Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2025 жылғы 29 сәуірдегі № 286 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналар:
"Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Ақсуат ауданының аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі;
"Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Петропавл қалалық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі;
"Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Үлкен Нарын ауданының аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі;
"Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Марқакөл ауданының аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі;
"Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Мақаншы ауданының аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі;
"Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Жаңасемей ауданының аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі құрылсын.
2. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 6 сәуірдегі № 310 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі туралы ережеде:
14-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) міндеттері:
өз құзыреті шегінде орындалуы міндетті нормативтік құқықтық актілерді қабылдау;
Министрліктің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша жеке және заңды тұлғалардың жолданымдарын, арыздары мен шағымдарын Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен қарау;
Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексіне сәйкес Қазақстан Республикасы азаматтарының петицияларын өз құзыреті шегінде қарау;
жолданымдарды қабылдау және тіркеу, оларды және оларға қоса берілген құжаттарды ресімдеуге жәрдемдесу, формалды қателерді жоюға және қоса берілетін құжаттарды толықтыруға мүмкіндік беру;
әкімшілік рәсімге қатысушыға оның әкімшілік рәсімді жүзеге асыруға байланысты мәселелер бойынша құқықтары мен міндеттерін түсіндіру;
әкімшілік рәсімге қатысушыны өткізілетін тыңдау орны мен уақыты туралы күні бұрын хабардар ету;
Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінде көзделген жағдайларды қоспағанда, әкімшілік рәсім бойынша шешім қабылдау алдында әкімшілік рәсімге қатысушыны тыңдау;
әкімшілік актіні Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінде белгіленген тәртіппен әкімшілік рәсімге қатысушының не оның өкілдерінің назарына жеткізу;
Министрлік ведомстволарының, олардың аумақтық органдарының, сондай-ақ ведомстволық бағынысты ұйымдарының қызметін үйлестіруді және бақылауды жүзеге асыру;
Мемлекет басшысының, Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігінің және Үкіметінің тапсырмаларын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Үкіметінің тиісті жылдарға арналған заң жобалау жұмыстарының жоспарларын уақтылы және сапалы орындауды қамтамасыз ету;
қолданыстағы заңнамалық актілерде көзделген өзге де міндеттерді жүзеге асыру.";
15-тармақта:

О некоторых вопросах Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 апреля 2025 года № 286
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Создать:
государственное учреждение "Территориальная инспекция района Ақсуат Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан";
государственное учреждение "Петропавловская городская территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан";
государственное учреждение "Территориальная инспекция района Үлкен Нарын Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан";
государственное учреждение "Территориальная инспекция района Марқакөл Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан";
государственное учреждение "Территориальная инспекция района Мақаншы Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан";
государственное учреждение "Территориальная инспекция района Жаңасемей Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
2. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 6 апреля 2005 года № 310 "Некоторые вопросы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан" следующие изменения и дополнения:
в Положении о Министерстве сельского хозяйства Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
подпункт 2) пункта 14 изложить в следующей редакции:
"2) обязанности:
принимать обязательные для исполнения нормативные правовые акты в пределах своей компетенции;
рассматривать обращения, заявления и жалобы физических и юридических лиц по вопросам, входящим в компетенцию Министерства, в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
рассматривать петиции граждан Республики Казахстан в пределах своей компетенции в соответствии с Административным процедурно-процессуальным кодексом Республики Казахстан;
принимать и регистрировать обращения, содействовать их оформлению и приложенных к ним документов, предоставлять возможность устранять формальные ошибки и дополнять прилагаемые документы;
разъяснять участнику административной процедуры его права и обязанности по вопросам, связанным с осуществлением административной процедуры;
заблаговременно уведомлять участника административной процедуры о месте и времени проводимого заслушивания;
заслушивать участника административной процедуры перед принятием решения по административной процедуре, за исключением случаев, предусмотренных Административным процедурно-процессуальным кодексом Республики Казахстан;
доводить административный акт до сведения участника административной процедуры либо его представителей в порядке, установленном Административным процедурно-процессуальным кодексом Республики Казахстан;
осуществлять координацию и контроль деятельности ведомств, их территориальных органов, а также подведомственных организаций Министерства;
обеспечивать своевременное и качественное исполнение поручений Главы государства, Администрации Президента и Правительства Республики Казахстан, а также планов законопроектных работ Правительства Республики Казахстан на соответствующие годы;
осуществлять иные обязанности, предусмотренные действующими законодательными актами.";
в пункте 15:
подпункты 225) и 226) изложить в следующей редакции:

225) тармақшада орыс тіліндегі мәтінге өзгерістер енгізілді, мемлекеттік тілдегі мәтіні өзгермейді;
226) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
226) Қазақстан Республикасының өсімдіктер карантині саласындағы заңнамасын анықталған бұзушылықтарды жою және өсімдіктер карантині жөніндегі іс-шараларды орындау туралы нұсқамалар береді және олардың орындалуын бақылайды;";
335) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"мыналарды:
мал шаруашылығы салалары бойынша асыл тұқымдық өнімді (материалды) есепке алу нысандарын;
асыл тұқымдық өнімнің (материалдың) барлық түрлеріне асыл тұқымдық куәліктердің нысандарын және оларды беру (жою) тәртібін;
асыл тұқымдық өнім (материал) мәртебесін беру (тоқтата тұру, күшін жою) тәртібін;
асыл тұқымды жануардың жеке карточкасының, сондай-ақ селекциялық процеске тартылған ауыл шаруашылығы жануары карточкасының нысаны мен оларды толтыру қағидаларын әзірлейді және бекітеді;";
411), 412), 413) және 414) тармақшалар мынадай редакциядан жазылсын:
"411) ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет саласында ұсыныстар әзірлеуге және мемлекеттік саясатты, ғылым және ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерін коммерцияландыру саласындағы ғылыми-технологиялық саясатты іске асыруға, тиісті салада ғылыми зерттеулер жүргізу жөніндегі жұмысты үйлестіруге қатысады;
412) тиісті салада іргелі және (немесе) қолданбалы ғылыми зерттеулердің басым бағыттарын қалыптастыруға қатысады;
413) бюджет қаражаты есебінен қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларды әзірлеуді ұйымдастырады және олардың тиісті салада іске асырылуын жүзеге асырады;
414) бюджет қаражаты есебінен қаржыландырылатын, тиісті салада орындалған ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламалар жөніндегі есептерді бекітеді;";
416) тармақша алып тасталсын;
417) тармақша мынадай редакциядан жазылсын:
"417) ұлттық ғылыми кеңестердің құрамдарына қосу үшін кандидатуралар бойынша ұсыныстарды ғылым саласындағы уәкілетті органға енгізеді;
мынадай мазмұндағы 418-1) тармақшамен толықтырылсын:
"418-1) ғылыми-техникалық кеңесті құрады және оның ережесін бекітеді;";
419) және 420) тармақшалар мынадай редакциядан жазылсын:
"419) базалық қаржыландыру субъектілері мен іргелі ғылыми зерттеулерді жүзеге асыратын ғылыми ұйымдардың тізбелерін қалыптастыру жөніндегі ұсыныстарды ғылым саласындағы уәкілетті органға енгізеді;

"225) проводит постоянные контрольные выборочные обследования территорий и помещений организаций, объектов внутренней торговли, крестьянских или фермерских, приусадебных и дачных хозяйств, выращивающих, заготавливающих, складирующих, перерабатывающих и реализующих продукцию растительного происхождения, земель сельскохозяйственного, лесного, водного и другого назначения;
226) выдает и контролирует исполнение предписаний об устранении выявленных нарушений законодательства Республики Казахстан в области карантина растений и о выполнении мероприятий по карантину растений;";
подпункт 335) изложить в следующей редакции:
"335) разрабатывает и утверждает:
формы учета племенной продукции (материала) по отраслям животноводства;
формы племенных свидетельств на все виды племенной продукции (материала) и порядок их выдачи (аннулирования);
порядок присвоения (приостановления, отмены) статуса племенной продукции (материала);
форму и правила заполнения индивидуальной карточки племенного животного, а также карточки сельскохозяйственного животного, вовлеченного в селекционный процесс;";
подпункты 411), 412), 413) и 414) изложить в следующей редакции:
"411) участвует в разработке предложений и реализации государственной политики в области научной и (или) научно-технической деятельности, научно-технологической политики в области науки и коммерциализации результатов научной и (или) научно-технической деятельности, координации работы по проведению научных исследований в соответствующей отрасли;
412) участвует в формировании приоритетных направлений фундаментальных и (или) прикладных научных исследований в соответствующей отрасли;
413) организует разработку научных, научно-технических проектов и программ, финансируемых за счет бюджетных средств, и осуществляет их реализацию в соответствующей отрасли;
414) утверждает отчеты по выполненным научным, научно-техническим проектам и программам в соответствующей отрасли, финансируемым за счет бюджетных средств;";
подпункт 416) исключить;
подпункт 417) изложить в следующей редакции:
"417) вносит в уполномоченный орган в области науки предложения по кандидатурам для включения в составы национальных научных советов;";
дополнить подпунктом 418-1) следующего содержания:
"418-1) создает научно-технический совет и утверждает его положение;";
подпункты 419) и 420) изложить в следующей редакции:
"419) вносит в уполномоченный орган в области науки предложения по формированию перечней субъектов базового финансирования и научных организаций, осуществляющих фундаментальные научные исследования;

420) ғылымды қаржыландыру қағидаларын әзірлеуге қатысады;";
мынадай мазмұндағы 420-1) тармақшамен толықтырылсын:
"420-1) тиісті саладағы ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерін коммерцияландыруға жәрдемдесу бағдарламаларының іске асырылуына мониторингті жүзеге асырады;";
482) тармақша алып тасталсын;
483) тармақша мынадай редакциядан жазылсын:
"483) кәсіптік біліктілікті тану саласындағы уәкілетті орган айқындаған тәртіппен салалық біліктілік шеңберлерін әзірлейді және (немесе) жаңартады;";
мынадай мазмұндағы 483-1), 483-2), 483-3), 483-4), 483-5), 483-6) және 483-7) тармақшалармен толықтырылсын:
"483-1) кәсіптік біліктілік жөніндегі салалық кеңестермен келісу бойынша жыл сайынғы негізде кәсіптік біліктілікті тану саласындағы уәкілетті органға кәсіптер тізіліміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу жөнінде ұсыныстар енгізеді;
483-2) кәсіптік біліктілік жөніндегі салалық кеңестермен келісу бойынша жыл сайынғы негізде кәсіптік стандарттарды әзірлеу және (немесе) жаңарту жөнінде ұсыныстар әзірлейді және оларды кәсіптік біліктілікті тану саласындағы уәкілетті органға жібереді;
483-3) облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті атқарушы органдарымен келісу бойынша жыл сайынғы негізде ағымдағы және болашақ кезеңдерде кәсіптердің өзектілігін ескере отырып, еңбек нарығының кәсіптік біліктілікті танудағы қажеттілігін кәсіптік біліктілікті тану саласындағы уәкілетті орган айқындаған тәртіппен қалыптастырады;
483-4) кәсіптік біліктілік жөніндегі салалық кеңестермен келісу бойынша кәсіптік біліктілікті тану саласындағы уәкілетті органға кәсіптік біліктілікті тану шарттары бойынша ұсыныстар енгізеді;
483-5) реттелетін салалардағы кәсіптік стандарттарды әзірлейді және (немесе) жаңартады;
483-6) кәсіптік біліктілік жөніндегі салалық кеңеспен және кәсіптік біліктілікті тану саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша кәсіптік стандарттарды бекітеді;
483-7) кәсіптік біліктілік жөніндегі салалық кеңестер туралы ережені әзірлейді және бекітеді;";
мынадай мазмұндағы 508-135), 508-136), 508-137), 508-138), 508-139), 508-140), 508-141) және 508-142) тармақшалармен толықтырылсын:
"508-135) мемлекеттiк табиғи-қорық қоры объектiлерiнiң тiзбесi, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар жүйесi мен экологиялық желiлердi дамыту жөніндегі ұсыныстарды дайындайды және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы уәкiлеттi органға ұсынады;

420) участвует в разработке правил финансирования науки;";
дополнить подпунктом 420-1) следующего содержания:
"420-1) осуществляет мониторинг реализации программ содействия коммерциализации результатов научной и (или) научно-технической деятельности в соответствующей отрасли;";
подпункт 482) исключить;
подпункт 483) изложить в следующей редакции:
"483) разрабатывает и (или) актуализирует отраслевые рамки квалификаций в порядке, определенном уполномоченным органом в области признания профессиональных квалификаций;";
дополнить подпунктами 483-1), 483-2), 483-3), 483-4), 483-5), 483-6) и 483-7) следующего содержания:
"483-1) на ежегодной основе по согласованию с отраслевыми советами по профессиональным квалификациям вносит в уполномоченный орган в области признания профессиональных квалификаций предложения по внесению изменений и дополнений в реестр профессий;
483-2) на ежегодной основе по согласованию с отраслевыми советами по профессиональным квалификациям разрабатывает предложения по разработке и (или) актуализации профессиональных стандартов и направляет их в уполномоченный орган в области признания профессиональных квалификаций;
483-3) на ежегодной основе по согласованию с местными исполнительными органами областей, городов республиканского значения и столицы формирует потребность рынка труда в признании профессиональных квалификаций с учетом актуальности профессий в текущем и будущем периодах в порядке, определенном уполномоченным органом в области признания профессиональных квалификаций;
483-4) по согласованию с отраслевыми советами по профессиональным квалификациям вносит предложения в уполномоченный орган в области признания профессиональных квалификаций по условиям признания профессиональных квалификаций;
483-5) разрабатывает и (или) актуализирует профессиональные стандарты в регулируемых отраслях;
483-6) утверждает профессиональные стандарты по согласованию с отраслевым советом по профессиональным квалификациям и уполномоченным органом в области признания профессиональных квалификаций;
483-7) разрабатывает и утверждает положение об отраслевых советах по профессиональным квалификациям;";
дополнить подпунктами 508-135), 508-136), 508-137), 508-138), 508-139), 508-140), 508-141) и 508-142) следующего содержания:
"508-135) подготавливает и представляет в уполномоченный орган в области особо охраняемых природных территорий предложения по перечню объектов государственного природно-заповедного фонда, развитию системы особо охраняемых природных территорий и экологических сетей;

508-136) ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы уәкiлеттi органмен келiсу бойынша өздерінің қарауындағы ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың паспорттарын әзірлейді және бекiтедi, паспорттардың ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы уәкiлеттi органда тiркелуiн (қайта тiркелуiн) жүзеге асырады;
508-137) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен ерекше қорғалатын табиғи аумақтар құру және өздерінің қарауындағы осындай аумақтарды кеңейту жөнiндегi жаратылыстану-ғылыми және техникалық-экономикалық негiздемелердің жобаларын мемлекеттiк экологиялық сараптама жүргiзудi қамтамасыз етіп және осы негiздемелердi кейiннен ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы уәкiлеттi органның бекiтуiне енгiзе отырып әзiрлеудi ұйымдастырады;
508-138) ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы уәкiлеттi органмен келiсу бойынша өздерінің қарауындағы ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды басқару жоспарларын әзiрлеудi ұйымдастырады және бекiтедi;
508-139) өздерінің қарауындағы ерекше қорғалатын табиғи аумақтарға басшылықты жүзеге асырады, оларды күзетудi, қорғауды және қалпына келтiрудi, сондай-ақ ғылыми зерттеулер жүргiзудi қамтамасыз етедi;
508-140) ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың мемлекеттiк кадастрын жүргiзуге қатысады;
508-141) ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы уәкілетті органға ғылыми табиғи объектілерге "Ғылыми табиғи объект – ұлттық игілік" мәртебесін беру туралы ұсыныстар енгізеді;
508-142) "Ақпаратқа қол жеткізу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес өздерінің қарауындағы ерекше қорғалатын табиғи аумақтар және мемлекеттік табиғи-қорық қорының объектілері саласындағы ашық ақпаратқа еркін қол жеткізуді қамтамасыз етеді;";
Министрліктің және оның ведомстволарының аумақтық бөлімшелерінің қарамағындағы аумақтық органдардың тізбесі:
мынадай мазмұндағы 102-1-тармақпен толықтырылсын:
"102-1. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Ақсуат ауданының аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі";
мынадай мазмұндағы 165-1-тармақпен толықтырылсын:
"165-1. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Петропавл қалалық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.";
мынадай мазмұндағы 254-1 және 254-2-тармақтармен толықтырылсын:
"254-1. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Үлкен Нарын ауданының аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.

508-136) разрабатывает и утверждает по согласованию с уполномоченным органом в области особо охраняемых природных территорий паспорта особо охраняемых природных территорий, находящихся в ведении, осуществляет регистрацию (перерегистрацию) паспортов в уполномоченном органе в области особо охраняемых природных территорий;
508-137) организует в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, разработку проектов естественно-научных и технико-экономических обоснований по созданию и расширению находящихся в ведении особо охраняемых природных территорий с обеспечением проведения государственной экологической экспертизы и последующим внесением этих обоснований на утверждение уполномоченного органа в области особо охраняемых природных территорий;
508-138) организует разработку и утверждает по согласованию с уполномоченным органом в области особо охраняемых природных территорий планы управления особо охраняемыми природными территориями, находящимися в ведении;
508-139) осуществляет руководство особо охраняемыми природными территориями, находящимися в ведении, обеспечивает проведение их охраны, защиты и восстановления, а также научных исследований;
508-140) участвует в ведении государственного кадастра особо охраняемых природных территорий;
508-141) вносит предложения уполномоченному органу в области особо охраняемых природных территорий о присвоении научным природным объектам статуса "Научный природный объект – национальное достояние";
508-142) обеспечивает свободный доступ к открытой информации в области особо охраняемых природных территорий и объектов государственного природно-заповедного фонда, находящихся в ведении, в соответствии с Законом Республики Казахстан "О доступе к информации";
перечень территориальных органов, находящихся в ведении Министерства и территориальных подразделений его ведомств:
дополнить пунктом 102-1 следующего содержания:
"102-1. Государственное учреждение "Территориальная инспекция района Ақсуат Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".";
дополнить пунктом 165-1 следующего содержания:
"165-1. Государственное учреждение "Петропавловская городская территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".";
дополнить пунктами 254-1 и 254-2 следующего содержания:
"254-1. Государственное учреждение "Территориальная инспекция района Үлкен Нарын Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".

254-2. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Марқакөл ауданының аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.";
мынадай мазмұндағы 278-2 және 278-3-тармақтармен толықтырылсын:
"278-2. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Мақаншы ауданының аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
278-3. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Жаңасемей ауданының аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.".
3. Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов

254-2. Государственное учреждение "Территориальная инспекция района Марқакөл Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".";
дополнить пунктами 278-2 и 278-3 следующего содержания:
"278-2. Государственное учреждение "Территориальная инспекция района Мақаншы Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
278-3. Государственное учреждение "Территориальная инспекция района Жаңасемей Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".".
3. Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов