2000 жылға дейiнгi кезеңде жолдағы қозғалыс қауiпсiздiгiн қамтамасыз етудiң техникалық құралдарын дамыту жөнiндегi шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң қаулысы 4 қаңтар 1993 ж. N 5
Автомобиль көлiгiндегi апатты азайту және жолдағы қозғалыс қауiпсiздiгiн қамтамасыз етудiң техникалық құралдарын дамыту мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Мемлекеттiк автомобиль инспекциясының автоматтандырылған ақпараттық-iздестiру жүйесiн (МАИ ААIЖ) және жолдағы қозғалысты басқарудың автоматтандырылған жүйесiн (ЖҚБАЖ) құру, оқшауланған бағдаршам объектiлерiн қалыптастыру және нығайту жөнiндегi тапсырмалар 1 және 2 қосымшаларға сәйкес бекiтiлсiн.
2. Жолдағы қозғалыс қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету жүйесiн әзiрлеу мен енгiзу мемлекеттiк қажеттiлiк тiзбесiне енгiзiлетiн және қайтарусыз негiздегi мемлекеттiк инвестициялар есебiнен қаржыландырылатын болып белгiленсiн.
3. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң Мемлекеттiк автомобиль инспекциясы Бас басқармасының "Қазавтокөлiкбелгi" мемлекеттiк кәсiпорны техникалық құралдарды енгiзу және пайдалану мiндеттерiн қоса атқаратын осы құралдардың басты әзiрлеушiсi болып белгiленсiн.
4. Облыстардың, Алматы және Ленинск қалаларының әкiмдерi жыл сайын жергiлiктi бюджеттердiң мақсатты қаржыларынан "Қазавтокөлiкбелгi" кәсiпорнының бөлiмшелерiне қалалар мен елдi мекендерде жолдағы қозғалысты реттеудiң техникалық құралдарын ұсатуға қаржы бөлудi көздеу, сондай-ақ осы қаулының 1-тармағындағы аталған жүйелердi әзiрлеу мен енгiзу мәселелерiнде қажеттi көмек көрсету ұсынылсын.
5. "Автомобиль және темiр жол көлiгiнде қозғалыс
қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету жөнiндегi шаралар туралы" КСРО
Министрлер Кеңесiнiң 1988 жылғы 14 наурыздағы N 366 қаулысын
жүзеге асыру туралы" Қазақ КСР Министрлер Кабинетiнiң 1988 жылғы
11 мамырдағы N 175 қаулысының күшi жойылған деп танылсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1993 жылғы 4 қаңтардағы
N 5 қаулысына
N 1 қосымша
Мемлекеттiк автомобиль инспекциясының мемлекеттiк
автоматтандырылған ақпараттық-iздестiру жүйесiн
(МАИ МААIЖ) құру жөнiндегi
(Кесте)
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1993 жылғы 4 қаңтардағы
N 5 қаулысына
N 2 қосымша
Жолдағы қозғалысты басқарудың автоматтандырылған
жүйесiн (ЖҚБАЖ) құру мен енгiзу, оқшауланған
бағдаршам объектiлерiн қалыптастыру және нығайту
жөнiндегi
(Кесте)

О мерах по развитию технических средств обеспечения безопасности дорожного движения на период до 2000 года
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 4 января 1993 года N 5
В целях снижения аварийности на автомобильном транспорте и развития технических средств обеспечения безопасности дорожного движения Кабинет Министров Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить задания по созданию автоматизированной информационно-поисковой системы Государственной автомобильной инспекции (АИПС ГАИ) и автоматизированных систем управления дорожным движением (АСУД), формированию и развитию локальных светофорных объектов согласно приложениям N 1 и 2.
2. Установить, что разработка и внедрение систем обеспечения безопасности дорожного движения включается в перечень государственных нужд и финансируется за счет государственных инвестиций на безвозвратной основе.
3. Определить государственное предприятие "Казавтотранссигнал" Главного управления Государственной автомобильной инспекции Министерства внутренних дел Республики Казахстан генеральным разработчиком технических средств с функциями внедрения и эксплуатации.
4. Рекомендовать главам областных, Алма-Атинской и Ленинской городских администраций предусматривать ежегодные выделения из местных бюджетов целевых ассигнований подразделениям предприятия "Казавтотранссигнал" на содержание технических средств регулирования дорожного движения в городах и населенных пунктах, а также оказывать необходимое содействие в вопросах разработки и внедрения названных в пункте 1 настоящего постановления систем.
5. Признать утратившим силу постановление Совета Министров Казахской ССР от 11 мая 1988 года N 175 "О реализации постановления Совета Министров СССР от 14 марта 1988 г. N 366 "О мерах по обеспечению безопасности движения на автомобильном и железнодорожном транспорте".
Премьер-министр
Республики Казахстан
Приложение N 1
к постановлению Кабинета Министров Республики Казахстан от 4 января 1993 года N 5
З А Д А Н И Е
по созданию государственной информационно-поисковой
системы Государственной автомобильной инспекции
( АИПС ГАИ )
Приложение N 2
к постановлению Кабинета Министров Республики Казахстан от 4 января 1993 года N 5
З А Д А Н И Е <*>
по созданию и внедрению автоматизированных систем
управления дорожного движения (АСУД), формированию и
развитию локальных светофорных объектов
Сноска. По годам с нарастающим итогом.