Көмірсутектер саласында екінші санаттағы рұқсаттарды беруге уәкілетті органды және екінші санаттағы рұқсаттарды беруді келісуді жүзеге асыратын мемлекеттік органдарды айқындау туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 29 желтоқсандағы № 918 қаулысы.
Ескерту. Қаулының тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 23.02.2022 № 81 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 4) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 10.04.2024 № 267 қаулысымен.
1. Мыналар:
1) осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі көмірсутектер саласында екінші санаттағы рұқсаттарды беруге уәкілетті орган болып;
2) осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес көмірсутектер саласында екінші санаттағы рұқсаттарды беруді келісуді жүзеге асыратын мемлекеттік органдар айқындалсын.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 23.02.2022 № 81 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Б. Сағынтаев
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2017 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 918 қаулысына
1-қосымша
Көмірсутектер саласында екінші санаттағы рұқсаттарды беру
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 23.02.2022 № 81 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Р/с №
Рұқсат беру рәсімінің атауы
Рұқсаттың және жүзеге асыру үшін рұқсаттың болуы талап етілетін қызмет (әрекет) түрінің атауы
1
2
3
1.
Шикі газды алау етіп жағуға рұқсат беру
Шикі газды алау етіп жағуға рұқсат
2.
Теңiздегі объектілерді құруға және орналастыруға рұқсат беру
Теңiздегі объектілерді құруға және орналастыруға рұқсат
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2017 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 918 қаулысына 2-қосымша
Көмірсутектер саласында екінші санаттағы рұқсаттарды беруді келісуді жүзеге асыратын мемлекеттік органдар
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 30.12.2025 № 1183 қаулысымен.
Р/с
Екінші санаттағы рұқсаттар
Уәкілетті орган
Келісуші мемлекеттік орган
1.
Теңіздегі объектілерді құруға
және орналастыруға рұқсат
Қазақстан
Республикасының
Энергетика
министрлігі
Қазақстан Республикасы Су ресурстары және ирригация министрлігінің
Су ресурстарын реттеу, қорғау және пайдалану комитеті
Қазақстан Республикасы
Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігінің Балық шаруашылығы комитеті
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметі
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрлігі

Об определении органа, уполномоченного на выдачу разрешений второй категории, и государственных органов, которые осуществляют согласование выдачи разрешений второй категории в сфере углеводородов
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2017 года № 918.
Сноска. Заголовок - в редакции постановления Правительства РК от 23.02.2022 № 81 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 4) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Сноска. Преамбула – в редакции постановления Правительства РК от 10.04.2024 № 267.
1. Определить:
1) Министерство энергетики Республики Казахстан органом, уполномоченным на выдачу разрешений второй категории в сфере углеводородов, согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) государственные органы, которые осуществляют согласование выдачи разрешений второй категории в сфере углеводородов, согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 23.02.2022 № 81 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Б. Сагинтаев
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2017 года № 918
Разрешения второй категории в сфере углеводородов
Сноска. Приложение 1 - в редакции постановления Правительства РК от 23.02.2022 № 81 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Наименование разрешительной процедуры
Наименование разрешения и вида деятельности (действия), для осуществления которой требуется наличие разрешения
1
2
3
1.
Выдача разрешения на сжигание в факелах сырого газа
Разрешение на сжигание в факелах сырого газа
2.
Выдача разрешения на создание и размещение морских объектов
Разрешение на создание и размещение морских объектов
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2017 года № 918
Государственные органы, которые осуществляют согласование выдачи разрешений второй категории в сфере углеводородов
Сноска. Приложение 2 - в редакции постановления Правительства РК от 30.12.2025 № 1183.
№ п/п
Разрешение второй категории
Уполномоченный орган
Согласующий государственный орган
1.
Разрешение на создание и размещение морских объектов
Министерство энергетики Республики Казахстан
Комитет по регулированию, охране и использованию водных ресурсов
Министерства водных ресурсов и ирригации
Республики Казахстан
Комитет лесного
хозяйства и животного мира
Министерства экологии и природных ресурсов
Республики Казахстан
Комитет рыбного
хозяйства Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан
Пограничная служба Комитета национальной безопасности Республики Казахстан
Министерство обороны Республики Казахстан