Қалааралық және (немесе) халықаралық телефон байланысын, сондай-ақ ұялы байланысты беру үшін төлемақы мөлшерлемелерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2025 жылғы 25 қарашадағы № 1006 қаулысы.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы қаулы 01.01.2026 ж. бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 651-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған қалааралық және (немесе) халықаралық телефон байланысын, сондай-ақ ұялы байланысты беру үшін төлемақы мөлшерлемелері бекітілсін.
2. "Қалааралық және (немесе) халықаралық телефон байланысын, сондай-ақ ұялы байланысты ұсынғаны үшін төлемақының мөлшерлемелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 9 қарашадағы № 736 қаулысының күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
20 жылғы 25 қарашадағы
№ 1006 қаулысымен
бекітілген
Қалааралық және (немесе) халықаралық телефон байланысын, сондай-ақ ұялы байланысты беру үшін төлемақы мөлшерлемелері
Төлеушілер
Төлемақы мөлшерлемелері, % *
Қалааралық және (немесе) халықаралық телефон байланысының операторлары
1,3992
Ұялы байланыс операторлары
1,3992
* Ескертпе: Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 650-бабына сәйкес жылдық төлемақыны есептеу үшін 1 қаңтар – 31 желтоқсан аралығындағы күнтізбелік жыл салықтық кезең болып табылады.

Об утверждении ставок платы за предоставление междугородной и (или) международной телефонной связи, а также сотовой связи
Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 ноября 2025 года № 1006.
Вводится в действие c 1 января 2026 года.
В соответствии со статьей 651 Налогового кодекса Республики Казахстан Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые ставки платы за предоставление междугородной и (или) международной телефонной связи, а также сотовой связи.
2. Признать утратившим силу постановление Правительства Республики Казахстан от 9 ноября 2018 года № 736 "Об утверждении ставок платы за предоставление междугородной и (или) международной телефонной связи, а также сотовой связи".
3. Настоящее постановление вводится в действие c 1 января 2026 года и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 25 ноября 2025 года № 1006
Ставки платы за предоставление междугородной и (или) международной телефонной связи, а также сотовой связи
Плательщики
Ставки платы, % *
Операторы междугородной и (или) международной телефонной связи
1,3992
Операторы сотовой связи
1,3992
* Примечание: в соответствии со статьей 650 Налогового кодекса Республики Казахстан налоговым периодом для ежегодного исчисления платы является календарный год с 1 января по 31 декабря.
_______________________________________