"Ішкі істер органдарының қызметкерлерін қызметтік тұрғынжаймен қамтамасыз ету, тұрғын үй төлемдерінің мөлшерін есептеу, оларды тағайындау, қайта есептеу, жүзеге асыру, тоқтату, тоқтата тұру және қайта бастау қағидаларын, сондай-ақ тұрғын үй төлемдерін алуға құқығы бар ішкі істер органдарының қызметкерлері лауазымдарының санаттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 5 тамыздағы № 524 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2024 жылғы 27 қыркүйектегі № 798 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2026 жылғы 11 маусымдағы № 487 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 11.06.2026 № 487 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Ішкі істер органдарының қызметкерлерін қызметтік тұрғынжаймен қамтамасыз ету, тұрғын үй төлемдерінің мөлшерін есептеу, оларды тағайындау, қайта есептеу, жүзеге асыру, тоқтату, тоқтата тұру және қайта бастау қағидаларын, сондай-ақ тұрғын үй төлемдерін алуға құқығы бар ішкі істер органдарының қызметкерлері лауазымдарының санаттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 5 тамыздағы № 524 қаулысына мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген ішкі істер органдарының тұрғын үй төлемдерін алуға құқығы бар қызметкерлері лауазымдарының санаттарында:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Қылмыстық-атқару жүйесі комитеті
Жедел басқарма
бастық;
бастықтың орынбасары;
бөлім бастығы;
аса маңызды істер жөніндегі аға жедел уәкіл;
аға жедел уәкіл;
жедел уәкіл.
Кезекші бөлім
бастық;
аға инспектор-кезекші;
инспектор-кезекші;
әскери-жұмылдыру жұмысы және азаматтық қорғаныс бас маманы.
Режим, қадағалау және күзет басқармасы
бастық;
бастықтың орынбасары;
аса маңызды істер жөніндегі аға жедел уәкіл;
аға жедел уәкіл, жедел уәкіл, бас маман;
аға инспектор, инспектор.
Сотталғандар арасындағы тәрбие және әлеуметтік-психологиялық жұмыс басқармасы
бастық;
бастықтың орынбасары;
бөлім бастығы;
бас маман;
бас маман-психолог;
аға инспектор;
инспектор, инспектор-психолог.
Өзіндік қауіпсіздік басқармасы
бастық;
бастықтың орынбасары;
аса маңызды істер жөніндегі аға жедел уәкіл;
аға жедел уәкіл;
жедел уәкіл.
Кадр саясаты басқармасы
кәсіптік даярлық тобының бас маманы;
кәсіптік даярлық тобының аға инспекторы.
Сотталғандардың еңбегін ұйымдастыру басқармасы
бастық;
бастықтың орынбасары;
бас маман;
аға инспектор;
инспектор.
Тергеу изоляторлары бөлімі (бөлімшесі, тобы)
бастық;
аса маңызды істер жөніндегі аға жедел уәкіл;
аға жедел уәкіл;
жедел уәкіл.
Арнайы есепке алу бөлімі
бастық;
бас маман;
аға инспектор;
инспектор.
Медициналық қамтамасыз ету бөлімі
бөлім бастығы-дәрігер;
бас маман-дәрігер;
бас маман-мемлекеттік санитариялық дәрігер;
аға инспектор-дәрігер;
инспектор-дәрігер.".

О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 5 августа 2021 года № 524 "Об утверждении Правил обеспечения служебным жилищем сотрудников органов внутренних дел, исчисления размера, назначения, перерасчета, осуществления, прекращения, приостановления и возобновления жилищных выплат, а также категорий должностей сотрудников органов внутренних дел, имеющих право на получение жилищных выплат"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 сентября 2024 года № 798.
Примечание ИЗПИ!
Введение в действие см. п. 2.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 5 августа 2021 года № 524 "Об утверждении Правил обеспечения служебным жилищем сотрудников органов внутренних дел, исчисления размера, назначения, перерасчета, осуществления, прекращения, приостановления и возобновления жилищных выплат, а также категорий должностей сотрудников органов внутренних дел, имеющих право на получение жилищных выплат" следующее изменение:
в категориях должностей сотрудников органов внутренних дел, имеющих право на получение жилищных выплат, утвержденных указанным постановлением:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Комитет уголовно-исполнительной системы
Оперативное управление
начальник;
заместитель начальника;
начальник отдела;
старший оперуполномоченный по особо важным делам;
старший оперуполномоченный;
оперуполномоченный.
Дежурная часть
начальник;
старший инспектор-дежурный;
инспектор-дежурный;
главный специалист военно-мобилизационной работы и гражданской обороны.
Управление режима, надзора и охраны
начальник;
заместитель начальника;
старший оперуполномоченный по особо важным делам;
старший оперуполномоченный, оперуполномоченный, главный специалист;
старший инспектор, инспектор.
Управление воспитательной и социально-психологической работы осужденных
начальник;
заместитель начальника;
начальник отдела;
главный специалист;
главный специалист-психолог;
старший инспектор;
инспектор, инспектор-психолог.
Управление собственной безопасности
начальник;
заместитель начальника;
старший оперуполномоченный по особо важным делам;
старший оперуполномоченный;
оперуполномоченный.
Управление кадровой политики
главный специалист группы профессиональной подготовки;
старший инспектор группы профессиональной подготовки.
Управление организации труда осужденных
начальник;
заместитель начальника;
главный специалист;
старший инспектор;
инспектор.
Отдел (отделение, группа) следственных изоляторов
начальник;
старший оперуполномоченный по особо важным делам;
старший оперуполномоченный;
оперуполномоченный.
Отдел специального учета
начальник;
главный специалист;
старший инспектор;
инспектор.
Отдел медицинского обеспечения
начальник отдела-врач;
главный специалист-врач;
главный специалист-государственный санитарный врач;
старший инспектор-врач;
инспектор-врач.".

2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2024 жылғы 5 шілдеден бастап туындаған қатынастарға қолданылады.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов

2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 5 июля 2024 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов