Қалааралық және (немесе) халықаралық телефон байланысын, сондай-ақ ұялы байланысты ұсынғаны үшін төлемақының мөлшерлемелерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 9 қарашадағы № 736 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2025 жылғы 25 қарашадағы № 1006 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР 25.11.2025 № 1006 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2017 жылғы 25 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 601-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған қалааралық және (немесе) халықаралық телефон байланысын, сондай-ақ ұялы байланысты ұсынғаны үшін төлемақының мөлшерлемелері бекітілсін.
2. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Б. Сағынтаев
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2018 жылғы 9 қарашадағы
№ 736 қаулысымен
бекітілген
Қалааралық және (немесе) халықаралық телефон байланысын, сондай-ақ ұялы байланысты ұсынғаны үшін төлемақының мөлшерлемелері
Төлеушілер
Төлемақының мөлшерлемелері, % *
Қалааралық және (немесе) халықаралық телефон байланысының операторлары
1,3992
Ұялы байланыс операторлары
1,3992
* Ескертпе: 2017 жылғы 25 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 600-бабына сәйкес жылдық төлемақыны есептеу үшін 1 қаңтардан бастап 31 желтоқсанға дейінгі күнтізбелік жыл салықтық кезең болып табылады.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2018 жылғы 9 қарашадағы
№ 736 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң күшi жойылған кейбiр шешiмдерiнiң тiзбесi
1. "Қалааралық және (немесе) халықаралық телефон байланысын, сондай-ақ ұялы байланысты ұсынғаны үшін төлемақының жылдық ставкалары" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 10 шілдедегі № 1055 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2009 ж., № 32, 303-құжат).
2. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 10 шілдедегі № 1055 қаулысына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 26 ақпандағы № 135 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2010 ж., № 18, 145-құжат).
3. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 10 шілдедегі № 1055 қаулысына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 18 ақпандағы № 157 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 20, 251-құжат).

Об утверждении ставок платы за предоставление междугородной и (или) международной телефонной связи, а также сотовой связи
Постановление Правительства Республики Казахстан от 9 ноября 2018 года № 736. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 ноября 2025 года № 1006
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 25.11.2025 № 1006 (вводится в действие с 01.01.2026).
В соответствии со статьей 601 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые ставки платы за предоставление междугородной и (или) международной телефонной связи, а также сотовой связи.
2. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства Республики Казахстан согласно приложению к настоящему постановлению.
3. Настоящее постановление вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Б. Сагинтаев
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 9 ноября 2018 года № 736
Ставки платы за предоставление междугородной и (или) международной телефонной связи, а также сотовой связи
Плательщики Ставки платы, % *
Операторы междугородной и (или) международной телефонной связи
1,3992
Операторы сотовой связи
1,3992
* Примечание: в соответствии со статьей 600 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) налоговым периодом для ежегодного исчисления платы является календарный год с 1 января по 31 декабря.
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 9 ноября 2018 года № 736
Перечень утративших силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан
1. Постановление Правительства Республики Казахстан от 10 июля 2009 года № 1055 "Об утверждении годовых ставок платы за предоставление междугородной и (или) международной телефонной связи, а также сотовой связи" (САПП Республики Казахстан, 2009 г., № 32, ст. 303).
2. Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2010 года № 135 "О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 10 июля 2009 года № 1055" (САПП Республики Казахстан, 2010 г., № 18, ст. 145).
3. Постановление Правительства Республики Казахстан от 18 февраля 2011 года № 157 "О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 10 июля 2009 года № 1055" (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 20, ст. 251).

4. "Қалааралық және (немесе) халықаралық телефон байланысын, сондай-ақ ұялы байланысты ұсынғаны үшін төлемақының жылдық мөлшерлемелерін бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 10 шілдедегі № 1055 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 22 ақпандағы №253 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 34, 443-құжат).
5. "Қалааралық және (немесе) халықаралық телефон байланысын, сондай-ақ ұялы байланысты ұсынғаны үшін төлемақының жылдық мөлшерлемелерін бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 10 шілдедегі № 1055 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 12 наурыздағы № 226 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2014 ж., № 20, 150-құжат).
6. "Қалааралық және (немесе) халықаралық телефон байланысын, сондай-ақ ұялы байланысты ұсынғаны үшін төлемақының жылдық ставкаларын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 10 шілдедегі № 1055 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 10 наурыздағы № 121 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2015 ж., № 13, 68-құжат).
7. "Қалааралық және (немесе) халықаралық телефон байланысын, сондай-ақ ұялы байланысты ұсынғаны үшін төлемақының жылдық мөлшерлемелерін бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 10 шілдедегі № 1055 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 26 қаңтардағы № 17 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2015 ж., № 1, 10-құжат).

4. Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 февраля 2012 года № 253 "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 10 июля 2009 года № 1055 "Об утверждении годовых ставок платы за предоставление междугородной и (или) международной телефонной связи, а также сотовой связи" (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 34, ст. 443).
5. Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 марта 2014 года № 226 "О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 10 июля 2009 года № 1055 "Об утверждении годовых ставок платы за предоставление междугородной и (или) международной телефонной связи, а также сотовой связи" (САПП Республики Казахстан, 2014 г., № 20, ст. 150).
6. Постановление Правительства Республики Казахстан от 10 марта 2015 года № 121 "О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 10 июля 2009 года № 1055 "Об утверждении годовых ставок платы за предоставление междугородной и (или) международной телефонной связи, а также сотовой связи" (САПП Республики Казахстан 2015 г., № 13, ст. 68).
7. Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 января 2017 года № 17 "О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 10 июля 2009 года № 1055 "Об утверждении годовых ставок платы за предоставление междугородной и (или) международной телефонной связи, а также сотовой связи" (САПП Республики Казахстан, 2017 г., № 1, ст. 10).