Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Қытай Халық Республикасының Үкіметі арасындағы техникалық-экономикалық ынтымақтастық туралы келісімге қол қою туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2025 жылғы 28 тамыздағы № 694 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Қытай Халық Республикасының Үкіметі арасындағы техникалық-экономикалық ынтымақтастық туралы келісімнің жобасы мақұлдансын.
2. Қазақстан Республикасының Көлік министрі Нұрлан Ермекұлы Сауранбаевқа Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Қытай Халық Республикасының Үкіметі арасындағы техникалық-экономикалық ынтымақтастық туралы келісімге қағидаттық сипаты жоқ өзгерістер мен толықтырулар енгізуге рұқсат бере отырып, Қазақстан Республикасының Үкіметі атынан қол қоюға өкілеттік берілсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2025 жылғы 28 тамыздағы
№ 694 қаулысымен
мақұлданған
Жоба
Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Қытай Халық Республикасының Үкіметі арасындағы техникалық-экономикалық ынтымақтастық туралы келісім
Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Қытай Халық Республикасының Үкіметі, бұдан әрі Тараптар деп аталатындар, екі ел арасындағы достық қатынасты және техникалық-экономикалық ынтымақтастықты одан әрі дамыту мақсатында достық келіссөздер арқылы төмендегілер туралы келісті:
1-бап
Қазақстан Республикасы Үкіметінің сұратуына сәйкес Қытай Халық Республикасының Үкіметі Қазақстан Республикасының Үкіметіне 200000000 (екі жүз миллион) юань мөлшерінде өтеусіз көмек береді, ол екі Тарап келіскен жобаларды іске асыруға пайдаланылады.
Жоғарыда көрсетілген жобаларды іске асыруға қатысты егжей-тегжейлі мәселелер Тараптар мемлекеттерінің заңнамасына сәйкес Тараптардың уәкілетті органдары және/немесе ұйымдары арасында қосымша қол қойылатын жеке құжаттарда қарастырылады.
2-бап
Қазақстан Республикасының жобаларға жауапты уәкілетті органдары және/немесе ұйымдары мен Қытайдың Мемлекеттік даму банкі өтеусіз көмекті есепке алу үшін бір-бірінің атына қытай юанінде пайызсыз және комиссиясыз "2025/1 көмек көрсетуге арналған шот" деп аталатын шоттар ашады және өтеусіз көмек қаражатын пайдаланғанда Қытайдың Мемлекеттік даму банкінің тиісті операциялық рәсімдері бойынша есепке алуды жүргізеді және Тараптардың мемлекеттерінің заңнамаларына сәйкес өз мемлекеттерінің үкіметтері алдында осы шоттардың пайдаланылуы туралы есеп береді.

О подписании Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Китайской Народной Республики о технико-экономическом сотрудничестве
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 августа 2025 года № 694
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Одобрить прилагаемый проект Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Китайской Народной Республики о технико-экономическом сотрудничестве.
2. Уполномочить Министра транспорта Республики Казахстан Сауранбаева Нурлана Ермековича подписать от имени Правительства Республики Казахстан Соглашение между Правительством Республики Казахстан и Правительством Китайской Народной Республики о технико-экономическом сотрудничестве, разрешив вносить изменения и дополнения, не имеющие принципиального характера.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов
Одобрен
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 28 августа 2025 года № 694
Проект
Соглашение
между Правительством Республики Казахстан и Правительством Китайской Народной Республики о технико-экономическом сотрудничестве
Правительство Республики Казахстан и Правительство Китайской Народной Республики, далее именуемые Стороны, в целях дальнейшего развития дружественных отношений и технико-экономического сотрудничества между двумя странами путем дружеских переговоров согласились о нижеследующем:
Статья 1
В соответствии с запросом Правительства Республики Казахстан Правительство Китайской Народной Республики предоставляет Правительству Республики Казахстан безвозмездную помощь в размере 200000000 (двести миллионов) юаней, которые будут использованы на реализацию проектов, согласованных обеими Сторонами.
Подробные вопросы по реализации вышеуказанных проектов будут предусмотрены в отдельных документах, подписанных дополнительно между уполномоченными органами и (или) организациями Сторон в соответствии с законодательством государств Сторон.
Статья 2
Уполномоченные органы и (или) организации Республики Казахстан, ответственные за проекты, и Государственный банк развития Китая откроют на имя друг друга беспроцентные и безкомиссионные счета в китайских юанях для учета безвозмездной помощи, именуемые как "Счет для оказания помощи
№ 2025/1", при использовании средств безвозмездной помощи будут вести учет по соответствующим операционным процедурам Государственного банка развития Китая и отчитываться перед правительствами своих государств в соответствии с законодательствами государств Сторон об использовании данных счетов.

3-бап
Осы Келісім Тараптардың осы Келісімнің күшіне енуі үшін қажетті ішкі мемлекеттік рәсімдерді орындағаны туралы соңғы жазбаша хабарлама дипломатиялық арналар арқылы алынған күннен бастап күшіне енеді және Тараптардың осы Келісім бойынша барлық міндеттемелері орындалған күнге дейін қолданылады.
2025 жылғы "__" ____ ______ қаласында әрқайсысы қазақ, қытай және орыс тілдерінде екі данада жасалды әрі барлық мәтіндер бірдей тең түпнұсқалы болып табылады.
Қазақстан Республикасының
Үкіметі атынан
Қытай Халық РеспубликасыныңҮкіметі атынан

Статья 3
Настоящее Соглашение вступает в силу с даты получения по дипломатическим каналам последнего письменного уведомления о выполнении Сторонами внутригосударственных процедур, необходимых для его вступления в силу, и будет действовать до даты выполнения всех обязательств Сторон по настоящему Соглашению.
Совершено в городе ______ "__" ____ 2025 года в двух экземплярах, каждый на казахском, китайском и русском языках, при этом все тексты являются равно аутентичными.
За Правительство
Республики Казахстан
За Правительство
Китайской Народной Республики