Стратегиялық объектілерді иеліктен шығару туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2026 жылғы 6 сәуірдегі № 229 қаулысы
Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексінің (Жалпы бөлім) 193-1-бабына, "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 187-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес "Нұрсұлтан Назарбаев халықаралық әуежайы" акционерлік қоғамына Ақмола облысы әкімдігінің пайдасына сыйға тарту түрінде Қазақстан Республикасы, Ақмола облысы, Зеренді ауданы, Ақкөл ауылдық округі, Ақкөл ауылы, Аэропорт аумақ, 1 ғимарат мекенжайы бойынша орналасқан стратегиялық объектілерді иеліктен шығару жөнінде мәміле жасауға рұқсат етілсін.
2. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2026 жылғы 6 сәуірдегі
№ 229 қаулысына қосымша
"Нұрсұлтан Назарбаев халықаралық әуежайы" акционерлік қоғамының иеліктен шығаруға рұқсат етілетін стратегиялық объектілерінің тізбесі
Р/с№
Стратегиялық объектінің атауы
Объектінің/мүліктің мекенжайы (орналасқан жері)
1
Жасанды ұшып-қону жолағы
Ақмола облысы, Зеренді ауданы, Ақкөл ауылдық округі, Ақкөл ауылы, Аэропорт аумақ, 1 ғимарат
2
Жермен жүру жолдары
Ақмола облысы, Зеренді ауданы, Ақкөл ауылдық округі, Ақкөл ауылы, Аэропорт аумақ, 1 ғимарат
3
Перрон
Ақмола облысы, Зеренді ауданы, Ақкөл ауылдық округі, Ақкөл ауылы, Аэропорт аумақ, 1 ғимарат
4
Жарық-сигналды жабдық, оның ішінде жарық-сигналды жабдықты энергиямен жабдықтау жүйесі
Ақмола облысы, Зеренді ауданы, Ақкөл ауылдық округі, Ақкөл ауылы, Аэропорт аумақ, 1 ғимарат
5
Авиациялық жанар-жағармай материалдарымен қамтамасыз ету жүйесі
Ақмола облысы, Зеренді ауданы, Ақкөл ауылдық округі, Ақкөл ауылы, Аэропорт аумақ, 1 ғимарат

Об отчуждении стратегических объектов
Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 апреля 2026 года № 229
В соответствии со статьей 193-1 Гражданского кодекса Республики Казахстан (Общая часть), статьей 187 Закона Республики Казахстан "О государственном имуществе" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Разрешить акционерному обществу "Международный аэропорт Нурсултан Назарбаев" совершить сделку по отчуждению стратегических объектов, расположенных по адресу: Республика Казахстан, Акмолинская область, Зерендинский район, Аккольский сельский округ, село Акколь, территория Аэропорт, здание 1, в пользу акимата Акмолинской области в виде дарения согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от " " 2026 года №
Перечень стратегических объектов акционерного общества
"Международный аэропорт Нурсултан Назарбаев",
разрешаемых к отчуждению
№ п/п
Наименование стратегического объекта
Адрес (местонахождение) объекта/ имущества
1
Искусственная взлҰтно-посадочная полоса
Акмолинская область, Зерендинский район, Аккольский сельский округ, село Акколь, территория Аэропорт, здание 1
2
РулҰжная дорожка
Акмолинская область, Зерендинский район, Аккольский сельский округ, село Акколь, территория Аэропорт, здание 1
3
Перрон
Акмолинская область, Зерендинский район, Аккольский сельский округ, село Акколь, территория Аэропорт, здание 1
4
Система энергоснабжения светосигнального оборудования, в том числе светосигнальное оборудование
Акмолинская область, Зерендинский район, Аккольский сельский округ, село Акколь, территория Аэропорт, здание 1
5
Система обеспечения авиационными горюче-смазочными материалами
Акмолинская область, Зерендинский район, Аккольский сельский округ, село Акколь, территория Аэропорт, здание 1
______________________