"Мемлекеттік кәсіпорындар, акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу пайызынан астамы мемлекетке тиесілі заңды тұлғалар және олармен үлестес тұлғалар жүзеге асыратын қызмет түрлерінің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 1095 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2026 жылғы 10 шілдедегі № 605 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Мемлекеттік кәсіпорындар, акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу пайызынан астамы мемлекетке тиесілі заңды тұлғалар және олармен үлестес тұлғалар жүзеге асыратын қызмет түрлерінің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 1095 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген мемлекеттік кәсіпорындар, акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу пайызынан астамы мемлекетке тиесілі заңды тұлғалар және олармен үлестес тұлғалар жүзеге асыратын қызмет түрлерінің тізбесінде:
реттік нөмірі 307-жолда:
5-бағанда:
51) тармақша алып тасталсын;
реттік нөмірі 311-жолда:
5-бағанда:
7) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"7) "Семей" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамы";"
мынадай мазмұндағы 8) тармақшамен толықтырылсын:
"8) "Астананың шаруашылық басқармасы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі";
6-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы, "Семей" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамына қатысты – Абай облысы, "Астананың шаруашылық басқармасы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне қатысты – Астана қаласы";
реттік нөмірі 316-жолда:
5-бағанда:
24) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"24) "Астана даму орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі";
реттік нөмірі 347-жолда:
5-бағанда:
20) тармақша алып тасталсын;
реттік нөмірі 358-жолда:
5-бағанда:
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"2) "Kazakh Tourism Development Ltd." жеке компаниясы";"
мынадай мазмұндағы 3) тармақшамен толықтырылсын:
"3) "Astana Tourism" туризмді дамыту орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі";
реттік нөмірі 412-жолда:
5-бағанда:
1) тармақша алып тасталсын.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 1095 "Об утверждении перечня видов деятельности, осуществляемых государственными предприятиями, юридическими лицами, более пятидесяти процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, и аффилированными с ними лицами"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 10 июля 2026 года № 605
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 1095 "Об утверждении перечня видов деятельности, осуществляемых государственными предприятиями, юридическими лицами, более пятидесяти процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, и аффилированными с ними лицами" следующие изменения и дополнения:
в перечне видов деятельности, осуществляемых государственными предприятиями, юридическими лицами, более пятидесяти процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, и аффилированными с ними лицами, утвержденном указанным постановлением:
в строке, порядковый номер 307:
в графе 5:
подпункт 51) исключить;
в строке, порядковый номер 311:
в графе 5:
подпункт 7) изложить в следующей редакции:
"7) акционерное общество "Социально-предпринимательская корпорация "Семей";"
дополнить подпунктом 8) следующего содержания:
"8) товарищество с ограниченной ответственностью "Хозяйственное управление Астаны";
графу 6 изложить в следующей редакции:
"Республика Казахстан, в отношении акционерного общества "Социально-предпринимательская корпорация "Семей" – область Абай, в отношении товарищества с ограниченной ответственностью "Хозяйственное управление Астаны" – город Астана";
в строке, порядковый номер 316:
в графе 5:
подпункт 24) изложить в следующей редакции:
"24) товарищество с ограниченной ответственностью "Центр развития Астаны";
в строке, порядковый номер 347:
в графе 5:
подпункт 20) исключить;
в строке, порядковый номер 358:
в графе 5:
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
"2) частная компания "Kazakh Tourism Development Ltd.";"
дополнить подпунктом 3) следующего содержания:
"3) товарищество с ограниченной ответственностью "Центр развития туризма "Astana Tourism";
в строке, порядковый номер 412:
в графе 5:
подпункт 1) исключить.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов