қайта өңдеуді, залалсыздандыруды және (немесе) кәдеге жаратуды ұйымдастыруға өндірушілердің (импорттаушылардың) кеңейтілген міндеттемелері операторы өзінің банктік шотына кәдеге жарату төлемі түрінде келіп түскен ақшаны бағыттау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрінің 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 375 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрінің бұйрығы
ЭТРМ
2025 жылғы қараша
Ж.Ш. Әлиев
29
"Ойын мекемесі, букмекерлік кеңсе немесе тотализатор жұмысының, мөлшерлемелер қабылдаудың және өткізілетін құмар ойындарының және (немесе) бәс тігудің үлгілік қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің міндетін атқарушының 2024 жылғы 9 қазандағы № 175 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің бұйрығы
ТСМ
2025 жылғы қараша
Б.С. Рапиков
30
"Қамтамасыз етілген цифрлық активтердің аударымдарын жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының міндетін атқарушының
2024 жылғы 30 қазандағы № 5 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының бұйрығы
ҚМА (келісу бойынша)
2025 жылғы қараша
Ұ.Е. Раисов
31
"Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бірыңғай есепке алу жүйесінің жұмыс істеуі және бірыңғай есепке алу жүйесінде қамтылған ақпаратты өзге де тұлғаларға беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің 2025 жылғы 2 сәуірдегі № 46 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің бұйрығы
ТСМ
2025 жылғы қараша
Б.С. Рапиков
32
"Терроризмді және экстремизмді қаржыландырумен байланысты ұйымдар мен тұлғалар тізбесіне енгізілген жеке тұлғаның тыныс-тіршілігін қамтамасыз етуі үшін оған қаражат төлеу қағидаларын бекіту және кейбір нормативтік құқықтық актілерді күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының 2025 жылғы 12 тамыздағы № 10 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының бұйрығы
ҚМА (келісу бойынша)
2025 жылғы қараша
Ұ.Е. Раисов
33
Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне қаржы нарығын реттеу және қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға), терроризмді қаржыландыруға және қаржы нарығында жаппай қырып-жою қаруын таратуды қаржыландыруға қарсы іс-қимыл мәселелері бойынша өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту жөніндегі агенттігі Басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2025 жылғы қараша
Д.Н. Сәлімбаев
34
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының кейбір қаулыларына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісу бойынша)
2025 жылғы қараша
Б.Ш. Шолпанқұлов
35
Қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыру (жылыстату), терроризмді қаржыландыру және жаппай қырып-жою қаруын таратуды қаржыландыру тәуекелдерін ұлттық бағалау үшін мемлекеттік органдардан және қаржы мониторингі субъектілерінен деректерді жинау жөніндегі әдіснаманы бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының бұйрығы
ҚМА (келісу бойынша)
2025 жылғы қараша
Ұ.Е. Раисов
36
Клиентті (оның өкілін), бенефициарлық меншік иесін скорингтік модульде тиісінше тексеру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының бұйрығы
ҚМА (келісу бойынша)
2025 жылғы қараша
Ұ.Е. Раисов
37
Терроризмді, экстремизмді қаржыландыруға және жаппай қырып-жою қаруын таратуды қаржыландыруға қатысуы мүмкін ұйымдарды және (немесе) жеке тұлғаларды іріктеу өлшемшарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының бұйрығы
ҚМА (келісу бойынша)
2025 жылғы қараша
Ұ.Е. Раисов
38
Жария лауазымды адамдардың тізбесіне кіретін жария лауазымды адамдардың, олардың жұбайларының (зайыптарының) және жақын туыстарының тізімін жүргізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының бұйрығы
ҚМА (келісу бойынша)
2025 жылғы қараша
Ұ.Е. Раисов
39
Нотариустар үшін қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға), терроризмді қаржыландыруға және жаппай қырып-жою қаруын таратуды қаржыландыруға қарсы іс-қимыл жасау мақсатында ішкі бақылау қағидаларына қойылатын талаптарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің бұйрығы
Әділетмині ҚМА (келісу бойынша)
2025 жылғы қараша
Б.Ш. Жақселекова
40
Тауар биржалары, өз қызметін тауар биржасында жүзеге асыратын және биржалық тауарлармен мәмілелер жасайтын биржалық брокерлер, сондай-ақ тауар биржаларының клирингтік орталықтары үшін қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға), терроризмді қаржыландыруға және жаппай қырып-жою қаруын таратуды қаржыландыруға қарсы іс-қимыл жасау мақсатында ішкі бақылау қағидаларына қойылатын талаптарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігі Төрағасының бұйрығы
БҚДА (келісу бойынша), ҚМА (келісу бойынша)
2025 жылғы қараша
Е.И. Әлжан
41
Ойын бизнесі мен лотереяларды ұйымдастырушылар үшін қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға), терроризмді қаржыландыруға және жаппай қырып-жою қаруын таратуды қаржыландыруға қарсы іс-қимыл жасау мақсатында ішкі бақылау қағидаларына қойылатын талаптарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің
бұйрығы
ТСМ, ҚМА (келісу бойынша)
2025 жылғы қараша
Б.С. Рапиков
42
Ақша аударымы қызметін көрсететін пошта операторлары үшін қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға), терроризмді қаржыландыруға және жаппай қырып-жою қаруын таратуды қаржыландыруға қарсы іс-қимыл жасау мақсатында ішкі бақылау қағидаларына қойылатын талаптарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің бұйрығы
ЖИЦДМ, ҚМА (келісу бойынша)
2025 жылғы қараша
Д.У. Мұсалиев
43
Қамтамасыз етілген цифрлық активтерді шығаруды және айналысты жүзеге асыратын тұлғалар үшін қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға), терроризмді қаржыландыруға және жаппай қырып-жою қаруын таратуды қаржыландыруға қарсы іс-қимыл жасау мақсатында ішкі бақылау қағидаларына қойылатын талаптарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму бұйрығы
ЖИЦДМ, ҚМА (келісу бойынша)
2025 жылғы қараша
Қ.А. Төлеушин
44
Қаржы мониторингі субъектісінің жеке кабинетін жүргізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының бұйрығы
ҚМА (келісу бойынша)
2025 жылғы қараша
Ұ.Е. Раисов
45
Кейбір бірлескен бұйрықтардың күші жойылды деп тану туралы
Бірлескен бұйрық
ҚМА (келісу бойынша), БҚДА (келісу бойынша), Әділетмині ТСМ, ЖИЦДМ
2025 жылғы қараша
Ұ.Е. Раисов
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
Әділетмині –
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
БҚДА –
Қазақстан Республикасының Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігі
БП –
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы
ЖИЦДМ –
Қазақстан Республикасының Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігі
Қаржымині –
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
ҚМА –
Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігі
ҚНРДА –
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі
СИМ –
Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі
ТСМ –
Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігі
ҰБ –
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі
ҰҚК –
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті
ҰЭМ –
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
ЭТРМ –
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі

О внесении изменений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу от 25 сентября 2023 года № 5 "Об утверждении Правил ведения Реестра бенефициарных собственников юридических лиц"
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу
АФМ
(по согласованию)
ноябрь 2025 года
Раисов У.Е.
28
О внесении изменения в приказ Министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 26 декабря 2023 года № 375 "Об утверждении Правил направления денег оператором расширенных обязательств производителей (импортеров), поступивших на его банковский счет от производителей и импортеров на организацию сбора, транспортировки, подготовки к повторному использованию, сортировки, обработки, переработки, обезвреживания и (или) утилизации за пределами Республики Казахстан отходов, образующихся после утраты потребительских свойств продукции (товаров), на которую (которые) распространяются расширенные обязательства производителей (импортеров), для которых на территории Республики Казахстан отсутствуют объекты по обезвреживанию, переработке и (или) утилизации, путем выплат"
приказ Министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан
МЭПР
ноябрь 2025 года
Алиев Ж.Ш.
29
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра туризма и спорта Республики Казахстан от 9 октября 2024 года № 175 "Об утверждении Типовых правил работы игорного заведения, букмекерской конторы или тотализатора, приема ставок и проводимых азартных игр и (или) пари"
приказ Министра туризма и спорта Республики Казахстан
МТС
ноябрь 2025 года
Рапиков Б.С.
30
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Председателя Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу от 30 октября 2024 года № 5 "Об утверждении Правил осуществления переводов обеспеченных цифровых активов"
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу
АФМ
(по согласованию)
ноябрь 2025 года
Раисов У.Е.
31
О внесении изменений в приказ Министра туризма и спорта Республики Казахстан от 2 апреля 2025 года № 46 "Об утверждении Правил функционирования единой системы учета и передачи информации, содержащейся в единой системе учета, иным лицам в соответствии с законодательством Республики Казахстан"
приказ Министра туризма и спорта Республики Казахстан
МТС
ноябрь 2025 года
Рапиков Б.С.
32
О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 12 августа 2025 года № 10 "Об утверждении Правил выплаты средств физическому лицу, включенному в перечень организаций и лиц, связанных с финансированием терроризма и экстремизма, для обеспечения своей жизнедеятельности и признании утратившими силу некоторых нормативных правовых актов"
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу
АФМ
(по согласованию)
ноябрь 2025 года
Раисов У.Е.
33
О внесении изменений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам регулирования финансового рынка и противодействия легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, финансированию терроризма и финансированию распространения оружия массового уничтожения на финансовом рынке
постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР
(по согласованию)
ноябрь 2025 года
Салимбаев Д.Н.
34
О внесении изменений и дополнений в некоторые постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан
постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ
(по согласованию)
ноябрь 2025 года
Шолпанкулов Б.Ш.
35
Об утверждении методологии по сбору данных от государственных органов и субъектов финансового мониторинга для национальной оценки рисков легализации (отмывания) доходов, полученных преступным путем, финансирования терроризма и финансирования распространения оружия массового уничтожения
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу
АФМ
(по согласованию)
ноябрь 2025 года
Раисов У.Е.
36
Об утверждении Правил надлежащей проверки клиента (его представителя), бенефициарного собственника в скоринговом модуле
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу
АФМ
(по согласованию)
ноябрь 2025 года
Раисов У.Е.
37
Об утверждении критериев отбора организаций и (или) физических лиц, возможно причастных к финансированию терроризма, экстремизма и финансированию распространения оружия массового уничтожения
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу
АФМ
(по согласованию)
ноябрь 2025 года
Раисов У.Е.
38
Об утверждении Правил ведения списка публичных должностных лиц, входящих в перечень публичных должностных лиц, их супругов и близких родственников
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу
АФМ
(по согласованию)
ноябрь 2025 года
Раисов У.Е.
39
Об утверждении требований к правилам внутреннего контроля в целях противодействия легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, финансированию терроризма и финансированию распространения оружия массового уничтожения для нотариусов
приказ Министра юстиции Республики Казахстан
МЮ,
АФМ
(по согласованию)
ноябрь 2025 года
Жакселекова Б.Ш.
40
Об утверждении требований к правилам внутреннего контроля в целях противодействия легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, финансированию терроризма и финансированию распространения оружия массового уничтожения для товарной биржы, биржевых брокеров, осуществляющих свою деятельность на товарной бирже и совершающих сделки с биржевыми товарами, а также клиринговых центров товарных бирж
приказ Председателя Агентства по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан
АЗРК
(по согласованию), АФМ
(по согласованию)
ноябрь 2025 года
Альжан Е.И.
41
Об утверждении требований к правилам внутреннего контроля в целях противодействия легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, финансированию терроризма и финансированию распространения оружия массового уничтожения для организаторов игорного бизнеса и лотерей
приказ Министра туризма и спорта Республики Казахстан
МТС,
АФМ
(по согласованию)
ноябрь 2025 года
Рапиков Б.С.
42
Об утверждении требований к правилам внутреннего контроля в целях противодействия легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, финансированию терроризма и финансированию распространения оружия массового уничтожения для операторов почты, оказывающих услуги по переводу денег
приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
МИИЦР,
АФМ
(по согласованию)
ноябрь 2025 года
Мусалиев Д.У.
43
Об утверждении требований к правилам внутреннего контроля в целях противодействия легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма для лиц, осуществляющих деятельность по выпуску и обращению обеспеченных цифровых активов
приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
МИИЦР,
АФМ
(по согласованию)
ноябрь 2025 года
Тулеушин К.А.
44
Об утверждении Правил ведения личного кабинета субъекта финансового мониторинга
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу
АФМ
(по согласованию)
ноябрь 2025 года
Раисов У.Е.
45
О признании утратившими силу некоторых совместных приказов
совместный приказ
АФМ
(по согласованию), АЗРК
(по согласованию), МЮ,
МТС,
МИИЦР
ноябрь 2025 года
Раисов У.Е.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МЮ –
Министерство юстиции Республики Казахстан
АЗРК –
Агентство Республики Казахстан по защите и развитию конкуренции
ГП –
Генеральная прокуратура Республики Казахстан
МИИЦР –
Министерство искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
МФ –
Министерство финансов Республики Казахстан
АФМ –
Агентство Республики Казахстан по финансовому мониторингу
АРРФР –
Агентство Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
МТИ –
Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан
МТС –
Министерство туризма и спорта Республики Казахстан
НБ –
Национальный Банк Республики Казахстан
КНБ –
Комитет национальной безопасности Республики Казахстан
МНЭ –
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
МЭПР –
Министерство экологии и природных ресурсов Республики Казахстан
________________________