Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу және кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 5 тамыздағы № 532 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 11.06.2026 № 487 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2) "Қазақстан Республикасы арнаулы мемлекеттік органдарының қызметкерлері мен олардың отбасы мүшелерінің шығындарын өтеудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 11 ақпандағы № 49 қаулысында:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының арнаулы мемлекеттік органдары туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 73-бабының 5 және 7-тармақтарына, 77-бабының 4-тармағына және 78-бабының 4-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:";
1-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) Көлікте жол жүргені үшін әскери, арнаулы оқу орындары курсанттарының, тыңдаушыларының шығындарын өтеу қағидалары;";
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының аумағы бойынша көлікте жүргені үшін арнаулы мемлекеттік органдар қызметкерлерінің (курсанттардан, тыңдаушылардан басқа) шығындарын өтеу қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Қазақстан Республикасының аумағы бойынша көлікте жүргені үшін арнаулы мемлекеттік органдар қызметкерлерінің (курсанттардан, тыңдаушылардан басқа) шығындарын өтеу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Қазақстан Республикасының арнаулы мемлекеттік органдары туралы" Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі – Заң) 73-бабының 5-тармағына сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасының аумағы бойынша көлікте жүргені үшін арнаулы мемлекеттік органдар қызметкерлерінің (курсанттардан, тыңдаушылардан басқа) (бұдан әрі – қызметкерлер) шығындарын (бұдан әрі – шығындар) өтеу тәртібін айқындайды.";
2-тармақтың 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"4) Заңның 49-бабы 1-тармағының 6), 12-1) және 13) тармақшаларында көзделген жағдайлардан басқа, қызметтен шығарылу кезінде өтеледі.";
көрсетілген Қағидаларға 1-қосымшаның оң жақ жоғарғы бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының
аумағы бойынша көлікте
жүргені үшін арнаулы
мемлекеттік органдар
қызметкерлерінің
(курсанттардан,
тыңдаушылардан басқа)
шығындарын өтеу қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Кімге: ___________________
(шығындарды өтеуді жүзеге
асыратын арнаулы мемлекеттік
органның (мекеменің)
басшысына не уәкілетті
лауазымды адамға)";
көрсетілген Қағидаларға 2-қосымшаның оң жақ жоғарғы бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының
аумағы бойынша көлікте
жүргені үшін арнаулы
мемлекеттік органдар
қызметкерлерінің
(курсанттардан,
тыңдаушылардан басқа)
шығындарын өтеу қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Кімге: ____________________
(шығындарды өтеуді жүзеге
асыратын арнаулы мемлекеттік
органның (мекеменің)
басшысына не уәкілетті
лауазымды адамға)
кімнен: _________________,
(өтініш берушінің тегі, аты,
әкесінің аты (құжатта бар болса)
___________________ тұрады
тел. ______________________";
көрсетілген қаулымен бекітілген Қызмет бойынша ауысқан кезде және қызметтен шығарылғанда арнаулы мемлекеттік органдар қызметкерлерінің (курсанттардан, тыңдаушылардан басқа) жеке мүліктерінің 10 тоннаға дейінгі көлемін тасымалдауға кеткен шығындарын өтеу қағидаларында:

О внесении изменений и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 августа 2022 года № 532.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения:
1) утратил силу постановлением Правительства РК от 11.06.2026 № 487 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 11 февраля 2019 года № 49 "О некоторых вопросах возмещения затрат сотрудников специальных государственных органов Республики Казахстан и членов их семей":
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с пунктами 5 и 7 статьи 73, пунктом 4 статьи 77 и пунктом 4 статьи 78 Закона Республики Казахстан "О специальных государственных органах Республики Казахстан" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:";
подпункт 3) пункта 1 изложить в следующей редакции:
"3) Правила возмещения затрат курсантов, слушателей военных, специальных учебных заведений за проезд на транспорте;";
в Правилах возмещения затрат сотрудников специальных государственных органов (кроме курсантов, слушателей) за проезд на транспорте по территории Республики Казахстан, утвержденных указанным постановлением:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила возмещения затрат сотрудников специальных государственных органов (кроме курсантов, слушателей) за проезд на транспорте по территории Республики Казахстан (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 5 статьи 73 Закона Республики Казахстан "О специальных государственных органах Республики Казахстан" (далее – Закон) и определяют порядок возмещения затрат сотрудников специальных государственных органов (кроме курсантов, слушателей) (далее – сотрудники) за проезд на транспорте по территории Республики Казахстан (далее – затраты).";
подпункт 4) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"4) увольнении со службы, кроме случаев, предусмотренных подпунктами 6), 12-1) и 13) пункта 1 статьи 49 Закона.";
правый верхний угол приложения 1 к указанным Правилам изложить в следующей редакции:
"Приложение 1
к Правилам возмещения затрат
сотрудников специальных
государственных
органов (кроме курсантов,
слушателей) за проезд на
транспорте по территории
Республики Казахстан
Форма
Кому: ____________________
(руководителю специального
государственного органа
(учреждения)
либо уполномоченному
должностному
лицу, осуществляющих
возмещение затрат)";
правый верхний угол приложения 2 к указанным Правилам изложить в следующей редакции:
"Приложение 2
к Правилам возмещения
затрат сотрудников специальных
государственных органов
(кроме курсантов, слушателей)
за проезд на транспорте по
территории
Республики Казахстан
Форма
Кому: ____________________
(руководителю специального
государственного органа
(учреждения) либо
уполномоченному
должностному лицу,
осуществляющих возмещение
затрат)
от _______________________
(фамилия, имя, отчество
(при наличии в документе)
заявителя),
проживающего ____________
тел. __________________";
в Правилах возмещения затрат сотрудников специальных государственных органов (кроме курсантов, слушателей) за перевозку до 10 тонн собственного имущества при перемещении по службе и увольнении со службы, утвержденных указанным постановлением:

1 және 2-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Қызмет бойынша ауысқан кезде және қызметтен шығарылғанда арнаулы мемлекеттік органдар қызметкерлерінің (курсанттардан, тыңдаушылардан басқа) жеке мүліктерінің 10 тоннаға дейінгі көлемін тасымалдауға кеткен шығындарын өтеу қағидалары "Қазақстан Республикасының арнаулы мемлекеттік органдары туралы" Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі – Заң) 73-бабының 7-тармағына сәйкес әзірленді және қызмет бойынша ауысқан кезде және қызметтен шығарылғанда арнаулы мемлекеттік органдар қызметкерлерінің (курсанттардан, тыңдаушылардан басқа) (бұдан әрі – қызметкерлер) жеке мүліктерінің 10 тоннаға дейінгі көлемін тасымалдауға кеткен шығындарын (бұдан әрі – шығындар) өтеу тәртібін айқындайды.
2. Қызметкерлер қызметі бойынша ауысқан кезде, сондай-ақ қызметтен шығарылғанда Заңның 49-бабы 1-тармағының 6), 12-1) және 13) тармақшаларында көзделген жағдайлардан басқа, оларға бұрынғы қызмет орнынан (тұрғылықты жерінен) жаңа қызмет орнына (тұрғылықты жеріне) жеке мүлкінің 10 тоннаға дейінгі көлемін тасымалдауға кеткен шығындары автомобиль жолының әрбір жиырма километріне бір айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде өтеледі.";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Шығындары өтеу үшін уәкілетті басшыға:
1) қызметкер – осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша баянат;
2) қызметтен шығарылған қызметкер – жеке басын куәландыратын құжатының көшірмесін, сондай-ақ шығындарды өтеу сомасын аудару үшін қажетті банк құжаттарын қоса бере отырып, осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш ұсынады.
Тасымалдау маршрутын, қашықтығын, мүліктің салмағын және төлем мөлшерін көрсете отырып, Қазақстан Республикасының аумағы бойынша жеке мүлікті тасымалдауға кеткен шығындарды өтеу туралы бұйрықты:
1) уәкілетті басшы – қызмет өткеру орны бойынша қызметін одан әрі өткеру үшін келген қызметкерге;
2) аумақтық органның уәкілетті басшысы – қызметтен шығару туралы бұйрықтан үзінді көшірменің негізінде қызметтен шығарылған қызметкер таңдаған тұрғылықты жері бойынша қызметтен шығарылған қызметкерге;
3) Қазақстан Республикасы Мемлекеттік күзет қызметінің уәкілетті басшысы – қызметтен шығарылғанға дейін штатында тұрған Қазақстан Республикасының Мемлекеттік күзет қызметінен шығарылған қызметкерге шығарады.";
5-тармақ алып тасталсын;
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Шығындарды өтеу:

пункты 1 и 2 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила возмещения затрат сотрудников специальных государственных органов (кроме курсантов, слушателей) за перевозку до 10 тонн собственного имущества при перемещении по службе и увольнении со службы (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 7 статьи 73 Закона Республики Казахстан "О специальных государственных органах Республики Казахстан" (далее – Закон) и определяют порядок возмещения затрат сотрудников специальных государственных органов (кроме курсантов, слушателей) (далее – сотрудники) за перевозку до 10 тонн собственного имущества (далее – затраты) при перемещении по службе и увольнении со службы.
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 11.06.2026 № 487 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. При перемещении сотрудников по службе, а также их увольнении со службы им возмещаются затраты за перевозку до 10 тонн собственного имущества от прежнего места службы (жительства) до нового места службы (жительства) в размере одного месячного расчетного показателя на каждые двадцать километров автомобильной дороги, кроме случаев, предусмотренных подпунктами 6), 12-1) и 13) пункта 1 статьи 49 Закона.";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Для возмещения затрат уполномоченному руководителю подается:
1) сотрудником – рапорт по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) сотрудником, уволенным со службы, – заявление по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам, с приложением копии документа, удостоверяющего его личность, а также банковские документы, необходимые для перечисления суммы возмещения затрат.
Приказ о возмещении затрат за перевозку собственного имущества по территории Республики Казахстан с указанием маршрута перевозки, расстояния, веса имущества и размера выплаты издается:
1) уполномоченным руководителем – сотруднику, прибывшему для дальнейшего прохождения службы по месту прохождения службы;
2) уполномоченным руководителем территориального органа – сотруднику, уволенному со службы по избранному месту жительства уволенного сотрудника на основании выписки из приказа о его увольнении со службы;
3) уполномоченным руководителем Службы государственной охраны Республики Казахстан – сотруднику, уволенному из Службы государственной охраны Республики Казахстан, в штате которой он состоял до увольнения.";
пункт 5 исключить;
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Возмещение затрат осуществляется:

1) міндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржыландырудың жеке жоспарларында бюджеттік қаражат болған кезде – ақшалай үлесті бір уақытта төлей отырып;
2) міндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржыландырудың жеке жоспарларында бюджеттік қаражат болмаған кезде – міндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржыландырудың жеке жоспарларына тиісті өзгерістер енгізілгеннен кейін жүзеге асырылады.";
көрсетілген Қағидаларға 1 және 2-қосымшалар осы қаулыға 2 және 3-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген Көлікте жол жүргені үшін арнаулы (әскери) оқу орындары курсанттарының, тыңдаушыларының шығындарын өтеу қағидаларында:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Көлікте жол жүргені үшін әскери, арнаулы оқу орындары курсанттарының, тыңдаушыларының шығындарын өтеу қағидалары";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Көлікте жол жүргені үшін әскери, арнаулы оқу орындары курсанттарының, тыңдаушыларының шығындарын өтеу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Қазақстан Республикасының арнаулы мемлекеттік органдары туралы" Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі – Заң) 77-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді және көлікте жол жүргені үшін әскери, арнаулы оқу орындары курсанттарының, тыңдаушыларының (бұдан әрі – курсанттар, тыңдаушылар) шығындарын (бұдан әрі – шығындар) өтеу тәртібін айқындайды.";
2-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) Заңның 49-бабы 1-тармағының 6), 12-1) және 13) тармақшаларында көзделген жағдайлардан басқа арнаулы мемлекеттік органдардағы қызметтен шығарылған, сондай-ақ демалысқа және тағылымдамадан өтуге барған кезде Қазақстан Республикасының аумағы бойынша темiржол, су және автомобиль көлігімен жол жүруге (жөнелту пунктінен межелі пунктке дейін және кері) жұмсалған шығындары бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органмен келісу бойынша арнаулы мемлекеттік органдардың бірінші басшылары бекіткен нормаларға сәйкес өтеледі.";
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Әскери, арнаулы оқу орындарында және шет мемлекеттің білім беру ұйымдарында білім алып жатқан курсанттарға, тыңдаушыларға шығындарды өтеуді курсанттар, тыңдаушылар штатында немесе қарамағында болатын арнаулы мемлекеттік органның мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – мекеме), ал курсант, тыңдаушы қызметтен шығарылған жағдайда – таңдаған тұрғылықты жері бойынша арнаулы мемлекеттік органның аумақтық органы (бұдан әрі – аумақтық орган) жүзеге асырады.";
көрсетілген Қағидаларға 1-қосымшаның оң жақ жоғарғы бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Көлікте жол жүргені үшін
әскери, арнаулы оқу орындары
курсанттарының, тыңдаушыларының
шығындарын өтеу қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Кімге: _____________________
(шығындарды өтеуді жүзеге
асыратын арнаулы мемлекеттік
органның (мекеменің)
басшысына не уәкілетті
лауазымды адамға)";
көрсетілген Қағидаларға 2-қосымшаның оң жақ жоғарғы бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Көлікте жол жүргені үшін
әскери, арнаулы оқу орындары
курсанттарының, тыңдаушыларының шығындарын өтеу қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Кімге: ______________________
(шығындарды өтеуді жүзеге
асыратын арнаулы мемлекеттік
органның (мекеменің)
басшысына не уәкілетті
лауазымды адамға)
кімнен: ____________________,
(өтініш берушінің тегі, аты,
әкесінің аты (құжатта бар болса)
___________________ тұрады
телефоны _________________";
көрсетілген Қағидаларға 3-қосымшаның оң жақ жоғарғы бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Көлікте жол жүргені үшін
әскери, арнаулы оқу орындары
курсанттарының, тыңдаушыларының
шығындарын өтеу қағидаларына
3-қосымша
Нысан";
көрсетілген қаулымен бекітілген Арнаулы мемлекеттік органның қызметкері орын ауыстырған кезде, сондай-ақ арнаулы мемлекеттік органның қызметкері қызметтен шығарылған кезде Қазақстан Республикасының аумағы бойынша көлiкте жүргені үшін арнаулы мемлекеттік органдар қызметкерлерінің (курсанттардан, тыңдаушылардан басқа), олармен үнемі бірге тұратын отбасы мүшелерінің шығындарын өтеу қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

1) при наличии бюджетных средств в индивидуальных планах финансирования по обязательствам и платежам – одновременно с выплатой денежного довольствия;
2) при отсутствии бюджетных средств в индивидуальных планах финансирования по обязательствам и платежам – после внесения соответствующих изменений в индивидуальные планы финансирования по обязательствам и платежам.";
приложения 1 и 2 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 2 и 3 к настоящему постановлению;
в Правилах возмещения затрат курсантов, слушателей специальных (военных) учебных заведений за проезд на транспорте, утвержденных указанным постановлением:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Правила возмещения затрат курсантов, слушателей военных, специальных учебных заведений за проезд на транспорте";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила возмещения затрат курсантов, слушателей военных, специальных учебных заведений за проезд на транспорте (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 4 статьи 77 Закона Республики Казахстан "О специальных государственных органах Республики Казахстан" (далее – Закон) и определяют порядок возмещения затрат курсантов, слушателей военных, специальных учебных заведений (далее – курсанты, слушатели) за проезд на транспорте (далее – затраты).";
подпункт 2) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"2) на железнодорожном, водном и автомобильном транспорте по территории Республики Казахстан при увольнении со службы в специальных государственных органах, кроме случаев, предусмотренных подпунктами 6), 12-1) и 13) пункта 1 статьи 49 Закона, а также следовании в отпуск и на стажировку.";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Возмещение затрат курсантам, слушателям, обучающимся в военных, специальных учебных заведениях и организациях образования иностранных государств, осуществляется государственным учреждением специального государственного органа (далее – учреждение), где курсанты, слушатели состоят в штате или распоряжении, а в случае увольнения курсанта, слушателя – территориальным органом специального государственного органа (далее – территориальный орган) по избранному им месту жительства.";
правый верхний угол приложения 1 к указанным Правилам изложить в следующей редакции:
"Приложение 1
к Правилам возмещения затрат
курсантов, слушателей военных,
специальных учебных заведений
за проезд на транспорте
Форма
Кому: ____________________
(руководителю специального
государственного органа
(учреждения)
либо уполномоченному
должностному лицу,
осуществляющих возмещение
затрат)";
правый верхний угол приложения 2 к указанным Правилам изложить в следующей редакции:
"Приложение 2
к Правилам возмещения затрат
курсантов, слушателей военных,
специальных учебных заведений
за проезд на транспорте
Форма
Кому: ____________________
(руководителю специального
государственного органа
(учреждения)
либо уполномоченному
должностному лицу,
осуществляющих возмещение
затрат)
от заявителя ______________,
фамилия, имя, отчество
(при наличии в документе),
проживающего ____________,
телефон _________________";
правый верхний угол приложения 3 к указанным Правилам изложить в следующей редакции:
"Приложение 3
к Правилам возмещения затрат
курсантов, слушателей
военных, специальных учебных
заведений за проезд на транспорте
Форма";
в Правилах возмещения затрат членов семей сотрудников специальных государственных органов (кроме курсантов, слушателей), постоянно совместно проживающих с ними, за проезд на транспорте по территории Республики Казахстан при перемещении сотрудника специального государственного органа, а также при увольнении сотрудника специального государственного органа со службы, утвержденных указанным постановлением:
пункт 1 изложить в следующей редакции:

"1. Осы Арнаулы мемлекеттік органның қызметкері орын ауыстырған кезде, сондай-ақ арнаулы мемлекеттік органның қызметкері қызметтен шығарылған кезде Қазақстан Республикасының аумағы бойынша көлiкте жүргені үшін арнаулы мемлекеттік органдар қызметкерлерінің (курсанттардан, тыңдаушылардан басқа), олармен үнемі бірге тұратын отбасы мүшелерінің шығындарын өтеу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Қазақстан Республикасының арнаулы мемлекеттік органдары туралы" Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі – Заң) 78-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді және арнаулы мемлекеттік органның қызметкері орын ауыстырған кезде, сондай-ақ арнаулы мемлекеттік органның қызметкері қызметтен шығарылған кезде Қазақстан Республикасының аумағы бойынша көлiкте жүргені үшін арнаулы мемлекеттік органдар қызметкерлерінің (курсанттардан, тыңдаушылардан басқа) (бұдан әрі – қызметкерлер), олармен үнемі бірге тұратын отбасы мүшелерінің шығындарын (бұдан әрі – шығындар) өтеу тәртібін айқындайды.";
2-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) Заңның 49-бабы 1-тармағының 6), 12-1) және 13) тармақшаларында көзделген жағдайлардан басқа қызметкер қызметтен шығарылған кезде жүргізіледі.";
көрсетілген Қағидаларға 1-қосымшаның оң жақ жоғарғы бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Арнаулы мемлекеттік
органның қызметкері орын ауыстырған кезде, сондай-ақ
арнаулы мемлекеттік органның
қызметкері қызметтен
шығарылған кезде
Қазақстан Республикасының
аумағы бойынша көлiкте
жүргені үшін арнаулы
мемлекеттік органдар
қызметкерлерінің
(курсанттардан, тыңдаушылардан басқа),
олармен үнемі бірге тұратын
отбасы мүшелерінің шығындарын өтеу қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Кімге:___________________
(шығындарды өтеуді жүзеге
асыратын арнаулы мемлекеттік
органның (мекеменің) басшысына не уәкілетті лауазымды адамға)";
көрсетілген Қағидаларға 2-қосымшаның оң жақ жоғарғы бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Арнаулы мемлекеттік
органның қызметкері орын
ауыстырған кезде, сондай-ақ
арнаулы мемлекеттік органның
қызметкері қызметтен
шығарылған кезде
Қазақстан Республикасының
аумағы бойынша көлiкте
жүргені үшін арнаулы
мемлекеттік органдар
қызметкерлерінің
(курсанттардан, тыңдаушылардан басқа),
олармен үнемі бірге тұратын
отбасы мүшелерінің
шығындарын өтеу қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Кімге: ___________________
(шығындарды өтеуді жүзеге
асыратын арнаулы мемлекеттік
органның (мекеменің)
басшысына не уәкілетті
лауазымды адамға)
кімнен: _________________,
(өтініш берушінің тегі, аты,
әкесінің аты (құжатта бар болса)
__________________ тұрады
тел. ___________________".
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 11.06.2026 № 487 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

"1. Настоящие Правила возмещения затрат членов семей сотрудников специальных государственных органов (кроме курсантов, слушателей), постоянно совместно проживающих с ними, за проезд на транспорте по территории Республики Казахстан при перемещении сотрудника специального государственного органа, а также при увольнении сотрудника специального государственного органа со службы (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 4 статьи 78 Закона Республики Казахстан "О специальных государственных органах Республики Казахстан" (далее – Закон) и определяют порядок возмещения затрат членов семей сотрудников специальных государственных органов (кроме курсантов, слушателей) (далее – сотрудники), постоянно совместно проживающих с ними (далее – члены семей), за проезд на транспорте по территории Республики Казахстан (далее – затраты) при перемещении сотрудника, а также при увольнении сотрудника со службы.";
подпункт 2) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"2) увольнении сотрудника со службы, кроме случаев, предусмотренных подпунктами 6), 12-1) и 13) пункта 1 статьи 49 Закона.";
правый верхний угол приложения 1 к указанным Правилам изложить в следующей редакции:
"Приложение 1
к Правилам возмещения затрат
членов семей сотрудников
специальных государственных
органов (кроме курсантов,
слушателей), постоянно
совместно проживающих с
ними, за проезд на
транспорте по территории
Республики Казахстан при
перемещении сотрудника
специального государственного
органа, а также при увольнении
сотрудника со службы
Форма
Кому: ____________________
(руководителю специального
государственного органа
(учреждения)
либо уполномоченному
должностному лицу,
осуществляющих возмещение
затрат)";
правый верхний угол приложения 2 к указанным Правилам изложить в следующей редакции:
"Приложение 2
к Правилам возмещения затрат
членов семей сотрудников
специальных государственных
органов (кроме курсантов,
слушателей), постоянно
совместно проживающих с
ними, за проезд на транспорте
по территории Республики
Казахстан при перемещении
сотрудника специального
государственного органа, а
также при увольнении
сотрудника со службы
Форма
Кому: ____________________
(руководителю специального
государственного органа
(учреждения)
либо уполномоченному
должностному лицу,
осуществляющих возмещение
затрат)
от _______________________
фамилия, имя, отчество
(при наличии в документе)
заявителя,
проживающего ____________
тел. __________________".