Орнықты даму мақсаттары жөніндегі үйлестіру кеңесі туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2022 жылғы 11 қазандағы № 167-ө өкімі.
"Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасы Конституциялық заңының 19-бабы 1-тармағының 8) тармақшасына сәйкес:
1. Осы өкімге қосымшаға сәйкес құрамда Орнықты даму мақсаттары жөніндегі үйлестіру кеңесі (бұдан әрі – Кеңес) құрылсын.
2. Қоса беріліп отырған Кеңес туралы ереже бекітілсін.
Премьер-Министр Ә. Смайылов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2022 жылғы 11 қазандағы
№ 167 өкіміне
қосымша
Орнықты даму мақсаттары жөніндегі үйлестіру кеңесінің құрамы
Ескерту. Құрам жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің 22.06.2026 № 99-ө өкімімен.
Қазақстан тарапынан:
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрі, төраға
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министрі, төрағаның орынбасары
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі аппаратының басшысы, хатшы
Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің төрағасы (келісу бойынша)
Қазақстан Республикасының Қаржы министрі
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрі
Қазақстан Республикасының Әділет министрі
Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрі
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрі
Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі
Қазақстан Республикасының Көлік министрі
Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрі
Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрі
Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция министрі
Қазақстан Республикасының Су ресурстары және ирригация министрі
Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрі
Қазақстан Республикасының Туризм және спорт министрі
Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрі
Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар министрі
Қазақстан Республикасының Энергетика министрі
Қазақстан Республикасының Қаржылық мониторинг агенттігі төрағасының орынбасары (келісу бойынша)
Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі төрағасының орынбасары (келісу бойынша)
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының орынбасары (келісу бойынша)
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары (келісу бойынша)
Қазақстан Республикасының Жасанды интеллект және цифрлық даму бірінші вице-министрі
Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат бірінші вице-министрі
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің орынбасары
Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросының басшысы (келісу бойынша)
Қазақстан Республикасы Сот әкімшілігінің басшысы (келісу бойынша)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Аппараты Экономикалық бөлімінің меңгерушісі
"Экономикалық зерттеулер институты" акционерлік қоғамының басқарма төрағасы (келісу бойынша).
Халықаралық ұйымдар тарапынан:
Біріккен Ұлттар Ұйымының Қазақстан Республикасындағы резидент-үйлестірушісі (келісу бойынша)
Біріккен Ұлттар Ұйымы Даму Бағдарламасының тұрақты өкілі (келісу бойынша)
Еуропалық Одақтың Қазақстандағы өкілдігінің басшысы (келісу бойынша).
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2022 жылғы 11 қазандағы
№ 167-ө өкімімен
бекітілген
Орнықты даму мақсаттары жөніндегі үйлестіру кеңесі туралы ереже

О Координационном совете по целям устойчивого развития
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 11 октября 2022 года № 167-р.
В соответствии с подпунктом 8) пункта 1 статьи 19 Конституционного закона Республики Казахстан "О Правительстве Республики Казахстан":
1. Образовать Координационный совет по целям устойчивого развития (далее – Совет) в составе согласно приложению к настоящему распоряжению.
2. Утвердить прилагаемое Положение о Совете.
Премьер-Министр А. Смаилов
Приложение
к распоряжению
Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 11 октября 2022 года № 167-р
Состав Координационного совета по целям устойчивого развития
Сноска. Состав с изменением, внесенным постановлениями Правительства РК от 17.03.2023 № 236 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 19.10.2023 № 162-р; от 04.03.2024 № 25-р.
С казахстанской стороны:
Заместитель Премьер-Министра − Министр национальной экономики Республики Казахстан, председатель
вице-министр национальной экономики Республики Казахстан, заместитель председателя
руководитель аппарата Министерства национальной экономики Республики Казахстан, секретарь
Председатель Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан (по согласованию)
Министр финансов Республики Казахстан
Министр сельского хозяйства Республики Казахстан
Министр юстиции Республики Казахстан
Министр науки и высшего образования Республики Казахстан
Министр здравоохранения Республики Казахстан
Министр труда и социальной защиты населения Республики Казахстан Министр транспорта Республики Казахстан
Министр культуры и информации Республики Казахстан
Министр труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Министр культуры и спорта Республики Казахстан
Министр просвещения Республики Казахстан
Министр промышленности и строительства Республики Казахстан
Министр торговли и интеграции Республики Казахстан
Министр водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан
Министр по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
Министр туризма и спорта Республики Казахстан
Министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
Министр внутренних дел Республики Казахстан
Министр экологии и природных ресурсов Республики Казахстан
Министр энергетики Республики Казахстан
заместитель Председателя Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу (по согласованию)
заместитель Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка (по согласованию)
заместитель Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы (по согласованию)
заместитель Председателя Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционная служба) (по согласованию)
заместитель Председателя Национального Банка Республики Казахстан (по согласованию)
заместитель Министра иностранных дел Республики Казахстан
руководитель Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан (по согласованию)
руководитель Судебной администрации Республики Казахстан (по согласованию)
председатель правления акционерного общества "Институт экономических исследований" (по согласованию).
Со стороны международных организаций:
резидент-координатор Организации Объединенных Наций в Республике Казахстан (по согласованию)
постоянный представитель Программы развития Организации Объединенных Наций (по согласованию)
глава представительства Европейского Союза в Казахстане (по согласованию).
Утверждено
распоряжением
Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 11 октября 2022 года № 167-р
Положение
о Координационном совете по целям устойчивого развития

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Орнықты даму мақсаттары жөніндегі үйлестіру кеңесі (бұдан әрі – Кеңес) Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы консультативтік-кеңесші орган болып табылады.
2. Кеңес Қазақстан Республикасында орнықты даму мақсаттарын (бұдан әрі – ОДМ) ілгерілету бойынша ұсыныстар мен ұсынымдар әзірлеу үшін құрылады.
3. Кеңес өз қызметінде Қазақстан Республикасының Конституциясын және заңдарын, Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілерін, сондай-ақ осы Ережені басшылыққа алады.
4. Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі Кеңестің жұмыс органы болып табылады.
5. "Экономикалық зерттеулер институты" акционерлік қоғамы сараптамалық-талдау жұмыстарын жүргізетін Кеңес хатшылығы болып табылады.
6. Кеңестің отырыстары қажеттілігіне қарай өткізіледі.
2-тарау. Кеңестің міндеттері
7. Кеңестің негізгі міндеттері ОДМ-ды іске асыру жөніндегі бірыңғай саясатты қалыптастыру жөніндегі ұсыныстарды қарау және әзірлеу болып табылады.
3-тарау. Кеңестің қызметін ұйымдастыру және оның тәртібі
8. Кеңестің қызметін ұйымдастыру және оның тәртібі Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 16 наурыздағы № 247 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы консультативтік-кеңесші органдардың құрылуы, қызметі және таратылуы қағидаларына сәйкес жүзеге асырылады.

Глава 1. Общие положения
1. Координационный совет по целям устойчивого развития (далее – Совет) является консультативно-совещательным органом при Правительстве Республики Казахстан.
2. Совет создается для выработки предложений и рекомендаций по продвижению целей устойчивого развития в Республике Казахстан (далее – ЦУР).
3. Совет в своей деятельности руководствуется Конституцией и законами Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, а также настоящим Положением.
4. Рабочим органом Совета является Министерство национальной экономики Республики Казахстан.
5. Акционерное общество "Институт экономических исследований" является секретариатом Совета, оказывающим экспертно-аналитические работы.
6. Заседания Совета проводятся по мере необходимости.
Глава 2. Задачи Совета
7. Основными задачами Совета являются рассмотрение и выработка предложений по формированию единой политики по реализации ЦУР.
Глава 3. Организация и порядок деятельности Совета
8. Организация и порядок деятельности Совета осуществляются в соответствии с Правилами образования, деятельности и упразднения консультативно-совещательных органов при Правительстве Республики Казахстан, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 марта 1999 года № 247.