"Мемлекеттік кәсіпорындар, акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу пайызынан астамы мемлекетке тиесілі заңды тұлғалар және олармен үлестес тұлғалар жүзеге асыратын қызмет түрлерінің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 1095 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2026 жылғы 3 шiлдедегi № 583 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Мемлекеттік кәсіпорындар, акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу пайызынан астамы мемлекетке тиесілі заңды тұлғалар және олармен үлестес тұлғалар жүзеге асыратын қызмет түрлерінің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 1095 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген мемлекеттік кәсіпорындар, акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу пайызынан астамы мемлекетке тиесілі заңды тұлғалар және олармен үлестес тұлғалар жүзеге асыратын қызмет түрлерінің тізбесінде:
реттік нөмірі 390-жолда:
5-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"1) балаларға арналған қосымша білім беру ұйымдары;
2) "Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің әскери-техникалық мектебі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны";
7-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"үнемі, "Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің әскери-техникалық мектебі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнына қатысты – 5 жыл";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 391-1-жолмен толықтырылсын:
"
391-1
Көлік құралын жүргізушілерді даярлау мектебінің қызметі
85530
республикалық меншік/ коммуналдық меншік
"Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің әскери-техникалық мектебі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны
Қазақстан Республикасы
үнемі, "Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің әскери-техникалық мектебі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнына қатысты – 5 жыл
";
реттік нөмірі 393-жолда:
5-бағанның 39) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"39) "Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің әскери-техникалық мектебі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
7-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"үнемі, "Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің әскери-техникалық мектебі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнына қатысты – 5 жыл";
реттік нөмірі 408-жолда:
5-баған мынадай мазмұндағы 4) тармақшамен толықтырылсын:

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 1095 "Об утверждении перечня видов деятельности, осуществляемых государственными предприятиями, юридическими лицами, более пятидесяти процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, и аффилированными с ними лицами"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 июля 2026 года № 583
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 1095 "Об утверждении перечня видов деятельности, осуществляемых государственными предприятиями, юридическими лицами, более пятидесяти процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, и аффилированными с ними лицами" следующие изменения и дополнения:
в перечне видов деятельности, осуществляемых государственными предприятиями, юридическими лицами, более пятидесяти процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, и аффилированными с ними лицами, утвержденном указанным постановлением:
в строке, порядковый номер 390:
графу 5 изложить в следующей редакции:
"1) организации дополнительного образования для детей;
2) республиканское государственное казенное предприятие "Военно-техническая школа Министерства обороны Республики Казахстан";
графу 7 изложить в следующей редакции:
"постоянно, в отношении республиканского государственного казенного предприятия "Военно-техническая школа Министерства обороны Республики Казахстан" – 5 лет";
дополнить строкой, порядковый номер 391-1, следующего содержания:
"
391-1
Деятельность школ подготовки водителей транспортных средств
85530
республиканская собственность/ коммунальная собственность
республиканское государственное казенное предприятие "Военно-техническая школа Министерства обороны Республики Казахстан"
Республика Казахстан
постоянно, в отношении республиканского государственного казенного предприятия "Военно-техническая школа Министерства обороны Республики Казахстан" – 5 лет
";
в строке, порядковый номер 393:
подпункт 39) графы 5 изложить в следующей редакции:
"39) республиканское государственное казенное предприятие "Военно-техническая школа Министерства обороны Республики Казахстан";
графу 7 изложить в следующей редакции:
"постоянно, в отношении республиканского государственного казенного предприятия "Военно-техническая школа Министерства обороны Республики Казахстан" – 5 лет".
в строке, порядковый номер 408:
графу 5 дополнить подпунктом 4) следующего содержания:

"4) "Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің әскери-техникалық мектебі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны";
7-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"үнемі, "Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің әскери-техникалық мектебі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнына қатысты – 5 жыл".
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов

"4) республиканское государственное казенное предприятие "Военно-техническая школа Министерства обороны Республики Казахстан";
графу 7 изложить в следующей редакции:
"постоянно, в отношении республиканского государственного казенного предприятия "Военно-техническая школа Министерства обороны Республики Казахстан" – 5 лет".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов