"Мемлекеттік кәсіпорындар, акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу пайызынан астамы мемлекетке тиесілі заңды тұлғалар және олармен үлестес тұлғалар жүзеге асыратын қызмет түрлерінің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 1095 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2026 жылғы 6 сәуірдегі № 228 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Мемлекеттік кәсіпорындар, акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерiнiң) елу пайызынан астамы мемлекетке тиесілі заңды тұлғалар және олармен үлестес тұлғалар жүзеге асыратын қызмет түрлерінің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 1095 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген мемлекеттік кәсіпорындар, акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерiнiң) елу пайызынан астамы мемлекетке тиесілі заңды тұлғалар және олармен үлестес тұлғалар жүзеге асыратын қызмет түрлерінің тізбесінде:
реттік нөмірі 270-жолда:
5-бағанда:
29) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"29) "Казгидрогеология" ұлттық гидрогеологиялық қызметі" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;";
мынадай мазмұндағы 30) тармақшамен толықтырылсын:
"30) "KAZAKH INVEST" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы";
7-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"үнемі, "KAZAKH INVEST" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамына қатысты – 3 жыл";
реттік нөмірі 279-жолда:
5-бағанда:
29) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"29) "Су ресурстары ақпараттық-талдау орталығы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;";
мынадай мазмұндағы 30) тармақшамен толықтырылсын:
"30) "KAZAKH INVEST" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы";
7-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"үнемі, "Digital Silk Road Company" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне қатысты – 2029 жылғы 27 шілдеге дейін, "KAZAKH INVEST" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамына қатысты – 3 жыл, "Ұлттық тестілеу орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына қатысты – 2030 жылғы 11 тамызға дейін";
реттік нөмірі 370-жолда:
5-бағанда:
6) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"6) республикалық мемлекеттік кәсіпорындар;";
мынадай мазмұндағы 7) тармақшамен толықтырылсын:
"7) "KAZAKH INVEST" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы";
7-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"үнемі, "KAZAKH INVEST" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамына қатысты – 3 жыл";
реттік нөмірі 371-жолда:
5-баған мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 1095 "Об утверждении перечня видов деятельности, осуществляемых государственными предприятиями, юридическими лицами, более пятидесяти процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, и аффилированными с ними лицами"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 апреля 2026 года № 228
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 1095 "Об утверждении перечня видов деятельности, осуществляемых государственными предприятиями, юридическими лицами, более пятидесяти процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, и аффилированными с ними лицами" следующие изменения и дополнения:
в перечне видов деятельности, осуществляемых государственными предприятиями, юридическими лицами, более пятидесяти процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, и аффилированными с ними лицами, утвержденном указанным постановлением:
в строке, порядковый номер 270:
в графе 5:
подпункт 29) изложить в следующей редакции:
"29) некоммерческое акционерное общество "Национальная гидрогеологическая служба "Казгидрогеология";";
дополнить подпунктом 30) следующего содержания:
"30) акционерное общество "Национальная компания "KAZAKH INVEST";
графу 7 изложить в следующей редакции:
"постоянно, в отношении акционерного общества "Национальная компания "KAZAKH INVEST" – 3 года";
в строке, порядковый номер 279:
в графе 5:
подпункт 29) изложить в следующей редакции:
"29) некоммерческое акционерное общество "Информационно-аналитический центр водных ресурсов";";
дополнить подпунктом 30) следующего содержания:
"30) акционерное общество "Национальная компания "KAZAKH INVEST";
графу 7 изложить в следующей редакции:
"постоянно, в отношении товарищества с ограниченной ответственностью "Digital Silk Road Company" – до 27 июля 2029 года, в отношении акционерного общества "Национальная компания "KAZAKH INVEST" – 3 года, в отношении республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Национальный центр тестирования" – до 11 августа 2030 года";
в строке, порядковый номер 370:
в графе 5:
подпункт 6) изложить в следующей редакции:
"6) республиканские государственные управления;";
дополнить подпунктом 7) следующего содержания:
"7) акционерное общество "Национальная компания "KAZAKH INVEST";
графу 7 изложить в следующей редакции:
"постоянно, в отношении акционерного общества "Национальная компания "KAZAKH INVEST" – 3 года";
в строке, порядковый номер 371:
графу 5 изложить в следующей редакции:

"1) "Республикалық орман селекциялық-тұқым өсіру орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
2) "KAZAKH INVEST" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы";
7-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"үнемі, "KAZAKH INVEST" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамына қатысты – 3 жыл";
реттік нөмірі 377-жолда:
5-бағанда:
23) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"23) Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің "Ұлттық аккредиттеу орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;";
мынадай мазмұндағы 24) тармақшамен толықтырылсын:
"24) "KAZAKH INVEST" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы";
7-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"үнемі, Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің "Ұлттық аккредиттеу орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына қатысты – 2025 жылғы 31 желтоқсанға дейін, "KAZAKH INVEST" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамына қатысты – 3 жыл";
реттік нөмірі 393-жолда:
5-бағанда:
45) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"45) "Су ресурстары ақпараттық-талдау орталығы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;";
мынадай мазмұндағы 46) тармақшамен толықтырылсын:
"46) "KAZAKH INVEST" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы";
7-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"үнемі, "KAZAKH INVEST" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамына қатысты – 3 жыл, "Decarbonize Solutions Group" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне қатысты – 2030 жылғы 13 желтоқсанға дейін".
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов

"1) республиканское государственное казенное предприятие "Республиканский лесной селекционно-семеноводческий центр";
2) акционерное общество "Национальная компания "KAZAKH INVEST";
графу 7 изложить в следующей редакции:
"постоянно, в отношении акционерного общества "Национальная компания "KAZAKH INVEST" – 3 года";
в строке, порядковый номер 377:
в графе 5:
подпункт 23) изложить в следующей редакции:
"23) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный центр аккредитации" Комитета технического регулирования и метрологии Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан;";
дополнить подпунктом 24) следующего содержания:
"24) акционерное общество "Национальная компания "KAZAKH INVEST";
графу 7 изложить в следующей редакции:
"постоянно, в отношении республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Национальный центр аккредитации" Комитета технического регулирования и метрологии Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан – до 31 декабря 2025 года, в отношении акционерного общества "Национальная компания "KAZAKH INVEST" – 3 года";
в строке, порядковый номер 393:
в графе 5:
подпункт 45) изложить в следующей редакции:
"45) некоммерческое акционерное общество "Информационно-аналитический центр водных ресурсов";";
дополнить подпунктом 46) следующего содержания:
"46) акционерное общество "Национальная компания "KAZAKH INVEST";
графу 7 изложить в следующей редакции:
"постоянно, в отношении акционерного общества "Национальная компания "KAZAKH INVEST" – 3 года, в отношении товарищества с ограниченной ответственностью "Decarbonize Solutions Group" – до 31 декабря 2030 года".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов