"Мемлекеттік кәсіпорындар, акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу пайызынан астамы мемлекетке тиесілі заңды тұлғалар және олармен үлестес тұлғалар жүзеге асыратын қызмет түрлерінің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 1095 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2025 жылғы 28 сәуірдегі № 284 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Мемлекеттік кәсіпорындар, акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу пайызынан астамы мемлекетке тиесілі заңды тұлғалар және олармен үлестес тұлғалар жүзеге асыратын қызмет түрлерінің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 1095 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген мемлекеттік кәсіпорындар, акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерiнiң) елу пайызынан астамы мемлекетке тиесілі заңды тұлғалар және олармен үлестес тұлғалар жүзеге асыратын қызмет түрлерінің тізбесінде:
реттік нөмірі 287-жолдағы 5-баған мынадай мазмұндағы 17) тармақшамен толықтырылсын:
"17) Astana Development Ltd. жеке компаниясы";
реттік нөмірлері 305 және 306-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
305.
Көппәтерлі және тұрғын (жеке) үйлерді сатып алу және сату
68101
республикалық меншік/коммуналдық меншік
1)"ҚТЖ-Жүк тасымалдары" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
2) "Talgar Eco City-2" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қазақстан Республикасы
үнемі
306.
Өзге жылжымайтын мүлікті сатып алу және сату
68102
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "ҚТЖ-Жүк тасымалдары" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
2) "Talgar Eco City-2" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қазақстан Республикасы
үнемі
";
реттік нөмірі 307-жолдағы 5-баған мынадай мазмұндағы 119) тармақшамен толықтырылсын:
"119) "Talgar Eco City-2" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі".
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 1095 "Об утверждении перечня видов деятельности, осуществляемых государственными предприятиями, юридическими лицами, более пятидесяти процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, и аффилированными с ними лицами"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 апреля 2025 года № 284.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 1095 "Об утверждении перечня видов деятельности, осуществляемых государственными предприятиями, юридическими лицами, более пятидесяти процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, и аффилированными с ними лицами" следующие изменения и дополнения:
в перечне видов деятельности, осуществляемых государственными предприятиями, юридическими лицами, более пятидесяти процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, и аффилированными с ними лицами, утвержденном указанным постановлением:
в строке, порядковый номер 287, графу 5 дополнить подпунктом 17) следующего содержания:
"17) частная компания Astana Development Ltd.";
строки, порядковые номера 305 и 306, изложить в следующей редакции:
"
305.
Покупка и продажа многоквартирных и жилых домов (особняков)
68101
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) товарищество с ограниченной ответственностью "КТЖ-Грузовые перевозки";
2) товарищество с ограниченной ответственностью "Talgar Eco City-2"
Республика Казахстан
постоянно
306.
Покупка и продажа прочей недвижимости
68102
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) товарищество с ограниченной ответственностью "КТЖ-Грузовые перевозки";
2) товарищество с ограниченной ответственностью "Talgar Eco City-2"
Республика Казахстан
постоянно
";
в строке, порядковый номер 307, графу 5 дополнить подпунктом 119) следующего содержания:
"119) товарищество с ограниченной ответственностью "Talgar Eco City-2".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов