"Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 22 маусымдағы № 607 қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2026 жылғы 6 наурыздағы № 150 қаулысы
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 22 маусымдағы № 607 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі туралы ережеде:
15-тармақта:
мынадай мазмұндағы 58-1) тармақшамен толықтырылсын:
"58-1) электр самокаттарды жалға беру жөніндегі қызметті жүзеге асыратын заңды тұлғалар мен дара кәсіпкерлердің электр самокатты есепке алуды жүргізу және оған тіркеу нөмірін беру тәртібін, сондай-ақ оның нысаны мен үлгісін әзірлейді және бекітеді;";
64) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"64) құқық бұзушылық профилактикасына қатысатын азаматтарды тарту тәртібін, нысандарын және түрлерін әзірлейді және бекітеді;";
65) тармақша алып тасталсын;
308) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"308) ішкі істер органдарында профилактикалық есепте тұратын адамдарды профилактикалық есепке алуды жүргізу және бақылауды жүзеге асыру қағидаларын әзірлейді және бекітеді;".
2. Осы қаулының 2026 жылғы 2 шілдеден бастап қолданысқа енгізілетін 1-тармағының төртінші және бесінші абзацтарын қоспағанда, осы қаулы 2026 жылғы 2 наурыздан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов

О внесении изменений и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 22 июня 2005 года № 607 "Вопросы Министерства внутренних дел Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 марта 2026 года № 150
Примечание ИЗПИ!
Введение в действие см. п. 2.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 22 июня 2005 года № 607 "Вопросы Министерства внутренних дел Республики Казахстан" следующие изменения и дополнение:
в Положении о Министерстве внутренних дел Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в пункте 15:
дополнить подпунктом 58-1) следующего содержания:
"58-1) разрабатывает и утверждает порядок ведения учета и присвоения юридическими лицами и индивидуальными предпринимателями, осуществляющими деятельность по сдаче в аренду электрических самокатов, регистрационного номера на электрический самокат, а также его форму и образец;";
подпункт 64) изложить в следующей редакции:
"64) разрабатывает и утверждает порядок, формы и виды привлечения граждан, участвующих в профилактике правонарушений;";
подпункт 65) исключить;
подпункт 308) изложить в следующей редакции:
"308) разрабатывает и утверждает правила ведения профилактического учета и осуществления контроля за лицами, состоящими на профилактическом учете в органах внутренних дел;".
2. Настоящее постановление вводится в действие со 2 марта 2026 года, за исключением абзацев четвертого и пятого пункта 1 настоящего постановления, которые вводятся в действие со 2 июля 2026 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов