"Ішкі істер органдарының қызметкерлерін қызметтік тұрғынжаймен қамтамасыз ету, тұрғын үй төлемдерінің мөлшерін есептеу, оларды тағайындау, қайта есептеу, жүзеге асыру, тоқтату, тоқтата тұру және қайта бастау қағидаларын, сондай-ақ тұрғын үй төлемдерін алуға құқығы бар ішкі істер органдарының қызметкерлері лауазымдарының санаттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 5 тамыздағы № 524 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 23 мамырдағы № 396 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2026 жылғы 11 маусымдағы № 487 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 11.06.2026 № 487 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Ішкі істер органдарының қызметкерлерін қызметтік тұрғынжаймен қамтамасыз ету, тұрғын үй төлемдерінің мөлшерін есептеу, оларды тағайындау, қайта есептеу, жүзеге асыру, тоқтату, тоқтата тұру және қайта бастау қағидаларын, сондай-ақ тұрғын үй төлемдерін алуға құқығы бар ішкі істер органдарының қызметкерлері лауазымдарының санаттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 5 тамыздағы № 524 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 101-11-бабына және "Қазақстан Республикасының ішкі істер органдары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 22-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:";
көрсетілген қаулымен бекітілген ішкі істер органдарының тұрғын үй төлемдерін алуға құқығы бар қызметкерлері лауазымдарының санаттарында:
"1. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің орталық аппараты" деген тармақта:
екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Криминалдық полиция департаменті, Ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрес департаменті, Экстремизмге қарсы іс-қимыл департаменті, Есірткі қылмысына қарсы іс-қимыл департаменті, Тергеу департаменті, Жедел-криминалистикалық департамент, Өзіндік қауіпсіздік департаменті, Арнайы және жұмылдыру даярлығы департаменті, "Интерпол" ұлттық орталық бюросы, Жедел басқару орталығы";
мынадай мазмұндағы он төртінші және он бесінші абзацтармен толықтырылсын:
"ерекше тапсырмалар жөніндегі аға инспектор;
аға инспектор;";
мынадай мазмұндағы отыз үшінші абзацпен толықтырылсын:
"кезекші бөлімнің жедел кезекшісі;";
"2. Қылмыстық-атқару жүйесі комитеті" деген тармақ мынадай мазмұндағы отыз төртінші, отыз бесінші және отыз алтыншы абзацтармен толықтырылсын:
"Кадр саясаты басқармасы
кәсіптік даярлық тобының бас маманы;
кәсіптік даярлық тобының аға инспекторы;";
"3. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің қарамағындағы ұйымдар (мемлекеттік мекемелер)" деген тармақ:
мынадай мазмұндағы отыз жетінші және отыз сегізінші абзацтармен толықтырылсын:
"кәсіптік қызметтік және дене даярлығы жөніндегі аға инспектор;
кәсіптік қызметтік және дене даярлығы жөніндегі инспектор;";
мынадай мазмұндағы алпыс бесінші, алпыс алтыншы және алпыс жетінші абзацтармен толықтырылсын:
"Кадр саясаты бөлімі (бөлімше, топ)
кәсіптік қызметтік және дене даярлығы жөніндегі аға инспектор;
кәсіптік қызметтік және дене даярлығы жөніндегі инспектор;";
мынадай мазмұндағы жүз қырық бірінші, жүз қырық екінші және жүз қырық үшінші абзацтармен толықтырылсын:
"Кадр саясаты бөлімі (бөлімше, топ)
кәсіптік қызметтік және дене даярлығы жөніндегі аға инспектор;
кәсіптік қызметтік және дене даярлығы жөніндегі инспектор;";
"4. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің аумақтық органдары" деген тармақта:
жиырма сегізінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Криминалдық полиция, ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрес, есірткі қылмысына қарсы іс-қимыл, экстремизмге қарсы іс-қимыл, тергеу, анықтау, жедел-криминалистикалық, өзіндік қауіпсіздік, арнайы және жұмылдыру даярлығы қызметтері";
отызыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"басқарма, бөлім, бөлімше бастығының орынбасары;";
мынадай мазмұндағы елуінші, елу бірінші және елу екінші абзацтармен толықтырылсын:
"ерекше тапсырмалар жөніндегі аға инспектор;
аға инспектор;
инспектор";
мынадай мазмұндағы жүз жиырма алтыншы және жүз жиырма жетінші абзацтармен толықтырылсын:
"кадр, кәсіптік қызметтік және дене даярлығы тобының аға инспекторы;
кадр, кәсіптік қызметтік және дене даярлығы тобының инспекторы;".

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 5 августа 2021 года № 524 "Об утверждении Правил обеспечения служебным жилищем сотрудников органов внутренних дел, исчисления размера, назначения, перерасчета, осуществления, прекращения, приостановления и возобновления жилищных выплат, а также категорий должностей сотрудников органов внутренних дел, имеющих право на получение жилищных выплат"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 мая 2023 года № 396. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 июня 2026 года № 487
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 11.06.2026 № 487 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 5 августа 2021 года № 524 "Об утверждении Правил обеспечения служебным жилищем сотрудников органов внутренних дел, исчисления размера, назначения, перерасчета, осуществления, прекращения, приостановления и возобновления жилищных выплат, а также категорий должностей сотрудников органов внутренних дел, имеющих право на получение жилищных выплат" следующие изменения и дополнения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии со статьей 101-11 Закона Республики Казахстан "О жилищных отношениях" и статьей 22 Закона Республики Казахстан "Об органах внутренних дел Республики Казахстан" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:";
в категориях должностей сотрудников органов внутренних дел, имеющих право на получение жилищных выплат, утвержденных указанным постановлением:
в пункте "1. Центральный аппарат Министерства внутренних дел Республики Казахстан":
абзац второй изложить в следующей редакции:
"Департамент криминальной полиции, Департамент по борьбе с организованной преступностью, Департамент по противодействию экстремизму, Департамент по противодействию наркопреступности, Следственный департамент, Оперативно-криминалистический департамент, Департамент собственной безопасности, Департамент специальной и мобилизационной подготовки, Национальное центральное бюро "Интерпол", Центр оперативного управления";
дополнить абзацами четырнадцатым и пятнадцатым следующего содержания:
"старший инспектор по особым поручениям;
старший инспектор;";
дополнить абзацем тридцать третьим следующего содержания:
"оперативный-дежурный дежурной части;";
пункт "2. Комитет уголовно-исполнительной системы" дополнить абзацами тридцать четвертым, тридцать пятым и тридцать шестым следующего содержания:
"Управление кадровой политики
главный специалист группы профессиональной подготовки;
старший инспектор группы профессиональной подготовки.";
пункт "3. Организации (государственные учреждения), находящиеся в ведении Министерства внутренних дел Республики Казахстан":
дополнить абзацами тридцать седьмым и тридцать восьмым следующего содержания:
"старший инспектор по профессиональной служебной и физической подготовке;
инспектор по профессиональной служебной и физической подготовке;";
дополнить абзацами шестьдесят пятым, шестьдесят шестым и шестьдесят седьмым следующего содержания:
"Отдел кадровой политики (отделение, группа)
старший инспектор по профессиональной служебной и физической подготовке;
инспектор по профессиональной служебной и физической подготовке.";
дополнить абзацами сто сорок первым, сто сорок вторым и сто сорок третьим следующего содержания:
"Отдел кадровой политики (отделение, группа)
старший инспектор по профессиональной служебной и физической подготовке;
инспектор по профессиональной служебной и физической подготовке;";
в пункте "4. Территориальные органы Министерства внутренних дел Республики Казахстан":
абзац двадцать восьмой изложить в следующей редакции:
"Службы криминальной полиции, по борьбе с организованной преступностью, по противодействию наркопреступности, по противодействию экстремизму, следствия, дознания, оперативно-криминалистические, собственной безопасности, специальной и мобилизационной подготовки";
абзац тридцатый изложить в следующей редакции:
"заместитель начальника управления, отдела, отделения;";
дополнить абзацами пятидесятым, пятьдесят первым и пятьдесят вторым следующего содержания:
"старший инспектор по особым поручениям;
старший инспектор;
инспектор";
дополнить абзацами сто двадцать шестым и сто двадцать седьмым следующего содержания:
"старший инспектор группы по кадрам, профессиональной служебной и физической подготовке;
инспектор группы по кадрам, профессиональной служебной и физической подготовке.".

2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап туындаған қатынастарға қолданылады.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Ә. Смайылов

2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 1 января 2023 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Смаилов