Ұлытау облысын әлеуметтік-экономикалық дамытудың 2022 – 2026 жылдарға арналған кешенді жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 4 қарашадағы № 871 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2026 жылғы 18 наурыздағы № 180 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 18.03.2026 № 180 қаулысымен.
Ұлытау облысын әлеуметтік-экономикалық дамыту мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Ұлытау облысын әлеуметтік-экономикалық дамытудың 2022 – 2026 жылдарға арналған кешенді жоспары (бұдан әрі – Кешенді жоспар) бекітілсін.
2. Орталық атқарушы органдар, Ұлытау облысының әкімдігі және мүдделі ұйымдар (келісу бойынша) Кешенді жоспарда көзделген іс-шаралардың уақтылы орындалуын қамтамасыз етсін және жыл қорытындысы бойынша 25 қаңтардан кешіктірмей Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігіне олардың іске асырылу барысы туралы ақпарат беріп тұрсын.
3. Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі жыл қорытындысы бойынша 15 ақпаннан кешіктірмей Қазақстан Республикасының Үкіметіне Кешенді жоспардың іске асырылу барысы туралы жиынтық ақпарат беріп тұрсын.
4. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігіне жүктелсін.
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Ә. Смайылов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2022 жылғы 4 қарашадағы
№ 871 қаулысымен
бекітілген
Ұлытау облысын әлеуметтік-экономикалық дамытудың 2022 – 2026 жылдарға арналған кешенді жоспары
Кіріспе
Ұлытау облысы "Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2022 жылғы 3 мамырдағы № 887 Жарлығымен құрылды.
Ұлытау облысының экономикасын өнеркәсіп айқындайды, оның даму деңгейі облыстың әлеуметтік-экономикалық жай-күйі мен тұрақты әлеуметтік климатының басты индикаторы болып табылады.
Облыстың өнеркәсіптік әлеуетін экономиканың өңдеу және өндіру секторларының ірі, орта және шағын кәсіпорындары айқындайды. Негізгі үлес түсті және жерде сирек кездесетін металдар өндіруге шоғырланған.
Облыста кен өндіруден бастап дайын өнім өндіруге дейін өндірістің толық циклі бар Қазақстандағы ең ірі мыс өндіруші орналасқан, онда облыс тұрғындарының үштен бір бөлігі жұмыс істейді.
Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросының деректеріне сәйкес осы жылғы 9 айда Ұлытау облысы бойынша қысқа мерзімді экономикалық индикатор 104,6 %-ды құрады.

Об утверждении Комплексного плана социально-экономического развития области Ұлытау на 2022 – 2026 годы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 ноября 2022 года № 871. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 марта 2026 года № 180.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 18.03.2026№ 180.
В целях социально-экономического развития области Ұлытау Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый Комплексный план социально-экономического развития области Ұлытау на 2022 – 2026 годы (далее – Комплексный план).
2. Центральным государственным органам, акимату области Ұлытау и заинтересованным организациям (по согласованию) обеспечить своевременное выполнение мероприятий, предусмотренных Комплексным планом, и по итогам года, не позднее 25 января, представлять информацию о ходе их реализации в Министерство национальной экономики Республики Казахстан.
3. Министерству национальной экономики Республики Казахстан по итогам года, не позднее 15 февраля, представлять в Правительство Республики Казахстан сводную информацию о ходе реализации Комплексного плана.
4. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства Республики Казахстан согласно приложению к настоящему постановлению.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Министерство национальной экономики Республики Казахстан.
6. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Смаилов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 4 ноября 2022 года № 871
Комплексный план
социально-экономического развития области Ұлытау на 2022 – 2026 годы
Введение
Область Ұлытау образована Указом Президента Республики Казахстан от 3 мая 2022 года № 887 "О некоторых вопросах административно-территориального устройства Республики Казахстан".
Экономику области Ұлытау определяет промышленность, уровень развития которой является главным индикатором ее социально-экономического состояния и стабильного социального климата.
Промышленный потенциал области определяют крупные, средние и малые предприятия обрабатывающего и добывающего секторов экономики. Основная доля сосредоточена в производстве цветных и редкоземельных металлов.
В области расположен крупнейший производитель меди в Казахстане с полным циклом производства: от добычи руды до производства готовой продукции, где занята треть жителей региона.
Согласно данным Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан краткосрочный экономический индикатор по области Ұлытау за 9 месяцев текущего года составил 104,6 %.

2021 жылы өнеркәсіп өндірісінің көлемі 2020 жылмен салыстырғанда 13,5 %-ға өсіп, 711,7 млрд теңгені құрады, негізгі үлесі өңір үшін қала құраушы кәсіпорын – "Қазақмыс" корпорациясы" ЖШС-не тиесілі.
Нақты сектордағы көрсеткіштердің өсуі белсенді инвестициялық қызмет есебінен қамтамасыз етілді. 2021 жылы негізгі капиталға салынған инвестициялар 166 млрд теңгені құрады. Негізгі капиталға салынған инвестициялардың ең көп үлесі өңдеу өнеркәсібіне тиесілі (55 %).
Облыстың металлургия, химия, жеңіл өнеркәсіп және машина жасауды дамыту үшін әлеуеті бар. Қолда бар минералды базаны және кадрлық әлеуетті пайдалана отырып, жоғары технологиялық өндірістерді дамытуға зор мүмкіндік бар.
Облыс аумағында экономиканың нақты секторының дамуымен қатар, ауыл шаруашылығы да тұрақты дамып келеді, оның негізін мал шаруашылығы мен өсімдік шаруашылығы құрайды.
Шағын және орта бизнес белсенді дамып келеді. Шағын және орта бизнесте жұмыспен қамтылғандар саны 2021 жылдың қорытындысы бойынша 27257 адам, шағын және орта бизнес субъектілерінің өнім шығаруы 164381 млн теңгені құрады.
Мектепке дейінгі және орта білім беру саласында 35854 оқушыны қамтитын 87 мектеп жұмыс істейді, оның ішінде 14 мектепте (16 %) спорт залдары жоқ, мұғалімдер (236 бірлік) жетіспейді.
Сондай-ақ облыс бойынша жалпы 6557 баланы қамтитын 49 мектепке дейінгі мекеме және 59 шағын орталық жұмыс істейді, 0-ден 6 жасқа дейінгі 3770 бала кезекте тұр.
Денсаулық сақтау саласындағы соңғы үш жылдағы серпін халықтың жалпы өлім-жітім деңгейінің 11,5 %-ға, сәбилер өлім-жітімінің – 17,8 %-ға, аналар өлім-жітімінің – 6,3 %-ға және онкологиялық аурулардан өлім-жітімнің – 6,9 %-ға өскенін көрсетіп отыр.
Негізгі проблемалар – қанағаттанғысыз экология, заманауи медициналық мекемелердің болмауы, дәрігер кадрлардың өте тапшылығы.
Су деңгейінің төмендеуі, ауыз су сапасының нашарлығы және ауаның ластануы тұрғындардың денсаулығы мен қоршаған ортаға зиян тигізіп отыр.
Облыстық және аудандық маңызы бар автомобиль жолдарының 23 %-ы (277,4 км), қалаішілік және кентішілік жолдардың 30 %-ы (163,4 км) қанағаттанғысыз жай-күйде.
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз етуді кешенді шешу өзекті мәселе болып табылады. Облыс бойынша тұрғын үй алуға 6044 адам кезекте тұр.
Жалпы инфрақұрылымды дамыту мен жол құрылысын ескере отырып, өңірдің солтүстік пен оңтүстікті, батыс пен шығысты байланыстыратын Қазақстанның логистикалық орталығына айналу әлеуеті бар.
Облыстың экономикалық өсу драйверлерінің бірі ішкі туризм бола алады, ол үшін жол инфрақұрылымын жақсарту, жол бойындағы сервисті дамыту және туристік лекті ұлғайту бойынша шаралар кешенін қабылдау қажет.

Объем промышленного производства в 2021 году составил 711,7 млрд тенге и вырос на 13,5 % по сравнению с 2020 годом, основная доля приходится на градообразующее для региона предприятие – ТОО "Корпорация "Казахмыс".
Рост показателей в реальном секторе обеспечен за счет активной инвестиционной деятельности. Инвестиции в основной капитал по итогам 2021 года составили 166 млрд тенге. Наибольшая доля инвестиций в основной капитал приходится на обрабатывающую промышленность (55 %).
Область обладает потенциалом для развития металлургической, химической, легкой промышленности и машиностроения. Используя имеющуюся минеральную базу и кадровый потенциал, существует большая вероятность развития высокотехнологичных производств.
Наряду с развитием реального сектора экономики на территории области стабильно развивается сельское хозяйство, основу которого составляют животноводство и растениеводство.
Активно развивается малый и средний бизнес. Численность занятых в малом и среднем бизнесе по итогам 2021 года составила 27257 человек, выпуск продукции субъектами малого и среднего бизнеса составил 164381 млн тенге.
В сфере дошкольного и среднего образования функционирует 87 школ с охватом 35854 обучающихся, из которых 14 школ (16 %) не имеют спортивных залов, имеется дефицит учителей (236 ед.).
Также по области функционирует 49 дошкольных учреждений и 59 мини-центров с общим охватом 6557 детей, дефицит дошкольных мест составляет 3770 детей в возрасте от 0 до 6 лет.
В сфере здравоохранения динамика последних трех лет показывает рост уровня общей смертности населения на 11,5 %, младенческой – на 17,8 %, материнской – на 6,3 % и от онкозаболеваний – на 6,9 %.
Основными проблемами являются неудовлетворительная экология, отсутствие современных медицинских учреждений, острый дефицит врачебных кадров.
Понижение уровня воды, плохое качество питьевой воды и загрязнение воздуха вредят здоровью жителей и окружающей среде.
В неудовлетворительном состоянии находятся 23 % (277,4 км) автомобильных дорог областного и районного значения и 30 % (163,4 км) внутригородских и внутрипоселковых дорог.
Актуальным вопросом является комплексное решение обеспечения жильем отдельных категорий граждан. Так, в очереди на получение жилья по области состоит 6044 человека.
В целом регион имеет потенциал, чтобы стать логистическим центром Казахстана, связующим север и юг, запад и восток, с учетом развития инфраструктуры и строительства дорог.
Внутренний туризм способен стать одним из драйверов экономического роста области, для которого необходимо принять комплекс мер по улучшению дорожной инфраструктуры, развитию придорожного сервиса и увеличению туристического потока.

Осы жылдың 9 айында облыс халқының саны 229,1 мың адамды құрады. Урбандалу дәрежесі – 77,1 % (22,9 % – ауыл тұрғындары). 2021 жылдың қорытындысы бойынша бала туу деңгейі 9,3 %-ға өсті.
Өңірдегі демографиялық ілгерілеуді және жалпы облыстың дамуын назарға ала отырып, бірінші кезекте жергілікті халықтың өмір сүру сапасын жақсарту, әлеуметтік саланы, экологияны, тұрғын үйді, инфрақұрылымды және жол саласын дамыту жөнінде тиісті шаралар қабылдау қажет.
Бес жыл ішінде өңірді кешенді индустриялық дамытуды іске асыру жоспарланған, металлургия өнеркәсібін, ауыл шаруашылығын, әлеуметтік инфрақұрылымды қарқынды дамытуға және экологиялық мәселелерді шешуге баса назар аударылатын болады.
Жаңа жобаларды іске асыру 9,5 мың жаңа жұмыс орнының (оның ішінде 4894 тұрақты) құрылуын қамтамасыз етеді, бұл жұмыссыздық деңгейін 4,2 %-дан 4 %-ға, оның ішінде жастар арасында 4,3 %-дан 4 %-ға дейін төмендетуге мүмкіндік береді.
Ұлытау облысын әлеуметтік-экономикалық дамытудың 2022 – 2026 жылдарға арналған кешенді жоспары өңірдің орнықты дамуын қамтамасыз етуге, инвестициялық тартымдылығын арттыруға және бизнестің экономикалық белсенділігінің өсуі үшін қолайлы жағдай жасауға бағытталған.
Ұлытау облысын әлеуметтік-экономикалық дамытудың 2022 – 2026 жылдарға арналған кешенді жоспары
Күтілетін нәтижелер:
Шағын және орта бизнесте (бұдан әрі – ШОБ) жұмыспен қамтылғандар санының өсуі 10,8 %-ды немесе 30212 адамды (2021 жылы – 27257 адам), ШОБ өнімін шығару 2,7 есе ұлғайып, 448826 млн теңгені (2021 жылы – 164381 млн теңге) құрайды.
9,5 мың жаңа жұмыс орнын (оның 4894 тұрақты) құру жоспарланған.
Мектепке дейінгі білім беру саласында 3 жастан 6 жасқа дейінгі балаларды мектепке дейінгі тәрбиемен және оқытумен қамту 77,2 %-дан 82 %-ға дейін ұлғайтылады.
Оқушыларды қосымша біліммен қамту 80 %-ға дейін ұлғаяды (2022 жылы – 10,6 %);
Мүмкіндіктері шектеулі 421 баланы (28 %) кешенді оңалтумен қамту артады.
Денсаулық сақтау саласында 2026 жылға қарай өлім-жітім көрсеткіші 1000 адамға шаққанда 10,2-ден 9,7 жағдайға дейін, нәресте өлімі 1000 тірі туғанға шаққанда 9,6-дан 9,2 жағдайға дейін, аналар өлімі 10000 тірі туғанға шаққанда 24,7-ден 0 жағдайға дейін төмендейді.
2026 жылға қарай:
өмір сүру ұзақтығының көрсеткішін 67,0-ден 73,6 жасқа дейін ұлғайту;
ауыл тұрғындарын ауыз сумен 100 % қамтамасыз ету;
облысты 100 % іркіліссіз және сапалы сумен қамтамасыз ету;
173 мың адамды (86 %) іркіліссіз және сапалы жылумен қамтамасыз ету жоспарланған.

Численность населения области за 9 месяцев текущего года составила 229,1 тыс. человек. Степень урбанизации – 77,1 % (22,9 % – сельское население). Уровень рождаемости по итогам 2021 года увеличился на 9,3 %.
Учитывая демографический сдвиг региона в положительную сторону и развитие области в целом, в первую очередь требуются улучшение качества жизни местного населения, принятие соответствующих мер по развитию социальной сферы, экологии, жилья, инфраструктуры и дорожной отрасли.
За пять лет планируется реализация комплексного индустриального развития региона, особое внимание будет уделено интенсивному развитию металлургической промышленности, сельского хозяйства, социальной инфраструктуры и решению экологических проблем.
Реализация новых проектов обеспечит создание 9,5 тыс. новых рабочих мест (из них 4894 – постоянные), что позволит снизить уровень безработицы с 4,2 % до 4 %, в том числе среди молодежи с 4,3 % до 4 %.
Комплексный план социально-экономического развития области Ұлытау на 2022 – 2026 годы направлен на обеспечение устойчивого развития, повышение инвестиционной привлекательности региона и создание благоприятных условий для роста экономической активности бизнеса.
Комплексный план социально-экономического развития области Ұлытау на 2022 – 2026 годы
Ожидаемые результаты:
Рост численности занятых в малом и среднем бизнесе (далее – МСБ) составит 10,8 % или 30212 человек (в 2021 году – 27257 человек), выпуск продукции субъектами МСБ увеличится в 2,7 раза и составит 448826 млн тенге (в 2021 году – 164381 млн тенге).
Планируется создание 9,5 тыс. новых рабочих мест (из них 4894 – постоянные).
В области дошкольного образования увеличится охват детей в возрасте от 3 до 6 лет дошкольным воспитанием и обучением с 77,2 % до 82 %.
Увеличится охват учащихся дополнительным образованием до 80 % (в 2022 году – 10,6 %).
Увеличится охват комплексной реабилитацией 421 детей (28 %) с ограниченными возможностями.
В сфере здравоохранения к 2026 году будут снижены показатели смертности населения с 10,2 до 9,7 случаев на 1000 человек, младенческой смертности с 9,6 до 9,2 случаев на 1000 родившихся живыми, случаи материнской смертности планируется довести с 24,7 до 0 случаев на 100000 родившихся живыми.
К 2026 году:
планируется увеличение показателя ожидаемой продолжительности жизни с 67,0 до 73,6 лет;
обеспечение 100 % доступом к питьевой воде для сельского населения;
обеспечение области бесперебойным и качественным водоснабжением 100 %;
обеспечение бесперебойным и качественным теплоснабжением 173 тыс. человек (86 %).

Жақсы және қанағаттанарлық жағдайдағы жолдардың деңгейі 87 %-дан 98 %-ға, ал қалаішілік және елді мекенішілік жолдардың деңгейі 70 %-дан 90 %-ға дейін артады.
Агроөнеркәсіптік кешенде жоспарланған іс-шаралар мал басының санын: ірі қара малды – 50 %-ға (157,6 мыңнан 236,4 мың басқа дейін), ұсақ малды – 40 %-ға (299,6 мыңнан 419,4 мың басқа дейін), жылқыны – 30 %-ға (148,9 мыңнан 193,6 мың басқа дейін) ұлғайтуға мүмкіндік береді.

Уровень дорог в хорошем и удовлетворительном состоянии увеличится с 87 % до 98 %, а внутригородских и внутрипоселковых – с 70 % до 90 %.
Мероприятия, планируемые в агропромышленном комплексе, позволят увеличить поголовье крупного рогатого скота на 50 % (с 157,6 тыс. до 236,4 тыс. голов), мелкого рогатого скота – на 40 % (с 299,6 тыс. до 419,4 тыс. голов), лошадей – на 30 % (с 148,9 тыс. до 193,6 тыс. голов).

226
ЖИ
35.
Жаңаарқа ауданында ет өңдеу және ет өнімдерін өндіру кешенін құру
пайдалануға беру актісі
Ұлытау
облысының әкімдігі
2022 жыл
573
ЖИ
36.
Жалпы ауданы кемінде 400 га жер учаскесін бере
отырып, картоп пен көкөністер өсіретін шаруа
қожалықтарын құру
жер пайдаланудың құқық белгілеуші құжаттары
Ұлытау
облысының әкімдігі
2023 жыл
200
ЖИ
250
ЖБ
37.
Жезқазған қаласында ұн тарту кешенін жаңғырту
пайдалануға беру актісі
Ұлытау
облысының әкімдігі
2023 жыл
400
ЖИ
38.
Сәтбаев қаласында құс етін қайта өңдейтін сою цехын құру
пайдалануға беру актісі
Ұлытау
облысының әкімдігі
2023 жыл
113
ЖИ
39.
Жаңаарқа ауданында ауыл шаруашылығы және жабайы тұяқты жануарларға арналған жемшөп пен жемшөп
қоспаларын өндіретін жемшөп базасын құру
пайдалануға беру актісі
Ұлытау
облысының әкімдігі, "AIMURZA" ЖШС
(келісу
бойынша)
2023 жыл
229
ЖИ
40.
Жаңаарқа ауданында сүт өңдеу зауытын құру
пайдалануға беру актісі
Ұлытау
облысының әкімдігі
2023 жыл
270
ЖИ
41.
Жаңаарқа ауданында кейіннен етті тереңінен қайта
өңдей отырып, мал сою алаңы, тоңазытқыш
қоймалары, мұздатқыш камералары бар 10000 басқа
арналған мал шаруашылығы кешенін құру
пайдалануға беру актісі
Ұлытау
облысының әкімдігі,
"ULY DALA Co" ЖШС
(келісу
бойынша)
2023 жыл
1 265
ЖИ
42.
Жезқазған қаласында ет өңдеу кешенін салу
пайдалануға беру актісі
Ұлытау
облысының әкімдігі
2024 жыл
3 500
ЖИ
43.
Жезқазған қаласында ауыл шаруашылығы
ғылыми-тәжірибелік ұйым филиалын ашу
Қазақстан
Республикасының
Үкіметіне
ақпарат
АШМ, ҒЖБМ, Қаржымині, ҰЭМ, Ұлытау облысының әкімдігі
2023 жыл
талап етілмейді
44.
Жезқазған қаласында облыстық ветеринариялық
зертхана ашу және Ұлытау ауылында модульдік
зертхананың құрылысын аяқтау
пайдалануға беру актісі
АШМ, Ұлытау облысының әкімдігі
2023 жыл
420
РБ
45.
2025 жылға қарай майлы дақылдардың егіс алқаптарын 5000 гектарға дейін ұлғайту
АШМ-ға
ақпарат
Ұлытау
облысының әкімдігі
жыл сайын
талап етілмейді
46.
Жезқазған қаласы Кеңгір ауылында жұмыртқа
бағытындағы құс фабрикасын ашу
пайдалануға беру актісі
Ұлытау
облысының әкімдігі
2024 жыл

226
ЧИ
35.
Создание комплекса по переработке мяса конины и производству мясопродуктов в Жанааркинском районе
акт ввода в эксплуатацию
акимат области Ұлытау
2022 год
573
ЧИ
36.
Создание фермерских хозяйств по выращиванию картофеля и овощей общей площадью не менее 400 га
правоустанавливающие документы на землепользование
акимат области Ұлытау
2023 год
200
ЧИ
250
МБ
37.
Модернизация мукомольного комплекса в городе Жезказгане
акт ввода в эксплуатацию
акимат области Ұлытау
2023 год
400
ЧИ
38.
Создание убойного цеха по переработке мяса птицы в городе Сатпаеве
акт ввода в эксплуатацию
акимат области Ұлытау
2023 год
113
ЧИ
39.
Создание кормовой базы с производством кормов и кормовых добавок для сельскохозяйственных и диких копытных животных в Жанааркинском районе
акт ввода в эксплуатацию
акимат области Ұлытау,
ТОО "AIMURZA"
(по согласованию)
2023 год
229
ЧИ
40.
Создание молокоперерабатывающего завода в Жанааркинском районе
акт ввода в эксплуатацию
акимат области Ұлытау
2023 год
270
ЧИ
41.
Создание животноводческого комплекса на 10000 голов скота с убойным цехом, охлаждаемыми складами, холодильными камерами с последующей глубокой переработкой мяса в Жанааркинском районе
акт ввода в эксплуатацию
акимат области Ұлытау,
ТОО "ULY DALA Co"
(по согласованию)
2023 год
1 265
ЧИ
42.
Строительство мясоперерабатывающего комбината в городе Жезказгане
акт ввода в эксплуатацию
акимат области Ұлытау
2024 год
3 500
ЧИ
43.
Открытие филиала сельскохозяйственной научно-опытной организации в городе Жезказгане
информация в Правительство Республики Казахстан
МСХ, МНВО, МФ, МНЭ, акимат области Ұлытау
2023 год
не требуются
44.
Открытие областной ветеринарной лаборатории в городе Жезказгане и
завершение строительства модульной лаборатории в селе Улытау
акт ввода в эксплуатацию
МСХ,
акимат области Ұлытау
2023 год
420
РБ
45.
Увеличение к 2025 году посевных площадей масличных культур до 5000 га
информация в МСХ
акимат области Ұлытау
ежегодно
не требуются
46.
Создание птицефабрики яичного направления в селе Кенгир города Жезказгана
акт ввода в эксплуатацию
акимат области Ұлытау
2024 год

850
ЖИ
5. Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
Тұрғын үй
47.
Жезқазған қаласында апаттық тұрғын үй қорын жаңарту
пайдалануға беру актісі
Ұлытау
облысының әкімдігі
2023 жыл
2000
ЖИ
2024 жыл
2500
2025 жыл
3000
2026 жыл
3000
Жылумен жабдықтау
48.
Сәтбаев қаласында қосымша 5-қазандықты орнатып,
№ 1 жылу станциясын жаңғырту
пайдалануға беру актісі
Ұлытау
облысының әкімдігі
2024 жыл
5 000
ЖИ
жыл
8 000
49.
Жезқазған қаласында № 2 жылу электр орталығын салу
ТЭН, ЖСҚ,
пайдалануға беру актісі
Ұлытау
облысының әкімдігі
2023 жыл
50
ЖИ
2024 жыл

850
ЧИ
5. Жилищно-коммунальное хозяйство
Жилье
47.
Реновация аварийного жилищного фонда в городах Жезказгане и Сатпаеве
акт ввода в эксплуатацию
акимат области Ұлытау
2023 год
2 000
ЧИ
2024 год
2 500
2025 год
3 000
2026 год
3 000
Теплоснабжение
48.
Модернизация тепловой станции № 1 с установкой дополнительного 5-го котла в городе Сатпаеве
акт ввода в эксплуатацию
акимат области Ұлытау
2024 год
5 000
ЧИ
2025 год
8 000
49.
Строительство Жезказганской тепловой электростанции № 2
ТЭО, ПСД,
акт ввода в эксплуатацию
акимат области Ұлытау
2023 год
50
ЧИ
2024 год

50 050
2025 жыл
100 000
2026 жыл
150 000
50.
Жалпы қуаттылығы 100 МВт бу газды қондырғы
салу
пайдалануға беру актісі
Ұлытау
облысының әкімдігі "Қазақмыс" корпорациясы" ЖШС (келісу
бойынша)
2023 жыл
10300
ЖИ
2024 жыл
18 700
2025 жыл
6 300
2026 жыл
200
51.
Сәтбаев қаласының жылу желілерін жөндеу
пайдалануға беру актісі
Ұлытау
облысының әкімдігі
2024 жыл
466
ЖБ
2025 жыл
200
Сумен жабдықтау және су бұру
52.
Жезқазған қаласының шаруашылық-ауыз су тазарту
қондырғысына дейін су құбырын салып, Үйтас-Айдос тоғанының ІІ көтергішінің сорғы станциясын
реконструкциялау
пайдалануға беру актісі
ЭГТРМ,
Ұлытау
облысының әкімдігі
2023 жыл
8 400
РБ
2024 жыл
8 400
53.
Айдос кен орнының қолданыстағы ұңғымаларын
реконструкциялау, жұмыс істемейтін ұңғымаларын және құрастырмалы коллекторларын қайта бұрғылау
ЖСҚ,
пайдалануға беру актісі
ЭГТРМ,
Ұлытау
облысының әкімдігі
2022 жыл
115
ЖИ
2023 жыл
4 000
РБ
2024 жыл
5 000
54.
Үйтас кен орнының қолданыстағы ұңғымаларын
реконструкциялау, жұмыс істемейтін ұңғымаларын және құрастырмалы коллекторларын қайта бұрғылау
ЖСҚ,
пайдалануға беру актісі
ЭГТРМ,
Ұлытау
облысының әкімдігі
2023 жыл
120
ЖИ
2024 жыл
4 000
РБ
2025 жыл
5 000
55.
Қожамсейіт кен орнының тоғанын салу
ЖСҚ,
пайдалануға беру актісі
ЭГТРМ,
Ұлытау
облысының әкімдігі
2024 жыл
120
ЖИ
2025 жыл
6 000
РБ
2026 жыл
6 000
56.
Мыналарды салу, оның ішінде:
Есқұла құбырының екінші желісінің 1-су құбыры
қондырғысы торабынан "А" нүктесіне дейінгі бөлігін ауыстыру (45 км болат құбыр);
су алу өнімділігін жылына 24-тен 30 млн м3 дейін
арттыру мақсатында Есқұла тоғанында ұңғымаларды бұрғылау
ЖСҚ,
пайдалануға беру актісі
ЭГТРМ,
Ұлытау
облысының әкімдігі
2023 жыл

50 050
2025 год
100 000
2026 год
150 000
50.
Строительство парогазовой установки общей мощностью 100 мВт
акт ввода в эксплуатацию
акимат области Ұлытау,
ТОО "Корпорация "Казахмыс"
(по согласованию)
2023 год
10 300
ЧИ
2024 год
18 700
2025 год
6 300
2026 год
200
51.
Ремонт тепловых сетей в городе Сатпаеве
акт ввода в эксплуатацию
акимат области Ұлытау
2024 год
466
МБ
2025 год
200
Водоснабжение и водоотведение
52.
Реконструкция насосной станции II подъҰма Уйтас-Айдосского водозабора со строительством водовода до хозяйственно-питьевых очистных сооружений города Жезказгана
акт ввода в эксплуатацию
МЭГПР, акимат области Ұлытау
2023 год
8 400
РБ
2024 год
8 400
53.
Реконструкция существующих скважин, перебуривание недействующих скважин и сборных коллекторов Айдосского месторождения
ПСД,
акт ввода в эксплуатацию
МЭГПР, акимат области Ұлытау
2022 год
115
ЧИ
2023 год
4 000
РБ
2024 год
5 000
54.
Реконструкция существующих скважин, перебуривание недействующих скважин и сборных коллекторов Уйтасского месторождения
ПСД,
акт ввода в эксплуатацию
МЭГПР, акимат области Ұлытау
2023 год
120
ЧИ
2024 год
4 000
РБ
2025 год
5 000
55.
Строительство водозабора Кожамсеитского месторождения
ПСД,
акт ввода в эксплуатацию
МЭГПР, акимат области Ұлытау
2024 год
120
ЧИ
2025 год
6 000
РБ
2026 год
6 000
56.
Строительство, в том числе:
замена участка второй нитки Эскулинского водовода от узла водопроводного сооружения 1 до точки "А" (45 км стального водовода);
бурение скважин на Эскулинском водозаборе с целью доведения производительности водозабора с 24 до 30 млн м3 в год.
ПСД,
акт ввода в эксплуатацию
МЭГПР, акимат области Ұлытау
2023 год

1 500
ЖИ
2024 жыл
2 000
79.
Мыналарды:
Жезқазған қаласы әуежайының жасанды ұшу-қону
жолағын, басқару жолағын және перронын;
пайдалануға беру актісі
"Жезқазған – Эйр" АҚ (келісу
бойынша),
"Қазақмыс" корпорациясы" ЖШС (келісу
бойынша)
2023 жыл
3 000
ЖИ
2024 жыл
5 600
Жезқазған қаласы әуежайының ғимаратын реконструкциялау
2025 жыл
5 800
2026 жыл
5 800
8. Әлеуметтік инфрақұрылым
Білім беру
80.
Сәтбаев қаласында "Ұстаз – Ұлытау" педагогикалық трансформация орталығын дамыту
ОМ-ға
ақпарат
Ұлытау
облысының әкімдігі,
"Қазақмыс" корпорациясы" ЖШС (келісу
бойынша)
2022 жыл
150
ЖИ
2023 жыл
150
2024 жыл
200
Білім беру объектілерін салу
81.
Кеңгір ауылында 140 орындық балабақша салу
ЖСҚ,
пайдалануға беру актісі
Ұлытау
облысының әкімдігі
2023 жыл
30
ЖБ
2024 жыл
600
82.
Жезқазған және Сәтбаев қалаларында 320 орындық
балабақша құрылысын аяқтау
пайдалануға беру актісі
Ұлытау
облысының әкімдігі,
"Қазақмыс" корпорациясы" ЖШС (келісу
бойынша)
2022 жыл
1 208
ЖИ
2023 жыл
319
ЖБ
83.
Ұлытау ауылында 100 орындық балабақша салу
пайдалануға беру актісі
Ұлытау облысының әкімдігі
2023 жыл
400
ЖБ
84.
Жезқазған қаласында заманауи балабақша салу
пайдалануға беру актісі
Ұлытау облысының әкімдігі, "Қазақмыс" корпорациясы" ЖШС (келісу
бойынша)
2023 жыл
2 896
ЖИ
85.
Жезқазған қаласында, Жәйрем және Жаңаарқа
кенттерінде оқушылар сарайларын салу
ЖСҚ,
пайдалануға беру актісі
Ұлытау облысының әкімдігі
2023 жыл
50
ЖИ
2024 жыл
1 200
ЖБ
2026 жыл
3 000
86.
Сәтбаев қаласында Оқушылар сарайының құрылысын
аяқтау
пайдалануға беру актісі
Ұлытау облысының әкімдігі
2023 жыл
383
ЖБ
87.
Жезқазған қаласында қала сыртындағы балалар
лагерін және Ұлытау ауылында этно-туристік
лагерь ашу
пайдалануға беру актісі
Ұлытау облысының әкімдігі
2023 жыл

1 500
ЧИ
2024 год
2 000
79.
Реконструкция, в том числе:
искусственной взлетно-посадочной полосы, рулежной дорожки и перрона аэропорта города Жезказгана;
акт ввода в эксплуатацию
АО "Жезказган – Эйр" (по согласованию),
ТОО "Корпорация "Казахмыс"
(по согласованию)
2023 год
3 000
ЧИ
2024 год
5 600
здания аэропорта в городе Жезказгане.
2025 год
5 800
2026 год
5 800
8. Социальная инфраструктура
Образование
80.
Развитие Центра педагогической трансформации "Ұстаз – Ұлытау" в городе Сатпаеве
информация в МП
акимат области Ұлытау,
ТОО "Корпорация "Казахмыс"
(по согласованию)
2022 год
150
ЧИ
2023 год
150
2024 год
200
Строительство объектов образования
81.
Строительство детского сада на 140 мест в селе Кенгир
ПСД,
акт ввода в эксплуатацию
акимат области Ұлытау
2023 год
30
МБ
2024 год
600
82.
Завершение строительства детских садов на 320 мест в городах Жезказгане и Сатпаеве
акт ввода в эксплуатацию
акимат области Ұлытау,
ТОО "Корпорация "Казахмыс"
(по согласованию)
2022 год
1 200
ЧИ
319
МБ
83.
Строительство детского сада на 100 мест в селе Улытау
акт ввода в эксплуатацию
акимат области Ұлытау
2023 год
400
МБ
84.
Строительство современного детского сада городе Жезказгане
акт ввода в эксплуатацию
акимат области Ұлытау, ТОО "Корпорация "Казахмыс"
(по согласованию)
2023 год
2 896
ЧИ
85.
Строительство дворцов школьников в городе Жезказгане, поселках Жайрем и Жанаарка
ПСД, акт ввода в эксплуатацию
акимат области Ұлытау
2023 год
50
ЧИ
2024 год
1 200
МБ
2026 год
3 000
86.
Завершение строительства Дворца школьников в городе Сатпаеве
акт ввода в эксплуатацию
акимат области Ұлытау
2023 год
383
МБ
87.
Открытие детского загородного лагеря в городе Жезказгане и этно-туристического лагеря в селе Улытау
акт ввода в эксплуатацию
акимат области Ұлытау
2023 год

300
ЖИ
2024 жыл
200
88.
Жезқазған музыкалық колледжінің ғимаратына
ЖСҚ әзірлеу және реконструкциялау
ЖСҚ,
пайдалануға беру актісі
Ұлытау облысының әкімдігі
2023 жыл
50
ЖБ
2024 жыл
700
89.
Жезқазған қаласында Ұлытау облысының білім беру
қызметкерлеріне арналған қызметтік тұрғын үйге
ЖСҚ әзірлеу және салу
ЖСҚ,
пайдалануға беру актісі
Ұлытау облысының әкімдігі
2023 жыл
80
ЖБ
2024 жыл
1 000
90.
Сәтбаев қаласында білім беру және жұмысқа
орналастыру орталығына (ерте кәсіптік бағдар беру
орталығы мен сервис академиясын қоса алғанда) ЖСҚ әзірлеу және салу
ЖСҚ,
пайдалануға беру актісі
"Қазақмыс" корпорациясы" ЖШС (келісу
бойынша)
2023 жыл
1 385
ЖИ
91.
"Сәтбаев қаласы білім бөлімінің
С. Сейфуллин атындағы гимназиясы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі жанынан STEM-зертхана салу
пайдалануға беру актісі
Ұлытау облысының әкімдігі,"Қазақмыс" корпорациясы" ЖШС (келісу
бойынша)
2025 жыл
1 900
ЖИ
92.
Жезқазған қаласында политехникалық колледж
базасында мемлекеттік техникалық университетін ашу
Қазақстан
Республикасының Үкіметіне
ақпарат
ҒЖБМ, Ұлытау облысының әкімдігі,
"Қазақмыс" корпорациясы" ЖШС (келісу
бойынша)
2023 жыл

300
ЧИ
2024 год
200
88.
Разработка ПСД и реконструкция здания Жезказганского музыкального колледжа
ПСД,
акт ввода в эксплуатацию
акимат области Ұлытау
2023 год
50
МБ
2024 год
700
89.
Разработка ПСД и строительство служебного жилья для работников образования области Ұлытау в городе Жезказгане
ПСД,
акт ввода в эксплуатацию
акимат области Ұлытау
2023 год
80
МБ
2024 год
1 000
90.
Разработка ПСД и строительство центра образования и трудоустройства (включая центр ранней профориентации и академию сервиса) в городе Сатпаеве
ПСД, акт ввода в эксплуатацию
ТОО "Корпорация "Казахмыс"
(по согласованию)
2023 год
1 385
ЧИ
91.
Строительство STEM-лаборатории при коммунальном государственном учреждении "Гимназия имени С. Сейфуллина отдела образования города Сатпаева"
акт ввода в эксплуатацию
акимат области Ұлытау,
ТОО "Корпорация "Казахмыс"
(по согласованию)
2025 год
1 900
ЧИ
92.
Открытие государственного технического университета на базе политехнического колледжа в городе Жезказгане
информация в Правительство Республики Казахстан
МНВО,
акимат области Ұлытау, ТОО "Корпорация "Казахмыс"
(по согласованию)
2023 год

500
ЖБ
Денсаулық сақтау
93.
Сәтбаев қаласында жедел жәрдем машиналары мен емханаға арналған 7 мобильді гараж кешенін сатып алу
қабылдау-
тапсыру актісі
Ұлытау облысының әкімдігі, "Қазақмыс" корпорациясы" ЖШС (келісу
бойынша)
2022 жыл
2
ЖИ
2023 жыл
56
94.
Сәтбаев қаласында аурухана салу
пайдалануға беру актісі
Ұлытау облысының әкімдігі, "Қазақмыс" корпорациясы" ЖШС (келісу
бойынша)
2023 жыл
176
ЖИ
2024 жыл
2 209
2025 жыл
5 155
95.
Жезқазған қаласында перинаталдық орталық салу
пайдалануға беру актісі
Ұлытау облысының әкімдігі,
"Қазақмыс" корпорациясы" ЖШС (келісу
бойынша), ДСМ
2023 жыл
пысықталуда
2024 жыл
2025 жыл
96.
"Қаражал қаласы орталық ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны емханасының ғимаратын
күрделі жөндеу
пайдалануға беру актісі
ДСМ, Ұлытау облысының әкімдігі
2023 жыл
300
ЖБ
97.
"Жаңаарқа ауданының орталық аудандық ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны емханасының
ғимаратын күрделі жөндеу
пайдалануға беру актісі
Ұлытау облысының
әкімдігі
2023 жыл
524
ЖБ
98.
Сәтбаев қаласының орталық ауруханасы базасында
травмотология пунктін салу
пайдалануға беру актісі
Ұлытау облысының әкімдігі, "Қазақмыс" корпорациясы" ЖШС (келісу
бойынша)
2023 жыл
200
ЖИ
99.
Ұлытау ауданының Ұлытау ауылында ауысымына 100 келушіге арналған емханасы бар 20 орындық орталық аудандық аурухана салу
пайдалануға беру актісі
Ұлытау облысының әкімдігі
2023 жыл
1 800
ЖИ
ЖБ
100.
Мыналарға:
18 жасқа дейінгі психоневрологиялық аурулары бар балаларға;
пайдалануға беру актісі
Ұлытау облысының әкімдігі
2023 жыл
300
ЖБ
Жезқазған және Сәтбаев қалаларында 50 орындық
18-25 жас аралығындағы мүмкіндігі шектеулі адамдарға (күндізгі күтім);
200
ЖИ
18 жастағы және одан асқан психоневрологиялық
аурулары бар адамдарға арналған медициналық-әлеуметтік мекеме орталығының ашылуы
100
ЖБ
Мәдениет
101.
Жезқазған қаласында 450 орындық музыкалық-драма
театрын салу
ЖСҚ,
пайдалануға беру актісі
Ұлытау облысының әкімдігі, "Қазақмыс" корпорациясы" ЖШС (келісу
бойынша)
2023 жыл

500
МБ
Здравоохранение
93.
Приобретение мобильных комплексов 7 гаражей для машин скорой помощи и поликлиники в городе Сатпаеве
акт приема-передачи
акимат области Ұлытау,
ТОО "Корпорация "Казахмыс"
(по согласованию)
2022 год
2
ЧИ
2023 год
56
94.
Строительство поликлиники в городе Сатпаеве
акт ввода в эксплуатацию
акимат области Ұлытау, ТОО "Корпорация "Казахмыс"
(по согласованию)
2023 год
176
ЧИ
2024 год
2 209
2025 год
5 155
95.
Строительство перинатального центра в городе Жезказгане
акт ввода в эксплуатацию
акимат области Ұлытау,
ТОО "Корпорация "Казахмыс"
(по согласованию),
МЗ
2023 год
прорабатываются
2024 год
2025 год
96.
Капитальный ремонт здания поликлиники коммунального государственного предприятия "Центральная больница города Каражала"
акт ввода в эксплуатацию
акимат области Ұлытау
2023 год
300
МБ
97.
Капитальный ремонт здания поликлиники коммунального государственного предприятия "Центральная районная больница Жанааркинского района"
акт ввода в эксплуатацию
акимат области Ұлытау
2023 год
524
МБ
98.
Строительство травматологического пункта на базе центральной больницы города Сатпаева
акт ввода в эксплуатацию
акимат области Ұлытау,
ТОО "Корпорация "Казахмыс"
(по согласованию)
2023 год
200
ЧИ
99.
Строительство центральной районной больницы на 20 коек с поликлиникой на 100 посещений в смену в селе Улытау Улытауского района
акт ввода в эксплуатацию
акимат области Ұлытау
2023 год
1 800
ЧИ
МБ
100.
Открытие Центра "Медико-социальное учреждение" для:
детей с психоневрологическими заболеваниями до 18 лет;
акт ввода в эксплуатацию
акимат области Ұлытау
2023 год
300
МБ
лиц с инвалидностью в возрасте от 18 до 25 лет на 50 мест в городах Жезказгане и Сатпаеве (дневное пребывание);
200
ЧИ
лиц с психоневрологическими заболеваниями от 18 лет и старше.
100
МБ
Культура
101.
Строительство музыкально-драматического театра на 450 мест в городе Жезказгане
ПСД, акт ввода в эксплуатацию
акимат области Ұлытау,
ТОО "Корпорация "Казахмыс"
(по согласованию)
2023 год

7 348
ЖИ
2024 жыл
4 898
ЖИ
102.
Жезқазған қаласында С. Қожамқұлов атындағы
музыкалық-драма театры мен Халықтар достығы
мәдениет үйін реконструкциялау
ЖСҚ,
пайдалануға беру актісі
Ұлытау облысының әкімдігі
2024 жыл
60
ЖБ
2025 жыл
1 500
103
Жезқазған қаласындағы балалар мен жасөспірімдер
кітапханасын реконструкциялау
ЖСҚ,
пайдалануға беру актісі
Ұлытау облысының әкімдігі
2023 жыл
3
ЖБ
2024 жыл
38
104.
Ұлытау ауданында Әулиетау кешеніне апаратын жолды абаттандыру, Күмісбұлақ пен Тасбұлақ бұлақтарының аумағын жайластыру
пайдалануға беру актісі
Ұлытау облысының әкімдігі, "Қазақмыс" корпорациясы" ЖШС (келісу
бойынша)
2023 жыл
80
ЖИ

7 348
ЧИ
2024 год
4 898
102.
Реконструкция музыкально-драматического театра имени С. Кожамкулова и Дома дружбы культуры народов в городе Жезказгане
ПСД,
акт ввода в эксплуатацию
акимат области Ұлытау
2024 год
60
МБ
2025 год
1 500
103.
Реконструкция детско-юношеской библиотеки в городе Жезказгане
ПСД,
акт ввода в эксплуатацию
акимат области Ұлытау
2023 год
3
МБ
2024 год
38
104.
Благоустройство тропы на вершину Әулиетау и обустройство территории родников Күмісбұлақ и Тасбұлақ Улытауского района
акт ввода в эксплуатацию
акимат области Ұлытау, ТОО "Корпорация "Казахмыс"
(по согласованию)
2023 год
80
ЧИ

1. "Қарағанды облысының Жезқазған, Сәтбаев қалалары мен Ұлытау ауданын әлеуметтік-экономикалық дамытудың 2019 – 2022 жылдарға арналған кешенді жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 3 қарашадағы № 1283 қаулысы.
2. "Қарағанды облысының Жезқазған, Сәтбаев қалалары мен Ұлытау ауданын әлеуметтік-экономикалық дамытудың 2019 – 2022 жылдарға арналған кешенді жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 3 қарашадағы № 1283 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 31 желтоқсандағы № 1505 қаулысы.
3. "Қарағанды облысының Жезқазған, Сәтбаев қалалары мен Ұлытау ауданын әлеуметтік-экономикалық дамытудың 2019 – 2022 жылдарға арналған кешенді жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 3 қарашадағы № 1283 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 13 маусымдағы № 400 қаулысы.

1. Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 ноября 2011 года № 1283 "Об утверждении Комплексного плана социально-экономического развития городов Жезказгана, Сатпаева и Улытауского района Карагандинской области на 2019 – 2022 годы".
1. Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2013 года № 1505 "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 3 ноября 2011 года № 1283 "Об утверждении Комплексного плана социально-экономического развития городов Жезказган, Сатпаев и Улытауского района Карагандинской области на 2012 – 2017 годы".
3. Постановление Правительства Республики Казахстан от 13 июня 2019 года № 400 "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 3 ноября 2011 года № 1283 "Об утверждении Комплексного плана социально-экономического развития городов Жезказган, Сатпаев и Улытауского района Карагандинской области на 2012 – 2017 годы".