Бұрынғы Семей ядролық сынақ полигонының жерлерiн босалқы жер құрамына ауыстырудың кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2026 жылғы 11 сәуірдегі № 258 қаулысы
Қазақстан Республикасы Жер кодексiнің 137 және 143-баптарына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Бұрынғы Семей ядролық сынақ полигонының жалпы ауданы 832,9 мың гектар жерлері кейіннен ядролық қауіпсіздік аймағының жеріне ауыстыру мақсатында осы қаулыға қосымшаға сәйкес Қарағанды, Павлодар және Абай облыстарының босалқы жерінің құрамына ауыстырылсын.
2. Павлодар және Абай облыстарының әкімдіктері осы қаулының 1-тармағынан туындайтын тиісті шараларды қабылдасын.

О некоторых воросах перевода земель бывшего Семипалатинского испытательного ядерного полигона в состав земель запаса
Постановление Правительства Республики Казахстан от 11 апреля 2026 года № 258
В соответствии со статьями 137 и 143 Земельного кодекса Республики Казахстан Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Перевести земли бывшего Семипалатинского испытательного ядерного полигона общей площадью 832,9 тысячи гектаров в состав земель запаса Карагандинской, Павлодарской областей и области Абай, согласно приложению к настоящему постановлению, в целях последующего перевода в земли зоны ядерной безопасности.
2. Акиматам Павлодарской области и области Абай принять соответствующие меры, вытекающие из пункта 1 настоящего постановления.

3. Осы қаулының 1-тармағында көрсетілген жерлерді қоспағанда, бұрынғы Семей ядролық сынақ полигонының бұған дейін "Бұрынғы Семей ядролық сынақ полигонының жерін запастағы жер қорының құрамына беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996 жылғы 7 ақпандағы № 172 қаулысына сәйкес босалқы жер құрамына ауыстырылған жалпы ауданы 1816,6 мың гектар жерлер Қарағанды, Павлодар және Абай облыстары әкімдіктерінің қарамағында болады деп белгіленсін.

3. Установить, что земли бывшего Семипалатинского испытательного ядерного полигона, ранее переведенные согласно постановлению Правительства Республики Казахстан от 7 февраля 1996 года № 172 "О переводе земель бывшего Семипалатинского испытательного ядерного полигона в состав земель запаса" в состав земель запаса общей площадью 1816,6 тысячи гектаров, за исключением земель, указанных в пункте 1 настоящего постановления, находятся в ведении акиматов Карагандинской, Павлодарской областей и области Абай.