"Мемлекеттік кәсіпорындар, акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу пайызынан астамы мемлекетке тиесілі заңды тұлғалар және олармен үлестес тұлғалар жүзеге асыратын қызмет түрлерінің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 1095 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2026 жылғы 29 мамырдағы № 445 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Мемлекеттік кәсіпорындар, акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу пайызынан астамы мемлекетке тиесілі заңды тұлғалар және олармен үлестес тұлғалар жүзеге асыратын қызмет түрлерінің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 1095 қаулысына мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген мемлекеттік кәсіпорындар, акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерiнiң) елу пайызынан астамы мемлекетке тиесілі заңды тұлғалар және олармен үлестес тұлғалар жүзеге асыратын қызмет түрлерінің тізбесінде:
реттік нөмірі 291-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
291.
Басқа топтамаларға енгізілмеген кредит берудің өзге де түрлері
64929
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Өнеркәсіпті дамыту қоры" акционерлік қоғамы;
2) "ҚазАгроҚаржы" акционерлік қоғамы;
3) "Аграрлық несие корпорациясы" акционерлік қоғамы;
4) "Қазақстан тұрғын үй компаниясы" акционерлік қоғамы;
5) "Қызылорда" өңірлік инвестициялық орталығы" микроқаржы ұйымы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
6) Қазақстан Республикасының әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациялары (шағын өнеркәсіп аймақтарына және агроөнеркәсіптік кешен субъектілеріне көктемгі егіс пен егін жинау жұмыстарын жүргізуге кредит беру,
ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге және ауыл шаруашылығы өнімдерін қайта өңдеу және тамақ өнеркәсібі кәсіпорындарына инвестициялық мақсаттарға және (немесе) айналым қаражатын толықтыруға кредит беру (кіші саланы көрсетпей);
7) "Қорғаныс-өнеркәсіп кешенін дамыту қоры" акционерлік қоғамы;
8) "Қалалық қызметтер орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
9) "ОҢТҮСТІК" аймақтық инвестициялық орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
10) "Ырыс" микроқаржы ұйымы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
11) туризм саласындағы инвестициялық жобаларды қаржыландыру үшін "Каспий" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамы;
12) туризм саласындағы инвестициялық жобаларды қаржыландыру үшін "Жетісу" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" өңірлік даму институты" акционерлік қоғамы;

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 1095 "Об утверждении перечня видов деятельности, осуществляемых государственными предприятиями, юридическими лицами, более пятидесяти процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, и аффилированными с ними лицами"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 мая 2026 года № 445
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 1095 "Об утверждении перечня видов деятельности, осуществляемых государственными предприятиями, юридическими лицами, более пятидесяти процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, и аффилированными с ними лицами" следующие изменения:
в перечне видов деятельности, осуществляемых государственными предприятиями, юридическими лицами, более пятидесяти процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, и аффилированными с ними лицами, утвержденном указанным постановлением:
строку, порядковый номер 291, изложить в следующей редакции:
"
291.
Прочие виды кредитования, не включенные в другие группировки
64929
республиканская собственность/ коммунальная собственность
1) акционерное общество "Фонд развития промышленности";
2) акционерное общество "КазАгроФинанс";
3) акционерное общество "Аграрная кредитная корпорация";
4) акционерное общество "Казахстанская жилищная компания";
5) товарищество с ограниченной ответственностью "Микрофинансовая организация "Региональный инвестиционный центр "Кызылорда";
6) социально-предпринимательские корпорации Республики Казахстан (с целью кредитования малых промышленных зон и субъектов агропромышленного комплекса на проведение весенне-полевых и уборочных работ, кредитования сельхозтоваропроизводителей и предприятий по переработке сельскохозяйственной продукции и пищевой промышленности на инвестиционные цели и (или) пополнение оборотных средств (без указания подотрасли);
7) акционерное общество "Фонд развития оборонно-промышленного комплекса";
8) товарищество с ограниченной ответственностью "Центр городских услуг";
9) товарищество с ограниченной ответственностью "Региональный инвестиционный центр "ОҢТҮСТІК";
10) товарищество с ограниченной ответственностью "Микрофинансовая организация "Ырыс";
11) акционерное общество "Социально-предпринимательская корпорация "Каспий" для финансирования инвестиционных проектов в сфере туризма;
12) акционерное общество "Региональный институт развития "Социально-предпринимательская корпорация "Жетісу" для финансирования инвестиционных проектов в сфере туризма;

13) ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге айналым қаражатын толықтыруға (кіші саланы көрсетпей) кредит беру және туризм саласындағы инвестициялық жобаларды қаржыландыру үшін "Байқоңыр (Байконур)" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамы;
14) туризм саласындағы инвестициялық жобаларды қаржыландыру үшін "Astana" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамы;
15) туризм саласындағы инвестициялық жобаларды қаржыландыру үшін "Павлодар" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамы
Қазақстан Республикасы, "Қалалық қызметтер орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне – Астана қаласы, "ОҢТҮСТІК" аймақтық инвестициялық орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне және "Ырыс" микроқаржы ұйымы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне – Түркістан облысы, туризм саласындағы инвестициялық жобаларды қаржыландыру үшін "Каспий" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамына –
Маңғыстау облысы, туризм саласындағы инвестициялық жобаларды қаржыландыру үшін "Жетісу" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" өңірлік даму институты" акционерлік қоғамына – Жетісу облысы, ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге айналым қаражатын толықтыруға (кіші саланы көрсетпей) кредит беру және туризм саласындағы инвестициялық жобаларды қаржыландыру үшін "Байқоңыр (Байконур)" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамына – Қызылорда облысы, туризм саласындағы инвестициялық жобаларды қаржыландыру үшін "Astana" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамына – Астана қаласы, туризм саласындағы инвестициялық жобаларды қаржыландыру үшін "Павлодар" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамына – Павлодар облысы, "Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге және ауыл шаруашылығы өнімдерін қайта өңдеу және тамақ өнеркәсібі кәсіпорындарына инвестициялық мақсаттарға және (немесе) айналым қаражатын толықтыруға кредит беру (кіші саланы көрсетпей)" бағыты бойынша Абай облысындағы "Семей" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамына, Ақмола облысындағы "KOKSHE" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамына, Ақтөбе облысындағы "Ақтөбе" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамына, Алматы облысындағы "Қонаев" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамына, Атырау облысындағы "Атырау" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамына, Шығыс Қазақстан облысындағы "Ертіс" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамына, Жамбыл облысындағы "Тараз" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамына, Батыс Қазақстан облысындағы "Aqjaiyq" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамына, Қарағанды облысындағы "Сарыарқа" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамына, Қостанай облысындағы "Тобыл" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамына, Қызылорда облысындағы "Байқоңыр (Байконур)" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамына, Маңғыстау облысындағы "Каспий" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамына, Павлодар облысындағы "Павлодар" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамына, Солтүстік Қазақстан облысындағы "Солтүстік" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамына, Түркістан облысындағы "Түркістан" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамына, Ұлытау облысындағы "Ұлытау" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамына, Шымкент қаласындағы "Shymkent" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамына қатысты

13) акционерное общество "Социально-предпринимательская корпорация "Байқоңыр (Байконур)" в целях кредитования сельхозтоваропроизводителей на пополнение оборотных средств (без указания подотрасли) и финансирования инвестиционных проектов в сфере туризма;
14) акционерное общество "Социально-предпринимательская корпорация "Astana" для финансирования инвестиционных проектов в сфере туризма;
15) акционерное общество "Социально-предпринимательская корпорация "Павлодар" для финансирования инвестиционных проектов в сфере туризма
Республика Казахстан, в отношении товарищества с ограниченной ответственностью "Центр городских услуг" − город Астана, товарищества с ограниченной ответственностью "Региональный инвестиционный центр "ОҢТҮСТІК" и товарищества с ограниченной ответственностью "Микрофинансовая организация "Ырыс" – Туркестанская область, акционерного общества "Социально-предпринимательская корпорация "Каспий" для финансирования инвестиционных проектов в сфере туризма – Мангистауская область, акционерного общества "Региональный институт развития "Социально-предпринимательская корпорация "Жетісу" для финансирования инвестиционных проектов в сфере туризма – область Жетісу, акционерного общества "Социально-предпринимательская корпорация "Байқоңыр (Байконур)" в целях кредитования сельхозтоваропроизводителей на пополнение оборотных средств (без указания подотрасли) и финансирования инвестиционных проектов в сфере туризма – Кызылординская область, акционерного общества "Социально-предпринимательская корпорация "Astana" для финансирования инвестиционных проектов в сфере туризма – город Астана, акционерного общества "Социально-предпринимательская корпорация "Павлодар" для финансирования инвестиционных проектов в сфере туризма – Павлодарская область,
по направлению "Кредитование сельхозтоваропроизводителей и предприятий по переработке сельскохозяйственной продукции и пищевой промышленности на инвестиционные цели и (или) пополнение оборотных средств (без указания подотрасли)" в отношении акционерного общества "Социально-предпринимательская корпорация "Семей" в области Абай, акционерного общества "Социально-предпринимательская корпорация "KOKSHE" в Акмолинской области, акционерного общества "Социально-предпринимательская корпорация "Актобе" в Актюбинской области, акционерного общества "Социально-предпринимательская корпорация "Қонаев" в Алматинской области, акционерного общества "Социально-предпринимательская корпорация "Атырау" в Атырауской области, акционерного общества "Социально-предпринимательская корпорация "Ертіс" в Восточно-Казахстанской области, акционерного общества "Социально-предпринимательская корпорация "Тараз" в Жамбылской области, акционерного общества "Социально-предпринимательская корпорация "Aqjaiyq" в Западно-Казахстанской области, акционерного общества "Социально-предпринимательская корпорация "Сарыарка" в Карагандинской области, акционерного общества "Социально-предпринимательская корпорация "Тобол" в Костанайской области, акционерного общества "Социально-предпринимательская корпорация "Байқоңыр (Байконур)" в Кызылординской области, акционерного общества "Социально-предпринимательская корпорация "Каспий" в Мангистауской области, акционерного общества "Социально-предпринимательская корпорация "Павлодар" в Павлодарской области, акционерного общества "Социально-предпринимательская корпорация "Солтүстік" в Северо-Казахстанской области, акционерного общества "Социально-предпринимательская корпорация "Туркестан" в Туркестанской области, акционерного общества "Социально-предпринимательская корпорация "Ұлытау" в области Ұлытау, акционерного общества "Социально-предпринимательская корпорация "Shymkent" в городе Шымкенте

үнемі, "Қалалық қызметтер орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне қатысты – 2027 жылға дейін, Маңғыстау облысында туризм саласындағы инвестициялық жобаларды қаржыландыру үшін "Каспий" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамына қатысты – 2028 жылдың соңына дейін, Жетісу облысында туризм саласындағы инвестициялық жобаларды қаржыландыру үшін "Жетісу" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" өңірлік даму институты" акционерлік қоғамына қатысты – 2028 жылдың соңына дейін, Қызылорда облысында ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге айналым қаражатын толықтыруға (кіші саланы көрсетпей) кредит беру және туризм саласындағы инвестициялық жобаларды қаржыландыру үшін "Байқоңыр (Байконур)" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамына қатысты – 2028 жылдың соңына дейін, Астана қаласында туризм саласындағы инвестициялық жобаларды қаржыландыру үшін "Astana" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамына қатысты – 2028 жылдың соңына дейін, Павлодар облысында туризм саласындағы инвестициялық жобаларды қаржыландыру үшін "Павлодар" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамына қатысты – 2028 жылдың соңына дейін, "Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге және ауыл шаруашылығы өнімдерін қайта өңдеу және тамақ өнеркәсібі кәсіпорындарына инвестициялық мақсаттарға және (немесе) айналым қаражатын толықтыруға кредит беру (кіші саланы көрсетпей)" бағыты бойынша Абай облысындағы "Семей" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамына, Ақмола облысындағы "KOKSHE" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамына, Ақтөбе облысындағы "Ақтөбе" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамына, Алматы облысындағы "Қонаев" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамына, Атырау облысындағы "Атырау" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамына, Шығыс Қазақстан облысындағы "Ертіс" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамына, Жамбыл облысындағы "Тараз" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамына, Батыс Қазақстан облысындағы "Aqjaiyq" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамына, Қарағанды облысындағы "Сарыарқа" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамына, Қостанай облысындағы "Тобыл" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамына, Қызылорда облысындағы "Байқоңыр (Байконур)" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамына, Маңғыстау облысындағы "Каспий" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамына, Павлодар облысындағы "Павлодар" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамына, Солтүстік Қазақстан облысындағы "Солтүстік" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамына, Түркістан облысындағы "Түркістан" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамына, Ұлытау облысындағы "Ұлытау" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамына, Шымкент қаласы "Shymkent" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамына қатысты 3 жыл мерзімімен (2026 – 2029 жылдар)
";
реттік нөмірі 308-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"

постоянно, в отношении товарищества с ограниченной ответственностью "Центр городских услуг" − до 2027 года, акционерного общества "Социально-предпринимательская корпорация "Каспий" для финансирования инвестиционных проектов в сфере туризма в Мангистауской области – до конца 2028 года, акционерного общества "Региональный институт развития "Социально-предпринимательская корпорация "Жетісу" для финансирования инвестиционных проектов в сфере туризма в области Жетісу – до конца 2028 года, акционерного общества "Социально-предпринимательская корпорация "Байқоңыр (Байконур)" в целях кредитования сельхозтоваропроизводителей на пополнение оборотных средств (без указания подотрасли) и финансирования инвестиционных проектов в сфере туризма в Кызылординской области – до конца 2028 года, акционерного общества "Социально-предпринимательская корпорация "Astana" для финансирования инвестиционных проектов в сфере туризма в городе Астане – до конца 2028 года, акционерного общества "Социально-предпринимательская корпорация "Павлодар" для финансирования инвестиционных проектов в сфере туризма в Павлодарской области – до конца 2028 года, со сроком на 3 года (2026 – 2029 годы) по направлению "Кредитование сельхозтоваропроизводителей и предприятий по переработке сельскохозяйственной продукции и пищевой промышленности на инвестиционные цели и (или) пополнение оборотных средств (без указания подотрасли)" в отношении акционерного общества "Социально-предпринимательская корпорация "Семей" в области Абай, акционерного общества "Социально-предпринимательская корпорация "KOKSHE" в Акмолинской области, акционерного общества "Социально-предпринимательская корпорация "Актобе" в Актюбинской области, акционерного общества "Социально-предпринимательская корпорация "Қонаев" в Алматинской области, акционерного общества "Социально-предпринимательская корпорация "Атырау" в Атырауской области, акционерного общества "Социально-предпринимательская корпорация "Ертіс" в Восточно-Казахстанской области, акционерного общества "Социально-предпринимательская корпорация "Тараз" в Жамбылской области, акционерного общества "Социально-предпринимательская корпорация "Aqjaiyq" в Западно-Казахстанской области, акционерного общества "Социально-предпринимательская корпорация "Сарыарка" в Карагандинской области, акционерного общества "Социально-предпринимательская корпорация "Тобол" в Костанайской области, акционерного общества "Социально-предпринимательская корпорация "Байқоңыр (Байконур)" в Кызылординской области, акционерного общества "Социально-предпринимательская корпорация "Каспий" в Мангистауской области, акционерного общества "Социально-предпринимательская корпорация "Павлодар" в Павлодарской области, акционерного общества "Социально-предпринимательская корпорация "Солтүстік" в Северо-Казахстанской области, акционерного общества "Социально-предпринимательская корпорация "Туркестан" в Туркестанской области, акционерного общества "Социально-предпринимательская корпорация "Ұлытау" в области Ұлытау, акционерного общества "Социально-предпринимательская корпорация "Shymkent" в городе Шымкенте
";
строку, порядковый номер 308, изложить в следующей редакции:
"

308.
Меншікті немесе жалға алынған бизнес-орталықты, офистік үй-жайларды, әкімшілік ғимаратты жалға беру (қосалқы жалға беру) және басқару
68202
республикалық меншік/коммуналдық меншік
1) "М.Қозыбаев атындағы Солтүстік Қазақстан университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;
2)
"Қ.Жұбанов атындағы Ақтөбе өңірлік университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;
3) "QazExpoCongress" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы;
4)
"Орал "Зенит" зауыты" акционерлік қоғамы;
5)
"Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің қызметін қамтамасыз ету орталығы" акционерлік қоғамы;
6) "Медициналық технологиялар және ақпараттық жүйелер орталығы" акционерлік қоғамы;
7)
"Алатау" қонақ үйі" акционерлік қоғамы;
8)
"QAZAQGAZ AIMAQ" акционерлік қоғамы;
9) "Қазақстан темір жолы" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы;
10)
"Ақтау теңіз сауда порты" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы;
11) "Кедентранссервис" акционерлік қоғамы;
12) "Қазтеміртранс" акционерлік қоғамы;
13) "Қазпошта" акционерлік қоғамы;
14)
"Бурабай Даму" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
15)
"Digital Silk Road Company" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
16)
"Павлодар мұнай-химия зауыты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
17) "Ойл Транспорт Корпорейшэн" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
18)
"Қазақ газ өңдеу зауыты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
19)
"КТЖ-Жүк тасымалдары" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
20)
"Транспортный холдинг Казахстана" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
21)
"Қазақстан Республикасы Президенті Іс басқармасының "Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі мен Үкіметінің әкімшілік ғимараттары дирекциясы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
22)
"Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасы Мемлекеттік резиденциялар дирекциясы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
23) Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасының
"Бүркіт" мемлекеттік авиакомпаниясы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
24)
"Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасының Автошаруашылығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
25)
"Материалдық-техникалық қамтамасыз ету басқармасының автошаруашылығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
26) "SK Water Solutions" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
27) "Балаларды оңалту ұлттық орталығы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;

308.
Аренда (субаренда) и управление собственными или арендованными бизнес-центром, офисными помещениями, административным зданием
68202
республиканская собственность/ коммунальная собственность
1) некоммерческое акционерное общество "Северо-Казахстанский университет имени М. Козыбаева";
2) некоммерческое акционерное общество "Актюбинский региональный университет имени К. Жубанова";
3) акционерное общество "Национальная компания "QazExpoCongress";
4) акционерное общество "Уральский завод "Зенит";
5) акционерное общество "Центр обеспечения деятельности Национального Банка Республики Казахстан";
6) акционерное общество "Центр медицинских технологий и информационных систем";
7) акционерное общество "Отель Алатау";
"8) акционерное общество "QAZAQGAZ AIMAQ";
9) акционерное общество "Национальная компания "Қазақстан темір жолы";
10) акционерное общество "Национальная компания "Актауский морской торговый порт";
11) акционерное общество "Кедентранссервис";
12) акционерное общество "Қазтеміртранс";
13) акционерное общество "Казпочта";
14) товарищество с ограниченной ответственностью "Бурабай Даму";
15) товарищество с ограниченной ответственностью "Digital Silk Road Company";
16) товарищество с ограниченной ответственностью "Павлодарский нефтехимический завод";
17) товарищество с ограниченной ответственностью "Ойл Транспорт Корпорейшэн";
18) товарищество с ограниченной ответственностью "Казахский газоперерабатывающий завод";
19) товарищество с ограниченной ответственностью "КТЖ-Грузовые перевозки";
20) товарищество с ограниченной ответственностью "Транспортный холдинг Казахстана";
21) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Дирекция административных зданий Администрации Президента и Правительства Республики Казахстан" Управления делами Президента Республики Казахстан";
22) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Дирекция государственных резиденций Управления делами Президента Республики Казахстан";
23) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Государственная авиакомпания "Беркут" Управления делами Президента Республики Казахстан;
24) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Автохозяйство Управления делами Президента Республики Казахстан";
25) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Автохозяйство Управления материально-технического обеспечения";
26) товарищество с ограниченной ответственностью "SK Water Solutions";
27) некоммерческое акционерное общество "Национальный центр детской реабилитации";

28) "Республикалық ғарыштық байланыс орталығы" акционерлік қоғамы;
29)
"Decarbonize Solutions Group" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
30)
"Су ресурстарының ақпараттық-талдау орталығы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;
31)
"ҚазТрансОйл" акционерлік қоғамы;
32)
"Қазақстан" республикалық телерадиокорпорациясы" акционерлік қоғамы;
33)
"QazaqGaz ғылыми-техникалық орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
34)
"Қазмедиа орталығы" басқарушы компаниясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
35)
"Хабар" агенттігі" акционерлік қоғамы;
36) "Электр желілерін басқару жөніндегі Қазақстан компаниясы" (Kazakhstan Electricity Grid Operating Company) "KEGOC" акционерлік қоғамы;
37) "Қазақ газеттері" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
38) "Qazcontent" акционерлік қоғамы;
39) "ҚазАгроҚаржы" акционерлік қоғамы
Қазақстан Республикасы
үнемі, "Республикалық ғарыштық байланыс орталығы" акционерлік қоғамына қатысты – 2026 жылғы 31 желтоқсанға дейін, "Электр желілерін басқару жөніндегі Қазақстан компаниясы" (Kazakhstan Electricity Grid Operating Company) "KEGOC" акционерлік қоғамына қатысты – 2030 жылғы 30 желтоқсанға дейін,
"Қазақ газеттері" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне қатысты – 3 жыл, "Qazcontent" акционерлік қоғамына қатысты – 3 жыл,
"ҚазАгроҚаржы" акционерлік қоғамына қатысты – 3 жыл мерзімге (2026 – 2029 жылдар)
";
реттік нөмірі 311-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
311.
Сыйақы үшін немесе шарт негізінде жылжымайтын мүлікті басқару
68321
республикалық меншік/коммуналдық меншік
1) "Астана қаласы әкімдігінің "Astana" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамы;
2) "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің қызметін қамтамасыз ету орталығы" акционерлік қоғамы;
3) "Қазимпэкс" республикалық орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
4) "Digital Silk Road Company" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
5) Маңғыстау облысы әкімдігінің "Ақтау тұрғын үй" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
6)
республикалық және коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындар
7) "ҚазАгроҚаржы" акционерлік қоғамы
Қазақстан Республикасы
үнемі, "ҚазАгроҚаржы" акционерлік қоғамына қатысты – 3 жыл мерзімге (2026 – 2029 жылдар)
".
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов

28) акционерное общество "Республиканский центр космической связи";
29) товарищество с ограниченной ответственностью "Decarbonize Solutions Group";
30) некоммерческое акционерное общество "Информационно-аналитический центр водных ресурсов";
31) акционерное общество "КазТрансОйл";
32) акционерное общество "Республиканская телерадиокорпорация "Казахстан";
33) товарищество с ограниченной ответственностью "QazaqGaz Научно-технический центр";
34) товарищество с ограниченной ответственностью "Управляющая компания "Қазмедиа орталығы";
35) акционерное общество "Агентство "Хабар";
36) акционерное общество "Казахстанская компания по управлению электрическими сетями" (Kazakhstan Electricity Grid Operating Company) "KEGOC";
37) товарищество с ограниченной ответственностью "Қазақ газеттері";
38) акционерное общество "Qazcontent";
39)
акционерное общество "КазАгроФинанс"
Республика Казахстан
постоянно, в отношении акционерного общества "Республиканский центр космической связи" − до 31 декабря 2026 года, акционерного общества "Казахстанская компания по управлению электрическими сетями" (Kazakhstan Electricity Grid Operating Company) "KEGOC" − до 30 декабря 2030 года",
товарищества с ограниченной ответственностью "Қазақ газеттері" – 3 года, акционерного общества "Qazcontent" – 3 года, акционерного общества "КазАгроФинанс" – со сроком на 3 года (2026 – 2029 годы)
";
строку, порядковый номер 311, изложить в следующей редакции:
"
311.
Управление недвижимостью за вознаграждение или на договорной основе
68321
республиканская собственность/ коммунальная собственность
1) акционерное общество "Социально-предпринимательская корпорация "Astana" акимата города Астаны;
2) акционерное общество "Центр обеспечения деятельности Национального Банка Республики Казахстан";
3) товарищество с ограниченной ответственностью "Республиканский центр "Казимпэкс";
4) товарищество с ограниченной ответственностью "Digital Silk Road Company";
5) государственное коммунальное предприятие "Ақтау тұрғын үй" акимата Мангистауской области;
6) республиканские и коммунальные государственные предприятия;
7) акционерное общество "КазАгроФинанс"
Республика Казахстан
постоянно, в отношении акционерного общества "КазАгроФинанс" – со сроком на 3 года (2026 – 2029 годы)
".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов