Астана қаласының орманды саябақ аймағының шекарасын белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2026 жылғы 2 наурыздағы № 137 қаулысы
Қазақстан Республикасының Жер кодексінің 13-бабының 4-3) тармақшасына, Қазақстан Республикасы "Қазақстан Республикасы астанасының мәртебесі туралы" Заңының 12-2-бабының 2-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес Астана қаласының орманды саябақ аймағының шекарасы белгіленсін.

Об установлении границ лесопарковой зоны города Астаны
Постановление Правительства Республики Казахстан от 2 марта 2026 года № 137
В соответствии с подпунктом 4-3) статьи 13 Земельного кодекса Республики Казахстан, пунктом 2 статьи 12-2 Закона Республики Казахстан "О статусе столицы Республики Казахстан" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить границы лесопарковой зоны города Астаны согласно приложению к настоящему постановлению.

2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2026 жылғы 2 наурыздағы
№ 137 қаулысына қосымша
Астана қаласының орманды саябақ аймағының шекарасы
Астана қаласының орманды саябақ аймағының шекарасы
Р/с
Жер учаскесінің кадастрлық нөмірі
Жер учаскесінің орналасқан орны
Жер учаскесінің ауданы, гектар
1
2
3
4
1.

2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 2 марта 2026 года № 137
Границы лесопарковой зоны города Астаны
Границы лесопарковой зоны города Астаны
№ п/п
Кадастровый номер земельного участка
Местонахождение земельного участка
Площадь земельного участка, гектар
1
2
3
4
1.

21318145002
Астана қаласы, "Алматы" ауданы, әуежай 2-кезек, "Интернациональный" тұрғын алабынан оңтүстік-шығысқа қарай 1,5 км
9,5407
2.
21318145003
Астана қаласы, "Алматы" ауданы, әуежай 2-кезек, "Интернациональный" тұрғын алабынан оңтүстік-шығысқа қарай 1,8 км
25,0847
3.
21318145005
Астана қаласы, "Алматы" ауданы, әуежай 2-кезек, "Интернациональный" тұрғын алабынан оңтүстік-шығысқа қарай 1,8 км
0,5988
4.
21318145006
Астана қаласы, "Алматы" ауданы, әуежай 2-кезек, "Интернациональный" тұрғын алабынан оңтүстікке қарай 1,6 км
3,0988
5.
21318145007
Астана қаласы, "Алматы" ауданы, әуежай 2-кезек, "Интернациональный" тұрғын алабынан оңтүстікке қарай 2,1 км
37,1994
6.
213181451898
Астана қаласы, "Алматы" ауданы, Астана – Қарағанды тас жолы мен А 273 көшесі қиылысының ауданы (жобалық атауы)
27,6388
7.
213181451899
Астана қаласы, "Алматы" ауданы, А 360 көшесінің ауданы (жобалық атауы)
2,9710
8.
213181451901
Астана қаласы, "Алматы" ауданы, Астана – Қарағанды тас жолы мен А 360 көшесі қиылысының ауданы (жобалық атауы)
14,0923
9.
213181451903
Астана қаласы, "Алматы" ауданы, Астана – Қарағанды тас жолы мен А 360 көшесі қиылысының ауданы (жобалық атауы)
13,5160
10.
213181451904
Астана қаласы, "Алматы" ауданы, А 360 көшесінің ауданы (жобалық атауы)
6,5003
11.
213181451905
Астана қаласы, "Алматы" ауданы, "Интернациональный" тұрғын алабы, Астана – Қарағанды тас жолы мен Армандастар көшесі қиылысының ауданы
0,7422
12.
213181451906
Астана қаласы, "Алматы" ауданы, № 229 айналып өтетін жол, № 20 учаске
23,2869
13.
213181451907
Астана қаласы, "Алматы" ауданы, А 360 көшесі, № 3Е учаске
334,8034
14.
213181451908
Астана қаласы, "Алматы" ауданы, Астана – Қарағанды тас жолы мен А 273 көшесі қиылысының ауданы (жобалық атауы)
8,9363
15.
213181451909
Астана қаласы, "Алматы" ауданы, Астана – Қарағанды тас жолы мен № 199 көшесі қиылысының ауданы (жобалық атауы)
1,0550
16.
213181451911
Астана қаласы, "Алматы" ауданы, Астана – Қарағанды тас жолы мен А 360 көшесі қиылысының ауданы (жобалық атауы)
19,8898
17.
213181451912
Астана қаласы, "Алматы" ауданы, Астана – Қарағанды тас жолы мен А 360 көшесі қиылысының ауданы (жобалық атауы)
4,1339
18.
213181451913
Астана қаласы, "Алматы" ауданы, Астана – Қарағанды тас жолы мен А 360 көшесі қиылысының ауданы (жобалық атауы)
2,9889
19.
213181451918
Астана қаласы, "Алматы" ауданы, № 229 көшесі (жобалық атауы), "Интернациональный" тұрғын алабынан оңтүстікке қарай
5,4859
20.
213181452305
Астана қаласы, "Алматы" ауданы, Павлодар тас жолының ауданы
737,5226
21.
21318145384
Астана қаласы, "Алматы" ауданы, әуежай 2-кезек, "Интернациональный" тұрғын алабынан оңтүстікке қарай 3,2 км

21318145002
город Астана, район "Алматы", аэропорт 2 очередь, в 1,5 км к юго-востоку от жилого массива "Интернациональный"
9,5407
2.
21318145003
город Астана, район "Алматы", аэропорт 2 очередь, в 1,8 км к юго-востоку от жилого массива Интернациональный
25,0847
3.
21318145005
город Астана, район "Алматы", аэропорт 2 очередь, в 1,8 км к юго-востоку от жилого массива "Интернациональный"
0,5988
4.
21318145006
город Астана, район "Алматы", аэропорт 2 очередь, в 1,6 км к югу жилого массива "Интернациональный"
3,0988
5.
21318145007
город Астана, район "Алматы", аэропорт 2 очередь, в 2,1 км к югу жилого массива "Интернациональный"
37,1994
6.
213181451898
город Астана, район "Алматы", район пересечения трассы Астана – Қарағанды и улицы А 273 (проектное наименование)
27,6388
7.
213181451899
город Астана, район "Алматы", район улицы А 360 (проектное наименование)
2,9710
8.
213181451901
город Астана, район "Алматы", район пересечения трассы Астана – Қарағанды и улицы А 360 (проектное наименование)
14,0923
9.
213181451903
город Астана, район "Алматы", район пересечения трассы Астана – Қарағанды и улицы А360 (проектное наименование)
13,5160
10.
213181451904
город Астана, район "Алматы", район улицы А 360 (проектное наименование)
6,5003
11.
213181451905
город Астана, район "Алматы", жилой массив "Интернациональный", район пересечения трассы Астана – Қарағанды и улицы Армандастар
0,7422
12.
213181451906
город Астана, район "Алматы", Объездная дорога 229, участок № 20
23,2869
13.
213181451907
город Астана, район "Алматы", улица А 360, участок № 3Е
334,8034
14.
213181451908
город Астана, район "Алматы", район пересечения трассы Астана – Қарағанды и улицы А 273 (проектное наименование)
8,9363
15.
213181451909
город Астана, район "Алматы", район пересечения трассы Астана – Қарағанды и улицы № 199 (проектное наименование)
1,0550
16.
213181451911
город Астана, район "Алматы", район пересечения трассы Астана – Қарағанды и улицы А 360 (проектное наименование)
19,8898
17.
213181451912
город Астана, район "Алматы", район пересечения трассы Астана – Қарағанды и улицы А 360 (проектное наименование)
4,1339
18.
213181451913
город Астана, район "Алматы", район пересечения трассы Астана – Қарағанды и улицы А 360 (проектное наименование)
2,9889
19.
213181451918
город Астана, район "Алматы", улица № 229 (проектное наименование), южнее жилого массива "Интернациональный"
5,4859
20.
213181452305
город Астана, район "Алматы", в районе Павлодарской трассы
737,5226
21.
21318145384
город Астана, район "Алматы", аэропорт 2 очередь, в 3,2 км к югу от жилого массива "Интернациональный"

2,0152
22.
21318145387
Астана қаласы, "Алматы" ауданы, Астана қаласының шығыс бөлігі, "Интернациональный" тұрғын алабынан шығысқа қарай 2,6 км, № 5 учаске
4,0592
23.
21318145397
Астана қаласы, "Алматы" ауданы, Астана қаласының шығыс бөлігі, "Теміржолшылар" тұрғын алабынан солтүстік-шығысқа қарай 4,3 км
141,0224
24.
21318145434
Астана қаласы, "Алматы" ауданы, Астана қаласының шығыс бөлігі, "Теміржолшылар" тұрғын алабынан солтүстікке қарай 6,0 км
442,2576
25.
21318145435
Астана қаласы, "Алматы" ауданы, Астана қаласының шығыс бөлігі, № 1-1 учаске
24,2739
26.
21319058708
Астана қаласы, "Сарыарқа" ауданы, Солтүстік гряда
62,7384
27.
21319124089
Астана қаласы, "Сарыарқа" ауданы, Астана қаласының солтүстік-шығыс бөлігі, ЖЭО-1-ден солтүстік-шығысқа қарай 5,5 км
208,7925
28.
21319141164
Астана қаласы, "Сарыарқа" ауданы, Солтүстік гряда
199,2866
29.
213191471000
Астана қаласы, "Сарыарқа" ауданы, Нұрғиса Тілендиев даңғылы мен № 20-1 көшесі қиылысының ауданы (жобалық атауы)
3,0611
30.
213191471053
Астана қаласы, "Сарыарқа" ауданы, Нұрғиса Тілендиев даңғылы мен № 20-1 көшесі қиылысының ауданы (жобалық атауы)
246,0993
31.
213191471058
Астана қаласы, "Сарыарқа" ауданы, Нұрғиса Тілендиев даңғылы мен № 20-1 көшесі қиылысының ауданы (жобалық атауы)
3,5733
32.
21319147770
Астана қаласы, "Сарыарқа" ауданы, Нұрғиса Тілендиев даңғылы мен № 20-1 көшесі қиылысының ауданы (жобалық атауы)
96,5083
33.
21319149004
Астана қаласы, "Сарыарқа" ауданы, Астана қаласының солтүстік-шығыс бөлігі, ЖЭО-1-ден солтүстік-батысқа қарай 3,6 км
9,2136
34.
21319149005
Астана қаласы, "Сарыарқа" ауданы, Астана қаласының солтүстік-шығыс бөлігі, ЖЭО-1-ден солтүстік-батысқа қарай 3,0 км
61,0074
35.
21319149008
Астана қаласы, "Сарыарқа" ауданы, Астана қаласының солтүстік-шығыс бөлігі, ЖЭО-1-ден солтүстікке қарай 5,8 км
25,4226
36.
21319149009
Астана қаласы, "Сарыарқа" ауданы, Астана қаласының солтүстік-шығыс бөлігі, ЖЭО-1-ден солтүстік-шығысқа қарай 6,5 км
82,2361
37.
21319149014
Астана қаласы, "Сарыарқа" ауданы, Астана қаласының солтүстік-шығыс бөлігі, ЖЭО-1-ден солтүстік-шығысқа қарай 4,8 км
21,6302
38.
21319149016
Астана қаласы, "Сарыарқа" ауданы, Астана қаласының солтүстік-шығыс бөлігі, ЖЭО-1-ден солтүстік-шығысқа қарай 6,8 км
10,7138
39.
21319149018
Астана қаласы, "Сарыарқа" ауданы, Астана қаласының солтүстік-шығыс бөлігі, ЖЭО-1-ден солтүстік-шығысқа қарай 7,7 км
4,0333
40.
213201271285
Астана қаласы, "Есіл" ауданы, "Талдыкөл" су жинақтағышының оңтүстік-шығысқа қарай 7,1 км
189,3015
41.
213201271291
Астана қаласы, "Есіл" ауданы, Астана қаласының оңтүстік-батыс бөлігі, "Талдыкөл" су жинақтағышының ауданында

2,0152
22.
21318145387
город Астана, район "Алматы", восточная часть, в 2,6 км к востоку от жилого массива "Интернациональный", участок № 5
4,0592
23.
21318145397
город Астана, район "Алматы", восточная часть города Астаны, в 4,3 км северо-восточнее жилого массива "Железнодорожный"
141,0224
24.
21318145434
город Астана, район "Алматы", восточная часть города, в 6,0 км севернее жилого массива "Железнодорожный"
442,2576
25.
21318145435
город Астана, район "Алматы", восточная часть города Астаны, участок № 1-1
24,2739
26.
21319058708
город Астана, район "Сарыарка", Северная греда
62,7384
27.
21319124089
город Астана, район "Сарыарка", северо-восточная часть города Астаны, в 5,5 км северо-восточнее ТЭЦ-1
208,7925
28.
21319141164
город Астана, район "Сарыарка", Северная греда
199,2866
29.
213191471000
город Астана, район "Сарыарка", район пересечения проспекта Нургисы Тлендиева и улицы 20-1 (проектное наименование)
3,0611
30.
213191471053
город Астана, район "Сарыарка", район пересечения проспекта Нургисы Тлендиева и улицы 20-1 (проектное наименование)
246,0993
31.
213191471058
город Астана, район "Сарыарка", район пересечения проспекта Нургисы Тлендиева и улицы 20-1 (проектное наименование)
3,5733
32.
21319147770
город Астана, район "Сарыарка", район пересечения проспекта Нургисы Тлендиева и улицы № 20-1 (проектное наименование)
96,5083
33.
21319149004
город Астана, район "Сарыарка", северо-восточная часть города Астаны, в 3,6 км северо-западнее ТЭЦ-1
9,2136
34.
21319149005
город Астана, район "Сарыарка", северо-восточная часть города Астаны, в 3,0 км северо-западнее ТЭЦ-1
61,0074
35.
21319149008
город Астана, район "Сарыарка", северо-восточная часть города Астаны в 5,8 км севернее ТЭЦ-1
25,4226
36.
21319149009
город Астана, район "Сарыарка", северо-восточная часть города Астаны, в 6,5 км северо-восточнее ТЭЦ-1
82,2361
37.
21319149014
город Астана, район "Сарыарка", северо-восточная часть города Астаны, в 4,8 км северо-восточнее ТЭЦ-1
21,6302
38.
21319149016
город Астана, район "Сарыарка", северо-восточная часть города Астаны, в 6,8 км северо-восточнее ТЭЦ-1
10,7138
39.
21319149018
город Астана, район "Сарыарка", северо-восточная часть города Астаны, в 7,7 км северо-восточнее ТЭЦ-1
4,0333
40.
213201271285
город Астана, район "Есиль", 7,1 км юго-восточнее накопителя "Талдыколь"
189,3015
41.
213201271291
город Астана, район "Есиль", юго-западная часть города Астаны, в районе накопителя "Талдыколь"

3,4774
88.
21320138702
Астана қаласы, "Есіл" ауданы, Е 111 көшесі (жобалық атауы), "Тельман" тұрғын алабынан оңтүстікке қарай
1,7460
89.
21320138703
Астана қаласы, "Есіл" ауданы, Е 111 көшесі (жобалық атауы), "Тельман" тұрғын алабынан оңтүстікке қарай
1,9443
90.
21320138704
Астана қаласы, "Есіл" ауданы, Е 117 көшесі (жобалық атауы), "Тельман" тұрғын алабынан оңтүстікке қарай
1,0097
91.
21320138705
Астана қаласы, "Есіл" ауданы, Е 120 көшесі (жобалық атауы), "Тельман" тұрғын алабынан оңтүстікке қарай
5,7892
92.
21320138706
Астана қаласы, "Есіл" ауданы, Е 117 көшесі (жобалық атауы), "Тельман" тұрғын алабынан оңтүстікке қарай
1,7762
93.
21320138707
Астана қаласы, "Есіл" ауданы, Е 117 көшесі (жобалық атауы), "Тельман" тұрғын алабынан оңтүстікке қарай
0,9918
94.
21320145394
Астана қаласы, "Есіл" ауданы, әуежай 1-кезек, әуежай ауданы
42,4046
95.
21320138709
Астана қаласы, "Есіл" ауданы, Е 120 көшесі (жобалық атауы), "Тельман" тұрғын алабынан оңтүстікке қарай
2,2141
96.
21320138710
Астана қаласы, "Есіл" ауданы, Е 111 көшесі (жобалық атауы), "Тельман" тұрғын алабынан оңтүстікке қарай
1,3650
97.
21320138711
Астана қаласы, "Есіл" ауданы, Е 117 көшесі (жобалық атауы), "Тельман" тұрғын алабынан оңтүстікке қарай
2,2638
98.
21320145011
Астана қаласы, "Есіл" ауданы, әуежай 2-кезек, "Интернациональный" тұрғын алабынан оңтүстікке қарай 3,5 км
21,7918
99.
21320145012
Астана қаласы, "Есіл" ауданы, әуежай 2-кезек, "Интернациональный" тұрғын алабынан оңтүстік-батысқа қарай 4,5 км
6,3053
100.
21320145013
Астана қаласы, "Есіл" ауданы, әуежай 2-кезек, "Интернациональный" тұрғын алабынан оңтүстікке қарай 5 км
1,6987
101.
21320145014
Астана қаласы, "Есіл" ауданы, әуежай 2-кезек, "Интернациональный" тұрғын алабынан оңтүстік-батысқа қарай 5,3 км
3,9066
102.
21320145015
Астана қаласы, "Есіл" ауданы, әуежай 2-кезек, "Интернациональный" тұрғын алабынан оңтүстік-батысқа қарай 6,2 км, № 23 учаске
0,6999
103.
21320145018
Астана қаласы, "Есіл" ауданы, әуежай 2-кезек, "Интернациональный" тұрғын алабынан оңтүстік-батысқа қарай 6,7 км
2,2996
104.
21320145019
Астана қаласы, "Есіл" ауданы, әуежай 2-кезек, "Интернациональный" тұрғын алабынан оңтүстік-батысқа қарай 7,4 км
11,2874
105.
21320145020
Астана қаласы, "Есіл" ауданы, әуежай 2-кезек, "Интернациональный" тұрғын алабынан оңтүстік-батысқа қарай 7,4 км
3,1007
106.
21320145021
Астана қаласы, "Есіл" ауданы, әуежай 2-кезек, "Интернациональный" тұрғын алабынан оңтүстік-батысқа қарай 7,8 км
17,7101
107.
21320145022
Астана қаласы, "Есіл" ауданы, әуежай 2-кезек, "Интернациональный" тұрғын алабынан оңтүстік-батысқа қарай 8,1 км
30,8248

3,4774
88.
21320138702
город Астана, район "Есиль", улица Е 111 (проектное наименование), южнее жилого массива "Тельмана"
1,7460
89.
21320138703
город Астана, район "Есиль", улица Е 111 (проектное наименование), южнее жилого массива "Тельмана"
1,9443
90.
21320138704
город Астана, район "Есиль", улица Е 117 (проектное наименование), южнее жилого массива "Тельмана"
1,0097
91.
21320138705
город Астана, район "Есиль", улица Е 120 (проектное наименование), южнее жилого массива "Тельмана"
5,7892
92.
21320138706
город Астана, район "Есиль", улица Е 117 (проектное наименование), южнее жилого массива "Тельмана"
1,7762
93.
21320138707
город Астана, район "Есиль", улиц Е 117 (проектное наименование), южнее жилого массива "Тельмана"
0,9918
94.
21320145394
город Астана, район "Есиль", аэропорт 1 очередь, район аэропорта
42,4046
95.
21320138709
город Астана, район "Есиль", улица Е 120 (проектное наименование), южнее жилого массива "Тельмана"
2,2141
96.
21320138710
город Астана, район "Есиль", улица Е 111 (проектное наименование), южнее жилого массива "Тельмана"
1,3650
97.
21320138711
город Астана, район "Есиль", улица Е 117 (проектное наименование), южнее жилого массива "Тельмана"
2,2638
98.
21320145011
город Астана, район "Есиль", аэропорт 2 очередь, в 3,5 км к югу жилого массива "Интернациональный"
21,7918
99.
21320145012
город Астана, район "Есиль", аэропорт 2 очередь, в 4,5 км к юго-западу от жилого массива "Интернациональный"
6,3053
100.
21320145013
город Астана, район "Есиль", аэропорт 2 очередь, в 5 км к югу от жилого массива "Интернациональный"
1,6987
101.
21320145014
город Астана, район "Есиль", аэропорт 2 очередь, в 5,3 км к юго-западу жилого массива "Интернациональный"
3,9066
102.
21320145015
город Астана, район "Есиль", аэропорт 2 очередь, в 6,2 км к юго-западу от жилого массива "Интернациональный"
0,6999
103.
21320145018
город Астана, район "Есиль", аэропорт 2 очередь, в 6,7 км к юго-западу от жилого массива "Интернациональный"
2,2996
104.
21320145019
город Астана, район "Есиль", аэропорт 2 очередь, в 7,4 км к юго-западу от жилого массива "Интернациональный"
11,2874
105.
21320145020
город Астана, район "Есиль", аэропорт 2 очередь, в 7,4 км к юго-западу от жилого массива "Интернациональный"
3,1007
106.
21320145021
город Астана, район "Есиль", аэропорт 2 очередь, в 7,8 км к юго-западу от жилого массива "Интернациональный"
17,7101
107.
21320145022
город Астана, район "Есиль", аэропорт 2 очередь, в 8,1 км к юго-западу от жилого массива "Интернациональный"
30,8248