Ұлттық режимнен алып тастауды белгілеудің кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2026 жылғы 23 сәуірдегі № 314 қаулысы
"Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 9-бабының 2-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру кезінде:
1) Қазақстан Республикасының аумағында шығарылмайтын тауарларды қоспағанда, шет мемлекеттерде шығарылатын машина жасау саласының тауарларын;
2) Қазақстан Республикасының аумағында шығарылмайтын тауарларды қоспағанда, шет мемлекеттерде шығарылатын химия өнеркәсібінің тауарларын;
3) Қазақстан Республикасының аумағында шығарылмайтын тауарларды қоспағанда, шет мемлекеттерде шығарылатын металлургия өнеркәсібінің тауарларын;
4) Қазақстан Республикасының аумағында шығарылмайтын тауарларды қоспағанда, шет мемлекеттерде шығарылатын құрылыс өнеркәсібі тауарларын;
5) Қазақстан Республикасының аумағында шығарылмайтын тауарларды қоспағанда, шет мемлекеттерде шығарылатын жиһаз өнеркәсібінің тауарларын Ұлттық режимнен алып тастау белгіленсін.
2. Мемлекеттік сатып алуға қазақстандық тауар өндірушілер тізіліміндегі жеке және заңды тұлғалардың қатысуына рұқсат етілсін.
3. Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі "Атамекен" Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасымен келісу бойынша осы қаулы қабылданған күннен бастап 10 жұмыс күні ішінде тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің бірыңғай номенклатуралық анықтамалығына сәйкес кодтарды көрсетіп, осы қаулының 1-тармағында көзделген тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің тізбесін бекітсін және осы тізбенің мемлекеттік сатып алу жөніндегі уәкілетті органға ұсынылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және екі жыл бойы қолданылады.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов

О некоторых вопросах установления изъятия из национального режима
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 апреля 2026 года № 314
Примечание ИЗПИ!
Введение в действие см. п. 4.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Закона Республики Казахстан "О государственных закупках" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. При осуществлении государственных закупок установить изъятие из национального режима:
1) товаров машиностроительной отрасли, происходящих из иностранных государств, за исключением товаров, не производимых на территории Республики Казахстан;
2) товаров химической промышленности, происходящих из иностранных государств, за исключением товаров, не производимых на территории Республики Казахстан;
3) товаров металлургической промышленности, происходящих из иностранных государств, за исключением товаров, не производимых на территории Республики Казахстан;
4) товаров строительной промышленности, происходящих из иностранных государств, за исключением товаров, не производимых на территории Республики Казахстан;
5) товаров мебельной промышленности, происходящих из иностранных государств, за исключением товаров, не производимых на территории Республики Казахстан.
2. Допустить к участию в государственных закупках физические и юридические лица, находящиеся в реестре казахстанских товаропроизводителей.
3. Министерству промышленности и строительства Республики Казахстан по согласованию с Национальной палатой предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен" в течение 10 рабочих дней со дня принятия настоящего постановления утвердить перечень товаров, предусмотренных в пункте 1 настоящего постановления, с указанием кодов в соответствии с единым номенклатурным справочником товаров, работ, услуг и обеспечить представление данного перечня в уполномоченный орган по государственным закупкам.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и действует в течение двух лет.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов