"Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 4 қазандағы № 864 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2025 жылғы 27 қарашадағы № 1011 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 4 қазандағы № 864 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі туралы ережесінде:
15-тармақта:
мынадай мазмұндағы 370-1) және 370-2) тармақшалармен толықтырылсын:
"370-1) бюджеттік саясат жөніндегі орталық уәкілетті орган айқындайтын "толық бітіріп берілетін" құрылыс жобалары бойынша мемлекеттік инвестициялық жобаларды жоспарлау және іске асыру тәртібін келісу;
"370-2) техникалық-экономикалық негіздемені әзірлеуді талап етпейтін жобалардың тізбесін әзірлеу;"
375) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"375) аумақтық дамудың өңіраралық схемаларын әзірлеу және келісу;";
мынадай мазмұндағы 382-1), 382-2) және 382-3) тармақшалармен толықтырылсын:
"382-1) Сумен жабдықтау және (немесе) су бұру саласындағы ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету тәртібін белгілеу;
382-2) Сумен жабдықтау және (немесе) су бұру саласындағы ақпараттық қауіпсіздіктің салалық орталығын айқындау;
382-3) Сумен жабдықтауды және су бұруды басқарудың бірыңғай мемлекеттік ақпараттық жүйесін ұйымдастыру, қалыптастыру және оның жұмыс істеуі қағидаларын әзірлеу және бекіту;";
мынадай мазмұндағы 421-1) тармақшамен толықтырылсын:
"421-1) төтенше жағдай салдарынан тұрғынжайсыз қалған азаматтарға салынған тұрғын үй беру қағидаларын айқындау;";
мынадай мазмұндағы 452-11), 452-12), 452-13), 452-14), 452-15), 452-16) және 452-17) тармақшалармен толықтырылсын:
"452-11) энергетикалық және коммуналдық секторларды жаңғырту жөніндегі ұлттық жобаны іске асыру шеңберінде тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы жобаларды жоспарлау, іріктеу, келісу, жобалау, салу және (немесе) пайдалану процестерін мониторингтеу қағидаларын әзірлеу және бекіту;
452-12) энергетикалық және коммуналдық секторларды жаңғырту жөніндегі ұлттық жобаны іске асыру шеңберінде жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алуды жүзеге асыру, жобалар мен өнім берушілерді іріктеу, шарттар жасасу қағидаларын әзірлеу және бекіту;

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 4 октября 2023 года № 864 "Некоторые вопросы Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 ноября 2025 года № 1011
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 4 октября 2023 года № 864 "Некоторые вопросы Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан" следующие изменения и дополнения:
в Положении о Министерстве промышленности и строительства Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в пункте 15:
дополнить подпунктами 370-1) и 370-2) следующего содержания:
"370-1) согласование порядка планирования и реализации государственных инвестиционных проектов по проектам строительства "под ключ", определяемого центральным уполномоченным органом по бюджетной политике;
"370-2) разработка перечня проектов, не требующих разработки технико-экономического обоснования;";
подпункт 375) изложить в следующей редакции:
"375) разработка и согласование межрегиональных схем территориального развития;";
дополнить подпунктами 382-1), 382-2) и 382-3) следующего содержания:
"382-1) установление порядка обеспечения информационной безопасности в сфере водоснабжения и (или) водоотведения;
382-2) определение отраслевого центра информационной безопасности в сфере водоснабжения и (или) водоотведения;
382-3) разработка и утверждение правил организации, формирования и функционирования единой государственной информационной системы управления водоснабжением и водоотведением;";
дополнить подпунктом 421-1) следующего содержания:
"421-1) определение правил предоставления построенного жилища гражданам, оставшимся без жилища в результате чрезвычайной ситуации;";
дополнить подпунктами 452-11), 452-12), 452-13), 452-14), 452-15), 452-16) и 452-17) следующего содержания:
"452-11) разработка и утверждение правил планирования, отбора, согласования проектов, мониторинга процессов проектирования, строительства и (или) эксплуатации в сфере жилищных отношений и жилищно-коммунального хозяйства в рамках реализации национального проекта по модернизации энергетического и коммунального секторов;
452-12) разработка и утверждение правил осуществления закупок работ и услуг, отбора проектов и поставщиков, заключения договоров в рамках реализации национального проекта по модернизации энергетического и коммунального секторов по согласованию с уполномоченным органом по защите и развитию конкуренции;

452-13) энергетикалық және коммуналдық секторларды жаңғырту жөніндегі ұлттық жобаның электрондық сатып алу платформасының жұмыс істеу қағидаларын әзірлеу және бекіту;
452-14) энергетикалық және коммуналдық секторларды жаңғырту жөніндегі ұлттық жобаның электрондық сатып алу платформасының әкімшісін айқындау;
452-15) энергетикалық және коммуналдық секторларды жаңғырту жөніндегі ұлттық жобаны іске асыру шеңберінде энергетикалық және коммуналдық инфрақұрылымды жаңғырту және салу жобаларының үлгілік конкурстық құжаттамасын әзірлеу және бекіту;
452-16) энергетикалық және коммуналдық секторларды жаңғырту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде қазақстандық тауар өндірушілерден тауарларды сатып алу және офтейк-келісімшарттар жасасу қағидаларын әзірлеу және бекіту;
452-17) бірыңғай есеп айырысу орталығының жұмыс істеу талаптары мен тәртібін айқындау;";
456) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"456) коммуналдық көрсетілетін қызметтер тізбесін, бірыңғай төлем құжатына қойылатын талаптарды және коммуналдық көрсетілетін қызметтерді ұсынудың үлгілік қағидаларын әзірлеу және бекіту;";
мынадай мазмұндағы 478-3) тармақшамен толықтырылсын:
"478-3) сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы мемлекеттік ақпараттық жүйелерді қолдануды айқындау;".
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов

452-13) разработка и утверждение правил функционирования электронной платформы закупок национального проекта по модернизации энергетического и коммунального секторов;
452-14) определение администратора электронной платформы закупок национального проекта по модернизации энергетического и коммунального секторов;
452-15) разработка и утверждение типовой конкурсной документации проектов модернизации и строительства энергетической и коммунальной инфраструктуры в рамках реализации национального проекта по модернизации энергетического и коммунального секторов;
452-16) разработка и утверждение правил приобретения товаров у казахстанских товаропроизводителей и заключения офтейк-контрактов в рамках национального проекта по модернизации энергетического и коммунального секторов;
452-17) определение требований и порядка работы единого расчетного центра;";
подпункт 456) изложить в следующей редакции:
"456) разработка и утверждение перечня коммунальных услуг, требований к единому платежному документу и типовых правил предоставления коммунальных услуг;";
дополнить подпунктом 478-3) следующего содержания:
"478-3) определение применения государственных информационных систем в сфере архитектуры, градостроительства и строительства;".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов