Қазақстан Республикасының ішкі істер органдарындағы медициналық лауазымдары 2022 жылғы 1 шілдеден және 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қысқартылған, лауазымы қысқартылған кезде еңбек сіңірген жылдары үзіліссіз әскери қызметте, арнаулы мемлекеттік органдардағы және құқық қорғау органдарындағы, азаматтық қорғау органдарындағы қызметте, мемлекеттік фельдъегерлік қызметте кемінде он екі жыл және алты ай болған адамдар қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде орналасқан медициналық ұйымдарда жұмысын жалғастырған жағдайда, осындай адамдарға еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдеріне жеңілдіктерді сақтау қағидаларын бекіту және "Қазақстан Республикасының ішкі істер органдарындағы медициналық лауазымдары 2022 жылғы 1 шілдеден және 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қысқартылған, лауазымы қысқартылған кезде еңбек сіңірген жылдары үзіліссіз әскери қызметте, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарындағы қызметте, мемлекеттік фельдъегерлік қызметте кемінде он екі жыл және алты ай болған адамдар қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде орналасқан медициналық ұйымдарда жұмысын жалғастырған жағдайда оларға еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдеріне жеңілдіктерді сақтау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 22 маусымдағы № 412 қаулысының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 20 маусымдағы № 487 қаулысы.
Ескерту. Қаулының тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 10.10.2025 № 850 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы қаулы 01.07.2023 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Әлеуметтік кодексі 11-бабының 12) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының ішкі істер органдарындағы медициналық лауазымдары 2022 жылғы 1 шілдеден және 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қысқартылған, лауазымы қысқартылған кезде еңбек сіңірген жылдары үзіліссіз әскери қызметте, арнаулы мемлекеттік органдардағы және құқық қорғау органдарындағы, азаматтық қорғау органдарындағы қызметте, мемлекеттік фельдъегерлік қызметте кемінде он екі жыл және алты ай болған адамдар қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде орналасқан медициналық ұйымдарда жұмысын жалғастырған жағдайда, осындай адамдарға еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдеріне жеңілдіктерді сақтау қағидалары бекітілсін.

Об утверждении Правил сохранения льгот на пенсионные выплаты за выслугу лет лицам, медицинские должности которых сокращены в органах внутренних дел Республики Казахстан с 1 июля 2022 года и 1 января 2023 года, имевшим на момент сокращения должности выслугу лет не менее двенадцати лет и шести месяцев непрерывной воинской службы, службы в специальных государственных и правоохранительных органах, органах гражданской защиты, государственной фельдъегерской службе, при условии продолжения ими работы в медицинских организациях, расположенных в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы, и признании утратившим силу постановления Правительства Республики Казахстан от 22 июня 2022 года № 412 "Об утверждении Правил сохранения льгот на пенсионные выплаты за выслугу лет лицам, медицинские должности которых сокращены в органах внутренних дел Республики Казахстан с 1 июля 2022 года и 1 января 2023 года, имевшим на момент сокращения должности выслугу лет не менее двенадцати лет и шести месяцев непрерывной воинской службы, службы в специальных государственных и правоохранительных органах, государственной фельдъегерской службе, при условии продолжения ими работы в медицинских организациях, расположенных в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июня 2023 года № 487.
Сноска. Заголовок – в редакции постановления Правительства РК от 10.10.2025 № 850 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.07.2023.
В соответствии с подпунктом 12) статьи 11 Социального кодекса Республики Казахстан Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила сохранения льгот на пенсионные выплаты за выслугу лет лицам, медицинские должности которых сокращены в органах внутренних дел Республики Казахстан с 1 июля 2022 года и 1 января 2023 года, имевшим на момент сокращения должности выслугу лет не менее двенадцати лет и шести месяцев непрерывной воинской службы, службы в специальных государственных и правоохранительных органах, органах гражданской защиты, государственной фельдъегерской службе, при условии продолжения ими работы в медицинских организациях, расположенных в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы.

Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 10.10.2025 № 850 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. "Қазақстан Республикасының ішкі істер органдарындағы медициналық лауазымдары 2022 жылғы 1 шілдеден және 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қысқартылған, лауазымы қысқартылған кезде еңбек сіңірген жылдары үзіліссіз әскери қызметте, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарындағы қызметте, мемлекеттік фельдъегерлік қызметте кемінде он екі жыл және алты ай болған адамдар қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде орналасқан медициналық ұйымдарда жұмысын жалғастырған жағдайда оларға еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдеріне жеңілдіктерді сақтау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 22 маусымдағы № 412 қаулысының күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы 2023 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Ә. Смайылов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2023 жылғы 20 маусымдағы
№ 487 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының ішкі істер органдарындағы медициналық лауазымдары 2022 жылғы 1 шілдеден және 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қысқартылған, лауазымы қысқартылған кезде еңбек сіңірген жылдары үзіліссіз әскери қызметте, арнаулы мемлекеттік органдардағы және құқық қорғау органдарындағы, азаматтық қорғау органдарындағы қызметте, мемлекеттік фельдъегерлік қызметте кемінде он екі жыл және алты ай болған адамдар қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде орналасқан медициналық ұйымдарда жұмысын жалғастырған жағдайда, осындай адамдарға еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдеріне жеңілдіктерді сақтау қағидалары
Ескерту. Қағидалардың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 10.10.2025 № 850 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Қазақстан Республикасының ішкі істер органдарындағы медициналық лауазымдары 2022 жылғы 1 шілдеден және 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қысқартылған, лауазымы қысқартылған кезде еңбек сіңірген жылдары үзіліссіз әскери қызметте, арнаулы мемлекеттік органдардағы және құқық қорғау органдарындағы, азаматтық қорғау органдарындағы қызметте, мемлекеттік фельдъегерлік қызметте кемінде он екі жыл және алты ай болған адамдар қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде орналасқан медициналық ұйымдарда жұмысын жалғастырған жағдайда, осындай адамдарға еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдеріне жеңілдіктерді сақтау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасының Әлеуметтік кодексі 11-бабының 12) тармақшасына сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасының ішкі істер органдарындағы медициналық лауазымдары 2022 жылғы 1 шілдеден және 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қысқартылған, лауазымы қысқартылған кезде еңбек сіңірген жылдары үзіліссіз әскери қызметте, арнаулы мемлекеттік органдардағы және құқық қорғау органдарындағы, азаматтық қорғау органдарындағы қызметте, мемлекеттік фельдъегерлік қызметте кемінде он екі жыл және алты ай болған адамдар қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде орналасқан медициналық ұйымдарда жұмысын жалғастырған жағдайда, осындай адамдарға еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдеріне жеңілдіктерді сақтау тәртібін айқындайды.

Сноска. Пункт 1 – в редакции постановления Правительства РК от 10.10.2025 № 850 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Признать утратившим силу постановление Правительства Республики Казахстан от 22 июня 2022 года № 412 "Об утверждении Правил сохранения льгот на пенсионные выплаты за выслугу лет лицам, медицинские должности которых сокращены в органах внутренних дел Республики Казахстан с 1 июля 2022 года и 1 января 2023 года, имевшим на момент сокращения должности выслугу лет не менее двенадцати лет и шести месяцев непрерывной воинской службы, службы в специальных государственных и правоохранительных органах, государственной фельдъегерской службе, при условии продолжения ими работы в медицинских организациях, расположенных в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы".
3. Настоящее постановление вводится в действие с 1 июля 2023 года и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Смаилов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 20 июня 2023 года № 487
Правила сохранения льгот на пенсионные выплаты за выслугу лет лицам, медицинские должности которых сокращены в органах внутренних дел Республики Казахстан с 1 июля 2022 года и 1 января 2023 года, имевшим на момент сокращения должности выслугу лет не менее двенадцати лет и шести месяцев непрерывной воинской службы, службы в специальных государственных и правоохранительных органах, органах гражданской защиты, государственной фельдъегерской службе, при условии продолжения ими работы в медицинских организациях, расположенных в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы
Сноска. Заголовок – в редакции постановления Правительства РК от 10.10.2025 № 850 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила сохранения льгот на пенсионные выплаты за выслугу лет лицам, медицинские должности которых сокращены в органах внутренних дел Республики Казахстан с 1 июля 2022 года и 1 января 2023 года, имевшим на момент сокращения должности выслугу лет не менее двенадцати лет и шести месяцев непрерывной воинской службы, службы в специальных государственных и правоохранительных органах, органах гражданской защиты, государственной фельдъегерской службе, при условии продолжения ими работы в медицинских организациях, расположенных в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы (далее – Правила), разработаны в соответствии с подпунктом 12) статьи 11 Социального кодекса Республики Казахстан и определяют порядок сохранения льгот на пенсионные выплаты за выслугу лет лицам, медицинские должности которых сокращены в органах внутренних дел Республики Казахстан с 1 июля 2022 года и 1 января 2023 года, имевшим на момент сокращения должности выслугу лет не менее двенадцати лет и шести месяцев непрерывной воинской службы, службы в специальных государственных и правоохранительных органах, органах гражданской защиты, государственной фельдъегерской службе, при условии продолжения ими работы в медицинских организациях, расположенных в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы.

Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 10.10.2025 № 850 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Қағидалар медициналық лауазымдары қысқартылған адамдарға қолданылады, бұл ретте қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде орналасқан медициналық ұйымдарда жұмысын жалғастыруы шарт.
2-тарау. Медициналық лауазымдары қысқартылған адамдарға еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін сақтау тәртібі
3. Медициналық лауазымдары қысқартылған адамдар осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес өтініш негізінде басшының немесе оны алмастыратын тұлғаның тиісті бұйрығын шығару арқылы лауазымы қысқартылған күнге соңғы қызмет өткерген жеріндегі ішкі істер органдарында міндетті түрде тіркелуге тиіс, бұл бұйрықта қызметкердің тегі, аты, әкесінің атын (бар болса), ішкі істер органдарындағы қысқартылатын лауазымы, ақшалай қамтылымы, арнаулы атағы, ішкі істер органдарындағы қысқартылған кезі еңбек сіңірген жылдары міндетті түрде көрсетіледі.
Кадр қызметтері басшының немесе оны алмастыратын адамның бұйрығы негізінде тіркеу туралы анықтаманы осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес он жұмыс күні ішінде екі данада (біреуі медициналық лауазымы қысқартылған адамға қолы қойғызылып беріледі, екіншісі оның жеке ісіне беріледі) толтырады.
4. Медициналық лауазымдары қысқартылған адамдарға еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдері жалпы еңбек өтілі жиырма бес жыл және одан көп болғанда, оның кемінде он екі жыл алты айын үзіліссіз әскери қызмет, арнаулы мемлекеттік органдардағы және құқық қорғау органдарындағы, азаматтық қорғау органдарындағы қызмет, мемлекеттік фельдъегерлік қызмет құрағанда және штат қысқартылғанда, не денсаулық жағдайы салдарынан, не бекітілген арнаулы атағы бойынша құқық қорғау қызметінде болудың шекті жасына сәйкес келетін жасқа толған кезде жұмыстан шығарылғанда тағайындалады.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 10.10.2025 № 850 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
5. Еңбек сіңірген жылдарына зейнетақы төлемдерін тағайындау үшін ескерілетін ақшалай қамтылымның мөлшері соңғы жұмыс орнындағы тиісті қаржы қызметінің белгіленген үлгідегі ақша аттестатымен расталады.
6. Медициналық лауазымдары қысқартылған адамдарға еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдеріне жеңілдіктерді сақтау құқығы кадр қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде орналасқан медициналық ұйымдардың лауазымдары болып табылмайтын кез келген басқа лауазымдарға ауыстырылған жағдайларда жойылады.
Қазақстан Республикасының
ішкі істер органдарындағы
медициналық лауазымдары
2022 жылғы 1 шілдеден және
2023 жылғы 1 қаңтардан бастап
қысқартылған, лауазымы
қысқартылған кезде еңбек
сіңірген жылдары үзіліссіз
әскери қызметте, арнаулы
мемлекеттік органдардағы және
құқық қорғау органдарындағы,
азаматтық қорғау
органдарындағы қызметте,
мемлекеттік фельдъегерлік
қызметте кемінде он екі жыл
және алты ай болған адамдар
қылмыстық-атқару
(пенитенциарлық) жүйесінің
тергеу изоляторлары мен
мекемелерінде орналасқан
медициналық ұйымдарда
жұмысын жалғастырған
жағдайда, осындай адамдарға
еңбек сіңірген жылдары үшін
зейнетақы төлемдеріне
жеңілдіктерді сақтау
қағидаларына
1-қосымша

Сноска. Пункт 1 – в редакции постановления Правительства РК от 10.10.2025 № 850 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Правила распространяются на лиц, медицинские должности которых сокращены, при условии продолжения ими работы в медицинских организациях, расположенных в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы.
Глава 2. Порядок сохранения пенсионных выплат за выслугу лет лицам, медицинские должности которых сокращены
3. Лица, медицинские должности которых сокращены, подлежат обязательной регистрации в органах внутренних дел по последнему месту прохождения службы на дату сокращения должности в органах внутренних дел посредством издания соответствующего приказа руководителя или лица, его замещающего, с обязательным указанием фамилии, имени, отчества (при его наличии) сотрудника, сокращаемой должности, денежного содержания, специального звания, выслуги лет на момент сокращения в органах внутренних дел на основании заявления согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Кадровые службы на основании приказа руководителя или лица, его замещающего, заполняют справку о регистрации в двух экземплярах в течение десяти рабочих дней (одна выдается под роспись лицу, медицинская должность которого сокращена, вторая передается в личное дело) согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
4. Пенсионные выплаты за выслугу лет лицам, медицинские должности которых сокращены, назначаются при наличии общего трудового стажа двадцать пять и более лет, из которых не менее двенадцати лет и шести месяцев составляют непрерывная воинская служба, служба в специальных государственных и правоохранительных органах, органах гражданской защиты, государственной фельдъегерской службе, и увольнении по сокращению штатов либо вследствие состояния здоровья, либо по достижении возраста, соответствующего предельному возрасту состояния на правоохранительной службе по зафиксированному специальному званию.
Сноска. Пункт 4 – в редакции постановления Правительства РК от 10.10.2025 № 850 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Размер денежного содержания, учитываемый для назначения пенсионных выплат за выслугу лет, подтверждается денежным аттестатом установленного образца соответствующей финансовой службы по последнему месту работы.
6. Право на сохранение льгот на пенсионные выплаты за выслугу лет для лиц, медицинские должности которых сокращены, утрачивается в случаях кадрового перемещения на любые другие должности, не являющиеся должностями медицинских организаций, расположенных в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы.
Приложение 1
к Правилам сохранения льгот на
пенсионные выплаты за выслугу
лет лицам, медицинские
должности которых сокращены
в органах внутренних дел
Республики Казахстан с 1 июля
2022 года и 1 января 2023 года,
имевшим на момент сокращения
должности выслугу лет не менее
двенадцати лет и шести месяцев
непрерывной воинской службы,
службы в специальных
государственных и
правоохранительных органах,
органах гражданской защиты,
государственной
фельдъегерской службе, при
условии продолжения ими
работы в медицинских
организациях, расположенных
в следственных изоляторах
и учреждениях уголовно-
исполнительной
(пенитенциарной) системы

Ескерту. 1-қосымшаның оң жақ жоғарғы бұрышы жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 10.10.2025 № 850 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
__________________________
(мемлекеттік мекеменің атауы)
Өтініш
Кімнен____________________________________________________________________
(арнаулы атағы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(лауазымы)
тұратын мекенжайы:________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Мені "Құқық қорғау қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 80-бабы
1-тармағының 4) тармақшасына сәйкес (штаттардың қысқаруына немесе құқық қорғау
органының қайта ұйымдастырылуына байланысты басқа лауазымда пайдалану
мүмкіндігі болмаған жағдайда) ішкі істер органдарынан шығаруыңызды және
Қазақстан Республикасының Әлеуметтік кодексі 212-бабының 3-тармағына сәйкес
зейнетақымен қамсыздандыруды сақтай отырып, ішкі істер органдарындағы
медициналық лауазымы 2022 жылғы 1 шілдеден және 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап
қысқартылған адам ретінде тіркеуіңізді сұраймын.
Ішкі істер органдарындағы медициналық лауазымдары 2022 жылғы 1 шілдеден және
2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қысқартылған адамдар үшін көзделген еңбек сіңірген
жылдары үшін зейнетақы төлемдеріне құқық кадр қылмыстық-атқару жүйесінің тергеу
изоляторлары мен мекемелерінде орналасқан медициналық ұйымдардың лауазымдары
болып табылмайтын кез келген басқа лауазымдарға ауысқан жағдайда жойылатыны
туралы хабардармын.
Өтініш берушінің қолы __________ 20______ жылғы "__" ___________
Өтініш 20_____ жылғы "__" ________________________ қабылданды.
Өтінішті қабылдаған органның кадр қызметінің басшысы:
____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымы және қолы)
Қазақстан Республикасының
ішкі істер органдарындағы
медициналық лауазымдары
2022 жылғы 1 шілдеден және
2023 жылғы 1 қаңтардан бастап
қысқартылған, лауазымы
қысқартылған кезде еңбек
сіңірген жылдары үзіліссіз
әскери қызметте, арнаулы
мемлекеттік органдардағы және
құқық қорғау органдарындағы,
азаматтық қорғау
органдарындағы қызметте,
мемлекеттік фельдъегерлік
қызметте кемінде он екі жыл
және алты ай болған адамдар
қылмыстық-атқару
(пенитенциарлық) жүйесінің
тергеу изоляторлары мен
мекемелерінде орналасқан
медициналық ұйымдарда
жұмысын жалғастырған
жағдайда, осындай адамдарға
еңбек сіңірген жылдары үшін
зейнетақы төлемдеріне
жеңілдіктерді сақтау
қағидаларына
2-қосымша

Сноска. Правый верхний угол приложения 1 - в редакции постановления Правительства РК от 10.10.2025 № 850 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
________________________________________________________
(наименование государственного учреждения)
Заявление
От _____________________________________________________________________________
специальное звание, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(должность)
проживающего по адресу: _________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Прошу уволить меня из органов внутренних дел в соответствии с подпунктом 4)
пункта 1 статьи 80 Закона Республики Казахстан "О правоохранительной службе" (в связи с
сокращением штатов или реорганизацией правоохранительного органа в случае
невозможности использования в другой должности) и зарегистрировать как лицо,
медицинская должность которого сокращена в органах внутренних дел с 1 июля 2022 года и
1 января 2023 года, с сохранением пенсионного обеспечения в соответствии с пунктом 3
статьи 212 Социального кодекса Республики Казахстан.
Поставлен(а) в известность, что право на пенсионные выплаты за выслугу лет,
предусмотренное для лиц, медицинские должности которых сокращены в органах
внутренних дел с 1 июля 2022 года и 1 января 2023 года, утрачивается в случаях кадрового
перемещения на любые другие должности, не являющиеся должностями медицинских
организаций, расположенных в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-
исполнительной (пенитенциарной) системы.
Подпись заявителя ___________________ "______" ___________ 20____ года.
Заявление принято "______" ___________________ 20 ___ года.
Руководитель кадровой службы органа, принявшего заявление:
__________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность и подпись)
Приложение 2
к Правилам сохранения льгот на
пенсионные выплаты за выслугу
лет лицам, медицинские
должности которых сокращены
в органах внутренних дел
Республики Казахстан с 1 июля
2022 года и 1 января 2023 года,
имевшим на момент сокращения
должности выслугу лет не менее
двенадцати лет и шести месяцев
непрерывной воинской службы,
службы в специальных
государственных и
правоохранительных органах,
органах гражданской защиты,
государственной
фельдъегерской службе, при
условии продолжения ими
работы в медицинских
организациях, расположенных в
следственных изоляторах и
учреждениях уголовно-
исполнительной
(пенитенциарной) системы

Ескерту. 2-қосымшаның оң жақ жоғарғы бұрышы жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 10.10.2025 № 850 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының ішкі істер органдарындағы медициналық лауазымдары 2022 жылғы 1 шілдеден және 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қысқартылған, лауазымы қысқартылған кезде еңбек сіңірген жылдары үзіліссіз әскери қызметте, арнаулы мемлекеттік органдардағы және құқық қорғау органдарындағы, азаматтық қорғау органдарындағы қызметте, мемлекеттік фельдъегерлік қызметте кемінде он екі жыл және алты ай болған адамдар қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде орналасқан медициналық ұйымдарда жұмысын жалғастырған жағдайда оларды тіркеу туралы анықтама
Ескерту. Тақырып жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 10.10.2025 № 850 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
____________________________________________________________________
(мемлекеттік органның, бөліністің атауы) ____________________________берді.
1. Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)________________________________
____________________________________________________________________
2. Ішкі істер органдарындағы лауазымы қысқартылған кездегі арнаулы атағы
____________________________________________________________________
3. Ішкі істер органдарындағы лауазымы қысқартылған күні ішкі істер органдары
қызметкерінің атқарған лауазымы _____________________________
____________________________________________________________________
4. Еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдеріне құқығын сақтай отырып,
қызметтен шығару туралы 20 жылғы "___" _______ № ______ бұйрық.
Мөр орны Ішкі істер органының кадр
қызметінің басшысы

Сноска. Правый верхний угол приложения 2 - в редакции постановления Правительства РК от 10.10.2025 № 850 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Справка о регистрации лиц, медицинские должности которых сокращены в органах внутренних дел Республики Казахстан с 1 июля 2022 года и 1 января 2023 года, имевших на момент сокращения должности выслугу лет не менее двенадцати лет и шести месяцев непрерывной воинской службы, службы в специальных государственных и правоохранительных органах, органах гражданской защиты, государственной фельдъегерской службе, при условии продолжения ими работы в медицинских организациях, расположенных в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы
Сноска. Заголовок – в редакции постановления Правительства РК от 10.10.2025 № 850 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Выдана _________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
(наименование государственного органа, подразделения)
1. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) _________________________________________
________________________________________________________________________________
2. Специальное звание на момент сокращения должности в органах внутренних дел
________________________________________________________________________________
3. Занимаемая должность сотрудника органов внутренних дел на дату сокращения
должности в органах внутренних дел ________________________________________________
________________________________________________________________________________
4. Приказ об увольнении со службы с сохранением права на пенсионные выплаты за выслугу
лет от "____" __________ 20____ года № ______
Место печати                         Руководитель кадровой службы органа
внутренних дел