"Мемлекеттік кәсіпорындар, акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерiнiң) елу пайызынан астамы мемлекетке тиесілі заңды тұлғалар және олармен үлестес тұлғалар жүзеге асыратын қызмет түрлерінің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 1095 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2025 жылғы 31 желтоқсандағы № 1196 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Мемлекеттік кәсіпорындар, акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу пайызынан астамы мемлекетке тиесілі заңды тұлғалар және олармен үлестес тұлғалар жүзеге асыратын қызмет түрлерінің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 1095 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген мемлекеттік кәсіпорындар, акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу пайызынан астамы мемлекетке тиесілі заңды тұлғалар және олармен үлестес тұлғалар жүзеге асыратын қызмет түрлерінің тізбесінде:
реттік нөмірі 389-жолдың 5-бағанында:
11) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"11) "Ұлттық балаларды оңалту орталығы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы";";
мынадай мазмұндағы 12) тармақшамен толықтырылсын:
"12) "Республикалық медициналық-санитариялық алғашқы көмек орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны";
реттік нөмірі 397-жолдың 5-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
"1) коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындар;
2) "Ұлттық шұғыл медицинаны үйлестіру орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны";
реттік нөмірі 402-жолдың 5-бағанында:
15) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"15) "Ұлттық балаларды оңалту орталығы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;";
мынадай мазмұндағы 16) тармақшамен толықтырылсын:
"16) "Ұлттық шұғыл медицинаны үйлестіру орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны".
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 1095 "Об утверждении перечня видов деятельности, осуществляемых государственными предприятиями, юридическими лицами, более пятидесяти процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, и аффилированными с ними лицами"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2025 года № 1196.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 1095 "Об утверждении перечня видов деятельности, осуществляемых государственными предприятиями, юридическими лицами, более пятидесяти процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, и аффилированными с ними лицами" следующие изменения и дополнения:
в перечне видов деятельности, осуществляемых государственными предприятиями, юридическими лицами, более пятидесяти процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, и аффилированными с ними лицами, утвержденном указанным постановлением:
в графе 5 строки, порядковый номер 389:
подпункт 11) изложить в следующей редакции:
"11) некоммерческое акционерное общество "Национальный центр детской реабилитации";";
дополнить подпунктом 12) следующего содержания:
"12) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр первичной медико-санитарной помощи";
графу 5 строки, порядковый номер 397, изложить в следующей редакции:
"1) коммунальные государственные предприятия;
2) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный координационный центр экстренной медицины";
в графе 5 строки, порядковый номер 402:
подпункт 15) изложить в следующей редакции:
"15) некоммерческое акционерное общество "Национальный центр детской реабилитации";";
дополнить подпунктом 16) следующего содержания:
"16) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный координационный центр экстренной медицины".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов