"Мемлекеттік кәсіпорындар, акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерiнiң) елу пайызынан астамы мемлекетке тиесілі заңды тұлғалар және олармен үлестес тұлғалар жүзеге асыратын қызмет түрлерінің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 1095 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2025 жылғы 7 қазандағы № 825 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Мемлекеттік кәсіпорындар, акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерiнiң) елу пайызынан астамы мемлекетке тиесілі заңды тұлғалар және олармен үлестес тұлғалар жүзеге асыратын қызмет түрлерінің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 1095 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген мемлекеттік кәсіпорындар, акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерiнiң) елу пайызынан астамы мемлекетке тиесілі заңды тұлғалар және олармен үлестес тұлғалар жүзеге асыратын қызмет түрлерінің тізбесінде:
реттік нөмірі 36-жолда:
5-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"1) "Tau-Ken Temir" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
2) "Инфракос" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны";
6-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы, "Инфракос" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына қатысты – "Байқоңыр" кешені";
реттік нөмірі 155-жолда:
5-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"1) "Ембiмұнайгаз" акционерлік қоғамы;
2) "Инфракос" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны";
6-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы, "Инфракос" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына қатысты – "Байқоңыр" кешені";
реттік нөмірі 158-жолда:
5-бағанда:
5) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"5) "Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасының Мемлекеттік резиденциялар дирекциясы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;";
мынадай мазмұндағы 6) тармақшамен толықтырылсын:
"6) "Инфракос" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны";
6-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы, "Инфракос" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына қатысты – "Байқоңыр" кешені";
реттік нөмірі 159-жолда:
5-бағанда:
8) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"8) республикалық мемлекеттік кәсіпорындар;";
мынадай мазмұндағы 9) тармақшамен толықтырылсын:

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 1095 "Об утверждении перечня видов деятельности, осуществляемых государственными предприятиями, юридическими лицами, более пятидесяти процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, и аффилированными с ними лицами"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 7 октября 2025 года № 825
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 1095 "Об утверждении перечня видов деятельности, осуществляемых государственными предприятиями, юридическими лицами, более пятидесяти процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, и аффилированными с ними лицами" следующие изменения и дополнения:
в перечне видов деятельности, осуществляемых государственными предприятиями, юридическими лицами, более пятидесяти процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, и аффилированными с ними лицами, утвержденном указанным постановлением:
в строке, порядковый номер 36:
графу 5 изложить в следующей редакции:
"1) товарищество с ограниченной ответственностью "Tau-Ken Temir";
2) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Инфракос";
графу 6 изложить в следующей редакции:
"Республика Казахстан, в отношении республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Инфракос" – комплекс "Байконур";
в строке, порядковый номер 155:
графу 5 изложить в следующей редакции:
"1) акционерное общество "Эмбамунайгаз";
2) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Инфракос";
графу 6 изложить в следующей редакции:
"Республика Казахстан, в отношении республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Инфракос" – комплекс "Байконур";
в строке, порядковый номер 158:
в графе 5:
подпункт 5) изложить в следующей редакции:
"5) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Дирекция государственных резиденций Управления делами Президента Республики Казахстан";";
дополнить подпунктом 6) следующего содержания:
"6) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Инфракос";
графу 6 изложить в следующей редакции:
"Республика Казахстан, в отношении республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Инфракос" – комплекс "Байконур";
в строке, порядковый номер 159:
в графе 5:
подпункт 8) изложить в следующей редакции:
"8) республиканские государственные предприятия;";
дополнить подпунктом 9) следующего содержания:

"9) "Инфракос" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны";
6-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы, "Инфракос" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына қатысты – "Байқоңыр" кешені";
реттік нөмірі 310-жолдың 5-бағанында:
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"3) "Digital Silk Road Company" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;";
мынадай мазмұндағы 4) тармақшамен толықтырылсын:
"4) "Ионосфера институты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі";
реттік нөмірі 321-жолдың 5-бағанында:
6) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"6) Қазақстан Республикасы Су ресурстары және ирригация министрлігінің "Қазсушар" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;";
мынадай мазмұндағы 7) тармақшамен толықтырылсын:
"7) "Ұлттық геодезия және кеңістіктік ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны";
реттік нөмірі 323-жолдың 5-бағанында:
5) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"5) "Қазақстан Республикасының Ұлттық ядролық орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;";
мынадай мазмұндағы 6) тармақшамен толықтырылсын:
"6) "Ионосфера институты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі".
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов

"9) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Инфракос";
графу 6 изложить в следующей редакции:
"Республика Казахстан, в отношении республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Инфракос" – комплекс "Байконур";
в графе 5 строки, порядковый номер 310:
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
"3) товарищество с ограниченной ответственностью "Digital Silk Road Company";";
дополнить подпунктом 4) следующего содержания:
"4) товарищество с ограниченной ответственностью "Институт ионосферы";
в графе 5 строки, порядковый номер 321:
подпункт 6) изложить в следующей редакции:
"6) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Казводхоз" Министерства водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан;";
дополнить подпунктом 7) следующего содержания:
"7) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный центр геодезии и пространственной информации";
в графе 5 строки, порядковый номер 323:
подпункт 5) изложить в следующей редакции:
"5) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный ядерный центр Республики Казахстан";";
дополнить подпунктом 6) следующего содержания:
"6) товарищество с ограниченной ответственностью "Институт ионосферы".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов