"Мемлекеттік кәсіпорындар, акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерiнiң) елу пайызынан астамы мемлекетке тиесілі заңды тұлғалар және олармен үлестес тұлғалар жүзеге асыратын қызмет түрлерінің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 1095 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 1112 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Мемлекеттік кәсіпорындар, акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу пайызынан астамы мемлекетке тиесілі заңды тұлғалар және олармен үлестес тұлғалар жүзеге асыратын қызмет түрлерінің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 1095 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген мемлекеттік кәсіпорындар, акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу пайызынан астамы мемлекетке тиесілі заңды тұлғалар және олармен үлестес тұлғалар жүзеге асыратын қызмет түрлерінің тізбесінде:
реттік нөмірі 1-жолда:
5-бағанда:
9) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"9) "Масғұт Айқымбаев атындағы аса қауіпті инфекциялар ұлттық ғылыми орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;";
мынадай мазмұндағы 10) тармақшамен толықтырылсын:
"10) "Астана орманы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі";
6-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы, Астана орманы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне қатысты – Астана қаласы";
7-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"үнемі, Астана орманы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне қатысты – 2030 жылғы 19 тамызға дейін";
реттік нөмірі 3-жолда:
5-бағанда:
4) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"4) "республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорындар;";
мынадай мазмұндағы 5) тармақшамен толықтырылсын:
"5) "Астана орманы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі";
6-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы, Астана орманы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне қатысты – Астана қаласы";
7-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"үнемі, Астана орманы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне қатысты – 2030 жылғы 19 тамызға дейін";
реттік нөмірі 214-жолда:
5-бағанда:
22) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"22) "Ядролық физика институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;";
мынадай мазмұндағы 23) тармақшамен толықтырылсын:

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 1095 "Об утверждении перечня видов деятельности, осуществляемых государственными предприятиями, юридическими лицами, более пятидесяти процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, и аффилированными с ними лицами"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 декабря 2025 года № 1112.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 1095 "Об утверждении перечня видов деятельности, осуществляемых государственными предприятиями, юридическими лицами, более пятидесяти процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, и аффилированными с ними лицами" следующие изменения и дополнения:
в перечне видов деятельности, осуществляемых государственными предприятиями, юридическими лицами, более пятидесяти процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, и аффилированными с ними лицами, утвержденном указанным постановлением:
в строке, порядковый номер 1:
в графе 5:
подпункт 9) изложить в следующей редакции:
"9) товарищество с ограниченной ответственностью "Национальный научный центр особо опасных инфекций имени Масгута Айкимбаева";";
дополнить подпунктом 10) следующего содержания:
"10) товарищество с ограниченной ответственностью "Астана орманы";
графу 6 изложить в следующей редакции:
"Республика Казахстан, в отношении товарищества с ограниченной ответственностью "Астана орманы" – город Астана";
графу 7 изложить в следующей редакции:
"постоянно, в отношении товарищества с ограниченной ответственностью "Астана орманы" – до 19 августа 2030 года";
в строке, порядковый номер 3:
в графе 5:
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
"4) республиканские государственные казенные предприятия;";
дополнить подпунктом 5) следующего содержания:
"5) товарищество с ограниченной ответственностью "Астана орманы";
графу 6 изложить в следующей редакции:
"Республика Казахстан, в отношении товарищества с ограниченной ответственностью "Астана орманы" – город Астана";
графу 7 изложить в следующей редакции:
"постоянно, в отношении товарищества с ограниченной ответственностью "Астана орманы" – до 19 августа 2030 года";
в строке, порядковый номер 214:
в графе 5:
подпункт 22) изложить в следующей редакции:
"22) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт ядерной физики";";
дополнить подпунктом 23) следующего содержания:

"23) "Астана қаласының Жол қозғалысын ұйымдастыру орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі";
6-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы, Астана қаласының Жол қозғалысын ұйымдастыру орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне қатысты – Астана қаласы";
7-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"үнемі, Астана қаласының Жол қозғалысын ұйымдастыру орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне қатысты – 2030 жылғы 15 тамызға дейін";
реттік нөмірі 231-жолда:
5-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"1) "Digital Silk Road Company" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;";
"2) "Астана қаласының Жол қозғалысын ұйымдастыру орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі".
6-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы, "Digital Silk Road Company" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне қатысты – Қазақстан Республикасының шекаралық аймақтары мен белдеулері, "Астана қаласының Жол қозғалысын ұйымдастыру орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне қатысты – Астана қаласы";
7-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"үнемі, "Digital Silk Road Company" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне қатысты – 2029 жылғы 27 шілдеге дейін, "Астана қаласының Жол қозғалысын ұйымдастыру орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне қатысты – 2030 жылғы 15 тамызға дейін";
реттік нөмірі 273-жолда:
5-бағанда:
20) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"20) "Астана қаласы әкімдігінің "Қалалық мониторинг және жедел ден қою орталығы" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;";
мынадай мазмұндағы 21) тармақшамен толықтырылсын:
"21) "Астана қаласының Жол қозғалысын ұйымдастыру орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі";
6-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы, Астана қаласының Жол қозғалысын ұйымдастыру орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне қатысты – Астана қаласы";
7-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"үнемі, Астана қаласының Жол қозғалысын ұйымдастыру орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне қатысты – 2030 жылғы 15 тамызға дейін";
реттік нөмірі 307-жолдың 5-бағанындағы 67) тармақша алып тасталсын;
реттік нөмірі 323-жолда:
5-бағанда:
6) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"6) "Ионосфера институты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;";
мынадай мазмұндағы 7) тармақшамен толықтырылсын:
"7) "Астана қаласының Жол қозғалысын ұйымдастыру орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі";
6-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы, Астана қаласының Жол қозғалысын ұйымдастыру орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне қатысты – Астана қаласы";
7-баған мынадай редакцияда жазылсын:

"23) товарищество с ограниченной ответственностью "Центр организации дорожного движения города Астаны";
графу 6 изложить в следующей редакции:
"Республика Казахстан, в отношении товарищества с ограниченной ответственностью "Центр организации дорожного движения города Астаны" – город Астана";
графу 7 изложить в следующей редакции:
"постоянно, в отношении товарищества с ограниченной ответственностью "Центр организации дорожного движения города Астаны" – до 15 августа 2030 года";
в строке, порядковый номер 231:
графу 5 изложить в следующей редакции:
"1) товарищество с ограниченной ответственностью "Digital Silk Road Company;";
2) товарищество с ограниченной ответственностью "Центр организации дорожного движения города Астаны";
графу 6 изложить в следующей редакции:
"Республика Казахстан, в отношении товарищества с ограниченной ответственностью "Digital Silk Road Company" – в пограничных зонах и полосах Республики Казахстан, товарищества с ограниченной ответственностью "Центр организации дорожного движения города Астаны" – город Астана";
графу 7 изложить в следующей редакции:
"постоянно, в отношении товарищества с ограниченной ответственностью "Digital Silk Road Company" – до 27 июля 2029 года, товарищества с ограниченной ответственностью "Центр организации дорожного движения города Астаны" – до 15 августа 2030 года";
в строке, порядковый номер 273:
в графе 5:
подпункт 20) изложить в следующей редакции:
"20) государственное коммунальное предприятие "Городской центр мониторинга и оперативного реагирования" акимата города Астаны;";
дополнить подпунктом 21) следующего содержания:
"21) товарищество с ограниченной ответственностью "Центр организации дорожного движения города Астаны";
графу 6 изложить в следующей редакции:
"Республика Казахстан, в отношении товарищества с ограниченной ответственностью "Центр организации дорожного движения города Астаны" – город Астана";
графу 7 изложить в следующей редакции:
"постоянно, в отношении товарищества с ограниченной ответственностью "Центр организации дорожного движения города Астаны" – до 15 августа 2030 года";
в графе 5 строки, порядковый номер 307, подпункт 67) исключить;
в строке, порядковый номер 323:
в графе 5:
подпункт 6) изложить в следующей редакции:
"6) товарищество с ограниченной ответственностью "Институт ионосферы";";
дополнить подпунктом 7) следующего содержания:
"7) товарищество с ограниченной ответственностью "Центр организации дорожного движения города Астаны";
графу 6 изложить в следующей редакции:
"Республика Казахстан, в отношении товарищества с ограниченной ответственностью "Центр организации дорожного движения города Астаны" – город Астана";
графу 7 изложить в следующей редакции:

"үнемі, Астана қаласының Жол қозғалысын ұйымдастыру орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне қатысты – 2030 жылғы 15 тамызға дейін";
реттік нөмірі 347-жолда:
5-бағанда:
47) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"47) "Агроинженерия ғылыми-өндірістік орталығы жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;";
мынадай мазмұндағы 48) тармақшамен толықтырылсын:
"48) "Астана қаласының Жол қозғалысын ұйымдастыру орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі";
6-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы, Астана қаласының Жол қозғалысын ұйымдастыру орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне қатысты – Астана қаласы";
7-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"үнемі, Астана қаласының Жол қозғалысын ұйымдастыру орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне қатысты – 2030 жылғы 15 тамызға дейін";
реттік нөмірі 364-жолда:
5-бағанда:
4) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"4) "Маңғыстау облысы әкімдігінің "Ақбота" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;";
мынадай мазмұндағы 5) тармақшамен толықтырылсын:
"5) "Астана орманы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі";
6-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы, Астана орманы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне қатысты – Астана қаласы";
7-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"үнемі, Астана орманы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне қатысты – 2030 жылғы 19 тамызға дейін".
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов

"постоянно, в отношении товарищества с ограниченной ответственностью "Центр организации дорожного движения города Астаны" – до 15 августа 2030 года";
в строке, порядковый номер 347:
в графе 5:
подпункт 47) изложить в следующей редакции:
"47) товарищество с ограниченной ответственностью "Научно-производственный центр агроинженерии";";
дополнить подпунктом 48) следующего содержания:
"48) товарищество с ограниченной ответственностью "Центр организации дорожного движения города Астаны";
графу 6 изложить в следующей редакции:
"Республика Казахстан, в отношении товарищества с ограниченной ответственностью "Центр организации дорожного движения города Астаны" – город Астана";
графу 7 изложить в следующей редакции:
"постоянно, в отношении товарищества с ограниченной ответственностью "Центр организации дорожного движения города Астаны" – до 15 августа 2030 года";
в строке, порядковый номер 364:
в графе 5:
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
"4) государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Акбота" акимата Мангистауской области;";
дополнить подпунктом 5) следующего содержания:
"5) товарищество с ограниченной ответственностью "Астана орманы";
графу 6 изложить в следующей редакции:
"Республика Казахстан, в отношении товарищества с ограниченной ответственностью "Астана орманы" – город Астана";
графу 7 изложить в следующей редакции:
"постоянно, в отношении товарищества с ограниченной ответственностью "Астана орманы" – до 19 августа 2030 года".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов