"Жергілікті атқарушы органдардың штат санының лимиттерін бекітудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 15 желтоқсандағы № 1324 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 1 тамыздағы № 565 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2025 жылғы 27 маусымдағы № 480 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 27.06.2025 № 480 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Жергілікті атқарушы органдардың штат санының лимиттерін бекітудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 15 желтоқсандағы № 1324 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., № 49, 627-құжат) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) 1-қосымшаға сәйкес жергілікті атқарушы органдардың штат санының лимиттері және облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) әкімдері орынбасарларының шекті саны;";
3 және 4-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың әкімдері:
1) жергiлiктi бюджеттерде бар қаражат шегiнде, жұмыс iстейтiн қызметкерлер үшін заңнамада белгіленген кепiлдiктердi қамтамасыз ете отырып, осы қаулыға 1-қосымшада белгiленген штат санының лимиттерi шегiнде әкiмдер аппараттары мен облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың атқарушы органдарының штаттық кестелерiн бекiтсiн;
2) осы қаулыға 2-қосымшада белгіленген штат санының лимиттерiн сақтай отырып, жергiлiктi бюджеттерде бар қаражат шегiнде, жұмыс істейтін қызметкерлер үшiн заңнамада белгіленген кепілдiктердi қамтамасыз ете отырып, осы қаулыға 1-қосымшада белгiленген штат санының лимиттері шегiнде айқындалған әкімдер аппараттары мен аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) атқарушы органдарының және қалалардағы аудандар, аудандық маңызы бар қалалар, кенттер, ауылдар (селолар), ауылдық (селолық) округтер әкiмдерiнiң аппараттары штат санының лимиттерiн бекiтсiн және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілiктi атқарушы органдарына жеткiзсiн;
3) осы қаулыдан туындайтын өзге де қажеттi шараларды қабылдасын.
4. Республикалық маңызы бар қалалардың, астананың және қалада аудандары бар облыстық маңызы бар қалалардың әкiмдерi қаладағы аудандардың әкiмдерi орынбасарларының шектi санын белгілесiн.";
көрсетілген қаулымен бекітілген жергілікті атқарушы органдардың штат санының лимиттері мен облыстардың, Алматы және Астана қалаларының, аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) әкімдері орынбасарларының шекті саны осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2004 года № 1324 "О некоторых вопросах утверждения лимитов штатной численности местных исполнительных органов"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 1 августа 2019 года № 565. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 27 июня 2025 года № 480
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 27.06. 2025 № 480.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2004 года № 1324 "О некоторых вопросах утверждения лимитов штатной численности местных исполнительных органов" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., № 49, ст. 627) следующие изменения:
подпункт 1) пункта 1 изложить в следующей редакции:
"1) лимиты штатной численности местных исполнительных органов и предельное число заместителей акимов областей, городов республиканского значения, столицы, районов (городов областного значения) согласно приложению 1;";
пункты 3 и 4 изложить в следующей редакции:
"3. Акимам областей, городов республиканского значения, столицы:
1) утвердить штатные расписания аппаратов акимов и исполнительных органов областей, городов республиканского значения, столицы в пределах лимитов штатной численности, установленных приложением 1 к настоящему постановлению, в пределах средств, имеющихся в местных бюджетах, с обеспечением установленных законодательством гарантий для работающих сотрудников;
2) утвердить и довести до местных исполнительных органов районов (городов областного значения) лимиты штатной численности аппаратов акимов и исполнительных органов районов (городов областного значения) и аппаратов акимов районов в городах, городов районного значения, поселков, аулов (сел), аульных (сельских) округов, определенные в пределах лимитов штатной численности, установленных приложением 1 к настоящему постановлению, с соблюдением лимитов штатной численности, установленных приложением 2 к настоящему постановлению, в пределах средств, имеющихся в местных бюджетах, с обеспечением установленных законодательством гарантий для работающих сотрудников;
3) принять иные необходимые меры, вытекающие из настоящего постановления.
4. Акимам городов республиканского значения, столицы и областного значения, имеющих районы в городе, установить предельное число заместителей акимов районов в городе.";
лимиты штатной численности местных исполнительных органов и предельное число заместителей акимов областей, городов Алматы и Астаны, районов (городов областного значения), утвержденные указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.

Халқының саны 250000 адамнан аз аудандардың әкімдері орынбасарларының шекті саны 3 бірліктен аспауы тиіс. Халқының саны 250000 адамнан астам аудандардың әкімдері орынбасарларының шекті саны 5 бірліктен аспауы тиіс.
* Саны облыс, республикалық маңызы бар қала, астана бойынша мемлекеттік қызметшiлердiң штат санын ескере отырып көрсетілген және әкiмдер аппараттарының және облыстар, республикалық маңызы бар қалалар, астана, аудандар, облыстық маңызы бар қалалар, Қарағанды, Шымкент, Алматы, Нұр-Сұлтан қалаларындағы аудандар, аудандық маңызы бар қалалар, кенттер, ауылдар, ауылдық округтер атқарушы органдарының мемлекеттік қызметшiлерi санын қамтиды.

Предельное число заместителей акимов районов с численностью населения менее 250000 человек не должно превышать 3 единицы. Предельное число заместителей акимов районов с численностью населения свыше 250000 человек не должно превышать 5 единиц.
* Численность указана с учетом штатной численности государственных служащих по области, городу республиканского значения, столице и включает численность государственных служащих аппаратов акимов и исполнительных органов областей, городов республиканского значения, столицы, районов, городов областного значения, районов в городах Караганде, Шымкенте, Алматы, Нур-Султане, городов районного значения, поселков, сел, сельских округов".