Мемлекеттік органдардың нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы іс-қимылға бағытталған қызметін үйлестіру жөніндегі ведомствоаралық штаб құру туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2011 жылғы 15 қыркүйектегі № 129-ө Өкімі. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2025 жылғы 13 тамыздағы № 134-ө Өкімімен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Премьер-Министрінің 13.08.2025 № 134-ө өкімімен.
Нашақорлықтың алдын алу және есірткі құралдарының, психотроптық заттар мен прекурсорлардың заңсыз айналымына қарсы іс-қимыл саласындағы мемлекеттік органдар қызметінің тиімділігін арттыру мақсатында:
1. Қосымшаға сәйкес құрамда Мемлекеттік органдардың нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы іс-қимылға бағытталған қызметін үйлестіру жөніндегі ведомствоаралық штаб (бұдан әрі – Ведомствоаралық штаб) құрылсын.
2. Ведомствоаралық штабтың қызметін ұйымдастырушылық-техникалық қамтамасыз ету Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігіне жүктелсін.
3. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі мүдделі мемлекеттік органдармен бірлесіп, үш ай мерзімде Ведомствоаралық штаб туралы ережені әзірлесін және бірлескен бұйрықпен бекітсін.
4. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдеріне нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы іс-қимылға бағытталған қызметті үйлестіру жөніндегі өңірлік ведомствоаралық штабтар құру ұсынылсын.
Премьер-Министр
К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2011 жылғы 15 қыркүйектегі
№ 129-ө өкімімен
құрылған
Мемлекеттік органдардың нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы іс-қимылға бағытталған қызметін үйлестіру жөніндегі ведомствоаралық штабтың құрамы
Ескерту. Құрам жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 04.09.2014 N 970 қаулысымен; өзгеріс енгізілді - ҚР Премьер-Министрінің 29.11.2016 № 118-ө; 02.06.20206 № 78-ө өкімдерімен; ҚР Үкіметінің 26.02.2021 № 98 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрі, төраға
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Есірткі қылмысына қарсы іс-қимыл департаментінің басшысы, төрағаның орынбасары
Қазақстан Республикасы Бас прокурорының орынбасары (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті төрағасының орынбасары (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасының Қаржылық мониторинг агенттігі төрағасының орынбасары
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің орынбасары
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау вице-министрі
Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт вице-министрі
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым вице-министрі
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновация және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі;
Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму вице-министрі
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің Бас штабы бастығының орынбасары

Об образовании Межведомственного штаба по координации деятельности государственных органов, направленной на противодействие наркомании и наркобизнесу
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 15 сентября 2011 года № 129-р. Утратило силу распоряжением Премьер-Министра Республики Казахстан от 13 августа 2025 года № 134-р.
Сноска. Утратило силу распоряжением Премьер-Министра РК от 13.08.2025 № 134-р.
В целях повышения эффективности деятельности государственных органов в сфере профилактики наркомании и противодействия незаконному обороту наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров:
1. Образовать Межведомственный штаб по координации деятельности государственных органов, направленной на противодействие наркомании и наркобизнесу (далее – Межведомственный штаб) в составе согласно приложению.
2. Организационно-техническое обеспечение деятельности Межведомственного штаба возложить на Министерство внутренних дел Республики Казахстан.
3. Министерству внутренних дел Республики Казахстан в трехмесячный срок совместно с заинтересованными государственными органами разработать и утвердить совместным приказом Положение о Межведомственном штабе.
4. Рекомендовать акимам областей, городов Астаны и Алматы создать региональные межведомственные штабы по координации деятельности, направленной на противодействие наркомании и наркобизнесу.
Премьер-Министр
К. Масимов
Образован
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 15 сентября 2011 года № 129-р
Состав
Межведомственного штаба по координации деятельности
государственных органов, направленной на противодействие
наркомании и наркобизнесу
Сноска. Состав в редакции постановления Правительства РК от 04.09.2014 № 970; с изменениями, внесенными распоряжениями Премьер-Министра РК от 29.11.2016 № 118-р; от 02.06.2020 № 78; постановлением Правительства РК от 26.02.2021 № 98 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Министр внутренних дел Республики Казахстан, председатель
начальник Департамента по противодействию наркопреступности Министерства внутренних дел Республики Казахстан, заместитель председателя
заместитель Генерального прокурора Республики Казахстан (по согласованию)
заместитель Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (по согласованию)
заместитель Председателя Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу
заместитель Министра иностранных дел Республики Казахстан
вице-министр здравоохранения Республики Казахстан
вице-министр культуры и спорта Республики Казахстан
вице-министр образования и науки Республики Казахстан
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан;
вице-министр информации и общественного развития Республики Казахстан;
заместитель начальника Генерального штаба Вооруженных Сил Республики Казахстан