Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Қытай Халық Республикасының Үкіметі арасындағы техникалық-экономикалық ынтымақтастық туралы келісімді бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2025 жылғы 25 желтоқсандағы № 1138 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған 2025 жылғы 30 тамызда Тяньцзиньде жасалған Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Қытай Халық Республикасының Үкіметі арасындағы техникалық-экономикалық ынтымақтастық туралы келісім бекітілсін.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов
Ескерту. Нормативтік құқықтық
актіге қоса тіркелген
халықаралық Келісімнің мәтіні
ресми болып табылмайды. ҚР
халықаралық Келісімінің
жасасқан тілдердегі ресми
куәландырылған көшірмесін
ҚР халықаралық Келісімдерін
тіркеуге, есептеуге және
сақтауға жауапты ҚР Сыртқы
істер министрлігінен алуға
болады
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2025 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 1138 қаулысымен бекітілген
Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Қытай Халық Республикасының Үкіметі арасындағы техникалық-экономикалық ынтымақтастық туралы келісім
Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Қытай Халық Республикасының Үкіметі, бұдан әрі Тараптар деп аталатындар, екі ел арасындағы достық қатынасты және техникалық-экономикалық ынтымақтастықты одан әрі дамыту мақсатында достық келіссөздер арқылы төмендегілер туралы келісті:
1-бап
Қазақстан Республикасы Үкіметінің сұратуына сәйкес Қытай Халық Республикасының Үкіметі Қазақстан Республикасының Үкіметіне 200000000 (екі жүз миллион) юань мөлшерінде өтеусіз көмек береді, ол екі Тарап келіскен жобаларды іске асыруға пайдаланылады.
Жоғарыда көрсетілген жобаларды іске асыруға қатысты егжей-тегжейлі мәселелер Тараптар мемлекеттерінің заңнамасына сәйкес Тараптардың уәкілетті органдары және/немесе ұйымдары арасында қосымша қол қойылатын жеке құжаттарда қарастырылады.
2-бап
Қазақстан Республикасының жобаларға жауапты уәкілетті органдары және/немесе ұйымдары мен Қытайдың Мемлекеттік даму банкі өтеусіз көмекті есепке алу үшін бір-бірінің атына қытай юанінде пайызсыз және комиссиясыз "2025/1 көмек көрсетуге арналған шот" деп аталатын шоттар ашады және өтеусіз көмек қаражатын пайдаланғанда Қытайдың Мемлекеттік даму банкінің тиісті операциялық рәсімдері бойынша есепке алуды жүргізеді және Тараптардың мемлекеттерінің заңнамаларына сәйкес өз мемлекеттерінің үкіметтері алдында осы шоттардың пайдаланылуы туралы есеп береді.

Об утверждении Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Китайской Народной Республики о технико-экономическом сотрудничестве
Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 декабря 2025 года № 1138
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое Соглашение между Правительством Республики Казахстан и Правительством Китайской Народной Республики о технико-экономическом сотрудничестве, совершенное в Тяньцзине 30 августа 2025 года.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов
Примечание. Текст международного Соглашения,
прилагаемый к нормативному правовому акту,
не является официальным. Официально
заверенную копию международного Соглашения
РК на языках заключения можно получить в
Министерстве иностранных дел РК,
ответственном за регистрацию, учет и
хранение международных Соглашений РК
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 25 декабря 2025 года № 1138
СОГЛАШЕНИЕ
между Правительством Республики Казахстан и Правительством Китайской Народной Республики о технико-экономическом сотрудничестве
Правительство Республики Казахстан и Правительство Китайской Народной Республики, далее именуемые Стороны, в целях дальнейшего развития дружественных отношений и технико-экономического сотрудничества между двумя странами путем дружеских переговоров согласились о нижеследующем:
Статья 1
В соответствии с запросом Правительства Республики Казахстан Правительство Китайской Народной Республики предоставляет Правительству Республики Казахстан безвозмездную помощь в размере 200000000 (двести миллионов) юаней, которые будут использованы на реализацию проектов, согласованных обеими Сторонами.
Подробные вопросы по реализации вышеуказанных проектов будут предусмотрены в отдельных документах, подписанных дополнительно между уполномоченными органами и (или) организациями Сторон в соответствии с законодательством государств Сторон.
Статья 2
Уполномоченные органы и (или) организации Республики Казахстан, ответственные за проекты, и Государственный банк развития Китая откроют на имя друг друга беспроцентные и безкомиссионные счета в китайских юанях для учета безвозмездной помощи, именуемые как "Счет для оказания помощи № 2025/1", при использовании средств безвозмездной помощи будут вести учет по соответствующим операционным процедурам Государственного банка развития Китая и отчитываться перед правительствами своих государств в соответствии с законодательствами государств Сторон об использовании данных счетов.

3-бап
Осы Келісім Тараптардың осы Келісімінің күшіне енуі үшін қажетті ішкі мемлекеттік рәсімдерді орындағаны туралы соңғы жазбаша хабарлама дипломатиялық арналар арқылы алған күннен бастап күшіне енеді және Тараптардың осы Келісім бойынша міндеттемелері орындалған күнге дейін қолданылады.
2025 жылғы "30" тамызда Қытай Халық Республикасының Тяньцзинь қаласында әрқайсысы қазақ, қытай және орыс тілдерінде екі данада жасалды әрі барлық мәтіндер бірдей тең түпнұсқалы болып табылады.
Қазақстан Республикасының
Үкіметі атынан
Қытай Халық РеспубликасыныңҮкіметі атынан

Статья 3
Настоящее Соглашение вступает в силу с даты получения по дипломатическим каналам последнего письменного уведомления о выполнении Сторонами внутригосударственных процедур, необходимых для его вступления в силу, и будет действовать до даты выполнения всех обязательств Сторон по настоящему Соглашению.
Совершено в городе Тяньцзинь Китайской Народной Республики "30" августа 2025 года в двух экземплярах, каждый на казахском, китайском и русском языках, при этом все тексты являются равно аутентичными.
За Правительство
Республики Казахстан
За Правительство Китайской
Народной Республики