"Ерекше стратегиялық маңызы бар, оның ішінде жалға және сенімгерлік басқаруға берілуі мүмкін су шаруашылығы құрылыстарының тізбесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 29 желтоқсандағы № 933 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 4 маусымдағы № 379 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2025 жылғы 23 тамыздағы № 671 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 23.08.2025 № 671 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Ерекше стратегиялық маңызы бар, оның ішінде жалға және сенімгерлік басқаруға берілуі мүмкін су шаруашылығы құрылыстарының тізбесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 29 желтоқсандағы № 933 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген ерекше стратегиялық маңызы бар, оның ішінде жалға және сенімгерлік басқаруға берілуі мүмкін су шаруашылығы құрылыстарының тізбесіне:
"Мынадай су объектілерінде орналасқан су шаруашылығы құрылыстары (бөгеттер, су тораптары, басқа да гидротехникалық құрылыстар):" деген 1-тармақта:
3) және 4) тармақшалар алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 58) тармақшамен толықтырылсын:
"58) Нұра өзеніндегі Самарқанд су қоймасы.";
"Мынадай су шаруашылығы құрылыстары:" деген 2-тармақ:
мынадай мазмұндағы 30), 31) және 32) тармақшалармен толықтырылсын:
"30) Сырдария өзеніндегі Көксарай су реттеуіші;
31) Астана қаласының Есіл өзенін тасқын су басудан қорғау бөгеті;
32) "Батыс" коллекторы бар Қызылқұм магистральды каналы.";
"Мынадай қалаларды сумен жабдықтауды қамтамасыз ететін су шаруашылығы құрылыстары (су тарту құрылыстары, сорғы станциялары, су құбырын тазартқыш құрылыстар):" деген 3-тармақта:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"1) Нұр-Сұлтан".
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2017 года № 933 "О перечне водохозяйственных сооружений, имеющих особое стратегическое значение, в том числе которые могут быть переданы в аренду и доверительное управление"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 июня 2021 года № 379. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 августа 2025 года № 671
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 23.08.2025 № 671.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2017 года № 933 "О перечне водохозяйственных сооружений, имеющих особое стратегическое значение, в том числе которые могут быть переданы в аренду и доверительное управление" следующие изменения и дополнения:
в перечне водохозяйственных сооружений, имеющих особое стратегическое значение, в том числе которые могут быть переданы в аренду и доверительное управление, утвержденном указанным постановлением:
в пункте 1 "Водохозяйственные сооружения (плотины, гидроузлы, другие гидротехнические сооружения), расположенные на следующих водных объектах:":
подпункты 3) и 4) исключить;
дополнить подпунктом 58) следующего содержания:
"58) Самаркандское водохранилище на реке Нура.";
пункт 2 "Водохозяйственные сооружения":
дополнить подпунктами 30), 31) и 32) cледующего содержания:
"30) Коксарайский контррегулятор на реке Сырдарья;
31) защитная дамба города Астаны от затопления паводковыми водами реки Есиль;
32) Кызылкумский магистральный канал с коллектором "Западный".";
в пункте 3 "Водохозяйственные сооружения (водозаборные сооружения, насосные станции, водопроводные очистные сооружения), обеспечивающие водоснабжение следующих городов":
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"1) Нур-Султан;".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин