2025 жылғы 18 шілдедегі Қазақстан Республикасының Салық кодексін және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне салық салу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2025 жылғы 18 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2025 жылғы 12 тамыздағы № 128-ө Өкімі.
1. Қоса беріліп отырған қабылдануы 2025 жылғы 18 шілдедегі Қазақстан Республикасының Салық кодексімен және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне салық салу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2025 жылғы 18 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңымен негізделген құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі – тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары:
1) тізбеге сәйкес құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Президентіне және Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) тізбеге сәйкес тиісті ведомстволық актілерді қабылдасын;
3) ай сайын, 30-ы күнінен кешіктірмей тізбеге сәйкес құқықтық актілердің әзірленуі және қабылдануы туралы ақпаратты жалпыға қолжетімді мемлекеттік ақпараттандыру объектісінде орналастырып тұрсын.
3. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі көрсетілген заңдарды іске асыру жөніндегі ақпаратты талдап, қорытындыласын және ай сайын, 5-і күнінен кешіктірмей жиынтық ақпаратты жалпыға қолжетімді мемлекеттік ақпараттандыру объектісінде орналастырып тұрсын.
Премьер-Министр О. Бектенов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2025 жылғы 12 тамыздағы
№ 128-ө өкімімен
бекітілген

О мерах по реализации Налогового кодекса Республики Казахстан от 18 июля 2025 года и Закона Республики Казахстан от 18 июля 2025 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам налогообложения"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 12 августа 2025 года № 128-р.
1. Утвердить прилагаемый перечень правовых актов, принятие которых обусловлено Налоговым кодексом Республики Казахстан от 18 июля 2025 года и Законом Республики Казахстан от 18 июля 2025 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам налогообложения" (далее – перечень).
2. Государственным органам Республики Казахстан:
1) разработать и в установленном порядке внести на утверждение Президента Республики Казахстан и в Правительство Республики Казахстан проекты правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные акты согласно перечню;
3) ежемесячно, не позднее 30 числа, размещать на общедоступном государственном объекте информатизации информацию о разработке и принятии правовых актов согласно перечню.
3. Министерству юстиции Республики Казахстан анализировать, обобщать и ежемесячно, не позднее 5 числа, размещать на общедоступном государственном объекте информатизации сводную информацию по реализации указанных законов.
Премьер-Министр О. Бектенов
Утвержден распоряжением
Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 12 августа 2025 года № 128-р.
Перечень

Қабылдануы 2025 жылғы 18 шілдедегі Қазақстан Республикасының Салық кодексімен және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне салық салу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2025 жылғы 18 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңымен негізделген құқықтық актілердің тізбесі
Р/с №
Құқықтық актінің атауы
Құқықтық актінің нысаны
Орындауға жауапты мемлекеттік орган
Орындау мерзімі
Құқықтық актінің сапалы және уақтылы әзірленуі мен енгізілуіне жауапты тұлға
1
2
3
4
5
6
1.

правовых актов, принятие которых обусловлено Налоговым кодексом Республики Казахстан от 18 июля 2025 года и Законом Республики Казахстан от 18 июля 2025 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам налогообложения"
№ п/п
Наименование правового акта
Форма правового акта
Государственный орган, ответственный за исполнение
Срок исполнения
Лицо, ответственное за качественную и своевременную разработку и внесение правового акта
1
2
3
4
5
6
1.

"Қазақстан Республикасының Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігінің кейбір мәселелері туралы" туралы Қазақстан Республикасы Президентінің 2020 жылғы 5 қыркүйектегі № 428 Жарлығына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
БҚДА (келісу бойынша)
2025 жылғы қыркүйек
А.С. Исаков
2.
"Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 қыркүйектегі № 1011 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰЭМ
2025 жылғы қыркүйек
А.К. Әмрин
3.
"Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 24 сәуірдегі № 387 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қаржымині
2025 жылғы қыркүйек
Е.Е. Біржанов
4.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰЭМ
2025 жылғы қыркүйек
А.К. Әмрин
5.
Негізгі қызмет түрлері қарыз операцияларын жүзеге асыру немесе талап ету құқықтарын сатып алу болып табылатын және дауыс беретін акцияларының (үлестерінің) жүз пайызы ұлттық басқарушы холдингке тиесілі, өзара байланысты тараптардың пайдасына не өзара байланысты тараптардың міндеттемелері бойынша үшінші тұлғаларға берілген активтер мен шартты міндеттемелерді (кредиттік серіктестіктердің активтері мен шартты міндеттемелерінен басқа) қоспағанда, күмәнді және үмітсіз активтерге, шартты міндеттемелерге қарсы провизиялар (резервтер) құру жөніндегі шығыстар сомасын шегеруге құқығы бар заңды тұлғалардың тізбесін, оны қалыптастыру қағидаларын және провизиялар (резервтер) құру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰЭМ
2025 жылғы қыркүйек
А.К. Әмрин
6.
Көмірсутектер кен орнын (кен орындарының тобын, кен орнының бір бөлігін) рентабельділігі төмен санатқа жатқызу қағидаларын, тізбеге енгізу және пайдалы қазбаларды өндіруге салынатын салық бөлігінде салық салу тәртібін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰЭМ
2025 жылғы қыркүйек
А.К. Әмрин
7.
Қосылған құн салығы есепке жатқызу әдісімен төленетін импортталатын тауарлардың тізбесін және оны қалыптастыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰЭМ
2025 жылғы қыркүйек
А.К. Әмрин
8.
Пайдалы қазбалардың қатты түрлерінің кен орнын (жер қойнауын пайдалануға арналған бір келісімшарт бойынша кен орындары тобын, кен орнының бір бөлігін) рентабельділігі төмен санатқа жатқызу өлшемшарттарын, рентабельділік деңгейін және рентабельділіктің ішкі нормасының деңгейін айқындау тәртібін, сондай-ақ жер қойнауын пайдалануға арналған бір келісімшарт бойынша кен орындары тобы бойынша қорларды бірлесіп пысықтау не кен орнының бір бөлігі бойынша қорларды бөлек пысықтау үшін тізбеге енгізу тәртібін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰЭМ
2025 жылғы қыркүйек
А.К. Әмрин
9.
Шығарылған елі бойынша акциздер салуға жататын импортталатын тауарлардың қосымша тізбесін айқындау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
СИМ
2025 жылғы қыркүйек
Ж.С. Кушукова
10.
Төлем карточкаларын пайдалана отырып төлемдерді қабылдауға арналған бақылау-кассалық машинаны және жабдықты (құрылғыны) қолдануды бұзу фактісі туралы хабарлаған адамға, ол расталған кезде сыйақы беру қағидаларын айқындау туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қаржымин
2025 жылғы қыркүйек
Е.Е. Біржанов
11.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір қаулыларының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қаржымині
2025 жылғы қыркүйек
Е.Е. Біржанов
12.
Міндеттемені заттай нысанда орындау қағидаларын айқындау туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЭМ
2025 жылғы қыркүйек
Ә.Ж. Жамауов
13.

О внесении дополнений в Указ Президента Республики Казахстан от 5 октября 2020 года № 428 "О некоторых вопросах Агентства по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан"
Указ Президента Республики Казахстан
АЗРК (по согласованию)
сентябрь 2025 года
Исаков А.С.
2.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 24 сентября 2014 года № 1011 "Вопросы Министерства национальной экономики Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МНЭ
сентябрь 2025 года
Амрин А.К.
3.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 2008 года № 387 "О некоторых вопросах Министерства финансов Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МФ
сентябрь 2025 года
Биржанов Е.Е.
4.
О признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан
постановление Правительства Республики Казахстан
МНЭ
сентябрь 2025 года
Амрин А.К.
5.
Об утверждении перечня юридических лиц, основными видами деятельности которых являются осуществление заемных операций или выкуп прав требования, и сто процентов голосующих акций (долей) которых принадлежит национальному управляющему холдингу, имеющих право на вычет суммы расходов по созданию провизии (резервов) против сомнительных и безнадежных активов, условных обязательств, за исключением активов и условных обязательств, предоставленных в пользу взаимосвязанных сторон либо третьим лицам по обязательствам взаимосвязанных сторон (кроме активов и условных обязательств кредитных товариществ), правил его формирования и правил создания провизий (резервов)
постановление Правительства Республики Казахстан
МНЭ
сентябрь 2025 года
Амрин А.К.
6.
Об утверждении Правил отнесения месторождения (группы месторождений, части месторождения) углеводородов к категории низкорентабельных, порядка включения в перечень и налогообложения в части налога на добычу полезных ископаемых
постановление Правительства Республики Казахстан
МНЭ
сентябрь 2025 года
Амрин А.К.
7.
Об утверждении перечня импортируемых товаров, по которым налог на добавленную стоимость уплачивается методом зачета, и правил его формирования
постановление Правительства Республики Казахстан
МНЭ
сентябрь 2025 года
Амрин А.К.
8.
Об утверждении критериев отнесения месторождения (группы месторождений по одному контракту на недропользование, части месторождения) твердых видов полезных ископаемых к категории низкорентабельных, порядка определения уровня рентабельности и уровня внутренней нормы рентабельности, а также порядка включения в перечень для совместной отработки запасов по группе месторождений по одному контракту на недропользование либо раздельной отработки запасов по части месторождения
постановление Правительства Республики Казахстан
МНЭ
сентябрь 2025 года
Амрин А.К.
9.
Об утверждении Правил определения дополнительного перечня импортируемых товаров, подлежащих обложению акцизами по стране происхождения
постановление Правительства Республики Казахстан
МТИ
сентябрь 2025 года
Кушукова Ж.С.
10.
Об определении Правил вознаграждения лица, сообщившего о факте нарушения применения контрольно-кассовой машины и оборудования (устройства), предназначенного для приема платежей с использованием платежных карточек, при его подтверждении
постановление Правительства Республики Казахстан
МФ
сентябрь 2025 года
Биржанов Е.Е.
11.
О признании утратившими силу некоторых постановлений Правительства Республики Казахстан
постановление Правительства Республики Казахстан
МФ
сентябрь 2025 года
Биржанов Е.Е.
12.
Об определении Правил исполнения обязательства в натуральной форме
постановление Правительства Республики Казахстан
МЭ
сентябрь 2025 года
Жамауов А.Ж.
13.

"1997 жылғы 18 қарашадағы Солтүстік Каспий бойынша өнімді бөлу туралы келісім бойынша мемлекет атынан Қазақстан Республикасының үлесін алушыны айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 14 ақпандағы № 67 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЭМ
2025 жылғы қыркүйек
Ә.Ж. Жамауов
14.
Қызметі қайырымдылық және (немесе) халықаралық сипатқа ие және Қазақстан Республикасының Конституциясына қайшы келмейтін халықаралық және мемлекеттік ұйымдардың, шетелдік және қазақстандық үкіметтік емес қоғамдық ұйымдар мен қорлардың тізбесін белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰЭМ
2025 жылғы қыркүйек
А.К. Дарбаев
15.
Уәкілетті мемлекеттік органдардың салық саясаты саласындағы уәкілетті органға жетекшілік ететін салалар бойынша салық жеңілдіктерін беру (ұзарту) қажеттілігінің негіздемесін жолдау қағидаларын айқындау, сондай-ақ салық жеңілдіктерін қолданудың әлеуметтік-экономикалық мақсаттарына қол жеткізу өлшемшарттарын және оларды белгілеу қағидаларын айқындау туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰЭМ
2025 жылғы м
А.К. Әмрин
16.
"Гранттар беретін халықаралық және мемлекеттік ұйымдардың, шетелдік және қазақстандық үкіметтік емес қоғамдық ұйымдар мен қорлардың тізбесін бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 9 сәуірдегі
№ 177 қаулысының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰЭМ
2025 жылғы қыркүйек
А.К. Дарбаев
17.
Өзін-өзі жұмыспен қамтығандар үшін арнаулы салық режимін қолдануға рұқсат етілген қызмет түрлерінің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰЭМ
2025 жылғы қыркүйек
А.К. Әмрин
18.
Оңайлатылған декларация негізінде арнаулы салық режимін қолдануға тыйым салынған қызмет түрлерінің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰЭМ
2025 жылғы қыркүйек
А.К. Әмрин
19.
Импорты қосылған құн салығынан босатылатын ғарыш қызметіне қатысушылар әкелетін ғарыш объектілері және жерүсті ғарыш инфрақұрылымы объектілері жабдықтарының тізбесін және ғарыш қызметі мақсаттары үшін ғарыш объектілері мен жерүсті ғарыш инфрақұрылымы объектілерінің жабдықтарын әкелу туралы растау нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЦДИАӨМ
2025 жылғы қыркүйек
М.С. Олжабеков
20.
Бензинге (авиациялық бензинді қоспағанда), дизель отынына, газохолға, бензанолға, мұнай еріткішіне, жеңіл көмірсутектер қоспасына және экологиялық отынға арналған акциздер мөлшерлемелерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰЭМ
2025 жылғы қыркүйек
А.К. Әмрин
21.
Діни бірлестіктер әкелетін діни мақсаттағы заттардың тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
МАМ
2025 жылғы қыркүйек
Қ.Ж. Ысқақов
22.
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі және міндетті медициналық сақтандыру шеңберіндегі, сондай-ақ орфандық және әлеуметтік маңызы бар ауруларды емдеуге арналған дәрілік заттарды импорттау кезінде қосылған құн салығынан босатуды қолдану тәртібін, сондай-ақ олардың импорты кезінде қосылған құн салығынан босатуды қолдану қағидаларын белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ДСМ
2025 жылғы қыркүйек
Е.Ш. Нұрлыбаев
23.
Биржада бағалы қағаздармен сауда-саттықтарды жүзеге асыру өлшемшарттарын айқындау туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2025 жылғы қыркүйек
М.Ж. Хаджиева
24.

О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 14 февраля 2017 года № 67 "Об определении получателя от имени государства доли Республики Казахстан по Соглашению о разделе продукции по Северному Каспию от 18 ноября 1997 года"
постановление Правительства Республики Казахстан
МЭ
сентябрь 2025 года
Жамауов А.Ж.
14.
Об установлении перечня международных и государственных организаций, зарубежных и казахстанских неправительственных общественных организаций и фондов, чья деятельность носит благотворительный и (или) международный характер и не противоречит Конституции Республики Казахстан
постановление Правительства Республики Казахстан
МНЭ
сентябрь 2025 года
Дарбаев А.К.
15.
Об определении Правил направления уполномоченными государственными органами в уполномоченный орган в области налоговой политики обоснования необходимости предоставления (продления) налоговой льготы по курируемым отраслям, а также определении критериев достижения социально-экономических целей применения налоговых льгот и Правил их установления
постановление Правительства Республики Казахстан
МНЭ
сентябрь 2025 года
Амрин А.К.
16.
О признании утратившим силу постановления Правительства Республики Казахстан от 9 апреля 2018 года № 177 "Об утверждении перечня международных и государственных организаций, зарубежных и казахстанских неправительственных общественных организаций и фондов, предоставляющих гранты, и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МНЭ
сентябрь 2025 года
Дарбаев А.К.
17.
Об утверждении перечня видов деятельности, по которым разрешено применение специального налогового режима для самозанятых
постановление Правительства Республики Казахстан
МНЭ
сентябрь 2025 года
Амрин А.К.
18.
Об утверждении перечня видов деятельности, по которым запрещено применение специального налогового режима на основе упрощенной декларации
постановление Правительства Республики Казахстан
МНЭ
сентябрь 2025 года
Амрин А.К.
19.
Об утверждении перечня космических объектов и оборудования объектов наземной космической инфраструктуры, ввозимых участниками космической деятельности, импорт которых освобождается от налога на добавленную стоимость, и формы подтверждения о ввозе космических объектов и оборудования объектов наземной космической инфраструктуры для целей космической деятельности
постановление Правительства Республики Казахстан
МЦРИАП
сентябрь 2025 года
Олжабеков М.С.
20.
Об утверждении ставок акцизов на бензин (за исключением авиационного), дизельное топливо, газохол, бензанол, нефрас, смесь легких углеводородов и экологическое топливо
постановление Правительства Республики Казахстан
МНЭ
сентябрь 2025 года
Амрин А.К.
21.
Об утверждении перечня предметов религиозного назначения, ввозимых религиозными объединениями
постановление Правительства Республики Казахстан
МКИ
сентябрь 2025 года
Искаков К.Ж.
22.
Об установлении порядка применения освобождения от налога на добавленную стоимость при импорте лекарственных средств в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и обязательного медицинского страхования, а также для лечения орфанных и социально значимых заболеваний, а также Правил применения освобождения от налога на добавленную стоимость при их импорте
постановление Правительства Республики Казахстан
МЗ
сентябрь 2025 года
Нурлыбаев Е.Ш.
23.
Об определении критериев осуществления торгов ценными бумагами на бирже
постановление Правительства Республики Казахстан
АРРФР (по согласованию)
сентябрь 2025 года
Хаджиева М.Ж.
24.

"Инвестицияларды мемлекеттік қолдауды іске асырудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 14 қаңтардағы № 13 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
СІМ
2025 жылғы қыркүйек
Ә.С. Қуантыров
25.
"Инвестициялық міндеттемелер туралы келісімді жасасу, оған өзгерістер енгізу, оның қолданысын тоқтату қағидаларын және инвестициялық міндеттемелер туралы келісімнің үлгілік нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 17 мамырдағы № 312 қаулысына өзгерістер енгізу
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
СІМ
2025 жылғы қыркүйек
Ә.С. Қуантыров
26.
"Міндетті зейнетақы жарналарын, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарын есептеу, ұстап қалу (есепке жазу) және бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына аудару және олар бойынша өндіріп алу қағидалары мен мерзімдерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 30 маусымдағы № 525 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Еңбекмині
2025 жылғы қыркүйек
В.В. Шегай
27.
"Міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарын жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 30 маусымдағы № 520 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Еңбекмині
2025 жылғы қыркүйек
В.В. Шегай
28.
"Жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналарын есептеу (есепке жатқызу) және бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына аудару және олар бойынша өндіріп алу қағидалары мен мерзімдерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 3 шілдедегі
№ 540 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Еңбекмині
2025 жылғы қыркүйек
В.В. Шегай
29.
Қазақстан Республикасына шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат бергені немесе оны ұзартқаны үшін алым мөлшерлемелерін белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Еңбекмині
2025 жылғы қыркүйек
А.С. Биахметов
30.
Қалааралық және (немесе) халықаралық телефон байланысын, сондай-ақ ұялы байланысты бергені үшін төлемақы мөлшерлемелерін белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЦДИАӨМ
2025 жылғы қыркүйек
Д.У. Мұсалиев
31.
"Қазақстан Республикасы Су ресурстары және ирригация министрлігінің кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 4 қазандағы
№ 863 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
СРИМ
2025 жылғы қыркүйек
Д.Ғ. Қазантаев
32.
Бағалардың ең төмен деңгейі қолданылатын тауарлардың жекелеген түрлерінің тізбесін айқындау туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині, СИМ
2025 жылғы қыркүйек
Е.Е. Біржанов,
Ж.С.
Кушукова
33.
Жер үсті су объектілерінің су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы мөлшерлемелерін есептеу әдістемесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Су ресурстары және ирригация министрінің бұйрығы
СРИМ
2025 жылғы қыркүйек
Н.Ж. Алдамжаров
34.
Қосылған құн салығын қайтару бойынша шектеулер белгіленетін Қазақстан Республикасында аккредиттелген шет мемлекеттердің дипломатиялық және оларға теңестірілген өкілдіктерінің, шет мемлекеттің консулдық мекемелерінің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Сыртқы істер министрінің бұйрығы
СІМ
2025 жылғы қыркүйек
А.А. Рахметуллин
35.
Қосылған құн салығын қайтару жүзеге асырылатын Қазақстан Республикасында аккредиттелген шет мемлекеттердің дипломатиялық және оларға теңестірілген өкілдіктерінің, шет мемлекеттің консулдық мекемелерінің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Сыртқы істер министрінің бұйрығы
СІМ
2025 жылғы қыркүйек
А.А. Рахметуллин
36.
Шет мемлекеттің аумағында консулдық әрекеттер жасағаны үшін консулдық алым мөлшерлемелерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Сыртқы істер министрінің бұйрығы
СІМ
2025 жылғы қыркүйек
Ә.Ә. Бақаев
37.

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 14 января 2016 года № 13 "О некоторых вопросах реализации государственной поддержки инвестиций"
постановление Правительства Республики Казахстан
МИД
сентябрь 2025 года
Куантыров А.С.
25.
О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 17 мая 2022 года № 312 "Об утверждении Правил заключения, внесения изменений, прекращения действия соглашения об инвестиционных обязательствах и типовой формы соглашения об инвестиционных обязательствах"
постановление Правительства Республики Казахстан
МИД
сентябрь 2025 года
Куантыров А.С.
26.
О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2023 года № 525 "Об утверждении Правил и сроков исчисления, удержания (начисления) и перечисления обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов в единый накопительный пенсионный фонд и взыскания по ним"
постановление Правительства Республики Казахстан
МТСЗН
сентябрь 2025 года
Шегай В.В.
27.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2023 года № 520 "Об утверждении Правил осуществления обязательных профессиональных пенсионных взносов"
постановление Правительства Республики Казахстан
МТСЗН
сентябрь 2025 года
Шегай В.В.
28.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 3 июля 2023 года
№ 540 "Об утверждении Правил и сроков исчисления (начисления) и перечисления обязательных пенсионных взносов работодателя в единый накопительный пенсионный фонд и взыскания по ним"
постановление Правительства Республики Казахстан
МТСЗН
сентябрь 2025 года
Шегай В.В.
29.
Об установлении ставок сбора за выдачу или продление разрешения на привлечение иностранной рабочей силы в Республику Казахстан
постановление Правительства Республики Казахстан
МТСЗН
сентябрь 2025 года
Биахметов А.С.
30.
Об установлении ставок платы за предоставление междугородной и (или) международной телефонной связи, а также сотовой связи
постановление Правительства Республики Казахстан
МЦРИАП
сентябрь 2025 года
Мусалиев Д.У.
31.
О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 4 октября 2023 года № 863 "Некоторые вопросы Министерства водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МВРИ
сентябрь 2025 года
Казантаев Д.Г.
32.
Об определении перечня отдельных видов товаров, в отношении которых применяется минимальный уровень цен
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ, МТИ
сентябрь 2025 года
Биржанов Е.Е.,
Кушукова Ж.С.
33.
Об утверждении методики расчета ставок платы за пользование водными ресурсами поверхностных водных объектов
приказ Министра водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан
МВРИ
сентябрь 2025 года
Алдамжаров Н.Ж.
34.
Об утверждении перечня дипломатических и приравненных к ним представительств иностранных государств, консульских учреждений иностранного государства, аккредитованных в Республике Казахстан, в отношении которых устанавливаются ограничения по возврату налога на добавленную стоимость
приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра иностранных дел Республики Казахстан
МИД
сентябрь 2025 года
Рахметуллин А. А.
35.
Об утверждении перечня дипломатических и приравненных к ним представительств иностранных государств, консульских учреждений иностранного государства, аккредитованных в Республике Казахстан, в отношении которых осуществляется возврат налога на добавленную стоимость
приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра иностранных дел Республики Казахстан
МИД
сентябрь 2025 года
Рахметуллин А. А.
36.
Об утверждении ставок консульского сбора за совершение консульских действий на территории иностранного государства
приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра иностранных дел Республики Казахстан
МИД
сентябрь 2025 года
Бакаев А.А.
37.

"Қазақстан Республикасының аумағында алынатын консулдық алым мөлшерлемелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің міндетін атқарушының 2024 жылғы 28 ақпандағы № 11-1-4/71 бұйрығына өзгеріс енгізу
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Сыртқы істер министрінің бұйрығы
СІМ
2025 жылғы қыркүйек
Ә.Ә. Бақаев
38.
"Инвестициялық салық кредитін алу үшін инвестициялық салық кредиті туралы келісім жасасу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2021 жылғы 26 наурыздағы № 11-1-4/106 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Сыртқы істер министрінің бұйрығы
СІМ
2025 жылғы қыркүйек
Ә.С. Қуантыров
39.
"Инвестициялар туралы келісімдерді жасасу, өзгерту және бұзу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің міндетін атқарушының 2023 жылғы 17 наурыздағы № 11-1-4/113 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Сыртқы істер министрінің бұйрығы
СІМ
2025 жылғы қыркүйек
Ә.С. Қуантыров
40.
"Шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдардың Қазақстан Республикасына келуіне шақыруларды ресімдеу, шақыруларды келісу, Қазақстан Республикасының визаларын беру, күшін жою, қалпына келтіру, сондай-ақ олардың қолданылу мерзімдерін ұзарту және қысқарту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің міндетін атқарушының 2016 жылғы 24 қарашадағы № 11-1-2/555 және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2016 жылғы 28 қарашадағы № 1100 бірлескен бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан РеспубликасыПремьер-Министрінің орынбасары - Сыртқы істер министрінің және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің бірлескен бұйрығы
СІМ, ІІМ
2025 жылғы қыркүйек
Ә.Ә.
Бақаев,
И.В.
Лепеха
41.
"Қазақстан Республикасының азаматтығы, Қазақстан Республикасының азаматтығын жоғалту мен одан айыру және Қазақстан Республикасының азаматтығына жататындығын айқындау мәселелері бойынша өтініштерді Қазақстан Республикасының шет елдердегі мекемелерінің қабылдау, ресімдеу және қарау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2017 жылғы 15 қыркүйектегі № 11-1-2/420 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Сыртқы істер министрінің бұйрығы
СІМ
2025 жылғы қыркүйек
Ә.Ә. Бақаев
42.
"Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің Инвестиция комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2019 жылғы 30 қаңтардағы № 11-1-4/33 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Сыртқы істер министрінің бұйрығы
СІМ
2025 жылғы қыркүйек
Ә.С. Қуантыров
43.
"Қайтып оралуға арналған куәлікті ресімдеу, беру, ауыстыру, тапсыру, алып қою және жою қағидаларын және қайтып оралуға арналған куәліктің үлгісі мен оны қорғауға қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің міндетін атқарушының 2023 жылғы 31 шілдедегі
№ 11-1-4/407 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Сыртқы істер министрінің бұйрығы
СІМ
2025 жылғы қыркүйек
Ә.Ә. Бақаев
44.

Внесение изменения в приказ и.о. Министра иностранных дел Республики Казахстан от 28 февраля 2024 года № 11-1-4/71 "Об утверждении ставок консульского сбора, взимаемого на территории Республики Казахстан"
приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра иностранных дел Республики Казахстан
МИД
сентябрь 2025 года
Бакаев А.А.
38.
О признании утратившим силу приказа Министра иностранных дел Республики Казахстан от 26 марта 2021 года № 11-1-4/106 "Об утверждении Правил заключения соглашения об инвестиционном налоговом кредите для получения инвестиционного налогового кредита"
приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра иностранных дел Республики Казахстан
МИД
сентябрь 2025 года
Куантыров А.С.
39.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра иностранных дел Республики Казахстан от 17 марта 2023 года № 11-1-4/113 "Об утверждении Правил заключения, изменения и расторжения соглашений об инвестициях"
приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра иностранных дел Республики Казахстан
МИД
сентябрь 2025 года
Куантыров А.С.
40.
О внесении изменений в совместный приказ исполняющего обязанности Министра иностранных дел Республики Казахстан от 24 ноября 2016 года № 11-1-2/555 и Министра внутренних дел Республики Казахстан от 28 ноября 2016 года № 1100 "Об утверждении Правил оформления приглашений, согласования приглашений на въезд иностранцев и лиц без гражданства в Республику Казахстан, выдачи, аннулирования, восстановления виз Республики Казахстан, а также продления и сокращения сроков их действия"
совместный приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра иностранных дел Республики Казахстан и Министра внутренних дел Республики Казахстан
МИД, МВД
сентябрь 2025 года
Бакаев А.А.,
Лепеха И.В.
41.
О внесении изменения в приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 15 сентября 2017 года № 11-1-2/420 "Об утверждении Правил приема, оформления и рассмотрения загранучреждениями Республики Казахстан заявлений по вопросам гражданства Республики Казахстан, утраты и лишения гражданства Республики Казахстан и определения принадлежности к гражданству Республики Казахстан"
приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра иностранных дел Республики Казахстан
МИД
сентябрь 2025 года
Бакаев А.А.
42.
О внесении изменений в приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 30 января 2019 года № 11-1-4/33 "Об утверждении Положения республиканского государственного учреждения "Комитет по инвестициям Министерства иностранных дел Республики Казахстан"
приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра иностранных дел Республики Казахстан
МИД
сентябрь 2025 года
Куантыров А.С.
43.
О внесении изменения в приказ исполняющего обязанности Министра иностранных дел Республики Казахстан от 31 июля 2023 года № 11-1-4/407 "Об утверждении Правил оформления, выдачи, замены, сдачи, изъятия и уничтожения свидетельства на возвращение и образца свидетельства на возвращение и требований к его защите"
приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра иностранных дел Республики Казахстан
МИД
сентябрь 2025 года
Бакаев А.А.
44.

"Қазақстан Республикасының бейрезиденті болып табылатын және Қазақстан Республикасының аумағында инвестициялық қызметті жүзеге асыратын тұлғалар үшін инвесторлық виза алуға өтінішхатты беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 1265 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Сыртқы істер министрінің бұйрығы
СІМ
2025 жылғы қыркүйек
Ә.С. Қуантыров
45.
"Жетім балаларды, ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған балаларды асырап алуға тілек білдірген, Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылатын, Қазақстан Республикасынан тыс жерде тұрақты тұратын адамдарды, шетелдіктерді есепке алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің міндетін атқарушының 2016 жылғы 14 маусымдағы № 11-1-2/262 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Сыртқы істер министрінің бұйрығы
СІМ
2025 жылғы қыркүйек
Ә.Ә. Бақаев
46.
"Құжаттарды заңдастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің міндетін атқарушының 2017 жылғы 6 желтоқсандағы № 11-1-2/576 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Сыртқы істер министрінің бұйрығы
СІМ
2025 жылғы қыркүйек
Ә.Ә. Бақаев
47.
"Қазақстан Республикасынан тыс жерге уақытша жұмыстармен шыққан және онда тұрақты тұру үшін қалуға тілек білдірген Қазақстан Республикасы азаматтарының құжаттарын қабылдау және жолдау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2018 жылғы 4 қаңтардағы № 11-1-4/1 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Сыртқы істер министрінің бұйрығы
СІМ
2025 жылғы қыркүйек
Ә.Ә. Бақаев
48.
"Құжаттарды қабылдау және оларды Қазақстан Республикасының шет елдерде жүрген азаматтарына паспорттар жасауға жіберу" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2020 жылғы 12 мамырдағы № 11-1-4/149 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Сыртқы істер министрінің бұйрығы
СІМ
2025 жылғы қыркүйек
Ә.Ә. Бақаев
49.
"Қайтып оралуға арналған куәлікті ресімдеу" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2020 жылғы 14 мамырдағы № 11-1-4/155 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Сыртқы істер министрінің бұйрығы
СІМ
2025 жылғы қыркүйек
Ә.Ә. Бақаев
50.

О внесении изменения в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года
№ 1265 "Об утверждении Правил выдачи ходатайства на получение инвесторской визы для лиц, являющихся нерезидентами Республики Казахстан и осуществляющих инвестиционную деятельность на территории Республики Казахстан"
приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра иностранных дел Республики Казахстан
МИД
сентябрь 2025 года
Куантыров А.С.
45.
О внесении изменения в приказ исполняющего обязанности Министра иностранных дел Республики Казахстан от 14 июня 2016 года № 11-1-2/262 "Об утверждении Правил учета лиц, являющихся гражданами Республики Казахстан, постоянно проживающих за пределами Республики Казахстан, иностранцев, желающих усыновить детей-сирот, детей, оставшихся без попечения родителей, являющихся гражданами Республики Казахстан"
приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра иностранных дел Республики Казахстан
МИД
сентябрь 2025 года
Бакаев А.А.
46.
О внесении изменения в приказ исполняющего обязанности Министра иностранных дел Республики Казахстан от 6 декабря 2017 года № 11-1-2/576 "Об утверждении Правил легализации документов"
приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра иностранных дел Республики Казахстан
МИД
сентябрь 2025 года
Бакаев А.А.
47.
О внесении изменения в приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 4 января 2018 года № 11-1-4/1 "Об утверждении Правил приема и направления документов граждан Республики Казахстан, выехавших за пределы Республики Казахстан по временным делам и изъявивших желание остаться там на постоянное место жительства"
приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра иностранных дел Республики Казахстан
МИД
сентябрь 2025 года
Бакаев А.А.
48.
О внесении изменения в приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 12 мая 2020 года № 11-1-4/149 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Прием документов и препровождение их на изготовление паспортов гражданам Республики Казахстан, находящимся за границей"
приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра иностранных дел Республики Казахстан
МИД
сентябрь 2025 года
Бакаев А.А.
49.
О внесении изменения в приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 14 мая 2020 года № 11-1-4/155 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Оформление свидетельства на возвращение"
приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра иностранных дел Республики Казахстан
МИД
сентябрь 2025 года
Бакаев А.А.
50.

"Қазақстан Республикасының шетелде орналасқан кемелері апатқа ұшыраған жағдайда теңіздегі наразылық туралы акті жасау" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2020 жылғы 27 мамырдағы № 11-1-4/167 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Сыртқы істер министрінің бұйрығы
СІМ
2025 жылғы қыркүйек
Ә.Ә. Бақаев
51.
"Шетелде азаматтық хал актілерін мемлекеттік тіркеу саласында мемлекеттік қызметтерді көрсету, сондай-ақ азаматтық хал актілерін тіркеу туралы қайталама куәліктер мен анықтамалар беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2020 жылғы 12 маусымдағы № 11-1-4/192 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Сыртқы істер министрінің бұйрығы
СІМ
2025 жылғы қыркүйек
Ә.Ә. Бақаев
52.
"Зерттеулердің, консалтингтік көрсетілетін қызметтер мен мемлекеттік тапсырманың құнын айқындау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2025 жылғы 29 мамырдағы № 11-1-4/323 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Сыртқы істер министрінің бұйрығы
СІМ
2025 жылғы қыркүйек
А.Ғ. Саинов
53.
"Өнеркәсіптік саясат туралы" Қазақстан Республикасының Заңымен реттелмейтін қызмет түрлері бойынша қарсы міндеттемелерді белгілеудің тәртібі мен мерзімдерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2025 жылғы қыркүйек
А.Б. Қасенов
54.
Оңайлатылған инвестициялық келісімшарттар шеңберінде инвестициялық преференциялар беруге өтінімді тіркеу нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Сыртқы істер министрінің бұйрығы
СІМ
2025 жылғы қыркүйек
Ә.С.
Қуантыров
55.
"Инвестициялық келісімшарт шеңберінде импорты қосылған құн салығынан босатылатын шикізат және (немесе) материалдар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 27 ақпандағы № 140 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Сыртқы істер министрінің бұйрығы
СІМ
2025 жылғы қыркүйек
Ә.С. Қуантыров
56.
"Инвестицияларды мемлекеттік қолдаудың кейбір мәселелері туралы"
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 қарашадағы № 1113 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Сыртқы істер министрінің бұйрығы
СІМ
2025 жылғы қыркүйек
Ә.С. Қуантыров
57.
"Инвестициялық преференцияларды беруге арналған өтінімді қабылдау, тіркеу және қарау қағидаларын бекіту туралы"

О внесении изменения в приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 27 мая 2020 года № 11-1-4/167 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Составление акта о морском протесте в случае кораблекрушения судов Республики Казахстан, находящихся за границей"
приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра иностранных дел Республики Казахстан
МИД
сентябрь 2025 года
Бакаев А.А.
51.
О внесении изменений в приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 12 июня 2020 года № 11-1-4/192 "Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере государственной регистрации актов гражданского состояния, а также выдачи повторных свидетельств и справок о регистрации актов гражданского состояния за рубежом"
приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра иностранных дел Республики Казахстан
МИД
сентябрь 2025 года
Бакаев А.А.
52.
О внесении изменения в приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 29 мая 2025 года № 11-1-4/323 "Об утверждении Правил определения стоимости исследований, консалтинговых услуг и государственного задания"
приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра иностранных дел Республики Казахстан
МИД
сентябрь 2025 года
Саинов А.Г.
53.
Об утверждении порядка и сроков установления встречных обязательств по иным видам деятельности, не регулируемых Законом Республики Казахстан "О промышленной политике"
приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ
сентябрь 2025 года
Касенов А.Б.
54.
Об утверждении формы регистрации заявки на предоставление инвестиционных преференций в рамках упрощенных инвестиционных контрактов
приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра иностранных дел Республики Казахстан
МИД
сентябрь 2025 года
Куантыров А.С.
55.
О признании утратившим силу приказа Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 февраля 2018 года № 140 "Об утверждении Перечня сырья и (или) материалов, импорт которых освобождается от налога на добавленную стоимость в рамках инвестиционного контракта"
приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра иностранных дел Республики Казахстан
МИД
сентябрь 2025 года
Куантыров А.С.
56.

Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушы 2015 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 1281 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Сыртқы істер министрінің бұйрығы
СІМ
2025 жылғы қыркүйек
Ә.С. Қуантыров
58.
"Үкіметтік емес ұйымдармен өз қызметі жөніндегі мәліметтерін ұсыну және олар туралы дерекқорды қалыптастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2016 жылғы 19 ақпандағы № 51 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2025 жылғы қыркүйек
А.А. Құрманова
59.
"Аймаққа бөлу коэффициентін есептеу әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің 2018 жылғы 12 қарашадағы №475 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2025 жылғы қыркүйек
А.А.
Құрманова
60.
"Теле, радиоарналарды тарату жөніндегі қызметпен айналысуға лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2020 жылғы 2 сәуірдегі
№ 101 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2025 жылғы қыркүйек
Қ.Ж.
Ысқақов
61.
"Фильмдер шығару кезінде инвестор үшін кинематографиялық ұйым орындайтын және көрсететін жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2019 жылғы 22 сәуірдегі
№ 111 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2025 жылғы қыркүйек
А.Ж.
Сыдықов
62.
"Архив ісі саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2020 жылғы 29 мамырдағы № 159 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2025 жылғы қыркүйек
А.Ж.
Сыдықов
63.
"Тарих және мәдениет ескерткіштеріндегі ғылыми-реставрациялық жұмыстарды және (немесе) археологиялық жұмыстарды жүзеге асыру жөніндегі қызметке лицензия беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2020 жылғы 25 маусымдағы № 188 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2025 жылғы қыркүйек
А.Ж.
Сыдықов
64.
"Масс-медиа саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің міндетін атқарушының
2024 жылғы
17 қазандағы № 488-НҚ бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2025 жылғы қыркүйек
Қ.Ж.
Ысқақов
65.

О признании утратившим силу приказа Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 ноября 2015 года
№ 1133 "О некоторых вопросах государственной поддержки инвестиций"
приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра иностранных дел Республики Казахстан
МИД
сентябрь 2025 года
Куантыров А.С.
57.
О признании утратившим силу приказа исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 декабря 2015 года № 1281 "Об утверждении Правил приема, регистрации и рассмотрения заявки на предоставление инвестиционных преференций"
приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра иностранных дел Республики Казахстан
МИД
сентябрь 2025 года
Куантыров А.С.
58.
О внесении изменений в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 19 февраля 2016 года № 51 "Об утверждении Правил предоставления сведений о своей деятельности неправительственными организациями и формирования Базы данных о них"
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
сентябрь 2025 года
Курманова А.А.
59.
О признании утратившим силу приказа Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 12 ноября 2018 года № 475 "Об утверждении Методики расчета коэффициента зонирования"
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
сентябрь 2025 года
Курманова А.А.
60.
О внесении изменений в приказ Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 2 апреля 2020 года № 101 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии для занятия деятельностью по распространению теле-, радиоканалов"
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
сентябрь 2025 года
Искаков К.Ж.
61.
О признании утратившим силу приказа Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 22 апреля 2019 года № 111 "Об утверждении перечня работ и услуг, выполняемых и оказываемых кинематографической организацией для инвестора при производстве фильмов"
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
сентябрь 2025 года
Сыдыков А.Ж.
62.
О внесении изменений в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 159 "Об утверждении Правил оказания государственных услуг в области архивного дела"
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
сентябрь 2025 года
Сыдыков А.Ж.
63.
О внесении изменений в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 25 июня 2020 года № 188 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на деятельность по осуществлению научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры и (или) археологических работ"
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
сентябрь 2025 года
Сыдыков А.Ж.
64.
О внесении изменений в приказ и.о. Министра культуры и информации Республики Казахстан от 17 октября 2024 года № 488-НҚ "Об утверждении Правил оказания государственных услуг в области масс-медиа"
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
сентябрь 2025 года
Искаков К.Ж.
65.

"Мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанында құрылған мемлекеттік кітапханалардың, мемлекеттік музейлер мен музей-қорықтардың тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізу жөніндегі ақылы қызмет түрлерін көрсету және олардың тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуден түскен ақшаны жұмсау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2015 жылғы 26 қаңтардағы № 21 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2025 жылғы қыркүйек
Р.З.
Мұхаметқали
66.
"Мемлекеттік емес музейлер әкелген кезде импорты қосылған құн салығынан босатылатын өнер туындыларының тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2023 жылғы 14 наурыздағы № 76 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2025 жылғы қыркүйек
А.Ж.
Сыдықов
67.
Қосалқы жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді қоса алғанда, өз өндірісінің ауыл шаруашылығы өнімін өндіру және қайта өңдеу мақсатында ауыл шаруашылығы кооперативтері өз мүшелеріне орындайтын жұмыстардың және (немесе) көрсетілетін қызметтердің тізбесін, сондай-ақ ауыл шаруашылығы кооперативтері өз мүшелеріне өз өндірісінің ауыл шаруашылығы өнімін өндіру және қайта өңдеу мақсатында өткізетін тауарлардың тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ, ҰЭМ
АШМ
2025 жылғы қыркүйек
2025 жылғы қыркүйек
А.С.
Сұлтанов,
А.К. Әмрин
1.
68.
Салық төлеушінің ұзақ сақталатын шоколад, қант кондитерлік өнімдерін, піспенан және ұн кондитерлік өнімдерін өндіру туралы келісім жасасу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ
2025 жылғы қыркүйек
Е.К.
Тасжүреков
69.
Ауыл шаруашылығы кооперативтерінің өз мүшелеріне олардың айналымдарын жүзеге асыру мақсатында орындайтын жұмыстарының, көрсетілетін қызметтерінің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ, ҰЭМ
2025 жылғы қыркүйек
А.С.
Сұлтанов,
А.К. Әмрин
70.
Ауыл шаруашылығы техникасын өндіруде пайдаланылатын қосалқы бөлшектердің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ, ҰЭМ, Қаржымині
2025 жылғы қыркүйек
А.С.
Сұлтанов,
Ә.К. Әмрин,
Е.Е. Біржанов
71.
Асыл тұқымды мал мен тірі ірі қара малды мәжбүрлеп сою қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ
2025 жылғы қыркүйек
А.Б.
Бердалин
72.
Ауыл шаруашылығы өнімін, аквашаруашылық (балық өсіру) өнімін өндіруші заңды тұлғалар, сондай-ақ шаруа немесе фермер қожалығының басшысы және (немесе) мүшелері өз өндірісі процесінде пайдаланылатын ауыл шаруашылығы өнімі бойынша көлік құралдарына салық төлеушілер болып табылмайтын мамандандырылған ауыл шаруашылығы техникасының тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ, ҰЭМ, Қаржымині
2025 жылғы қыркүйек
А.С.
Сұлтанов,
Ә.К. Әмрин,
Е.Е. Біржанов
73.
Тиісті мақсаттарда пайдаланылмайтын немесе Қазақстан Республикасының заңнамасын бұза отырып пайдаланылатын жер учаскелерін анықтау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ, Қаржымині
2025 жылғы қыркүйек
А.С.
Сұлтанов,
Е.Е. Біржанов
74.
"Өсімдіктерді қорғау құралдарының (пестицидтерді) импортына лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің
2020 жылғы
29 қыркүйектегі № 299 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ
2025 жылғы қыркүйек
Е.
Кенжеханұлы
75.
"Ветеринария саласындағы қызметпен айналысуға арналған лицензия беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 2 қазандағы
№ 302 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ
2025 жылғы қыркүйек
А.Б.
Бердалин
76.

О внесении изменений в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 26 января 2015 года № 21 "Об утверждении Правил оказания платных видов деятельности по реализации товаров (работ, услуг) государственными библиотеками, государственными музеями и музеями-заповедниками, созданными в организационно-правовой форме государственного учреждения, и расходования ими денег от реализации товаров (работ, услуг)"
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
сентябрь 2025 года
Мұхаметқали Р.З.
66.
О признании утратившим силу приказа Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 14 марта 2023 года № 76 "Об утверждении перечня произведений искусства, импорт которых освобождается от налога на добавленную стоимость при их ввозе негосударственными музеями"
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
сентябрь 2025 года
Сыдыков А.Ж.
67.
Об утверждении перечня выполняемых работ и (или) оказываемых услуг сельскохозяйственными кооперативами своим членам в целях производства и переработки сельскохозяйственной продукции собственного производства, включая вспомогательные работы и услуги, а также перечня товаров, реализуемых сельскохозяйственными кооперативами своим членам, в целях производства и переработки сельскохозяйственной продукции собственного производства
приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ, МНЭ
сентябрь 2025 года
Султанов А.С.,
Амрин А.К
68.
Об утверждении Правил заключения налогоплательщиком соглашения о производстве шоколада, сахаристых кондитерских изделий, печенья и мучных кондитерских изделий длительного хранения
приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ
сентябрь 2025 года
Тасжуреков Е.
69.
Об утверждении перечня выполняемых работ, оказываемых услуг сельскохозяйственными кооперативами своим членам в целях осуществления ими оборотов
приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ, МНЭ
сентябрь 2025 года
Султанов А.С.,
Амрин А.К.
70.
Об утверждении перечня запасных частей, используемых в производстве сельскохозяйственной техники
приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ,
МНЭ,
МФ
сентябрь 2025 года
Султанов А.С.,
Амрин А.К.,
Биржанов Е.Е.
71.
Об утверждении Правил вынужденного забоя племенных животных и крупного рогатого скота живого
приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ
сентябрь 2025 года
Бердалин А.Б.
72.
Об утверждении перечня специализированной сельскохозяйственной техники, по которой юридические лица производители сельскохозяйственной продукции, продукции аквакультуры (рыбоводства), а также глава и (или) члены крестьянского или фермерского хозяйства по используемой в процессе собственного производства сельскохозяйственной продукции не являются плательщиками налога на транспортные средства
приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ, МНЭ, МФ
сентябрь 2025 года
Султанов А.С.,
Амрин А.К.,
Биржанов Е.Е.
73.
Об утверждении Правил выявления земельных участков, не используемых в соответствующих целях или используемых с нарушением законодательства Республики Казахстан
приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ, МФ
сентябрь 2025 года
Султанов А.С.,
Биржанов Е.Е.
74.
О внесении изменения в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 29 сентября 2020 года № 299 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на импорт средств защиты растений (пестицидов)"
приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ
сентябрь 2025 года
Кенжеханұлы Е.
75.
О внесении изменения в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 2 октября 2020 года № 302 "Об утверждении Правил выдачи лицензии для занятия деятельностью в сфере ветеринарии"
приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ
сентябрь 2025 года
Бердалин А.Б.
76.

"Пестицидтерді өндіру (формуляциялау), пестицидтерді өткізу, пестицидтерді аэрозольдік және фумигациялық тәсілдермен қолдануға байланысты қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 3 қарашадағы № 334 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ
2025 жылғы қыркүйек
Е.
Кенжеханұлы
77.
"Астық қолхаттарын шығару арқылы қойма қызметі бойынша қызметтер көрсетуге лицензия беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы және кейбір нормативтік құқықтық актілердің күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2021 жылғы 1 маусымдағы № 178 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ
2025 жылғы қыркүйек
А.С.
Сұлтанов
78.
"Сандық шектеулер (квоталар) енгізілген кезде тауарлардың жекелеген түрлерінің экспортына және (немесе) импортына лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2023 жылғы
23 қыркүйектегі
№ 367 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ
2025 жылғы қыркүйек
Е.К.
Тасжүреков
79.
"Инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2018 жылғы 23 шілдедегі
№ 317 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ
2025 жылғы қыркүйек
Е.К.
Тасжүреков
80.
"Өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 30 наурыздағы № 107 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ
2025 жылғы қыркүйек
А.С.
Сұлтанов
81.
"Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығы өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2019 жылғы 15 наурыздағы № 108 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ
2025 жылғы қыркүйек
А.Б.
Бердалин
82.
"Жер учаскесін сатып алу-сатудың үлгілік шартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2019 жылғы 26 қыркүйектегі № 354 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ
2025 жылғы қыркүйек
А.С.
Сұлтанов
83.

О внесении изменения в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 3 ноября 2020 года № 334 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности на производство (формуляции) пестицидов, реализацию пестицидов, применение пестицидов аэрозольным и фумигационным способами"
приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ
сентябрь 2025 года
Кенжеханұлы Е.
77.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 1 июня 2021 года № 178 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на оказание услуг по складской деятельности с выпуском зерновых расписок" и о признании утратившими силу некоторых нормативных правовых актов"
приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ
сентябрь 2025 года
Султанов А.С.
78.
О внесении изменений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 23 октября 2023 года № 367 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров при введении количественных ограничений (квот)"
приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ
сентябрь 2025 года
Тасжуреков Е.К.
79.
О внесении изменения в приказ исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 23 июля 2018 года № 317 "Об утверждении Правил субсидирования по возмещению части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях"
приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ
сентябрь 2025 года
Тасжуреков Е.К.
80.
О внесении изменения в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 марта 2020 года № 107 "Об утверждении Правил субсидирования повышения урожайности и качества продукции растениеводства"
приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ
сентябрь 2025 года
Султанов А.С.
81.
О внесении изменения в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 15 марта 2019 года № 108 "Об утверждении Правил субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства"
приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ
сентябрь 2025 года
Бердалин А.Б.
82.
О внесении изменения в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 26 сентября 2019 года № 354 "Об утверждении типового договора купли-продажи земельного участка"
приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ
сентябрь 2025 года
Султанов А.С.
83.

"Шаруа немесе фермер қожалығын, ауыл шаруашылығы өндірісін жүргізу үшін ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскесін уақытша өтеулі жер пайдалану (жалға алу) үлгілік шартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2019 жылғы 30 қаңтардағы № 41 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ
2025 жылғы қыркүйек
А.С.
Сұлтанов
84.
"Балық аулау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 ақпандағы № 18-04/148 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ
2025 жылғы қыркүйек
А.Б.
Бердалин
85.
"Тракторларды және олардың базасында дайындалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнаулы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылық, мелиорациялық және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерін, жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды мемлекеттік тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 наурыздағы № 4-3/267 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ
2025 жылғы қыркүйек
А.С.
Сұлтанов
86.
"Тракторлар мен олардың базасында дайындалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнаулы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылық, мелиорациялық және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерін, жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды кепілге қоюды мемлекеттік тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 наурыздағы № 4-3/268 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ
2025 жылғы қыркүйек
А.С.
Сұлтанов
87.
"Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, өздігінен жүретін ауыл шаруашылық, мелиорациялық және жол-құрылыс машиналарын, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды басқару құқығына емтихандар қабылдау және куәліктер беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 наурыздағы № 4-3/270 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ
2025 жылғы қыркүйек
А.С.
Сұлтанов
88.
"Оларды өткізу бойынша айналымдары және импорты қосылған құн салығынан босатылатын ветеринария, оның ішінде фармацевтикалық субстанциялар (активті фармацевтикалық субстанциялар) саласында пайдаланылатын (қолданылатын) кез келген нысандағы дәрілік заттардың; протездiк-ортопедиялық бұйымдар мен ветеринариялық техниканы қоса алғанда, ветеринариялық мақсаттағы бұйымдардың; ветеринария, оның ішінде фармацевтикалық субстанциялар (активті фармацевтикалық субстанциялар) саласында пайдаланылатын (қолданылатын) кез келген нысандағы дәрілік заттарды және протездiк-ортопедиялық бұйымдар мен ветеринариялық техниканы қоса алғанда, ветеринариялық мақсаттағы бұйымдарды өндіруге арналған материалдар мен жиынтықтаушылар тізбелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2019 жылғы 16 шілдедегі
№ 261 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ
2025 жылғы қыркүйек
А.Б.
Бердалин
89.
Экспорттық-кредиттік агенттіктің есептілігін белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің бұйрығы
СИМ, ҚНРДА (келісу бойынша), ҰЭМ, Қаржымині
2025 жылғы қыркүйек
А.Қ.
Каримов,
М.Ж. Хаджиева,
А.Б. Қасенов,
Е.Е. Біржанов
90.
"Әлеуметтік сақтандыру жүйесінің және әлеуметтік-еңбек саласында мемлекеттік қызметтер көрсетудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 21 маусымдағы № 229 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің бұйрығы
Еңбекмині
2025 жылғы қыркүйек
А.С.
Биахметов
91.
"Әлеуметтік сақтандыру жүйесінің және
әлеуметтік-еңбек саласында мемлекеттік
қызметтер көрсетудің кейбір мәселелері
туралы" Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары – Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау
министрінің 2023 жылғы 21 маусымдағы
№ 229 бұйрығына өзгерістер мен
толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің бұйрығы
Еңбекмині
2025 жылғы қыркүйек
В.В.
Шегай
92.

О внесении изменения в приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 января 2019 года № 41 "Об утверждении типового договора временного возмездного землепользования (аренды) земельного участка сельскохозяйственного назначения для ведения крестьянского или фермерского хозяйства, сельскохозяйственного производства"
приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ
сентябрь 2025 года
Султанов А.С.
84.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года
№ 18-04/148 "Об утверждении Правил рыболовства"
приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ
сентябрь 2025 года
Бердалин А.Б.
85.
О внесении изменения в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 марта 2015 года № 4-3/267 "Об утверждении Правил государственной регистрации тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, специальных машин повышенной проходимости"
приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ
сентябрь 2025 года
Султанов А.С.
86.
О внесении изменения в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 марта 2015 года № 4-3/268 "Об утверждении Правил государственной регистрации залога тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, специальных машин повышенной проходимости"
приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ
сентябрь 2025 года
Султанов А.С.
87.
О внесении изменения в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 марта 2015 года № 4-3/270 "Об утверждении Правил приема экзаменов и выдачи удостоверений на право управления тракторами и изготовленными на их базе самоходными шасси и механизмами, самоходными сельскохозяйственными, мелиоративными и дорожно-строительными машинами, а также специальными машинами повышенной проходимости"
приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ
сентябрь 2025 года
Султанов А.С.
88.
О признании утратившим силу приказа Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 16 июля 2019 года № 261 "Об утверждении Перечней лекарственных средств любых форм, используемых (применяемых) в области ветеринарии, в том числе фармацевтических субстанций (активных фармацевтических субстанций); изделий ветеринарного назначения, включая протезно-ортопедические изделия, и ветеринарной техники; материалов и комплектующих для производства лекарственных средств любых форм, используемых (применяемых) в области ветеринарии, в том числе фармацевтических субстанций (активных фармацевтических субстанций) и изделий ветеринарного назначения, включая протезно-ортопедические изделия, и ветеринарной техники, обороты по реализации которых и импорт освобождаются от налога на добавленную стоимость"
приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ
сентябрь 2025 года
Бердалин А.Б.
89.
Об установлении отчетности Экспортно-кредитного агентства
приказ Министра торговли и интеграции Республики Казахстан
МТИ, АРРФР (по согласованию), МНЭ, МФ
сентябрь 2025 года
Каримов А.К.,
Хаджиева М.Ж.,
Касенов А.Б.,
Биржанов Е.Е.
90.
О внесении изменений в приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 21 июня 2023 года № 229 "О некоторых вопросах системы социального страхования и оказания государственных услуг в социально-трудовой сфере"
приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МТСЗН
сентябрь 2025 года
Биахметов А.С.
91.
О внесении изменений и дополнений в приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 21 июня 2023 года № 229 "О некоторых вопросах системы социального страхования и оказания государственных услуг в социально-трудовой сфере"
приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МТСЗН
сентябрь 2025 года
Шегай В.В.
92.

"Бірыңғай төлемді артық (қате) төленген және (немесе) бірыңғай төлемді уақтылы және (немесе) толық төлемегені үшін өсімпұлдың сомаларын төлеу, аудару және бөлу, сондай-ақ қайтару қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 29 маусымдағы № 270 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің бұйрығы
Еңбекмині
2025 жылғы қыркүйек
В.В.
Шегай
93.
"Жұмысынан айырылу жағдайы бойынша әлеуметтік төлемнің мөлшерін есептеу (айқындау), тағайындау, жүзеге асыру, тоқтата тұру, қайта есептеу, қайта бастау, тоқтату және оны қайта тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы шешімді қайта қарау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 22 маусымдағы № 237 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің бұйрығы
Еңбекмині
2025 жылғы қыркүйек
В.В.
Шегай
94.
"Асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша әлеуметтік төлемнің мөлшерін есептеу (айқындау), оны тағайындау, жүзеге асыру, тоқтата тұру, қайта есептеу, қайта бастау, тоқтату және тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы шешімді қайта қарау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 22 маусымдағы № 239 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің бұйрығы
Еңбекмині
2025 жылғы қыркүйек
В.В.
Шегай
95.
"Еңбекке қабілеттілігінен айырылу жағдайы бойынша әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу (айқындау), тағайындау, жүзеге асыру, тоқтата тұру, қайта есептеу, қайта бастау, тоқтату және тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы шешімді қайта қарау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 22 маусымдағы № 238 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің бұйрығы
Еңбекмині
2025 жылғы қыркүйек
В.В. Шегай
96.
"Жүктілікке және босануға, жаңа туған баланы (балаларды) асырап алуға байланысты кірісінен айырылу жағдайы бойынша әлеуметтік төлемдерді, бала бір жарым жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты кірісінен айырылу жағдайы бойынша әлеуметтік төлемнің мөлшерін есептеу (айқындау), тағайындау, жүзеге асыру, тоқтата тұру, қайта есептеу, қайта бастау, тоқтату және оларды тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы шешімді қайта қарау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 27 маусымдағы № 248 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің бұйрығы
Еңбекмині
2025 жылғы қыркүйек
В.В. Шегай
97.
"Еңбекші көшіп келушіге рұқсаттар беру, ұзарту және кері қайтарып алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2022 жылғы 15 сәуірдегі
№ 123 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің бұйрығы
Еңбекмині
2025 жылғы қыркүйек
А.М. Ертаев
98.
"Орындаушының әлеуметтік
аударымдардың, міндетті зейнетақы жарналардың, міндетті әлеуметтік
медициналық сақтандыруға жарналардың
мөлшерлемелерін айқындауы, интернет-платформа операторының жеке табыс
салығын, міндетті зейнетақы жарналарын,
әлеуметтік аударымдарды және міндетті
әлеуметтік медициналық сақтандыруға
жарналарды ұстап қалуы және аударуы,
сондай-ақ интернет-платформа операторы
төлеген сомаларды бөлу және аудару, қате
(артық) төленген әлеуметтік
аударымдардың, міндетті зейнетақы
жарналарының, міндетті әлеуметтік
медициналық сақтандыруға жарналардың
сомаларын және (немесе) интернет-платформа операторына уақтылы және (немесе) толық төлемегені үшін
өсімпұлдарды қайтару қағидаларын бекіту
туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек
және халықты әлеуметтік қорғау
министрінің
2024 жылғы
30 қыркүйектегі
№ 392 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің бұйрығы
Еңбекмині
2025 жылғы қыркүйек
А.М. Ертаев
99.

О внесении изменений приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 29 июня 2023 года № 270 "Об утверждении Правил уплаты, перечисления и распределения, а также возврата излишне (ошибочно) уплаченных сумм единого платежа и (или) пени за несвоевременную и (или) неполную уплату единого платежа"
приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МТСЗН
сентябрь 2025 года
Шегай В.В.
93.
О внесении изменений в приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 22 июня 2023 года № 237 "Об утверждении Правил исчисления (определения) размеров, назначения, осуществления, приостановления, перерасчета, возобновления, прекращения и пересмотра решения о назначении (отказе в назначении) социальной выплаты по случаю потери работы"
приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МТСЗН
сентябрь 2025 года
Шегай В.В.
94.
О внесении изменений в приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 22 июня 2023 года № 239 "Об утверждении Правил исчисления (определения) размеров, назначения, осуществления, приостановления, перерасчета, возобновления, прекращения и пересмотра решения о назначении (отказе в назначении) социальной выплаты по случаю потери кормильца"
приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МТСЗН
сентябрь 2025 года
Шегай В.В.
95.
О внесении изменений приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 22 июня 2023 года № 238 "Об утверждении Правил исчисления (определения) размеров, назначения, осуществления, приостановления, перерасчета, возобновления, прекращения и пересмотра решения о назначении (отказе в назначении) социальной выплаты по случаю утраты трудоспособности"
приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МТСЗН
сентябрь 2025 года
Шегай В.В.
96.
О внесении изменений в приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 27 июня 2023 года № 248 "Об утверждении Правил исчисления (определения) размеров, назначения, осуществления, приостановления, перерасчета, возобновления, прекращения и пересмотра решения о назначении (отказе в назначении) социальных выплат по случаю потери дохода в связи с беременностью и родами, усыновлением (удочерением) новорожденного ребенка (детей), социальной выплаты по случаю потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижении им возраста полутора лет"
приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МТСЗН
сентябрь 2025 года
Шегай В.В.
97.
О внесении изменений приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 15 апреля 2022 года № 123 "Об утверждении Правил выдачи, продления и отзыва разрешения трудовому иммигранту"
приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МТСЗН
сентябрь 2025 года
Ертаев А.М.
98.
О внесении изменений в приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 30 сентября 2024 года № 392 "Об утверждении Правил определения исполнителем ставок социальных отчислений, обязательных пенсионных взносов, взносов на обязательное социальное медицинское страхование, удержания и перечисления оператором интернет-платформы индивидуального подоходного налога, обязательных пенсионных взносов, социальных отчислений и взносов на обязательное социальное медицинское страхование, а также распределения и перечисления сумм, уплаченных оператором интернет платформы, возврата ошибочно (излишне) уплаченных сумм социальных отчислений, обязательных пенсионных взносов, взносов на обязательное социальное медицинское страхование и (или) пени за их несвоевременную и (или) неполную уплату оператору интернет-платформы"
приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МТСЗН
сентябрь 2025 года
Ертаев А.М.
99.

"Жұмыс берушілерге шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру және ұзарту, сондай-ақ корпоративішілік ауыстыруды жүзеге асыру қағидалары мен шарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 30 маусымдағы № 279 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің бұйрығы
Еңбекмині
2025 жылғы қыркүйек
А.С. Биахметов
100.
"Астана Хаб" қатысушыларының корпоративтік табыс салығын 100 пайызға азайтуды қолдану шарттарына сәйкестігін айқындау туралы
Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің бұйрығы
ЦДИАӨМ, Қаржымині, ҰЭМ
2025 жылғы қыркүйек
Қ.А. Төлеушин,
Е.Е. Біржанов,
А.К. Әмрин
101.
Валюта айырбастаудың нарықтық бағамын айқындау тәртібі туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бірлескен бұйрығы және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
Қаржымині, ҰБ (келісу бойынша)
2025 жылғы қыркүйек
Д.М. Кеңбеил,
Е.К. Жамаубаев
102.
Жеңілдікті салық салынатын мемлекеттердің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2025 жылғы қыркүйек
Е.Е. Біржанов
103.
Салық төлеуші (салық агенті) – Қазақстан Республикасында қызметін тұрақты мекеме арқылы жүзеге асыратын резидент емес заңды тұлғаның, заңды тұлғаның құрылымдық бөлімшесінің, дара кәсіпкердің, жеке практикамен айналысатын адамның салық жүктемесінің коэффициентін есептеу қағидаларын айқындау туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2025 жылғы қыркүйек
Е.Е. Біржанов
104.
Салық төлеушілердің (салық агенттерінің), оның ішінде салық төлеушілердің (салық агенттерінің) жекелеген санаттарының қызметін тарату, қайта ұйымдастыру және тоқтату кезінде салық міндеттемесін орындау қағидаларын, қызметін тоқтату кезінде салық міндеттемесін орындаудың оңайлатылған тәртібін, сондай-ақ қызметті тоқтатудың оңайлатылған тәртібі қолданылатын салық төлеушілерді салық төлеушілердің жекелеген санаттарына жатқызу шарттарын айқындау туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2025 жылғы қыркүйек
Е.Е. Біржанов
105.
"Берешек сомасы туралы хабарламалардың және касса бойынша шығыс операцияларын тоқтата тұру туралы мемлекеттік кірістер органы өкімдерінің нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 1 сәуірдегі
№ 341 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2025 жылғы қыркүйек
Е.Е. Біржанов

О внесении изменений в приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 30 июня 2023 года № 279 "Об утверждении Правил и условий выдачи или продления разрешений работодателям на привлечение иностранной рабочей силы, а также осуществления внутрикорпоративного перевода"
приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МТСЗН
сентябрь 2025 года
Биахметов А.С.
100.
Об определении порядка соответствия участников "Астана Хаб" условиям применения уменьшения корпоративного подоходного налога на 100 процентов
приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности
МЦРИАП,
МФ,
МНЭ
сентябрь 2025 года
Тулеушин К.А.,
Биржанов Е.Е.,
Амрин А.К.
101.
О порядке определения рыночного курса обмена валюты
совместные приказ Министра финансов Республики Казахстан и постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан
МФ,
НБ (по согласованию)
сентябрь 2025 года
Кенбеил Д.М.,
Жамаубаев Е.К.
102.
Об утверждении перечня государств с льготным налогообложением
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
сентябрь 2025 года
Биржанов Е.Е.
103.
Об определении Правил расчета коэффициента налоговой нагрузки налогоплательщика (налогового агента) – юридического лица, структурного подразделения юридического лица, нерезидента, осуществляющего деятельность в Республике Казахстан через постоянное учреждение, индивидуального предпринимателя, лица, занимающегося частной практикой
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
сентябрь 2025 года
Биржанов Е.Е.
104.
Об определении Правил исполнения налогового обязательства при ликвидации, реорганизации и прекращении деятельности налогоплательщиками (налоговыми агентами), в том числе отдельными категориями налогоплательщиков (налоговых агентов), упрощенного порядка исполнения налогового обязательства при прекращении деятельности, а также условий отнесения налогоплательщиков к отдельным категориям налогоплательщиков, к которым применяется упрощенный порядок прекращения деятельности
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
октябрь
2025 года
Биржанов Е.Е.
105.
О внесении изменений в приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 1 апреля 2020 года № 341 "Об утверждении форм уведомлений о сумме задолженности и распоряжений органа государственных доходов о приостановлении расходных операций по кассе"
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
сентябрь 2025 года
Биржанов Е.Е.

106.
"Еңбек жөніндегі уәкілетті мемлекеттік орган жұмыссыз болып табылатын жеке тұлғалар, еңбек қызметін жүзеге асыру үшін шетелдік жұмыс күшін тартуға берілген рұқсаттар туралы мәліметтерді ұсыну қағидаларын, мерзімін және нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2021 жылғы 30 наурыздағы № 269 және Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2021 жылғы 29 наурыздағы № 90 бірлескен бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің және Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің бірлескен бұйрығы
Қаржымині, Еңбекмині
2025 жылғы қыркүйек
Е.Е. Біржанов,
А.М. Ертаев
107.
"Мемлекеттік статистика саласындағы уәкілетті органның шаруашылық бойынша есепке алу кітабында есепке алынған әкімшілік деректерді ұсыну қағидаларын, мерзімін және нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің
2021 жылғы
26 наурыздағы № 258 және Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросы басшысының 2021 жылғы
31 наурыздағы
№ 46 бірлескен
бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан РеспубликасыҚаржы министрінің және Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің Ұлттық статистика бюросы басшысының бірлескен бұйрығы
Қаржымині, СЖРА (ҰСБ) келісу бойынша
2025 жылғы қыркүйек
Е.Е. Біржанов,
М.Қ. Тұрлыбаев
108.
Камералдық бақылау нәтижелері бойынша анықталған сәйкессіздіктер туралы хабарлама нысанын белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2025 жылғы қыркүйек
Е.Е. Біржанов
109.
Мемлекеттік кірістер органдары шешімдерінің салықтық тексеру мәселелері бойынша нысандарын белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2025 жылғы қыркүйек
Е.Е. Біржанов
110.
Стандартты файлға қойылатын талаптарды, оны жасау және ұсыну қағидаларын белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2025 жылғы қыркүйек
Е.Е. Біржанов
111.
Қазақстан Республикасында төлем көзінен ұсталған табыс салығына байланысты кейбір мәселелер туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2025 жылғы қыркүйек
Е.Е. Біржанов
112.
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше болып табылмайтын мемлекеттердің аумағынан импортталатын акцизделетін тауарларға акциздерді Еуразиялық экономикалық одақтың кеден заңнамасында және (немесе) Қазақстан Республикасының кеден заңнамасында кедендік төлемдерді төлеу үшін айқындалатын күні төлеу қағидаларын айқындау туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2025 жылғы қыркүйек
Е.Е. Біржанов

106.
О признании утратившим силу совместного приказа Министра финансов Республики Казахстан от 30 марта 2021 года № 269 и Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 29 марта 2021 года № 90 "Об утверждении Правил, срока и формы представления уполномоченным органом по труду сведений о физических лицах, являющихся безработными, выданных разрешениях на привлечение иностранной рабочей силы для осуществления трудовой деятельности"
совместный приказ Министра финансов Республики Казахстан и Министра труда, социальной защиты населения Республики Казахстан
МФ,
МТСЗН
сентябрь 2025 года
Биржанов Е.Е.,
Ертаев А.М.
107.
О признании утратившим силу совместного приказа Министра финансов Республики Казахстан от 26 марта 2021 года № 258 и Руководителя Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан от 31 марта 2021 года № 46 "Об утверждении Правил, срока и формы представления уполномоченным органом в области государственной статистики административных данных, учтенных в книге похозяйственного учета"
совместный приказ Министра финансов Республики Казахстан и Руководителя Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан
МФ,
АСПИР (БНС) по согласованию
сентябрь 2025 года
Биржанов Е.Е.,
Турлубаев М.К.
108.
Об установлении формы уведомления о расхождениях, выявленных по результатам камерального контроля
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
сентябрь 2025 года
Биржанов Е.Е.
109.
Об установлении форм решений органов государственных доходов по вопросам налоговой проверки
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
сентябрь 2025 года
Биржанов Е.Е.
110.
Об установлении требования к стандартному файлу, Правил его составления и предоставления
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
сентябрь 2025 года
Биржанов Е.Е.
111.
О некоторых вопросах, связанных с подоходным налогом, удержанным у источника выплаты в Республике Казахстан
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
сентябрь 2025 года
Биржанов Е.Е.
112.
Об определении Правил уплаты акцизов на импортируемые подакцизные товары с территории государств, не являющихся членами Евразийского экономического союза, определяемой таможенным законодательством Евразийского экономического союза и (или) таможенным законодательством Республики Казахстан день для уплаты таможенных платежей
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
сентябрь 2025 года
Биржанов Е.Е.

113.
Мемлекеттік кірістер органмен уәкілетті мемлекеттік органдарының алымдарды және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді төлеушілер және салық салу объектілері туралы мәлімет ұсыну мәселелері бойынша өзара іс-қимыл қағидаларын бекіту туралы мәліметтердің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің,
Қазақстан Республикасы Премьер-министр орынбасары Сыртқы істер министрінің,
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің,
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің,
Қазақстан Республикасы Көлік министрінің,
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің,
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің,
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің,
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің,
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрінің,
Қазақстан Республикасы Су ресурстары және ирригация министрінің,
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің
Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің,
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары –Ұлттық экономика министрінің,
Басқармасының,
Қазақстан Республикасының Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігі төрағасының,
Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің Ұлттық статистика бюросы басшысының,
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің,
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының, Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігі төрағасының,
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің,
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің бірлескен бұйрығы және
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының,
Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының қаулысы
Қаржымині,
СІМ,
АШМ,
ӨҚМ,
КМ,
ЦДИАӨМ, Еңбекмині,
ОМ,
ҒЖБМ,
ЭТРМ,
СРИМ,
МАМ,
ТСМ
ҰЭМ,
БҚДА (келісу бойынша),
СЖРА
(ҰСБ) (келісу бойынша),
ІІМ,
МҚІА (келісу бойынша), ҚМА (келісу бойынша),
Қорғаныс мині,
ТЖМ,
ҰБ (келісу бойынша),
ҚНРДА (келісу бойынша),
2025 жылғы қыркүйек
Е.Е. Біржанов
114.
Бағалы қағаздарды ұстаушылар тізілімдерінің жүйесін жүргізу жөніндегі қызметті жүзеге асыратын ұйымдардың, бағалы қағаздар нарығының кәсіби қатысушыларының, қарыз краудфандингтік платформаны басқару бойынша қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар "Астана" халықаралық қаржы орталығы қатысушысының, кредиттік бюролардың, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының, сақтандыру брокерлерінің активтері мен міндеттемелері туралы, кірістері мен мүлкі туралы салықтық есептілікті ұсыну міндеті туындаған жеке тұлғаларды салықтық әкімшілендіру үшін қажетті мәліметтерді мемлекеттік кірістер органдарына ұсынуының кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині,
ҚНРДА (келісу бойынша)
2025 жылғы қыркүйек
Е.Е. Біржанов,
М.Ж. Хаджиева
115.      кодеу
Қазақстан Республикасының аумағы бойынша автокөлік құралдарының өтуі үшін мемлекеттік баждың және алымның сомасын бюджетке төлеу бойынша қатаң есептілік бланкілерінің нысандарын белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2025 жылғы қыркүйек
Е.Е. Біржанов

113.
Об утверждении Правил взаимодействия органа государственных доходов с уполномоченными государственными органами по предоставлению сведений о плательщиках сборов и других обязательных платежей в бюджет и объектах обложения
совместный приказ Министра финансов Республики Казахстан, Заместителя Премьер – Министра- Министра иностранных дел Республики Казахстан, Республики Казахстан, Министра сельского хозяйства Республики Казахстан, Министра промышленности и строительства Республики Казахстан, Министра транспорта Республики Казахстан, Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан, Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан, Министра просвещения Республики Казахстан, Министра науки и высшего образования Республики Казахстан, Министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан, Министра водных ресурсов и ирригаций Республики Казахстан, Министра культуры и информации Республики Казахстан, Министра туризма и спорта Республики Казахстан, Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики Республики Казахстан, Председателя Агентства по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан, Руководителя Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан, Министра внутренних дел Республики Казахстан, Председателя Агентства по делам государственной службы Республики Казахстан, Председателя Агентства по финансовому мониторингу Республики Казахстан Министра обороны Республики Казахстан, Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан, и постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан, Правления Агентства по регулированию и развитию финансового рынка Республики Казахстан
МФ,
МИД,
МСХ, МПС,
МТ, МЦРИАП, МТСЗН,
МП, МНВО, МЭПР,
МВРИ, МКИ, МТС, МНЭ,
АЗРК
(по согласованию),
АСПИР (БНС) (по согласованию),
МВД,
АДГС (по согласованию), АФМ (по согласованию),
МО, МЧС, НБ, АРРФР
(по согласованию),
октябрь 2025 года
Биржанов Е.Е.
114.
О некоторых вопросах представления в органы государственных доходов организациями, осуществляющими деятельность по ведению системы реестров держателей ценных бумаг, профессиональными участниками рынка ценных бумаг, участником Международного финансового центра "Астана", имеющим лицензию на осуществление деятельности по управлению заемной краудфандинговой платформой, кредитными бюро, страховыми (перестраховочными) организациями, страховыми брокерами сведений, необходимых для налогового администрирования физических лиц, у которых возникла обязанность по представлению налоговой отчетности об активах и обязательствах, о доходах и имуществе
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ,
АРРФР (по согласованию)
октябрь
2025 года
Биржанов Е.Е.,
Хаджиева М.Ж.
115.
Об установлении форм бланков строгой отчетности по уплате в бюджет суммы государственной пошлины и сбора за проезд автотранспортных средств по территории Республики Казахстан
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
сентябрь 2025 года
Биржанов Е.Е.

116.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің кейбір бұйрықтарына этил спирті мен алкоголь өнімдерінің өндірісі және айналымы мәселелері бойынша өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2025 жылғы қыркүйек
Е.Е. Біржанов
117.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2025 жылғы қыркүйек
Е.Е. Біржанов
118.
Салықтық берешектің шекті мөлшерін айқындау туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2025 жылғы қыркүйек
Е.Е. Біржанов
119.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2025 жылғы қыркүйек
Е.Е. Біржанов
120.
Салық төлеушінің паспортында қамтылатын мәліметтердің тізбесін, оны қалыптастыру және уәкілетті органның интернет-ресурсында орналастыру қағидалары мен мерзімдерін белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2025 жылғы қыркүйек
Е.Е. Біржанов
121.
Мемлекеттік кірістер органдарының кодтарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2025 жылғы қыркүйек
Е.Е. Біржанов
122.
Мемлекеттік кірістер органдарының нышанын, оны пайдаланудың сипаттамасы мен қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2025 жылғы қыркүйек
Е.Е. Біржанов
123.
Мемлекеттік кірістер органының сервистік тобы туралы үлгілік ережені бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2025 жылғы қыркүйек
Е.Е. Біржанов
124.
Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органның мемлекеттік кірістер органдарымен өзара іс-қимыл жасау қағидаларын бекіту және Қазақстан Республикасының сақтандыру және сақтандыру қызметі туралы заңнамасында белгіленген талаптарға сәйкестігі бойынша тексерілетін салық төлеушіге қатысты сақтандыру міндеттемелері туралы қорытындының нысанын, ұсыну тәртібін және мерзімін белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бірлескен бұйрығы және Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының қаулысы
Қаржымині, ҚНРДА (келісу бойынша)
2025 жылғы қыркүйек
Е.Е. Біржанов,
М.Ж. Хаджиева
125.
Мемлекеттік кірістер органының шетелдік авиакомпанияның әуе кемесімен рейсті жүзеге асыру фактісін және өткізілген жанар-жағармай материалдарының санын (авиакомпаниялар бөлінісінде) растайтын, қайтаруға ұсынылған қосылған құн салығы сомаларының анықтығын растау бойынша тақырыптық тексеру жүргізу кезінде қорытындыны ұсыну бойынша азаматтық авиация саласындағы уәкілетті органмен өзара іс-қимыл жасау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрі мен Көлік министрінің бірлескен бұйрығы
Қаржымині, КМ
2025 жылғы қыркүйек
Е.Е. Біржанов,
Т.Т. Ластаев

116.
О внесении изменений в некоторые приказы Министра финансов Республики Казахстан по вопросам производства и оборота этилового спирта и алкогольной продукции
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
сентябрь 2025 года
Биржанов Е.Е.
117.
О признании утратившим силу некоторых приказов Министерства финансов Республики Казахстан
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
сентябрь 2025 года
Биржанов Е.Е.
118.
Об определении предельного размера налоговой задолженности
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
сентябрь 2025 года
Биржанов Е.Е.
119.
О внесении изменений в некоторые приказы Министра финансов Республики Казахстан
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
сентябрь 2025 года
Биржанов Е.Е.
120.
Об установлении перечня сведений, содержащихся в паспорте налогоплательщика, Правил и сроков его формирования и размещения на интернет-ресурсе уполномоченного органа
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
сентябрь 2025 года
Биржанов Е.Е.
121.
Об утверждении кодов органов государственных доходов
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
сентябрь 2025 года
Биржанов Е.Е.
122.
Об утверждении символа органов государственных доходов, описания и правил его использования
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
сентябрь 2025 года
Биржанов Е.Е.
123.
Об утверждении типового положения о сервисной группе органа государственных доходов
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
сентябрь 2025 года
Биржанов Е.Е.
124.
Об утверждении Правил взаимодействия уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций с органами государственных доходов и установлении формы, порядка и срока о представлении заключения о страховых обязательствах в отношении проверяемого налогоплательщика по соответствию требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан о страховании и страховой деятельности
Совместный приказ Министра финансов Республики Казахстан и постановление Правления Агентства по регулированию и развитию финансового рынка Республики Казахстан
МФ, АРРФР (по согласованию)
октябрь 2025 года
Биржанов Е.Е.,
Хаджиева М.Ж.
125.
Об утверждении Правил взаимодействия органа государственных доходов с уполномоченным органом в сфере гражданской авиации по представлению заключения при проведении тематической проверки по подтверждению достоверности сумм налога на добавленную стоимость, предъявленных к возврату, подтверждающего факт осуществления рейса воздушным судном иностранной авиакомпании и количество реализованных горюче-смазочных материалов (в разрезе авиакомпаний)
совместный приказ Министра финансов Республики Казахстан и Министра транспорта Республики Казахстан
МФ, МТ
сентябрь 2025 года
Биржанов Е.Е.,
Ластаев Т.Т.

126.
Мемлекеттік кірістер органының салық салу объектілері және (немесе) салық салумен байланысты объектілер туралы және осындай объектілері бар салық төлеушілер туралы мәліметтерді ұсыну бойынша көлік құралдарын есепке алуды және тіркеуді жүзеге асыратын уәкілетті органдармен өзара іс-қимыл жасау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің, Ауыл шаруашылығы министрінің, Көлік министрінің және Ішкі істер министрінің бірлескен бұйрығы
Қаржымині, АШМ, КМ, ІІМ
2025 жылғы қыркүйек
Е.Е. Біржанов,
Е.К. Тасжүреков,
М.К. Қалиақпаров,
И.В. Лепеха
127.
Мемлекеттік кірістер органының салық салу объектілері және (немесе) салық салуға байланысты объектілер туралы және осындай объектілері бар салық төлеушілер туралы мәліметтерді ұсыну бойынша жер учаскелері мен жылжымайтын мүлікті есепке алуды және тіркеуді жүзеге асыратын уәкілетті мемлекеттік органдармен өзара іс-қимыл жасау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің, Ауыл шаруашылығы министрінің, Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің бірлескен бұйрығы
Қаржымині, АШМ,
ЦДИАӨМ
2025 жылғы қыркүйек
Е.Е. Біржанов,
А.С. Сұлтанов,
Р.А. Коняшкин
128.
Қазақстан Республикасының аумағында интернет-алаң арқылы қызметін жүзеге асыратын шетелдік компаниялардың пайдасына және бөлінісінде жүзеге асырылған тоқсандағы төлемдер мен аударымдардың қорытынды сомалары туралы мәліметтерді банк және төлем ұйымдарының мемлекеттік кірістер органына беруінің қағидаларын, мерзімдері мен нысандарын белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині, ҰБ (келісу бойынша)
2025 жылғы қыркүйек
Е.Е. Біржанов,
Е.К. Жамаубаев
129.
Кәсіпкерлік субъектілерінің банктік шоттардан қолма-қол ақшаны алу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының, Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының бірлескен қаулылары және Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
ҰБ (келісу бойынша),
ҚНРДА (келісу бойынша), Қаржымині
2025 жылғы қыркүйек
Е.К. Жамаубаев,
Н.А. Әбдірахманов,
Е.Е. Біржанов
130.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша құрылған, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес зейнетақы жарналарын, әлеуметтік аударымдар мен әлеуметтік төлемдерді, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға жарналар мен аударымдарды есепке алуды қамтамасыз ететін заңды тұлға ұсынатын жеке тұлғалар туралы мәліметтер нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2025 жылғы қыркүйек
Е.Е. Біржанов

126.
Об утверждении Правил взаимодействия органа государственных доходов с уполномоченными органами, осуществляющими учет и регистрацию транспортных средств, по представлению сведений об объектах налогообложения и (или) объектах, связанных с налогообложением, и о налогоплательщиках, имеющих такие объекты
совместный приказ Министра финансов Республики Казахстан, Министра сельского хозяйства Республики Казахстан,
Министра транспорта Республики Казахстан и Министра внутренних дел Республики Казахстан
МФ, МСХ, МТ, МВД
октябрь
2025 года
Биржанов Е.Е.,
Тасжуреков Е.К.,
Калиакпаров М.К.,
Лепеха И.В.
127.
Об утверждении Правил взаимодействия органа государственных доходов с уполномоченными государственными органами, осуществляющими учет и регистрацию земельных участков и недвижимого имущества, по представлению сведений об объектах налогообложения и (или) объектах, связанных с налогообложением, и о налогоплательщиках, имеющих такие объекты
совместный приказ Министра финансов Республики Казахстан, Министра сельского хозяйства Республики Казахстан, Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
МФ, МСХ,
МЦРИАП,
октябрь
2025 года
Биржанов Е.Е.,
Султанов А.С.,
Коняшкин Р.А.
128.
Об установлении Правил, сроков и форм предоставления органу государственных доходов банковскими и платежными организациями сведений об итоговых суммах платежей и переводах за квартал, осуществленных в пользу и в разрезе иностранных компаний, осуществляющих деятельность посредством интернет-площадки на территории Республики Казахстан
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ, НБ (по согласованию)
октябрь
2025 года
Биржанов Е.Е.,
Жамаубаев Е.К.
129.
Об утверждении Правил снятия субъектами предпринимательства наличных денег с банковских счетов
совместные постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан, Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка и приказ
Министра финансов Республики Казахстан
НБ (по согласованию),
АРРФР (по согласованию), МФ
сентябрь 2025 года
Жамаубаев Е.К.,
Абдрахманов Н.А.,
Биржанов Е.Е.
130.
Об утверждении формы сведений, предоставляемых юридическим лицом, созданным по решению Правительства Республики Казахстан, обеспечивающим в соответствии с законодательством Республики Казахстан учет пенсионных взносов, социальных отчислений и социальных выплат, взносов и отчислений на обязательное социальное медицинское страхование, о физических лицах
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
сентябрь 2025 года
Биржанов Е.Е.

131.
Сумен жабдықтау, су бұру, кәріз, газбен жабдықтау, электрмен жабдықтау, жылумен жабдықтау, қалдықтарды жинау (қоқыс шығару), лифттерге қызмет көрсету және (немесе) тасымалдар саласындағы қызметтерді көрсететін ұйымдар ұсынатын үшінші тұлғаларға көрсетілген қызметтер туралы мәліметтер нысанын және оларды мемлекеттік кірістер органына ұсыну қағидаларын белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2025 жылғы қыркүйек
Е.Е. Біржанов
132.
Тұлғаның және (немесе) заңды тұлғаның құрылымдық бөлімшесінің шет мемлекеттерден, халықаралық және шетелдік ұйымдардан, шетелдіктерден, азаматтығы жоқ адамдардан уәкілетті орган белгілеген мөлшерден асатын мөлшерде ақша және (немесе) өзге де мүлік алуына байланысты кейбір мәселелер туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2025 жылғы қыркүйек
Е.Е. Біржанов
133.
Екінші деңгейдегі банктердің және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың, букмекерлік кеңсенің және (немесе) тотализатордың қызметін жүзеге асыратын ойын бизнесін ұйымдастырушылардың, сауда объектілерін, сауда объектілеріндегі, оның ішінде сауда базарларындағы сауда орындарын уақытша иеленуге және пайдалануға ұсынатын тұлғаның (жалға берушінің), интернет-платформалар операторларының мемлекеттік кірістер органына ойын бизнесіне салық төлеушілерді және арнаулы салық режимдерін қолданушыларды салықтық әкімшілендіру мәселелері бойынша мәліметтерді ұсынуының кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2025 жылғы қыркүйек
Е.Е. Біржанов
134.
Есептелген салық және (немесе) төлемдер сомасы туралы хабарламалардың нысандарын белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2025 жылғы қыркүйек
Е.Е. Біржанов
135.
Жеке тұлғаның салықтық берешегіне байланысты шешімдер нысандарын белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2025 жылғы қыркүйек
Е.Е. Біржанов
136.
Салықтық тәуекелдерді басқаруды ұйымдастыру қағидаларын айқындау туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2025 жылғы қыркүйек
Е.Е. Біржанов
137.
Қосылған құн салығын төлеушіні тіркеу есебіне шартты түрде қоюды жүзеге асыру қағидаларын белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2025 жылғы қыркүйек
Е.Е. Біржанов
138.
Мемлекеттік кірістер органының салықтық тіркеу талаптарының сақталуын мониторингтеуге байланысты шешімдерінің нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2025 жылғы қыркүйек
Е.Е. Біржанов
139.
Бақылау-касса машинасын қолдануға байланысты кейбір мәселелер туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2025 жылғы қыркүйек
Е.Е. Біржанов

131.
Об установлении формы сведений об оказанных услугах третьим лицам, предоставляемых организациями, оказывающими услуги водоснабжения, водоотведения, канализации, газоснабжения, электроснабжения, теплоснабжения, сбора отходов (мусороудаления), обслуживания лифтов и (или) услуги в сфере перевозок и Правил их представления в орган государственных доходов
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
сентябрь 2025 года
Биржанов Е.Е.
132.
О некоторых вопросах, связанных с лицом и (или) структурным подразделением юридического лица, получающими и расходующими деньги и (или) иное имущество от иностранных государств, международных и иностранных организаций, иностранцев и лиц без гражданства, а также об установлении Правил формирования базы данных таких лиц
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
сентябрь 2025 года
Биржанов Е.Е.
133.
О некоторых вопросах представления в орган государственных доходов банками второго уровня и организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, организаторами игорного бизнеса, осуществляющими деятельность букмекерской конторы и (или) тотализатора, операторами интернет-платформ сведений, а также лицом (арендодателем), представляющим во временное владение и пользование торговые объекты, торговые места в торговых объектах, в том числе на торговых рынках реестра договоров имущественного найма (аренды)
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
сентябрь 2025 года
Биржанов Е.Е.
134.
Об установлении форм уведомлений о сумме исчисленного налога и (или) плат
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
сентябрь 2025 года
Биржанов Е.Е.
135.
Об установлении форм решений, связанных с налоговой задолженностью физического лица
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
сентябрь 2025 года
Биржанов Е.Е.
136.
Об определении Правил организации управления налоговыми рисками
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
сентябрь 2025 года
Биржанов Е.Е.
137.
Об определении Правил осуществления условной постановки на регистрационный учет плательщика налога на добавленную стоимость
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
сентябрь 2025 года
Биржанов Е.Е.
138.
Об утверждении форм решений органа государственных доходов, связанных с мониторингом соблюдения требований налоговой регистрации
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
сентябрь 2025 года
Биржанов Е.Е.
139.
О некоторых вопросах, связанных с применением контрольно-кассовой машины
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
сентябрь 2025 года
Биржанов Е.Е.

140.
Үш құрамдасты интеграцияланған жүйеге қойылатын талаптарды және оны есепке алуды, оны орнату және қолдану қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині, ЦДИАӨМ, ҰБ (келісу бойынша)
2025 жылғы қыркүйек
Е.Е. Біржанов,
Р.А. Коняшкин,
Е.К. Жамаубаев
141.
Валюталық түсімнің түсуі туралы қорытындының нысанын, осындай қорытындыны ұсыну қағидалары мен мерзімдерін белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині, ҰБ (келісу бойынша)
2025 жылғы қыркүйек
Е.Е. Біржанов,
Е.К. Жамаубаев
142.
Салық төлеушілерді салықтық тіркеуге байланысты кейбір мәселелер туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2025 жылғы қыркүйек
Е.Е. Біржанов
143.
Салықтық есептілікті ұсынуға байланысты кейбір мәселелер туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2025 жылғы қыркүйек
Е.Е. Біржанов
144.
"Тауарларды әкелу және жанама салықтарды төлеу туралы өтініш" деген салықтық есептілікке қатысты кейбір мәселелер туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2025 жылғы қыркүйек
Е.Е. Біржанов
145.
Салықтық есептілікті ұсынудың және салықтық тексеру жүргізудің ерекше тәртібін айқындау туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті төрағасының, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік күзет қызметі бастығының, Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігі төрағасының, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің, Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің, Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері Бас барлау басқармасы бастығының бірлескен бұйрығы
Қаржымині, ҰҚК (келісу бойынша), МКҚ (келісу бойынша), ҚМА (келісу бойынша), ІІМ, Қорғанысмині,
ҚК БББ (келісу бойынша)
2025 жылғы қыркүйек
Е.Е. Біржанов
146.
Салық төлеушінің (салық агентінің) дербес шотын жүргізудің кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2025 жылғы қыркүйек
Е.Е. Біржанов
147.
Грант қаражаты есебінен сатып алынған тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер және дипломатиялық өкілдік, дипломатиялыққа және олардың персоналына жататын тұлғалар бойынша төленген қосылған құн салығын қайтаруға байланысты кейбір мәселелер туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2025 жылғы қыркүйек
Е.Е. Біржанов
148.
Қосылған құн салығының асып кету сомасын қайтару қағидаларын айқындау
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2025 жылғы қыркүйек
Е.Е. Біржанов
149.
Салықтарды, төлемдерді және (немесе) өсімпұлдарды төлеу бойынша кейінге қалдыруды (бөліп төлеуді) беруге байланысты кейбір мәселелер туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2025 жылғы қыркүйек
Е.Е. Біржанов

140.
Об утверждении требований к трехкомпонентной интегрированной системе и ее учету, Правил ее установки и применения
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ, МЦРИАП,
НБ (по согласованию)
сентябрь 2025 года
Биржанов Е.Е.,
Коняшкин Р.А.,
Жамаубаев Е.К.
141.
Об установлении формы заключения о поступлении валютной выручки, Правил и сроков представления такого заключения
приказ
Министра финансов Республики Казахстан
МФ, НБ (по согласованию)
сентябрь 2025 года
Биржанов Е.Е., Жамаубаев Е.К.
142.
О некоторых вопросах, связанных с налоговой регистрацией налогоплательщиков
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
сентябрь 2025 года
Биржанов Е.Е.
143.
О некоторых вопросах, связанных с представлением налоговой отчетности
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
сентябрь 2025 года
Биржанов Е.Е.
144.
О некоторых вопросах, связанных с налоговой отчетностью "Заявление о ввозе товаров и уплате косвенных налогов"
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
сентябрь 2025 года
Биржанов Е.Е.
145.
Об определении особого порядка представления налоговой отчетности и проведения налоговой проверки
совместный приказ Министра финансов Республики Казахстан, Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан, Начальника Службы государственной охраны Республики Казахстан, Председателя Агентства по финансовому мониторингу Республики Казахстан, Министра внутренних дел Республики Казахстан, Министра обороны Республики Казахстан, Начальника Главного разведывательного управления Вооруженных сил Республики Казахстан
МФ, КНБ (по согласованию), СГО (по согласованию), АФМ (по согласованию), МВД, МО,
ГРУ ВС (по согласованию)
октябрь
2025 года
Биржанов Е.Е.
146.
О некоторых вопросах ведения лицевого счета налогоплательщика (налогового агента)
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
сентябрь 2025 года
Биржанов Е.Е.
147.
О некоторых вопросах, связанных с возвратом налога на добавленную стоимость, уплаченного по товарам, работам, услугам, приобретенным за счет средств гранта, дипломатическому представительству и их персоналу
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
сентябрь 2025 года
Биржанов Е.Е.
148.
Об определении Правил возврата суммы превышения налога на добавленную стоимость
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
октябрь
2025 года
Биржанов Е.Е.
149.
О некоторых вопросах, связанных с предоставлением отсрочки (рассрочки) по уплате налогов, плат и (или) пеней
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
сентябрь 2025 года
Биржанов Е.Е.

150.
Электрондық шот-фактуралардың жазып берілуіне автоматтандырылған бақылауды жүргізудің кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2025 жылғы қыркүйек
Е.Е. Біржанов
151.
Мемлекеттік кірістер органының электрондық шот-фактуралардың жазып берілуіне салыстырмалы бақылау мәселелері бойынша шешімдерінің нысандарын белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2025 жылғы қыркүйек
Е.Е. Біржанов
152.
Ірі салық төлеушілердің мониторингі мәселелері бойынша шешімдер нысандарын белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2025 жылғы қыркүйек
Е.Е. Біржанов
153.
Деңгейлес мониторингтің кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2025 жылғы қыркүйек
Е.Е. Біржанов
154.
Деңгейлес мониторингке байланысты мәселелерді қарау жөніндегі консультативтік кеңестің құрамын және оның қызметі туралы ережені бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2025 жылғы қыркүйек
Е.Е. Біржанов
155.
Салық төлеушіге (салық агентіне) салықтық тексерудің алдын ала актісін табыс ету, салықтық тексерудің алдын ала актісіне жазбаша қарсылық ұсыну, сондай-ақ осындай қарсылықты қарау қағидалары мен мерзімдерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2025 жылғы қыркүйек
Е.Е. Біржанов
156.
Салық органының салықтық тексеру жүргізу туралы шешімін қабылдау, сондай-ақ салық төлеушінің тіркеу деректерінде көрсетілген тұрған жері бойынша және (немесе) салық салу объектісінің және (немесе) салық салуға байланысты объектінің тұрған жері бойынша салық органының хронометраждық зерттеп-қарауын жүргізу туралы шешім шығару қағидалары мен негіздерін айқындау туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2025 жылғы қыркүйек
Е.Е. Біржанов
157.
Қарсы салықтық тексеруді тағайындау қағидаларын айқындау туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2025 жылғы қыркүйек
Е.Е. Біржанов
158.
Салық салу объектілерін және (немесе) салық салуға байланысты объектілерді жанама әдіспен айқындау қағидаларын айқындау туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2025 жылғы қыркүйек
Е.Е. Біржанов
159.
Есепке алу-бақылау маркаларын алу, есепке алу, сақтау, беру және өндірушінің акцизді төлеу туралы және (немесе) импорттаушының есепке алу-бақылау маркаларын нысаналы пайдалану туралы міндеттемесін, есебін ұсыну тәртібін, сондай-ақ осындай міндеттемені есепке алу тәртібін және оны қамтамасыз ету мөлшерін және тасылған шарапты (шарап материалын), сыра мен сыра сусынын қоспағанда, алкоголь өнімін есепке алу-бақылау маркаларымен таңбалау (қайта таңбалау) тәртібін, сондай-ақ есепке алу-бақылау маркаларының нысандары, мазмұны және қорғау элементтері қағидаларын белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2025 жылғы қыркүйек
Е.Е. Біржанов

150.
О некоторых вопросах проведения автоматизированного контроля выписки электронных счетов-фактур
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
сентябрь 2025 года
Биржанов Е.Е.
151.
Об установлении форм решений органа государственных доходов по вопросам сопоставительного контроля выписки электронных счетов-фактур
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
сентябрь 2025 года
Биржанов Е.Е.
152.
Об установлении форм решений по вопросам мониторинга крупных налогоплательщиков
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
сентябрь 2025 года
Биржанов Е.Е.
153.
О некоторых вопросах горизонтального мониторинга
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
сентябрь 2025 года
Биржанов Е.Е.
154.
Об утверждении состава Консультативного совета по рассмотрению вопросов, связанных с горизонтальным мониторингом, и положения о его деятельности
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
сентябрь 2025 года
Биржанов Е.Е.
155.
Об утверждении Правил и сроков вручения налогоплательщику (налоговому агенту) предварительного акта налоговой проверки, представления письменного возражения к предварительному акту налоговой проверки, а также рассмотрения такого возражения
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
сентябрь 2025 года
Биржанов Е.Е.
156.
Об определении Правил и оснований принятия решения налогового органа о проведении налоговой проверки, а также вынесения решения о проведении хронометражного обследования налоговым органом по месту нахождения, указанному в регистрационных данных налогоплательщика, и (или) по месту нахождения объекта налогообложения и (или) объекта, связанного с налогообложением
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
октябрь 2025 года
Биржанов Е.Е.
157.
Об определении Правил назначения встречной налоговой проверки
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
сентябрь 2025 года
Биржанов Е.Е.
158.
Об определении Правил определения объектов налогообложения и (или) объектов, связанных с налогообложением косвенным методом
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
сентябрь 2025 года
Биржанов Е.Е.
159.
Об установлении Правил получения, учета, хранения, выдачи учетно-контрольных марок и представления обязательства, отчета производителя об уплате акциза и (или) импортера о целевом использовании учетно-контрольных марок, а также учета и размера обеспечения такого обязательства, и маркировки (перемаркировки) алкогольной продукции, за исключением вина наливом (виноматериала), пива и пивного напитка, учетно-контрольными марками, а также формы, содержания и элементов защиты учетно-контрольных марок
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
сентябрь 2025 года
Биржанов Е.Е.

160.
Акциздік бекеттің қызметін ұйымдастыру қағидаларын айқындау туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2025 жылғы қыркүйек
Е.Е. Біржанов
161.
Мемлекет меншігіне айналдырылған (түскен) мүлікті есепке алу, сақтау, бағалау, одан әрі пайдалану және өткізу тәртібінің сақталуын бақылауға және уәкілетті мемлекеттік органдардың, жергілікті атқарушы органдардың және "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясының қызметін бақылауға байланысты мемлекеттік кіріс органдарының шешімдерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2025 жылғы қыркүйек
Е.Е. Біржанов
162.
Тауарларға ілеспе жүкқұжаттарды ресімдеу жөніндегі міндет қолданылатын тауарлардың тізбесін, сондай-ақ ресімдеу нысандарын, қағидаларын және олардың құжат айналымын белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2025 жылғы қыркүйек
Е.Е. Біржанов
163.
Тауарларды қадағалап отыру тетігінің жұмыс істеуі қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2025 жылғы қыркүйек
Е.Е. Біржанов
164.
Салықтық берешекті мәжбүрлеп өндіріп алуға байланысты кейбір мәселелер туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2025 жылғы қыркүйек
Е.Е. Біржанов
165.
"Салық төлеуші және (немесе) үшінші тұлға кепілге қойған мүлікті, сондай–ақ салық төлеушінің (салық агентінің) билік ету шектелген мүлкін салық берешегі есебіне, төлеушінің-кедендік төлемдер, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждары, өсімпұлдар, пайыздар бойынша берешегі есебіне өткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 1 ақпандағы
№ 111 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2025 жылғы қыркүйек
Е.Е. Біржанов
166.
Тексеру нәтижелері туралы хабарламаларға шағымдарды қарау жөніндегі апелляциялық комиссия туралы ережені бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2025 жылғы қыркүйек
Е.Е. Біржанов
167.
Салықтық есепке алуды ұйымдастыру және жүргізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2025 жылғы қыркүйек
Е.Е. Біржанов
168.
Шот-фактураның нысанын және оларды жазып беру қағидаларын айқындау туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2025 жылғы қыркүйек
Е.Е. Біржанов
169.
Электрондық шот-фактуралары электрондық шот-фактуралардың ақпараттық жүйесінің "Виртуалды қойма" модулі арқылы жазып берілетін тауарлардың тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2025 жылғы қыркүйек
Е.Е. Біржанов

160.
Об определении Правил организации деятельности акцизного поста
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
сентябрь 2025 года
Биржанов Е.Е.
161.
Об утверждении решений органов государственных доходов, связанных с контролем за соблюдением порядка учета, хранения, оценки, дальнейшего использования и реализации имущества, обращенного (поступившего) в собственность государства, и контролем за деятельностью уполномоченных государственных органов, местных исполнительных органов и Государственной корпорации "Правительство для граждан"
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
сентябрь 2025 года
Биржанов Е.Е.
162.
Об установлении перечня товаров, на которые распространяется обязанность по оформлению сопроводительных накладных на товары, а также формы, Правил оформления и их документооборота
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
сентябрь 2025 года
Биржанов Е.Е.
163.
Об утверждении Правил функционирования механизма прослеживаемости товаров
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
сентябрь 2025 года
Биржанов Е.Е.
164.
О некоторых вопросах, связанных с принудительным взысканием налоговой задолженности
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
сентябрь 2025 года
Биржанов Е.Е.
165.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 1 февраля 2018 года № 111 "Об утверждении Правил реализации имущества, заложенного налогоплательщиком и (или) третьим лицом, а также ограниченного в распоряжении имущества налогоплательщика (налогового агента) в счет налоговой задолженности, плательщика – в счет задолженности по таможенным платежам, налогам, специальным, антидемпинговым, компенсационным пошлинам, пеней, процентов"
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
сентябрь 2025 года
Биржанов Е.Е.
166.
Об утверждении Положения об Апелляционной комиссии по рассмотрению жалоб на уведомления о результатах проверки
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
сентябрь 2025 года
Биржанов Е.Е.
167.
Об утверждении Правил организации и ведения налогового учета
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
сентябрь 2025 года
Биржанов Е.Е.
168.
Об определении формы счета-фактуры и Правил их выписки
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
Октябрь 2025 года
Биржанов Е.Е.
169.
Об утверждении перечня товаров, по которым электронные счета-фактуры выписываются посредством модуля "Виртуальный склад" информационной системы электронных счетов-фактур
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
сентябрь 2025 года
Биржанов Е.Е.

170.
Резиденттікті растауға байланысты кейбір мәселелер туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2025 жылғы қыркүйек
Е.Е. Біржанов
171.
Мемлекеттік кірістер органы шешімдерінің нысандарын және өзара келісу рәсімі мәселесі бойынша өтінішті белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2025 жылғы қыркүйек
Е.Е. Біржанов
172.
Цифрлық активтердің құнын айқындау, жариялау қағидаларын және олардың түрлерінің тізбесін айқындау туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2025 жылғы қыркүйек
Е.Е. Біржанов
173.
Пайда салығының номиналды мөлшерлемесі Қазақстан Республикасындағы корпоративтік табыс салығы мөлшерлемесінің 75 пайызынан астамын құрайтын, өзімен жасалған қосарланған салық салуды болғызбау және салықтарды төлеуден жалтаруға жол бермеу мәселелерін реттейтін халықаралық шарт күшіне енген елдердің тізімін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2025 жылғы қыркүйек
Е.Е. Біржанов
174.
Мемлекеттік кірістер органдары шешімдерінің нысандарын және бақыланатын шетелдік компанияға қатысу (бақылау) мәселесі бойынша өтінішті белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2025 жылғы қыркүйек
Е.Е. Біржанов
175.
Білім алушыға тұруға және ақша сомасын төлеуге арналған нақты шығыстардың нормаларын белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2025 жылғы қыркүйек
А.К. Әмрин
176.
Тауарларды, оның ішінде акцизделетін тауарларды кәсіпкерлік қызмет мақсатында импортталатын тауарларға жатқызу өлшемшарттарын, сондай-ақ Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына салық салынатын импорттың мөлшерін түзету қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині, ҰЭМ
2025 жылғы қыркүйек
Е.Е. Біржанов,
А.К. Әмрин
177.
Тауарларды әкелу (әкету) туралы хабарламаның нысанын, оны мемлекеттік кіріс органдарына ұсыну қағидалары мен мерзімдерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2025 жылғы қыркүйек
Е.Е. Біржанов
178.
Алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу шарттарын, сондай-ақ қайта өңдеу өнімдерін әкету (әкелу) туралы міндеттеме нысанын, оны ұсыну және орындау қағидалары мен мерзімдерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині, ҰЭМ
2025 жылғы қыркүйек
Е.Е. Біржанов,
А.К. Әмрин
179.
Қазақстан Республикасының аумағына Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумағынан әкелінген тауарды қалпына келтіруді, оның құрамдас бөліктерін ауыстыруды қоса алғанда, оны жөндеу жөніндегі көрсетілетін қызметтердің тізбесін, сондай–ақ Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде тауарлар импортын қосылған құн салығынан босату қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2025 жылғы қыркүйек
Е.Е. Біржанов

170.
О некоторых вопросах, связанных с подтверждением резидентства
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
сентябрь 2025 года
Биржанов Е.Е.
171.
Об установлении форм решений органа государственных доходов и заявления по вопросу процедуры взаимного согласования
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
сентябрь 2025 года
Биржанов Е.Е.
172.
Об определении Правил определения, опубликования стоимости цифровых активов и перечня их видов
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
сентябрь 2025 года
Биржанов Е.Е.,
173.
Об утверждении списка стран, с которыми вступил в силу международный договор, регулирующий вопросы избежания двойного налогообложения и предотвращения уклонения от уплаты налогов, номинальная ставка налога на прибыль которых составляет более 75 процентов от ставки корпоративного подоходного налога в Республике Казахстан
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
сентябрь 2025 года
Биржанов Е.Е.
174.
Об установлении форм решений органов государственных доходов и заявления по вопросу участия (контроля) в контролируемой иностранной компании
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
сентябрь 2025 года
Биржанов Е.Е.
175.
Об установлении норм фактических расходов на проживание и выплату суммы денег обучаемому лицу
приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ
сентябрь 2025 года
Амрин А.К.
176.
Об утверждении критериев отнесения товаров, в том числе подакцизных, к импортируемым в целях предпринимательской деятельности, а также Правил корректировки размера облагаемого импорта на территорию Республики Казахстан с территории государств – членов Евразийского экономического союза
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ, МНЭ
сентябрь 2025 года
Биржанов Е.Е.,
Амрин А.К.
177.
Об определении формы уведомления о ввозе (вывозе) товаров, Правил и сроков его представления в органы государственных доходов
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
сентябрь 2025 года
Биржанов Е.Е.
178.
Об утверждении условий переработки давальческого сырья, а также формы обязательства о вывозе (ввозе) продуктов переработки, Правил и сроков его представления и исполнения
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ, МНЭ
сентябрь 2025 года
Биржанов Е.Е.,
Амрин А.К.
179.
Об утверждении перечня услуг по ремонту товара, ввезенного на территорию Республики Казахстан с территории государств – членов Евразийского экономического союза, включая его восстановление, замену составных частей, а также Правил освобождения от налога на добавленную стоимость импорта товаров в рамках Евразийского экономического союза
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
сентябрь 2025 года
Биржанов Е.Е.

180.
Көрме-жәрмеңке саудасы бойынша қосылған құн салығын төлеуді бақылау тәртібін айқындау туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2025 жылғы қыркүйек
Е.Е. Біржанов
181.
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің аумақтық бөлімшелері (құрылымдық бөлімшелері) беретін мемлекеттік бақылаудан өту туралы талонның (не мемлекеттік бақылаудан өту туралы талон көшірмесінің) нысаны мен ұсыну қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің және Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті төрағасының бірлескен бұйрығы
Қаржымині, ҰҚК (келісу бойынша)
2025 жылғы қыркүйек
Е.Е. Біржанов,
Е.Е. Алдажұманов
182.
Өткізілетін акциялардың құнына немесе өткізу күніндегі қатысу үлесіне пайыздық арақатынастағы мүліктің үлесін, сондай-ақ жер қойнауын пайдаланушы (жер қойнауын пайдаланушылар) болып табылатын (болып табылған) тұлғалардың (тұлғаның) резидент – заңды тұлғаның, оның ішінде эмитент заңды тұлғаның активтері құнындағы мүлкінің үлесін анықтау қағидаларын,
Қазақстан Республикасындағы мүлікті өткізу кезінде құн өсімінен түсетін кірістерден салықты есепке жазу қағидалары мен мерзімдерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2025 жылғы қыркүйек
Е.Е. Біржанов
183.
Арнаулы салық режимін қолдану кезінде салықтық міндеттемелерді және әлеуметтік төлемдер бойынша міндеттемелерді орындау мақсаттары үшін арнаулы мобильді қосымшаны пайдалану қағидаларын, арнаулы мобильді қосымша чегінің мазмұнын белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2025 жылғы қыркүйек
Е.Е. Біржанов
184.
Екінші деңгейдегі банктер жүзеге асыратын қызмет бойынша салық салынатын табысты айқындау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы Министрінің бірлескен бұйрығы және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының бірлескен қаулысы
Қаржымині, ҰБ (келісу бойынша)
2025 жылғы қыркүйек
Е.Е. Біржанов,
Е.К. Жамаубаев
185.
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік қорғауға құқығы бар жеке тұлғалардың жекелеген санаттарының тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ, Еңбекмині
2025 жылғы қыркүйек
А.К. Дарбаев,
В.В. Шегай
186.
Ұсынылатын инвестициялық преференциялардың тиімділігін бағалау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ, СІМ
2025 жылғы қыркүйек
А.Б. Қасенов,
Ә.С. Қуантыров
187.
Қазақстан Республикасының теміржол көлігі туралы заңнамасына сәйкес төленген уақытша теңгерімдеу төлемақысы бойынша шығыстар шегерімінің шекті мөлшерін айқындау туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2025 жылғы қазан
А.К. Дарбаев

180.
Об определении порядка контроля за уплатой налога на добавленную стоимость по выставочно-ярмарочной торговле
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
сентябрь 2025 года
Биржанов Е.Е.
181.
Об утверждении формы и Правил представления талона о прохождении государственного контроля (либо копии талона о прохождении государственного контроля), выдаваемого территориальными подразделениями (структурными подразделениями) Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан
совместный приказ Министра финансов Республики Казахстан и Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан
МФ, КНБ (по согласованию)
октябрь 2025 года
Биржанов Е.Е.,
Алдажуманов Е.Е.
182.
Об утверждении Правил определения доли имущества в процентном соотношении к стоимости реализуемых акций или доли участия на день реализации, а также доли имущества лиц (лица), в том числе являющихся (являющегося) недропользователями (недропользователем), в стоимости активов юридического лица – резидента, в том числе юридического лица – эмитента, а также Правил и сроков начисления налога с доходов от прироста стоимости при реализации имущества, находящегося в Республике Казахстан
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
сентябрь 2025 года
Биржанов Е.Е.
183.
Об установлении Правил использования специального мобильного приложения для целей исполнения налоговых обязательств и обязательств по социальным платежам при применении специального налогового режима, содержания чека специального мобильного приложения
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
сентябрь 2025 года
Биржанов Е.Е.
184.
Об определении Правил определения налогооблагаемого дохода по деятельности, осуществляемой банками второго уровня
совместный приказ Министра финансов Республики Казахстана и постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан
МФ, НБ (по согласованию)
сентябрь 2025 года
Биржанов Е.Е.,
Жамаубаев Е.К.
185.
Об утверждении перечня отдельных категорий физических лиц, имеющих право на социальную защиту в соответствии с законодательством Республики Казахстан
приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ, МТСЗН
сентябрь 2025 года
Дарбаев А.К.,
Шегай В.В.
186.
Об утверждении Правил оценки эффективности предоставляемых инвестиционных преференций
приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ, МИД
сентябрь 2025 года
Касенов А.Б.,
Куантыров А.С.
187.
Об определении предельного размера вычета расходов по временной балансирующей плате, уплаченной в соответствии с законодательством Республики Казахстан о железнодорожном транспорте
приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ
Октябрь 2025 года
Дарбаев А.К.

188.
Пайдалы қазбаларды өндіруге салынатын салықтың белгіленген мөлшерлемелеріне қолданылатын теңестіру коэффициентін айқындау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ, ЭМ
2025 жылғы қыркүйек
А.К. Әмрин,
К.Б. Арымбек
189.
"Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдарды және (немесе) жарналарды есептеу (ұстап қалу) және аудару қағидалары мен мерзімдерін және Аударымдардың, жарналардың және (немесе) аударымдарды және (немесе) жарналарды уақтылы және (немесе) толық төлемегені үшін өсімпұлдың артық (қате) есепке жатқызылған сомаларын төлеушілерге қайтаруды жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2017 жылғы 30 маусымдағы № 478 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығы
ДСМ
2025 жылғы қыркүйек
А.А. Амангельдиев
190.
Қалдықтарды көму полигондарын жою қорының қаражатын мақсатсыз пайдалану сомасын белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрінің бұйрығы
ЭТРМ
2025 жылғы қыркүйек
Ж.Ш. Әлиев
191.
Қазақстан Республикасының аумағындағы екінші деңгейдегі банктердегі арнаулы депозиттік шотқа аударылған, қалдықтарды көму полигондарын жою қорына аударымдар сомасын және олардың мөлшерін шегерімге жатқызу қағидаларын белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрінің бұйрығы
ЭТРМ, ҰЭМ
2025 жылғы қыркүйек
Ж.Ш. Әлиев,
А.К. Әмрин
192.
Талаптарына сәйкес импортталатын тауарлар қосылған құн салығынан босатылатын, жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт, өнімді бөлу туралы келісім (келісімшарт) шеңберінде Қазақстан Республикасының аумағында қызметін жүзеге асыратын салық төлеушілердің
тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ, ҰЭМ, Қаржымині
2025 жылғы қыркүйек
А.Ж. Жамауов,
А.К. Әмрин,
Е.Е. Біржанов
193.
Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 755-бабының 1-тармағында көрсетілген жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт шеңберінде қызметті жүзеге асыратын өндірілген тұрақсыз конденсатты өткізу жөніндегі айналымы нөлдік мөлшерлеме бойынша қосылған құн салығына салық салынатын
Қазақстан Республикасының аумағынан Еуразиялық экономикалық одаққа мүше басқа мемлекеттердің аумағына
өндірген салық төлеушілердің тізбесін бекіту
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ, ҰЭМ, Қаржымині
2025 жылғы қыркүйек
А.Ж. Жамауов,
А.К. Әмрин,
Е.Е. Біржанов
194.
Газ саласындағы ынтымақтастық туралы үкіметаралық келісім шеңберінде қызметін жүзеге асыратын, бұрын осы салық төлеуші Қазақстан Республикасының аумағынан әкеткен және осындай Еуразиялық экономикалық одаққа басқа мүше мемлекеттің аумағында қайта өңделген алыс-беріс шикізат өңдеу өнімдерін Еуразиялық экономикалық одаққа мүше басқа мемлекеттің аумағында өткізуі бойынша нөлдік мөлшерлеме бойынша қосылған құн салығына салық салынатын
салық төлеушелердің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ, ҰЭМ, Қаржымині
2025 жылғы қыркүйек
А.Ж. Жамауов, А.К. Әмрин,
Е.Е. Біржанов

188.
Об утверждении Правил определения выравнивающего коэффициента, применяемого к установленным ставкам налога на добычу полезных ископаемых
приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ, МЭ
октябрь 2025 года
Амрин А.К.,
Арымбек К.Б.
189.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 июня 2017 года № 478 "Об утверждении Правил и сроков исчисления (удержания) и перечисления отчислений и(или) взносов и Правил взыскания задолженности по отчислениям и (или) взносам"
приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан
МЗ
сентябрь 2025 года
Амангельдиев А.А.
190.
Об установлении суммы нецелевого использования средств ликвидационного фонда полигонов захоронения отходов
приказ Министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан
МЭПР
сентябрь 2025 года
Алиев Ж.Ш.
191.
Об установлении Правил отнесения на вычет сумму, отчислений в ликвидационный фонд полигонов захоронения отходов, перечисленных на специальный депозитный счет в банках второго уровня на территории Республики Казахстан, и их размеров
приказ Министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан
МЭПР, МНЭ
сентябрь 2025 года
Алиев Ж.Ш.,
Амрин А.К.
192.
Об утверждении перечня налогоплательщиков, осуществляющих на территории Республики Казахстан деятельность в рамках контракта на недропользование, соглашения (контракта) о разделе продукции, в соответствии с условиями которого освобождаются от налога на добавленную стоимость импортируемые товары
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ, МНЭ, МФ
сентябрь 2025 года
Жамауов А.Ж.,
Амрин А.К.,
Биржанов Е.Е.
193.
Об утверждении перечня налогоплательщиков, осуществляющих деятельность в рамках контракта на недропользование, указанного в пункте 1 статьи 755 Налогового кодекса Республики Казахстан,
с территории Республики Казахстан на территорию других государств – членов Евразийского экономического союза, оборот по реализации добытого нестабильного конденсата которого облагается налогом на добавленную стоимость по нулевой ставке
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ, МНЭ, МФ
сентябрь 2025 года
Жамауов А.Ж.,
Амрин А.К.,
Биржанов Е.Е.
194.
Об утверждении перечня налогоплательщиков, осуществляющих деятельность в рамках межправительственного соглашения о сотрудничестве в газовой отрасли, обороты которых по реализации на территории другого государства – члена Евразийского экономического союза продуктов переработки из давальческого сырья, ранее вывезенного этими налогоплательщиками с территории Республики Казахстан и переработанного на территории такого другого государства – члена Евразийского экономического союза, облагаются налогом на добавленную стоимость по нулевой ставке
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ, МНЭ, МФ
сентябрь 2025 года
Жамауов А.Ж.,
Амрин А.К.,
Биржанов Е.Е.

195.
Құбыржолдар жүйесі арқылы өткізілген тұрақсыз конденсаттың мөлшерін есепке алу аспаптарының көрсетілімдерін алу қағидаларын айқындау туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2025 жылғы қыркүйек
А.Ж. Жамауов
196.
"Жер қойнауын пайдаланушылардың және олардың мердігерлерінің көмірсутектерді барлау немесе өндіру және уран өндіру жөніндегі операцияларды жүргізу кезіңде пайдаланылатын тауарларды, , жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алу қагидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 31 мамырдағы № 222 және Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2018 жылғы 18 мамырдағы № 196 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2025 жылғы қыркүйек
К.Б. Арымбек
197.
"Жер қойнауын пайдаланушылардың көмірсутектерді және уранды өндіру кезеңінде ғылыми-зерттеу, ғылыми-техникалық және (немесе) тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарды қаржыландыру қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 31 мамырдағы № 222 және Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2018 жылғы 31 мамырдағы № 244 бірлескен бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің және Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің бірлескен бұйрығы
ЭМ, ҒЖБМ
2025 жылғы қыркүйек
К.Б. Арымбек,
Т.И. Ешенқұлов
198.
"Жер қойнауын пайдалануға арналған үлгілік келісімшарттарды бекіту туралы Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 11 маусымдағы № 233 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2025 жылғы қыркүйек
К.Б. Арымбек
199.
"Электрондық нысанда көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдалану құқығын беруге арналған электрондық аукциондар операторының ақпараттандыру объектісін пайдалана отырып аукцион өткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 30 шілдедегі № 269 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2025 жылғы қыркүйек
Қ.Б.
Арымбек
200.
Үлгілік арнайы инвестициялық келісімшартты бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің бұйрығы
ӨҚМ
2025 жылғы қыркүйек
О.С. Сапарбеков
201.
Арнайы инвестициялық келісімшартты жасасу және бұзу қағидаларын, мерзімдері мен шарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің бұйрығы
ӨҚМ, Қаржымині, ҰЭМ
2025 жылғы қыркүйек
О.С. Сапарбеков,
Е.Е. Біржанов,
А.К. Әмрин
202.
Арнайы инвестициялық келісімшарт талаптарының орындалуы туралы есептердің нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің бұйрығы
ӨҚМ
2025 жылғы қыркүйек
О.С. Сапарбеков

195.
Об определении Правил снятия показаний с приборов учета количества реализованного нестабильного конденсата по системе трубопроводов
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
сентябрь 2025 года
Жамауов А.Ж.
196.
О внесении изменений в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 18 мая 2018 года
№ 196 "Об утверждении Правил приобретения недропользователями и их подрядчиками товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по разведке или добыче углеводородов и добыче урана"
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
сентябрь 2025 года
Арымбек К.Б.
197.
О внесении изменений в совместный приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 31 мая 2018 года
№ 222 и Министра образования и науки Республики Казахстан от 31 мая 2018 года
№ 244 "Об утверждении Правил финансирования научно-исследовательских, научно-технических и (или) опытно-конструкторских работ недропользователями в период добычи углеводородов и урана"
совместный приказ Министра энергетики Республики Казахстан и Министра науки и высшего образования Республики Казахстан
МЭ, МНВО
сентябрь 2025 года
Арымбек К.Б.,
Ешенкулов Т.И.
198.
О внесении изменений в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 11 июня 2018 года № 233 "Об утверждении типовых контрактов на недропользование"
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
сентябрь 2025 года
Арымбек К.Б.
199.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра энергетики Республики Казахстан от 30 июля 2020 года № 269 "Об утверждении Правил проведения аукциона с использованием объекта информатизации оператора электронных аукционов на предоставление права недропользования по углеводородам в электронной форме"
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
сентябрь 2025 года
Арымбек К.Б.
200.
Об утверждении типового специального инвестиционного контракта
приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан
МПС
сентябрь 2025 года
Сапарбеков О.С.
201.
Об утверждении Правил, сроков и условий заключения и расторжения специального инвестиционного контракта
приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан
МПС, МФ, МНЭ
сентябрь 2025 года
Сапарбеков О.С.,
Биржанов Е.Е.,
Амрин А.К.
202.
Об утверждении формы отчетов о выполнении условий специального инвестиционного контракта
приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан
МПС
сентябрь 2025 года
Сапарбеков О.С.

203.
Арнайы экономикалық аймақтарды құру мақсаттарына жауап беретін қызметті жүзеге асыру кезінде толық тұтынылатын, арнайы экономикалық аймақтың аумағына өткізілетін тауарлардың нөлдік мөлшерлемесі бойынша қосылған құн салығы салынатын тауарлардың тізбесін айқындау туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің бұйрығы
ӨҚМ, Қаржымині, ҰЭМ
2025 жылғы қыркүйек
О.С. Сапарбеков, Е.Е. Біржанов,
А.Б. Қасенов
204.
Өткізілуі қосылған құн салығынан босатылатын көлік құралдарының және (немесе) ауыл шаруашылығы техникасының, сондай-ақ олардың құрауыштарының тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің бұйрығы
ӨҚМ, ҰЭМ, Қаржымині
2025 жылғы қыркүйек
О.С. Сапарбеков, А.К. Әмрин,
Е.Е. Біржанов
205.
Оларды өндірушіден сатып алынған көлік құралдарын және (немесе) ауыл шаруашылығы техникасын өткізу кезінде қосылған құн салығынан босатуды қолданатын уәкілетті өкілдердің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің бұйрығы
ӨҚМ
2025 жылғы қыркүйек
О.С. Сапарбеков
206.
"Импорты қосылған құн салығынан босатылатын пестицидтерді өндіруге арналған химиялық заттардың (шикізаттың) тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2023 жылғы 5 мамырдағы № 327 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің бұйрығы
ӨҚМ
2025 жылғы қыркүйек
О.С. Сапарбеков
207.
Қосылған құн салығынан босатуды қолданатын тұрмыстық аспаптарды және (немесе) тұрмыстық электроника аспаптарын өткізетін уәкілетті өкілдердің және өзге де тұлғалардың тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің бұйрығы
ӨҚМ
2025 жылғы қыркүйек
О.С. Сапарбеков
208.
"Өткізілуі қосылған құн салығынан босатылатын тұрмыстық аспаптардың және (немесе) тұрмыстық электроника аспаптарының, сондай-ақ олардың құрамдастарының тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2023 жылғы 18 мамырдағы № 371 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің бұйрығы
ӨҚМ
2025 жылғы қыркүйек
О.С. Сапарбеков
209.
тұрғын үй құрылысының мемлекеттік және (немесе) үкіметтік бағдарламаларын іске асыру шеңберінде осындай бағдарламаға қатысушы болып табылатын жеке тұлғаға тұрғынжайды ұзақ мерзімді жалдау шарттары бойынша берілген салық салу объектілері бойынша осы Кодекстің 602-бабында белгіленген мөлшерлемелер бойынша салықтардың тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің бұйрығы
ӨҚМ, ҰЭМ
2025 жылғы қыркүйек
Қ.Ж. Қажкенов,
А.К. Әмрин

203.
Об определении перечня товаров, облагаемых налогом на добавленную стоимость по нулевой ставке, реализуемых на территорию специальной экономической зоны товаров, полностью потребляемых при осуществлении деятельности, отвечающей целям создания специальных экономических зон
приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан
МПС, МФ, МНЭ
сентябрь 2025 года
Сапарбеков О.С.,
Биржанов Е.Е.,
Касенов А.Б.
204.
Об утверждении перечня транспортных средств и (или) сельскохозяйственной техники, а также их компонентов, реализация которых освобождается от налога на добавленную стоимость
приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан
МПС, МНЭ, МФ
сентябрь 2025 года
Сапарбеков О.С.,
Амрин А.К.,
Биржанов Е.Е.
205.
Об утверждении перечня уполномоченных представителей, применяющих освобождение от налога на добавленную стоимость при реализации транспортных средств и (или) сельскохозяйственной техники, приобретенных у их производителя
приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан
МПС
сентябрь 2025 года
Сапарбеков О.С.
206.
О признании утратившим силу приказа исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 5 мая 2023 года № 327
"Об утверждении перечня химических веществ (сырья) для производства пестицидов, импорт которых освобождается от налога на добавленную стоимость"
приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан
МПС
сентябрь 2025 года
Сапарбеков О.С.
207.
Об утверждении перечня уполномоченных представителей и иных лиц, реализующих бытовые приборы и (или) приборы бытовой электроники, применяющих освобождение от налога на добавленную стоимость
приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан
МПС
сентябрь 2025 года
Сапарбеков О.С.
208.
О признании утратившим силу приказа исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 18 мая 2023 года № 371 "Об утверждении перечня бытовых приборов и (или) приборов бытовой электроники, а также их компонентов, реализация которых освобождается от налога на добавленную стоимость"
приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан
МПС
сентябрь 2025 года
Сапарбеков О.С.
209.
Об утверждении перечня налогов по ставкам, установленным статьей 602 настоящего Кодекса, по объектам налогообложения, предоставленным в рамках реализации государственных и (или) правительственных программ жилищного строительства по договорам долгосрочной аренды жилища физическому лицу, являющемуся участником такой программы.
приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан
МПС, МНЭ
сентябрь 2025 года
Кажкенов К.Ж.,
Амрин А.К.

210.
Өткен (есепті) тоқсанда жер қойнауын пайдаланушы өндірген минералдық шикізаттың немесе қатты пайдалы қазбалардың нақты көлемі туралы мәліметтер нысанын белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің бұйрығы
ӨҚМ
2025 жылғы қыркүйек
И.Ш. Шархан
211.
Өткізілген минералдық шикізат пен қатты пайдалы қазбаның көлемін, оның ішінде қайта өңдеуден өткендерін, сондай-ақ өткізілетін минералдық шикізаттағы қатты пайдалы қазбалардың құрамын растау тәртібі мен мерзімдерін белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің бұйрығы
ӨҚМ
2025 жылғы қыркүйек
О.С. Сапарбеков
212.
Аккредиттелген зертханалардың тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің бұйрығы
ӨҚМ
2025 жылғы қыркүйек
О.С. Сапарбеков
213.
Аймаққа бөлу коэффициентін есептеу әдістемесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің бұйрығы
ЦДИАӨМ
2025 жылғы қыркүйек
Р.А. Коняшкин
214.
Мемлекеттік корпорация өндіретін және (немесе) өткізетін тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) бағаларды белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің бұйрығы
ЦДИАӨМ, Қаржымині
2025 жылғы қыркүйек
Р.А. Коняшкин,
Е.Е. Біржанов
215.
Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар саласындағы басым қызмет түрлерінің тізбесін және меншікті өндірістің өлшемшарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің бұйрығы
ЦДИАӨМ, Қаржымині, СИМ, ҰЭМ
2025 жылғы қыркүйек
К.А. Түлеушин, Е.Е. Біржанов,
Ә.І. Нүсіпов,
А.Б. Қасенов
216.
Тауарлардың ұлттық каталогын сүйемелдеу, дамыту және толтыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің бұйрығы
СИМ
2025 жылғы қыркүйек
Ә.І. Нүсіпов
217.
"Меншікті өндіріс тауарларын өндірушілердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің 2021 жылғы 31 мамырдағы № 382-НҚ бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің бұйрығы
СИМ
2025 жылғы қыркүйек
Ә.І. Нүсіпов
218.
Импортталатын тауарлардың жекелеген түрлерінің құнын айқындау үшін бағалардың ең төмен деңгейін қолдану қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің бұйрығы
Қаржымині, СИМ
2025 жылғы қыркүйек
Е.Е. Біржанов,
Ж.С. Кушукова
219.
Ғылыми-зерттеу, ғылыми-техникалық және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарды жүргізуді және (немесе) көрсетілген жұмыстардың нәтижесін және (немесе) ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерін енгізуді (пайдалануды) айқындау туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің бұйрығы
ҒЖБМ
2025 жылғы қыркүйек
Н. Саясат

210.
Об установлении формы сведений о физическом объеме добытых недропользователем минерального сырья или твердых полезных ископаемых за истекший (отчетный) квартал
приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан
МПС
сентябрь 2025 года
Шархан И.Ш.
211.
Об установлении порядка и сроков подтверждения объема реализованных минерального сырья и твердого полезного ископаемого, в том числе прошедших переработку, а также содержания твердых полезных ископаемых в реализуемом минеральном сырье
приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан
МПС
сентябрь 2025 года
Сапарбеков О.С.
212.
Об утверждении перечня аккредитованных лабораторий
приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан
МПС
сентябрь 2025 года
Сапарбеков О.С.
213.
Об утверждении методики расчета коэффициента зонирования
приказ Министра цифрового развития и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
МЦРИАП
сентябрь 2025 года
Коняшкин Р.А.
214.
Об установлении цен на товары (работы, услуги), производимые и (или) реализуемые Государственной корпорацией
приказ Министра цифрового развития и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
МЦРИАП,
МФ
сентябрь 2025 года
Коняшкин Р.А.,
Биржанов Е.Е.
215.
Об утверждении перечня приоритетных видов деятельности в области информационно-коммуникационных технологий и критериев собственного производства
приказ Министра цифрового развития и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
МЦРИАП,
МФ,
МТИ,
МНЭ
сентябрь 2025 года
Тулеушин К.А.,
Биржанов Е.Е.,
Нусупов А.И.,
Касенов А.Б.
216.
Об утверждении Правил сопровождения, развития и наполнения национального каталога товаров
приказ Министра торговли интеграции Республики Казахстан
МТИ
сентябрь 2025 года
Нусупов А.И.
217.
О признании утратившим силу приказа Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 31 мая 2021 года
№ 382-НҚ "Об утверждении перечня производителей товаров собственного производства"
приказ Министра торговли интеграции Республики Казахстан
МТИ
сентябрь 2025 года
Нусупов А.И.
218.
Об утверждении Правил применения минимального уровня цен для определения стоимости отдельных видов импортируемых товаров
приказ Министра торговли интеграции Республики Казахстан
МФ, МТИ
сентябрь 2025 года
Биржанов Е.Е.,
Кушукова Ж.С.
219.
Об определении проведения научно-исследовательских, научно-технических и опытно-конструкторских работ и (или) внедрения (использования) результата указанных работ и (или) результатов научной и (или) научно-технической деятельности
приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан
МНВО
сентябрь 2025 года
Саясат Н.

220.
Жекеше нотариустардың нотариаттық әрекеттер жасағаны және өзге де көрсетілетін қызметтері үшін, сондай-ақ нотариат куәландырған құжаттардың көшірмелерін (телнұсқаларын) бергені және консультация беруді жүзеге асырғаны үшін мөлшерлемелер мөлшерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің бұйрығы
Әділетмині
2025 жылғы қыркүйек
Б.Ш. Жақселекова
221.
"Қазақстан Республикасы азаматының паспортын, Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігін, шетелдіктің Қазақстан Республикасында тұруына ықтиярхатты, азаматтығы жоқ адамның куәлігін және жол жүру құжатын ресімдеу, беру, ауыстыру, тапсыру, алып қою және жою қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2023 жылғы 30 маусымдағы № 532 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің бұйрығы
ІІМ
2025 жылғы қыркүйек
Е.С. Сәденов
222.
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының жекелеген қаулысының және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының кейбір қаулыларының құрылымдық элементтерінің күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісу бойынша)
2025 жылғы қыркүйек
Е.К. Жамаубаев
223.
Екінші деңгейдегі банктердің халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына және Қазақстан Республикасының бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептілік туралы заңнамасының талаптарына сәйкес провизиялар (резервтер) құру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша),
Қаржымині
2025 жылғы қыркүйек
Н.А. Әбдірахманов, Е.Е. Біржанов
224.
Берілген микрокредиттер бойынша активтер мен шартты міндеттемелерді сыныптауды жүзеге асыру, берілген микрокредиттер бойынша активтерді күмәнді және үмітсіз активтерге жатқызу, сондай-ақ оларға қарсы провизиялар (резервтер) құру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша),
Қаржымині
2025 жылғы қыркүйек
Н.А.
Әбдірахманов,
Е.Е. Біржанов
225.
Халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына және Қазақстан Республикасының бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептілік туралы заңнамасының талаптарына сәйкес банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың провизиялар (резервтер) құру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша),
Қаржымині
2025 жылғы қыркүйек
Н.А. Әбдірахманов,
Е.Е. Біржанов
226.
"Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне валюталық бақылауды жүзеге асыру үшін қажетті мәліметтерді беру және оларды кейіннен валюталық бақылау агенттері болып табылатын уәкілетті банктерге беру тізбесі мен қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 1098 және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Төрағасының 2018 жылғы 25 желтоқсандағы № 528 бірлескен бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы Министрінің бұйрығы және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
Қаржымині
ҰБ (келісу бойынша)
2025 жылғы қыркүйек
Е.Е. Біржанов,
В.А. Тутушкин

220.
Об утверждении размеров ставок за совершение нотариальных действий и иных услуг, а также за выдачу копий (дубликатов) нотариально удостоверенных документов и осуществление консультирования частными нотариусами
приказ Министра юстиции Республики Казахстан
МЮ
сентябрь 2025 года
Жакселекова Б.Ж.
221.
О внесении изменений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 30 июня 2023 года № 532 "Об утверждении Правил оформления, выдачи, замены, сдачи, изъятия и уничтожения паспорта гражданина Республики Казахстан, удостоверения личности гражданина Республики Казахстан, вида на жительство иностранца в Республике Казахстан, удостоверения лица без гражданства и проездного документа"
приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан
МВД
сентябрь 2025 года
Саденов Е.С.
222.
О признании утратившими силу отдельного постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан и структурных элементов некоторых постановлений Правления Национального Банка Республики Казахстан
постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ (по согласованию)
сентябрь 2025 года
Жамаубаев Е.К.
223.
Об утверждении Правил создания банками второго уровня провизий (резервов) в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности и требованиями законодательства Республики Казахстан о бухгалтерском учете и финансовой отчетности
постановление Правления Агентства по регулированию и развитию финансового рынка Республики Казахстан
АРРФР (по согласованию),
МФ
сентябрь 2025 года
Абдрахманов Н.А.,
Биржанов Е.Е.
224.
Об утверждении Правил осуществления классификации активов и условных обязательств по предоставленным микрокредитам, отнесения активов по предоставленным микрокредитам к сомнительным и безнадежным, а также создания провизий (резервов) против них
постановление Правления Агентства по регулированию и развитию финансового рынка Республики Казахстан
АРРФР (по согласованию),
МФ
сентябрь 2025 года
Абдрахманов Н.А.,
Биржанов Е.Е.
225.
Об утверждении Правил создания организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, провизий (резервов) в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности и требованиями законодательства Республики Казахстан о бухгалтерском учете и финансовой отчетности
постановление Правления Агентства по регулированию и развитию финансового рынка Республики Казахстан
АРРФР (по согласованию),
МФ
сентябрь 2025 года
Абдрахманов Н.А.,
Биржанов Е.Е.
226.
О признании утратившим силу совместного приказа Министра финансов Республики Казахстан от 21 декабря 2018 года № 1098 и Председателя Национального Банка Республики Казахстан от 25 декабря 2018 года № 528 "Об утверждении Перечня и Правил представления Министерством финансов Республики Казахстан Национальному Банку Республики Казахстан сведений, необходимых для осуществления валютного контроля, и последующей их передачи уполномоченным банкам, являющимся агентами валютного контроля"
Совместный приказ Министра финансов Республики Казахстан и постановление Правления Национального Банк Республики Казахстан
МФ,
НБ (по согласованию)
сентябрь 2025 года
Биржанов Е.Е.,
Тутушкин В.А.

227.
Интернет-алаңдар иелерінің Қазақстан Республикасының резидент-жеке тұлғаларына өткізілген тауарлар, көрсетілген қызметтер (жұмыстар) және (немесе) төлемдер туралы мәліметтерді Мемлекеттік кіріс органына ұсыну нысаны мен қағидаларын белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2025 жылғы қыркүйек
Е.Е. Біржанов
228.
Цифрлық активтер биржаларының, сондай-ақ "Астана" халықаралық қаржы орталығының өзге де қатысушыларының Қазақстан Республикасының резиденттері мен резидент нестердің цифрлық активтер биржаларында жүргізген операциялары және резиденттер мен бейрезиденттерге цифрлық активтермен байланысты қызметті жүзеге асырудан төленген сыйақылар туралы мәліметтерді Мемлекеттік кірістер органына ұсынуының нысаны мен қағидаларын белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2025 жылғы қыркүйек
Е.Е. Біржанов
229.
Тауарлардың электрондық саудасы кезінде тауарларды жөнелтуді, тасымалдауды, жеткізуді жүзеге асыратын тұлғалар мемлекеттік кіріс органына ұсынатын мәліметтер нысандарын белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2025 жылғы қыркүйек
Е.Е. Біржанов
230.
Фискалдық деректер операторының тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині, ЦДИАӨМ
2025 жылғы қыркүйек
Е.Е. Біржанов,
Р.А. Коняшкин
231.
Банк ұйымдарының, коллекторлық агенттіктердің, кастодиандардың, орталық депозитарийдің, брокерлердің және (немесе) инвестициялық портфельді басқаратын бағалы қағаздардың номиналды ұстаушылары ретінде клиенттердің шоттарын жүргізу құқығы бар дилерлердің, брокерлердің, сондай-ақ Қазақстан Республикасының сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының, березидент сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдарының мемлекеттік кірістер органдарына мәліметтерді ұсынуының кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
ҚНРДА (келісу бойынша)
ҰБ (келісу бойынша)
2025 жылғы қазан
Е.Е.Біржанов,
Н.А. Әбдірахманов,
А.М. Баймағамбетов
232.
"Салықтар бойынша аудит жүргізу және салықтар бойынша аудиторлық қорытынды беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 30 сәуірдегі
№ 293 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2025 жылғы қыркүйек
Е.Е. Біржанов
233.
"Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің өзара трансшекаралық саудасы шеңберінде жекелеген тауарларды өткізу кезінде оларды есепке алу жүйесін ұйымдастыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 9 желтоқсандағы № 640 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2025 жылғы қыркүйек
Е.Е. Біржанов

227.
Об установлении формы и Правил представления владельцами интернет-площадок в орган государственных доходов сведений о реализованных товарах, оказанных услугах (работах) и (или) выплатах физическим лицам-резидентам Республики Казахстан
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
сентябрь 2025 года
Биржанов Е.Е.
228.
Об установлении формы и Правил представления органу государственных доходов биржами цифровых активов, а также иными участниками Международного финансового центра
"Астана" сведений о проведенных резидентами Республики Казахстан и нерезидентами операциях на биржах цифровых активов и выплаченных вознаграждениях резидентам и нерезидентам от осуществления деятельности, связанной с цифровыми активами
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
октябрь 2025 года
Биржанов Е.Е.
229.
Об установлении форм сведений, представляемых органу государственных доходов лицами, осуществляющими пересылку, перевозку, доставку товаров при электронной торговле товарами
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
сентябрь 2025 года
Биржанов Е.Е.
230.
Об утверждении перечня оператора фискальных данных
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ,
МЦРИАП
сентябрь 2025 года
Биржанов Е.Е.,
Коняшкин Р.А.
231.
О некоторых вопросах представления в органы государственных доходов сведений банковскими организациями, коллекторскими агентствами, кастодианами, центральным депозитарием, брокерами и (или) дилерами, обладающими правом ведения счетов клиентов в качестве номинальных держателей ценных бумаг, управляющих инвестиционным портфелем, брокерами а также страховыми (перестраховочными) организациями, филиалами страховых (перестраховочными) организаций-нерезидентов Республики Казахстан
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ,
АРРФР (по согласованию),
НБ (по согласованию)
октябрь
2025 года
Биржанов Е.Е.,
Абдрахманов Н.А.,
Баймагамбетов А.М.
232.
О внесений изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 293 "Об утверждении Правил проведения аудита по налогам и предоставления аудиторского заключения по налогам"
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
сентябрь 2025 года
Биржанов Е.Е.
233.
О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 9 декабря 2015 года № 640 "Об утверждении Инструкции по организации системы учета отдельных товаров при их перемещении в рамках взаимной трансграничной торговли государств-членов Евразийского экономического союза"
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
сентябрь 2025 года
Биржанов Е.Е.

234.
Қазақстан Республикасының аумағына қайта өңдеуге арналған импортталатын тауарлардың тізбесін, сондай-ақ импортталатын тауарларға қосылған құн салығын төлеу мерзімін өзгерту тәртібін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары –Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2025 жылғы қыркүйек
А.К. Әмрин
235.
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумағынан импортталатын тауарларды қоспағанда, импортталатын тауарлар бойынша қосылған құн салығын төлеу мерзімін өзгерту қағидалары мен мерзімдерін айқындау туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2025 жылғы қыркүйек
Е.Е. Біржанов
236.
Банк ұйымдарының мемлекеттік кірістер органына банк шоттарының болуы және олардың болуы туралы мәліметтерді беру нысандарын белгілеу туралы
туралы, осы шоттардағы ақша қалдықтары мен қозғалысы туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
ҰБ (келісу бойынша)
2025 жылғы қазан
Е.Е. Біржанов,
Б.Ш. Шолпанқұлов
237.
Салық есептілігінің нысандарын оларды жасау бойынша түсіндірмемен белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2025 жылғы қазан
Е.Е. Біржанов
238.
"Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің мекемелері арқылы Қазақстан Республикасы азаматтарының, шетел азаматтарының және азаматтығы жоқ адамдардың құқықтары мен заңды мүдделерін қамтамасыз етуге қатысты құжаттарды талап ету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2020 жылғы 11 қыркүйектегі № 11-1-4/252 және Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2020 жылғы 6 қазандағы № 460 бірлескен бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Сыртқы істер министрінің және Қазақстан Республикасы Әділет министрінің бірлескен бұйрығы
СІМ, Әділетмині
2025 жылғы қыркүйек
Ә.Ә. Бакаев,
Б.Ш.
Жақселекова
239.
"Тыйым салынған мүлікті өткізу бойынша бірыңғай электрондық сауда-саттық алаңын таңдауды жүзеге асыру қағидаларын бекіту" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2020 жылғы 11 қыркүйектегі № 347 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің бұйрығы
Әділетмині
2025 жылғы қыркүйек
Д.М. Ваисов
240.
"Қазақстан Республикасының әділет органдарынан, азаматтық хал актілерін тіркеу және өзге де мемлекеттік органдарынан, сондай-ақ нотариустардан шығатын ресми құжаттарға апостиль қою" мемлекеттік қызметін көрсету қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 27 мамырдағы № 58 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің бұйрығы
Әділетмині
2025 жылғы қыркүйек
Б.Ш. Жақселекова

234.
Об утверждении перечня импортируемых на территорию Республики Казахстан товаров, предназначенных для переработки, а также порядка изменения срока уплаты налога на добавленную стоимость на импортируемые товары
приказ Заместителя Премьер-Министра –Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ
сентябрь 2025 года
Амрин А.К.
235.
Об определении Правил и сроков изменения срока уплаты налога на добавленную
стоимость по импортируемым товарам, за исключением товаров, импортируемых с территории государств – членов Евразийского экономического союза
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
сентябрь 2025 года
Биржанов Е.Е.
236.
Об установлении форм предоставления органу государственных доходов банковскими организациями сведений о наличии банковских счетов и их
номерах, остатках и движении денег на этих счетах
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ,
НБ (по согласованию)
октябрь
2025 года
Биржанов Е.Е.,
Шолпанкулов Б.Ш.
237.
Об установлении форм налоговой отчетности с пояснением по их составлению
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
октябрь
2025 года
Биржанов Е.Е.
238.
О внесении изменений и дополнений в совместный приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 11 сентября 2020 года № 11-1-4/252 и Министра юстиции Республики Казахстан от 6 октября 2020 года № 460 "Об утверждении Правил истребования документов, касающихся обеспечения прав и законных интересов граждан Республики Казахстан, иностранных граждан и лиц без гражданства, через учреждения Министерства иностранных дел Республики Казахстан"
совместный приказ заместителя Премьер-Министра – Министра иностранных дел Республики Казахстан и Министра юстиции Республики Казахстан
МИД, МЮ
сентябрь 2025 года
Бакаев А.А.,
Жакселекова Б.Ш.
239.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 11 сентября 2020 года № 347 "Об утверждении Правил осуществления выбора единой электронной торговой площадки по реализации арестованного имущества"
приказ Министра юстиции Республики Казахстан
МЮ
сентябрь 2025 года
Ваисов Д.М.
240.
О внесении изменений и дополнений в приказ и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 27 мая 2020 года № 58 "Об утверждении правил оказания государственной услуги "Апостилирование официальных документов, исходящих из органов юстиции, регистрации актов гражданского состояния и иных государственных органов, а также нотариусов Республики Казахстан"
приказ Министра юстиции Республики Казахстан
МЮ
сентябрь 2025 года
Жакселекова Б.Ш.

241.
"Сот-сараптама қызметімен, оның ішінде сот-медициналық, сот-наркологиялық және сот-психиатриялық сараптамалармен айналысуға лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидасын бекіту туралы" Мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2020 жылғы 21 сәуірдегі
№ 5 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің бұйрығы
Әділетмині
2025 жылғы қыркүйек
Д.М. Ваисов
242.
"Адвокаттық қызмет мәселелері бойынша Мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің міндетін атқарушы 2020 жылғы 28 мамырдағы № 61 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің бұйрығы
Әділетмині
2025 жылғы қыркүйек
Б.Ш. Жақселекова
243.
"Нотариаттық қызмет мәселелері бойынша мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің міндетін атқарушы 2020 жылғы 28 мамырдағы № 62 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің бұйрығы
Әділетмині
2025 жылғы қыркүйек
Б.Ш. Жақселекова
244.
"Атқарушылық іс жүргізу мәселелері бойынша мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2020 жылғы 29 мамырдағы № 6 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің бұйрығы
Әділетмині
2025 жылғы қыркүйек
Д.М. Ваисов
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
БП – Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы;
ҰҚК – Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті;
МКҚ – Қазақстан Республикасының Мемлекеттік күзет қызметі;
ҰБ – Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі;
МҚІА – Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі;
ҚМА – Қазақстан Республикасының Қаржылық мониторинг агенттігі;
СЖРА – Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі;
ҚНРДА – Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі;
БҚДА – Қазақстан Республикасының Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігі;
Қорғанысмині – Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі;
ІІМ – Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі;
СІМ – Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі;
СРИМ – Қазақстан Республикасының Су ресурстары және ирригация министрлігі;
Қаржымині – Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі;
ОМ – Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі;
ҒЖБМ – Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрлігі;
ҰЭМ – Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі;
КМ – Қазақстан Республикасының Көлік министрлігі;
СИМ – Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция министрлігі;
ТСМ – Қазақстан Республикасының Туризм және спорт министрлігі;
Еңбекмині – Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі;
АШМ – Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі;
МАМ – Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі;
ЭМ – Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі;
ЭТРМ – Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар министрлігі;
ДСМ – Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі;
ӨҚМ – Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі;
Әділетмині – Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі;
ЦДИАӨМ – Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі;
ТЖМ – Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрлігі;
СЖРА (ҰСБ) – Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және даму агенттігінің Ұлттық статистика бюросы;
ҚК БББ – Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің Бас барлау басқармасы.

241.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 21 апреля 2020 года № 5 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на занятие судебно-экспертной деятельностью, в том числе судебно-медицинской, судебно-наркологической и судебно-психиатрической экспертизами"
приказ Министра юстиции Республики Казахстан
МЮ
сентябрь 2025 года
Ваисов Д.М.
242.
О внесении изменений и дополнений в приказ и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 28 мая 2020 года № 61 "Об утверждении Правил оказания государственных услуг по вопросам адвокатской деятельности"
приказ Министра юстиции Республики Казахстан
МЮ
сентябрь 2025 года
Жакселекова Б.Ш.
243.
О внесении изменений и дополнений в приказ и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 28 мая 2020 года № 62 "Об утверждении Правил оказания государственных услуг по вопросам нотариальной деятельности"
приказ Министра юстиции Республики Казахстан
МЮ
сентябрь 2025 года
Жакселекова Б.Ш.
244.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 мая 2020 года
№ 6 "Об утверждении правил оказания государственных услуг по вопросам исполнительного производства"
приказ Министра юстиции Республики Казахстан
МЮ
сентябрь 2025 года
Ваисов Д.М.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
ГП – Генеральная прокуратура Республики Казахстан;
КНБ – Комитет национальной безопасности Республики Казахстан;
СГО – Служба государственной охраны Республики Казахстан;
НБ – Национальный Банк Республики Казахстан;
АДГС – Агентство по делам государственной службы Республики Казахстан;
АФМ – Агентство по финансовому мониторингу Республики Казахстан;
АСПИР - Агентство по стратегическому планированию и развитию Республики Казахстан;
АРРФР – Агентство по регулированию и развитию финансового рынка Республики Казахстан;
АЗРК – Агентство по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан;
МО – Министерство обороны Республики Казахстан;
МВД – Министерство внутренних дел Республики Казахстан;
МИД – Министерство иностранных дел Республики Казахстан;
МВРИ – Министерство водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан;
МФ – Министерство финансов Республики Казахстан;
МП – Министерство просвещения Республики Казахстан;
МНВО – Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан;
МНЭ – Министерство национальной экономики Республики Казахстан;
МТ – Министерство транспорта Республики Казахстан;
МТИ – Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан;
МТС – Министерство туризма и спорта Республики Казахстан;
МТСЗН – Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан;
МСХ – Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан;
МКИ – Министерство культуры и информации Республики Казахстан;
МЭ – Министерство энергетики Республики Казахстан;
МЭПР – Министерство экологии и природных ресурсов Республики Казахстан;
МЗ – Министерство здравоохранения Республики Казахстан;
МПС – Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан;
МЮ – Министерство юстиции Республики Казахстан;
МЦРИАП – Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан;
МЧС – Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан;
АСПИР (БНС) – Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и развитию Республики Казахстан;
ГРУ ВС – Главное разведывательное управление Вооруженных Сил Республики Казахстан.
_____________________________