"Өнеркәсіпті мемлекеттік ынталандыру шараларын іске асыруға уәкілеттік берілген, ұлттық даму институттарының және дауыс беретін акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу және одан да көп пайызы тікелей не жанама түрде мемлекетке тиесілі өзге де заңды тұлғалардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 21 қарашадағы № 932 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2025 жылғы 18 желтоқсандағы № 1100 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Өнеркәсіпті мемлекеттік ынталандыру шараларын іске асыруға уәкілеттік берілген, ұлттық даму институттарының және дауыс беретін акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу және одан да көп пайызы тікелей не жанама түрде мемлекетке тиесілі өзге де заңды тұлғалардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 21 қарашадағы № 932 қаулысына мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген ұлттық даму институттарының және дауыс беретін акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу және одан да көп пайызы тікелей не жанама түрде мемлекетке тиесілі өзге де заңды тұлғалардың тізбесінде:
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Өнеркәсіпті мемлекеттік ынталандыру шараларын іске асыруға уәкілеттік берілген, дауыс беретін акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу және одан көп пайыз тікелей не жанама түрде мемлекетке тиесілі өзге де заңды тұлғалар":
"Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры" акционерлік қоғамы;
"Өнеркәсіпті дамыту қоры" акционерлік қоғамы;
"ҚазМедТех" акционерлік қоғамы";
"Kazyna Capital Management" акционерлік қоғамы;
"Astana" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамы;
"Алматы" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамы;
"Kokshe" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамы;
"Ақтөбе" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамы;
"Жетісу" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" өңірлік даму институты" акционерлік қоғамы;
"Атырау" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамы;
"Aqjaiyq" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамы;
"Тараз" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамы;
"Сарыарқа" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамы;
"Тобыл" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамы;
"Байқоңыр (Байконур)" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамы;
"Каспий" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамы;
"Түркістан" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамы;
"Павлодар" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамы;
"Солтүстік" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамы;
"Ертіс" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамы;
"Ұлытау" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамы;
"Shymkent" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамы;
"Қонаев" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамы;
"Семей" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамы.".

О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 21 ноября 2022 года № 932 "Об утверждении перечня национальных институтов развития и иных юридических лиц, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых прямо либо косвенно принадлежат государству, уполномоченных на реализацию мер государственного стимулирования промышленности"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 18 декабря 2025 года № 1100
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 21 ноября 2022 года № 932 "Об утверждении перечня национальных институтов развития и иных юридических лиц, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых прямо либо косвенно принадлежат государству, уполномоченных на реализацию мер государственного стимулирования промышленности" следующее изменение:
в перечне национальных институтов развития и иных юридических лиц, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых прямо либо косвенно принадлежат государству, уполномоченных на реализацию мер государственного стимулирования промышленности, утвержденном указанным постановлением:
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Иные юридические лица, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых прямо либо косвенно принадлежат государству, уполномоченных на реализацию мер государственного стимулирования промышленности:
акционерное общество "Фонд развития предпринимательства "Даму";
акционерное общество "Фонд развития промышленности";
акционерное общество "КазМедТех";
акционерное общество "Kazyna Capital Management";
акционерное общество "Социально-предпринимательская корпорация "Astana";
акционерное общество "Социально-предпринимательская корпорация "Алматы";
акционерное общество "Социально-предпринимательская корпорация "Kokshe";
акционерное общество "Социально-предпринимательская корпорация "Актобе";
акционерное общество "Региональный институт развития "Социально-предпринимательская корпорация "Жетісу";
акционерное общество "Социально-предпринимательская корпорация "Атырау";
акционерное общество "Социально-предпринимательская корпорация "Aqjaiyq";
акционерное общество "Социально-предпринимательская корпорация "Тараз";
акционерное общество "Социально-предпринимательская корпорация "Сарыарка";
акционерное общество "Социально-предпринимательская корпорация "Тобол";
акционерное общество "Социально-предпринимательская корпорация "Байконыр (Байконур)";
акционерное общество "Социально-предпринимательская корпорация "Каспий";
акционерное общество "Социально-предпринимательская корпорация "Туркестан";
акционерное общество "Социально-предпринимательская корпорация "Павлодар";
акционерное общество "Социально-предпринимательская корпорация "Солтүстік";
акционерное общество "Социально-предпринимательская корпорация "Ертіс";
акционерное общество "Социально-предпринимательская корпорация "Ұлытау";
акционерное общество "Социально-предпринимательская корпорация "Shymkent";
акционерное общество "Социально-предпринимательская корпорация "Қонаев";
акционерное общество "Социально-предпринимательская корпорация "Семей".".

2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов

2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов