"Төтенше жағдай салдарынан тұрғын үйсіз қалған азаматтарға тұрғын үй беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 21 қарашадағы № 1222 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 20 қазандағы № 678 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2025 жылғы 3 желтоқсандағы № 1033 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 03.12.2025 № 1033 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Төтенше жағдай салдарынан тұрғын үйсіз қалған азаматтарға тұрғын үй беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 21 қарашадағы № 1222 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2014 ж., № 71, 651-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Төтенше жағдай салдарынан тұрғын үйсіз қалған азаматтарға тұрғын үй беру қағидаларында:
1-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
1-тармақ мынадай мазмұндағы екінші бөлікпен толықтырылсын:
"Төтенше жағдай салдарынан тұрғын үйсіз қалған азаматтарға мемлекеттік тұрғын үй қорынан берілетін тұрғын үйден бас тартқан кезде үлгілік жобалар бойынша жеке тұрғын үй құрылысын дербес жүзеге асыру шығыстары өтеледі.";
3-тармақ мынадай мазмұндағы 4-1), 4-2), 4-3), 4-4) және 4-5) тармақшалармен толықтырылсын:
"4-1) азаматтарға жеке тұрғын үй құрылысын жүзеге асыру шығыстарын өтеу – төтенше жағдай салдарынан қираған тұрғын үйдің орнына үлгілік жобалар бойынша жеке тұрғын үй құрылысын дербес жүзеге асыратын азаматтарға берілетін біржолғы ақшалай төлем;
4-2) үлгілік жоба – сәулет, қала құрылысы және құрылыс істері жөніндегі уәкілетті органның бюджеттік бағдарламасы шеңберінде әзірленетін, кейіннен жобалау кезінде көп мәрте қолдануға арналған жобалау-сметалық құжаттама;
4-3) жеке тұрғын үй – үй-жай учаскесінде орналасқан, шаруашылық және басқа да құрылыстарымен және жасыл екпелерiмен бiрге азаматтың меншiгiндегi жеке (отбасымен) тұруға арналған үй;
4-4) жеке тұрғын үй құрылысы – азаматтардың өздеріне белгiленген тәртiппен бекiтiп берiлген жер учаскелерiнде өз күшiмен, мердiгерлiк немесе заңнамамен тыйым салынбаған басқа да тәсілмен жеке тұрғын үйлер салуы;

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 21 ноября 2014 года № 1222 "Об утверждении Правил предоставления жилищ гражданам, оставшимся без жилища в результате чрезвычайной ситуации"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 октября 2020 года № 678. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 3 декабря 2025 года № 1033.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 03.12.2025 № 1033 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 21 ноября 2014 года № 1222 "Об утверждении Правил предоставления жилищ гражданам, оставшимся без жилища в результате чрезвычайной ситуации" (САПП Республики Казахстан, 2014 г., № 71, ст. 651) следующие изменения и дополнения:
в Правилах предоставления жилищ гражданам, оставшимся без жилища в результате чрезвычайной ситуации, утвержденных указанным постановлением:
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
пункт 1 дополнить частью второй следующего содержания:
"При отказе от жилища, предоставляемого из государственного жилищного фонда гражданам, оставшимся без жилища в результате чрезвычайной ситуации, возмещаются расходы на самостоятельное осуществление индивидуального жилищного строительства по типовым проектам.";
пункт 3 дополнить подпунктами 4-1), 4-2), 4-3), 4-4) и 4-5) следующего содержания:
"4-1) возмещение расходов гражданам на осуществление индивидуального жилищного строительства – единовременная денежная выплата гражданам, самостоятельно осуществляющим индивидуальное жилищное строительство по типовым проектам, взамен жилища, разрушенного в результате чрезвычайной ситуации;
4-2) типовой проект – проектно-сметная документация для дальнейшего многократного применения при проектировании, разрабатываемая в рамках бюджетной программы уполномоченного органа по делам архитектуры, градостроительства и строительства;
4-3) индивидуальный жилой дом – дом, предназначенный для личного (семейного) проживания, расположенный на усадебном участке и находящийся в собственности гражданина вместе с хозяйственными и другими строениями и зелеными насаждениями;
4-4) индивидуальное жилищное строительство – постройка индивидуальных жилых домов гражданами, на закрепленном за ними в установленном порядке земельном участке, их собственными силами, подрядным или другим, не запрещенным законодательством способом;

4-5) жергілікті атқарушы орган (әкімдік) – облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) әкімі басқаратын, өз құзыреті шегінде тиісті аумақта жергілікті мемлекеттік басқаруды және өзін-өзі басқаруды жүзеге асыратын алқалы атқарушы орган;";
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Төтенше жағдай салдарынан тұрғын үйсіз қалған азаматтарды есепке қою тәртібі";
4-тармақта:
мынадай мазмұндағы 1-1) тармақшамен толықтырылсын:
"1-1) осы Қағидаларға 1 немесе 2-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша жылжымайтын мүліктің меншік иесінен (не сенімхат бойынша оның өкілінен) өтініш;";
4) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"4) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы берген жылжымайтын мүлiктiң жоқ (бар) екендiгi туралы анықтаманы ұсына отырып өтініш береді.";
мынадай мазмұндағы 4-1-тармақпен толықтырылсын:
"4-1. Ғимараттар мен құрылыстардың беріктігі мен орнықтылығын техникалық зерттеп-қарау ғимараттар мен құрылыстардың және олардың элементтерінің нақты жай-күйін, беріктігі мен орнықтылығын, ғимараттар мен құрылыстарды одан әрі пайдалану мүмкіндігін айқындау мақсатында жүргізіледі.
Ғимараттар мен құрылыстардың беріктігі мен орнықтылығын техникалық зерттеп-қарауды жүзеге асыратын тұлғалар тапсырыс берушіге ұсынымдарды көрсете отырып, ғимараттар мен құрылыстардың жай-күйі туралы қорытынды береді.
Ғимараттар мен құрылыстардың беріктігі мен орнықтылығын техникалық зерттеп-қарауды жүргізу жөніндегі тапсырыс беруші жергілікті атқарушы орган болады.
Ғимараттар мен құрылыстардың беріктігі мен орнықтылығын техникалық зерттеп-қарау жөніндегі шығыстар жергілікті бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырылады.";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Азаматтарды тұрғын үймен қамтамасыз ету немесе олардың мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үй алудың орнына үлгілік жобалар бойынша жеке тұрғын үй құрылысын дербес жүзеге асыру шығыстарын өтеу үшін аумағында төтенше жағдай болған жергілікті атқарушы органдар өтініштердің негізінде екі ай ішінде тұрғын үйсіз қалған және оны алуға мұқтаж немесе мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үй алудың орнына үлгілік жобалар бойынша жеке тұрғын үй құрылысын дербес жүзеге асыру туралы шешім қабылдаған азаматтардың тізімдерін қалыптастырады.";
3-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-тарау. Төтенше жағдайлар салдарынан зардап шеккен азаматтарға тұрғын үй беру тәртібі";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Тұрғын үйсіз қалған және оны алуға мұқтаж азаматтардың тізімдерін қалыптастыру аяқталғаннан кейін күнтізбелік екі күн өткен соң аумағында табиғи және/немесе техногендік сипаттағы төтенше жағдай болған жергілікті атқарушы орган төтенше жағдай салдарынан тұрғын үйсіз қалған азаматтарды тұрғын үймен қамтамасыз ету жөнінде комиссия (бұдан әрі – тұрғын үймен қамтамасыз ету жөніндегі комиссия) құрады.
Тұрғын үймен қамтамасыз ету жөніндегі комиссия туралы ережені жергілікті атқарушы орган айқындайды.

4-5) местный исполнительный орган (акимат) – коллегиальный исполнительный орган, возглавляемый акимом области, города республиканского значения и столицы, района (города областного значения), осуществляющий в пределах своей компетенции местное государственное управление и самоуправление на соответствующей территории;";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Порядок учета граждан, оставшихся без жилища в результате чрезвычайной ситуации";
в пункте 4:
дополнить подпунктом 1-1) следующего содержания:
"1-1) заявление от собственника недвижимого имущества (либо от его представителя по доверенности) по форме согласно приложениям 1 или 2 к настоящим Правилам;";
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
"4) справки об отсутствии (наличии) недвижимого имущества, выданной Государственной корпорацией "Правительство для граждан".";
дополнить пунктом 4-1 следующего содержания:
"4-1. Техническое обследование надежности и устойчивости зданий и сооружений проводится с целью определения фактического состояния здания и сооружения и их элементов, надежности и устойчивости, возможности дальнейшей эксплуатации зданий и сооружений.
Лица, осуществляющие техническое обследование надежности и устойчивости зданий и сооружений, выдают заказчику заключение о состоянии зданий и сооружений с указанием рекомендаций.
Заказчиком по проведению технического обследования надежности и устойчивости зданий и сооружений выступает местный исполнительный орган.
Расходы по техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений осуществляются за счет средств местного бюджета.";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Для обеспечения жильем граждан или возмещения им расходов на самостоятельное осуществление индивидуального жилищного строительства по типовым проектам взамен получения жилища из государственного жилищного фонда местные исполнительные органы, на территории которых произошла чрезвычайная ситуация, на основании обращений в течение двух месяцев формируют списки граждан, оставшихся без жилища и нуждающихся в его получении или принявших решение о самостоятельном осуществлении индивидуального жилищного строительства по типовым проектам взамен получения жилища из государственного жилищного фонда.";
заголовок главы 3 изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Порядок предоставления жилищ гражданам, пострадавшим от чрезвычайной ситуации";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. По истечении двух календарных дней после завершения формирования списков граждан, оставшихся без жилища и нуждающихся в его получении, местный исполнительный орган, на территории которого произошла чрезвычайная ситуация природного и/или техногенного характера, создает комиссию по обеспечению жильем граждан, оставшихся без жилища в результате чрезвычайной ситуации (далее – комиссия по обеспечению жильем).
Положение о комиссии по обеспечению жильем определяется местным исполнительным органом.

Тұрғын үймен қамтамасыз ету жөніндегі комиссия осы Қағидалардың 4-тармағында көрсетілген, ұсынылған құжаттардың және жергілікті атқарушы орган қоса берген ғимараттар мен құрылыстардың жай-күйі туралы қорытындының негізінде оларды одан әрі пайдаланудың мүмкін еместігі туралы ұсынымдарды көрсете отырып, 5 жұмыс күні ішінде мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үй беру туралы шешім қабылдайды немесе жазбаша түрде дәлелді бас тартуды ұсынады.
Мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үй беруден бас тарту үшін:
1) осы Қағидалардың 4-тармағында көрсетілген құжаттардың болмауы;
2) ұсынылған құжаттардың дұрыс еместігінің анықталуы негіз болып табылады.
Мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үй Қазақстан Республикасының аумағындағы төтенше жағдай салдарынан тұрғын үйі тұруға жарамсыз болып қалған азаматтарға өтеусіз негізде беріледі.";
мынадай мазмұндағы 7-1-тармақпен толықтырылсын:
"7-1. Тұрғын үймен қамтамасыз ету жөніндегі комиссия мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үй беру туралы шешім қабылдағаннан кейін жергілікті атқарушы орган күнтізбелік 5 күн ішінде азаматпен мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үй беру туралы шарт жасасуды жүзеге асырады.";
мынадай мазмұндағы 4-тараумен және 13, 14, 15, 16, 17, 18 және 19-тармақтармен толықтырылсын:
"4. Мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үй алудың орнына үлгілік жобалар бойынша жеке тұрғын үй құрылысын дербес жүзеге асыру туралы шешім қабылдаған азаматтардың шығыстарын өтеу тәртібі
13. Үлгілік жобалар бойынша жеке тұрғын үй құрылысын дербес жүзеге асыру туралы шешім қабылдаған азаматтардың тізімін қалыптастыру аяқталғаннан кейін күнтізбелік 2 күн өткен соң аумағында табиғи және/немесе техногендік сипаттағы төтенше жағдай болған жергілікті атқарушы орган мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үй алудың орнына үлгілік жобалар бойынша жеке тұрғын үй құрылысын дербес жүзеге асыру туралы шешім қабылдаған азаматтардың шығыстарын өтеу жөніндегі комиссияны (бұдан әрі – шығыстарды өтеу жөніндегі комиссия) құрады.
Шығыстарды өтеу жөніндегі комиссия туралы ережені жергілікті атқарушы орган айқындайды.
14. Шығыстарды өтеу жөніндегі комиссия осы Қағидалардың 4-тармағында көрсетілген, ұсынылған құжаттардың және жергілікті атқарушы орган қоса берген ғимараттар мен құрылыстардың жай-күйі туралы қорытындының негізінде оларды одан әрі пайдаланудың мүмкін еместігі туралы ұсынымдарды көрсете отырып, 5 жұмыс күні ішінде мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үй алудың орнына үлгілік жобалар бойынша жеке тұрғын үй құрылысын дербес жүзеге асыру шығыстарын өтеу туралы шешім қабылдайды немесе жазбаша түрде дәлелді бас тартуды ұсынады.
Үлгілік жобалар бойынша жеке тұрғын үй құрылысын дербес жүзеге асыру шығыстарын өтеуден бас тарту үшін:

Комиссия по обеспечению жильем на основании представленных документов, указанных в пункте 4 настоящих Правил, и прилагаемого местным исполнительным органом заключения о состоянии зданий и сооружений с указанием рекомендаций о невозможности их дальнейшей эксплуатации в течение 5 рабочих дней принимает решение о предоставлении жилища из государственного жилищного фонда или предоставляет мотивированный отказ в письменном виде.
Основаниями для отказа в предоставлении жилища из государственного жилищного фонда являются:
1) отсутствие документов, указанных в пункте 4 настоящих Правил;
2) установление недостоверности предоставляемых документов.
Жилище из государственного жилищного фонда предоставляется на безвозмездной основе гражданам, жилище которых в результате чрезвычайной ситуации на территории Республики Казахстан стало непригодным для проживания.";
дополнить пунктом 7-1 следующего содержания:
"7-1. После принятия решения о предоставлении жилища из государственного жилищного фонда комиссией по обеспечению жильем местный исполнительный орган в течение 5 календарных дней осуществляет заключение договора с гражданином о предоставлении жилища из государственного жилищного фонда.";
дополнить главой 4 и пунктами 13, 14, 15, 16, 17, 18 и 19 следующего содержания:
"Глава 4. Порядок возмещения расходов гражданам, принявшим решение о самостоятельном осуществлении индивидуального жилищного строительства по типовым проектам, взамен получения жилища из государственного жилищного фонда
13. По истечении 2 календарных дней после завершения формирования списка граждан местный исполнительный орган, на территории которого произошла чрезвычайная ситуация природного и/или техногенного характера, создает комиссию по возмещению расходов гражданам, принявшим решение о самостоятельном осуществлении индивидуального жилищного строительства по типовым проектам (далее – комиссия по возмещению расходов), взамен получения жилища из государственного жилищного фонда.
Положение о комиссии по возмещению расходов определяется местным исполнительным органом.
14. Комиссия по возмещению расходов на основании представленных документов, указанных в пункте 4 настоящих Правил, и прилагаемого местным исполнительным органом заключения о состоянии зданий и сооружений с указанием рекомендаций о невозможности их дальнейшей эксплуатации в течение 5 рабочих дней принимает решение о возмещении расходов на самостоятельное осуществление индивидуального жилищного строительства по типовым проектам взамен получения жилища из государственного жилищного фонда или предоставляет мотивированный отказ в письменном виде.
Основаниями для отказа в возмещении расходов на самостоятельное осуществление индивидуального жилищного строительства по типовым проектам являются:

1) осы Қағидалардың 4-тармағында көрсетілген құжаттардың болмауы;
2) ұсынылған құжаттардың дұрыс еместігінің анықталуы негіз болып табылады.
Шығыстарды өтеу жөніндегі комиссияның шешімі хаттамамен ресімделеді және одан әрі жұмыс істеу үшін жергілікті атқарушы органға жіберіледі.
15. Азаматтардың жеке тұрғын үй құрылысын дербес жүзеге асыру шығыстарын өтеу мөлшері төтенше жағдай жарияланған тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағында жаңа жеке тұрғын үй құрылысының бекітілген үлгілік жобасы мен сметалық құны негізге алынып айқындалады.
Азаматтар мемлекеттік тұрғын үй қорынан (қирағанның орнына) тұрғын үй алудан бас тартқан кезде олардың жеке тұрғын үй құрылысын дербес жүзеге асыру шығыстарын өтеу жаңа тұрғын үйдің үлгілік жобасының құны бойынша жүзеге асырылады.
16. Шығыстарды өтеу жөніндегі комиссия хаттамалық шешім қабылдағаннан кейін жергілікті атқарушы орган 5 жұмыс күні ішінде тұрғын үй иесімен тұрғын үй құрылысының әрбір кезеңінің аяқталғаны туралы растаушы құжаттаманы (орындалған жұмыстар актілерін) міндетті түрде ұсына отырып, қаражатты кезең-кезеңімен төлеу жөнінде келісім жасасады.
Бұл ретте үлгілік жобалар бойынша жеке тұрғын үй құрылысын дербес жүзеге асыру шығыстарын өтеуді (меншік иелеріне қаражат төлеуді) жергілікті атқарушы орган жасалған екіжақты келісімнің негізінде кезең-кезеңімен жүзеге асырады.
17. Екіжақты келісім жасалғаннан кейін жергілікті атқарушы орган азаматтарға қаражат бөлу туралы 3 жұмыс күні ішінде облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың, ауданның, облыстық маңызы бар қаланың бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органымен келісілген шешім қабылдайды.
18. Қаражатты аудару азаматтардың банктерде және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүргізуге лицензиясы бар өзге де ұйымдарда ашылған жеке немесе карт-шотына жүзеге асырылады.
19. Мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үй алудың орнына жеке тұрғын үй құрылысын дербес жүзеге асыру туралы шешім қабылдаған азаматтардың шығыстарын өтеу Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасына сәйкес төтенше жағдайлардың салдарын жоюға көзделген бюджет қаражаты есебінен және соның шегінде және/немесе ұйымдардың қаражаты, азаматтардың, қорлардың және қоғамдық бірлестіктердің ерікті жарналары, Қазақстан Республикасының заңнамасына қайшы келмейтін өзге де көздер есебінен жүзеге асырылады.";
осы қаулыға қосымшаға сәйкес 1 және 2-қосымшалармен толықтырылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2020 жылғы 20 қазандағы
№ 678 қаулысына
қосымша
Төтенше жағдай салдарынан
тұрғын үйсіз қалған азаматтарға
тұрғын үй беру қағидаларына
1-қосымша
Кімге
_________________________
(комиссия төрағасының
Т.А.Ә. (бар болса) кімнен
________________________
(Т.А.Ә. (бар болса)
_________________________
(тұратын)
тел. __________________________
Тұрғын үй беру туралы өтініш
Сізден маған ____________________________________________________
(оқиғаның сипаты көрсетіледі)
төтенше жағдай салдарынан қираған тұрғын үйдің орнына тұрғын үй беруіңізді сұраймын.
Алушының ЖСН _______________________________________________
Өтінішке мынадай құжаттар қоса беріледі:

1) отсутствие документов, указанных в пункте 4 настоящих Правил;
2) установление недостоверности предоставляемых документов.
Решение комиссии по возмещению расходов оформляется протоколом и направляется в местный исполнительный орган для дальнейшей работы.
15. Размер возмещения расходов гражданам на самостоятельное осуществление индивидуального жилищного строительства определяется исходя из утвержденного типового проекта и сметной стоимости строительства нового индивидуального жилого дома на территории соответствующей административно-территориальной единицы, где объявлена чрезвычайная ситуация.
При отказе граждан от получения жилища из государственного жилищного фонда (взамен разрушенного) возмещение им расходов на самостоятельное осуществление индивидуального жилищного строительства осуществляется по стоимости типового проекта нового жилого дома.
16. После принятия протокольного решения комиссией по возмещению расходов местный исполнительный орган в течение 5 рабочих дней заключает Соглашение с собственником жилища по поэтапной выплате средств с обязательным предоставлением подтверждающей документации (актов выполненных работ) о завершении каждого этапа строительства дома.
При этом возмещение расходов (выплата средств собственникам) на самостоятельное осуществление индивидуального жилищного строительства по типовым проектам осуществляется местным исполнительным органом поэтапно на основании заключенного двухстороннего Соглашения.
17. После заключения двухстороннего Соглашения местным исполнительным органом в течение 3 рабочих дней принимается решение о выделении средств гражданам, согласованное с уполномоченным органом по исполнению бюджета области, города республиканского значения, столицы, района, города областного значения.
18. Перечисление средств осуществляется на лицевой или карт-счет граждан, открытые в банках и иных организациях, имеющих лицензию на проведение отдельных видов банковских операций.
19. Возмещение расходов гражданам, принявшим решение о самостоятельном осуществлении индивидуального жилищного строительства, взамен получения жилища из государственного жилищного фонда осуществляется за счет и в пределах бюджетных средств, предусмотренных на ликвидацию последствий чрезвычайных ситуаций в соответствии с бюджетным законодательством Республики Казахстан и/или за счет средств организаций, добровольных взносов граждан, фондов и общественных объединений, иных источников, не противоречащих законодательству Республики Казахстан.";
дополнить приложениями 1 и 2 согласно приложению к настоящему постановлению.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 20 октября 2020 года № 678
Приложение 1
к Правилам предоставления
жилищ гражданам, оставшимся
без жилища в результате
чрезвычайной ситуации
Кому _________________________
(Ф.И.О. (при наличии)
председателя комиссии)
от ____________________________
(Ф.И.О. (при наличии)
проживающего)
_______________________________
тел. ___________________________
Заявление о предоставлении жилища
Прошу Вас предоставить мне жилище взамен разрушенного в результате
чрезвычайной ситуации
_______________________________________________________________
(указывается характер события)
ИИН получателя ________________________________________________
К заявлению прилагаю следующие документы:

1. _________________________________________________________
2. _________________________________________________________
3. _________________________________________________________
4. _________________________________________________________
20____ж. " ____ " ________________
Өтініш иесі _____________________________
Т.А.Ә. (бар болса) (күні, айы, жылы, қолы)
Төтенше жағдай салдарынан
тұрғын үйсіз қалған азаматтарға
тұрғын үй беру қағидаларына
2-қосымша
Кімге
__________________________
(комиссия төрағасының
Т.А.Ә. (бар болса)
кімнен
________________________
(Т.А.Ә. (бар болса)
_________________________
(тұратын)
тел.
___________________________
Үлгілік жобалар бойынша жеке тұрғын үй құрылысын дербес жүзеге асыру шығыстарын өтеу туралы өтініш
Сізден маған ________________________________________________________
(оқиғаның сипаты көрсетіледі)
байланысты жеке тұрғын үй құрылысын дербес жүзеге асыру шығыстарын өтеуіңізді сұраймын.
Мынадай мекенжай бойынша өтеуді сұраймын: _______________________
________________________________________________________________
(облыс, аудан, қала, тұрғылықты жерінің мекенжайы)
Банк бөлімшесінің № _____________________________________________
Филиалдың № ___________________________________________________
Есепшот немесе карт-шот _________________________________________
атына __________________________________________________________
(Т.А.Ә. (бар болса)
Алушының ЖСН ________________________________________________
Өтінішке мынадай құжаттар қоса беріледі:
1. _____________________________________________________________
2. _____________________________________________________________
3. _____________________________________________________________
4. _____________________________________________________________
5. _____________________________________________________________
20____ж. " ___ " _________
Өтініш иесі ___________________________________
Т.А.Ә. (бар болса) (күні, айы, жылы, қолы)

1. _________________________________________________________
2. _________________________________________________________
3. _________________________________________________________
4. _________________________________________________________
"___" ___________ 20 ___ г.
Заявитель ___________________________ Ф.И.О. (при наличии)
(число, месяц, год, подпись)
Приложение 2
к Правилам предоставления
жилищ гражданам, оставшимся
без жилища в результате
чрезвычайной ситуации
Кому _________________________
(Ф.И.О. (при наличии)
председателя комиссии)
от ____________________________
(Ф.И.О. (при наличии)
проживающего)
______________________________
тел. __________________________
Заявление о возмещении расходов на самостоятельное осуществление индивидуального жилищного строительства по типовым проектам
Прошу Вас возместить мне расходы на самостоятельное осуществление
индивидуального жилищного строительства в связи с
_______________________________________________________________
(указывается характер события)
Прошу возместить по адресу: _____________________________________
_______________________________________________________________
(область, район, город, адрес места жительства)
Учреждение банка ______________________________________________
№ филиала ____________________________________________________
Лицевой счет или карт-счет ______________________________________
на имя ________________________________________________________
(Ф.И.О. (при наличии)
ИИН получателя _______________________________________________
К заявлению прилагаю следующие документы:
1. ________________________________________________________
2. ________________________________________________________
3. ________________________________________________________
4. ________________________________________________________
5. ________________________________________________________
"___" ______________ 20 ___ г.
Заявитель _________________________________Ф.И.О. (при наличии).
(число, месяц, год, подпись)