"Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің сенімгерлік басқаруындағы бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының зейнетақы активтері есебінен сатып алуға рұқсат етілген қаржы құралдарының тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 2 тамыздағы № 632 қаулысына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2025 жылғы 29 қазандағы № 909 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің сенімгерлік басқаруындағы бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының зейнетақы активтері есебінен сатып алуға рұқсат етілген қаржы құралдарының тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 2 тамыздағы № 632 қаулысына мынадай толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің сенімгерлік басқаруындағы бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының зейнетақы активтері есебінен сатып алуға рұқсат етілген қаржы құралдарының тізбесінде:
1-тармақ мынадай мазмұндағы 16), 17) және 18) тармақшалармен толықтырылсын:
"16) балама құралдар;
17) арнайы мақсаттағы компаниялар мен әріптeстіктердің акциялары мен үлестері (Special Purpose Vehicle);
18) кепіл арқылы бағалы қағаздарды қарызға беру (Securities Lending).";
2-тармақ мынадай мазмұндағы 13) тармақшамен толықтырылсын:
"13) кепіл арқылы бағалы қағаздарды қарызға беру (Securities Lending).".
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов

О внесении дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 2 августа 2023 года № 632 "Об утверждении перечня финансовых инструментов, разрешенных к приобретению за счет пенсионных активов единого накопительного пенсионного фонда, находящихся в доверительном управлении Национального Банка Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2025 года № 909
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 2 августа 2023 года № 632 "Об утверждении перечня финансовых инструментов, разрешенных к приобретению за счет пенсионных активов единого накопительного пенсионного фонда, находящихся в доверительном управлении Национального Банка Республики Казахстан" следующие дополнения:
в перечне финансовых инструментов, разрешенных к приобретению за счет пенсионных активов единого накопительного пенсионного фонда, находящихся в доверительном управлении Национального Банка Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
пункт 1 дополнить подпунктами 16), 17) и 18) следующего содержания:
"16) альтернативные инструменты;
17) акции и доли компаний и партнерств специального назначения (Special Purpose Vehicle);
18) предоставление ценных бумаг взаймы под залог (Securities Lending).";
пункт 2 дополнить подпунктом 13) следующего содержания:
"13) предоставление ценных бумаг взаймы под залог (Securities Lending).".
2. Настоящее постановление вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов