Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне және Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің өкімдеріне өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2024 жылғы 17 шiлдедегi № 571 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметi ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне және Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің өкімдеріне енгізілетін өзгерістер бекітілсін.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2024 жылғы 17 шілдедегі
№ 571 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне және Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің өкімдеріне енгізілетін өзгерістер
1. "Даму институттарын, қаржы ұйымдарын басқару жүйесін оңтайландыру және ұлттық экономиканы дамыту жөніндегі кейбір шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнің 2013 жылғы 22 мамырдағы № 571 Жарлығын іске асыру жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 25 мамырдағы № 516 қаулысында:
көрсетілген қаулыға 5-қосымшада:
"Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамының директорлар кеңесінің құрамына сайланатын мемлекеттік органдар өкілдерінің құрамында:
"Қазақстан Республикасы Президентінің экономикалық мәселелерге жетекшілік ететін көмекшісі (келісу бойынша), Директорлар кеңесінің мүшесі" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Президентінің кеңесшісі (келісу бойынша), Директорлар кеңесінің мүшесі".
2.  Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 07.06.2025 № 415 қаулысымен.
3. "Экономикалық саясат жөніндегі кеңес құру туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2016 жылғы 3 мамырдағы № 33-ө өкімінде:
Экономикалық саясат жөніндегі кеңестің құрамында:
"Қазақстан Республикасы Президентінің экономикалық мәселелер жөніндегі көмекшісі (келісу бойынша)" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Президентінің кеңесшісі (келісу бойынша)".
4. "Инвестициялар тарту кеңесін (инвестициялық штаб) құру туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2021 жылғы 19 наурыздағы № 64-ө өкімінде:
көрсетілген өкіммен бекітілген Инвестициялар тарту кеңесінің (инвестициялық штабтың) құрамында:
"Қазақстан Республикасы Президентінің экономикалық мәселелер жөніндегі көмекшісі, төрағаның орынбасары" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Президентінің кеңесшісі, төрағаның орынбасары (келісу бойынша)".
5. "Қазақстан Республикасының Еуразиялық экономикалық одаққа қатысуы бойынша талдамалық кеңес құру туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2021 жылғы 15 қазандағы № 169-ө өкімінде:
Қазақстан Республикасының Еуразиялық экономикалық одаққа қатысуы бойынша талдамалық кеңестің құрамында:
"Қазақстан Республикасы Президентінің экономикалық мәселелер жөніндегі көмекшісі, тең төраға (келісу бойынша)" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Президентінің кеңесшісі, тең төраға (келісу бойынша)".

О внесении изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан и распоряжения Премьер-Министра Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 17 июля 2024 года № 571.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые изменения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан и распоряжения Премьер-Министра Республики Казахстан.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от " " 2024 года
Изменения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан и распоряжения Премьер-Министра Республики Казахстан
1. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 25 мая 2013 года № 516 "О мерах по реализации Указа Президента Республики Казахстан от 22 мая 2013 года № 571 "О некоторых мерах по оптимизации системы управления институтами развития, финансовыми организациями и развития национальной экономики":
в приложении 5 к указанному постановлению:
в составе представителей государственных органов для избрания в состав Совета директоров акционерного общества "Национальный управляющий холдинг "Байтерек":
строку "Помощник Президента Республики Казахстан, курирующий экономические вопросы (по согласованию), член Совета директоров" изложить в следующей редакции:
"Советник Президента Республики Казахстан (по согласованию), член Совета директоров".
2. Утратил силу постановлением Правительства РК от 07.06.2025 № 415.
3. В распоряжении Премьер-Министра Республики Казахстан от 3 мая 2016 года № 33-р "О создании Совета по экономической политике":
в составе Совета по экономической политике:
строку "Помощник Президента Республики Казахстан по экономическим вопросам (по согласованию)" изложить в следующей редакции:
"Советник Президента Республики Казахстан (по согласованию)".
4. В распоряжении Премьер-Министра Республики Казахстан от 19 марта 2021 года № 64-р "О создании Совета по привлечению инвестиций (инвестиционный штаб)":
в составе Совета по привлечению инвестиций (инвестиционный штаб), утвержденном указанным распоряжением:
строку "помощник Президента Республики Казахстан по экономическим вопросам, заместитель председателя" изложить в следующей редакции:
"советник Президента Республики Казахстан, заместитель председателя (по согласованию)".
5. В распоряжении Премьер-Министра Республики Казахстан от 15 октября 2021 года № 169-р "Об образовании Аналитического совета по участию Республики Казахстан в Евразийском экономическом союзе":
в составе Аналитического совета по участию Республики Казахстан в Евразийском экономическом союзе:
строку "Помощник Президента Республики Казахстан по экономическим вопросам, сопредседатель (по согласованию)" изложить в следующей редакции:
"Советник Президента Республики Казахстан, сопредседатель (по согласованию)".

6. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің халықаралық қаржы ұйымдарымен ынтымақтастығы жөніндегі үйлестіру кеңесін құру туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2022 жылғы 9 қыркүйектегі № 145-ө өкімінде:
Қазақстан Республикасы Үкіметінің халықаралық қаржы ұйымдарымен ынтымақтастығы жөніндегі үйлестіру кеңесінің құрамында:
"Қазақстан Республикасы Президентінің экономикалық мәселелер жөніндегі көмекшісі (келісу бойынша)" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Президентінің кеңесшісі (келісу бойынша)".

6. В распоряжении Премьер-Министра Республики Казахстан от 9 сентября 2022 года № 145-р "О создании Координационного совета по сотрудничеству Правительства Республики Казахстан с международными финансовыми организациями":
в составе Координационного совета по сотрудничеству Правительства Республики Казахстан с международными финансовыми организациями:
строку "Помощник Президента Республики Казахстан по экономическим вопросам (по согласованию)" изложить в следующей редакции:
"Советник Президента Республики Казахстан (по согласованию)".