"Қазақстан Республикасында ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету жөніндегі кейбір шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 14 қыркүйектегі № 965 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2026 жылғы 28 сәуірдегі № 338 қаулысы
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасында ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету жөніндегі кейбір шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 14 қыркүйектегі № 965 қаулысына мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасында киберқауіпсіздікті қамтамасыз ету жөнiндегi кейбiр шаралар туралы";
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Киберқауiпсiздiктi қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:";
1-тармақта:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"1) мемлекеттік құпияларды құрайтын мәліметтерді өңдеу және сақтау халықаралық (жаһандық) деректер беру желiлерiне, Интернет желiсiне және (немесе) халықаралық (жаһандық) деректер беру желiлерiне, Интернет желiсiне шығатын ақпараттық желiлерге, байланыс желiлерiне қосылмаған есептеуіш техника құралдарында жүзеге асырылады;";
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"3) бөлінген үй-жайларда мемлекеттік құпияларды және киберқауіпсіздікті қорғау жөніндегі талаптарды міндетті түрде орындай отырып, "Үкіметтің мобильдік офисіне" қол жеткізу үшін қажетті мобильдік құрылғыларды қолдануға рұқсат етіледі. Құпия келіссөздер жүргізу мен кеңестер өткізу уақытында көрсетілген мобильдік құрылғылар өшіріледі не қызметтік үй-жайдан тыс жерге шығарылады;".
2. Осы қаулы 2026 жылғы 12 шілдеден бастап қолданысқа енгізілетін осы қаулының 1-тармағының екінші, үшінші, төртінші, бесінші, сегізінші және тоғызыншы абзацтарын қоспағанда, қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 14 сентября 2004 года № 965 "О некоторых мерах по обеспечению информационной безопасности в Республике Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 апреля 2026 года № 338
Примечание ИЗПИ!
Введение в действие см. п. 2.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 14 сентября 2004 года № 965 "О некоторых мерах по обеспечению информационной безопасности в Республике Казахстан" следующие изменения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"О некоторых мерах по обеспечению кибербезопасности в Республике Казахстан";
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В целях обеспечения кибербезопасности Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:";
в пункте 1:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"1) обработка и хранение сведений, составляющих государственные секреты, осуществляются на средствах вычислительной техники, не подключенных к международным (глобальным) сетям передачи данных, сети Интернет и (или) информационным сетям, сетям связи, имеющим выход в международные (глобальные) сети передачи данных, сеть Интернет;";
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
"3) в выделенных помещениях допускается применение мобильных устройств, необходимых для доступа к "мобильному офису Правительства" с обязательным выполнением требований по защите государственных секретов и кибербезопасности. На время ведения секретных переговоров и совещаний указанные мобильные устройства выключаются либо выносятся за пределы служебного помещения;".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания, за исключением абзацев второго, третьего, четвертого, пятого, восьмого и девятого пункта 1 настоящего постановления, которые вводятся в действие с 12 июля 2026 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов