"Мемлекеттік кәсіпорындар, акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерiнiң) елу пайызынан астамы мемлекетке тиесілі заңды тұлғалар және олармен үлестес тұлғалар жүзеге асыратын қызмет түрлерінің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 1095 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2025 жылғы 20 қарашадағы № 986 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Мемлекеттік кәсіпорындар, акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерiнiң) елу пайызынан астамы мемлекетке тиесілі заңды тұлғалар және олармен үлестес тұлғалар жүзеге асыратын қызмет түрлерінің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 1095 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген мемлекеттік кәсіпорындар, акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерiнiң) елу пайызынан астамы мемлекетке тиесілі заңды тұлғалар және олармен үлестес тұлғалар жүзеге асыратын қызмет түрлерінің тізбесінде:
реттік нөмірі 7-жол алып тасталсын;
реттік нөмірі 8-жолдың 5-бағанында:
14) тармақша алып тасталсын;
15) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"15) "QazaqGaz барлау және өндіру" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;";
мынадай мазмұндағы 16) тармақшамен толықтырылсын:
"16) "ҚМГ Қарашығанақ" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі";
реттік нөмірі 9-жолдың 5-бағанында:
4) тармақша алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 5) тармақшамен толықтырылсын:
"5) "ҚМГ Қарашығанақ" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі";
реттік нөмірі 18-жолдың 5-бағанында:
10) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"10) "KMG Systems & Services" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;";
мынадай мазмұндағы 11) тармақшамен толықтырылсын:
"11) "QazaqGaz" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы";
реттік нөмірі 19-жолдың 5-бағанында:
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"2) "Жоғары технологиялар институты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;";
мынадай мазмұндағы 3) тармақшамен толықтырылсын:
"3) "QazaqGaz" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы";
реттік нөмірі 22-жолдың 5-бағанында:
5) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"5) "QazaqGaz Onimderi" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;";
7) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"7) "CASPI BITUM" бірлескен кәсіпорны" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;";
мынадай мазмұндағы 8) тармақшамен толықтырылсын:
"8) "QazaqGaz" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы";

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 1095 "Об утверждении перечня видов деятельности, осуществляемых государственными предприятиями, юридическими лицами, более пятидесяти процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, и аффилированными с ними лицами"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 ноября 2025 года № 986
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 1095 "Об утверждении перечня видов деятельности, осуществляемых государственными предприятиями, юридическими лицами, более пятидесяти процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, и аффилированными с ними лицами" следующие изменения и дополнения:
в перечне видов деятельности, осуществляемых государственными предприятиями, юридическими лицами, более пятидесяти процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, и аффилированными с ними лицами, утвержденном указанным постановлением:
строку, порядковый номер 7, исключить;
в графе 5 строки, порядковый номер 8:
подпункт 14) исключить;
подпункт 15) изложить в следующей редакции:
"15) товарищество с ограниченной ответственностью "Разведка и добыча QazaqGaz";";
дополнить подпунктом 16) следующего содержания:
"16) товарищество с ограниченной ответственностью "КМГ Карачаганак";
в графе 5 строки, порядковый номер 9:
подпункт 4) исключить;
дополнить подпунктом 5) следующего содержания:
"5) товарищество с ограниченной ответственностью "КМГ Карачаганак";
в графе 5 строки, порядковый номер 18:
подпункт 10) изложить в следующей редакции:
"10) товарищество с ограниченной ответственностью "KMG Systems & Services";";
дополнить подпунктом 11) следующего содержания:
"11) акционерное общество "Национальная компания "QazaqGaz";
в графе 5 строки, порядковый номер 19:
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
"2) товарищество с ограниченной ответственностью "Институт высоких технологий";";
дополнить подпунктом 3) следующего содержания:
"3) акционерное общество "Национальная компания "QazaqGaz";
в графе 5 строки, порядковый номер 22:
подпункт 5) изложить в следующей редакции:
"5) товарищество с ограниченной ответственностью "QazaqGaz Onimderi";";
подпункт 7) изложить в следующей редакции:
"7) товарищество с ограниченной ответственностью "Совместное предприятие "CASPI BITUM";";
дополнить подпунктом 8) следующего содержания:
"8) акционерное общество "Национальная компания "QazaqGaz";

реттік нөмірі 109-жолдың 5-бағанында:
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"3) "QAZAQGAZ AIMAQ" акционерлік қоғамы;";
реттік нөмірі 117-жолдың 5-бағанында:
11) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"11) "QAZAQGAZ AIMAQ" акционерлік қоғамы;";
реттік нөмірі 119-жолдың 5-бағанында:
5) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"5) "QAZAQGAZ AIMAQ" акционерлік қоғамы;";
реттік нөмірі 130-жолдың 5-бағанында:
5) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"5) "QAZAQGAZ AIMAQ" акционерлік қоғамы;";
реттік нөмірі 139-жолдың 5-бағанында:
5) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"5) "Жаңартылатын энергия көздерін қолдау жөніндегі қаржы-есеп айырысу орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;";
мынадай мазмұндағы 6) тармақшамен толықтырылсын:
"6) "Астана-Энергия" акционерлік қоғамы";
реттік нөмірі 139-жолдың 6-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы, "Астана-Энергия" акционерлік қоғамына қатысты – Астана қаласы";
реттік нөмірі 141-жолдың 5-бағанында:
20) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"20) "Алатау жарық компаниясы" акционерлік қоғамы;";
мынадай мазмұндағы 21) тармақшамен толықтырылсын:
"21) "Samruk-Green Energy" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі";
реттік нөмірі 142-жолдың 5-бағанында:
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"2) "QazaqGaz Onimderi" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;";
мынадай мазмұндағы 3) тармақшамен толықтырылсын:
"3) "QazaqGaz" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы";
реттік нөмірі 143-жолдың 5-бағанында:
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"3) "Түркістан БГҚ" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;";
мынадай мазмұндағы 4) тармақшамен толықтырылсын:
"4) "QazaqGaz" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы";
реттік нөмірі 144-жолдың 5-бағанында:
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"3) "QazaqGaz Onimderi" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;";
мынадай мазмұндағы 4) және 5) тармақшалармен толықтырылсын:
"4) "QazaqGaz" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы;
5) "QAZAQGAZ AIMAQ" акционерлік қоғамы";
реттік нөмірі 147-жолдың 5-бағанында:
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"3) "Түркістан БГҚ" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;";
мынадай мазмұндағы 4) тармақшамен толықтырылсын:
"4) "Астана-Энергия" акционерлік қоғамы";
реттік нөмірі 147-жолдың 6-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы, "Астана-Энергия" акционерлік қоғамына қатысты – Астана қаласы";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 147-1-жолмен толықтырылсын:
"
147-1.
Жылу энергиясын сату

в графе 5 строки, порядковый номер 109:
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
"3) акционерное общество "QAZAQGAZ AIMAQ";";
в графе 5 строки, порядковый номер 117:
подпункт 11) изложить в следующей редакции:
"11) акционерное общество "QAZAQGAZ AIMAQ";";
в графе 5 строки, порядковый номер 119:
подпункт 5) изложить в следующей редакции:
"5) акционерное общество "QAZAQGAZ AIMAQ";";
в графе 5 строки, порядковый номер 130:
подпункт 5) изложить в следующей редакции:
"5) акционерное общество "QAZAQGAZ AIMAQ";";
в графе 5 строки, порядковый номер 139:
подпункт 5) изложить в следующей редакции:
"5) товарищество с ограниченной ответственностью "Расчетно-финансовый центр по поддержке возобновляемых источников энергии";";
дополнить подпунктом 6) следующего содержания:
"6) акционерное общество "Астана-Энергия";
графу 6 строки, порядковый номер 139, изложить в следующей редакции:
"Республика Казахстан, в отношении акционерного общества "Астана-Энергия" − город Астана";
в графе 5 строки, порядковый номер 141:
подпункт 20) изложить в следующей редакции:
"20) акционерное общество "Алатау жарық компаниясы";";
дополнить подпунктом 21) следующего содержания:
"21) товарищество с ограниченной ответственностью "Samruk-Green Energy";
в графе 5 строки, порядковый номер 142:
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
"2) товарищество с ограниченной ответственностью "QazaqGaz Onimderi";";
дополнить подпунктом 3) следующего содержания:
"3) акционерное общество "Национальная компания "QazaqGaz";
в графе 5 строки, порядковый номер 143:
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
"3) товарищество с ограниченной ответственностью "ПГУ Туркестан";";
дополнить подпунктом 4) следующего содержания:
"4) акционерное общество "Национальная компания "QazaqGaz";
в графе 5 строки, порядковый номер 144:
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
"3) товарищество с ограниченной ответственностью "QazaqGaz Onimderi";";
дополнить подпунктами 4) и 5) следующего содержания:
"4) акционерное общество "Национальная компания "QazaqGaz";
5) акционерное общество "QAZAQGAZ AIMAQ";
в графе 5 строки, порядковый номер 147:
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
"3) товарищество с ограниченной ответственностью "ПГУ Туркестан";";
дополнить подпунктом 4) следующего содержания:
"4) акционерное общество "Астана-Энергия";
графу 6 строки, порядковый номер 147, изложить в следующей редакции:
"Республика Казахстан, в отношении акционерного общества "Астана-Энергия" − город Астана";
дополнить строкой, порядковый номер 147-1, следующего содержания:
"
147-1.
Продажа тепловой энергии

35307
республикалық меншік / коммуналдық меншік
"Астана-Теплотранзит" акционерлік қоғамы
Астана қаласы
үнемі
";
реттік нөмірі 149-жолдың 5-бағанында:
40) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"40) коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындар;";
мынадай мазмұндағы 41) және 42) тармақшалармен толықтырылсын:
"41) "QazaqGaz" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы;
42) "Кендірлі тұщыландыру зауыты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі";
реттік нөмірі 149-жолдың 6-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы, "Кендірлі тұщыландыру зауыты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне қатысты – Маңғыстау облысы";
реттік нөмірі 149-жолдың 7-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
"үнемі, "Кендірлі тұщыландыру зауыты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне қатысты – 5 жыл";
реттік нөмірі 160-жолдың 5-бағанында:
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"2) "QazaqGaz Onimderi" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;";
реттік нөмірі 163-жолдың 5-бағанында:
4) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"4) "QAZAQGAZ AIMAQ" акционерлік қоғамы;";
7) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"7) "QazaqGaz Onimderi" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;";
мынадай мазмұндағы 8) тармақшамен толықтырылсын:
"8) "QazaqGaz Ғылыми-техникалық орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі";
реттік нөмірі 164-жолдың 5-бағанында:
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"3) "QazaqGaz Onimderi" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;";
реттік нөмірі 177-жолдың 5-бағанында:
5) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"5) "QAZAQGAZ AIMAQ" акционерлік қоғамы;";
реттік нөмірі 178-жолдың 5-бағанында:
7) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"7) "QAZAQGAZ AIMAQ" акционерлік қоғамы;";
15) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"15) "Ядролық физика институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;";
мынадай мазмұндағы 16) тармақшамен толықтырылсын:
"16) "QazaqGaz Ғылыми-техникалық орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі";
реттік нөмірі 181-жолдың 2-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
"Құрылыс жабдығын оператормен жалға беру";
реттік нөмірі 181-жолдың 5-бағанында:
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"2) "QazaqGaz Onimderi" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;";
реттік нөмірі 191-жолдың 5-бағанында:
4) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"4) "Өзенмұнайгаз" акционерлік қоғамы;";
мынадай мазмұндағы 5) тармақшамен толықтырылсын:
"5) "ҚМГ Қарашығанақ" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі";

35307
республиканская собственность / коммунальная собственность
акционерное общество "Астана-Теплотранзит"
город Астана
постоянно
";
в графе 5 строки, порядковый номер 149:
подпункт 40) изложить в следующей редакции:
"40) коммунальные государственные предприятия;";
дополнить подпунктами 41) и 42) следующего содержания:
"41) акционерное общество "Национальная компания "QazaqGaz";
42) товарищество с ограниченной ответственностью "Опреснительный завод Кендирли";
графу 6 строки, порядковый номер 149, изложить в следующей редакции:
"Республика Казахстан, в отношении товарищества с ограниченной ответственностью "Опреснительный завод Кендирли" − Мангистауская область";
графу 7 строки, порядковый номер 149, изложить в следующей редакции:
"постоянно, в отношении товарищества с ограниченной ответственностью "Опреснительный завод Кендирли" − 5 лет";
в графе 5 строки, порядковый номер 160:
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
"2) товарищество с ограниченной ответственностью "QazaqGaz Onimderi";";
в графе 5 строки, порядковый номер 163:
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
"4) акционерное общество "QAZAQGAZ AIMAQ";";
подпункт 7) изложить в следующей редакции:
"7) товарищество с ограниченной ответственностью "QazaqGaz Onimderi";";
дополнить подпунктом 8) следующего содержания:
"8) товарищество с ограниченной ответственностью "QazaqGaz Научно-технический центр";
в графе 5 строки, порядковый номер 164:
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
"3) товарищество с ограниченной ответственностью "QazaqGaz Onimderi";";
в графе 5 строки, порядковый номер 177:
подпункт 5) изложить в следующей редакции:
"5) акционерное общество "QAZAQGAZ AIMAQ";";
в графе 5 строки, порядковый номер 178:
подпункт 7) изложить в следующей редакции:
"7) акционерное общество "QAZAQGAZ AIMAQ";";
подпункт 15) изложить в следующей редакции:
"15) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт ядерной физики";";
дополнить подпунктом 16) следующего содержания:
"16) товарищество с ограниченной ответственностью "QazaqGaz Научно-технический центр";
графу 2 строки, порядковый номер 181, изложить в следующей редакции:
"Аренда строительного оборудования с оператором";
в графе 5 строки, порядковый номер 181:
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
"2) товарищество с ограниченной ответственностью "QazaqGaz Onimderi";";
в графе 5 строки, порядковый номер 191:
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
"4) акционерное общество "Озенмунайгаз";";
дополнить подпунктом 5) следующего содержания:
"5) товарищество с ограниченной ответственностью "КМГ Карачаганак";

"12) "QazaqGaz Ғылыми-техникалық орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі";
реттік нөмірі 307-жолдың 5-бағанында:
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"3) "QAZAQGAZ AIMAQ" акционерлік қоғамы;";
87) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"87) "QazaqGaz Onimderi" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі";";
121) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"121) "Агроинженерия ғылыми-өндірістік орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;";
мынадай мазмұндағы 122) тармақшамен толықтырылсын:
"122) "QazaqGaz" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы";
реттік нөмірі 308-жолдың 5-бағанында:
8) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"8) "QAZAQGAZ AIMAQ" акционерлік қоғамы;";
27) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"27) "Республикалық ғарыштық байланыс орталығы" акционерлік қоғамы;";
мынадай мазмұндағы 28) және 29) тармақшалармен толықтырылсын:
"28) "ҚазТрансОйл" акционерлік қоғамы;
29) "QazaqGaz Ғылыми-техникалық орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі";
реттік нөмірі 314-жолдың 5-бағанында:
6) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"6) республикалық мемлекеттік кәсіпорындар;";
мынадай мазмұндағы 7) тармақшамен толықтырылсын:
"7) "QazaqGaz" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 316-1-жолмен толықтырылсын:
"
316-1.
Концессиялық жобаларды және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларын консультациялық сүйемелдеу
70222
республикалық меншік / коммуналдық меншік
"QazaqGaz" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы
Қазақстан Республикасы
үнемі
";
реттік нөмірі 319-жолдың 5-бағанында:
13) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"13) "QAZAQGAZ AIMAQ" акционерлік қоғамы;";
реттік нөмірі 320-жолдың 5-бағанында:
20) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"20) республикалық мемлекеттік кәсіпорындар;";
мынадай мазмұндағы 21) және 22) тармақшалармен толықтырылсын:
"21) "QazaqGaz" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы;
22) "ҚМГ Қарашығанақ" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі";
реттік нөмірі 326-жолдың 5-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
"1) "Қазақстандық стандарттау және метрология институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
2) "QazaqGaz Ғылыми-техникалық орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі";
реттік нөмірі 331-жолдың 5-бағанында:
6) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"6) "QAZAQGAZ AIMAQ" акционерлік қоғамы;";
26) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"26) "Агроинженерия ғылыми-өндірістік орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;";
мынадай мазмұндағы 27) тармақшамен толықтырылсын:

"12) товарищество с ограниченной ответственностью "QazaqGaz Научно-технический центр";
в графе 5 строки, порядковый номер 307:
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
"3) акционерное общество "QAZAQGAZ AIMAQ";";
подпункт 87) изложить в следующей редакции:
"87) товарищество с ограниченной ответственностью "QazaqGaz Onimderi";";
подпункт 121) изложить в следующей редакции:
"121) товарищество с ограниченной ответственностью "Научно-производственный центр агроинженерии";";
дополнить подпунктом 122) следующего содержания:
"122) акционерное общество "Национальная компания "QazaqGaz";
в графе 5 строки, порядковый номер 308:
подпункт 8) изложить в следующей редакции:
"8) акционерное общество "QAZAQGAZ AIMAQ";";
подпункт 27) изложить в следующей редакции:
"27) акционерное общество "Республиканский центр космической связи";";
дополнить подпунктами 28) и 29) следующего содержания:
"28) акционерное общество "КазТрансОйл";
29) товарищество с ограниченной ответственностью "QazaqGaz Научно-технический центр";
в графе 5 строки, порядковый номер 314:
подпункт 6) изложить в следующей редакции:
"6) республиканские государственные предприятия;";
дополнить подпунктом 7) следующего содержания:
"7) акционерное общество "Национальная компания "QazaqGaz";
дополнить строкой, порядковый номер 316-1, следующего содержания:
"
316-1
Консультативное сопровождение концессионных проектов и проектов государственно-частного партнерства
70222
республиканская собственность / коммунальная собственность
акционерное общество "Национальная компания "QazaqGaz"
Республика Казахстан
постоянно
";
в графе 5 строки, порядковый номер 319:
подпункт 13) изложить в следующей редакции:
"13) акционерное общество "QAZAQGAZ AIMAQ";";
в графе 5 строки, порядковый номер 320:
подпункт 20) изложить в следующей редакции:
"20) республиканские государственные предприятия;";
дополнить подпунктами 21) и 22) следующего содержания:
"21) акционерное общество "Национальная компания "QazaqGaz";
22) товарищество с ограниченной ответственностью "КМГ Карачаганак";
графу 5 строки, порядковый номер 326, изложить в следующей редакции:
"1) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Казахстанский институт стандартизации и метрологии";
2) товарищество с ограниченной ответственностью "QazaqGaz Научно-технический центр";
в графе 5 строки, порядковый номер 331:
подпункт 6) изложить в следующей редакции:
"6) акционерное общество "QAZAQGAZ AIMAQ";";
подпункт 26) изложить в следующей редакции:
"26) товарищество с ограниченной ответственностью "Научно-производственный центр агроинженерии";";
дополнить подпунктом 27) следующего содержания: