Қостанай облысының Лисаков қаласын әлеуметтік-экономикалық дамытудың 2023 – 2027 жылдарға арналған кешенді жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 29 тамыздағы № 735 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2026 жылғы 18 наурыздағы № 180 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 18.03.2026 № 180 қаулысымен.
Қостанай облысының Лисаков қаласын әлеуметтік-экономикалық дамытуды жақсарту мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қостанай облысының Лисаков қаласын әлеуметтік-экономикалық дамытудың 2023 – 2027 жылдарға арналған кешенді жоспары (бұдан әрі – Кешенді жоспар) бекітілсін.
2. Орталық атқарушы органдар мен Қостанай облысының әкімдігі Кешенді жоспарда көзделген іс-шаралардың уақтылы орындалуын қамтамасыз етсін және жылдың қорытындысы бойынша 25 қаңтардан кешіктірмей, Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігіне олардың іске асырылу барысы туралы ақпарат беріп тұрсын.
3. Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі жылдың қорытындысы бойынша 15 ақпаннан кешіктірмей, Қазақстан Республикасының Үкіметіне Кешенді жоспардың іске асырылу барысы туралы жиынтық ақпарат беріп тұрсын.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігіне жүктелсін.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Ә. Смайылов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2023 жылғы 29 тамыздағы
№ 735 қаулысымен
бекітілген
Қостанай облысының Лисаков қаласын әлеуметтік-экономикалық дамытудың 2023 – 2027 жылдарға арналған кешенді жоспары
Лисаков қаласы 1971 жылы Лисаков тау-кен байыту комбинатының базасында құрылған, Тобыл өзенінің жоғарғы сағасында, ірі теміржол торабы – Тобыл станциясынан оңтүстікке қарай 18 километр, облыс орталығы Қостанай қаласынан оңтүстік-батысқа қарай 120 километр және Ресей Федерациясы шекарасынан 70 километр жерде орналасқан. Қаланың әкімшілік-аумақтық ауданы – 0,1 мың шаршы километр. Лисаков қаласының әкімшілік аумағына Лисаков қаласы, Октябрь кенті жатады.
Қаладан төрт километр жерде "Қостанай-Қарабұтақ" автомобиль жолы орналасқан, ол арқылы Орталық және Оңтүстік Қазақстанмен, Ресей Федерациясымен көлік байланысы жүзеге асырылады.
Ресеймен, Орталық Азия өңірлерімен және Қытаймен теміржол байланысы Оңтүстік-Сібір магистралі бойынша Майлин және Тобыл станциялары арқылы жүзеге асырылады.
Лисаков қаласының (бұдан әрі – қала) еңбек, табиғи ресурстық, өндірістік әлеуеті жоғары.
Қаланың жер қойнауында темір рудалары, боксит, сирек металдар, құрылыс материалдары, жерасты суларының қорлары бар.

Об утверждении Комплексного плана социально-экономического развития города Лисаковска Костанайской области на 2023 – 2027 годы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 августа 2023 года № 735. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 марта 2026 года № 180.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 18.03.2026№ 180.
В целях улучшения социально-экономического развития города Лисаковска Костанайской области Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый Комплексный план социально-экономического развития города Лисаковска Костанайской области на 2023 – 2027 годы (далее – Комплексный план).
2. Центральным исполнительным органам и акимату Костанайской области обеспечить своевременное выполнение мероприятий, предусмотренных Комплексным планом, и по итогам года, не позднее 25 января, представлять информацию о ходе их реализации в Министерство национальной экономики Республики Казахстан.
3. Министерству национальной экономики Республики Казахстан по итогам года, не позднее 15 февраля, представлять в Правительство Республики Казахстан сводную информацию о ходе реализации Комплексного плана.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Министерство национальной экономики Республики Казахстан.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Смаилов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от " " 2023 года №
Комплексный план
социально-экономического развития города Лисаковска Костанайской области на 2023 – 2027 годы
Город Лисаковск образован в 1971 году на базе Лисаковского горно-обогатительного комбината, расположен в верховье реки Тобол, в 18 километрах южнее крупного железнодорожного узла – станции Тобол, в 120 километрах юго-западнее от областного центра города Костаная и 70 километрах от границы с Российской Федерацией. Административно-территориальная площадь города – 0,1 тысячи квадратных километров. К административной территории города Лисаковска относятся: город Лисаковск, посҰлок Октябрьский.
В четырех километрах от города находится автомобильная дорога "Костанай – Карабутак", посредством которой осуществляется транспортная связь с Центральным и Южным Казахстаном, Российской Федерацией.
Железнодорожная связь с Россией, регионами Центральной Азии и Китаем осуществляется через станции Майлина и Тобол по Южно-Сибирской магистрали.
Город Лисаковск (далее – город) имеет высокий трудовой, природоресурсный, производственный потенциал.
Недра города представлены запасами железных руд, бокситов, редких металлов, строительных материалов, подземных вод.

Қала әкімшілігінің экономикасында жетекші рөл өнеркәсіп секторына тиесілі, мұнда облыстың барлық өнеркәсіптік өндірісінің 3,3 %-ы шоғырланған, бұл – облыс өңірлері арасында бесінші орын.
Өнеркәсіп секторы тау-кен өндіру және өңдеу өнеркәсібімен, жылу энергиясын, электр энергиясын және суды өндірумен және таратумен ұсынылған.
Тау-кен өнеркәсібі қала әкімшілігі экономикасының жалпы жағдайын айқындайды (74,2 %) және өнеркәсіптік өндіріс құрылымындағы елеулі үлесті қамтамасыз етеді.
Өнеркәсіптің негізін мынадай тау-кен өнеркәсібі кәсіпорындары: "Қазақстан алюминийі" акционерлік қоғамының филиалы "Краснооктябрь боксит кеніш басқармасы", және "Өркен" ЖШС Лисаков филиалы құрайды, олар қала экономикасының негізгі дамуын қамтамасыз етеді.
Өңдеу өнеркәсібі соңғы 2019 – 2022 жылдары оң серпін байқалатын мынадай аса маңызды өнім түрлерімен ұсынылған: оның ішінде қоюландырылған сүт ("Деп" ЖШС ЛФ), сыра ("Алтын Өмір" ЖШС), полиэтилен пленкасы ("Спутник-1" ЖШС), металл құрылымдары ("ЭксклюзивСтрой" ЖШС) өндірісі.
Машина жасау секторында – дестелегіштер шығару және тасымалдау, арба өндірісі ("Дон Мар" ЖШС).
Индустрияландыру картасы аясында іске қосылған кәсіпорындардың өнімдері сұранысқа ие (гофрлеуге арналған қағаз өндірісі – "ЛисБум.kz" ЖШС, жұмыртқа науаларын өндіру – "Картонно-Бумажный комбинат–2015" ЖШС).
Қала әкімшілігінің өнеркәсіптік әлеуетінің жалпы көлеміндегі өңдеу өнеркәсібінің үлесі 2022 жылы 20,6 %-ды құрады.
2022 жылдың қорытындысы бойынша өнеркәсіп өнімін өндіру көлемі 85,3 миллиард теңгені құрады, бұл 2021 жылғы деңгейден 3,7 %-ға жоғары (2021 жылы – 82,2 миллиард теңге), негізгі капиталға салынған инвестициялар 28,2 миллиард теңгені құрады, бұл 2021 жылғы деңгейден 15,1 %-ға жоғары (2021 жылы 23,2 миллиард теңге).
2022 жылдың қорытындысы бойынша жұмыссыздық деңгейі 4,9 %-ды, жастар жұмыссыздығы деңгейі 3,2 %-ды құрады. Жұмыс күші 19,7 мың адамды, оның ішінде: жұмыспен қамтылған халық 95,1 % немесе 18,8 мың адам, жұмыссыз халық 4,9 %-ды немесе 966 адамды құрайды.
Денсаулық сақтау саласында 2022 жылы жалпы өлім-жітім 349 адамды құрады (1000 адамға шаққанда 10,6 жағдай), балалар өлімі 3 адамды құрады (1000 адамға шаққанда 9,1 жағдай), ана өлім-жітімі жоқ.
2022 жылы 7-ші шағын аудан 10-үй мекенжайы бойынша жалға берілетін 105 пәтерлі 9 қабатты тұрғын үйдің құрылысы аяқталды. Пәтерлер халықтың әлеуметтік жағынан осал топтарына бөлінді, оның ішінде көпбалалы отбасыларға – 26 пәтер, 1 және 2 топтағы мүгедектерге – 7 пәтер, мүгедек балаларды тәрбиелеп отырған отбасыларға – 1 пәтер, толық емес отбасыларға – 43 пәтер, жасына байланысты зейнеткерлерге – 5 пәтер, жетім балалар мен ата–анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға – 20 пәтер. Қалған 3 пәтер кезектілік тәртібімен бөлінеді.
Бұл ретте таяу кезеңде шешілуі қажет проблемалар бар:
1. Қазіргі уақытта қаланың 15-ші шағын ауданында инженерлік желілер мен газ құбырын жүргізу бойынша жобалау-сметалық құжаттама әзірленді, бірақ нақты жоспарлау жобасының болмауына байланысты екі жоба бойынша да теріс мемлекеттік сараптама алынды. Бұл проблема жер учаскелерін беру кезектілігіне де әсер етеді, қазіргі таңда ол қала бойынша 156 адамды құрайды.
Заңнамада тиісті жобалау құжаттарынсыз жер учаскелерін беруге тыйым салынуы да маңызды болып табылады. Бүгінгі күні 1993 жылы әзірленген Октябрь кентінің бас жоспары өзектілігін жоғалтты.

Ведущая роль в экономике городской администрации принадлежит промышленному сектору, в котором сосредоточено 3,3 % всего промышленного производства области, это пятое место среди регионов области.
Промышленный сектор представлен: горнодобывающей и обрабатывающей промышленностью, производством и распределением теплоэнергии, электроэнергии и воды.
Горнодобывающая промышленность определяет общее состояние экономики городской администрации (74,2 %) и обеспечивает существенную долю в структуре промышленного производства.
Основу промышленности составляют предприятия горнодобывающей промышленности: филиал акционерного общества "Алюминий Казахстана" Краснооктябрьское бокситовое рудоуправление" и Лисаковский филиал ТОО "Оркен", которые обеспечивают основное развитие экономики города.
Обрабатывающая промышленность представлена следующими важнейшими видами продукции, где наблюдается положительная динамика за последние 2019 – 2022 годы, в том числе: производство молока сгущенного (ЛФ ТОО "Деп"), пива (ТОО "Алтын Омир"), пленки полиэтиленовой (ТОО "Спутник-1"), металлоконструкций (ТОО "ЭксклюзивСтрой").
В секторе машиностроения –это производство и транспортировка жаток, производство тележек (ТОО "Дон Мар").
Пользуется спросом продукция предприятий, введенных в рамках Карты индустриализации (производство бумаги для гофрирования – ТОО "ЛисБум.kz", производство лотков для яиц–ТОО "Картонно-бумажный комбинат-2015").
Доля обрабатывающей промышленности в общем объеме промышленного потенциала городской администрации за 2022 год составила 20,6 %.
По итогам 2022 года объем производства промышленной продукции составил 85,3 миллиарда тенге, что выше уровня 2021 года на 3,7 % (2021 год – 82,2 миллиарда тенге), инвестиции в основной капитал составили 28,2 миллиарда тенге, что выше уровня 2021 года на 15,1 % (2021 год – 23,2 миллиарда тенге).
Уровень безработицы по итогам 2022 года составил 4,9%, уровень молодежной безработицы – 3,2 %. Рабочая сила составляет 19,7 тысячи человек, из них: занятое население 95,1 % или 18,8 тысячи человек, безработное население – 4,9 % или 966 человек.
В сфере здравоохранения общая смертность за 2022 год составила 349 человек (10,6 случаев на 1000 человек населения), детская смертность – 3 человека (9,1 случаев на 1000 человек населения), материнская смертность отсутствует.
В 2022 году завершено строительство 9-ти этажного арендного жилого дома на 105 квартир по адресу: 7-й микрорайон дом 10. Квартиры были распределены среди социально уязвимых слоев населения, в том числе многодетных семей – 26 квартир, инвалидов 1 и 2 группы – 7 квартир, семей, воспитывающих детей инвалидов, – 1 квартира, неполных семей – 43 квартиры, пенсионеров по возрасту – 5 квартир, детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, – 20 квартир. Оставшиеся 3 квартиры будут распределены в порядке очередности.
При этом имеются проблемы, решение которых необходимо в ближайший период:
В настоящее время разработана проектно-сметная документация по прокладке инженерных сетей и газопровода в 15-м микрорайоне города, но ввиду отсутствия проекта детальной планировки получена отрицательная госэкспертиза по обоим проектам. Данная проблема также оказывает влияние на очередность в предоставлении земельных участков, которая на сегодняшний день составляет 156 человек по городу.
Немаловажным является и то, что законодательство запрещает предоставление земельных участков без соответствующих проектных документов. На сегодняшний день генеральный план поселка Октябрьский, разработанный в 1993 году, потерял свою актуальность.

2. Соңғы 7 жылда халықтың біртіндеп кету үрдісі байқалады. 2016 жылдан бастап қала халқы 4360 адамға азайып, 2023 жылғы 1 қаңтарға 34774 адамды құрады, бұл өткен жылғы деңгейден төмен (2022 жылғы 1 қаңтарда – 39134 адам). Негізінен жастардың кетуі байқалады, себебі еңбекке қабілетті жастағы жастар облыс орталықтарына, Қазақстан Республикасының, сондай-ақ Ресей Федерациясының мегаполистеріне кетуге ұмтылады. Жаңа өндірістердің ашылуы жаңа жұмыс орындарын құруға және сол арқылы жастардан тұратын жұмыс күшін сақтауға мүмкіндік береді.
3. Жас шектеулеріне байланысты зейнеткерлікке дейінгі жастағы адамдарды, практикалық жұмыс тәжірибесінің болмауына байланысты оқу орындарының түлектерін, білім беру біліктілігінің төмендігіне байланысты жұмыссыз азаматтарды өз бетінше жұмысқа орналастыру проблемасы бар.
Жастар практикасын ұйымдастыру, жалақыны ішінара субсидиялау, алғашқы жұмыс орнын, "Күміс жас" шеңберінде жұмыс орнын, жұмыссыз азаматтар үшін қоғамдық жұмыс орындарын, "Ұрпақтар келісімшарты" шеңберінде жұмыс орнын ұйымдастыру жұмыстары жоспарланған. Жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін 400 АЕК-ке дейін мемлекеттік гранттар беру жоспарлануда.
Жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шаралары оқу орындарының түлектерін, NEET санатындағы жастарды, жұмыссыз азаматтарды, оның ішінде зейнеткерлік жасқа дейінгі адамдарды жұмысқа орналастыруға, жыл сайын кемінде 1064 адамды жұмыспен қамтудың белсенді шараларымен халықты қамтуды қамтамасыз етуге мүмкіндік береді.
4. Өскелең ұрпақтың шығармашылық дамуы, атап айтқанда Оқушылар сарайының құрылысы да маңызды мәселе болып табылады. Қалада көркемсурет мектебінің, музыкалық мектептің жеке ғимараты жоқ екенін атап өту қажет (музыкалық мектеп № 1 орта мектептің 3-қабатын, көркемсурет мектебі мектепаралық оқу-өндірістік комбинаттың 4-қабатының бір бөлігін алып жатыр). 3 бағыт бойынша 40 үйірмеде 2000-ға жуық бала (экологиялық-биологиялық, адамгершілік-эстетикалық, спорттық-техникалық) оқитын "Балалар және жасөспірімдер шығармашылық орталығы" МКҚК-нің де жеке үй-жайы жоқ, ол "Қалалық мәдениет және спорт орталығы" Мәдениет үйі ғимаратында орналасқан.
Қала орталығында "Арай-Холдинг" ЖШС-на тиесілі құрылысы аяқталмаған ғимарат бар. Осы жер учаскесін ондағы құрылысы аяқталмаған ғимаратты кейіннен реконструкциялай отырып, коммуналдық меншікке иеліктен шығару қаланың сәулеттік келбетін одан әрі жақсартады, оқу процесінің талаптарына жауап беретін жаңа заманауи Оқушылар сарайын ашуға мүмкіндік береді және қосымша білім беру қызметін алатын балаларға жақсы жағдай жасайды.

2. Последние 7 лет наблюдается тенденция постепенного оттока населения. Численность населения города с 2016 года сократилась на 4360 человек и составила на 1 января 2023 года 34774 человека, что ниже уровня прошлого года (на 1 января 2022 года – 39134 человека). В основном идет отток молодежи, поскольку молодые люди трудоспособного возраста стремятся в областные центры, в мегаполисы как Республики Казахстан, так и Российской Федерации. Открытие новых производств позволит создать новые рабочие места и тем самым сохранить рабочую силу в лице молодежи.
3. Существует проблема самостоятельного трудоустройства лиц предпенсионного возраста в силу возрастных ограничений, выпускников учебных заведений в связи с отсутствием практического опыта работы, безработных граждан в связи с низкой квалификацией образования.
Запланированы работы по организации молодежной практики, частичному субсидированию заработной платы, организации первого рабочего места, рабочего места в рамках проекта "Серебряный возраст", общественных рабочих мест для безработных граждан, рабочего места в рамках программы "Контракт поколений". В планах предоставление государственных грантов для реализации новых бизнес-идей до 400 МРП.
Активные меры содействия занятости позволят трудоустроить выпускников учебных заведений, молодежь категории NEET, безработных граждан, в том числе лиц предпенсионного возраста, обеспечить охват населения активными мерами занятости ежегодно не менее 1064 человек.
4. Не менее важный вопрос касается творческого развития молодого подрастающего поколения, а именно строительства Дворца школьников. Надо отметить, что в городе нет отдельно стоящего здания художественной школы, музыкальной школы (музыкальная школа занимает 3 этаж в средней школе № 1, художественная школа занимает часть 4-го этажа в межшкольном учебно-производственном комбинате). ГККП "Центр детского и юношеского творчества", где обучается около 2000 детей по 3 направлениям (эколого-биологическое, нравственно-эстетическое, спортивно-техническое) в 40 кружках, также не имеет собственного помещения, располагается в здании Дома культуры "Городской центр культуры и спорта".
В центре города имеется недостроенное здание, принадлежащее ТОО "Арай-Холдинг". Отчуждение данного земельного участка с имеющимся на нем недостроенным зданием в коммунальную собственность с дальнейшей реконструкцией улучшит архитектурный облик города, позволит открыть новый современный Дворец школьников, отвечающий требованиям учебного процесса, и создаст хорошие условия детям, получающим услуги дополнительного образования.

5. Қалалық аурухана үшін кадрлық қамтамасыз ету өткір мәселе болып отыр. Дәрігерлермен жасақталу 90 %-ды (2021 жылы – 86 %), орта медицина персоналымен жасақталу 84,1 %-ды (2021 жылы – 92 %) құрайды. Ауруханада 390 адам, оның ішінде 66 дәрігер (2021 жылы – 67 дәрігер) және орта медициналық білімі бар 159 қызметкер жұмыс істейді. Қалалық аурухана тарапынан медициналық жоғары оқу орындарының түлектерімен қалаға медициналық кадрларды тарту бойынша жұмыс тұрақты негізде жүргізіледі. Білікті мамандарды тарту бойынша кешенді шаралар жалға берілетін тұрғын үй беруді қамтиды. Осыған байланысты қазіргі уақытта "Қостанай облысы, Лисаков қаласы, Больничный кешені шағын ауданы, 4А ғимарат мекенжайы бойынша ғимараттың бір бөлігін жалға берілетін тұрғын үй-жайларға реконструкциялау" жобасы іске асырылуда. 12 пәтер реконструкцияланады, бұл жаңадан келген медицина қызметкерлерін тұрғын үймен қамтамасыз етуге мүмкіндік береді.

5. Острой проблемой для городской больницы остается кадровое обеспечение. Укомплектованность врачами составляет 90 % (в 2021 году– 86 %), средним медицинским персоналом 84,1 % (в 2021 году– 92 %). В больнице работает 390 человек, в том числе 66 врачей (в 2021 году – 67 врачей) и 159 работников со средним медицинским образованием. На постоянной основе ведется работа городской больницы с выпускниками медицинских вузов о привлечении медицинских кадров в город. Комплексные меры по привлечению квалифицированных специалистов включают в себя предоставление арендного жилья. В этой связи в настоящее время реализуется проект "Реконструкция части здания под арендные жилые помещения по адресу: Костанайская область, город Лисаковск, микрорайон Больничный комплекс, здание 4А". Будет реконструировано 12 квартир, что позволит обеспечить вновь прибывших медработников жильем.

6. Қала дамыған спорттық инфрақұрылымымен ерекшеленетініне қарамастан, халықтың дене шынықтыру мен спортқа деген қажеттілігін толық қанағаттандыру үшін әмбебап спорт залдарының тапшылығы бар. Қалада бокс, күрестің барлық түрлері (қазақ күресі, дзюдо, самбо, еркін күрес), футбол, волейбол, баскетбол сияқты спорт түрлерін дамыту әлеуеті жоғары, сондай-ақ қала тұрғындары үшін заманауи фитнес залына қажеттілік бар.

6. Несмотря на то, что город отличается развитой спортивной инфраструктурой, существует дефицит универсальных спортивных залов для удовлетворения полной потребности населения физической культурой и спортом. В городе имеется большой потенциал развития таких видов спорта, как бокс, борьба всех видов (казак куресы, дзюдо, самбо, вольная борьба), футбол, волейбол, баскетбол, также существует потребность в современном фитнес-зале для жителей города.

7. Қалада инженерлік желілерді реконструкциялау және салу бойынша жұмыс белсенді жүргізілуде. Соңғы үш жылда жалпы сомасы 3,5 миллиард теңгеге инженерлік желілерге жөндеу жүргізілді, бұл шамамен 25 километр желі. Перспективаға арналған жобалау-сметалық құжаттама жоспарлы түрде әзірленуде. Алайда, қаланың инженерлік желілерінің тозу пайызы жоғары. Бүгінгі күні су құбыры желілерінің тозуы 37 %-ды, жылу желілерінің тозуы 41 %-ды, кәріз желілерінің тозуы 49,5 %-ды, электр желілерінің тозуы 45,9 %-ды құрайды. Қаланың тұрғын үй-коммуналдық инфрақұрылымының жай-күйі туралы мәселе тұрақты бақылауда. Осы бағыттағы жұмыс қала тұрғындарын коммуналдық көрсететін қызметтердің барлық түрлерімен үздіксіз қамтамасыз етеді.

7. В городе ведется активная работа по реконструкции и строительству инженерных сетей. За последние три года произведен ремонт инженерных сетей на общую сумму 3,5 миллиарда тенге, это порядка 25 километров сетей. Планомерно разрабатывается проектно-сметная документация на перспективу. Однако инженерные сети города имеют высокий процент износа. На сегодняшний день износ водопроводных сетей составляет 37 %, тепловых сетей – 41 %, канализационных сетей – 49,5 %, электросетей – 45,9 %. Вопрос о состоянии жилищно-коммунальной инфраструктуры города находится на постоянном контроле. Работа в данном направлении обеспечит бесперебойное снабжение населения города всеми видами коммунальных услуг.

8. Қала мен Октябрь кентіндегі жолдардың жалпы ұзындығы 96 километрді құрайды. Жақсы жағдайдағы жолдардың үлесі 71,7 %-ды, қанағаттанарлық жағдайдағы жолдардың үлесі 8,1 %-ды құрайды. Соңғы үш жылда жалпы сомасы 776,3 миллион теңгеге 9 шақырымға жуық жол жөнделді. Бүгінгі күні жолдың әлі де болса 20,2 % үлесі қанағаттанарлықсыз жағдайда.
9. Соңғы үш жылда қалада 2 көп қабатты үй салынды, тағы 105 пәтерлік бір тоғыз қабатты үйдің құрылысы жүріп жатыр, алайда тұрғын үй кезегін қысқарту мәселесі өзектілігін жоғалтқан жоқ. 2023 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша тұрғын үй алу кезектілігі 606 адамды құрайды, оның ішінде: бюджеттік ұйымдардың қызметкерлері, мемлекеттік қызметшілер – 145, жетім балалар және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалар – 136, халықтың әлеуметтік жағынан осал топтары – 294, оның ішінде 31 көпбалалы отбасылар.

8. Общая протяженность дорог города и поселка Октябрьский составляет 96 километров. Доля дорог в хорошем состоянии составляет 71,7 %, в удовлетворительном – 8,1 %. За последние три года отремонтировано около 9 километров дорог на общую сумму 776,3 миллиона тенге. На сегодняшний день ещҰ 20,2 % доли дорог находится в неудовлетворительном состоянии.
9. За последние три года в городе построено 2 многоэтажных дома, идет строительство еще одного девятиэтажного дома на 105 квартир, но проблема сокращения очередности на жилье не теряет своей актуальности. По состоянию на
1 января 2023 года очередность на получение жилья составляет 606 человек, в том числе: работники бюджетных организаций, государственные служащие – 145, дети-сироты и дети, оставшиеся без попечения родителей, – 136, социально уязвимые слои населения – 294, из них 31 многодетная семья.

10. Бүгінгі күні қалада кезекші бөлімге шығарылатын 113 бейнебақылау камерасы бар. Камералардың қолда бар саны қала аумағын бейнебақылаумен толық қамтуға мүмкіндік бермейді.
Бұдан басқа, Кешенді жоспар соғыс уақытында жұмысын жалғастыратын азаматтық қорғаныс санатына жатқызылған паналайтын жерлерді ұйымдастыруды қамтиды. Қолданыстағы паналайтын жерлер қанағаттанарлықсыз жағдайда. Келесі бес жылдық кезеңде оларды сәйкестікке келтіру қажет.
Төтенше жағдайлар туындаған жағдайда ең бастысы өмірі мен денсаулығына қауіп төнетін адамдарды уақтылы хабардар ету болып табылады. Қалада құлақтандыру жүйесін басқарудың қалалық пультін енгізу адамдарды қауіп туралы алдын ала ескертуге мүмкіндік береді. Сондай-ақ қала әкімінің қалалық қосалқы басқару пунктін (радиацияға қарсы жасырын паналар базасында) құру қажеттілігі туындайды, ол басқаруды күшейтілген жұмыс режимдерінде ұйымдастыру кезінде жедел топтарды орналастыруға, ал соғыс уақытында басқарудың тұрақтылығын арттыруға мүмкіндік береді.

10. В городе на сегодняшний день имеется 113 камер видеонаблюдения с выводом в дежурную часть. Имеющееся количество камер не в полной мере позволяет охватить территорию города видеонаблюдением.
Помимо этого, Комплексный план включает в себя организацию убежищ, отнесенных к категории гражданской обороны, продолжающих работу в военное время. Существующие убежища находятся в неудовлетворительном состоянии. В последующий пятилетний период необходимо привести их в соответствие.
В случае возникновения чрезвычайных ситуаций самым главным является своевременное оповещение людей, жизнь и здоровье которых окажутся под угрозой. Внедрение городского пульта управления системой оповещения в городе позволит заранее предупредить людей об опасности. Также существует необходимость в создании городского запасного пункта управления акима города (на базе противорадиационного укрытия), который даст возможность размещения оперативных групп при организации управления в усиленных режимах функционирования, а в военное время – повышения устойчивости управления.

11. Қала үшін ғана емес, сонымен қатар Қазақстанның көптеген қалалары үшін де кең таралған проблема рұқсат етілмеген кездейсоқ үйінділер болып табылады. Егер қоқыс уақтылы жиналмаса, онда бұл үйінділердің көлемі жеделдетілген қарқынмен өседі. Қалдықтардың мұндай жиналуы қоршаған ортаның экологиялық жағдайына, адамдардың денсаулығына әсер етеді, аллергиялық сипаттағы қауіпті ауруларды тудырады, жұқпалы және тіпті онкологиялық аурулардың таралуына әкеледі. Бұл мәселе қала басшылығының ерекше бақылауында, жалпы қалалық сенбіліктер, әртүрлі экологиялық жобалар өткізіледі.
Қаланың және Октябрь кентінің аумағында көгалдандыру және ағаш отырғызу назардан тыс қалмайды. Қаланы көгалдандыру – оның сыртқы келбеті мен экологиялық жағдайын жақсартуға бағытталған өте маңызды мәселе. Ағаш өсімдіктері, бұталар мен шөптер атмосфералық ауаны химиялық ластанудан тазартуға, шуыл деңгейін азайтуға, желден қорғауға және шаңды басуға пайдалы әсер етеді. Жыл сайын шамамен 1000 дана көшет отырғызылады.
Р/с
Атауы
Аяқталу нысаны
Орындау мерзімі
Жауапты орындаушылар
Қаржыландыру көлемі,
млн теңге*
Қаржыландыру көздері
1
2
3
4
5
6
7
Күтілетін нәтижелер:
Өңірде Кешенді жоспарды іске асырудың аса маңызды нәтижесі халықтың әл-ауқатының жоғары деңгейін қамтамасыз ететін серпінді дамушы, теңгерімді және бәсекеге қабілетті экономика құру болып табылады.
Қаланың негізгі әлеуметтік-экономикалық проблемаларын шешу және осының негізінде халықтың тұрмыс деңгейін арттыру, өндірістік, еңбек және зияткерлік әлеуетін дамыту.
1.
Қалалық ортаны жоспарлау шеңберінде Кешенді жоспарда көзделген іс-шаралар қаланың 156 жер учаскесін инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылыммен қамтамасыз етуге, сондай-ақ қалада да, Октябрьский кентінде де жер беру кезегін қысқартуға мүмкіндік береді.
2.
Жаңа инвестициялық жобаларды іске асыру есебінен өнеркәсіп өндірісінің көлемі 2027 жылдың соңына қарай кемінде 126 миллиард теңгені құрайды. 5 жыл ішінде негізгі капиталға салынған инвестициялар сомасы 40 миллиард теңгеден асады. Бұл көрсеткіштерге қол жеткізу, оның ішінде жаңа өндірістер ашу және қаланың жұмыс істеп тұрған кәсіпорындарының қуатын ұлғайту нәтижесінде мүмкін болады.
3.
Кемінде 3350 тұрақты жұмыс орны, оның ішінде 2135 тұрақты жұмыс орны құрылады, жұмыссыздық деңгейі 4,8 %-ға дейін төмендейді. Жұмыс істеп тұрған кәсіпкерлердің үлесі 87 %-дан 95 %-ға дейін ұлғаяды.
4.
Балаларды қосымша біліммен қамтуды 2028 жылға қарай 65 %-дан 80 %-ға дейін ұлғайту.
5.
Халықтың медициналық қызмет көрсету сапасына қанағаттануы 2028 жылға қарай 57 %-дан 70 %-ға дейін ұлғаяды. Туу деңгейі 1000 адам халыққа шаққанда 10,9-дан 11,2 жағдайға дейін артады. Өлім-жітім 1000 адам халыққа шаққанда 13,2-ден 10,5 жағдайға дейін төмендейді.
6.

11. Повсеместной проблемой не только для города, но и для многих городов Казахстана являются стихийные несанкционированные свалки. Если мусор своевременно не убирается, размеры этих свалок растут ускоренными темпами. Такие скопления отходов влияют на экологическое состояние окружающей среды, здоровье людей, провоцируют опасные болезни аллергического характера, приводят к распространению инфекционных и даже онкологических заболеваний. Данный вопрос находится на особом контроле у руководства города, проводятся общегородские субботники, всевозможные экологические проекты.
Без внимания не остаются озеленение и посадка деревьев на территории города и поселка Октябрьский. Озеленение города — очень важный вопрос, нацеленный на улучшение его внешнего вида и экологического состояния. Древесные растения, кустарники и травы оказывают благоприятное влияние на очищение атмосферного воздуха от химического загрязнения, снижение уровня шума, ветрозащиту и пылеподавление. Ежегодно осуществляется высадка саженцев в количестве около 1000 штук.
№ п/п
Наименование
Форма завершения
Сроки сполнения
Ответственные исполнители
Объем финансирования, млн тенге*
Источники финансирования
1
2
3
4
5
6
7
Ожидаемые результаты:
Важнейшим результатом реализации Комплексного плана в регионе является создание динамично развивающейся, сбалансированной и конкурентоспособной экономики, обеспечивающей высокий уровень благосостояния населения.
Решение ключевых социально-экономических проблем города и повышение на этой основе уровня жизни населения, развитие производственного, трудового и интеллектуального потенциала.
1.
Мероприятия, предусмотренные Комплексным планом в рамках планирования городской среды, позволят обеспечить инженерно-коммуникационной инфраструктурой 156 земельных участков города, а также сократить очередность на предоставление земли как в городе, так и поселке Октябрьский.
2.
За счет реализации новых инвестиционных проектов объем промышленного производства к концу 2027 года составит не менее 126 миллиардов тенге. Сумма инвестиций в основной капитал за 5 лет составит более 40 миллиардов тенге. Достижение данных показателей станет возможным, в том числе в результате открытия новых производств и увеличения мощностей действующих предприятий города.
3.
Будет создано не менее 3350 рабочих мест, в том числе 2135 постоянных, уровень безработицы снизится до 4,8 %. Доля действующих предпринимателей увеличится с 87 % до 95 %.
4.
Увеличение охвата детей дополнительным образованием с 65 % до 80 % к 2028 году.
5.
Удовлетворенность населения качеством предоставления медицинских услуг увеличится с 57 % до 70 % к 2028 году. Уровень рождаемости увеличится с 10,9 до 11,2 случаев на 1000 человек населения. Смертность снизится с 13,2 до 10,5 случаев на 1000 человек населения.
6.

Дене шынықтырумен және спортпен шұғылданатын қала тұрғындарының үлесін 40,8 %-дан 50 %-ға дейін ұлғайту.
7.
Су құбыры желілерінің тозуын 37 %-дан 34 %-ға дейін, кәріз желілерінің тозуын – 49,5 %-дан 46,5 %-ға дейін, жылу желілерінің тозуын – 41 %-дан 38 %-ға дейін, электр желілерінің тозуын – 45,9 %-дан 42,9 %-ға дейін қысқарту.
8.
Жақсы және қанағаттанарлық жағдайдағы жолдардың үлесін 79,8 %-дан 85 %-ға дейін ұлғайту.
9.
Мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үй алу кезектілігі 2027 жылдың соңына қарай 606-дан 500 адамға дейін қысқарады.
10.
Қала аумағын бейнебақылау камераларымен 100 % қамту. Дабылды-сөйлеу құрылғыларын енгізу төтенше жағдайлар кезінде қала тұрғындарын құлақтандыру бойынша жеделдікті арттырады және уақытты қысқартады. Паналайтын жерлерді тиісті жағдайға келтіру төтенше және соғыс уақыты кезеңіңде мыңнан астам адамды паналатуға және орналастыруға мүмкіндік береді.
11.

Увеличение доли жителей города, занимающихся физической культурой и спортом, с 40,8 % до 50 %.
7.
Уменьшение износа водопроводных сетей с 37 % до 34 %, канализационных сетей – с 49,5 % до 46,5 %, тепловых сетей – с 41 % до 38 %, электрических сетей – с 45,9 % до 42,9 %.
8.
Увеличение доли дорог в хорошем и удовлетворительном состоянии с 79,8 % до 85 %.
9.
Очередность на получение жилья из государственного жилищного фонда к концу 2027 года сократится с 606 до 500 человек.
10.
100 % охват территории города камерами видеонаблюдения. Внедрение сиренно-речевых устройств повысит оперативность и сократит время по оповещению населения города в период чрезвычайных ситуаций. Приведение в соответствие убежищ позволит укрыть и разместить более тысячи человек в период чрезвычайного и военного времени.
11.

Қала аумағында көгалдандыру және көшет отырғызу ауадағы газдардың зиянды концентрациясын едәуір азайтады. 2028 жылға қарай 5000 көшет отырғызылады.
1. Қалалық ортаны жоспарлау
1.1. Қалалық ортаны жоспарлау
1.
15 және 23-ші шағын аудандарды егжей-тегжейлі жоспарлау жобасын әзірлеу
орындалған жұмыстар актісі
2023 жылғы
IV тоқсан
Қостанай облысының әкімдігі
17,5
ЖБ
2.
Октябрь кентін дамыту және онда құрылыс салу схемасын әзірлеу
орындалған жұмыстар актісі
2023 жылғы
IV тоқсан
Қостанай облысының әкімдігі
10,6
ЖБ
3.
ШОБ субъектілеріне бизнес ашу және оны кеңейту үшін жер учаскелерін беру
электрондық сауда-саттық шарты
2023 жылғы
IV тоқсан
Қостанай облысының әкімдігі
0,7
ЖБ
2024 жылғы
IV тоқсан
0,7
2025 жылғы
IV тоқсан
0,8
2026 жылғы
IV тоқсан
0,8
2027 жылғы
IV тоқсан
0,8
2. Экономиканың нақты секторы
2.1. Өнеркәсіп және инвестициялар
4.
Қуаты 34 мың тонна кремний карбидін өндіру зауытын салу (240 жұмыс орнын құрумен)
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2025 жылғы
IV тоқсан
Қостанай облысының әкімдігі
26 357
БК
5.
Қалада спирт, ликер-арақ өнімдерін өндіру және спирттен кейінгі төпті қайта өңдеу кешенін іске қосу (60 жұмыс орнын құрумен)
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2023 жылғы
IV тоқсан
Қостанай облысының әкімдігі
1 003
БК
6.
"Алақай" спорттық ойын-сауық саябағын салу (21 жұмыс орнын құрумен)
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2023 жылғы
IV тоқсан
Қостанай облысының әкімдігі
107,5
БК
2024 жылғы
IV тоқсан
72,5
7.
7-ші шағын ауданда супермаркет салу (20 жұмыс орнын құрумен)
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2023 жылғы
IV тоқсан
Қостанай облысының әкімдігі
250
БК
3. Халықты жұмыспен қамту
3.1. Халықты жұмыспен қамту, экономикалық белсенділікті ынталандыру, жаңа өндірістер мен жұмыс орындарын құруға жәрдемдесу
8.
Жұмыс берушілер берген өтінімдерге сәйкес жастар практикасын ұйымдастыру (жыл сайын кемінде 10 адам)
Еңбекминіне ақпарат
2023 жылғы
IV тоқсан
Қостанай облысының әкімдігі

Озеленение и посадка саженцев на территории города значительно уменьшат вредную концентрацию находящихся в воздухе газов. К 2028 году будет посажено 5000 саженцев.
1. Планирование городской среды
1.1. Планирование городской среды
1.
Разработка проекта детальной планировки 15 и 23-го микрорайонов
акт выполненных работ
IV квартал
2023 года
акимат
Костанайской области
17,5
МБ
2.
Разработка схемы развития и застройки поселка Октябрьский
акт выполненных работ
IV квартал
2023 года
акимат
Костанайской области
10,6
МБ
3.
Предоставление земельных участков субъектам МСБ для открытия и расширения бизнеса
договор электронных торгов
IV квартал
2023 года
акимат
Костанайской области
0,7
МБ
IV квартал
2024 года
0,7
IV квартал
2025 года
0,8
IV квартал
2026 года
0,8
IV квартал
2027 года
0,8
2. Реальный сектор экономики
2.1. Промышленность и инвестиции
4.
Строительство завода по производству карбида кремния мощностью 34 тысячи тонн (с созданием 240 рабочих мест)
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал
2025 года
акимат
Костанайской области
26 357
ДИ
5.
Запуск комплекса по производству спирта, ликеро-водочной продукции и переработке послеспиртовой барды в городе (с созданием 60 рабочих мест)
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал
2023 года
акимат
Костанайской области
1 003
ДИ
6.
Строительство спортивно-развлекательного парка "Алакай" (с созданием 21 рабочего места )
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал
2023 года
акимат
Костанайской области
107,5
ДИ
IV квартал
2024 года
72,5
7.
Строительство супермаркета в 7-м микрорайоне (с созданием 20-ти рабочих мест)
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал
2023 года
акимат
Костанайской области
250
ДИ
3. Занятость населения
3.1. Обеспечение занятости населения, стимулирование экономической активности, содействие в создании новых производств и рабочих мест
8.
Организация молодежной практики (ежегодно не менее 10 человек) согласно поданным заявкам от работодателей
информация в МТСЗН
IV квартал
2023 года
акимат
Костанайской области

24,8
ЖБ
2024 жылғы
IV тоқсан
26
2025 жылғы
IV тоқсан
26,9
2026 жылғы
IV тоқсан
27,8
2027 жылғы
IV тоқсан
28,8
9
Жұмыс берушілер берген өтінімдерге сәйкес жалақыны ішінара субсидиялау (кемінде
15 адам)
Еңбекминіне ақпарат
2023 жылғы
IV тоқсан
Қостанай облысының әкімдігі
6,4
ЖБ
2024 жылғы
IV тоқсан
6,6
2025 жылғы
IV тоқсан
6,9
2026 жылғы
IV тоқсан
7,1
2027 жылғы
IV тоқсан
7,4
10
Жаңа бизнес идеяларды іске асыру үшін 400 АЕК-ке дейін мемлекеттік гранттар беру
(6 гранттан кем емес)
Еңбекминіне ақпарат
2023 жылғы
IV тоқсан
Қостанай облысының әкімдігі
8,3
ЖБ
2024 жылғы
IV тоқсан
8,7
2025 жылғы
IV тоқсан
9
2026 жылғы
IV тоқсан
9,3
2027 жылғы
IV тоқсан
9,6
11.
Жұмыс берушілер берген өтінімдерге сәйкес алғашқы жұмыс орнын ұйымдастыру (жыл сайын кемінде 13 адам)
Еңбекминіне ақпарат
2023 жылғы
IV тоқсан
Қостанай облысының әкімдігі

24,8
МБ
IV квартал
2024 года
26
IV квартал
2025 года
26,9
IV квартал
2026 года
27,8
IV квартал
2027 года
28,8
9
Частичное субсидирование заработной платы (не менее 15 человек) согласно поданным заявкам от работодателей
информация в МТСЗН
IV квартал
2023 года
акимат
Костанайской области
6,4
МБ
IV квартал
2024 года
6,6
IV квартал
2025 года
6,9
IV квартал
2026 года
7,1
IV квартал
2027 года
7,4
10
Предоставление государственных грантов для реализации новых бизнес-идей до 400 МРП (не менее 6 грантов)
информация в МТСЗН
IV квартал
2023 года
акимат
Костанайской области
8,3
МБ
IV квартал
2024 года
8,7
IV квартал
2025 года
9
IV квартал
2026 года
9,3
IV квартал
2027 года
9,6
11.
Организация первого рабочего места (ежегодно не менее 13 человек) согласно поданным заявкам от работодателей
информация в МТСЗН
IV квартал
2023 года
акимат
Костанайской области

450
2025 жылғы
IV тоқсан
500
4.2. Денсаулық сақтау саласы
18.
Білікті медицина кадрларын тарту жөнінде қосымша кешенді шаралар қабылдау:
1) тартылған әрбір дәрігерге
1,5 миллион теңгеден
3,5 миллион теңгеге дейін көтерме қаражат (біржолғы ақшалай төлемдер) беру;
2) тартылған мамандар үшін жалға берілетін тұрғын үй бөлу
ДСМ-ге ақпарат
2023 жылғы
IV тоқсан
Қостанай облысының әкімдігі
20
ЖБ
2024 жылғы
IV тоқсан
20
2025 жылғы
IV тоқсан
20
2026 жылғы
IV тоқсан
20
2027 жылғы
IV тоқсан
20
19.
Қостанай облысы әкімдігі Денсаулық сақтау басқармасының "Лисаков қалалық ауруханасы" КМК материалдық-техникалық базасын нығайту (медициналық жабдықтар, тренажерлер және тағы басқалары)
қабылдау-беру актісі
2023 жылғы
IV тоқсан
Қостанай облысының әкімдігі
145,1
ЖБ
2024 жылғы
IV тоқсан
137
ЖБ
2025 жылғы
IV тоқсан
161,9
ЖБ
2026 жылғы
IV тоқсан
146,7
ЖБ
2027 жылғы
IV тоқсан
153,6
ЖБ
4.3. Мәдениет және бұқаралық спортты дамыту саласы
20.
"Лисаков қаласы әкімдігінің қалалық мәдениет және спорт орталығы" МКҚК-ні күрделі жөндеу
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2023 жылғы
IV тоқсан
Қостанай облысының әкімдігі
405,6
ЖБ
21.
Мәңгілік Ел көшесі мекенжайы бойынша орналасқан дене шынықтыру-сауықтыру кешенін абаттандыру және инженерлік желілерді салу (14717 гектарды абаттандыру – көгалдандыру және қиықтас төсеу, кәріз желілері – 80 метр, су құбыры желілері – 80 метр, электр желілері – 230 метр, газ – 820 метр)
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2023 жылғы
IV тоқсан
Қостанай облысының әкімдігі
6
ЖБ
2024 жылғы
IV тоқсан
86
22.
Мәңгілік ел көшесі мекенжайы бойынша орналасқан дене шынықтыру-сауықтыру кешенінің құрылысы (ауданы 4500 шаршы метр, өткізу қабілеті – күніне 1552 адам)
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2023 жылғы
IV тоқсан
Қостанай облысының әкімдігі
11,4
ЖБ
2024 жылғы
IV тоқсан
847,8
ЖБ
23.
6-ші шағын ауданда спорт ядросын (жүгіру жолы, футбол, баскетбол және волейбол алаңдары, трибуналар) қою
орындалған жұмыстар актісі
2023 жылғы
IV тоқсан
Қостанай облысының әкімдігі
10,8
ЖБ
24.
Салауатты өмір салтын насихаттау бойынша іс-шаралар өткізу, бұқаралық және ұлттық спорт түрлерін дамыту (әртүрлі спорт түрлері бойынша турнирлер және өзге де спорттық-бұқаралық іс-шаралар)
МСМ-ге ақпарат
2023-2027 жылдар,
жыл сайын
Қостанай облысының әкімдігі
талап етілмейді
25.
Мемлекеттік жастар саясатын іске асыруға бағытталған мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты іске асыру, оның ішінде:
жастар шығармашылығы бастамаларын қолдау;
Лисаков қаласы жастары арасында діни сауаттылықты арттыруға және этносаралық әрі конфессияаралық келісімді нығайтуға бағытталған жобаларды ұйымдастыру және өткізу;
қазақстандық бірегейлік пен бірлікті, ел тарихын, қазақ қайраткерлерін және мерейтойлық даталарды нығайту және дамыту;
неке-отбасылық қатынастарда оң құндылықтық бағыттарды дамыту және жастар арасында жауапкершілік сезімін арттыру
АҚДМ-ге ақпарат
2023 жылғы
IV тоқсан
Қостанай облысының әкімдігі

450
IV квартал
2025 года
500
4.2. Сфера здравоохранения
18.
Принятие дополнительных комплексных мер по привлечению квалифицированных медицинских кадров:
1) выдача подъҰмных (единовременных денежных выплат) от 1,5 миллиона тенге до 3,5 миллиона тенге каждому привлеченному врачу;
2) выделение арендного жилья для привлеченных специалистов
информация в МЗ
IV квартал
2023 года
акимат
Костанайской области
20
МБ
IV квартал
2024 года
20
IV квартал
2025 года
20
IV квартал
2026 года
20
IV квартал
2027 года
20
19.
Укрепление материально-технической базы КГП "Лисаковская городская больница" Управления здравоохранения акимата Костанайской области (медицинское оборудование, тренажеры и так далее)
акт приема передачи
IV квартал
2023 года
акимат
Костанайской области
145,1
МБ
IV квартал
2024 года
137
МБ
IV квартал
2025 года
161,9
МБ
IV квартал
2026 года
146,7
МБ
IV квартал
2027 года
153,6
МБ
4.3. Сфера культуры и развития массового спорта
20.
Капитальный ремонт ГККП "Городской центр культуры и спорта акимата города Лисаковска"
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал
2023 года
акимат
Костанайской области
405,6
МБ
21.
Благоустройство и строительство инженерных сетей к физкультурно-оздоровительному комплексу, расположенному по адресу: улица Мәңгілік Ел (благоустройство 14717 гектаров – озеленение и укладка брусчатки, канализационные сети – 80 метров, водопроводные сети – 80 метров, электрические сети – 230 метров, газ – 820 метров)
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал
2023 года
акимат
Костанайской области
6
МБ
IV квартал
2024 года
86
22.
Строительство физкультурно-оздоровительного комплекса, расположенного по адресу: улица Мәңгілік Ел (площадь 4500 квадратных метров, пропускная способность 1552 человека/день)
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал
2023 года
акимат
Костанайской области
11,4
МБ
IV квартал
2024 года
847,8
МБ
23.
Устройство спортивного ядра (беговая дорожка, футбольное, баскетбольное и волейбольное поля, трибуны) в 6-ом микрорайоне
акт выполненных работ
IV квартал
2023 года
акимат
Костанайской области
10,8
МБ
24.
Проведение мероприятий по пропаганде здорового образа жизни, развитие массовых и национальных видов спорта (турниры по различным видам спорта и прочие спортивно-массовые мероприятия)
информация в МКС
2023-2027 годы, ежегодно
акимат Костанайской области
не требуется
25.
Реализация государственного социального заказа, направленного на реализацию государственной молодҰжной политики, в том числе:
поддержка творческих инициатив молодежи;
организация и проведение проектов, направленных на повышение религиозной грамотности и укрепление межэтнического и межконфессионального согласия среди молодежи города Лисаковска;
укрепление и развитие казахстанской идентичности и единства, истории страны, казахских деятелей и юбилейных дат;
развитие позитивных ценностных ориентиров в брачно-семейных отношениях и повышение чувства ответственности среди молодого населения.
информация в МИОР
IV квартал
2023 года
акимат
Костанайской области

4.7. Тұрғын үй құрылысы
42.
Больничный кешені шағын ауданы, 4А ғимарат мекенжайы бойынша ғимараттың бір бөлігін жалға берілетін тұрғын
үй-жайларға реконструкциялау (ғимараттың қабаттылығы – 4 қабат; құрылыс салу ауданы – 285,7 шаршы метр; тұрғын ғимараттың жалпы ауданы – 982,11 шаршы метр; пәтерлердің жалпы ауданы – 685 шаршы метр; ғимараттың құрылыс көлемі – 3802 текше метр; пәтерлер саны – 12; оның ішінде 1 бөлмелі пәтерлер – 8, 3 бөлмелі пәтерлер – 4)
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2023 жылғы
IV тоқсан
Қостанай облысының әкімдігі
82,5
ЖБ
43.
1-шағын аудан, 10-ғимарат мекенжайы бойынша әкімшілік ғимараттың бір бөлігін тұрғын үй-жайларға реконструкциялау
(2 қабат, жалпы ауданы – 994,1 шаршы метр, пәтерлер саны – 20)
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2024 жылғы
IV тоқсан
Қостанай облысының әкімдігі

4.7. Жилищное строительство
42.
Реконструкция части здания под арендные жилые помещения по адресу: микрорайон Больничный комплекс, здание 4А (этажность здания – 4 этажа; площадь застройки – 285,7 квадратных метра; общая площадь жилого здания – 982,11 квадратных метра; общая площадь квартир – 685 квадратных метров; строительный объем здания – 3802 кубических метра; количество квартир – 12; в том числе: однокомнатных квартир – 8; трехкомнатных квартир – 4)
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал
2023 года
акимат Костанайской области
82,5
МБ
43.
Реконструкция части административного здания под жилые помещения по адресу: микрорайон 1, здание 10 (2 этажа, общая площадь – 994,1 квадратных метра, количество квартир – 20)
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал
2024 года
акимат Костанайской области

15-шағын ауданда инженерлік желілерді жүргізу (кәріз желілерінің ұзындығы 3500 метр, су құбыры желілерінің ұзындығы 3500 метр, электр желілерінің ұзындығы 3500 метр 74 жер учаскесін инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылыммен қамтамасыз етуге мүмкіндік береді)
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2024 жылғы
IV тоқсан
Қостанай облысының әкімдігі
208,8
ЖБ
47.
15-шағын ауданда ұзындығы 3500 метр газ құбырын жүргізу (жылыту, ыстық сумен қамтамасыз ету және тамақ дайындау үшін ортақысымды жеткізуші газ құбырын және төмен қысымды тарату желілерін салу көзделуде, 74 жер учаскесі)
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2024 жылғы
IV тоқсан
Қостанай облысының әкімдігі
59,7
ЖБ
4.8. Электрмен жабдықтау
48.
ҚС-11-ден ТП-36-ға дейін 10 кВ әуе желісін реконструкциялау (ҚС 11-дегі № 11.0,6, 11.14 ұяшықтан ТҚС-36-ға дейін;
ҚС-11-ден ТП-36-ға дейін)
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2024 жылғы
IV тоқсан
Қостанай облысының әкімдігі, ҰЭМ

Прокладка инженерных сетей в 15-м микрорайоне (протяженностью канализационных сетей 3500 метров, водопроводных сетей 3500 метров, электрических сетей 3500 метров позволит обеспечить инженерно-коммуникационной инфраструктурой 74 земельных участка)
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал
2024 года
акимат Костанайской области
208,8
МБ
47.
Прокладка газопровода в 15-м микрорайоне протяженностью 3500 метров (предусматривается строительство подводящего газопровода среднего давления и разводящих сетей низкого давления для отопления, горячего водоснабжения и приготовления пищи, 74 земельных участка)
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал 2024 года
акимат Костанайской области
59,7
МБ
4.8. Электроснабжение
48.
Реконструкция воздушной линии
10 кВ от ПС-11 до РП-36 (от ПС
11 ячейка № 11.0,6, 11.14 до РП ПСЦ; от ПС-11 до РП-36)
акт приемки
объекта в эксплуатацию
IV квартал
2024 года
акимат
Костанайской области,
МНЭ

28,7
ЖБ
2025 жылғы
IV тоқсан
170
РБ
4.9. Қауіпсіздік және құқық тәртібі
56.
Бейнебақылау камераларымен қамту аумағын кеңейту (көп пәтерлі үйлердің аулаларына жедел басқару орталықтарымен және полицияның кезекші бөлімдерімен интеграцияланған бейнебақылау камераларын орнату, жыл сайын
20 камера орнату)
орындалған жұмыстар актісі
2023 жылғы
IV тоқсан
Қостанай облысының әкімдігі
4,5
ЖБ
2024 жылғы
IV тоқсан
4,5
2025 жылғы
IV тоқсан
4,5
2026 жылғы
IV тоқсан
4,5
2027 жылғы
IV тоқсан
4,5
57.
Соғыс уақытында жұмысын жалғастыратын азаматтық қорғаныс санатына жатқызылған ұйымдардың паналайтын жерлерді құруын ұйымдастыру
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2025 жылғы
IV тоқсан
Қостанай облысының әкімдігі, азаматтық қорғаныс жөніндегі санатқа жатқызылған ұйымдар
110
БК
58.
Қала әкімінің қалалық қосалқы басқару пунктін құру (радиацияға қарсы жасырын пана базасында)
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2025 жылғы
IV тоқсан
Қостанай облысының әкімдігі
30
ЖБ
59.
Қалалық құлақтандыру жүйесін басқару пультін енгізу
қабылдау-беру актісі
2024 жылғы
IV тоқсан
Қостанай облысының әкімдігі
6,65
ЖБ
60.
Дабылды-сөйлеу құрылғыларын енгізу
қабылдау-беру актісі
2024 жылғы
IV тоқсан
Қостанай облысының әкімдігі

28,7
МБ
IV квартал
2025 года
170
РБ
4.9. Безопасность и правопорядок
56.
Расширение территории покрытия камерами видеонаблюдения (обустройство дворов многоквартирных домов камерами видеонаблюдения, интегрированными с центрами оперативных управлений и дежурными частями полиции, установка 20 камер ежегодно)
акт выполненных работ
IV квартал
2023 года
акимат Костанайской области
4,5
МБ
IV квартал
2024 года
4,5
IV квартал
2025 года
4,5
IV квартал
2026 года
4,5
IV квартал
2027 года
4,5
57.
Создание убежищ организациями, отнесенными к категории по гражданской обороне, продолжающими работу в военное время
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал
2025 года
акимат Костанайской области, организации, отнесенные к категории по гражданской обороне
110
ДИ
58.
Создание городского запасного пункта управления акима города (на базе противорадиационного укрытия)
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал
2025 года
акимат Костанайской области
30
МБ
59.
Внедрение городского пульта управления системой оповещения
акт приема-передачи
IV квартал
2024 года
акимат Костанайской области
6,65
МБ
60.
Внедрение сиренно-речевых устройств
акт приема-передачи
IV квартал
2024 года
акимат Костанайской области