"Мемлекеттік кәсіпорындар, акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерiнiң) елу пайызынан астамы мемлекетке тиесілі заңды тұлғалар және олармен үлестес тұлғалар жүзеге асыратын қызмет түрлерінің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 1095 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2025 жылғы 19 тамыздағы № 648 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Мемлекеттік кәсіпорындар, акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерiнiң) елу пайызынан астамы мемлекетке тиесілі заңды тұлғалар және олармен үлестес тұлғалар жүзеге асыратын қызмет түрлерінің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 1095 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген мемлекеттік кәсіпорындар, акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерiнiң) елу пайызынан астамы мемлекетке тиесілі заңды тұлғалар және олармен үлестес тұлғалар жүзеге асыратын қызмет түрлерінің тізбесінде:
реттік нөмірі 266-жолдағы 5-баған мынадай мазмұндағы 5) тармақшамен толықтырылсын:
"5) "Республикалық ғарыштық байланыс орталығы" акционерлік қоғамы";
реттік нөмірі 270-жолдағы 5-баған мынадай мазмұндағы 25) тармақшамен толықтырылсын:
"25) "Қазақстан Ғарыш Сапары" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы";
реттік нөмірі 307-жолда:
5-баған мынадай мазмұндағы 119) тармақшамен толықтырылсын:
"119) "Республикалық ғарыштық байланыс орталығы" акционерлік қоғамы";
7-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"үнемі, "Республикалық ғарыштық байланыс орталығы" акционерлік қоғамына қатысты 2026 жылғы 31 желтоқсанға дейін";
реттік нөмірі 308-жолда:
5-баған мынадай мазмұндағы 27) тармақшамен толықтырылсын:
"27) "Республикалық ғарыштық байланыс орталығы" акционерлік қоғамы";
7-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"үнемі, "Республикалық ғарыштық байланыс орталығы" акционерлік қоғамына қатысты 2026 жылғы 31 желтоқсанға дейін".
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 1095 "Об утверждении перечня видов деятельности, осуществляемых государственными предприятиями, юридическими лицами, более пятидесяти процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, и аффилированными с ними лицами"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 августа 2025 года № 648.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 1095 "Об утверждении перечня видов деятельности, осуществляемых государственными предприятиями, юридическими лицами, более пятидесяти процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, и аффилированными с ними лицами" следующие изменения и дополнения:
в перечне видов деятельности, осуществляемых государственными предприятиями, юридическими лицами, более пятидесяти процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, и аффилированными с ними лицами, утвержденном указанным постановлением:
в строке, порядковый номер 266, графу 5 дополнить подпунктом 5) следующего содержания:
"5) акционерное общество "Республиканский центр космической связи";
в строке, порядковый номер 270, графу 5 дополнить подпунктом 25) следующего содержания:
"25) акционерное общество "Национальная компания "Қазақстан Ғарыш Сапары";
в строке, порядковый номер 307:
графу 5 дополнить подпунктом 119) следующего содержания:
"119) акционерное общество "Республиканский центр космической связи";
графу 7 изложить в следующей редакции:
"постоянно, в отношении акционерного общества "Республиканский центр космической связи" до 31 декабря 2026 года";
в строке, порядковый номер 308:
графу 5 дополнить подпунктом 27) следующего содержания:
"27) акционерное общество "Республиканский центр космической связи";
графу 7 изложить в следующей редакции:
"постоянно, в отношении акционерного общества "Республиканский центр космической связи" до 31 декабря 2026 года".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов