"Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 қыркүйектегі № 1011 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2024 жылғы 18 қазандағы № 864 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 қыркүйектегі № 1011 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі туралы ережеде:
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Министрлік мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген мөрлері және атауы мемлекеттік тілінде жазылған мөртабандары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары бар.";
15-тармақта:
3) тармақша алып тасталсын;
6) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"6) Мемлекеттік жоспарлау жүйесі құжаттарының іске асырылуын мониторингтеу;";
8), 9), 10) және 11) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"8) Қазақстан Республикасының Ұлттық даму жоспарын, мемлекеттік органдардың даму жоспарларын, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың даму жоспарларын әзірлеу, іске асыру, мониторингін жүргізу және түзету әдістемесін стратегиялық жоспарлау жөніндегі уәкілетті органмен келісу бойынша бекіту;
9) Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік стратегиясын әзірлеу, іске асыру, мониторингтеу және түзету әдістемесін бекіту;
10) қабылданған тұжырымдамалардың, ұлттық жобалардың, доктриналардың (стратегиялардың), кешенді жоспарлардың тізілімін жүргізу;
11) тұжырымдамаларды, ұлттық жобаларды, доктриналарды (стратегияларды), кешенді жоспарларды әзірлеу, іске асыру, түзету және мониторингтеу қағидаларын бекіту;";
13) және 15) тармақшалар алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 15-1), 15-2) және 15-3) тармақшалармен толықтырылсын:
"15-1) қолданылатын дереккөздерді және (немесе) түйінді ұлттық индикаторлар картасы индикаторларының тиісті есеп-қисаптарының әдістемелерін стратегиялық жоспарлау жөніндегі уәкілетті органмен бірлесіп бекіту;
15-2) Қазақстан Республикасының Ұлттық даму жоспарын декомпозициялау кезінде мемлекеттік органдардың қызметін үйлестіру;
15-3) ресми статистикалық ақпарат қалыптастырылмайтын Мемлекеттік жоспарлау жүйесі құжаттарының нысаналы индикаторларын есептеу әдістемелерін келісу;";

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 24 сентября 2014 года № 1011 "Вопросы Министерства национальной экономики Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 18 октября 2024 года № 864.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 24 сентября 2014 года № 1011 "Вопросы Министерства национальной экономики Республики Казахстан" следующие изменения и дополнения:
в Положении о Министерстве национальной экономики Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Министерство является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати с изображением Государственного герба Республики Казахстан и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, счета в органах казначейства в соответствии с законодательством Республики Казахстан.";
в пункте 15:
подпункт 3) исключить;
подпункт 6) изложить в следующей редакции:
"6) мониторинг реализации документов Системы государственного планирования;";
подпункты 8), 9), 10) и 11) изложить в следующей редакции:
"8) утверждение методики разработки, реализации, проведения мониторинга и корректировки Национального плана развития Республики Казахстан, планов развития государственных органов, планов развития областей, городов республиканского значения, столицы по согласованию с уполномоченным органом по стратегическому планированию;
9) утверждение методики разработки, реализации, мониторинга и корректировки Стратегии национальной безопасности Республики Казахстан;
10) ведение реестра принятых концепций, национальных проектов, доктрин (стратегий), комплексных планов;
11) утверждение правил разработки, реализации, корректировки и мониторинга концепций, национальных проектов, доктрин (стратегий), комплексных планов;";
подпункты 13) и 15) исключить;
дополнить подпунктами 15-1), 15-2) и 15-3) следующего содержания:
"15-1) утверждение совместно с уполномоченным органом по стратегическому планированию применяемых источников данных и (или) методик соответствующих расчетов индикаторов карты ключевых национальных индикаторов;
15-2) координация деятельности государственных органов при декомпозиции Национального плана развития Республики Казахстан;
15-3) согласование методик расчетов целевых индикаторов документов Системы государственного планирования, по которым не формируется официальная статистическая информация;";

мынадай мазмұндағы 80-1) және 80-2) тармақшалармен толықтырылсын:
"80-1) бекітілген инвестициялық бағдарламаның орындалуына техникалық сараптама жүргізу, реттеліп көрсетілетін қызметтердің сапасы мен сенімділігі көрсеткіштерін сақтау және табиғи монополиялар субъектілері қызметінің тиімділігі көрсеткіштеріне қол жеткізу үшін уәкілетті тұлғаларға (сарапшыларға, сараптама ұйымдарына) қойылатын өлшемшарттар мен талаптарды айқындау;
80-2) табиғи монополиялар субъектілерінің ұсынылған деректері негізінде сатып алуға жосықсыз қатысушылардың тізілімін қалыптастыру және жүргізу;";
98) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"98) ұлттық басқарушы холдингтердің, ұлттық холдингтердің, ұлттық компаниялардың даму жоспарларын және акционері мемлекет болып табылатын ұлттық басқарушы холдингтердің, ұлттық холдингтердің, ұлттық компаниялардың іс-шаралар жоспарларын әзірлеу, бекіту, сондай-ақ мониторинг жүргізу және олардың іске асырылуын бағалау қағидаларын бекіту;".
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов

дополнить подпунктами 80-1) и 80-2) следующего содержания:
"80-1) определение критериев и требований к уполномоченным лицам (экспертам, экспертным организациям) для проведения технической экспертизы исполнения утвержденной инвестиционной программы, соблюдения показателей качества и надежности регулируемых услуг и достижения показателей эффективности деятельности субъектов естественных монополий;
80-2) формирование и ведение реестра недобросовестных участников закупок на основании представленных данных субъектов естественных монополий;";
подпункт 98) изложить в следующей редакции:
"98) утверждение правил разработки, утверждения планов развития национальных управляющих холдингов, национальных холдингов, национальных компаний и планов мероприятий национальных управляющих холдингов, национальных холдингов, национальных компаний, акционером которых является государство, а также мониторинга и оценки их реализации;".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов